I 'ledereen heeft het in de vingers' Cursisten tonen werk in atelier Alleen alpraten over seks kan j helpen tegen aids en armoede TEXELSE 2 COURANT Drukte tijdens fancy fair 't Skiltje oPIENie VEM sluit deuren winkel J^edrijvigheid Wouter Hamel en Laura Figy bekende namen Texel Jazz Agenda teso MY LIFE MYCH0ICE DINSDAG 3 APRIL 2007 gevoel nog niet klaar 'Ik had het bovenop nog beter willen afwer ken. Veel bezoekers op de fancy fair gels. Voor de inwendige mens werd die dameszangkoor De Wadvogels een bakwedstrijd voor appeltaar- zaterdag hield in 't Skiltje. Voor het goede doel werden er rommel- Even verderop werd een foto tjes verkocht, waren er optredens Keramische kippen, een ets van een ezelin, een houten nijlpaard, er waren zondag veel dieren te zien tijdens de expositie en verkoop in Atelier Offerhaus. Getoond werd het werk van 42 cursisten van Carla Offerhaus. Terwijl buiten de temperatuur een aangename hoogte bereikte, steeg de temperatuur ook in het atelier. De middag werd dansend geopend door Ericka Voortman. Zij kreeg de voetjes van de vloer. Aan het einde van de voorstelling danste iedereen uitbundig, dan wel heupwiegend mee. De cursus duurde tien weken, leder een werkte aan zijn eigen project, maar moest ook een tegel bewer- langer ervaring. Marga van Langelaan volgde de cur sus voor de derde keer. Ze maakte onder meer een rode bloempot en schaal. 'Ik ga verhuizen en kon nog wel wat moois in de venster bank gebruiken.' Hoewel sommige cursisten uit professioneel oogpunt meededen, is het voor Van Lange laan een hobby. 'Ik vind het leuk om creatief bezig te zijn.' De vorige keer maakte ze een houten beeld. 'Dat staat nu in de tuin. Daarom vond ik het leuk om nu met een ander mate riaal bezig te zijn.' Jeanne van der Linde stortte zich wel op hout. Ze maakte een groot lindehouten beeld met als titel hou vast 'Ik had zoiets al eerder gezien met steen, zo kwam ik op het idee.' ken met als thema voorjaar. Er werd Werken met hout is zwaar. 'Je moet gewerkt met keramiek, hout, steen en etsen. Vier cursisten deden voor de eerste keer mee, de rest had constant bijschaven, ook tegen de houtrichting in.' Ondanks dat het beeld €450,- kost, is het naar haar gemaakt van cursiste Elly Raema- kers met haar schaal en Menko Vredenburg en Lies van der Zee. Wat bleek, Vredenburg en Van der Zee hadden de schaal voor €125,- gekocht. Het geld werd contant overhandigd. 'Het overvalt me een beetje. Ik doe het voor de lol en wil de schaal eigenlijk wel meene men', vertelde Raemakers lachend. Vredenburg: 'Ik vind het een hele dynamische schaal.' De cursisten mochten het geld houden van Offerhaus. 'Als ik de gebruikte materialen maar kan betalen, vind ik het prima.' De prijs bepaalde ze soms alleen, soms in overleg met de cursist. 'Het is ook een beetje natte vingerwerk. Een prijs voer een kunstwerk ■beden ken, is lastig.' Goed kijken en met opgeven is bij het uitoefenen van kunst het allerbelangrijkste volgens Offerhaus. 