Guus Hillen wint prijs wedstrijd leerling koks 'Presentatie bedrijven ieder jaar professioneler' i; Het parkeervlekje van Witpaard Succesvolle veertiende Horecabeurs TEXELSE g COURANT Me(1'sche zorg JLWerk aan de WÖg VRIJDAG 23 MAART 2007 Een zesje gaf hij zichzelf voor dat de prijsuitreiking begon. Toch won leerling-kok Guus Hillen uit Oosterend afgelopen dinsdag de Mystery Basket 2007 op de hore- cabeurs. Mariska van Tol uit Den Helder was de beste gastvrouw. Aan de Mystery Basket deden twaalf leerlingen mee van het ROC Kop van Noord-Holland. Zes koks en zes gastheren/gastvrouwen die vier dagen per week werken en één dag naar school gaan. De koks wisten van te voren niet met welke ingrediënten ze binnen twee uur een voor- en een hoofdgerecht moesten bereiden. In de Mystery Basket zat ossenhaas, zalm, gamba's, gesneden spek, bla derdeeg, mini-paprika's en roseval aardappelen. Alle producten moesten worden gebruikt. De koks werden in twee groepen ingedeeld. Bob Fokker uit Oudeschild zat in de eerste groep. Hij was niet tevreden. 'Ik kwam in tijdnood. We kregen een uur van te voren te horen wat de ingrediënten waren. Toen heb ik gelijk een plan ning gemaakt, maar het is niet gelukt me daaraan te houden.' De ovens werden gesponsord door Rational. De studenten hadden daar nog nooit mee gewerkt. 'Een dag van te voren kregen we uitleg', aldus Fokker. Michel Arends van Hotel Brasse rie Rebecca in De Waal was één van de organisatoren. Hij was te spreken over de eerste drie deelne mers. 'Ik heb nog niets geproefd, maar het ziet er goed uit. Drie heel verschillende stijlen. Het is absoluut verrassend.' Chayenne Baars zat in de eerste groep die moest bedie nen. Het ging volgens eigen zeggen lekker. 'Voor de aankleding van de tafel koos ik voor de kleuren roze en blauw. Lekker fleurig en het valt op.' Tamara Oudendag, gastvrouw op vakantiepark De Krim, is één van de twee juryleden bij de bediening. Oudendag: 'Een goede gastvrouw of -heer is open en maakt het de gast naar de zin. Daar letten we op. Ook kijken we naar de vaardigheden. Bij voorbeeld hoe de tafel wordt gedekt.' Dan gaat de tweede groep van start. De koks beginnen met het snijden van de ingrediënten en de bediening met het dekken van hun eigen tafel. Dat er verschil bestaat in de manier van werken, blijkt als Zeb van Dam al klaar is, terwijl Joost Oldenburg zijn glazen nog staat te poetsen. Ze zullen uiteindelijk de tweede plaats delen. De koks en gastheren en -vrouwen mogen geen contact hebben met het publiek. Als ze iets nodig hebben, moeten ze het aan de organisatie vragen. Carolien de Vries uit Oude schild en Lisanne Wijker uit Den Helder van de opleiding facilitaire dienstverlening staan de bediening bij. Ondanks dat er overal wat te eten is op de beurs hebben ze honger. Lisanne: 'We moeten hier blijven en kunnen met zo maar weglopen.' Ze moesten om 12.00 uur aanwezig zijn. 'Behalve de afwas hebben we nog niet zo veel te doen gehad', aldus De Vries. Bij de koks wordt omgeroepen dat ze nog een kwartier hebben voor het hoofdgerecht. De stress neemt toe. Het publiek volgt de verrichtin gen van de jongens nauwlettend. Het zweet staat op hun voorhoofd. Maris Barnhorst heeft een horloge voor zich liggen, zodat hij zelf de tijd kan bijhouden. De bediening schenkt ondertussen de wijn in die ze bij het hoofdgerecht hebben uitgekozen. Jaap en Marjo Feenstra van restau rant Dennenoord hoeven nu eens met zelf aan het werk, maar wor den bediend door Zeb van Dam. Hij schenkt de wijn in en kijkt gespannen toe of zijn gasten het goedkeuren. Als ze knikken, haalt hij opgelucht adem. Arends voert de druk bij kok Maris Barnhorst nog een beetje op. Barn horst is gekoppeld aan gastvrouw Lisanne Barnhoorn. Arends: 'Lisan ne, je mag het best zeggen als het te lang duurt. Jij bent de baas en bepaalt wanneer het eten op tafel komt.' Het lijkt te helpen want het eerste hoofdgerecht komt van Barn horst. Het opmakgn van de borden gaat met uiterste precisie. Diederik de Boer moet alleen nog de peter selie op zijn gerecht leggen, maar als dat niet helemaal goed ligt, haalt hij het eraf en pakt een nieuw takje. Zijn handen trillen inmiddels van de spanning, maar als tweede kan hij zijn hoofdgerecht laten uitserveren door Joost Oldenburg. Ook dit duo is klaar en ze schudden elkaar de hand. Oldenburg: 'Het ging goed. Nu maar afwachten wie er wint.' De Boer werkt als leerling-kok bij Winnaar Guus Hillen in actie tijdens de wedstrijd voor leerling-koks. Syha Ruoonötal) restaurant de Rog in De Cocksdorp. Menno Rusman overzijn pupil: 'Diede rik heeft het hartstikke goed gedaan.' Jaap en Marjo Feenstra zitten nog te wachten op hun hoofdgerecht. Het is het waard want het gerecht van Jan Jacob Prins uit Oudeschild valt in de smaak. In hun eigen restaurant hebben ze een andere stijl. 