L MMÊ Nieuwe rondvaartboot voor Hutjes Timmer wint prijs met visbroodje Vrijwilligers aan de slag TEXELSE j COURANT Scholieren leggen fietsstrook aan F amilieberichten VRIJDAG 23 MAART 2007 opvolger van de Witte Zeehond die in juni 2002 op zee door brand werd verwoest. Het is ook een vervanger voor de TX44 die de Oudeschilder recent aan een kunstenaar in Frank rijk heeft verkocht. Dat schip is twee weken geleden uit de haven van Oudeschild vertrokken. 'Die was ook te klein voor rondvaarten.' Met de Texel 44 kan met worden gevist. Hutjes wil op termijn aan boord wel vis gaan bakken en gasten ook garnalen voorzetten. Die worden gevangen door de TX27 Nova Cura waarmee zijn zoon Marco sinds 2003 vist. Hutjes wil de rondvaarten gaan ver zorgen met verschillende vrijwilli gers. Een van hen is voormalig Alterra-medewerker Koos Zegers uit Oudeschild. 'Hij kan mensen een goed verhaal over zeehonden vertellen en vindt het ook leuk dit te doen.' Voor de bediening en de bar heeft hij een persoon in dienst genomen. Naast rondvaarten wil Hutjes het schip voor andere evenementen verhuren. Vaste vaartijden heeft hij niet. 'We varen alle dagen als het goed weer is.' Een vaste ligplaats moet nog gevonden worden. 'Daar wordt momenteel allemaal mee geschoven, maar ik hoop wel in de buurt van mijn pand op de haven te komen.' De nieuwe Texel 44 Ze verzorgde ooit rondvaarten bij Ameland, was een partyschip in Maassluis en gaat binnenkort onder de naam Texel 44 als Texel se rondvaartboot door het leven. Adrie Hutjes uit Oudeschild heeft een nieuw schip gekocht voor rondvaarten op de Waddenzee. Hutjes verwacht rond de Pasen de eerste tochten te kunnen verzor gen Tot die tijd wordt het schip, dat in 1926 als beurtvaarder werd gebouwd, opgeknapt en geschil derd. Het lag daarvoor de afgelopen dagen in Texdok. Hutjes kocht het schip, dat eerst de Watergeus heet te, via een scheepsmakelaar in Den Oever van een rederij in Maassluis. Daar was de voormalige Water geus jarenlang een partyschip en een trouwlocatie voor de gemeente Maassluis. Zaterdag werd ze naar het eiland gevaren. De Texel 44 is 28 meter lang, 5,40 meter breed en wordt aangedreven door Cummens dieselmotor van ongveer 300 PK. Het schip biedt plaats aan circa honderd personen. Het beschikt over een bovendek, beschut achterdek en een grote ruimte waar bezoekers binnen kun nen zitten. Hutjes: 'We moeten er rekening mee houden dat we ook een ouder publiek meekrijgen dat het vaak prettiger vindt om binnen te zitten.' De binnenruimte heeft zo'n tachtig zitplaatsen, een bar en een buffet De Texel 44 is voor Hutjes een schip van Hutjes beschikt binnen n tachtig zitplaatsen. Peter Kreeft maakte de Bakkenj Timmer de Innovatieprijs w Leerlingen van de tweede klas van de OSG voerden vanmorgen eigenhandig straatwerk uit bij de oprit naar hun school vanaf de Emmalaan. Daarbij ontstond een aparte, voor fietsers bestemde strook die meer veiligheid moet opleveren. Er werd een plechtigheidje van gemaakt, waarbij ook wethouder Peter Bakker aantrad. Het idee van de aparte fietsstrook is afkomstig van de leerlingen zelf en een uit vloeisel van de lessen verkeers gedrag die door leerkracht Marijke Bakker worden gegeven. De leer lingen worden daarbij gestimuleerd in de eigen omgeving te letten op gevaarlijke situaties en met oplos singen te komen, die vervolgens aan de gemeente worden door gespeeld. Het gemeentebestuur stelt daar prijs op en heeft aldus ingediende ideeën meer dan eens Bakkerij Timmer uit Oudeschild heeft op de Kampioenendag van de Echte Bakkers in Noord-Hol land een innovatieprijs gewonnen voor een nieuw broodje waarin vis is verwerkt. Het is ontwikkeld en gemaakt door bakker Peter Kreeft. Het nieuwe broodje heet Visschuitje en ligt vanaf dit weekend in de win kels van Timmer. Het bestaat uit een vierkant broodje van wit deeg met een beleg van wortels, prei en witvis. 