TEXELSE 2 COURANT Lezing over beelddenken Vernieuwde Schulpengat in veerhaven De gruwelijke jeugd van Hannibal Lecter Film Excursies Agenda teso VRIJDAG 6 APRIL 2007 vv^=L,-ir 1111 it ■'>miii 'li*1! 1111uir De Schulpengat komt aan in de veerhaven van 't Horntje. In de openbare bibliotheek in de Drijverstraat in Den Burg houdt Marion van de Coolwijk maandag 23 april een lezing over beeldden- ken. De lezing is interessant voor ouders en leerkrachten, maar ook voor volwassenen die met lees- of leerproblemen kampen. Marion van de Coolwijk is verbonden aan het Instituut Kind in Beeld en schreef boeken over beelddenken en kinderboeken. Daarnaast onderzoekt en begeleidt zij als remedial teacher beelddenkende kinderen en verzorgt zij trainingen. Ook geeft ze voorlich ting aan studenten, leerkrachten en ouders over dit nog tamelijk onbe kende leerprobleem. In de lezing zal zij ingaan op de theorie en achter gronden van het beelddenken, maar ook op de praktische problemen waarmee beelddenkers (en hun leer krachten) te maken krijgen. Beeld denkers denken in gebeurtenissen en ervanngen en niet in begrippen en woorden. Daardoor is het moeilijk de juiste woorden te vinden om zich uit te drukken. Zij lijken daardoor vaak wat chaotisch. Beelddenkers hebben vaak moeite met leren lezen. Geble ken is dat beelddenken aangeboren en erfelijk is. Vaak herkent een van de ouders dezelfde (leefproblemen bij het kind. De lezing duurt van 20.00 tot 22.00 uur, de toegang bedraagt €3.-. Er zijn boeken en ander informa tiemateriaal. De Schulpengat kwam, na een grootschalige onderhoudsbeurt, woensdag voor het eerst weer aan in de veerhaven van 't Horn tje. Sinds januari lag het schip in het droogdok. TESO hoopt dat de veerboot nog tien jaar meegaat. Volgens assistent-projectleider Frits Androg is het de bedoeling dat de Schulpengat in het weekend van 14 april weer meevaart in de dienstre geling. 'Er moet nog te veel aan het schip worden gedaan om het nu al te laten varen.' Op de boot wordt nog druk geklust. Een lasser legt de laatste hand aan de goten op het parkeerdek en sommige delen kun nen nog een verfbeurt gebruiken. Er is getracht om de boot meer op de Dokter Wagemaker te laten lijken, zowel van buiten als van binnen. De brug heeft twee bedieningsposities gekregen, het bestunngs- en het navigatiesysteem is vernieuwd even als het alarm- en momtoringsysteem. Het autodek heeft aparte putdeksels gekregen en de tien automatische deuren hebben een nieuwe aandrij ving. De buitenkant is in de nieuwe huisstijl geverfd. De onderhouds beurt kostte tussen de drie-en-een- half en vier miljoen euro. Tweemaal 'Raad een lied...' Zowel in café Sam Sam in De Koog als in strandpaviljoen Beach Inn bij paal 21 wordt komende week de muziekquiz Raad een lied... of niet gespeeld. In Sam Sam wordt maandag vanaf 14.00 uur een open videocompetitie gespeeld. De deelnemende teams (van maximaal vier personen) horen en zien de eerste dertig seconden van tien videoclips. Er zijn punten te behalen door het noteren van de titel van het nummer en de naam van de uitvoerende artiest(en). Uitbater Paul van Dijk, die de quiz heeft gemaakt, heeft laten weten dat de quiz voor een breed publiek geschikt is.JEen dag later wordt in Beach-lnn de laat ste ronde van de wintercompetitie gespeeld. De opgaven voor deze avond zijn, net als die van alle com petitieronden, gemaakt door Bart de Vries van WET-Radio. De teams van De Pilaar. De Kuip, In Den Grooten Slock en WET-Radio gaan in deze ronde uitmaken wie zich het beste team van het seizoen mag noemen. De speelavond begint om 21.00 uur, ook het publiek mag meespelen. Informatie ROC