'Eigenlijk moeten we gedenksteen krijgen' m m Jeugd Jozefschool bedenkt plein Schraag en Harbers behalen superscore Handboogschutters scoren in Hilversum - TEXELSE J COURANT Jeugd En Passant in Grand Prix German Silva traint atleten halve marathon Dames SVO na rust ten onder Vinke wint opening wielerseizoen VRIJDAG 30 MAART 2007 Een achtbaan of zwembad op het schoolplein. Kinderen van de Jozefschool in Den Burg moch ten meedenken over de invulling van het nieuwe plein en lieten daarbij hun fantasie de vrije loop. Uiteindelijk is er een realistisch plan uitgerold, dat maandagavond €4800,- ontving uit de Raboton. Het opknappen van het schoolplein maakt deel uit van de totale verbou- m wing van de school, die in januari is Ibegonnen. Er komt een aparte ICT- ruimte, een ruimte voor de begelei- ding van zorgleerlingen en de perso- I neels-, directie- en conciërgeruimten - zijn opgeknapt. Adjunct-directrice I Edith van Heerwaarden: 'Het nieuwe ICT-lokaal is gereed, we zitten in de t tweede fase. Het is de bedoeling dat de verbouwing eind mei klaar is.' Naast een werkgroep van ouders i voordeinrichting van het schoolplein, vond de directie het belangrijk dat er J een werkgroep van kinderen kwam. I Zij gaan immers gebruik maken van I het nieuwe plein. In de klassen werd gevraagd wie in de werkgroep wil den. Casper Dros (12), Claudia van Heerwaarden (10), Lars van Rijn (12) en Kim van der Werve (10) staken hun vinger op. Casper lachend: 'Dan hoefden we niet te rekenen. Maar ik vind het ook belangnjk dat het niet door oude mensen wordt bedacht, want wij gaan erop spelen.' Het huidige schoolplein is volgens de kinderen leeg en kaal. Lars vindt de houten palen lelijk. De speeltoe stellen zijn vooral leuk voor de klei nere kinderen. Hier wilde het viertal verandering in brengen. Kim: 'Ik wil graag een leuker schoolplein maken voor iedereen.' Ze stelden een vragenlijst op voor iedere klas en deelden plattegronden uit. De kinderen kwamen met uiteen lopende ideeën: van een kabelbaan tot een volleybalveld. De taak voor de kinderwerkgroep was om van alle plannen één haalbaar plan te maken. Casper: 'Veel kinderen wilden een pannakooi. Daar kun je in voetballen en er zit een net overheen zodat de buren er geen last van hebben. Nu gaat de bal soms over de schutting en dat kan met een net niet meer.' De kleuters wilden graag iets met water, dus er komt een waterspeel toestel. Ook ontstond het idee om een verkeersplein aan te leggen voor de kleinere kinderen. Van Heenwaar den: 'Kleuters rijden nu vanuit de schuur een rondje met hun kleine wagens. Zo kwamen we op het idee om een verkeersplein aan te leg gen.' Chill-plek De bovenbouw daarentegen wilde een chill-plek. 'Er komen houten bankjes om de bomen en banken met tafels', aldus Casper. Hij wil eigenlijk liever kussens in plaats van houten meubels. 'Die moeten dan wel watersafstotend zijn.' Andere speelattributen die deel gaan uitma ken van het nieuwe plein zijn: een letterslang, knikkerputjes, een hin kel baan, twister en een veld op het midden van het plein waar een net kan worden opgehangen om te vol leyballen. Ook komen er op het veld een rekstok en evenwichtsbalken. Casper, Claudia en Lars kijken het meest uit naar de pannakooi. Kim vindt alles wel leuk. De ouders hebben de plattegrond gemaakt en bij de commissie Rabo ton ingeleverd. Van Heerwaarden: 'We hebben het aan de commissie overgelaten wat en voor welk bedrag ze eventueel wilden sponsoren. De totale kosten voor het opknappen van het plein bedragen €15.000,-. Eenderde van het geld is door de gift van de Raboton binnen.' In mei houdt de school een sponsorloop en op 6 juni een lunchmiddag. Verder wordt aan ouders gevraagd Rocks te sparen bij Super de Boer. Daar kunnen speeltoestellen mee worden aangeschaft. De kinderen zijn blij dat ze geld van de Rabobank hebben gekregen. 