Dorstige eigenaren van speciale biercafés op Texel TEXELSE -J coURANT Spanning stijgt bij klaverjassen AVT en Stayokay halen hardlopers naar eiland Hoekstra en De Vries winnen bowlingtoernooi Wat ik zeggen wou... DAGELIJKS TEXELS NIEUWS wwiv.texelsecourant.nl Bowlingtitel nog niet vergeven De strijd om de titel in de bowling- competitie voor bedrijventeams is nog niet gestreden. Als dinsdag, op de laatste wedstrijdavond, Firma De Graaf verliest van Hotel Tatenhove, kan de titel op basis van pingemid- delde nog aan Tatenhove ver vallen. Beide teams wonnen hunw wedstrijd afgelopen dinsdag met het grootst mogelijke verschil: 5-0. Extreem hoog werd dinsdag niet gegooid, Piet Kager had met 799 de hoogste serie van de avond. Door afwezigheid van de vaste spelers, hadden enkele teams een beroep gedaan op invallers. Zo speelde Dennis Saai voor Op de Steenen plaats en Rutger Oosterhuis voor Loonbedrijf Plaatsman. Frans Hop man speelde mee met Hotel Taten hove. VRIJDAG 23 MAART 2007 Maurice Diks geeft uitleg aan de eigenaren van de bijzondere biercafés. De diehards onder de cafés. Zo worden de 36 bijzondere bierca fés in Nederland genoemd, waar onder het Proeflokaal van Texel in De Koog. Dinsdag waren alle eigenaren bij de Texelse bierbrou werij voor de jaarlijkse ledenver gadering van de Alliantie van Bier tapperijen. Aansluitend kregen ze een rondleiding van directeur en brouwmeester Maurice Diks. Een bijzonder biercafé onderscheidt zich van andere cafés doordat ze het hele jaar door minstens zes speciale biersoorten op tap hebben en vijftig op fles. Daarnaast is het hebben van een bierige uitstraling belangrijk volgens Cor Hooymaayers van Café de Beurs in Oosterhout. 'Uiteraard moet je een degelijke kennis bezit ten van het bier dat je verkoopt. Ook is het belangrijk dat klanten op hun gemak bier kunnen drinken in het café.' Hooymaayers heeft Texels Skuum- koppe in zijn assortiment, het speci- aalbierdat in de Texelse bierbrouwe- nj wordt gebrouwen. 'Skuumkoppe heeft veel smaak. Het is lekker rijk en dik bier.' Over de levering van het bier lijkt hij wat minder goed te spreken. Gekscherend: 'Diks is niet zo scheutig. Het lijkt wel of Texel eerst komt en dan wij.' Tijdens de rondleiding werd de ken nis van de horeca-uitbaters over het brouwen van bier opgefrist. De brouwerij heeft de afgelopen jaren een sterke groei doorgemaakt. In het eerste seizoen na de oprichting in 1999 brouwde de fabriek 20.000 liter Texels speciaalbier. Nu is dat 300.000 liter. Vooral om de Skuum koppe wordt veel gevraagd. Diks: 'Het bier is romig en verfrissend. Daarom dient het zowel als dorst- lesser als om ervan te genieten.' Miek van Zantvoort is mede-eige naar van Tapperij het Veulen in Den Bosch. Ze plakte een korte vakantie aan de ledenvergadering vast want ze kwam zaterdag al naar Texel. 'Het is een leuk en mooi eiland. We zijn een beetje rondgereden en met de storm naar het strand geweest.' Haar vriend is café-eigenaar en zo is zij erin gerold. 'Het is een heel vrij leven.' Net als Van Zantvoort blijft ook Edie Renes van Café Ledig Erf in Utrecht een paar dagen langer op Texel. Hij heeft zijn rottweiler, Gina, meege nomen naar de brouwerij. 'Dat is de eerste en enige keer dat hier een hond komt', vertelt Diks lachend. Renes drinkt zelf het liefst Rochefort 10. 'Dat moet je echt eens probe ren. Het is ambachtelijk gemaakt en dat proef je.' Het zwaartepunt van de ledenver gadering lag volgens Renes op de uitstraling van de Alliantie. 