t TEXELSE Zwaan goede stek voor popfestival WET Live Familieberichten 3 COURANT Buffers veerhaven worden vervangen DINSDAG 20 FEBRUARI 2007 LANGE A TERMIJN /\genda Rijkswaterstaat vervangt in de nacht van woensdag 21 op donder dag 22 januari en donderdag 22 op vrijdag 23 januari de beschadigde buffers van de aanleginrichting in Den Helder. De afgelopen weken is continu gewerkt aan de fabri cage van de nieuwe schotten, zodat deze nu kunnen worden geplaatst. De bovenstaande data zijn geko zen omdat het tij gedurende deze nachten gunstig is. Er is volgens Rijkswaterstaat een kleine kans dat de werkzaamheden donderdag en vrijdagmorgen uitlopen en dat daar door de eerste en mogelijk ook de tweede afvaart komen te vervallen. Daarom adviseert TESO reizigers in die gevallen om echt belangrijke afspraken zo mogelijk te verplaat sen. Zaterdag 24 februari In de Texelse Bierbrouwenj aan de Schil- derweg gaan om 14.00, 15.00 en 16.00 uur rondleidingen van start. In de Burgemeester De Koninghal in Den Burg begint om 20.00 uur een competitieav ond van Model Racing Texel. De Vriendenkring speelt in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoom het toneelstuk 'Dwazen' van Marvin Neil Simon. Aan vang 20.00 uur. Zwemparadijs Calluna houdt vanaf 20.00 uur een zwemspektakel voor kinderen vanaf acht jaar oud. Zij moeten een di ploma hebben. De kosten bedragen €5,-. Aanmelden: 317888 (voor 16.00 uur) In Cinema Texel draaien Arthur en de Min- imoys (aanvang 12.00 uur), Ernst, Bobbie en de Geslepen Omx (12.15 en 14.00 uur), Beestenboel (14.15 en 16.30 uur), Night at the Museum (aanvang 16.15,19.00 en 21.30 uur), Een beetje verliefd (19.15 uur) en Smokin' Aces (21.45 uur). In De Kiekendief op vakantiepark De Knm draaien Happy Feet (aanvang 15.00 uur) en Déja Vu (20.00 uur). Edwin Bakker (gitaar) van Thirsty Work, één de tien bands Voor herhaling vatbaar. Dat is de algemene conclusie over WET Live, het popfestival dat vrijdag en zaterdag in café De Zwaan werd gehouden. Tien bands beklom men het podium in een ambiance die deed denken aan de begin tijd van het tv-programma Amstel Live. Naast oude bekenden, zoals Jug Bros, Intrude en Poundcake, dat met Jump van Van Halen de zaal zodanig liet springen dat de tech nische man alle zeilen moest bijzet- om de. installatie overeind te houden, ook nieuwe sterren aan het firmament. Zoals Josh van den Berg, die indruk maakte met akoes tische muziek. Debuterend waren zaterdag de Psycho's, een jonge band waarbij vooral de zenuwen flink parten speelde, maar die met covers en eigen werk en zelfs poli tiek getint werk de harten van de toeschouwers stal. Experimenteel was het werk van de jonge The dat ze een contract binnensleepten om bij een gerenommeerde band in het voorprogramma te spelen. 'Ik kan je wel zoenea', zou Segerink tegen Jan Bruin van de organisa tie hebben gezegd. Bluesrock werd gespeeld door Thirsty Work, de for matie die al meer uitgroeit tot een gewaardeerde band. De afsluiter Neckless Josie Project. Een groep zaterdag was voor Starfish, een die al jaren aan de weg timmert is Lomp, die stevige eigen rockcom- posities onder meer in de stijl van Pearl Jam, liet horen. Grootste winnaar van het festival was Sin ner, de band rond Justin Segerink, die dermate veel indruk maakte op een paar overkantse toeschouwers band uit Rotterdam, met achter de drums Biem Vlaming, wiens tweede optreden het was die avond. Bij wijze van experiment hadden de beluisterd. Dat lukte ook, totdat de website zóveel bezoekers trok (vol gens Bruin 3000), overbelast raakte en uit de lucht ging. 