'En nog wat meer, maar we gaan niet alles verklappen', aldus Kreeft. De vis is afkomstig van vishandelaar Piet van der Star in Oudeschild. 'We hebben eerst vis uit de supermarkt geprobeerd, maar dit is toch beter', aldus Kreeft. Hij bedacht het broodje omdat Tim mer bij de Kampioenendag met iets compleets nieuws voor de dag wilde komen. 'Dan bedenk je iets dat er nog niet is en dat was dit broodje met vis.' Kreeft en zijn collega's expenmen- teerden met verschillende soorten en kwamen uiteindelijk op tonijn en witvis uit. 'We mochten helaas maar één nieuw product meenemen, dus de tonijn is alsnog afgevallen.' De jury beoordeelde het nieuwe broodje met een negen. 'Het was wel een nsico, want voor hetzelfde geld heb je jury leden die niet van vis houden.' Het was de tweede keer op rij dat Timmer de innovatieprijs in de wacht sleepte. Vorig jaar won de bakkenj hem voor het Pikantje dat Jacco Kager had gemaakt. Timmer won eveneens twee tweede pnjzen voor krentenbollen en paasbrood In het overall-klassement van de Kampioe nendag eindigde de bakkenj op de vierde plaats. Mi A ij verwerkt in verkeersmaatregelen. 'De inrit vanaf de Emmalaan met op de Emmalaan levert vaak een Deze keer ging het dus om een drommen komende en gaande chaotische en daardoor gevaarlijke probleem dicht bij huis. leerlingen en soms druk verkeer situatie op. Vrijwilligers van de werkgroep Kwa- dijkervlot uit de buurt van Purme- rend hebben op Texel zaterdag de handen uit de mouwen gestoken. Voor hef vijfde jaar achtereen bouw den ze een tuinwal, in dit geval eentje van bijna zestig meter tus sen het Lage Kruuskeweggetje en de Haffelderweg. Onder leiding van insectenkenner Ben Brugge ging het gezelschap aan de slag in de Zandkuil, het insectenreservaat aan het Doolhof. Gras werd gemaaid, opslag verwijderd en stukken geplagd, om het gebied aantrek kelijk te maken voor graafbijen en graafwespen. (Foto Berl Konng) da« VERVOLG VAN PAGINA 1 Ondernemersprijs Keijser heeft met zijn Texelse asper ges voor een nieuw Texels product van hoge kwaliteit gezorgd en boekt daarmee groeiend succes, zodat hij zelfs mocht toetreden tot het Bra bants aspergegenootschap Het Ambachtscentrum is in twee jaar J uitgegroeid van een idee naar een educatief doe-centrum, volgens de verdjury een belangrijke toevoeging aan jblerjattracties met een leerzaam karak ter gecombineerd met creativiteit en jet v productontwikkeling, iet r Ovengens staat het wel vast dat de ia'toekenning van de Texelse onderne- ;k n fierspnjs de volgende keer anders x>it i Wordt georganiseerd, met de bedoe lt h Sng dat veel meer kandidaten wor- Raadhuis den aangemeld dan de dertien die nu zijn beoordeeld. Ondernemers komen er moeilijk toe zichzelf aan te melden. Daarom zou dat volgens de jury moeten gebeuren door de ondernemersvereniging waarbij ze zijn aangesloten. VERVOLG VAN PAGINA 1 Waddenhaven Nauta wijst erop dat de passanten haven zich ook bewust heeft gericht op de doelstellingen van de nieuwe Planologische Kernbeslissing Wad denzee op recreatief gebied. 