t V Ontmoetingen met Texelaars in woord en beeld 'Eiland op zicht' ondanks tekortkomingen geslaagd Leven op straat in San Franciso Humor-folk van The McCalmans Agenda - <?ê£>teso Film VRIJDAG 23 MAART 2007 TEXELSE 2 COURANT Harry de Graaf, Fulps Krijnen, Gelein Jansen, Lies Pieterse, Janien dè Bruijn, Irene Penha en twintig andere Texelaars 'met een verhaal' zijn in woord en beeld geportret teerd in Eiland op zicht. Het boek, bedacht en vormgegeven door kunstenares Carola Rombouts uit Amsterdam, verschijnt morgen. Tegelijkertijd wordt in Galerie 14- 16 Posthuys een tentoonstelling geopend waar de vertellers in lino leumsnede te zien zijn. Eén ding is zeker: in de reeks boe ken die sinds jaar en dag over Texel verschijnt, is Eiland op zicht, 24 ont moetingen met bewoners van Texel, een bijzonder exemplaar. Het werkje is geen roman of gedichtenbundel en spitst zich ook met toe op het Texelse landschap of een onderwerp uit de geschiedenis. Nee. het bestaat uit verhalen, verteld door Texelaars. De vertellers zijn bekenden en minder bekenden. Want naast de voor de hand liggende personen die bij elke gelegenheid weer opduiken, komen onder anderen ook de gewezen boe rin Geer Tjepkema, vissersdochter M.P.L van der Vis-Bremer en oud- bloembollenkweker Kees Kok aan het woord. Verhalen Samensteller Carola Rombouts stel de zich ten doel verhalen 'op te halen' die nog niet eerder gedocumenteerd zijn. In die ambitieuze opzet lijkt ze met helemaal geslaagd, want flink wat vertellingen zullen de meeste Texelaars min of meer bekend voor komen, al was het maar omdat ze ooit in de Texelse Courant zijn opge tekend. Dat geldt bijvoorbeeld voor het verhaal over de broers Kikkert die ruim een halve eeuw geleden naar Frankrijk trokken om sneeuw klokjes te rooien, de legende van hel aangespoelde lijk dat 's nachts op bezoek gaat bij de Texelse jutter die hem zijn laarzen heeft ontnomen, de buitenlandse reizen per fiets van Dirk Haker en de Oosterender kotter die in een stormnacht in 1938 in een kolkende zee om z'n lengteas draaide zonder dat er dodelijke slachtoffers te betreuren waren. Kennismaking Voor Rombouts was het project Eiland op zicht 'een hernieuwde ken nismaking' met het eiland waar ze al bijna tien jaar minstens één keer per jaar met partner en kind naar toe ging om 'grotendeels dezelfde dingen' te doen als andere toeristen. Eerder maakte ze samen met haar partner en compagnon in de Grafiekdrukkerij Coos Dieters een bijzondere uitgave in twee delen van oude Groninger vertellingen. Deze waren voorzien van initialen en prenten in linoleumsnede van eigen hand. Voor het Texelse pro ject deed ze op 11 november 2005 een oproep in de Texelse Courant waarin bewoners werd gevraagd of zij een verhaal (of een persoon met een verhaal) kenden dat de moeite van het documenteren waard was. Het moest daarbij gaan om verhalen 'met een zekere historie' en 'van betekenis voor een persoon, gezin, familie, gemeenschap op het eiland Texel'. Ze kreeg aanvankelijk maar weinig reacties, waarschijnlijk mede veroorzaakt doordat veel Texelaars er niet zo'n behoefte aan hebben op de voorgrond te treden. Maar nadat ze van burgemeester Joke Geldorp en Henk Snijders van de Stichting Wel zijn Ouderen lijstjes met potentiële vertellers had gekregen, ging het bal letje rollen. Driekwart jaar lang kwam Rombouts eens in de paar weken naar Texel om per fiets de verhalen 'op te halen' Meestal sprak ze vijf tot zeven Texelaars per keer. allen slechts één keer. 