eilandberichten B&W zwaaien secretaris uit op Razende Bol Echt Tesselse meierblis Ruim 30 reacties na oproep toekomstvisie burgemeestercolumn Samenwerking is de sleutel Commissieweek TEXELSE IQ COURANT Verhuurartikelen verkocht Sascha Baggerman straks in provinciebestuur Hoe wilt u wonen? Belastingaanslag is nu verstuurd Velen denken volop mee over hart van Den Burg mag geen dumpplaats voor afval zijn Sluitingstijden horeca Openingstijden en bereikbaarheid gemeentehuis www.texel VRIJDAG 30 MAART 2007 Het college van B&W in vergadering op de Razende Bol. Secretaris Jongkind draait zich even om naar fotografe Danielle de Lussanet. Mr. Gert-Jan Jongkind heeft zijn laatste collegevergadering als ge meentesecretaris op een bijzonder stukje Texels grondgebied beleefd. B&W waagden dinsdag 27 maart namelijk de oversteek naar de Ra zende Bol, waar zij gadegeslagen door zeehonden en meeuwen hun wekelijkse vergadering afwerkten. Het college van Burgemeester en Wet houders maakt er een goede gewoon te van om af en toe de onbewoonde zandplaat bij de zuidpunt van Texel te bezoeken. Sinds zijn aantreden in juli 2004 was dat er voor Jongkind echter nog niet van gekomen. In diens laatste werkweek gebeurde het alsnog. Met de loodsbotter Texelstroom koos het college dinsdagochtend het ruime sop vanuit de haven van Oudeschild. Bij de Bol' werden de bestuurders met een sloep aan land gebracht. Ondanks het zonnige lenteweer was het een frisse aangelegenheid. Gelukkig voor de gemeentedelegatie stonden er weinig punten op de agenda, zodat men met hoefde te verkleumen. Gert-Jan Jongkind zal. zoals eerder gemeld, per 1 mei 2007 in dienst tre den bij PublicSpirit in Woerden, een werving- en selectiebureau voor hoger overheidspersoneel. Deze week was zijn laatste daadwerkelijke werkweek bij de gemeente Texel. Donderdag 29 maart nam hij afscheid van de mede werkers tijdens een interne receptie in het gemeentehuis. Zijn taken als gemeentesecretans wor den tijdens de overbruggingsperiode Mede als gevolg van de sluiting van de noodcamping heeft de gemeente besloten tot verkoop van haar verhuur- en evenementenartikelen. Dit betekent dat wij vanaf 1 april geen toiletwagen, dranghekken, vlaggenmasten, schrik- hekjes enz. meer verhuren. Deze acti viteiten zijn met ingang van 1 april 2007 overgenomen door de heer Sieme Zijm van verhuurbedrijf Tent-o-rent. De heer Zijm heeft de intentie om de verhuur zoveel mogelijk op dezelfde wijze voort te zetten als u van ons gewend was. Indien u vóór de over namedatum van 1 april 2007 bij ons materialen hebt gereserveerd voor het komende seizoen, wordt dit on der dezelfde voorwaarden overgeno- waargenomen door Bernadette Nou- wen, die samen met Jongkind de di rectie van de gemeente Texel vormde en tevens loco-secretaris is. Die taak wordt waargenomen door Onno Werkman, hoofd van de afdeling Bedrijfsvoering bij de gemeente. Van beleidsmedewerker bij de ge meente Texel naar een zetel in het dagelijks bestuur van de provincie Noord-Holland. Met veel enthousi asme is in het gemeentehuis gerea geerd op de reuzensprong die onze collega Sascha Baggerman gaat maken. Als alles goed gaat, zal zij op donderdag 12 april aanstaande worden geïnstalleerd als lid van Ge deputeerde Staten. Namens de pro vinciale PvdA-fractie zal Sascha de komende vier jaar als gedeputeerde van de provincie optreden, nadat zij de afgelopen vier jaar al "gewoon" statenlid was. Veel inwoners zullen Sascha wellicht kennen van de Wet Maatschappe lijke Ondersteuning (per 1-1-2007), waarvan zij de invoering op Texel ambtelijk heeft voorbereid. Ook was zij nauw betrokken bij het opzetten van de verschillende dorpssteun punten op het eiland. Waarschijnlijk zal welzijnsbeleid deel uitmaken van haar portefeuille als gedeputeerde. Op 12 april is in Haarlem tevens de installatie van oud-wethouder Nel Eelman-van 't Veer. Zij zal namens het CDA plaatsnemen in Provinciale Staten. men door Tent-o-rent. De reeds met u afgesproken tarieven blijven voor dit jaar