'Het is goed van de bank dat ze dit hebben gedaan', aldus Claudia. De kinderen van de werkgroep mogen het plan in alle klassen pre- De kinderen zijn blij met de gift uit de Raboton voor het schoolplein. senteren en vertellen over de gift van €4800,-, bestemd voor de houten banken. Als eerste is groep zes aan de beurt. De pannakooi valt in de smaak, 'yeah, voetballen.' Het voet balveld komt naast het lokaal van combinatiegroep zes/zeven te lig gen. Dat vinden ze cool. In groep vier begint een jongen te juichen als het verkeersplein wordt genoemd. 'Dat heb ik bedacht!' Als in groep dne de kooi aan bod komt, balt een jongen zijn vuist alsof hij net een grote prijs heeft gewonnen en roept; 'Dan kun nen we voetballen!' Het mag duide lijk zijn dat vooral de pannakooi voor opwinding zorgt. Voor Casper en Lars is dit het laatste jaar op de basisschool. Ze vinden het jammer dat ze niet veel gebruik van het plein zullen maken. 'Eigenlijk moet er een gedenksteen met onze namen komen waarop staat dat wij dit hebben bedacht', vertelt Cas per. Het schoolplein blijft echter na schooltijd beschikbaar voor de kin deren tot de laatste leerkracht naar huis gaat. Het is de bedoeling dat het plein op 22 juni klaar is. Dan zal er een feestelijke opening zijn. 951 Glenn Oostra beleefde een zware dag in Schagen. Zeven junioren van schaakclub En Passant hebben afgelopen week in Schagen meegedaan aan een Grand Prix-toernooi. Het was voor het eerst dat ze hun krachten in een serieus toernooi met over- kantse schakers konden meten. Hoewel ze geen grote successen boekten, mochten hun prestaties toch gezien worden. In Noord-Holland worden ieder jaar tien Grand Prix-toernooi gehouden. In groepen van verschillende sterkte treffen rond de honderd junioren, van 5 tot 20 jaar, elkaar op het schaak- rd, om te kunnen bepalen wie de sterkste jeugdschaker van Noord- folland is. Het viel de Texelaars niet mee om op één dag zeven partijen, met een bedenktijd van 15 minuten )er persoon, te moeten spelen. Het tweet stond menigeen dan ook op iet voorhoofd. Thijs van Dorssen (13) en Lineke Lohse (11) presteer den met een score van 2V5> uit 7 goed, rapporteert jeugdtrainer Dick van Barneveld. De andere vijf waren iets te hoog ingedeeld. Naarmate ze vaker meespelen, zal de indeling ook beter worden, omdat zij op grond van hun prestaties worden inge deeld. Glenn Visser en Roos Wijker mochten met 2 uit 7 tevreden zijn. Voor Jeroen de Gee en Glenn Oostra was het afzien. Zij kwamen tot één winstpunt en verloren zes maal. Reinoud de Gee toonde de meeste veerkracht. Hij verloor alle partijen, maar gaf geen krimp en begon elke keer weer met frisse moed. Dankzij sponsor B&B Van der Vis en Den Boer kan schaakclub En Pas sant volgend jaar de jeugd de gele genheid geven om meer Grand Prix Toernooien te spelen. Dat zal hun animo en kracht vergroten, verwacht Van Barneveld. Met bijna 8200 punten behaalden Chris Schraag en Rosa Harbers de hoogste score van het seizoen van Klaverjasclub Den Burg. Fenny en Rob Caspers wisten hun kleine Voorsprong op de 23ste speel avond iets uit te bouwen. >chraag en Harbers begonnen rustig met 1600 punten, maar daarna volg- len er twee partijen van ruim 2300. «et een laatste partij van bijna 1900 'unten verbraken zij vervolgens het oir pzoensrecord van Gerda en Freek I reeger. In totaal behaalden zij 8177 t >unten. Daarmee stijgen zij van de orn, ®vende naar de vijfde plaats in het j Passement. Voor een echte toppo- e (6 "he komt de grote vorm net iets te aat. maar wel maken zij kans op de j. nnst in de derde periode. 