Bureau Witpaard informeert gemeenteraad Aanbesteding nieuw raadhuis in aantocht I ;%3)R0GEMM BESTRATINGEN izompagme TEXELSE g COURANT Opening Opening GESLOTEN - JOS KAGER bank Bloemisterij Tessel Flower de Makelaardij Vastgoed b.v. /O RVT wild DINSDAG 3 APRIL 2007 Adviesbureau Witpaard Partners inspraakproces tot nu toe en over kiezen. Witpaard vertelde de raad donderdag werd gediscussieerd, gepland. De aanwezigen in de zaal ter op weinig steun rekenen van- om tot drie definitieve modellen t;, kwam gisteren naar Texel om de de volgende bijeenkomst op 25 hoe de gemeente ervoor kan zorgen zijn hierbij afgebeeld. Ze verschillen vonden dit te veel van het goede. In wege de bebouwing die Witpaard komen. Burgers kunnen nog steed gemeenteraad achter gesloten deu- april. Dan worden drie modellen dat burgers betrokken blijven bij het vooral van elkaar op de plek van het het tweede plan is dat minder het voor de banken had getekend. Uit hun mening laten horen door op: ren te informeren over de Groene- gepresenteerd, waaruit de gemeen- proces. gemeentehuis. In het eerste en het geval en lopen het plein en het park de avond bleek dat er nog veel 11 of 18 april naar de spreekurencc plaats. Er werd gesproken over het teraad uiteindelijk op 3 juli gaat De drie meedenkideeën waarover derde idee is daar veel bebouwing in elkaar over. Ook dit plan kon ech- werk aan de winkel is voor Witpaard het gemeentehuis te komen. De gemeente wil deze maand beginnen met de Europese aan besteding van de bouw van het nieuwe raadhuis aan de Haffel- derweg. De aanbesteding wordt uitbesteed aan ABC Bouwma nagement in Veenendaal. Een deel van de werkzaamheden wordt niet Europees aanbesteed. Bij dat laatste gaat het om onder meer de aanbestedingen voor elek trotechnische installaties, de vaste inventaris (keuken en koffiecorners) en afwerking van het terrein Het col lege wil op die manier 'de arbeids participatie van Texelse bedrijven bij het gemeentehuis bevorderen'. Volgens de spelregels van een Euro pese aanbesteding mag twintig procent van de zogeheten percelen met-Europees worden uitgevoerd, met een maximum van één miljoen euro per perceel. Met de elektrotechnische installaties, vaste inventaris, het terrein en enkele andere kosten is in totaal een inves tering van €2.209.000.- gemoeid. Die andere kosten zijn kosten voor een kunstwerk, begeleiders (behalve de architect) en directe kosten voor bijvoorbeeld de leges van de bouw vergunning. De gemeente is verplicht het raad huis Europees aan te besteden omdat de kosten hoger dan 5,3 miljoen euro uitvallen. Volgens de laatste berekening wordt rekening gehouden met een totale investering van 11,9 miljoen euro. Onder de Europese aanbesteding vallen onder meer de bouw van het raadhuis en de werktuigbouwkundige installaties. De gemeente wil het Europese en niet-Europese deel van de aanbeste ding tegelijk laten beginnen. Een van de criteria is dat potenti ële kandidaten een jaaromzet van drie keer de aanneemsom van het aan te nemen perceel hebben. Als bedrijven een combinatie vormen, moet tenminste één van hen voor honderd procent aan de omzet van drie keer de aanneemsom voldoen. Voor zowel het Europese als niet- Europese deel van de aanbesteding gelden dezelfde criteria. Volgens het college kunnen gegadigden niet worden verplicht met lokale arbei ders te werken, maar worden ze wel gevraagd een inspanning op dat gebied te leveren. Vrij vertaald, het wordt op prijs gesteld als een over- kants bedrijf oog heeft voor Texelse werknemers. Coalitiepartijen Texels Belang. CDA en GroenLinks hadden het college in november verzocht het nieuwe raadhuis in een zogeheten turnkey- constructie te gieten, maar dat is volgens burgemeester en wethou ders niet meer mogelijk. Dan zou den er volgens het college adviseurs moeten worden afgekocht, een nieuw gedetailleerd programma van eisen worden opgesteld en zou