'We hadden niet verwacht dat er zóveel animo voor zou zijn. Volgend jaar proberen we het weer, maar dan op breed band.' De gezellige sfeer waarbij het in het café op beide avonden gezellig druk was, stemde ook uit bater Henri van El tevreden. Door dat De Zwaan de geluidsinstallatie betaalde bleven de kosten voor de organisatie beperkt en kon worden volstaan het een bescheiden entree. Over de geluidsweergave viel geen DJ's van WET Radio een webcam onvertogen woord. De presentatie geïnstalleerd, waarbij het de bedoe ling was dat beelden en geluid via internet konden worden bekeken en was in handen van Nanning Kikkert. Jan Bruin: 'Dit doen we volgend jaar weer.' Uitvinding van de eeuw al eeuwen oud Mijnheer De Breij heeft de rechten voor de Benelux verworven van een type windmolen dat bekend staat om twee eigenschappen, namelijk inefficiëntie en eenvoud. Helaas, net mis. Wat we willen is efficiëntie en eenvoud. Misschien ziet mijnheer De Breij dat kleine verschil over het hoofd. Als ik hem was zou ik maar snel van die rechten af zien te komen en er zeker niet de boer mee op gaan. Aan de foto's te zien is de uit vinding van de eeuw een windmolen van het type Savonius. Mijnheer De Breij maakt vast een grapje, want zelfs de goede oude Confusius had hem al in de tuin staan. Hij hoeft natuurlijk geen windmolen expert te zijn, je mag dan echter wel verwach ten dat hij een beetje terughoudend heid in zijn claims zou betrachten. Hij beweert dingen die niet kunnen wor den waargemaakt en is misschien zelfs al bezig mensen over te halen een investering te doen waar ze later spijt van krijgen. Mijnheer De Breij heeft blijkbaar nooit het Wind- werkboek ingekeken of de moeite genomen even op internet te zoeken onder Savonius of Darrieus rotor. Had hij dit wel gedaan dan was zijn \Yat ik zeggen wou.. verhaal vast wat gematigder van toon geweest. Laat hij maar eens kijken bij www.energietuin.nl of op bij www.Senternovem.nl. Daarin wordt voorgerekend, schrik niet, dat de kostenbesparing voor een Savonius molen ligt op €5.000,- in 25 jaar, een tikkeltje langer dan de zes jaar die De Breij claimt voor zijn molen van €15.000,- De energetische terug- verdientijd bedraagt sowieso al meer dan 25 jaar. Mijpheer De Breij geeft zelf al aan dat hij geen econoom is. Als we dat voor ogen houden en verder gewoon ons gezond verstand blijven gebruiken dan kunnen zijn opmerkingen over een 'nog inno vatiever' project, een vuilverbran dingsinstallatie direct de vuilnisbak in. Basalt uit kadavers en slootruigte. Geweldig. Zie ik hier de hand van een nieuwe Schepper? Kan meneer De Breij dan ook even met zijn staf op het water slaan! Dan kunnen wij voortaan naar de overkant lopen en heeft TESO alle tijd om de fuik in Den Helder te repareren. Komt alles toch nog goed. Zondag 25 februari In manage Akenburg aan de Akenbuurt wordt vanaf 10.30 een wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal gereden. Atleten strijden in de Dennen voor de 23ste keer om de titels in het open Tex else Crosskampioenschap. Met diverse (leeftijds)categoneën en afstanden. De start is om 11.00 uur voor de jongste jeugd en om 11.20 voor de oudere jeugd en senioren. Inschrijven kan vanaf 10.15 uur In Bos en