'We heb ben grotere porties, omdat we meer een Bourgondische keuken hebben. Vanwege het vakantiepark verkopen we ook pannenkoeken en pizza's', aldus Marjo, Ook over de bediening zijn ze te spreken. 'Hij was een beetje zenuwachtig, maar dat is niet gek met zo veel publiek. De wijn was lekker en hij deed het goed.' Dan is het zo ver en maakt de jury bekend wie er hebben gewonnen. Eerst is de bediening aan de beurt. Het niveau lag dicht bij elkaar, maar de nauw keurigheid waarmee Manska van Tol te werk ging, gaf de doorslag. Blij neemt ze de beker in ontvangst. 'Van te voren had ik hard geroepen dat ik zou winnen en daardoor was ik heel zenuwachtig omdat ik het moest waarmaken. Het is gelukt en ik ben ontzettend blij.' Ook bij de koks was het een moei lijke beslissing. Winnaar Guus Hillen kwam volgens de jury sterk terug met het hoofdgerecht: gegrilde tournedos met gedroogd spek en madeirasaus, geserveerd met roseval aardappel- blini's. Jurylid Sylvia Ruizendaal: 'Het hele gerecht klopte gewoon. De smaak, kleurcombinatie, opbouw en verhoudingen waren goed. Je kunt wel een mooi gerecht maken, maar als de smaak niet goed is verlies je daar heel veel punten op.' Guus had al in de wandelgangen opgevangen dat hij er wel eens met de eerste prijs vandoor kon gaan. 'Ik vind het heel leuk dat ik heb gewonnen en ik ga het vanavond lekker vieren.' Volgend jaar maken de koks geen tweegangen, maar een driegangen menu. Ute Oosterhaven, eigenaar van Rotissene 't Kerckeplein in Oos terend en organisatielid: 'Dan doen er studenten uit het derde jaar en het vierde jaar mee Dat zijn aanko mende koks en gastronomen.' HeI is een drukte van belang tijdens de Horeca- en Recreatiebeurs Texel. Strandstoelen, bier, ijs, dekbed den, er was genoeg te zien en te proeven op de veertiende Horeca- en Recreatiebeurs Texel. Organi sator Nico Erwich was dinsdag dik tevreden. 'De bedrijven doen heel erg hun best om zich zo goed mogelijk te presenteren. Dat wordt ieder jaar professioneler.' Terwijl het op de vloer een drukte van belang is, zitten op de tribune van Sporthal Ons Genoegen in Den Burg twee heren op hun gemak, met de schoenen uit, de krant te lezen. Het blijkt om Jan Bakker en Peter Erwich te gaan, de zwager en broer van Nico. Zij zijn verantwoordelijk voor de stroomvoorziening. 'Tijdens de eerste horecabeurs werd er zes tig kilowattuur verbruikt. Dat is nu 310. Een vervijfvoudiging. Alleen de kookwedstrijd verbruikt al tachtig kilowattuur.' Ze beginnen ieder jaar eerder met het aanleggen van de kabels. Bak ker: 'De standhouders komen steeds vroeger. Een aantal jaar geleden begonnen we op maandagavond om zes uur, dit jaar waren we hier al om twee uur 's middags. Het is op een positieve manier uit de hand 9elopen.' De grootste verandering in de afgelopen jaren zijn de stands. 'Veertien jaar terug kwam men met doe-het-zelf pakketjes. Nu zitten er een aantal zeer gelikte stands bij, zoals die van Sligro', aldus Erwich. Antoinette Majoor van meubelzaak Tres House heeft ervaring met de opbouw van stands. Ze komt op beursen in heel Europa, zoals Frank furt en Birmingham. In twee uur tijd was haar stand opgebouwd. 'Hier- mee kunnen we laten zien wie we ajn. Het gaat erom dat bezoekers even hun hoofd omdraaien als ze voorbij komen.' De beurs op Texel onderscheidt zich volgens Majoor door de gezellige ambiance. 'De sfeer op buitenlandse beursen is de afgelopen vijf jaar erg onvriendelijk geworden. Hier maak je een praatje met iedereen.' Stef en Ineke Bakker van restau rant De Tijd in De Koog staan in de bierhoek een bitterbal te eten. Ineke: 'Heerlijk hoor.' Ze komen niet om nieuwe ideeën op te doen, maar voor de gezelligheid. 'Het is toch ieder jaar een beetje hetzelf de', aldus Ineke. Hun stem voor de mooiste kraam gaat naar horecas- lager Alewijn Ott in Den Burg. Stef: 'Het is een eenvoudige en overzich telijke stand. Bovendien verkoopt hij goede producten.' Ott vindt het heerlijk nieuws dat bezoekers zijn kraam het mooiste vinden. 