de gemeente minder invloed op het te bouwen raadhuis krijgen. Dat zou een verlies van op z'n minst 3,5 ton betekenen. Een soortgelijke situ atie deed zich kortgeleden ook al bij de OSG voor. Het college zegt de coalitie wel met een turnkey-ach- tige constructie tegemoet te willen komen. Daarbij wordt de aannemer opgenomen in een 'innovatief bouw team' en betrokken bij het opstellen van het voorlopige en definitieve ontwerp van het raadhuis. Daarna volgt een definitieve aanbesteding, waarbij de gemeente net als bij een echte turnkey-constructie afspreekt dat de aannemer niet meer dan een van te voren vastgesteld bedrag krijgt. Op die manier moeten koster- overschrijdingen aan het eind vann rit worden voorkomen. 'Door de aar nemer al in een vroegtijdig stadiur in het verdere uitwerkingsproces betrekken, kan een optimale kwaliteitsverhouding worden gere< liseerd.' Volgens het college past: voorgestelde werkwijze binnen imo vatieve vormen van aanbesteding? die de laatste jaren in opkomst rr De politieke partijen krijgen woers dag- of donderdagavond tijdens raadscommissie Middelen de get genheid hun mening over de voorce stelde werkwijze te geven. Bedoek is dat de aanbesteding tot august: loopt. Steen- en Houthandel Paasmaandag open dag van 9.00 tot 16.00 uur Alles voor in en om de tuin. O.a. sierbestrating en alle houtproducten. Wij staan garant voor een gedegen advies, het uit te voeren werk wordt tot in de puntjes verzorgd. Vrijdag en zaterdag hele dagen open. Maandag, dinsdag, woensdag en donderdag op tel. afspraak. U bent van harte welkom op ons showterrein bij transportbedrijf AB Oudeschild. Alles onder het genot van een hapje en een drankje! Met vriendelijke groet, Andries Vietmeyer Goede Vrijdag, 6 april a.s., is ons kantoor ^jT assurantiën en hypotheken HÈKfL- www.joskager.nl Bernhardlaan 109 Postbus 146 1790 AC Den Burg - Texel telefoon 0222 - 31 28 33 Heeft u een leuke of boeiende foto gezien in de Texelse Courant, Texeltoerist of Vakantiekrant? Dan is het misschien goed te weten dat u foto's die door onze redacteuren zijn gemaakt, eenvoudig via www.beeldbanktexel.nl kunt bestellen en betalen. De bestelde foto's worden dan naar u opgestuurd. Heeft u of iemand anders in uw omgeving geen internet? Dan kunt u de gewenste foto door middel van de ingevulde bestelbon en tegen contante betaling uitsluitend bestellen bij: Uitgeverij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6 te Den Burg In dat geval brengen wij 3,- administratiekosten in rekening iii{ Naam: Adres: PC/Woonplaats:.. Tel:. ~~i Bestelt hierbij de volgende foto: 'I Datum krant: J Pagina/onderwerp: ,.x Foto print 10x15 a €6,00 .X Foto print 13x18 a €7,00 x Foto print 20x24 a €7,50 ■J* 3,- administratiekosten Alle andere formaten op aanvraag. Goede Vrijdag 6 april a.s. is ons kantoor gesloten Wij wensen u goede Paasdagen NBCi Eelman Partners voor ondernemers www.nbceelman.nl TV - RADIO - DIGITAAL - INTERNET - BELLEN Kabeltex verzorgt de levering van kabeltelevisie (analoog en digitaal), internet en telefonie (VoIP) op het eiland Texel via haar eigen eiland dekkende kabelnet. Kabeltex voert deze diensten zelfstandig uit met een klein team eigen medewerkers. Wegens recente uitbreiding met digitale televisie en telefonie zijn we op zoek naar twee medewerkers voor de uitbreiding van ons technisch team in de volgende functies: (1) Cai-techniek: De (aankomend) Servicetechnicus werkt voornamelijk zelfstandig aan het installeren en inregelen van kabeltelevisie-, internet- en overige (rand)apparatuur. Verricht preventief en correctief onderhoud. Vervangt elektronische en mechanische componenten. Het maken van huis aansluitingen. Maakt revisietekeningen en meetrapporten. Neemt deel aan storingsdiensten en verschoven diensten. (2) Installatietechniek: Het zelfstandig plaatsen en aansluiten van kabelmodems, telefoonaanslui tingen, routers en