'ledereen heeft het in de vingers.' De kunstwerken zijn nog tot 16 april te bekijken in Atelier Offerhaus. In september beginnen de nieuwe cursussen. van linedansers, het visserskoor, clown Bimo en natuurlijk de Wadvo- ten gehouden. De jury wees Erna Tromp aan als winnaar. Op de foto het optreden van dameszangkoor De Wadvogels. n familie en kennissen. Vier kunstenaars in Het Posthuys In Galerie 14-16 Posthuys Texel is tot en met 4 mei werk te zien van Daniëlie Vidal en Carola Rom- bouts. Tot en met 11 mei wordt werk van Ron van den Bosch en Karin Bos geëxposeerd. Ron van den Bosch (1945) schildert hoofdzakelijk landschappen, bloe men en stadsgezichten Markante gebouwen zoals de vuurtoren bij De Cocksdorp en het kerkje van Den Hoorn vereeuwigde hij in heldere en felle kleuren. Het werk van Karin Bos (1966) is op het eerste gezicht onschuldig, maar heeft een onver wachte, wrede afloop. Ze lijken ver trouwd. maar wekken vervreemding. Datzelfde contrast komt tot uiting in de omgeving waann ze haar hoofd personen laat opereren. Het werk van Danielle Vidal gaat over de ruimtelijk heid van de natuur, zoals het water, de aarde, de horizon en de eilanden. Maar ook verwerkt zij in haar tekenin gen, als accenten en noten op een partituur, de ritmische aanwezigheid van cultuur, zoals mensenfiguren en gebouwen. Daniëlie Vidal maakt op locatie eindeloos veel schetsen, teke ningen en aquarellen en werkt deze uit in haar atelier. Door de intensieve herhaling van bepaalde thema's in wisselende technieken ontstijgt zij het oorspronkelijke motief. Van Carola Rombouts zijn de linoleumsnedes te zien die werden gepubliceerd in Eiland op zicht. Galene 14-16 aan de Brink in De Koog is woensdag tot en met zondag geopend van 13.00 tot 19.00 uur. Attractie Zaterdagmiddag, bootje vieren. Een Duits gezin staat aan de reling van de Dokter Wagema- ker. Het zoontje, ik schat hem op een jaar of acht, negen, zwaait een afscheidsgroet naar Texel ter wijl de boot zich losmaakt uit de fuik. In zijn linkerhand heeft hij een half leeggeten bakje patat en terwijl hij zich naar zijn op de bank zittende ouders keert, zwaait zijn hand met bakje even buiten de reling. Onmiddellijk stort een brutale kapmeeuw zich op de inhoud. En wel met zo'n gang dat de jongen verbouwereerd het bakje moet laten gaan. Dag Texel, dag patat. De jongen weet niet of hij moet lachen of verontwaardigd zijn en kiest na enige aarzeling voor het eerste. Zij het met kies pijn. Het voorval gaat echter met ongemerkt aan anderen voorbij en uit diverse rugzakjes worden voor onderweg meegebrachte boterhammen opgediept om de om meer krijsende, meevliegende rovers toe te gooien. Behendig vangen ze ieder stukje op, elkaar scherp in de gaten houdend. Wie het eerst komt, heeft de buit. En even plotseling als de zwerm meeuwen opduikt om de veerboot te begeleiden is ze weer verdwe nen. Meegaan tot Den Helder? Ze kijken wel uit. Over een uur is er weer een andere. En vast weer een argeloos kind met een bakje patat. In Den Helder is bij aan komst geen meeuw te zien. Op de enkeling na die op een meerpaal wat in zijn veren rommelt. Kust veilig voor patateters? Mooi niet. Ik verdenk die meeuw van spio- nageactiviteiten. In zijn verenpak zit vast en zeker een mobieltje waarmee hij zijn kameraden waar schuwt voor een nieuwe lading verse toeristen. Leuk doen jon gens, duiken, zweven, buitelen en aandacht vragen. Zodra er men sen aan boord gaan, is er uit het niks ineens weer een hele zwerm onweerstaanbare belagers. Mis schien eten ze wel uit je hand. Jaaahl Und Peter versucht es auch en Jantje uit Haarlem krijgt zijn moeder zo gek dat ze haar net aan het buffet aangeschafte saucijzenbroodje aan hem geeft om de schreeuwlelijken te voeren. Waar anders dan op de veerboot van en naar Texel vind je zo'n aar dige attractie? Pien Verberg Lammetjestocht Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje houdt maandag de Lamme tjeswandeltocht. Deelnemers kun nen inschrijven voor