4>rry en Debbie van der Slikke spe- de laatste weken prima. Ook eze week werd de 7000-horde «de uimschoots genomen, de teller liep 'P naar 7282 punten. Zij boekten *n plaatsje winst in het klassement J - slaan nu twaalfde. Ernst Ellen en bt* de Vries hebben zich na weken jan misère weer weten te herstellen. 1 Pakten met vier regelmatige sco- met 6951 punten de derde plaats stegen stijgen naar de vijftiende laats in het klassement. Pjy en Rob Caspers werden deze yeek vervangen door Hetty Wes- nnk en routinier Truus Witte. Zij zorgden er met een score van 6836 punten voor dat de kansen op het kampioenschap aanzienlijk verbeter den en bouwden de voorsprong van Caspers uit tot ruim 700 punten. Voormalig kampioenen Rob Sta- persma en Enk Boogaard hebben dit jaar weinig samen kunnen spelen. Daardoor eindigen deze doorgaans in de top terug te vinden routiniers iets beneden hun kunnen. In de voor laatste ronde wisten zij zich terug in de toptien te spelen door met 6751 punten de vijfde plaats te pakken. Het gemiddelde was met 6298 pun ten aan de lage kant. Ook het aantal marsen (34) was niet om over naar huis te schrijven. Met nog drie spellen van zestien beurten te spelen leiden Rob en Fenny Caspers het algemeen klas sement. Zij hebben een voorsprong van 709 punten op Gerda en Freek Veeger. Arend Dijker en Piet Moree bezetten met 1093 achterstand pun ten de derde plaats. Ook Carlo Bos en Cees Vinke (op 1579 punten) zijn nog met helemaal kansloos, maar voor de titel moet echt alles meezit ten. Chris Schraag en Rosa Harbers leiden in de derde periode, maar de achterstand van John Vlaming en Eric Jan Geus (74 punten) en Corry en Debbie van der Slikke (87 punten) is klein. Schakers slepen concurrent mee in degradatie Na alleen nog maar te hebben verloren, heeft het eerste achttal van schaakclub En Passant op de valreep de eer gered. In de laatste ronde van de regionale competi tie wonnen de al gedegradeerde Texelaars van Krommenie. Voor de tegenstanders was dit extra wrang, omdat zij door dit verlies evenals En Passant worden terug gezet naar de tweede klasse. De voortekenen waren slecht. En Passant moest twee invallers oproepen, terwijl in Krommenie ook nog bleek dat er maar zeven spelers waren, zodat het bij aanvang al 1-0 voor de thuisploeg was. Maar de overige zeven Texelaars bogen de rug en spraken onvermoede krach ten aan. Jaap Dros speelde aan het eerste bord met wit tegen Simon Groot, een speler met een rating van 2069. Dros moest in het eind spel alle zeilen bijzetten, maar vond uiteindelijk de weg naar winst. Hij kwam daardoor op een totaal van 3 uit 7 en kan redelijk tevreden terug blikken. Thomas Richter versloeg zijn tegenstander, die een rating van 1904 heeft. Hij voerde zijn totaal op naar 5 uit 6, wat hem een toernooi- prestatierating van 2140 opleverde. Een uitstekende prestatie, waardoor zijn rating flink zal worden opge schroefd. Mathlas Pepping speelde voor En Passant aan het derde bord. De 19-jarige Texelaar is een talent en als de voortekenen niet bedriegen, zal de vereniging nog veel plezier aan hem beleven. Om op dit niveau echt mee te kunnen doen, zal hij zich nog echter verder moeten ont wikkelen. Tegen Krommenie hield hij zich lang staande, maar