'Een krant alleen is niet meer voldoende' Qlix Media: Texel op de kaart zetten TEXELSE J COURANT C J3edrijvig/i<?iV Geknipt Vernieuwing slagerij slaat aan Tex&l F amilieberichten VRIJDAG 6 APRIL 2007 mmm Qlix Media, bekijken in hun kantoor de proeven van TexelNU, de toeristische krant die half Frtd Winkel (links) en Ronald Biesboer juni op Texel verschijnt. Aan ambitie, lef en ondernemersschap geen gebrek bij Qlix Mediahet bedrijf waarmee Fred Winkel en Ronald Biesboer grote plannen hebben. Niet alleen plannen, want de eerste stappen om te komen tot een multimediaal platform op Texel zijn gezet. Half juni verschijnt de eerste kwartaaleditie van TexelNU, een toeristische krant op tabloidformaat in een opla ge van 300.000. Die wordt in de eerste maanden van 2008 zelfs opgeschroefd naar 1,4 miljoen, om landelijk te worden verspreid. 'Dan gaan we Texel op de kaart zetten.' Stond Texel dan nog niet op de kaart? Fred Winkel: 'Dat kan beter. We heb ben ons afgevraagd hoe we kleine en grote ondernemers op Texel iets groots kunnen bieden waaraan ze mee kunnen doen. Probleem is dat elke ondernemer, klein of groot, een budget heeft. Maar met dat budget alleen kom je niet ver. Daarom is het belangrijk dat die budgetten worden samengevoegd. Want dan kun je iets groots doen. Zoals het uitbren gen van een krant over Texel die in een eenmalige oplage landelijk wordt verspreid. Dat redden wij als uitgever natuurlijk niet alleen, daarvoor heb je een grote partner nodig. En die hebben we.' Texel promoten aan de overkant, gaan jullie daarmee niet op de stoel van de VWzitten? Winkel: 'Ik denk dat dit voor de VW een uitgelezen kans is om het it op een heel verantwoorde manier te koppelen aan deze uit gave. De VW alleen kan dit soort dingen niet doen. Het kan alleen als een commerciële partij, zoals wij de krachten weet te bundelen. Als |e alleen al ziet wat het verspreiden van een flyer kost, zoals de VW dat in een oplage van 500.000 doet. Daar schrik je van.' Zijn jullie niet bang dat zo'n krant over Texel bij overkantse lezers rechtstreeks in de prullenmand ver- Mint? 'Niet als je een mooie krant maakt met attentiewaarde, een bewaar exemplaar. Uit .onderzoek door De Telegraaf en uitgeverij Wegener blijkt dat juist speciale edities over auto's en vakanties wél worden gelezen. Dat vinden de mensen leuke onder werpen. Niet voor niets wordt de Vakantiebeurs zo goed bezocht. We hebben daar zelf met een stand gestaan om onze plannen voor Zilte Zaken te promoten en daar veel positieve reacties op gekregen. Zilte Zaken? Ronald Biesboer: 'Dat is het project waarin we samenwerken met Jacco Dros, Ralph Grabowski en Arjen van Wijk. We richten ons op de Neder landse kust en willen door samen werking aan te gaan met bedrijven en instanties die de kustgedachte willen versterken, mediaproducten en campagnes neerzetten die het toerisme naar de kust stimuleren. De Vakantiebeurs heeft al tot leuke contacten geleid, ook met grote partijen. We doen bijvoorbeeld samen iets met Grimbergen, dat zich meer wil profileren langs de kust en Crocs, een bedrijf dat extra aandacht wil voor waterschoentjes. En zo rollen we van het een in het ander. Op Texel starten we met het eens per kwartaal uitgeven van onder meer een krant en daaraan gekoppeld een website. Texel is een prachtige pilot, waarna we de for mule bij succes over de kust willen uitrollen. Daar komt veel voor kijken, dus voorlopig concentreren we ons op Texel.' Zo'n nieuwe toeristenkrant, is dat niet wat veel van het goede? We hebben hier toch al de Vakantiekrant, die onze