ongewijzigd. Vanaf 1 april kunt u nieuwe afspraken maken met Tent-o- rent. Reeds gemaakte afspraken over transport, ophalen en terugbrengen kunt u na 1 april checken bij Tent-o- rent, Hoofdweg 28,1795 JD De Cock- sdorp, tel. (0222) 31 17 41, mobiel (06) 54 79 66 17. Bij deze krant zit een enquête van de gemeente en de Stichting Wonen Texel. Hierin staan vragen over uw huidige woning en hoe u later zou willen wonen. U kunt de vragenlijst op papier invullen en opsturen, maar ook via internet. Uw medewerking is van groot belang. Als dank kunt u een leuke prijs winnen. Het onderzoek gaat over de woon wensen op Texel en richt zich op zo wel huurders als kopers. We willen op Texel de woningen bouwen waaraan behoefte is. Vooral het bouwen bij de buitendorpen vereist een goede onderbouwing voor de gemeente en de provincie, ledereen op Texel krijgt dezelfde enquête, wat een compleet en samenhangend beeld moet ople veren. Wij willen graag antwoord op vragen als: voor wie zijn welk type woningen nu en in de toekomst no dig? Om hoeveel gaat het, waar en in welke prijsklasse? Onderzoeksbureau Companen uit Arnhem voert het on derzoek uit. Mocht u geen enquête ontvangen, dan kunt u contact opnemen met Eveline Lmdenbergh van de gemeente Texel, telefoon (0222) 36 21 69. Eind deze week kunt u de gecombi neerde aanslag gemeentelijke belas tingen 2007 in uw brievenbus ver wachten. Hierop staan de volgende belastingsoort(en): rioolrechten (alleen voor eigenaren), reinigingsrechten, hon denbelasting en baatbelasting (alleen voor een beperkte groep eigenaren). De definitieve aanslag Toeristenbelasting 2006 is nu eveneens verstuurd. Wegens problemen met het nieuwe computerprogramma lukte het niet om de aanslag al eerder te verzenden. De aanslag Onroerende Zaakbelastingen (OZB) en de WOZ-beschikking 2007 gaan pas eind april op de post, om dat de gemeenteraad eerst nog een besluit moet nemen over de tariefaan passing. Alle belangenorganisaties, maat schappelijke instellingen, brancheor ganisaties e.d. die hun toekomstvisie bij ons hebben ingediend: BEDANKT! Bij velen van u hebben wij ons pro ject mogen presenteren, wij hebben ruim 30 reacties mogen ontvangen. Al met al een goede input voor de eerste fase van het project "Ruimte voor Ontwikkeling; zorg voor de toe komst". Ook in fase 2, als de interac tieve visievorming start, komen we bij u terug. Afgelopen winter had de gemeente or ganisaties opgeroepen om op papier te Een ideeënmarkt, schetsavonden, scholierenmiddag, interviews en spreekuren hebben een groot aan tal inzichten, ideeën en suggesties voor het toekomstig 'hart' van Den Burg opgeleverd. Naast veel over eenkomsten heerst er over een aantal onderdelen ook verdeeld heid. Iedere Texelaar kreeg gister avond (29 maart) de kans om de conclusies nog bij te sturen. Op de volgende openbare avond, 25 april, wordt een keuze gemaakt voor een ontwikkelingsmodel. Uit de grote hoeveelheid ideeën had het begeleidende bureau Witpaard Partners een drietal 'meedenki deeën' uitgewerkt die aangeven in welke richting het toekomstige centrum kan worden ingevuld. Op 29 maart kon de bevolking hierop dus commentaar geven. Men kan de komende tijd ook nog gebruik maken van speciale spreekuren. Witpaard gaat met dit alles aan de slag en zal op de bijeenkomst van 25 april drie modellen presen teren. Het ideeënboek met conclusies (hoofdstuk 5) kunt u downloaden vanaf onze website www.texel.nl en is ook na te lezen op de speci ale site www.groeneplaats.nl zetten wat er in hun sector speelt, wat daarvan de gevolgen zijn en hoe zij daar op Texel op willen inspelen. Bijvoorbeeld de ontwikkeling naar schaalvergroting in de landbouw, waardoor boeren een ander gebruik van het buitengebied wil len. Ook in de recreatie, het onderwijs en andere branches zijn er ontwikkelin gen, waar Texel op kan inspelen. Wanneer is de beurt aan de bevolking om mee te praten over dit project? Deze vraag wordt ons nu vaak gesteld. "Ruimte voor Ontwikkeling" is gestart om in drie stappen: analyse, visievor ming, planvaststelling, te komen tot o.a. de herziening van het bestemmingsplan Buitengebied. Hierbij richten wij ons op de toekomst ontwikkelingen voor Texel, zodat dc regelgeving daarop afgestemd wordt. Als u dan met een plan of project bezig bent, heeft u vooraf duidelijkheid over de mogelijkheden. De vergunning verlening sluit daar dan direct op aan. We willen in een interactief proces gaan vaststellen wat die toekomstontwikke lingen zijn. Op het gebied van het ge bruik van de ruimte, maar ook de maat schappelijke voorzieningen, armoede en economie etc. Op dit moment zijn wij intern bezig met de analyse. Hieruit komt de huidige stand van zaken op Texel, als startpunt voor de discussie over de toekomst. Fase 2 start na de zo mer van 2007. U hoort nog van ons! Als bestuurder kun je nog zoveel moois willen, zonder de steun van anderen kom je er niet. Sa menwerking is daarom de sleu tel voor een positief resultaat. Een mooi voorbeeld vind ik het interactieve proces "Ruimte voor het hart" (herinrichting Groene- plaats en omgeving). Een plan dat we graag samen met de bevolking willen ontwikkelen. De eerste bij eenkomsten zijn heel positief ver lopen. De opkomst was prima en de sfeer ook. Er werd door velen intensief meegedacht, gediscus sieerd en geschetst. Kortom, een goede samenwerking. Het proces komt nu in een span nende fase. Het zou mooi zijn als het positieve gevoel tot het eind toe in tact blijft. En waarom niet? In dit proces vormen uw ideeën de basis. Dus niet de gemeente, niet het begeleidende bureau, maar u geeft de gewenste richting aan. Op basis hiervan zal bureau Wit paard drie modellen uitwerken. Op 25 april kunt u uw voorkeur voor een model aangeven, met nog en kele keuzeopties. Uw inbreng blijft dus heel belangrijk! Wij zullen er voor zorgen, dat u steeds optimaal geïnformeerd blijft. Raadpleeg hiervoor de me dia en de websites www.texel.nl en www.groeneplaats.nl. De gemeen teraad neemt op 3 juli het uitein delijke bestuurlijke besluit, zoals voor aanvang van het proces was afgesproken. Voor positief nieuws zorgden de provinciale verkiezingen van begin maart, die ertoe hebben geleid dat Sascha Baggerman vrijwel zeker tot gedeputeerde wordt benoemd Ontzettend leuk dat zij nu nog beleidsmedewerker is bij de ge meente Texel en we elkaar straks op bestuurlijk niveau in Haarlem weer tegenkomen Andere heuge lijke feiten zijn de felicitaties die ik mocht overbrengen aan de 100- jarige mevrouw De Bloois en aan enkele 60- en 65-jarige bruidspa ren, onder wie ereburger profes sor De Jager en zijn vrouw. Een plechtige gebeurtenis komt eraan op 6 april met een herdenking op De Mok van de slachtoffers van de Russenoorlog. Het lenteweer van deze week is hopelijk de voorbode van een mooie aprilmaand. De lammetjes huppelen in de wei, de bollenvel den krijgen kleur en de boten van TESO - in nieuwe outfit - vervoeren weer vele gasten. Laat het seizoen maar beginnen! Mr. Joke Geldorp-Pantekoek, burgemeester van Texel. Komende tijd vindt discussie plaats over een mogelijke wijziging van de sluitingstijden van de horecabedrij ven. Eerst in de commissie Middelen (5 april) en daarna de raad (24 april). Dit kan wellicht tot een besluit leiden om de sluitingstijden te wijzigen (al dan met op proef). In elk geval tot dat moment blijft de winterregeling in de horeca van kracht. De burgemeester heeft dat besloten na overleg met poli tie en horeca. De sluitingstijden blijven dus voorlopig: 02:00 uur: sluiting van de terrassen; 2:30 uur: uitschakelen Particuliere meierblis: nu aanvraag doen! Tot op heden hebben pas X Texelaars bij de gemeente eer aanvraag gedaan om een mé- erblis op hun erf of land te mo gen opbouwen. Particulieren ds maandag 30 april 2007 een mei erblis willen ontsteken, kunnend: nog tot 6 april bij de gemeens melden. Aanvraagformulieren rr£ bijbehorende voorschriften vf verkrijgbaar in het gemeenten^ bij de servicebalie. U kunt dea ook downloaden vanaf de websiS www.Texel.nl. in de avond