in het eindspel toonde zijn tegenstander (met een rating van ongeveer 1900) zich net iets scherper. Jaap de Wijk, die in de bondscompetitie meestal sterk speelt, verloor dit maal, maar Rinus Vittali, Ron Vlugt en Taeke van Lingen kwamen alledrie tot winst, zodat En Passant Texel met vijf winstpartijen in de laatste ronde toch nog een zege boekte. In de (interne) B&B Van der Vis en Den Boer-competitie stevent Jaap Dros af op de titel. Hoewel hij verrassend verloor van Dick van Barneveld. is zijn voorsprong al zo groot dat het kampioenschap hem niet meer kan ontgaan Van Barneveld behield door deze overwinning de tweede plaats. Rinus Vittali speeide remise tegen Ron Vlugt. Mathias Pepping won in een goede partij van Frans Eijgenraam en bevestigde daarmee zijn stijgende vorm. Firma De Graaf wint bowlingtitel Het team van de Firma De Graaf heeft de bowlingtitel voor bedrijven- teams gewonnen. Tot op de laatste avond werd volop gestreden, maar doordat Hotel Tatenhove van Blauwe Piste, verloor, was Fa. de Graaf zeker van het kampioenschap. Zelfs als verloren zou worden, was het team verzekerd van de titel. Tweede werd Hotel Tatenhove, derde 't Pruttel- huus. Simone Stiggelbout gooide op de laatste avond haar hoogste sene van het seizoen (678). Ook Mischa Witte (210), Vanessa Huijsman (188) en Jacobes Staal (187) waren goed op dreef. De prijsuitreiking volgt op een nog nader te bepalen datum. Gesterkt door de goede resultaten van de voorbije weken, waarin het puntentotaal op de ranglijst opliep van -1 (een strafpunt) tot 3, begon het damesteam van SVO zon dag vol vertrouwen aan de thuis wedstrijd tegen LSW DA3. Maar ondanks een goede eerste helft liet het resultaat ditmaal te wensen over. Er is de laatste tijd veel veranderd bij SVO. Robert Hin moest door een carrièrewissel stoppen als trainer en werd vervangen door Gerda van der Meer, die iedere week de drukbe zochte oefensessies leidt. Ook spe lers Marissa Zegel en Joyce Jongejan namen afscheid. Versterking kwam er van Anne Zegers en Lindy Brouwer, terwijl Marieke Wieringa en Maaike Koning na een lang verblijf in Australië terug op het oude nest zijn en keeper Marloes van Beek is hersteld van haar blessure. Tegen LSW werd al snel duidelijk dat SVO er een stuk sterker op is geworden. De ploeg creëerde vanaf het begin mooie kansen. De gas ten konden lang weerstand bieden, maar in de twintigste minuut werd het toch 1 -0, toen Anne Zegers vanuit de achterhoede een prachtige pass gaf op Annie Brouwer, die met een omhaal de verdediging misleidde en daarna scoorde. Ook daarna bleven de Oosterenders beter. Ilona Witte en Paula Gieles waren een paar keer dicht bij een doelpunt, maar misten het noodzakelijke geluk. Daar kwam bij dat de aanvallen van SVO tot ver velens toe werden afgefloten wegens buitenspel. Coach René van der Star sprak in de rust bemoedigende woorden en voerde enkele kleine wijzigingen in de opstelling door. Het gewenste resul taat bleef echter uit, want LSW werd langzaam sterker. Vooral de verdedi ging deed van zich spreken, terwijl het middenveld wat secuurder was bij het overspelen en daardoor meer druk kon uitoefenen. SVO gooide alles in de strijd, maar moest toch al snel de gelijkmaker incasseren. Kee per Van Beek kon een hard schot nog net keren, maar zag de bal vervolgens via het hoofd van verdedigster Saskia Kooger toch in Tiet doel belanden. Gesteund door het publiek bleven de Oosterenders de aanval zoeken, maar de glans was er wel een beetje vanaf, helemaal toen LSW na een snelle uitbraak 1 -2 scoorde. Extra