'We hebben extra aandacht besteed aan de kraam.' Jan Wil lem Munnikhuizen is oud-Texelaar en een vriend van Ott Hij heeft bijzondere burgers gemaakt, zoals de Italiaanse baconburger. 'Het is eigenlijk oude wijn in een nieuwe zak', aldus Ott. Munnikhuizen vertrok op zijn acht tiende van Texel. Hij heeft sinds twaalf jaar een eigen restaurant in het Zwitserse Chur. 'Het bevalt me daar erg goed. Ach, je weet hoe het gaat. Je wilt iets van de wereld zien en dan kom je een leuke Zwitserse vrouw tegen.' Het gaat goed met het eethuis. 'We hebben tien mede werkers en één Michelinster als je het naar Nederlandse maatstaven vertaalt.' Annemiek Hopman is nog maar tien minuten op de beurs. 'Mijn man staat hier met Sligro en ik wilde eens even kijken hoe het ging. Het lijkt me wel gezellig hier. maar ik heb nog met zo veel gezien.' Niet ver rassend vindt zij de stand van Sligro het mooiste. In de hal bij de trap naar de tribune staat het Belgische bedrijf Cocon Center dat luxe strandstoelen ver koopt. Het is de eerste keer dat ze naar de Texelse beurs zijn gekomen. Eigenaar Eddy Venema: 'We staan hier niet ideaal hoewel de mensen die buiten lopen ons wel al kun nen zien. Eigenlijk mogen we niet klagen.' Er is volgens Venema veel belangstelling voor de stoelen. 'Ik denk dat ik een aantal mensen wel terug ga zien.' Volgens Erwich komt er zeker een vijftiende beurs. 'Volgend jaar heb ben we een lustrum. Wie had veer tien jaar geleden kunnen bedenken dat het zo succesvol zou worden.' Raket bleek onschuldig Een wandelaar vond bij het voetpad tussen de Mokweg en De Hors een raketachtig voorwerp waarop onder meer 'Danger' stond. De Duik- en Demonteergroep van de Koninklijke Marine werd erbij geroepen, die het voorwerp woensdag identificeerde als een marker. Dat is een oefenpro jectiel dat bij het neerkomen vuur en rook uitbraakt, zodat de schut ter de plaats van de inslag goed kan zien en dus kan beoordelen of het beoogde doel is getroffen. De marinemannen haalden het ding uit elkaar en constateerden dat de lading was opgebrand, zodat het niet nodig was het met springstof onschadelijk te maken. Vermoedelijk heeft iemand de mar ker van het strand meegenomen en hem later bij het pad achtergelaten. De marine laat weten dat het oppak ken van munitie altijd gevaarlijk is. ook als het gaat om oefenprojectie len. Of daarin nog lading zit, is voor een leek niet te zien. Bij ontbran ding kan het materiaal, waarin vaak fosfor zit, ernstige verwondingen veroorzaken. Na de laatste schets- en inspreek- avond over de Groeneplaats moet het mij van het hart dat, zoals elke schimmel niet helemaal zonder vlek ken is, ook het stedenbouwkundig bureau van het witte paard zich op het terrein van de vooringenomen standpunten lijkt te gaan begeven. Ogenschijnlijk verliep ook de tweede schetsavond rimpelloos. Nadat aan het eind van de avond drie tafels zich uitdrukkelijk hadden uitgespro ken voor een ondergrondse par keergarage, meende de eerste tafel de duidelijkheid nog eens te moeten onderstrepen dat ook zij voor een garage onder de Groeneplaats te zijn. Dit was teveel van het goede en schoot de koetsier van Witpaard (Cees Grit) in het verkeerde keelgat. Geëmotioneerd beweerde hij- 'Die aanzuigende parkeergarage van 250 auto's betekent 2500 bewe gingen.' Met andere woorden: de totale ultieme afwijzing van Bureau Witpaard. Deze emotie en 'aanzuigende par keergarage' waren voor mij aanlei ding de zoekmachine van Google in te schakelen. De oogst was ver bluffend: 560 aanwijzingen. Er zijn dus twee soorten: parkeergarages en aanzuigende parkeergarages. Zo zijn er ook aanzuigende dub beldeksschepen en aanzuigende WV-promotieplannen. Die worden vooral om hun aanzuigende wer king gemaakt en daarop beoor deeld Bovenstaande uitbarsting is vooral ook misleidend en dus onge past. Van Bureau Witpaard mag een onpartijdige begeleiding verwacht worden met deskundige objectieve voorlichting. Vertrouwen komt te voet en gaat te paard. Sinds de bouw van de Schulpengat en opnieuw met de Dokter Wage- maker is veel geld en tijd gestoken in de mobiliteit van de ouder wor dende mensen, invaliden, ook bij slecht weer. Waar bij de Schulpengat nog geen roltrappen mogelijk waren, heeft de Wagemaker zelfs liften De