v< Het behoud van de 'echt Tesselse' traditie van de meierblis (op 30 april) is voor de gemeente een belangrijke zaak. Hogere overheden en justitie 30 april gaan op heel Texel de meierblissen in de fik. willen een uitzondering maken, mits de meierblis schoon blijft. Uit sluitend het storten en. verbranden van schoon afvalhout, snoeiafval en slootruigte is daarom toegestaan. van de muziek en einde van de ver strekking van drank en consumpties; 3:00 uur: einde van de exploitatie en alle bezoekers hebben de horecabe drijven verlaten. In de nacht van vnjdag op zaterdag en zaterdag op zondag gelden respectie velijk de volgende tijden: 2:00 uur, 3:30 uur en 4:00 uur. Volgende week komen de raads commissies weer bijeen. De vergaderingen zijn openbaar en beginnen om 20.00 uur in het ge meentehuis. Ook te beluisteren via Radio Texel. Maandag 2 april 2007: commissie Grondgebied, o.a.: Presentatie Jan van AndelA/Vo- ningstichting Nieuwe puntentelling en syste matiek gegadigden bouwkavels Actualisatie Welstandsnota en voorstel Welstandscommissie Planmatig Handhaven Dinsdag 3 april: geen commissie Werkwijze Raad Woensdag 4 april: commissie Wel zijn, maar één agendapunt: fonds Kunst en Cultuur. Vanaf 20:30 uur start de commissie Middelen (voor zitter: Martijn Eelman). Met in elk geval: WOZ-wetgeving Parkeerverordening OSG (zowel PvE als onderhoud hoofdgebouw) Tariefstelling OZB Dagtoerisme, bekijken mogelijk heden voor invoering Donderdag 5 april: Vervolg com missie Middelen (voorzitter: Jos de Wolf), met o.a Opheffing gewest Gemeentehuis (zowel aanbeste ding als aanvullende kosten dekking) Sluitingstijden Horeca Openbare Orde seizoens evaluatie Goede Vrijdag gesloten Het gemeentehuis is op Goede Vrijdag (6 april» gesloten. De avondopenstelling komt dan te vervallen Tweede Paasdag zijn het gemeentehuis en de werf van ge meentewerken eveneens gesloten. Vanaf dinsdag 10 april bent u weer van harte welkom. Openingstijden In het verleden werd er nauwelijks op gelet of spullen op de meierblis schadelijk waren bij verbranding. Autobanden, verlopen olie, asbest en dergelijke werden probleemloos gedumpt. Er belandden dus ook an dere stoffen in het Texelse lentevuur dan de "hekken en stekken, joten en palen", waarover de kinderen vroeger zongen bij het inzamelen. Gele kaarten Ondanks onze inspanningen zijn de laatste jaren op een aantal mei erblissen toch verboden materialen verbrand. Enkele ernstige overtredin gen deden de gemeente vorig jaar besluiten gele kaarten uit te delen. Opbouw start morgen Vanaf zaterdag 31 maart 2007 mogen er gemeenschappelijke meierblissen verrijzen. De exacte locaties zijn al eerder gepubliceerd en wijken niet af van de afgelopen jaren. De opbouw bij De Koog is pas vanaf 14 april (alleen tussen 9.00 en 18.00 uur). Ons beleid is om in zulke geen toestemming meer te veris' voor de betreffende meierblis. Hou 'm schoon! Uiteraard zijn schadelijke stoffen: gevaarlijke voorwerpen streng vers den. Maar ook oud papier of karè geeft overlast. Een deel van dit teriaal kun je vaak door verwaaiw: de naaste omgeving als zwerfw' rugvinden. Tevens is het wettelii^ boden bedrijfsafval te storten. Sc veroorzaakten smeulende boomsW ken en natte ruigte, die door ven waren gestort, de afgelopenp rookoverlast. Om de traditie in ere houden, roepen wij daarom i< op: hou de meierblis schoon! Hamster extra open Zaterdag 28 april kunnen parte lieren hun overbodige afval gra'6 kwijt bij overslagstation De Hal ster aan De Vang bij OudescW Deze extra openstelling gebs/ op verzoek van B&W, die zo ij pen te voorkomen dat men rommel op de meierblis dump!. De Hamster zal de hele dag opf zijn. Voor de openingstijden zieP Texelse Telefoongids. Qm( dolfi - uitdi Openingstijden: maandag/donderdag 8.30-12.30: vrijdag 17.00-19.001- Telefoon algemeen: (0222) 36 21 21 Servicebalie: (0222) 36 21 11 Fax: (0222) 36 E-mail: emailöte (Aan deze publicatie kunnen geen rechten worden ontleend.)

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 10