afstanden van vijf tot veertig kilometer. De tocht voert over de Hogeberg en langs verschillende dorpen. Start- en finishlokaal in Odysseus aan de Emmalaan. Voor de kortere afstan den kan tussen 9.00 en 14.00 uur worden gestart, voor de 25 kilome ter tussen 9.00 en 11.00 uur, voor de 40 km. tussen 9.00 en 10.00 uur. Deelname kost €3,60 met en €2,30 zonder herinnering. Leden van Het Gouden Boltje betalen respectieve lijk €2.80 en €1,50. Meer informatie is te vinden op website www.het- goudenboltje.nl en te verkrijgen via tel. 313087. Medium in Lindeboom Medium Lia Schippers verzorgt woensdag 11 april een avond in de Lindeboom. Van 'gidsen uit de ongeziene wereld' krijgt zij bood schappen door, die bestemd zijn voor belangstellenden in de zaal. De bijeenkomst begint om 20 00 uur, de toegang bedraagt €8,-. Voordeelland in Oudeschild heeft het klantenbestand van de Wit goedspecialist in Den Burg overge nomen. De winkel van de VEM, die sinds 2001 in de Weverstraat was gevestigd, heeft zaterdag definitief de deuren gesloten. De ruimte staat momenteel leeg, Voordeelland gaat er geen nieuwe vestiging beginnen. Klanten van de Witgoedspecialist werden al enige tijd doorverwezen naar Voordeelland. 'Dat konden we merken, want we hebben het sinds- dien drukker gekregen', aldus Raoul Helleman van Voordeelland. De win kel in Oudeschild heeft ook de ver koop van diverse merken witgoed van de VEM overgenomen. De Witgoedspeciaiist is gesloten, omdat hij niet rendabel was. De VEM blijft actief aan de Spinbaan en legt zich verder toe op werkzaam heden in de elektrotechniek. (Foto Sttana Stoon) Muziekquiz in Samsam In café Sam Sam in De Koog vindt maandag, tweede paasdag, een muziekquiz plaats. Teams van maxi maal vier personen kunnen vanaf 14.00 uur gratis aanschuiven. Vogelexcursie Vogelwerkgroep Texel houdt maan dag. tweede paasdag, een excursie door Waalenburg. De bedoeling is naast de gebruikelijke eendensoor ten ook kemphanen (kragemakers) te spotten. De excursie is toegan kelijk voor iedereen, niet alleen voor leden en gaat om 10.00 uur van start bij boerderij De Reiger aan de Westerboersweg Vrouwen van Nu Margriet Paarlberg, columniste voor het agrarisch weekblad Oogst, spreekt woensdag 4 april voor de afdeling De Cocksdorp/Eierland van de NBvP Vrouwen van Nu over haar werk als huwelijksambtenaar en schrijfster en over haar leven met een tuinder en twee tienerdochters. Paarlberg schreef het boek Leven met een bollenboer. De bijeenkomst wordt gehouden in het Eierlandsche Huis en begint om 20.00 uur. Programma Texel Live In disco De Toekomst in De Koog wordt zaterdag en zondag de vierde editie van popfestival Texel Live gehouden. Dit jaar is er voor geko zen minder bands te programme ren, zodat iedere act ruim de tijd krijgt. De optredens duren ieder drie kwartier, inclusief opbouwen en afbreken. De spits wordt zaterdag afgebeten door Jug Bros, zondag door Strawberry Haze. De entree is beide dagen €5,-, een passepartout voor twee avonden kost €7,50. Tot 22.00 uur is de toegang gratis. Er wordt met muntjes gewerkt, waarbij de muntjes van vorig jaar ook nog geldig zijn. De zaal is beide avonden vanaf 21.00 uur geopend. Programma: Zaterdag 7 april: 22.00 u. Jug Bros; 22.45 u. TMC; 23.15 u. The Psy cho's; 0.00 u. Milff; 0.45 u. Newbies; 1.30 u. Lomp Zondag 8 april: 21.30 u. Strawberry haze; 22.00 u. Sin ner; 22.45 u. Texel Street Dancers; 23.15 u. Josh van der Berg; 23.45 u. Badas Pilots; 0.45 u. Whatever; 1.30 u. Flux. 