Wage- maker kijkt 25 jaar vooruit. Ongetwij feld is Bureau Witpaard in staat met demografische gegevens, verkeers technische en mobiliteitsontwikke ling een helder beslissingsmodel op tafel te brengen. Dat de noodzaak van de een parkeergarage wel of niet aantoont. Daar hangen de nodi ge investeringen van ondernemers van af. Want als die niet komen, kunnen we niet achteraf nog eens een parkeergarage aanleggen. Maar wat ook de uitkomst moge zijn, laten we geen nare smaak aan de helder heid van de discussie overhouden met vooringenomen standpunten in plaats van harde feiten. Er zijn ons. de bevolking, vrije onafhankelijke keuzes beloofd. Laat dat zo zijn. Ik wil nog even ingaan op de nood zakelijke en blijvende economische impuls voor de komende vijftig jaar. De bereikbaarheid van het centrum van Den Burg is onlosmakelijk ver bonden met de unieke vermenging IWat ik zeggen wou... van 'levendig, leefbaar én bereik baar'. Daar komen de mensen op af. De Ondernemersvereniging Den Burg zou meer moeten benadruk ken dat de bedrijven een vesti ging in het centrum kiezen vanuit een behoefte aan verscheidenheid, kleinschaligheid en bereikbaarheid en niet vanuit een behoefte aan schaalvergroting. Het is daarom van groot belang dat het centrum opti maal gebruik maakt van de instru menten die ter beschikking staan. Levendig, leefbaar én bereikbaar. En daar hoort de onvermijdelijke auto bij. Er klinken in onze samenleving nog steeds geluiden om de auto loze zondag of de reductie van parkeerplaatsen als doel en niet als een middel beschouwen. Een dergelijke symboolpolitiek brengt de bereikbaarheid echter in gevaar. In het rapport Mobiel in de tijd wordt op onomkeerbare ontwikke lingen gewezen. In vele gevallen is de rek eruit en kunnen we niet meer zonder de auto. En dan is er eigenlijk maar één vervoermiddel dat efficiënt is: de auto. Niet de bóuw van een parkeergarage leidt tot toenemende autokilometers en milieuvervuiling, maar het zoekver keer dat ontstaat door het gebrek aan bereikbare parkeerplekken. Met een parkeerverwijssysteem zullen er minder zoekauto's zijn. Daarom zullen heel veel parkeerplaatsen in het centrumgebied in mijn plan nen worden opgeheven. Een aan zienlijk deel van de ondergrondse garage zal voor deze auto's worden gebruikt. De verwachting is dat de helft van de plaatsen die de garage gaat krijgen op straat worden opge heven. Het onder de grond parkeren verloopt gerichter, zonder zoekver keer en zorgt voor verbetenng van de luchtkwaliteit in de omgeving. Parkeerruimte op straat kan dus waar mogelijk worden omgezet in nieuwe verblijfsruimte. Een niet onbelangrijk feit is dat er een groeiende toename van de par- keerbehoefte komt door het groter autobezit van senioren, ledereen kan bedenken hoe de vergnjzing automatisch zijn noden veroorzaakt. Ons dorp is om in te wonen en te werken, met een goed winkelklimaat en geen toonzaaltje. Mobiliteit hoort daarbij Parkeren is een onderdeel van de mobiliteit. Bereikbaarheid is een must voor het economisch blij ven functioneren van Den Burg. De auto is en blijft nog lang keuze num mer één. Goede bereikbaarheid van het centrum met voldoende goede parkeeraccommodatie is daarom noodzakelijk. 'Ontmoediging van het gebruik van de auto leidt slechts tot vluchtgedrag van de consument en uiteindelijk tot een lege, zij het nieuw ingerichte Groeneplaats. Frits Langeveld, Den Burg (http:/fritslangeveld.texel.com v Kerkdiensten Zondag 25 maart 2007 PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.45 u. ds. PA. den Braanker, mmv Chr Residentie Mannenkoor uit Den Haag. Gereformeerde kerk Den Burg: dhr. B Muurding uit Bameveld. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. ds. C.F Klaassen, bevestiging ambtsdragers. De Koog dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal PROTESTANTSE WADDEN GEMEENTE TEXEL: Oosterend: dienst in De Cocksodorp De Cocksdorp: 10.00 u. Waddendienst, ds. F. van Helden, na de dienst koffie drinken. Oudeschild dienst in De Cocksdorp GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. C. Duinkerken-Visser. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev D. Wolbers uit Franeker. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. dameskoor. Oudeschild: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u Blijf groeten in uw ver houding met God. Wachttorenstudie. 