Het ROG Kop van Noord-Holland houdt dinsdag 17 april een informa tiemarkt in Den Helder. Met ingang van het nieuwe cursusjaar breidt het ROC het aanbod uit met opleidingen commercieel medewerker sport- en bewegingsleider (niveau 3), sport en bewegingscoördinator (niveau 4), militair vliegtuigonderhoudsmon- teur (niveau 3, in samenwerking met Defensie) en beveiliger (niveau 2, in samenwerking met het beveiligings bedrijf RPS te Schiphol). Tijdens de informatiemarkt zijn vertegenwoor digers aanwezig van diverse andere bedrijven en van de andere oplei dingen. Ook kunnen er vragen wor den gesteld over de procedures en studiefinanciering. De markt wordt gehouden bij het ROC Den Helder, Kievitstraat 13 en duurt van 19.00 tot 21.00 uur. Meer informatie over het cursusaanbod is te vinden op websi te www.rockopnh.nl. De brochure is aan te vragen via tel. 0223-611200. Eieren zoeken Bij paal 28 worden zondag eerste paasdag vanaf 13.00 uur eieren gezocht. Alle deelnemende kinde ren krijgen een traktatie. Cafés mogelijk uur langer open De cafés en discotheken mogen komende zomer waarschijnlijk een uur langer open blijven. Een meerderheid van de partijen in de gemeenteraad lijkt er wel voor te voelen een proef aan te gaan waarbij de natte horeca tot uiter lijk 4.00 uur open is. Dat werd gisteravond duidelijk na een lange discussie in de raadscom missie Middelen, waaraan ook diver se horecaondernemers, uitgaande jondjeren en taxi-ondernemer Bart de Vries (van Taxi 312000) hun bijdrage leverden. Volgens hen komt het uit gaanspubliek in het besproken voor stel gespreider naar buiten dan wan neer de horecagelegenheden al om 3.00 uur dicht gaan en dat zou weer ten gunste komen van de openbare orde in met name De Koog. Frits Agter, voorzitter van de dorpscom missie van De Koog, was het daar niet mee eens en zei de ervaring te hebben dat 'elk half uur dat bij de openingstijden wordt gesmok keld de nachtrust van de bewoners verkort'. Volgens hem moet Texel werk maken van het motto 'eiland van rust en ruimte' en kiezen 'voor rust in de nacht'. Hij kreeg steun van commissielid Gerard Weijers, die zelfs een pleidooi hield om de cafés al om twaalf uur dicht te laten gaan, zodat het uitgaanspubliek 's ochtends vroeg weer fris is om de natuur in te gaan. De meeste van zijn Kantoor moet op eiland komen Als er een gemeenschappelijk kantoor voor de Waddeneilanden komt, moet dat in ieder geval op één van de vijf eilanden komen. Dat hebben de leden van de Eilan der Raad gezegd. Welk eiland het moet worden, is nog niet bekend. Volgens Piet Standaart, die maandagavond in de raadscom missie Grondgebied verslag deed van een recente bijeenkomst van de Eilander Raad, gaat de voorkeur uit naar een klein eiland. Het is voor het eerst dat de Eilander Raad, het samenwerkingsverband van de vijf gemeenteraden, een voorkeur voor de vestiging van een gemeenschap pelijk kantoor uitspreekt. Aanvanke lijk was Texel in beeld, maar daar voor bestond weinig animo. Volgens Standaart wordt eerst op de uitkomsten van het onderzoek van Bureau Berenschot gewacht, voordat verdere uitspraken over een locatie worden gedaan. Berenschot voert in opdracht van de Wadden eilanden een extra onderzoek uit naar de intensievere gemeentelijke samenwerking. Dat moet onder meer duidelijk maken of de bunde ling van ambtelijke krachten in één kantoor de beste vorm is en waar zo'n kantoor het beste kan komen. De resultaten worden aan het begin van de zomer verwacht. Rommelmarkt In de Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg wordt zaterdag 14 april van 9.00 tot 13.00 uur een rommel markt gehouden. Programma Texel Live Er