'Een man die de Nederlandse pop- jazz in zijn eentje op sleeptouw kan nemen.' Een compliment van De Telegraaf aan het adres van Wouter Hamel, één van de arties ten op Den Burg Texel Jazz, dat zaterdag 7 april in De Lindeboom wordt gehouden. Hij treedt op in het voor- én naprogramma van hoofdact Laura Fygi. Hamel vestigde zijn naam twee jaar geleden, tijdens het Jazz Vocalisten Concours 2005, waarvan hij win naar werd. Zijn debuutalbum Wou ter Hamel speelde hij vol met eigen liedjes en eigen arrangementen. 'Een heel aanstekelijke en swingen de act', typeert organisator Heino Huizing, die vond dat Texel Jazz na het optreden van Europa's First Lady of Jazz Rita Reys vorig jaar wel een vernieuwend geluid kon gebrui ken. Hamel weet volgens kenners de vocale techniek van Eddy Jef ferson, de romantiek van Nat 'King' Cole en de popbenadering van Har ry Connick jr. te combineren. Een uitgebreide aankondiging van Texel Jazz staat in de bijlage Voorjaar/ Vakantiekrant die afgelopen vrijdag verscheen. Dinsdag 3 april: In de Maartenskerk in Oosterend begint om 19.30 uur een Taizévie- ring. Deze is speciaal voor jongeren bedoeld, maar ook anderen zijn wel kom. Jolanda Persoon van De Tuundene verzorgt in het gebouw van het Rode Kruis aan de Jonkerstraat in Den Burg een workshop 'paasschikking'. Aan vang 19.45 uur. Deelname kost €15,-, aanmelden via tel. 06-21842638 of e-mail detuunderie@texel.com. De FNV Vrouwenbond houdt vanaf 20.00 uur een bijeenkomst in De Buur- eton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Het onderwerp van de avond blijft nog een verrassing. In De Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive voor het goede doel. Inschrijven kan tussen 19.30 en 20.00 uur aan de zaal. Deelname kost €3,50 per koppel. In Cinema Texel draaien Mr. Bean's Holiday (aanvang 19.15 en 21.45 uur) en The Queen (21.00 uur). Woensdag 4 april: Bij Ambachtscentrum Texel aan het Wezenland in Den Burg gaan om 10.30 en 14.45 uur rondleidingen door de distilleerdenj en de bierbrouwerij van start. De Stichting Welzijn Ouderen Texel houdt een paasbingo in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Deel name kost €5,-. Aanvang 14.00 uur. In de Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg tussen Den Burg en Oudeschild gaan om 15.00 en 16.00 uur rondleidingen van start. In het gemeentehuis in Den Burg begint om 20.00 uur een openbare vergadering van de raadscommissie Welzijn. Op de agenda staat alleen het fonds Kunst en Cultuur. Na afloop, om 20.30 uur, gaat het eerste deel van een vergadering van de raadscom missie Middelen van start. Deze wordt donderdag voortgezet. Margriet Paarlberg, columniste voor het agrarisch weekblad 'Oogst', spreekt voor de afdeling De Cocks dorp/Eierland van de NBvP Vrouwen van Nu over haar werk als huwe lijksambtenaar en schrijfster en over haar leven met een tuinder en twee tienerdochters. Paarlberg schreef het boek 'Leven met een bollenboer". De bijeenkomst wordt gehouden in het Eierlandsche Huis en begint om 20.00 In Cinema Texel draaien Mr. Bean's Holiday (aanvang 19.15 en 21.45 uur). Donderdag 5 april: Bij Ambachtscentrum Texel aan het Wezenland in Den Burg gaan om 10.30 en 14.45 uur rondleidingen door de distilleerderij en de bierbrouwenj van start. In het gemeentehuis in Den Burg begint om 20.00 uur het tweede deel van een openbare vergadering van de raadscommissie Middelen. Volkssterrenwacht De Jager bij Eco- mare houdt een sterrenkijkavond met