gasten al decennia lang van informatie voorziet, Texeltoerist Magazine (bestaat al 39 jaar), sinds enkele jaren Natuureiland Texel, brochures van de VW en noem maar op. Ziet de vakantiegangers straks door de bomen het bos nog wel? En voor de ondernemer, die het budget toch al over steeds meer media moet verspreiden, wordt het er ook niet makkelijker op. Winkel: 'De ondernemers maken we het in het begin misschien wat moeilijker, maar we zeggen meteen dat we ze willen helpen en kijken ook naar hun budget. Als ze met ons in zee gaan, gaan ze heel ver antwoord met hun geld om.' Vanuit jullie optiek gezien wellicht, maar de toerist, moet die blij zijn met zo'n extra krant? Biesboer: 'Wel als die iets toevoegt. We hebben een aantal onderzoe ken goed bekeken en daaruit blijkt dat een krant alleen niet meer vol doende is. Het moet een magazine zijn, glossy, natuurlijk in kleur, met veel foto's en leuke artikelen. En sei- zoensgericht. De toerist kan straks kiezen. Hoe meer informatie die krijgt, des te leuker die het vindt. En het is ook promotie van het eiland.' Jullie starten ook een website Texel NU. Er zijn al veel toehstische web sites over Texel. De VW, TexeTTV (John Smit), volgende week gaat de site www.Texeltoerist.nl in de lucht. Wordt het niet een beetje een overdaad? Winkel: 'Mensen gaan keuzes maken. Het spreekt je aan of het spreekt je niet aan. Het wordt geen site met supertechnische snufjes, zoals mms, Google-functies en dat soort dingen. Er zijn grotere partijen die dat al hebben geprobeerd, zon der succes. We benaderen de (toe komstige) toerist op dezelfde wijze als in onze krant. Met veel beeldma teriaal, korte teksten, en zo.' Oud-VW-directeur Veronica Bos zei dat toeristen via reclame op tv in kranten, tijdschriften en magazines in de stemming komen voor Texel en via internet alleen willen boeken. Hoe kijken jullie daar tegenaan? Winkel: 'Wij doen geen boekingen, daar zijn anderen veel beter in. De sfeer van de website bepaalt of iemand blijft kijken of niet.' Fred, jij bent verkoper geweest, hebt een muziekzaak gehad, bent bedrijfsleider bij de Kabelkrant geweest, directeur van de Texelse Wol Onderneming, en Ronald, jij hebt in redelijke korte tijd ook veel verschillende dingen gedaan. Denk je niet dat Texelaars zullen denken: hoe lang gaat dit duren? Biesboer: 'Ik vind vierdingen in zes tien jaar niet veel.' Winkel: 'Ik kan me die gedachte wel voorstellen, maar we blijven ondernemers en zien overal kansen. Niet overal is dat met even goed resultaat geweest, maar in een flink aantal gevallen behoor lijk succesvol. Het gevolg is in ieder geval dat we beiden een enorme hoeveelheid bagage meenemen. Bovendien: we spreken de taal van de ondernemers. We komen veel bij ze over de vloer en daardoor ken nen we hun problemen. Budget is hét grote knelpunt. Hoe besteed ik als ondernemer mijn promotiegeld op de goede manier? Dat gaat nu vaak in een automatisme.' Jullie presenteren je als uitgevers en beginnen een krant, maar heb ben jullie wel genoeg verstand van media? Biesboer: 'Ik ben al zes jaar werk zaam in de media.' Vanuit de commerciële kant, maar het maken van een goeie krant en website is toch iets anders. Winkel: 'We pretenderen geen uit geverij of mediadeskundigen te zijn, maar hebben wel veel ideeen en ondernemerskennis. Jacco (wiens bedrijf De Hoge Berg advies uit brengt aan uitgevers en mediabe drijven red.), loopt al behoorlijk lang mee in de uitgeverswereld, denkt als een echte uitgever. En met Arjen (van Wijk, art-director van Shoot Communications, die onder meer campagnes