'Er waren maar een paar personen die van te voren al precies wisten wat ze mij wilden vertellen en kort na de kennismaking losbarstten. Andere hadden een langere aanloop van koffie, koekjes, thee, wijn en tijd nodig om tot een spraakwaterval te komen', vertelt ze in de inleiding van het boek. 'Bij één verteller mocht ik tussen de middag mee-eten, met een andere reed ik rond door de Eier- landse Polder. Toen de bandrecorder uit stond, volgde bij weer een andere verteller een indrukwekkend familie relaas. Bij de één bleef het bij een prettig bezoek, bij de andere bleef ik plakken en nadat ik al meerdere malen bij haar had overnacht, vond ik uiteindelijk een verteller in mijn gastvrouw.' Onlosmakelijk Thuis in Amsterdam verwerkte Rom bouts alle bandjes tot transcripties. Van de foto's die ze van de vertellers had gemaakt, sneed ze portretten uit linoleum, waarna vele proefdrukken volgden en ze 'eindeloos' met kleur experimenteerde voordat het resul taat naar haar zin was. In september 2006 koos ze uiteindelijk voor de vorm. Uitgangspunt was dat elk ver haal aan één of meerdere personen vastzit. 'Onlosmakelijk.' 'De wijze van vertellen is persoonsgebonden en dat aspect heb ik zoveel mogelijk willen behouden.' Belangrijk was daarnaast dat portret en verhaal elkaar aanvul den 'en als zodanig iets mededelen over wie deze vertellers zijn of wat ze mij te vertellen hadden'. Hoewel dus niet alle verhalen hele maal 'nieuw' zijn, is het resultaat zeker de moeite waard. Zo vertelt de ene Texelaar een historisch verhaal of een serie anekdotes, terwijl de ander terugblikt op de keuzes die hij in zijn leven heeft gemaakt. Samen vormen ze een aardige kennismaking met een kleine dwarsdoorsnede van de bevol king, waarmee de lezer een paar uur tjes op aangename wijze zoet is. Toch moeten ook enige kanttekeningen worden geplaatst. De belangrijkste is dat Rombouts de vertellingen of een deel daarvan op het oog bijna integraal heeft overgenomen, inclu sief versprekingen, stopwoordjes en merkwaardige opgebouwde zinnen. Je kunt zeggen dat dat een authen tieke indruk maakt, omdat je zonder inbreuk van de samensteller kennis maakt met de verteller. Maar tegelij kertijd irriteert het ook wel eens. 'Laat iemand to the point komen', is dan de gedachte, direct gevolgd door de veronderstelling dat de samensteller hem of haar daar best een beetje bij had kunnen helpen. Het gaat immers vooral om het verhaal, dat de man of vrouw aan het woord geen ervaren verteller is. lijkt minder van belang. Enzovoorts Bovendien oogt de weergave van het verhaal soms wat respectloos. C.P Laan, oud-directeur van de Land bouwschool, heeft kennelijk 'enzo voorts' als stopwoordje en vertelt ook niet heel gemakkelijk, zoals blijkt uit het volgende fragment: 'Een ploeg- wedstrijd is wie 't mooiste een stuk- kie land ken ploegen, want dat moet natuurlijk echt in rechte lijn gebeuren en 't mag niet te diep. niet te ondiep, 't Moet precies omgekeerd worden, de grond, enzovoorts dus. Nou, daar heb je dan ook weer een jury voor. Dat zijn dan ook weer ouwe boeren die zelf 't bedrijf meegemaakt hebben enzovoorts.' Wie dat leest zonder de grote verdiensten van Laan voor het onderwijs en de landbouw op Texel te kennen, moet bijna wel denken dat Jutter Cor Ellen vertelt in het boek een kritisch verhaal over de stranding van een schip dat met een beetje goede wil volgens hem helemaal niet op het strand had hoeven er een simpele ziel aan het woord is. Of dat de bedoeling moet zijn, lijkt twijfelachtig. Het duurt vaak even voordat duidelijk is waar het verhaal 'naartoe' gaat. Dat ligt niet alleen aan de soms wat