zijn wat wijzigingen opgetreden in het programma van Texel Live, het festival dat zaterdag en zondag wordt gehouden in De Toekomst in De Koog. Het definitieve pro gramma luidt als volgt: Zaterdag: 21.45 u. TMC; 22.15 u. Texel Street Dancers; 22.30 u. Neckless Josie Project; 23.15 u. Psycho's; 0.00 u. Milf; 0.45 u. Newbies; 1.30 u. Lomp. Zondag: 21.45 u. Strawberry Haze: 22.30 u. Sinner; 23.15 u. Josh van der Berg; 0.00 u. Badass Pilots; 0.45 u. Whatever; 1.30 u. Flux Informatieavond over diabetes In de Zr. Kueterzaal van het Gemini Ziekenhuis in Den Helder houdt de Diabetesvereniging Nederland don derdag 19 april een informatieavond over 'diabetes, voeten en benen'. Spreker is podotherapeut C.J. Abrahams. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Voor meer informatie: tel. 0223-661900 of 631901. Verkoopexpositie Galerie Kleinkunst Holland houdt zaterdag 14 april van T1.00 tot 17.00 uur een schilderijententoonstelling en -verkoop in Question Plaza. De doeken zijn afkomstig van binnen- en buitenlandse kunstenaars en voorzien van een lijst. Lijsten kunnen ter plekke worden omgezet en ook is het mogelijk doeken mee naar huis te nemen om te kijken of de maat, kleur of afbeelding wel in het interieur past. Er zijn zo'n vijfhon derd schilderijen te zien, variërend van landschap tot stilleven en van hedendaags modern tot abstract. Zestig van Texel Radio Texel doet maandag recht streeks verslag van de Zestig van Texel. Op diverse plekken langs de route staan verslaggevers om live informatie over de doorkomsten van de hardlopers te verstrekken. De uit zending begint om 12.00 uur en is te beluisteren op 106.1 FM of 98,5 op de kabel. Hannibal Lecter, de doorgedraaide en mensenetende psychiater uit de thriller The Silence of the Lambs, is de hoofdfiguur in Hannibal Rising, die de komende dagen in Cinema Texel draait. De kijker ontdekt hier in hoe Hannibal zo is geworden. Het verhaal begint in 1944. In het oosten van Europa wordt hevig gevochten tussen de legers van de Sovjet-Unie en Duitsland en hun bondgenoten. Een groep met de Duitsers collaborerende strijders uit Litouwen slaat op de vlucht en valt 's nachts een huis binnen waar Hannibal en zijn zusje Mischa zich bevinden. Om de Russen gun stig te stemmen, zijn de Litouwers aanvankelijk van plan de kinderen te laten leven. Maar wanneer ze worden bevangen door honger en wanhoop besluiten ze Mischa de doden en op te eten. Tot ontstelte nis van Hannibal, die deze gruwel daad zijn leven lang niet meer zal vergeten. Nieuw is ook La Tourneuse de pages, die draait in de sene De Volksrant-specials. Het verhaal gaat over Mélame, die als tienja rige al zo goed piano kan spelen dat ze toelatingsexamen voor het conservatorium mag doen. Haar heldin, de beroemde concertpi anist Ariane Fouchécourt, maakt deel uit van de jury Als deze diva tijdens het examen zo nodig een handtekening aan een fan moet uitdelen, raakt Mélame vol ledig uit haar concentratie. Ze zakt en zwaar ontgoocheld besluit ze nooit meer een piano aan te raken. Tien jaar later neemt haar leven een bijzondere wending wanneer ze een stageplaats op een advo catenkantoor in Parijs krijgt en ontdekt dat haar baas de echtge noot van Ariane Fouchécourt is. De kennismaking met de vrouw verloopt opmerkelijk goed. Méla- nie is dan ook uiterst gevoelig voor de muziek van de pianiste, die haar al snel vraagt haar tijdens concerten bij te staan met het omslaan van de pagina's. Enkele andere films zijn gepro longeerd Mr. Bean's Holiday is het vervolg op de kaskraker uit 1997, met uiteraard weer Rowan Atkinson in een onnavolgbare hoofdrol. Het verhaal begint wan neer de