het configureren en inrichten van PC's van klanten ten behoeve van internet- en telefoonaansluiting bij klanten. (3) Helpdesk: Het zelfstandig en op efficiënte wijze, op basis van klantuitvraag en systeeminformatie, klantenproblemen op te lossen of een diagnose te stel len voor verdere afhandeling. Neemt deel aan verschoven diensten (4) Documentatie: Het digitaliseren van geulrevisie, systeemtekening, etc, met behulp van Autocad. Bijhouden van revisie. Afhankelijk van ervaring en interesses kunnen meerdere functies gecombi neerd worden tot een fulltime baan. Eisen: (1) MBO elektrotechniek/telematica of relevante ervaring (2+3) MBO elektrotechniek/ict of relevante ervaring (4) MBO elektrotechniek of relevante ervaring Voor alle vacatures geldt: Rijbewijs B. Woonachtig op Texel. Klantgerichte instelling en flexibel. Beheersing van de Nederlandse taal in woord en geschrift. Kennis van de Engelse taal. Bereid tot (bij)scholing en (verde re) ontwikkeling van vaardigheden. Computervaardigheden (MS Office, Windows, Mac) Voor informatie kunt u contact opnemen met de heer P. Hendriks. Bent u geïnteresseerd, stuur dan een schriftelijke sollicitatie, voorzien van cv., t.a.v.: J. Drijver. Kabeltex bv. Schilderend 102,1791 BK Den Burg. .Telefoon 0222-362730. www.kabeltex.nl Voor uw gewone en aparte (paas) bloemwerk. Vrijdag 6 april en zaterdag 7 april iedere klant een leuke paasattentie! Wij verzorgen uw bloemengroet door heel Nederland. Tessel Flower Kogerslraat 9, tel 321999 Voor aankomend seizoen zoeken wij nog: afwasser(s) Keukenhulp schoonmaker barkeeper bedieningsmedewerker(s) Zowel parttime als fulltime mogelijkheden Lunch diner café f Haven 20 1792 AE Oudeschild 0222 313608 www.d ecom pag n i etexelnl ONROERENDE GOEDEREN I A\.\l lES - HYPOTHEKEN - ASSURANTIES TE KOOP m DEN BURG Bernhardlaan 5 Aan de rand van het dorp aan de ringweg gelegen, hoekwoning met voor- en achtertuin. Perceelsgrootte 241 m2 eigen grond. INDELING: hal/entree met toilet woonkamer met openslaande deuren naar tuin, half -open keuken, portaal en buitenberging. Op de Ie verdieping: overloop. 3 slaapkamers, km badkamer met bad, douche, wastafel, 2e toilet, w» trap naar ruime zolder waar mogelijkheid voor 4e slaapkamer. Deze net onderhouden woning is in 2003 opgeknapt is leuk gelegen en heelt een nette aangelegde voor tuin en beschutte achtertuin met terras en voldoend* privacy, tevens een achteruitgang. Ons actuele woningaanbod: www.texelvastgoed.nl Inlichtingen en verkoop bij: Makelaardij TEXEL VASTGOED B.V. Kogerstraat 57 Postbus 87 I790 AB Den Burg Tel: 0222 31 30 25 Fax: 0222 31 39 00 info@texelvastgoed.nl www.texelvastgoed.nl Privé: dhr. P. Kuip Czn. Tel. 31 20 31 dhr. j.P. Coutinho Tel. 31 46 65 dhr. HU Trap Tel. 31 92 42 Aangesloten bij: Oplevering in overleg. TE KOOP in OUDESCHILD De Ruyterstraat 33 Gelegen aan de voet van de Waddendijk en op loopafstand van de haven een karakteristiek woon huis met achter gelegen schuur (4x7 meter). Perceelsgrootte: 250 m2 eigen grond. INDELING woonhuis: hal/entree, gezellige woonkamer met vrij uitzicht op de Waddendijk, open keuken voorzien van inbouwapparatuur, nieuwe aangebouwd! serre met openslaande deuren naar terras en royale achtertuin. Binnenberging met wasmachine- en drogeraansluiting, trapopgang en badkamer met douche en toilet. Op de verdieping: overloop, 4 slaapkamers waarvan 3 met dakkapel, inbouwkasten. Over de hele lengte van de woning een bergzolder. De woning wordt verwarmd d.m.v. nieuwe HR, cv-ketel, m de serre is vloerverwarming, het geheel is goed geïsoleerd, voorzien van kunststof kozijnen met geïsoleerde beglazing en is tip top in orde. De heerlijke beschutte tuin is op het noordwesten gelegen, in de tuin een royale schuur met achter» en voorzien van elektra en wateraansluitmg. Oplevering in overleg. VASTGOED ADVISEURS

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 6