11.20 u Mannen, erken Christus als het hoofd. IAIs de wereld nu eens niet naar de maan ging, maar naar de hemel Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vnjdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisart sen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via een van de vol gende telefoonnummers informatie te knjgen over het pijnspreekuur op zater dagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalder- straat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde. Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en ver zorgende hulp; Schoonoordsingel 44. Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17 00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u - Dietiste: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223-650222. Indicatie: Indicatie voör thuiszorg en voor opname in verpleeg- en ver zorgingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0229-206955. Opname op advies van huisarts of Hulpverlening Mondhygiëniste: Natasja Bottema. tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95. Den Burg, tel. 312112. Maandag t/m vnjdag 8.00-17 30 u zaterdag 10.00-13.00 en 15.00-17.00 u., zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Buiten Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is op maandag en vnjdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844 Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel. Slufterweg 216. De Cocksdorp. tel. 311477, www.die- renpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Psychologenpraktijk: M Spijker en Y. Olthof, Ruijslaan 88, 1796 AZ De Koog, tel. 317566. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatnxlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Alzheimer café: elke laatste dinsdag van de maand van 19.15 tot 9.30 uur in De Buureton. Beatnxlaan 43. Den Burg. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel 316270 Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444 Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel 0222-321001. dag en nacht bereik baar. Advies- en Steunpunt Huiselijk Geweld Kop van Noord-Holland, tel. 0900-2345566 (€0.10/minuut), www. huiselijkgeweldkopvannoordholland nl Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies: 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur oud Papier Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10 00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaat sen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak) Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papier wagen komt in de volgende straten: 6. Sluyscoog, Korfbaeck, Vuurbaeck, Verlaet, Duykerdam, Middelton, Buytengors. texelseS)cour\\t Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texeisecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Harry de Graaf Telefoon 31 72 66 of 06 - 53 73 33 82 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Abonnementspnjzen 2006: Per half jaar 36,45 34,85 (automat®*) Per jaar €71,10 68,95 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftetijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. In de week van 26 maart tot 1 april zijn de volgende straten en wegen afge sloten wegens werkzaamheden: De Cocksdorp: Langeveldstraat. tussen Ploosterstraat en de brug; Langeveld straat. tussen Ploosterstraat en de Klimpstraat. Den Hoorn: Herenstraat. Den Burg: Thijsselaan, tussen Bern- hardlaan en Binsbergenstraat; Bms- bergenstraat Radio Texel jQ^.l Vrijdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9 00 u Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit gerefor meerde kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlands talig) 14.00 u Wilde vaart (shanty's) 15.00 u, Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9 45 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18 00 u Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. De keuze van. 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17 00 u Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18 00 u Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) i94Su Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met Vandaag: rechtstreekse uitzending vanuit de Burgemeester De Koninghal. waar het ideeenboek wordt gepre senteerd over de herinrichting van de Groeneplaats aansluitend: Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 9