'Binnen de bedrijven moet het imago van de Alliantie wat eenduidiger worden uitgestraald.' Ook wordt er meer aandacht aan de website besteed. 'Internet wordt steeds belangrijker. De informatie die erop staat moet up-to-date zijn.' Aan het einde van de rondleiding riep Diks de aanwezigen op Texels speciaalbier mee te nemen. 'De transportkosten zijn nog nooit zo laag geweest.' Dat de aanwezigen dorstig waren, bleek uit een kreet uit het publiek. 'Dit gaat allemaal van onze bier drinktijd af!' Volgens Diks was het een geslaagde middag. 'Het is altijd leuk een rondleiding aan mensen te geven die er veel verstand van hebben. Dan komt het goed tot z'n recht wat je vertelt.' BUREAU JEUGDZORG 1 NOORD-HQUAND-NOORD Met nog twee speelavonden te gaan is nog lang niet zeker wie de competitie van klaverjasclub Den Burg gaat winnen. Er zijn vier koppels die serieus kans maken op de titel. Deze week werd de rondewinst behaald door Eric Jan Geus en invalster Ilse Stapersma, die de tweede score boven de 8000 van dit jaar wisten te beha len. De 22ste speelronde leverde einde lijk een partij boven de 8000 pun ten op. Eric Jan Geus moest zijn vaste maat John Vlaming missen, maar deze werd uitstekend vervan gen door Ilse Stapersma. Het gele genheidsduo begon vrij rustig, maar speelde daarna twee partijen met meer dan 2000 punten, met een spel van ruim 2300 punten als uitsmijter. In totaal behaalden zij 8111 punten, 50 punten onder het seizoensrecord van 8161, dat nog steeds in handen is van Gerda en Freek Veeger. In het algemeen klassement stijgen zij van de van achtste naar de zesde plaats. Hun achterstand (ruim 2700 punten) lijkt echter te groot om nog kans te maken op een toppositie. Peter van Heerwaarden en Huug Snoek behaalden de tweede plaats. Na een rustig begin finishten zij sterk met bijna 2100 en een kleine 1900 punten en een totaalscore van 7306. Door deze sterke ronde heroverden zij een positie in de toptien en staan nu negende. Corrie van der Slikke moest haar vaste maat missen, maar vond in Roel de Zwart iemand die het spelletje uitstekend beheerst. Zij behaalden 7266 punten en blijven dertiende in het klassement. Femmy Schuring en Frans Bos spelen wis selvallig, maar deze week ging hst allemaal prima. Met vier gelijkmatig hoge spellen werd een score van 7024 punten neergezet, goed voor de vierde plaats. Zij blijven negen tiende in het klassement. Carlo Bos en Cees Vinke zijn nog in de race voor het kampioenschap. Dit zeer constant presterende duo werd vijf de met een score van 6711 punten. Winst in het klassement leverde dit niet op, maar de achterstand op nummer drie bedraagt nog slechts vijf punten. De clubleden hadden deze week het voorjaar in het hoofd. Het gemid delde was met 6410 punten een stuk hoger dan de afgelopen weken en ook het aantal marsen (45) mocht er zijn. In het algemeen klassement wordt het met de week spannender. Fenny en Rob Caspers behouden de leiding, maar zagen Gerda en Freek Veeger tot 59 punten naderen. Arend Dijker en Piet Moree staan nu 410 punten achter en Cees Vinke en Carlo Bos bezetten de vierde plaats op 415 punten achterstand. De derde periode wordt aangevoerd door John Vlaming en Eric Jan Geus, voor Corrie en Debby van der Slikke. Bos en Vinke staan in dit klassement op de derde plaats. Stayokay en Atletiekvereniging Texel zijn gaan samenwerken om Texel aantrekkelijker te maken voor hardlopers. Gasten van het hostel kunnen voortaan vrij gebruik maken van de atletiek baan aan de andere kant van de Haffelderweg en ze kunnen meedoen aan trainingen van de atletiekvereniging. AVT en Stayokay hebben daarvoor woensdag een overeenkomst gete kend. Gasten van Stayokay worden automatisch als gastleden van de overbuurman beschouwd. Het hos tel betaalt daarvoor jaarlijks een sponsorbedrag aan de atletiekver eniging. Bij de receptie komen ook kaarten te liggen waarop gasten kunnen zien welke (hard)looproutes ze door het Hogeberggebied kun nen volgen. 