Duin aan de Bakkenweg. In Cinema Texel draaien Arthur en de Min- imoys (aanvang 12.00 uur). Ernst, Bobbie en de Geslepen Onix (1215 en 14 00 uur). Beestenboel (14.15 en 16.30 uur), Night at the Museum (aanvang 16 15,19.00 en 21.30 uur), Een beetje verliefd (19.15 uur) en Smokin' Aces (21.45 uur). In De Kiekendief op vakantiepark De Krim draaien Happy Feet (aanvang 15.00 uur) en Déjè Vu (20.00 uur) Maandag 26 februari In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoom wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst gaat naar de restauratie van het Hoornder kerkje. In Cinema Texel draaien Arthur en de Min- imoys (aanvang 12.00 uur). Ernst. Bobbie en de Geslepen Omx (12.15 en 14.00 uur). Beestenboel (14 15 en 16.30 uur). Night at the Museum (aanvang 16.15,19.00 en 21.30 uur), Een beetje verliefd (19.15 uur) en Smokin' Aces (21.30 uur). Dinsdag 27 februari In sporthal Ons Genoegen wordt van 13.30 tot 15.30 uur een sportinstuif ge houden voor kinderen van 6 tot 12 jaar Voor meer informatie: Sportservice Texel, tel. 322815. Theo Hillebrand, Den Hoorn 4/V77E We zijn zo verdrietig. Zomaar was je weg bij ons. Het ging ineens allemaal zo snel. Je was nog maar negentien maanden bij ons. Ons vrolijke levenslustige meisje V- Jasmin Anna de Ridder 16 februari 2007 8 juli 2005 Wat zullen we je vreselijk missen lieve prinses. Yusuf en Annette Markgrave 11 1791 SN Den Burg. Jasmin is thuis, waar u welkom bent om af scheid van. haar te nemen op dinsdag 20 febru ari van 19.00 tot 20.30 uur. Woensdag 21 februari komen we om 10.30 uur samen in de Doopsgezinde kerk, Kogerstraat 18 te Den Burg om met elkaar ons verdriet om Jasmin te delen, waarna we Jasmin zullen begraven op de Oudeschilder begraafplaats aan de Zuid Haffel. Nooit meer... Nooit meer... Nooit meer. Nooit meer. Nooit meer... Nooit meer... oppassen wandelen kippies kijken OOOpa OOOma zwaaien Voor altijd moeten we onze lieve kleine Jasmin Opa en Oma De Ridder Waarom... Woorden Met geen pen... Nooit... Wij weten niet wat we zeggen of schrijven moe ien. Het is zo onwerkelijk en toch moeten wij afscheid nemen van ons nichtje We houden van je. Bea Jan Nico Lisanne en Marit Begrijpen doen we het niet, maar plotseling is onze lieve kleine Jasmin weggevlogen. Voor altijd in onze herinnering. Huib - Mien Wim - Annie Martien - Riet Trudy - Hans Neven en nichten Zo prachtig als je was Zo onschuldig klein Je was er nog maar pas Dit doet ondraaglijk pijn Alle collega's van Hotel Greenside wensen Yusuf, Annette en familie heel erg veel sterkte. Ons lieve, kleine buurmeisje Jasmin Zo plotseling, zo onwerkelijk. Monique, Bouke Marijn Geschrokken en met verdriet hebben wij kennis genomen van het plotselinge overlijden van Dochtertje van onze Yusuf. Wij wensen Annette en Yusuf alle kracht en liefde om dit enorme verdriet te verwerken. Bestuur, directie management van Hotel De Lindeboom en Hotel Greenside De zon scheen De vogels vlogen De bloemen bloeiden En toen werd alles stil... Jasmin Arjen en Ingrid, Kirsten, Marco Brigida, Joyce en Amy Arie, Dennis, Martijn en Jeffrey Willem en Oorrina Bouke en Monique, Marijn Bart en Hilda, Anne Fleur Leo en Evelien, Pricilla, Maaike Arie en Karin, Daniël Jan en Karin, Inge. Lars René en Miranda, Sylvia, Ilse Gerard en Els, Marieke, Caroline Wilfred en Petra, Teun Jan en Geertje Annette en Yusuf,we zijn er voor jullie. De buren van de Markgrave