'Deze nominatie is dus ook een bevesti ging van ons beleid op dat gebied.' Begin april worden uit de tien geno mineerden drie finalisten gekozen. - niet kan ken lening voor het nieuwe raadhuis te dekken. De lasten zijn hoger dan de opbrengsten van het geld dat de bank heeft gestort. De bezuiniging van €455.000,- wil het college dekken door het nieuwe gebouw te versoberen. Er wordt voorgesteld één verdieping minder te bouwen. Dan gaat het om de ver dieping waar de technische instal laties zouden komen. Het college wil ook de centrale hal kleiner laten worden. De kosten voor het nieuwe parkeerterrein voor het raadhuis (aan de Emmalaan) wil het college uit de grondexploitatie van Den Burg Zuid betalen. Voor het realiseren van een 'overgangsgebied' tussen het raad huis en de OSG (moet aansluiten bij het Hogeberggebied) wordt gedacht aan subsidies op het gebied van landschapsbeleid. De berekeningen van het college komen donderdag 5 april aan de orde in de raadscom missie Middelen. Na een lang en welbesteed leven overleed zacht en kalm in de vrede van Christus mijn dier bare echtgenoot, onze vader, schoonvader en opa Theodorus Veeger Dick weduwnaar van Maria Wilhelmina van der Heijden Johanna Maria Veeger-Esser Hans en Indra Ton in herinnering Marja en Fer Eddy en Ehka Chris Meta Piet Theo en Marianne Marlijn Thomas Jonnde André en Yvonne Danja Wendy en John, Maury Arjan Emelie Kogerstraat 97, 1791 ER Den Burg. Vader is thuis opgebaard. De avondwake zal worden gehouden op vrijdag 23 maart om 19.00 uur in de Johannes de Doper kerk, Molenstraat 36 te Den Burg, waarna gele genheid is de familie te condoleren. De Eucharistieviering vindt plaats op zaterdag 24 maart om 13.30 uur in de Johannes de Doper kerk, aansluitend zullen wij vader naar zijn laat ste rustplaats begeleiden op de R.K. begraaf plaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in „De Witte Burcht", waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. 4 Overweldigend was Uw medeleven in de vorm van persoonlijk aanwezig C? zijn, bloemen, kaarten en telefoon- tjes, tijdens de korte ziekte en na het overlijden van mijn lieve vrouw ANNAATJE CATHARINA SLAMAN-WITTE Hiervoor dank ik U heel hartelijk. Het is mij een grote steun. Den Burg, maart 2007 Deze blonde stoot ziet maandag Sarah Texelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,25 tot en met 3 regels. Per regel meer. €1,75 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) oij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Gebr. zitmaaiers v.a. €650,- www.stolkmecha- nisatie.nl 312752. Geboren Isam Sabri 20 maart 2007 4330 gram 13.18 uur Abdou en Selma Bahrini Semia Mariëlle Amel Zina Voor bezoek graag even bellen, Abdou en Selma: 06 15577708 Haffelderweg 14 1791 AS Den Burg Voor diverse klanten in de Veehouderij- er) Akker bouwsector op Texel zijn wij op zoek naar een All round Bedrijfsverzorger. Part- of fulltime krachten die breed inzetbaar zijn, kunnen bellen met ons kan toor op Texel AB Noord- Holland- 0222-319621 of een e-mail sturen naar info@abnoordholland.nl Zaterdag 24 maart mooie planten 5 voor €4,99 bij Fixet v/d Vis. Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Informatieavond Spiritual Healing. Woensdag 28 maart. Brink 26 Opgave Inge: tel. 327276. Riviera Maison bij Mieters in De Koog. Iedere zondag geopend! Cocky's Kapsalon is maandags gesloten. Verder kunt u vijf dagen per week zonder afspraak terecht. De Koog, tel. 317575. Reparatie met garantie tv, audio, video en cd. Rob's Techno Varia Sluy- scoog 33, tel. 314350 Bowlen en steengrillen gaan prima samen. Bow ling de Koogel, tel. 0222- 317536. Zondag 25 maart, 16.30 uur. Kindertheater Feest. Restaurant Klif 12. Den Hoorn. 