onbe holpen manier van vertellen, maar ook aan onbekendheid met de vertel ler. Wie niet weet of zich niet direct realiseert dat Edwin van Straten als leidinggevende op Sint Donatus heeft gewerkt en dat deze BD-boerderij ontspoorde jongeren hielp hun levens weer op te pakken, vraagt zich lang af waar zijn verhaal over gaat. Een korte maar heldere inleiding, met enkele gegevens over de verteller, had daar bij hulp kunnen bieden. - Een kritiekpuntje vormen ten slotte de slordigheden die de samensteller zich heeft gepermitteerd. In de eerste zin van het eerste verhaal staat: 'Nou goed, dat begint natuurlijk als kind al, even aannemen dat je op Texel gebo ren bent.' Het zou natuurlijk kunnen dat verteller Harry de Graaf de laatste letter in 'aannemen' heeft ingeslikt, maar dan nog verdient 'aannemend' de voorkeur. Bovendien mag aan de en veel zwaarder papier. Deze bijzon- fout zijn enkele werkwoordvervoegin gen, terwijl de term 'per se' niet hoort te worden geschreven als 'persé'. Het zijn echter maar details, die het boek met minder de moeite waard maken. Zonder twijfel ook zijn de linoleum sneden knap en met verstand van zaken gemaakt, zonder overigens dat iedereen ze allemaal even mooi zal vinden. Tentoonstelling Eiland op zicht verschijnt morgen (zaterdag). Gelijktijdig wordt in Galerie 14-16 Posthuys Texel een tentoon stelling geopend waar de linoleum sneden van de in het boek gepor tretteerde Texelaars te zien zijn. De officiële openingshandeling wordt om 15.00 uur verricht door burgemeester Joke Geldorp. Caroia Rombouts sig neert en de gelegenheidsband Dik- sap zorgt voor de muzikale omlijsting. Het boek kost in de handelseditie €12,50. Daarnaast is er een zoge noemde bibliofiele uitgave, waarin de linoleumsneden in kleuren staan afgedrukt en die is gemaakt van luxe letterlijkheid van de weergave van De Graafs verhaal worden getwijfeld. Het ligt althans niet voor de hand dat hij heeft gesproken over het 'Den Helderse bevolkingsregister'. Ronduit dere uitgave verschijnt in een oplage van 50 exemplaren en kost maar liefst €265,-. Joop Rommets In Question Plaza vindt woensdag 28 maart een optreden plaats van de Schotse McCalmans. Al jaren 'wereldberoemd op Texel' en nog steeds goed voor een avond je lekkere Schotse folk De groep begon in 1964 met drie gesjeesde studievrienden van de kunst- en architectuuracademie in Edinburgh en inmiddels toerde het trio humor- folkzangers de hele aardbol meer maals rond. bracht gemiddeld één albums per jaar uit. gaf tientallen radio- en tv-optredens en verscheen in diverse BBC documentaires. Al die tijd vonden de Schotten geen aanleiding de succesformule te wij zigen. En waarom zouden ze ook? The McCalmans blijven gewoon zichzelf. Hun muzikale recept stoelt Gezondheidsbeurs In De Kampanje in Den Helder wordt op 21 en 22 april een Gezondheids- beurs gehouden, Te zien zijn allerlei producten, demonstraties, work shops en lezingen op gebied van gezondheid en welzijn De toegang is gratis, de beurs is beide dagen van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Een volledig programma is te vinden op www.sandrahome- opathie.nl onverminderd op Schotse humor, afgewisseld door solo- en driestem mige zangpartijen. En wie onder het flinterdunne laagje ruitenrok- jes-ongein kijkt, stuit op een ste vige basis van onbegrensd respect voor het traditionele én eigentijdse Schotse liedrepertoire. Niet bege leid door doedelzak of bagpipes, maar door luchtig snarenwerk op gitaar, mandoline en weirdoline, door behendig geflierefluit op whis tles en mondorgel