'Tot nu toe was het vaak de deur uit. linksaf en zoek het dan zelf maar uit. maar dat hoeft nu niet meer', aldus Thomas Richter van AVT. Stayokay en AVT verwachten met de samenwerking onder meer op de sportieve gasten in te spelen. Spor ters vormen al een belangrijke doel groep voor het groepsverblijf. 'Het was daarom logisch om als buren over samenwerking en promotie van Texel als sporteiland te betalen', aldus Richter. Voor de club levert de sponsorbijdrage en passant een extra zakcentje op om de jaarlijkse huur van circa zevenduizend euro van de kunststof atletiekbaan, in 2003 door de gemeente aangelegd, te kunnen betalen. De twee werken eveneens samen op het gebied van verblijfsarrange- menten voor hardlopers. Dat heeft er al toe geleid dat veel deelnemers aan de nieuwe Zestig van Texel in Stayokay overnachten en dat in het voorjaar drie atletiekverenigingen uit Wezep, Zwolle en Purmerend naar het hostel kwamen om op Texel te sporten. Richter: 'De groep uit Zwolle droeg door een flinke deel name bij aan het succes van de halve marathon van De Waal en was na afloop ook zeer te spreken over Texel.' De AVT brengt Stayo kay als overnachtingsplek onder de aandacht als zij Texel bij overkantse hardlopers promoot. Tevoko heeft iets goed te maken Het eerste damesteam van Tevo ko speelt zaterdag in sporthal Ons Genoegen tegen Madjoe uit Enkhui zen. De eerste wedstrijd tegen deze tegenstander, eerder dit seizoen in West-Friesland, verliep dramatisch slecht, zodat de Texelaars nog iets 9oed te maken hebben. Madjoe beeft met verrassende uitslagen en 9edegen winstpartijen twaalf pun ten meer behaald dan Tevoko, maar is volgens coach André van der Vliet weldegelijk te verslaan. Tevoko noopt met een volledige selectie san te treden. De wedstrijd begint om 13.30 uur. De heren van Tevo ko spelen de belangrijke wedstrijd tegen Dinto. De winnaar blijft in de race voor het kampioenschap. Gemeente steunt halve marathon De in oprichting zijnde Stichting Atle tiek Texel kan rekenen op een garan tiesubsidie van maximaal €1000,- van de gemeente voor de op 30 septem ber te houden halve marathon. B en w achten het evenement van grote promotionele waarde voor Texel en willen daarom ook faciliteiten beschik baar te stellen, zoals dranghekken, marktkramen en de douches van de sporthal. Het is de eerste keer dat deze marathon wordt gehouden. Training Toerclub Toerclub Taxi 312000 begint vol gende week met de wekelijkse trai ningen. Elke dinsdag- en donder dagavond wordt er om 19.00 uur gestart bij Taxibedrijf 312000 aan de Spinbaan in Den Burg. De wielren ners willen dit jaar weer aan enkele grote toertochten aan de overkant deelnemen, waaronder de Elfme- rentocht en de Fietstweedaagse. Indoormarathon Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt zondag 25 maart een kleine indoorwedstrijd voor aangespan nen paarden. In totaal doen onge veer dertig aanspanningen mee, van Texel, de Wieringermeerruiters, RAP en WIRON. Na een wegpar- cours wordt in de binnenbak van de manege een hindernisparcours Röpke uitbater