vervelend was het uitvallen van de strijdlustige Anne Zegers, die in een duel met een tegenstander een knie verdraaide en niet verder kon spelen. In de slotfase slaagde SVO er niet meer in de gelijk maker te laten aantekenen. De komende twee weken hebben de Oosterender dames vnj en zijn ze vastbesloten hard te trainen voor de eilandderby tegen De Koog. Deze wordt gespeeld op het veld aan de Boodtlaan en begint om 13.30 uur Speciaal voor deelnemers aan de Texel Halve Marathon wordt zon dag 8 april een loopclirtic gehou den. Het is de eerste van een serie activiteiten die voorbereiden op het op 30 september te houden evenement. Bijzonder is dat nie mand minder dan German Silva, tweevoudig winnaar van de mara thon van New York, eraan mee werkt elke atleet optimaal voorbe reid aan de start te krijgen. Silva levert op maat gesneden trai ningsschema's aan. samengesteld op basis van gegevens van de deel nemers zelf. In juli en augustus zal hij ook zelf aanwezig zijn bij enkele cli nics. Gepland staat onder meer een training in Den Helder, bedoeld voor deelnemers uit de Kop van Noord- Holland. De medewerking van Silva is uniek, volgens de organisatie. Nor maliter werkt hij alleen tegen betaling met professionele atleten. De Mexi caan, partner van de oud-Texelse Miranda Luiken, verzorgt ook trai ningskampen in zijn geboorteland. De clinic op 8 apnl staat onder lei ding van trainer Raymond Koen van SV Noordkop Atletiek uit Den Helder en bestaat uit diverse vormen van loopscholing. Hiervoor wordt gebruik, gemaakt van de atletiekbaan en het gebied van de Hogeberg De clinic duurt ongeveer een uur. Startpunt is om 15.00 uur het gebouw van Stay- okay aan de Haffelderweg in Den Burg. Deelname is gratis. Ook atleten die te laat waren met inschrijven (het maximumaantal deelnemers werd deze week bereikt), zijn welkom. Meer informatie kan worden verkre gen via info@texelhalvemarathon.nl of tel. 310029 (Rose Goslinga) Het wegseizoen bij Wielervereni ging Texel is dinsdagavond van start gegaan met een trainings wedstrijd op de wielerbaan op sportpark Zuid in Den Burg. Mede door de prachtige weersomstan digheden kon de organisatie een groot aantal deelnemers verwel komen. De eerste zege van het seizoen was voor Jordy Vinke. Het peloton legde de eerste ronden in een rustig tempo af, zodat iedereen de kans kreeg weer aan de snelle bochten op de wielerbaan te wennen. Gauke van Lingen en Thomas Boom plaatsten als eersten een versnelling en namen een kleine voorsprong. Ruben van Vliet en Ferry van der Vis sloten zich even later bij hen aan en ten slotte ook Jordy Vinke. De vijf vormden een bijzondere kopgroep, want op Van Lingen na rijden ze met ingang van dit seizoen voor dezelfde ploeg: Intersport de Graaf/Makelaar dij van Twillert uit Den Helder. Na een kleine tempoversnelling van Vinke moest Van Lingen de koplopers laten gaan, waardoor de vier ploeggenoten aan kop overbleven. Zij maakten er in de laatste ronden een leuk spel van. Boom ontsnapte en leek op de overwinning af te stevenen, maar Van Vliet en Van der Vis achterhaalden hem. Vinke profiteerde van hun werk door op het moment van aansluiting een aanval te plaatsen. Hij won met Uitslagen: Op de Steenenplaats-L'Avenir 5-0; Tegel- bedrijf Huijsman-Loonbedrijf Plaatsman 3-2; Hotel Tatenhove-Blauwe Piste 2-3; Kraan verhuur Kager-Land en Zeezicht 0-5; Sam Sam-Heksenketel 5-0; Fa. de Graaf-'t Prut- telhuus 1-4. voorsprong, gevolgd door Van Vliet, die in een spannende eindsprint Van der Vis en Boom voorbleef. Gauke van Lingen won de sprint