telescoop. Aanvang 21.00 uur. Deel name kost €2,-, het sterrenkijken gaat alleen door bij helder weer. Bij twijfel kan rond 18.00 uur contact worden opgenomen met tel. 06-4555 2708. In Cinema Texel draaien de volgende films Music and Lyrics (19.00 uur), Hannibal Rising (21.30 uur), Mr. Bean's Holiday (19.15 en 21.45 uur). Vrijdag 6 april: Op het strand bij paal 28 wordt 12.00 tot 14.00 uur een clinic vlieger? gegeven. Aanmelden via tel. 316699 Op het strand bij paal 28 wordt van 15.00 tot 17.00 uur een cursus blot arten gegeven. Aanmelden via K 316699. Paarden en pony's kunnen voor dJ jaarlijkse inenting tegen influenza ed tetanus tussen 17.00 en 18.00 u terecht bij manege Akenburg. eigenaren hoeven hun komst mgj vooraf te melden. Wél is het noa zakelijk het paardenpaspoort n te nemen. Leden van Waddenruitaj en Kleppertjes zijn verplicht hun o> jaarlijks te laten inenten. Dit kost I* €22.50. In verband met Goede Vrijdag kogj de koopavond in Den Burg te vt len. In theater Klif 12 in Den Hoorn breng cabaretier Richard Groenendijk t? programma 'De Adem van de Nad chinees'. Aanvang 20.30 uui stelling is uitverkocht. In Cinema Texel draaien de vol^ de films: Mr. Bean's Holiday (16.0! 19.15, 21.45 uur), Ernst, Bobbie de Geslepen Onix (16.15 uur), Mus: and Lyrics (19.00 uur), Hannibal Rian; (21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op De Kn vertoont Pursuit of happyness (21 uur). Hoogwater te Oudeschild Di. 03 Wo. 04 Do. 05 Vr. 06 Za. 07 Zo. 08 10.16 en 21.55 u. 10.24 en 21.24 u. 10.50 en 22.54 u. 11.07 en 23.36 u. 11.35 en 23.56 u. 11.25 en 23.57 u. Aan het strand Is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 8 april op om 06.58 uur en gaat onder om 20.27 uur. Om de drukte de baas te kunnen:-: TESO in het paasweekeinde soi een extra boot m. Dat gebeurt vrijte p,j) van 9.30 tot 20.00 uur en maarte gpgj, en dinsdag van 9.30 tot 16.00 ui Er is dan ieder half uur een afvar, zowel vanuit Den Helder als ui Texel. Toch moeten automobiliste soms rekening houden met wach tijden van een half uur. Die ontsta* vnjdag op Texel mogelijk tussen 91 en 11.00 uur en in Den Helder tuss? 9.00 en 18.00 uur. De afvaarten b 10.00 uur vanuit Den Helder en 133 uur vanaf Texel zijn die dag uitëu tend bestemd voor het vervoer gevaarlijke stoffen. Maandag twe paasdag moet op Texel tussen 1( en 19.00 uur mogelijk een hall worden gewacht. Op die dag W. volgens een zondagsdienst gew De eerste afvaart vanaf Texel is£ Tqd om 7.00 uur en vanuit Den H® van om 7.30 uur. Meer informatie M m n de veerdienst is te verkrijgen vtt ^en Cari TEXELSE0COURANI het 369600 of website www.teso.nl. Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg I Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourantnl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6-1791 MC Den Burg leletoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl - pron L1 e de d Pnsc In he im«41198699 Eenu«n Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar €36.45 €34,85 Per jaar €71.10 €68,95 Bij verzending naar het buitenland zip I tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. OF derin Ige Angela Groothuizen, presentatrice www.mybody.nl GIRO 254 Een initiatief van World Population Foundation (W Raoul Helleman en monteur Frank Smit van Voordeelland in gesprek met Toon van Beek en Adri Westerlaken van de VEM in de Witgoedspeciaiist die zaterdag werd gesloten. (Polo Jeroen van Hattum)

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2