onbeholpen Mr. Bean naar Zuid-Frankrijk vertrekt voor een eenvoudige zonvakantie. De reis van Londen naar de Rivièra wordt al gauw een zooitje. Overal waar hij komt. ontstaat chaos, met als hoogtepunt een vertoning van zijn eigen videodagboek op het film festival van Cannes. Music and Lyrics, met in de hoofd rollen Hugh Grant en Drew Bar- rymore, gaat over de aan lager wal geraakte popster Alex, die teert op vergane glorie. Hij belandt in de problemen wanneer de succesvol le diva Cora Corman hem vraagt een duet voor haar te schrijven en dat met haar te zingen. Een hele eer, maar Alex heeft al in geen jaren muziek meer geschreven en zelfs nog nooit een songtekst bedacht. Hoe krijgt hij het voor elkaar in een paar dagen tijd een hit te schrijven? Voor kinderen draaien twee films: de komedie Ernst, Bobbie en de Geslepen Onix en de Nederlands gesproken animatiefilm Beesten boel (oorspronkelijke titel Barn yard). Iedere maandag kunnen lief hebbers in Cinema Texel terecht voor een sneak preview, een voor proefje van een film die officieel nog niet uit is. Ook bioscoop De Kiekendief op vakantiepark De Knm opent zijn deuren de komende week enkele malen. Leven op straat is onder werp van het drama The Pursuit of Happyness, gebaseerd op een waargebeurd verhaal. Hoofdper soon is Christopher Gardner, die zijn baan kwijt raakt en samen met zijn zoontje dakloos wordt. Vanaf dat moment speelt hun leven zich af in en rond het treinstation van San Francisco. Night at the Muse um is een komedie vol actie over museumstukken die tot schrik van de suppoost 's nachts tot leven komen en dan een hevige strijd voeren* Het volledige programma staat in de agenda van deze krant en op de website www.texelsecourant. nl. Goede Vrijdag in Baptistengemeente De Baptistengemeente Texel houdt op Goede Vrijdag (vandaag) een extra samenkomst in Eben Haëzer. De bijeenkomst begint om 19.00 uur. De overdenking wordt verzorgd door dominee Wesseling en het avond maal zal worden gevierd. Op eerste paasdag begint om 10.00 uur een gezinsdienst, waarin Opa Knoest het paasverhaal zal vertellen. Daarnaast verzorgt dominee Wesseling een korte meditatie. Na afloop van de diensten is er koffie en thee. Collecte Twintig Texelse collectanten hebben afgelopen maand €1706,63 opge haald voor ZOA-Vluchtelingenzorg. Zij maakten hun ronde door Den Burg, Oudeschild, Den Hoorn en Oosterend. De opbrengst komt ten goede aan diverse projecten. Zo werkt ZOA dit jaar aan schoon drinkwater in Afghanistan en Ethi opië en onderwijs voor kinderen in Liberia en Thailand. Daarnaast worden beroepstrainingen gegeven aan vluchtelingen in uiteenlopende landen en gaat ZOA verder met haar hulp onder vluchtelingen in Darfur. Muziekvoorstelling voor kinderen Tijdens de Open Dag van de Muziek- en Dansschool, op zaterdag 21 april, verzorgen Inigo Grimbergen, Mattie Poels en Michiel Pos een voorstel ling voor kinderen uit groep 12 en 3 van de basisschool. De voorstelling handelt over het Boliviaanse jongetje Juanito dat van zijn kleine dorpje hoog in de bergen op de rug van een grote vogel, een condor, naar Surina me en Brazilië reist. Hij beleeft onder weg allerlei avonturen, maakt muziek en danst op feesten in de dorpen waar hij komt. Uiteindelijk komt hij weer terug in zijn eigen dorpje, waar een groot feest gevierd wordt. De voorstelling begint om 13.00 uur in de danszaal van de Muziek- en Dans school. De toegang is gratis. Kaartjes kunnen tot 16 apnl worden afgehaald bij de administratie. Er is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. collega's namen een ander stand punt in. 