Ik vond je heel lief. Sylvia Een moeder sterft altijd te vroeg, al wordt zij nog zo oud. Maar als de jaren tellen gaan, zij ziek wordt, moe en oud, vind je dat zij rusten mag, omdat je van haar houdt. Na een langdurig ziekbed en voorzien te zijn van het H. Sacrament der Zieken, is vredig in haar slaap overleden onze lieve moeder en oma Catharina Maria Rijk Tiny André en Mirjam André jr. Toby Jaime Rob en Wendy Kim en Barry Laura Yvon Nick Arno Cleo en Wesly John en Nella John jr. en Julie Paula en John „Verpleeghuis Texel" Hollewal 2 1791 GH Den Burg Moeder is overgebracht naar de strandkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot afscheid nemen in de kerk, voorafgaand aan de mis van 13.00 tot 13.25 uur. De uitvaartmis zal worden gehouden op woens dag 21 februari om 13.30 uur in de R.K. kerk, Molenstraat 36 te Den Burg. Aansluitend zullen wij moeder begeleiden naar haar laatste rust plaats op de R.K. begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid de familie te condoleren in het uitvaartcentrum. Correspondentie-adres. R. van der Voorde Mercuriusburg 54, 3437 GZ Nieuwegein Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, beschouw deze advertentie dan als uitnodiging. Graag willen wij het personeel van „Verpleeg huis Texel" en de „Gollards" bedanken voor hun goede zorgen. Namens de kinderen Zeer bedroefd om het heengaan van onze lieve zuster en schoonzuster Tiny Rijk maar met een dankbaar gevoel dat haar lange lijden nu voorbij is! Toop, Nico en Ada Mede namens mijn kinderen wil ik u be danken voor uw medeleven, ons betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn man, onze vader en opa DIRK JOHAN ZIJM Veronica Zijm-Zoetelief Texel, februari 2007 Kinderen en kleinkinderen Leven is eeuwigheid. Liefde is onsterfelijk. Dood is slechts een honzon En een horizon is mets anders dan de grens van ons gezichtsveld. Dankbaar voor de liefde en zorgzaamheid die wij van haar mochten ontvangen, geven wij bedroefd kennis van het overlijden van onze moeder, schoonmoeder, grootmoeder en over grootmoeder Franzientje Duinker-Moleman Weduwe van Jan Duinker 28 oktober 1912 t 18 februari 2007 Jan en Marion Alex en Pascale Marcel en Arjana Marja en Han Frangoise en Adam. Alizetta Patrick en Nency, Fransien, Sofie Flip en Cynthia Ria en Carl Esther en Roel Johan en Frauke Sebastiaan en Evelyn, Ilse Martijn en Suzanne, Manssa „Gollards", kamer 250 De Zes 12 1791 EX Den Burg Moeder ligt op haar kamer, waar gelegenheid is om afscheid van haar te nemen en ons te con doleren op donderdag 22 februari van 16.00 tot 17.30 uur. Vrijdag 23 februari is er van 13.30 tot 14.00 uur eveneens gelegenheid tot condoleren in de Maartenskerk, Kerkstraat 2 te Oosterend. Aansluitend wordt om 14.00 uur de afscheids- dienst gehouden, waarna we moeder begeleiden naar haar laatste rustplaats op de Algemene begraafplaats aan de Achtertune. Na afloop van de begrafenis bent u welkom om nog even met ons na te praten in kerkelijk cen trum De Parel, Oesterstraat 11 Correspondentie-adres: M.F. Keijser-Duinker, Sluyscoog 38, 1791 WT Den Burg. Voor de vele blijken van medeleven, in welke vorm dan ook, na het overlijden van mijn man. onze vader en opa PIET TIMMER willen wij u heel. hartelijk danken. Het was een grote steun voor ons. S. Timmer-Oostdijck Kinderen en kleinkinderen Oosterend-Texel, februari 2007. Het overweldigende medeleven na het