en door ritmisch gebeuk op de bodhran. Het concert begint om 20.45 uur. de toegang bedraagt €12,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Music Store en Hotel de Lindeboom. Rommelmarkt in Bethel Voor de rommelmarkt die op Twee de Paasdag in buurthuis Bethel in Zuid-Eierland wordt gehouden, is de organisatie nog op zoek naar verkoopbare artikelen Wie spullen heeft - liever geen grote meubels of bedden -, kan deze brengen naar Saskia Slot, Hoofdweg 106, of even bellen naar tel. 311400 of 311653. Dan kunnen de spullen ook worden opgehaald. Thema-avond over inbraken Bij Vonk Preventieservice wordt maandag 26 maart een thema avond gehouden over veiligheid in en om het huis. Sprekers zijn de heer Oost, politievoorlichter op gebied van inbraakpreventie, en ver- zekeringsdeskundige Ab de Wijn. Er wordt gesproken over het voorko men van inbraken en over hoe te handelen na een inbraak. Ook wordt er gesproken over brandpreventie en -bestrijding. De avond begint wordt gehouden aan de Schilder- weg 253 in Oudeschild en begint om 19.30 uur. De toegang is gratis, aanmelden niet noodzakelijk. Hoogvliet houdt open dag Boerderij Hoogvliet aan de Nieuw- landerweg levert al vijf jaar Texels lams- en rundvlees. Om dit te vieren houdt het bedrijf zaterdag 24 maart van 11.00 tot 16.00 uur open dag. Bezoekers kunnen naar de lamme tjes en kalfjes kijken en er worden schapen geschoren. Bruinvis blijft zorgenkindje De bruinvis die half februari levend bij paal 8 aanspoelde en daarna naar het Dolfinarium ging, kampt nog steeds met adem halingsproblemen. Dat heeft een woordvoerder van het dierencen- trum in Harderwijk gisteren laten weten. De bruinvis, Tommy genaamd, blijft veel zorg vragen. 'Zijn ademhaling is niet stabiel. Dat komt mede door een longworminfectie waarvoor hij aan antibioticakuur krijgt. We weten alleen nog niet of die aanslaat.' De ruim één meter lange bruinvis heeft moeite zelfstandig te eten en laat zich volgens de woordvoerder ook nog te gemakkelijk vangen. 'Hij geeft wel wat weerstand als we hem willen pakken, maar minder dan je zou verwachten. En het eten moe ten we hem letterlijk door de strot duwen.' Het dier zwemt ondanks de pro blemen wel zelfstandig zijn rondjes Visserskoor Het Oudeschilder Visserskoor geeft zaterdag 21 april haar jaarlijkse uitvoering in Oudeschild en niet komende zaterdag zoals uit een aankondiging in de Texelse Cou rant van dinsdag kon worden opge maakt. Het Visserskoor treedt de 21ste op vanaf 20.00 uur in dorps huis 't Skiltje. Wandeltocht voor Zuster Mary-Anne Bij de Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg gaat zondag 25 maart om 12.15 uur de jaarlijkse Zr. Mary- Anne wandeltocht van start. De tocht is ongeveer vijf kilometer lang. een startbewijs kost €2,50. In de Witte Burcht staat voor alle deelne mers koffie, thee of limonade klaar. Er is zelfgebakken taart te koop en na afloop een kom soep. In overleg met de ouders van de kinderen die dit jaar Eerste Communie doen, gaat de helft van de opbrengst naar de stichting Kerken en Minima en dan met name naar de vakantiewe ken op De Krim voor kinderen die in een gezin wonen dat het financieel moeilijk heeft. De andere helft is bestemd voor het gezin van Isabel Romao in Mozambique. Zij ont vangt al jarenlang financiële steun van Zr. Mary-Anne. Eén van de kinderen is inmiddels afgestudeerd en draagt bij in de kosten voor het levensonderhoud. Volgens de wens van Zr. Mary-Anne gaat het geld dat met direct nodig is naar aids-wees- kinderen in Mozambique. en maakt verder toch een redelijke indruk. 