tent Ronde om Texel Uitslagen: L'Avemr-Hotel Tatenhove 0-5: Heksenketel- Blauwe Piste 3-2, Land en Zeezicht-'t Prut- telhuus 3-2; Kraanverhuur Kager-Loonbedrijf Plaatsman 2-3; Firma De Graaf-Tegelbedrijf Huljsman 5-0; Sam Sam-Op de Steenen plaats 1-4. Eerste hulp aan kinderen De Gezondheidswijzer geeft in samenwerking met Rescue Neder land zaterdag 28 april een cursus kernvaardigheden eerste hulp aan kinderen. De cursus duurt van 9.30 tot 17.00 uur en wordt gegeven in het wijkgebouw van de Thuiszorg aan de Schoonoordsingel. Onder leiding van een deskundige kinder- verpleegkundige knjgen de cursis ten praktische informatie over hoe ongelukken te voorkomen zijn en hoe te handelen bij letsel. Daar bij wordt gesproken over algemene hulpverlening en vitale functies, verslikkingsprotocol, beademing en reanimatie, algemene verwondin gen, kleine letsels en brandwonden. De cursus is bestemd voor iedereen die te maken heeft met kinderen tussen 0 en 12 jaar. Voor informatie en aanmeldingen: Gezondheidswij zen tel. 0223-650135, e-mail gezo ndheidswijzer@corbisplus.nl. Leden van het Servicepakket van Corbis Plus krijgen korting. Mark Röpke en zijn vrouw Corina zullen dit jaar naast hun strand tenten De Zeester en De Buren ook de grote tent op het strand bij paal 17 exploiteren tijdens de Zwitserleven Ronde om Texel. Daartoe werd vrijdag, tijdens de bestuursvergadering van de Stichting Ronde om Texel, het contract getekend. Zij willen de tent een nieuwe uitstraling geven met een goede catering en een gezellig muziekprogramma. De Ronde om Texel vindt plaats op zaterdag 23 juni. Vanaf woensdag 20 juni zullen er activiteiten plaats vinden. De grote tent gaat woens dagavond open en zal het hart van het evenement worden, waar de deelnemers, vrijwilligers, relaties en publiek zich thuis moeten voelen. In de komende weken wordt het programma nader uitgewerkt, maar TROS en Radio 3FM hebben hun medewerking toegezegd Ropke: 'We zijn blij met het contract omdat we al tien jaar strandexploitant zijn en ervaren genoeg om het hele eve nement te verzorgen zodat het goed aansluit bij het zeilevenement. Sidny van Zon, voorzitter van de Stichting Ronde om Texel: 'Als voorzitter ben ik blij dat we een Texelse onderne mer hebben gevonden die door zijn jarenlange ervaring precies weet wat er bij de zeilers en het publiek leeft. Ik denk dat we met zijn inbreng de totale kwaliteit van de tent en het muziekprogramma naar een nog hoger peil kunnen brengen.' Mike Hoekstra en Sjoerd de Vries hebben afgelopen weekend in bowling De Koogel de eerste plaats behaald in het open Texels 'touw- tjestoernooi'. In de finale gooide De Vries een game van 228. Door het grote verschil in handicap liep de voorsprong op de nummer twee op tot 247 punten. Tweede werden André Barhorst en Chris Dobber. Met twintig spelers uit Spierdijk en Zaandam werden zaterdag vier series van vijf games gegooid. Per serie werd speelde drie Texelse dub bels en drie dubbels uit Spierdijk en Zaandam. De spelers uit Spierdijk, gewend om op houten banen te spelen, hadden moeite de headpin te raken. De spelers uit Zaandam, die thuis wel op kunststof spelen, kwamen beter los. De Texelse teams gooiden al in de eerste serie veel punten. Robert van Splunter en Rolf Brouwer en het team van Ans Keu- larts en Trijn Stiggelbout gooiden beide een serie van 1681 pinval. Jan Baas, met een gemiddelde van 186, kwam op Texel niet verder dan 160. Teamgenoot Jacqueline Tromp afgelegd. Na een proefparcours rij den