plotselinge overlijden van mijn oudste dochter FENNECHIENA CATHERINA PETRONELLA MOLANUS in de vorm van kaarten en telefoontjes heeft mij goed gedaan. Mijn intens verdriet zal veranderen in weemoed en weemoed in heimwee. Het geeft mij de kracht om door te gaan. Heel hartelijk dank. Ben Molanus en kinderen Den Burg, februan 2007 Hartelijk dank voor alle aandacht, bloemen en kaarten die wij mochten ontvangen. Valentijnsdag is voor ons onvergetelijk geworden. Onze speciale dank gaat uit naar: R.K. dameskoor R.K. herenkoor St. Caecilia Marrigje Barnard Ed Moltzer Ericka Voortman Wanneer twee mensen elkaar liefhebben wordt God hun metgezel. Henk en Rachel Vroom Ik ben weer terug uit het Gemini Ziekenhuis. Ik wil iedereen bedanken voor de mooie kaarten en telefoontjes. G. Flens- v. Liere, Postweg 47 Texelaartje INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,25 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,75 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12.50,- excl. tekst, alleen voor f>articulieren die iets te koop aanbieden. Wilt u uw eigen bolletje zien bloeien? Laat uw haar dan goed geknipt groeien! Qnipp Kapsalon IVaal- derstr. 15. tel. 312227, met en zonder afspraak! Rits stuk? Wij zetten er een nieuwe in. Schoenmake rij sleutelservice Van Osch. Open van 08.00 -12,30 uur. Zaterdags ge sloten. Tel. 313901. Lindy Stroo-Tuinont- werp bestaat 10jaar! Bij besteding van €10,- een gratis voorjaarsbloeier- tje en maak kans op een gratis tuin make-over. 24 februari istuinboerderij De Halm weer open. Van wo t/m za, 10.00 tot 17.00 uur. Hoofdweg 41. www.texel- tuinen.nl www.voordeelland. nl. Led/ plasma/ stereo/ dvd Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Reparatie van alle bruin goed- en witgoedappa raten in eigen technische dienst. Voordeelland Ou- deschïld, 322398 www.desmaakvantexel. nl Verrassend! Bezoek onze site! Voor vakkundige hulp bij satelliet of antennesy steem. Voordeelland Ou- deschild, 322398. Kasaath Hawa, massage met glazen. Bij spierpijn, stress, ontgifting e.d. Info/ afspraak Praktijk Aromarie tel. 310150. Voor uw feestje, groot of klein, moet u in Bowling De Koogel zijn. Tel 0222- 317672. www.voordeelland.nl voor reparatie. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588: Texelse kaas van We- zenspyk. De 14e Horeca en Recre- atiebeurs op dinsdag 20 maart in Ons Genoegen. Horeca en Recreatie- beurs - 20 maart - www. horecabeurs-texel.nl www.voordeelland.nl. Bruingoed en witgoed. Kinderfeestjes v a. €7,25! Zie www.krim.nl. Lindebooms Texel Jazz, zat. 7 april '07. Met o.a. Anna Jazz Band, Laura Fygi, The Young Sinatras. Wouter Hamel Band, DJ Maestro, Grand Abroad Jazz Band, Hussel Mir re Ezequiel...Kaarten €20,- Voorverk. €17.50 bij Music Store, De Krim. De Lindeboom, VVV Meer info www.lindeboom- stexeljazz.nl of tel. 0222 312041. Nieuw: kinderfeest met film popcorn! Info re serveren; 0222-390118. Appels en peren. 4 kg voor €3 -. Fruitkwekerij De Veen, Kadijksweg 10. tel 06-22030389. Laatste 2 weken! Finale verkoop van de laatste winter- en zomerrestanten bij Treffers Junior! De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel 315001/06- 20073394. Restaurant 't Pruttel- huus in De Koog, iedere dag geopend vanaf 16.30 uur. Tel 0222-317586 Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www texelsecourant.nl

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3