bedacht voor bekende merken als Always, Libresse, red.) en Ralph (grafisch ontwerper, onder meer van het jaar verslag van TESO en dit jaar de Texeltoerist en die jaren samen werkt met Van Wijk, red.) hebben we twee mediadeskundigen in huis. Zij maken heel mooie dingen en zo vyllen we elkaar aan.' Vertel eens iets meer over TexelNu. Biesboer: 'Een krant met naar thema gerangschikte informatie voor toe risten over Texel, een leuke agenda, die we in de zomer ook wekelijks los gaan verspreiden, een beetje Duits. Glossy, helemaal in kleur, veel foto's, sfeer en vooral veel beleving. Een krant met een hoog grijpbaar- heidsgehalte, die je dus snel pakt.' Wie gaat die krant schrijven? Biesboer: 'Louise van der Sluis vult een paar pagina's en de rest gebeurt door tekstbureau C&M Media. Dat zijn enkele dames van de over kant, die zijn gespecialiseerd in het maken van dit soort kranten. Het is goed om er meer mensen bij te betrekken.' €500,- boete eieren prikken Een 41-jarige Texelaar die vorig jaar clandestien ganzeneieren prikte in natuurgebied Dijkmans huizen is door de rechter veroor deeld tot een boete van €500,-. Toen Natuurmonumenten (NM) in 2005 geen ontheffing kreeg om eie ren van de grauwe gans te ver nietigen, nam de door wildschade getergde landbouwer het recht in eigen hand. Een beheerder van NM zag hoe hij op vorig jaar met twee broers met een mestvork eieren van grauwe ganzen stuk prikte. Daarbij werd ook het nest van een beschermde roofvogel meegeno men. De mannen doken onder in het riet en werden ondanks een uitge breide zoektocht niet aangetroffen. Wel stond de auto van de verdachte bij het natuurgebied geparkeerd. Zowel de vermelde nesten als de auto werden als bewijs op de foto gezet. Advocaat P. Stehouwer stelde woensdag in de rechtbank in Alkmaar dat 'één getuige geen getuige is' en dat de verdachte daarom niet schuldig kon worden bevonden. Maar politierechter A. van der Perk was van mening dat de foto's en de verklaring van de beheerder voldoende bewijs vorm den. Het vonnis was conform de eis van officier van justitie P. Groenhuis. De beschuldigde zelf verscheen niet op de zitting. Toch namen bij Baardenkoor 1964 Als guMronomisch onderzoeke J(' kunnen denken dat zo'n ei land vol zit met niet alleen bijzon dere producten, maar dat ook, als eiland, allerlei oude culinaire tradities bewaard hebben Wn dat laatste ben ik nu niet nicer zo zeker. Zojuist is hc smaak van Texel gepubliceerd, een fraai uitgevoerd boek (gebonden, ruk geïllustreerd en met leeslinten') waarin veel van die typische Texel- se bedrijven worden voorgesteld. Ook met zaken die ik helemaal niet wilde weten, zoals bij de schapen- boerderij, waar als van twee Jam ais een kunnen indcr terft c.. 'r drie kreeg (ze cc zogen), ze dat Johannes van Dam, culinair recensent van Het Parool, staat niet bekend om zijn lovende recensies. Zijn scherpe pen wordt zelfs gevreesd door de vaderlandse koks en restau ranthouders. Als zo'n criticus de recepten in De Smaak van Texel, het boek van Annette van Ruitenberg en Ruth de Ruwe, als 'heel aardig, niet bang of kneuterig' omschrijft, dan mag dat gerust, als een groots com pliment worden beschouwd aan de samensteller en uitge ver Nauta Boek. Omdat het volgens Van Dam sneller asper getijd is dan je denkt, drukte hij er een recept van asperges met ansjovis bij af. In de recensie over het boek Ver anderd Texel klonk enige teleurstel ling door over het ontbreken bij de namen bij de foto van het koor van Texelaars die in 1964 het Baarden- lied zongen ter gelegenheid van het feest 550 jaar stadsrechten. De Historische Vereniging beschikt zelf wel over de namen. 