de deelnemers tweemaal een ronde met tijdwaarneming. Degene met de minste strafpunten wint Het rijden van het wegparcours begint om 11.00 uur. Na ongeveer veertig minuten arriveert de eerste deelne mer in de manege. De prijsuitreiking volgt na de laatste wedstrijd, om ongeveer 16.30 uur. Publiek heeft gratis toegang. ging het beter af. Zij gooide over vijf games een gemiddelde van 165. Het team van Dirk Wijnja en Reina Vringer uit Spierdijk presteerde het beste en gooide boven het gemid delde. Met games van 216 en 214 van Wijnja en 211 van Vnnger ging dit team als vijfde de finale in. Zon dag vJerden er twee finalerondes van elk zes dubbels gespeeld. Ronald van Benthum en gastspeelster Jac queline Tromp behaalden de derde plaats. Van Benthum begon met een game van 206 en gooide over vier games een gemiddelde van 193. André Barhorst en Chris Dobber gin gen als derde de finale in. Dobber begon met een games van 220. Barhorst gooide in de tweede game 226 en samen behaalden zij met 1748 de hoogste sene van Texel. Finalisten Dirk Wijnja en Reina Vrin ger uit Spierdijk zetten de hoogste toernooiserie neer (1821). Uitslagen: 1 Mike Hoekstra en Sjoerd de Vries; 2.André Barhorst en Chris Dobber. 3 Ronald van Benthum en Jacqueline Tromp; 4.Ans Keu- laris en Trijn Stiggelbout, 5.Gerben van de Dijk en Herbert de Geer; 6 Simone Stiggel bout en Natalia Daalder, 7.Remco Wanei en Dennis Veldman; 8.Dirk Wijnja en Reina Vrin ger. 9 Rolf Brouwer en Robert van Splunter; 10-Candida Huijsman en Vanessa Huijsman, *1 Margriet Mets en Rina Drijver; l2.Marjon Veenstra en Wil Rovers. Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 27 maart: Veld A: 18.30 Randstad-TESO Autoc. 19.15 NIOZ 1-Autoc. TESO 20.00 Kobeko-Prinsen CVI 20.45 CVI-Koetshuis Paal 28 21.30 Paal 28-Bremakk. 2 Cocky 22.15 Cocky-Vlinderw Brem. 2 Veld B: 18.30 FtAB-Beverdam De Wit 19.15 De Wit-PFB RAB 20.00 Interieurb.-Mantje Ecotiem 20.45 Ecotiem-NIOZ 2 Interieurb. 21.30 Pilaar Rabobank NIOZ 2 22.15 LenR-AH Pilaar Veld C: 18.30 NIOZ 1-De Kuip Bremakker 19.15 Bosma-Bremakker Allerlei 20.00 Smash/K-Allerlei De Waal 20.45 De Waal-Smash SmashK 21.30 Bremakker-Zeilmak. Smash 22.15 NBC-Schouwstra Zeilmak. Wedstrijdleiding: Kobeko en Dick (tel. 315096) Uitslagen 13 maart: Vlinderwinkel-NIOZ 1 3-0; Het Koetshuis- Randstad 0-3, Kobeko-CVI 2-1. De Prinsen van Texel-TESO 3-0 Afgezegd door TESO; Bremakker 2-Texelse Autocentrale 3-0; Cocky s Kapsalon-Maarco Bouw 0-3; Wes- sels Ontwerpt'-De Pilaar 3-0; NIOZ 2-Lange- veid en de Rooij 1-2; PFB-Bouwcenter Rab 2-1Slagerij Beverdam-De Wit installatietech niek 2-1; Allerlei De Koog-Bremakker 1-2; Smash '68-Schouwstra Transport 1-2; Klif 23-Sportshop Texel 1 1-2, Bosma-Smash '68 Piet Kooger 0-3; Zeilmakerij Texel-NBC Eel- man en Partners 0-3; Bar Sportief-De Krim 3- 0, Jozefschool-Timmers Bakkerij 2-1, Slagenj Beverdam 2-Slagenj lepe de Boer 1 -2. Informatieavond Spiritual healing Inge Stevenson organiseert een informatieavond over spiritual hea ling. De informatieavond wordt gehouden op woensdag 28 maart aan de Brink 26 in De Koog en duurt van 20.00 uur tot 22.00 uur. Geïn teresseerden kunnen zich opge ven door te bellen met Stevenson: 327276. Stijldansen In de voorspeelruimte van de Muziek- en Dansschool aan de Wilhelminalaan in Den Burg wordt zaterdag 24 maart een inloopavond gehouden voor iedereen die wil ken nismaken met stijldansen. De bij eenkomst duurt van 20.30 tot 22.30 uur. er zijn docenten aanwezig voor de begeleiding. TESO Omdat mijn man jarig Was, had ik afgelopen zondag het huis vol visite van de overkant. Tegen zessen belde mijn dochter om te zeggen dat de boot niet meervoer. Ik belde de infor matielijn van TESO. waar een jongen bevestigde dat de boot niet meer zou varen. Ik was daardoor een beetje overrompeld, want mijn schoonva der van 73 was er ook. Hij is onlangs aan zijn hart geopereerd en ik vroeg hoe dat dan moest. 