van de ach tervolgers, voor veteraan Theo Boom en junior Klaas Uitgeest. De jongste jeugd reed een eigen wedstrijd, die een verrassende ontknoping kreeg. Niet favoriet Youp Wehnes won de eindsprint, maar Marièlle Blauw. Esmee Betsema veroverde op een kleine achterstand haar eerste prijs ooit en werd derde. Nieuwkomers Jorik en Jelmer Bot werden respec tievelijk vierde en vijfde. Uitslagen: Senioren - 1.Jordy Vinke; 2 Ruben van Vliet, 3.Ferry van der Vis; 4 Thomas Boom; 5 Gauke van Lingen, 6.Theo Boom, 7.Klaas Uitgeest; 8 Otto Goënga; 9.John Betsema, 10.Sil Brouwer; n.MennoGoënga, 12.Demse Betsema, 13.Mark Huisman; 14.John Daal der: 15.Simone Betsema; 16.Jesse Hoven. 17.Ralph van den Bnnk; 18.Yasmij'n van Ron gen. 19.Sverre Eschweiler. 20.Erwin de Rid der; 21 Rick Konijn Jeugd - 1.Marièlle Blauw. 2.Youp Wehnes. 3.Esmee Betsema: 4 Jorik Bot; 5.Jelmer Bot; 6.Simone Blauw, 7.Denise de Ridder. 8 Joey Mets; 9 Marleen Eelman Belangrijk duel dames Tevoko Het damesteam van Tevoko speelt zaterdag in Nieuwland (bij Amers foort) een belangnjk duel tegen For- za. Beide teams hebben de winst hard nodig om uit de degradatiezone te geraken. Tevoko staat tiende, For- za elfde. Op Texel won Forza na een gelijkopgaande wedstrijd met 2-3. De selectie van Tevoko was toen echter erg smal, terwijl coach André van der Vliet nu hoopt met een com pleet gezelschap aan te treden. Willem Vlas en Jan Prins van handboogvereniging Eilandschut- ters hebben zondag een veer tiende en een zeventiende plaats behaald bij de 144-pijlenmara- thon bij Handboogschutterij Hil versum. Deze wedstrijd telt mee voor het algemeen klassement van de Nederlandse Vereniging van Traditionele Handboogschut ters (NWTH). In Hilversum werden vanaf 18 meter tweemaal 36 pijlen geschoten en tweemaal 36 pijlen vanaf 25 meter. De score werd vastgesteld aan de hand van de zogeheten Engelse telling, waarbij het aantal 'treffers' zwaarder weegt dan het geschoten aantal punten. Er deden 42 schut ters aan de wedstrijd mee. In de klasse heren longbow vonden Prins en Vlas 32 tegenstanders tegenover zich. Vlas schoot 142 treffers (772 punten, 19 maal goud). Prins 137 (736 punten, 21 keer goud) Deze marathon telt mee in het klas sement van de NWTH. Er volgen nog de cloutverschieting in Lin- schoten (28 april), de Dutch Long bow Round in Zaandam (20 mei), de Jacht- en Veldronde in Zoetermeer (1 juli), de York/Hereford in Alkmaar (8 juli) en het Nederlands Kampi oenschap Hout in Zoetermeer (19 augustus). Het klassement wordt bepaald door de vier beste resulta ten uit deze vijf wedstrijden. Beide Texelse schutters hebben zich voor alle vijf wedstrijden ingeschreven en hebben zich na de eerste wedstnjd op een veertiende en een zeven tiende plaats genesteld. De Koog 2. Vlnr: Dave Hillen, Robin Schoo, Marlon Veldman, Mark Schoo, Sam Kossen en Joni Howmg. Deze avond ontbraken bij het team Mico Honigh, Peter Koorn en Stefan van Beek. ,Folo Kc,n„}l De Koog 2 kampioen eerste klasse Donderdagavond werd in sporthal Ons Genoegen de wedstrijd gestre den om de kampioenstitel voor het Texelse zaalvoetbal in de eerste klasse. De teams van De Koog 2 en Rab 4 traden tegen elkaar in het strijdperk. Al gauw werd duidelijk dat De Koog het veldoverwicht had op deze avond. Hoewel er nog drie wedstrijden gespeeld moeten worden, bezegelde de ploeg de titel in de eerste klasse al met een 5-1 overwinning. Het team promo veert hierdoor naar hoofdklasse Topscoorder van de avond was Mark Schoo met drie doelpunten.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 7