'Hij heeft ook met meer zoals in het begin 24 uur per dag zorg nodig.' Kort nadat hij in het Dolfina rium was aangekomen, verwachtte de dierenarts nog dat Tommy het niet zou redden. Volgens de woordvoerder is het nu afwachten hoe de bruinvis zich ver der ontwikkeld. 'We zijn erop gericht opgevangen dieren weer in de natuur uit te zetten, maar dan moe ten ze zelfstandig kunnen leven. Als dat niet zo is, blijven ze in het Dolfi narium. Het is niet de bedoeling ze te laten inslapen.' Tommy deelt zijn opvangbassin momenteel met drie andere aangespoelde bruinvissen. Johannes Passion in Maartenhuis Het Kleinkoor Good Company uit Alkmaar voert zondag 1 april de Johannes Passion van Heinrich Schütz uit in Artaban, de zaal van het Maartenhuis, aan de Ruyslaan nabij De Koog. De Johannes Passion handelt over de laatste week van het leven van Christus. De a-capellamuziek vormt een compact geheel, maar doet aan drama met onder voor de grote, veel bekendere Mattheus Passion. Om de muziek kracht bij te zetten, worden beelden vertoond uit de kunstgeschiedenis vanaf de mid deleeuwen tot heden. Een verteller spreekt de evangeliegedeelten. De uitvoering in Artaban begint om 14.00 uur. de toegang is gratis. Vrijdag 23 maart: In De Schakel aan de Binnenburg in Den Burg wordt van 9.00 tot 19.00 uur een kledingverkoop gehouden ten bate van het Roemeense Ineus de Cris. In theater Klif 12 in Den Hoorn brengen Frank van Pamelen en Jan J. Pieterse het programma 'De Open Dicht Show - Deel Twee'. Speciale gast is Jeroen Zijlstra. Aanvang 20.30 uur, toegang €15,-. Diner vooraf mogelijk, reserve ren via tel. 319633. In Cinema Texel draaien de volgende films: Norbit (16.00, 19.00, 21.30 uur), Music and Lyrics (21.45 uur), Pursuit of happiness (19.15 uur). Beestenboel (16.15 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim is te zien: Blood Diamonds (21 30 uur) Zaterdag 24 maart Op het voetbalveld aan de Boodtlaan in De Koog wordt vandaag en morgen een groot pupillentoernooi gehouden, met deelname van diverse prominente clubs. De wedstrijden duren vandaag van 9.30 tot circa 15.45 uur. BouwCenter RAB in Oudeschild houdt van 10.00 tot 17.00 uur open huis. Met diverse demonstraties. Rolling Thun- der-showtrailer Formule 1 -simulator en Iron Hand-competitie en voor de kin deren een luchtkussen. In De Schakel aan de Binnenburg in Den Burg wordt van 10.00 tot 12.00 uur kledingverkoop gehouden ten bate van het Roemeense Ineus de Cris. Bi| Ambachtscentrum Texel aan het Wezenland in Den Burg gaan om 10.30 en 14.45 uur rondleidingen door de distilleerderij en de bierbrouwenj van start. Boerderij Hoogvliet aan de Nieuw- landerweg levert sinds vijf jaar Texels lams- en rundvlees. Om dit te vieren houdt het bedrijf van 11.00 tot 16.00 uur open dag. Bezoekers kunnen naar de lammetjes en kalfjes kijken en er worden schapen geschoren. Scouting Texel houdt van 13.30 tot 18.00 uur open huis in het clubgebouw aan de Bernhardlaan in Den Burg. Met diverse activiteiten. Van 16.30 tot 18.00 uur wordt kinderdisco gehouden voor jeugd tot en met 14 jaar en van 19.30 tot 22.30 uur een spelavond voor de oudere jeugd. In de Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg tussen Den Burg en Oudeschild gaan om 14.00, 15.00 en 16.00 uur rondleidingen van start. In Galerie 14-16 Het Posthuys in De Koog opent burgemeester Geldorp om 15.00 uur de tentoonstelling 'Eiland op zicht' van Carola Rombout, met por tretten in linosnede van 25 bewoners van Texel. Het Texels Chnstelijk Mannenkoor en het Chnstelijk Residentie Mannenkoor