'Waar moeten ze slapen en mijn schoonvader heeft medicijnen nodig.' Ja hoor, dat wist hij ook niet. 'Dan zoeken we het wel uit', zei ik. Mijn schoonvader raakte een beetje in paniek en we besloten nog een keer te bellen. Nu werd er gezegd dat er rond negen uur nog een boot vaart. Om half acht gingen ze vast bij de boot staan en gelukkig voeren ze om even over half tien de haven uit. TESO, wil je misschien de medewerkers beter inlichten. En als de boot niet had gevaren, wie had ik dan moeten bellen voor medicijnen? Mijn schoonvader bedenkt zich nog wel een keer voor hij weer op bezoek komt. En dat geldt ook voor de rest van de familie. Ik heb ook contact gezocht met TESO, maar tot heden geen reactie gehad. André en Sabine Ossebaar, Den Burg. Eschweiler naar NJK Door de 200 meter vrije slag af te leggen in 2.10.40 minuten heeft de 14-jarige zwemmer Sverre Eschweiler een startbewijs ver diend voor het nationaal jeugd kampioenschap dat in juni in Eindhoven worden gehouden. Hij behaalde deze tijd op een wed strijd in Alkmaar, die meetelde voor de B-competitie. Naast de 200 meter vrije slag kwam Eschweiler, die uitkomt voor zwem vereniging Hoorn-Aurik, uit op de 100 meter rugslag en de 100 meter vlinderslag. De rugslag legde hij af in een tijd van 1 09.72, de vlin derslag in 1.12.76. Op alle drie de afstanden verbeterde hij zijn per soonlijk record. Op de 4x50 meter estafette was hij eerste zwemmer. Als zodanig nam hij de rugslag voor zijn rekening. Bij een derde plaats zou zijn team promoveren naar de A-competitie. Maar met 2.08.06 werd Hoorn vier de in het algemeen klassement. Menno Siebinga in Aziatisch blad Het Aziatische blad XL, Extraordi nary Lives besteedt aandacht aan Menno Siebinga uit Den Burg. In een twee pagina's tellend inter view vertelt hij over zijn keuze zijn baan bij FiTT op te geven en de wereld rond te reizen om mensen te helpen hun dromen te leven. Hij vertelt onder meer hoe hij in contact kwam met onder meer de vechtsporten eskrima en capoei- ra. Siebinga kaart ook 'magische momenten' aan waarin 'het onver wachte' kan gebeuren. 'In decem ber vertelde een klant van mij over een beroemde coach die naar haar werk zou komen. Ik zei dat ik hem graag zou willen ontmoeten en zij zou zien wat ze kon doen. Ik besloot ook zelf wat te regelen, keek op internet en stuurde hem op zon dagavond een mailtje. Op maandag had ik een gesprek piet hem, we werden vrienden en op woensdag assisteerde ik hem al bij een training van vierhonderd mensen. Het grap pige was dat mijn klant niet hem, maar iemand anders had bedoeld. Dat was een magisch moment, met een misvatting, voor mij.' XL, Extraordinary Lives is een blad dat in verschillende Aziatische lan den wordt uitgegeven door de XL Results Foundation. Dat is een organisatie waarbij volgens het blad zo n zestigduizend mensen zijn aangesloten. Zij hebben met elkaar gemeen dat ze bereid zijn gewaag de en opmerkelijke stappen in het leven te nemen. Siebinga deelt de ruimte in het blad met onder ande ren acteur Paul Newman. terry dOfV

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 7