'De jeugd gaat steeds later op stap. Je kunt die ontwikkelingen niet tegengaan', verwoordde Frans Visman (D66) de mening van de meerderheid. De raad neemt in de vergadering van 24 april een defini tief standpunt in. Zaterdag 7 april: Staatsbosbeheer verzorgt een rond leiding door de Slufter. Aanvang 11.00 uur, deelname €6,50. Aanmelden bij Ecomare, tel. 317741. Bij Ambachtscentrum Texel aan het Wezenland in Den Burg gaan om 10.30 en 14.45 uur rondleidingen door de distilleerderij en de bierbrouwerij van start. In de Texelse Bierbrouwenj aan de Schilderweg tussen Den Burg en Oudeschild gaan om 14 00, 15.00 en 16.00 uur rondleidingen van start. Zondag 8 april: Staatsbosbeheer verzorgt een rond leiding door de Slufter. Aanvang 11.00 uur. deelname €6,50. Aanmelden bi| Ecomare, tel. 317741. Staatsbosbeheer verzorgt een rondlei ding langs de lepelaars van de Geul. Aanvang 11.00 uur, deelname €6,50. Aanmelden bij Ecomare. tel. 317741. Maandag 9 april: Staatsbosbeheer verzorgt een rond leiding door de Muy Aanvang 11.00 uur. deelname €6,50. Aanmelden bij Ecomare, tel. 317741. Dinsdag 10 april: In Ecomare begint om 10.00 uur een Duitstalig familieprogramma over zee honden. Deelname €5,-, opgeven via tel. 317741. Staatsbosbeheer verzorgt een rond leiding door de Slufter. Aanvang 11.00 uur. deelname €6,50. Aanmelden bij Ecomare, tel. 317741. Om 14 00 uur begint het familiepro gramma 'Jutten'. Deelname €5,-, aan melden bij Ecomare, tel. 317741 In het Cultuur Histonsch Museum in De Waal wordt van 14.00 tot 16.00 uur een demonstratie ijzersmeden gegeven. In de Texelse Bierbrouwenj aan de Schilderweg (tussen Den Burg en Oudeschild) gaan om 15.00 en 16.00 uur rondleidingen van start. Woensdag 11 april: Bij Ambachtscentmm Texel aan het Wezenland in Den Burg gaan om 10.30 en 14.45 uur rondleidingen door de distilleerderij en de bierbrouwerij van start. Staatsbosbeheer verzorgt een rondlei ding langs de lepelaars van de Geul. Aanvang 11.00 uur, deelname €6,50. Aanmelden bij Ecomare, tel. 317741 In het Cultuur Histonsch Museum in De Waal wordt van 14.00 tot 16.00 uur een demonstratie ijzersmeden gegeven Om 14.00 uur begint een Duitsta lig familieprogramma door de Slufter. Deelname €5,-, aanmelden bij Eco mare, tel. 317741 In de Texelse Bierbrouwenj aan de Schilderweg (tussen Den Burg en Oudeschild) gaan om 15.00 en 16.00 uur rondleidingen van start. Donderdag 12 april: In Ecomare begint om 10.00 uur een Duitstalig familieprogramma over zee honden Deelname €5,-. opgeven via tel. 317741 Bij Ambachtscentrum Texel aan het Wezenland in Den Burg gaan om 10.30 en 14.45 uur rondleidingen door de distilleerderij en de bierbrouwerij van start. Staatsbosbeheer verzorgt een rond leiding door de Slufter Aanvang 11.00 uur. deelname €6,50. Aanmelden bij Ecomare. tel. 317741 In het Cultuur Historisch Museum in De Waal wordt van 14.00 tot 16.00 demonstraties oude ambachten gege- Vrijdag 13 april: Staatsbosbeheer verzorgt een rond leiding door de Muy. Aanvang 11.00 uur, deelname €6.50. Aanmelden bij Ecomare. tel. 317741 Vrijdag 6 april: Paarden en pony's kunnen voor de jaarlijkse inenting tegen influenza en tetanus tussen 17.00 en 18.00 uur terecht bij manege Akenburg. Hun eigenaren hoeven hun komst niet vooraf te melden. Wél is het nood zakelijk het paardenpaspoort mee te nemen. Leden van Waddenruiters en Kleppertjes zijn verplicht hun dier jaarlijks te laten inenten Dit kost hen €22,50. In verband met Goede Vrijdag komt de koopavond in Den Burg te verval len. In Klif 12 in Den Hoorn brengt cabare tier Richard Groenendijk het program ma 'De adem van de nachtchinees' Aanvang 20.30 uur. De voorstelling is uitverkocht. In Cinema Texel draaien de volgen