1 Jan Brügemann. 2 Luit Sok, 3. Wim Albers. 4. Jan Agter. 5. Jan de Vnes, 6 Harry de Graaf, 7. Janny Craanen-Hemelrijk, 8. Jan de Waal, 9. Ben Jas, 10. Oebele Jan Agter. 11. Kees Groen, 12. George Visser 13. Johan(tje) Witte, 14. Jan Hennink, 15. Andri Binsbergen, 16. Hans Reijnders (Helderse Courant). 17. Henk Tjepkema, 18. Onbekend, 19. Willem Bakker (Sjeik). 20. Wim Visser. 21. Frits Agter. 22. Siep Zeilstra, 23 Onbekend. 24 Siem Swinkets. 25. Jan Prins, 26 Bert Buijsman, 27. Cor de Wolf, 28. Onbekend. 29. Jan van de Berg(?), 30. Hame P Rijk JJedrijvig/ieirf penboutje gaat men tegenwoordig naar de supermarkt, maar zulke lenterolletjes (met onder meer par- mazaanse kaas en rucola sla) vindt je daar niet', vertelt Beverdam. Dat de pui nu helemaal open kan. was maandag goed te merken. 'We had den aanzienlijk meer aanloop.' De voormalige slager van de Super heeft geen spijt van zijn overstap. 'We hadden een verschrikkelijk goeie kerst en met de paas in aan tocht trekt het weer flink aan. Niek Ran, die in november zijn sla- genj verkocht aan Hans Beverdam. moest even met de ogen knipperen toen hij deze week zijn oude bedrijf aan de Kogerstraat binnen stapte. De voorgevel was vervangen door een grote pui en de winkel van bin nen compleet opnieuw ingericht. Beverdam heeft ook een aantal specialiteiten aan het assortiment toegevoegd. 'Voor een gewoon kip- Zorgwoningen in Den Burg De Stichting Wonen Texel wil in Den Burg twintig zorgwoningen voor ouderen bouwen. Het gaat volgens directeur Jan van Andel om ouderen met handicaps of beperkingen. Tekst en foto Gerard Timmerman De plannen bevinden zich nog in een prematuur stadium. SWT over legt met zorginstellingen over een programma van eisen voor de zorg woningen. Met de gemeente wordt over locaties gesproken. Van Andel: 'Onze voorkeur gaat uit naar de Gasthuisstraat, maar zou ook nog een andere plek kunnen worden. We willen wel in Den Burg zitten.' Volgens Van Andel zijn de beoog de woningen onder meer bestemd voor ouderen die niet zelfstandig meer kunnen wonenT'Dan moet je bijvoorbeeld denken aan groeps wonen voor dementerende ouderen met zit-/slaapkamers en gemeen schappelijke voorzieningenBedoe ling is dat er 24-uurs begeleiding bij de woningen komt. Bij elk afscheid wordt een herinnering geboren... Voor uw blijken van belangstelling en medeleven die Wij van U mochten ontvangen na het overlijden van onze lieve (schoon)moeder en oma CATHARINA MARIA RIJK Tiny zoggen wij u hartelijk dank. Kinderen en kleinkinderen Rijk-van de Voorde Den Burg, april 2007 Er is geen mens die je kan vertellen wat er is achter de horizon. Ik zou het je willen zeggen ik wou dat ik dat kon. Maar het moet er vast heel mooi zijn denk ik terwijl we samen huilen. Anders zou de zon er na een dag niet voor de nacht gaan schuilen. tttereen heel erg bedankt voor alle steun 'Jdens Niek z'n ziek zijn, en de belangstelling en J®rrn,e tijdens het afscheid. i?. «ij zijn trots op hem en missen hem enorm. Dorien de Graaf- Kager Vincent en Femke Simone Jxel, april 2007 weK Schoorwal 1 ^91 HM Den Burg. Lieve mensen, Hele fijne paasdagen! Tevens wil ik u bedanken voor de véle kaarten die ik gekregen heb. Het was een enorme steun. Nog een paar weken dan ben ik weer op Texel. Heel veel groetjes, mede namens de kinderen, Nel Huisman-de Jong Amsterdam "Groei, geniet en leef' 4 april 2007 is geboren ons mannetje Tristan Josien Wolf Richard Hensen Chiantigaard 10 3436 WG Woerden Geboren op 2 april 2007 Lieke Nette