uit Den Haag geven samen een con cert in de RK kerk in Den Burg. Aan leiding is het 80-jarig jubileum van het Haagse koor, dat zo'n 150 zangers telt en z'n verjaardag viert met een uitje naar Texel. Het concert begint om 20.00 uur, de kerk is open vanaf ig j| uur. De toegang bedraagt €5,-. In de voorspeelruimte van de Muzie, en Dansschool aan de WilhelminaJaar in Den Burg wordt een inloopavond gehouden voor iedereen die wil ken nismaken met stijldansen. De bijeen komst duurt van 20.30 tot 22.30 er zijn docenten aanwezig voor begeleiding. In Cinema Texel draaien de volgens films: Norbit (16.00. 19.00, 21.30 utr, Music and Lyrics (16.15 en 21 45 Pursuit of happiness (19.15 uur), Bees tenboel (13.45 uur), Ernst, Bobbie a de Geslepen Onyx (14.00 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Km zijn te zien: Blood Diamonds (213) uur), Night at the Museum (15.00 uur. Zondag 25 maart: Het voetbaltoernooi voor pupillen in 0= Koog beleeft vandaag z'n laatste da De finale staat gepland om 12.00uu: Menvereniging Tussen Wad en Dur houdt een kleine indoorwedstrijd voer aangespannen paarden. Het rijden het wegparcours begint om 11.00 Na ongeveer veertig minuten arrivé? de eerste deelnemer in de manege D- prijsuitreiking volgt na de laatste ver- strijd, om ongeveer 16.30 uur. PutMe heeft gratis toegang. Bij de Witte Burcht in de Molenstraï in Den Burg gaat om 12.15 uur de ia? lijkse Zr. Mary-Anne wandeltocht start. De tocht is ongeveer vijf kilome ter lang, een startbewijs kost €2,50. In Cinema Texel draaien de volgerij films: Norbit (16.00, 19.00, 21 30 ux Music and Lyrics (16.15 en 21.45 ur. Pursuit of happiness (19.15 uur), Bes tenboel (13 45 uur). Ernst, Bobbies de Geslepen Onyx (14.00 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Km I zijn te zien: Blood diamonds (19.01 H uur), Night at the Museum (15.00 uui Maandag 26 maart: In de schuren van Axel Lap aan de We teweg in Den Hoorn wordt van 15 tot 16.00 uur een rommelmarkt den. De opbrengst is bestemd restauratie van het Hoomder k< Bij Vonk Preventieservice (Schilden Oudeschild) wordt een thema-» gehouden over veiligheid in en om --: huis. Aanvang 19.30 uur. Toeganggr; tis, aanmelden is niet noodzakelijk»! In Cinema Texel draaien de volge films: Norbit (19.00 uur). Music Lyrics (21 45 uur), Pursuit of happ (19.15 uur), sneak preview (21 30 ii Dinsdag 27 maart: De afdeling Texel van het Nederlan! Rode Kruis houdt jaarvergadenn het eigen gebouw aan de Jonkersti in Den Burg. Aanvang 13.30 u Het Steunpunt Mantelzorg houdt b mantelzorgsalon met als onderva 'Mantelzorg in een verzorgings- ofw pleeghuis'. De bijeenkomst vindt ple in het Wijksteunpunt Centrum aan i Bernhardplein 76 in Den Helder duurt van 13.30 tot 15.30 uur. In het Cultuur-Historisch Museum mö Waal wordt van 14.00 tot 16.00 uure demonstratie ijzersmeden gegeven. Hoogwater te Oudeschild Vr. 23 10.50 en 23.35 u Za. 24 11.10 en Zo. 25 00.07 en 12.50 u. Ma. 26 01.40 en 13.50 u. Di. 27 02.30 en 14.55 u Wo. 28 04.00 en 16.20 u. Do. 29 06.15 en 18.20 u. Vr. 30 07.30 en 19.30 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 25 maart op om 07.30 en gaat onder om 20.03 Zondag 25 maart eerste kwartier. In Tusse de Banke op de Groeneplaa in Den Burg komt de dialectgroep w de Historische Vereniging bijeen. In Cinema Texel draaien de volgers films: Norbit (20.15 uur), The Quk (20.00 uur). TESO verzorgt de komende dage geen extra afvaarten Er worden gB wachttijden verwacht. Meer informs over de veerdienst is te verknjgen tel. 369600 of website www.teso.nl Leven op straat