319633. Voor diverse klanten in de Veehouderij- en Akker bouwsector op Texel zijn wij op zoek naar een All round Bedrijfsverzorger. Part- of fulltime krachten die breed inzetbaar zijn, kunnen bellen met ons kan toor op Texel. AB Noord- Holland: 0222-319621 of een e-mail sturen naar info@abnoordholland.nl Stoere jeans voor de mo debewuste man. Fashion Store Texel. Weverstr. 45. Riviera Maison bij Mieters in De Koog. Iedere zondag geopend! Kom langs op 31 Maart bij de TCA dumpdag. 10.00- 16.00. Vooral lekker genieten! Restaurant Tessels Kwar tier. tel. 322214. Scouting Texel viert Nati onale Scoutingdag zater dag 24 maart. www.voordeelland.nl voor reparatie. Zaterdag 24 maart leuke actie's en scherpe prij zen bij Fixet v/d Vis. Barbour. Nieuwe voor- jaarscollectie Mantje Life style Stores Kijk voor info en aanbie dingen www.vermeulen- bikes.nl Lindebooms Texel Jazz, zaterdag 7 april 2007 met o.a. Anna Jazz Band, Lau ra Fygi, The Young Sina tras, Wouter hamel band, dj Maestro, Grand Abroad Jazz Band, Hussel Mirre Ezequiel... Kaarten €20,- Voorverkoop €17.50 bij Music Store, De Knm. De Lindeboom, VVV Meer info www.lindeboom- stexeljazz.nl of tel. 0222- 312041. Grasmaaien voor het sei zoen. De Rijcke Tuinen kan het doen. Tel 06- 25164777/321300. Maak kennis met de clown op 14 april, Opgave bij Biem, tel. 322089. Voor verkoop en onder houd gazonmaaiers: Toro- dealer Garage Dros. Tel 311611. Deuter Leki Rugzak ken, Nordic wandelstok ken acc. Mantje Lifestyle Stores Wie wil ons enthousiast schoonmaakteam in Oosterend versterken? Tel. 318906. Schoonheidssalon In tense, ook voor kado- bonnen. Petra Graaf, tel. 320317. Een schitterend assorti ment boeketten, klaar om mee te nemen Bloemis ten Bert van der Wal. Zoek jij een leuke baan? Context coaching, training mediation helpt je! Bel: 312832 Nieuwe boeken over Texel, te zien en te bestellen op www.hetopenboek.nl Ice Peak jacks, windstop- pers, broeken, shorts. Mantje Lifestyle Stores Percussie!! Lessen op conga's, djembé. cajones privé- en groepsles en workshops. Maak een afspraak voor een gratis proefles! 06-20988835 (Severin), www.t-x-l.nl Zaterdag: Hyacinten, 3 pot van €2,75 voor €1.50 Bloemisten Bert van der Wal. Nieuws van Texel? Nu dagelijks niéuws op www texelsecourant.nl Voor al uw schilderwerk binnen en buiten Schil dersbedrijf Eschweiler Tel. 315032. Eiland op zicht 24 ont moetingen met bewoners van Texel. €12,50, vanaf zaterdag te koop in Het Open Boek. TCA dumpdag 31 Maart Snel TFT scherm 19lnch analoog+DVI onder de EUR 200.- OP=OP Zaterdag 24 maart mooie planten 5 voor €4.99 bij Fixet v/d Vis. Fjallraven Sterk in Bui tenwerk. Mantje Lifestyle Stores Zaterdag 24 maart leuke actie's en scherpe prij zen bij Fixet v/d Vis 2e hands ION €950.- Vermeulen Bikes. Tel. 319213 O'neill. Nieuwe zomer collectie. Mantje Lifestyle Stores www.voordeelland.nl Bruingoed en witgoed Zaterdag 24 maart leuke actie's en scherpe prij zen bij Fixet v/d Vis. Jij komt toch ook? Zater dag open dag Scouting Texel. Auto Service Centrum. Maricoweg 3. tel 315588 Riviera Maison bij Mieters in De Koog Iedere zondag geopend! We hebben weer schep ijs! En kom lammetjes kij ken, op de ijsboerderij! Ie dere dag open: 13.30 tot 17:00 uur. Hollandseweg 2 De Cocksdorp.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3