de films: Mr. Bean's Holiday (16.00, 19.15, 21.45 uur), Ernst. Bobbie en de Geslepen Onix (16.15 uur). Music and Lyrics (19.00 uur). Hannibal Rising (21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op De Krim vertoont Pursuit of Happyness (21.30 uur). Zaterdag 7 april: Op het strand bij paal 17 wordt van 11.00 tot 13.00 uur een clinic vliege ren en van 14.00 tot 16.00 uur een clinic blokarten gegeven. Aanmelden via tel. 316699. Klarina Combé geeft in Oosterend van 14.00 tot 16.00 uur een workshop tekenen en schilderen voor kinderen tussen 6 en 12 jaar. Deelname kost €15.-. Voor opgave en inlichtingen: tel. 06-12765670 of e-mail klarina. combe@texel.com. Zaalvoetballers treffen elkaar in het eerste Dorp-tegen-dorp zaalvoetbal toernooi voor veertigplussers. Aan vang 17.30 uur. De finale begint rond 21.30 In café-restaurant Bosch en Zee in De Koog begint om 20.00 uur een 501- darttoernooi. Deelname is vnj. In Question Plaza, Het Schoutenhuys en De Lindeboom aan de Groene- plaats in Den Burg begint om 21.00 uur Lindebooms Texel Jazz 2007. Met Laura Fygi, Wouter Hamel. The Young Sinatra's, DJ Maestro en verschillende Texelse bands. De entree bedraagt in de voorverkoop €17,50. Aan de deur kosten kaarten €20,-. In De Toekomst in De Koog wordt vandaag en morgen het popfestival Texel Live gehouden. Het programma van vanavond: 21.45 u. TMC: 22.15 u. Texel Street Dancers; 22.30 u. Neckless Josie Project: 23.15 u. Psy cho's; 0.00 u. Milf; 0.45 u. Newbies, 1.30 u. Lomp. Toegang €5,-. In Cinema Texel draaien de volgende films: Beestenboel (13.45 uur). Mr. Bean's Holiday (14.00, 16.00, 19.15, 21.45 uur), Ernst, Bobbie en de Gesle pen Onix (16.15 uur), Music and Lyrics (19.00 uur), Hannibal Rising (21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op De Knm vertoont Pursuit of Happyness (21.30 uur), Night at the Museum (15.00 uur). Zondag 8 april: Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje houdt de Lammetjeswandel tocht. Deelnemers kunnen inschrijven voor afstanden van vijf tot veertig kilo meter. De tocht voert over de Hoge- berg en langs verschillende dorpen. Start- en finishlokaal is Odysseus aan de Emmalaan. Er kan vanaf 9.00 uur worden gestart. Voor de kortere afstanden tot 14.00 uur, voor de langere tot 10.00 Deelname kost €3.60 met en €2,30 zonder hennnering. De paashaas bezoekt om 13.00 uur het strand bij paal 17 om met kinderen tussen de 3 en 10 jaar oud een spel te spelen. Deelname is gratis; verzameld wordt bij strandpaviljoen De Zeester. Bij Stayokay begint om 15.00 uur een loopclinic. Het is de eerste in een serie activiteiten die de deelnemers voor bereiden op de Texel Halve Marathon die 30 september wordt gehouden. Ook andere atleten zijn welkom Op het strand bij paal 17 wordt van 15.00 tot 17.00 uur een cursus blok arten gegeven. Aanmelden via tel. 316699. In De Toekomst in De Koog wordt vandaag de tweede dag van het popfestival Texel Live gehouden Het programma van vanavond: 21 Strawberry Haze; 22.30 u. Sinns-j 23.15 u. Josh van der Berg, 0 03 Badass Pilots; 0.45 u. Whatever. 1 j l u. Flux Toegang €5.