is onderwerp van het drama The Pursuit of Happy ness, gebaseerd op een waarge- beurd verhaal, dat vanaf vandaag in Cinema Texel draait. Hoofdpersoon is Christopher Gardner, die zijn baan kwijt raakt en samen met zijn zoontje dakloos wordt. Vanaf dat moment speelt hun leven zich af in en rond het treinstation van San Francisco. Gardner blijft zoeken naar een baan, maar wanneer hij er één vindt bij een aandelenfirma, blijkt het niet zo gemakkelijk het zwerversbestaan en het grote geld te combineren. Bijzonder aan deze film is dat de acteurs Will en Jaden Smith ook in het echt vader en zoon zijn. In de serie De Volkskrant-filmavon den draait dinsdag en woensdag The Queen. Het verhaal begint met het opzienbarende nieuws van de dood van prinses Diana, op dat moment zonder twijfel één van de beroemdste vrouwen op aarde. Het Britse volk toont zich geschokt en verbijsterd, maar de schoonmoeder van het slachtoffer, koningin Eliza beth II, kan de reacties met begnjpen en trekt zich samen met haar familie terug achter de muren van kas teel Balmoral. Wanneer de emoties ongekend hoog oplopen, is het aan popster Alex, die teert op verga glorie. Hij belandt in de proble' wanneer de succesvolle diva 0 Corman hem vraagt een duel haar te schrijven en dat met Enkele andere films zijn geprolon geerd. Liefhebbers van de humor te zingen. Een hele eer. maar* van Eddie Murphy komen aan hun trekken met Norbit. Net als in eerde re films neemt de megaster in deze romantische komedie bijna alle rol len voor zijn rekening. Hoofdpersoon is Norbit, die het nooit gemakkelijk heeft gehad in zijn leven. Hij is nog maar een paar dagen oud wanneer hij als baby wordt gedropt op de Geslepen Onix en de Nederia' stoep van een Chinees restaurant, gesproken animatiefilm Norbit wordt opgevoed door Mr. Wong, een wrede Chinees. Norbits vriendinnetje, de lieftallige Kate (een rol van Thandie Newton), brengt ver lichting, maar dat is over wanneer zij bij een pleeggezin wordt geplaatst. Op de middelbare school wordt de brildragende Norbit constant gepest. De moddervette Rasputia steekt hier een stokje voor, maar wil als tegen prestatie dat hij haar vriendje wordt en later met hem trouwt. Norbit legt zich hier bij neer en lijkt gedoemd een ongelukkig leven te lijden. Maar op het moment dat hij het allemaal niet meer ziet zitten, keert Kate terug mer heeft al in geen jaren muziek m geschreven en zelfs nog nooiti songtekst bedacht. Hoe krijgt hi 'ig voor elkaar in een paar dage' een hit te schrijven? Gelukkig hij hulp uit onverwachte hoek. Voor kinderen draaien twee de komedie Ernst, Bobbie in de stad. de populaire en net gekozen premier Music and Lyrics, met in de hoofdrol len Hugh Grant en Drew Barrymore, gaat over de aan lager wal geraakte Tony Blair een brug te slaan tussen de koningin en het Britse publiek. (oorspronkelijke titel BarnyardI? Kn re maandag kunnen liefhebben "oc Cinema Texel terecht voor een s"; preview, een voorproefje van ■•om film die officieel nog niet uit is. 'n h Ook bioscoop De Kiekendief an' vakantiepark De Krim opent zijn»hal\ ren de komende week enkele ma (00 Er worden twee films vertoond. M:°ve at the Museum is een komedif Eer actie over museumstukken die "Iei schrik van de suppoost 's nachts ten leven komen en dan een hevige3 Het voeren. De trhiller Blood 0i3T'- speelt zich af tegen de achter?5 van de gewelddadige burgêjP in Sierra Leone. n Het volledige programma staat woi de agenda van deze krant en op "et website www.texelsecourant.nl. asl

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2