Haar trotse ouders: Ruud van de Wetering Diane Timmer Zusje van Jorn De Omloop 11 1566 GV Assendelft Deze kindervriend stoomt morgen zijn 50e levensjaar in! Mede namens mijn vrouw wil ik iedereen heel harte lijk bedanken voor de vele kaarten en blijken van belangstelling, ontvangen tijdens mijn verblijf in het V.U. Ziekenhuis. Ik ben nu weer thuis en het gaat redelijk goed. Willy de Feyter, Den Burg Texdaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,25 tot en met 3 regels Per regel meer. €1,75 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Rijschool Van Drim- melen, eerste 5 lessen €125.-. Tel. 0223-616424 of 06-12575623. De Tuunderie voor uw Persoonlijk tuinadvies! Ik verzorg tuinontwerp, -aan leg en -onderhoud, diverse workshops en bloemwerk op bestelling. Jolanda Per soon, 06-21842638, www. DeTuunderie.Texel.com Dit weekend op je "paas- best"? Kóm naar Qnipp Kapsalon, wij doen de rest' Waalderstr. 15. tel. 312227, met zonder af spraak! Liesbeth Roeper uit vaartverzorging. tel 310952. Dag en nacht be reikbaar. www.aardeenhe- mel.nl Diverse soorten en mo dellen kinderriemen bij Mantje Lifestyle Stores. Paaseivoordeel: bij aan koop van een fiets (nieuwe) mag u een paasei uitzoe ken met kortingen van 5 t/m 10% (geldig van 7 t/m 14 april 2007). Vermeulen Bikes. Tel. 319213 I Het Ouderschilder Vis serskoor". 21 april in 't Skiltje. Kaarten verkrijg baar a €5,- bij: J. Coupe rus, Vliewiel 11/ C. Witte. Achterom 21/ Texel Tent, Wilhelminalaan 30. Vol is Vol. Houtbouw „It Paradys- ke" B.V., Noordbergum Frl. Voor sierlijke autogara ges. tuinhuisjes, schuren, paardenboxen. loodsen enz. Gemaakt uit 32 mm gg vuren geïmpregneerd rabat. Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fa briek. Info en folders 0511- 474655, fax 0511-475711. R. Blank Tuinplanten a s. dinsdag op de markt! Snackbar Nikadel Speci aal. Wij zijn er weer' De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Gevraagd: schoonmaak ster voor onze apparte menten. De Zeedistel, tel. 314599 Wasmachines, drogers, koken, vriezen. Alles uit voorraad leverbaar. Voor- deelland Oudeschild. 322398. Voor al uw schilderwerk binnen en buiten Schil dersbedrijf Eschweiler Tel. 315032 Riviera Maison bij Mieters in Dc Koog. Iedere zondag geopend! Nieuw cursus Pilates. Sportschool Texel. 315421. Kunsthandel Baroque, toont topwerk van Usa- chev. Pasen geopend. Ook voor een fraaie én de gelijke schuur, schutting of poort: Timmerman Piet Laan, tel. 322100. Aprilaanbieding Woon- huys Moerbeek Comfor tabele 3-zits bank €580,-. Maricoweg Den Burg. www woonhuysmoer- beek.nl Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl Lindebooms Texel Jazz zaterdag 7 april 2007 met o.a. Anna Jazz Band. Lau ra Fygi The Young Sina tras, Wouter hamel band. dj Maestro. Grand Abroad Jazz Band. Hussel Mirre Ezequiel... Kaarten €20,- Voorverkoop €17,50 bij Music Store, De Krim, De Lindeboom, VVV Meer info: www.lindeboom- stexeljazz.nl of tel. 0222- 312041 Boxershorts van Björn Borg voor kids, dames en heren man Mantje Lifestyle Stores. Snelle, vakkundig en voor al betrouwbare reparatie, alleen bij TCA, Maricoweg 37a. Mexx boys. en girls, de nieuwe collectie is bin nen bij Mantje Lifestyle Stores R. Blank Tuinplanten a.s. dinsdag op de markt! Auto Service Centrum. Maricoweg 3, tel. 315588 Percussie!! Lessen op conga's, djembé. cajones privé- en groepsles en workshops Maak een afspraak voor een gratis proefles! 06-20988835 (Severin), www.t-x-l.nl Nieuw cursus Pilates. Sportschool Texel, 315421.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3