-. In Cinema Texel draaien de volgen-' de films: Beestenboel (13.45 uur) Ernst, Bobbie en de Geslepen Om, (16.15 uur), Music and Lyrics (190; uur), Hannibal Rising (21.30 uur). M- Bean's Holiday (14.00, 16.00, 19.1: 21.45 uur). Bioscoop De Kiekendief op De Km vertoont Night at the Museum (15,00 uur). Maandag 9 april: Vandaag wordt het hardloopevenj ment De Zestig van Texel gehouda Al om 4.30 uur gaat op de wielerb® in Den Burg de loop over 120 kiloms- ter van start. De deelnemers aan de wedstrijden over 60 en 28 kilometer vertrekken om 10.30 uur en aan de estafette overfj x 15 kilometer om 11.30 uur, beideb het NIOZ op 't Horntje. De loop over 32 kilometer gaat 13.30 uur van start op de Slufterwe in Eierland. De snelste lopers wodi rond 14.30 uur aan de finish bij Stay okay in Den Burg verwacht. De winkels in Den Burg zijn van 1 tot 16.00 uur geopend. Bij paal 28 worden vanaf 13.00 eieren gezocht. Alle deelnemende le deren knjgen een traktatie De Hongaarse citergroep Recerfc- geeft in het kader van het Michiel ft Ruyterjaar een uitvoering in het Zee manskerkje in Oudeschiid. Aanvart 15.00 uur. toegang gratis. Na a wordt een inzameling gehouden. In Cinema Texel draaien de volgern films: Beestenboel (13.45 uur), It Bean's Holiday (14.00, 16.00, 19.:. uur), Ernst, Bobbie en de Geslepe Onix (16.15 uur), Music and Lyro (19.00 uur), Hannibal Rising (21.3: uur), sneak preview (21.45 uur). Dinsdag 10 april: Op het strand bij paal 17 wordt» 11.00 tot 13.00 uur een climcri geren gegeven. Aanmelden via a 316699. In het Cultuurhistorisch museum irm Waal wordt van 14 00 tot 16.00 ui een demonstratie ijzersmeden ge* Hoogwater te Oudeschild Vr. 06 11.07 en 23.36 u. Za. 07 11.35 en 23.56 u. Zo. 08 11.25 en 23.57 u. Ma. 09 12.00 en - u. Di. 10 00.24 en 12.50 u. Wo. 11 01.30 en 14.16 u. Do. 12 02.50 en 15.30 u. Vr. 13 04.40 en 17.26 u. Bewonersvereniging Texel houSsi 19.00 tot 21.00 uur een inloopax voor leden in het zaaltje bij kenburgh (Thijsselaan 40Aj Den L Meer informatie staat op de we&| www.bewonersveremgingtexel.nl. I In Beach-lnn bij paal 21 wordii laatste ronde van de wintercompei* 'Raad een lied... of niet' gespeeld 3 speelavond begint om 21.00 het publiek mag meespelen. In Cinema Texel draaien de volgers films: La Tourneuse de Pages (20.5 uur), Mr. Bean's Holiday (20.15 uur) Woensdag 11 april: In De Buureton aan de Beatnxls in Den Burg wordt het maande^ diner van de Stichting Welzijn Out ren gehouden. Op het menu SB andijviestamppot met spek en gehat Deelname kost €7,50, opgeven tel. 312696. De maaltijd begint 18.00 uur. Medium Lia Schippers verzorgt a avond in de Lindeboom. Via 'gtda uit de ongeziene wereld Krijgt boodschappen door, die bestemda voor belangstellenden in de zaai bijeenkomst begint om 20.00 uur, toegang bedraagt €8,-. In Cinéma Texel draaien de volgen de films: Mr Bean's Holiday (14.0E 16.00, 20.15 uur), Beestenboel (13* uur). Ernst, Bobbie en de Gestef Onix (16.15 uur), La Tourneuse Pages (20.00 uur). Bioscoop De Kiekendief op De K-1 vertoont Night at the Museum (15.3 uur). Donderdag 12 april: Volkssterrenwacht De Jager bij fc mare houdt een sterrenkijkavondfl telescoop. Aanvang 21.00 uur, dï name kost €2,-. Het sterrenkijken® alleen door bij helder weer. Bij W kan rond 18.00 uur contact wexs opgenomen met tel. 06-4555 2708 Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater De zon komt zondag 8 april op om 06 58 en gaat onder om 20.27 uur. Dinsdag 10 april laatste kwartier. Om de drukte de baas te kunnen J TESO in het paasweekeinde sff een extra boot in. Dat gebeurt vip (vandaag) van 9.30 tot 20 00 uur maandag en dinsdag van 9 30 16.00 uur Er is dan ieder half uur ft afvaart, zowel vanuit Den Helder vanaf Texel. Toch moeten autoh bilisten vandaag in beide richtm? rekening houden met wachttijden een half uur. Maandag tweede paasdag op Texel tussen 10.00 en uur mogelijk een half uur wo® gewacht. Op die dag wordt volgt een zondagsdienst gevaren. Oef* ste afvaart vanaf Texel is dan om1 - uur en vanuit Den Helder om 7 30 J Meer informatie over de veerdienst te verknjgen via tel. 369600 of we® www.teso.nl. lede |de ■Warr "ij;

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2