i Sascha Baggerman definitief naar GS Frans Hopman verlaat gemeente Raad reserveert €11,9 miljoen voor nieuw gemeentehuis Zaalvoetballen om eer van het dorp Belasting voor dagtoeristen f\jch\QÏstuk Mengelberg op Texel te horen Frans Hopman (45) uit Den Burg neemt per 1 mei afscheid als communicatieadviseur en voor lichter bij de gemeente Texel. Hij gaat het particuliere bedrijfsle ven in als medewerker van cata- maranzeilschool De Eilander bij Paal 33. Daarnaast begint hij een bedrijfje dat zich bezig houdt met tekstschrijven en communicatie, dat luistert naar de naam Hop- Text. Hopman was acht jaar in dienst van de gemeente, aanvankelijk als medewerker economie en voorlich ting, Sinds 2003 hield hij zich full time met de voorlichting bezig en werd daardoor voor velen het aan spreekpunt van de gemeente. Geboren en getogen Texelaar Frans Hopman studeerde na de middel bare school vier jaar economie in Amsterdam. Hij maakte die oplei ding niet af, maar ging terug naar Texel en werkte daar een jaar als journalist voor de Helderse Cou rant. In 1986 stapte hij over naar de Texelse Courant waar hij in 1990 Harry de Graaf opvolgde als hoofd redacteur. Daarnaast 'vulde' hij ook andere uitgaven van hetzelfde bedrijf zoals de Vakantiekrant en het magazine Texeltoerist. Bij zeilschool De Eilander van zijn vriendin Tineke Hergt zal Hop man het management versterken en de public relations verzorgen. Het geven van de zeillessen zal hij echter overlaten aan de (gedi plomeerde) vaste instructeurs. De ooit door Theo Eilander opgerichte school exploiteert acht Nacra cata marans, waarvan er recentelijk vijf zijn vernieuwd. Het tekstbureau zal nog niet direct .volop functioneren, 'Rond 1 mei begint ook het zeilsei- zoen. Ik wil eerst meedraaien, kijken wat op me afkomt en zien hoe beide activiteiten te combineren zijn.' Hopman heeft inmiddels vastge steld dat op Texel ruimte is voor een bedrijf dat journalistieke en com merciële teksten verzorgt voor kran ten, folders, websites en dergelijke. Zijn kennis van Texel en de Texe laars en zijn langdurige ervaring in de lokale journalistiek ziet hij daarbij als sterke troeven. Blijkbaar zien anderen dat ook, want potentiële opdrachtgevers hebben al interesse getoond. Sascha Baggerman uit Den Burg wordt definitief gedeputeerde van de provincie Noord-Holland. De beoogde coalitiepartijen CDA, PvdA, WD en GroenLinks heb ben met elkaar overeenstemming bereikt. Gisteren presenteerden ze hun collegeprogramma 2007- 2011. Baggerman (PvdA) krijgt onder meer de beleidsvelden zorg, welzijn, sport, onderwijs en arbeidsmarkt in haar portefeuille. Ze wordt ook bestuurlijk verantwoordelijk voor volkshuisves ting, emancipatiezaken en mediabe leid. Als ambtenaar bij de gemeente zat de 30-jarige Baggerman al op zorg en welzijn en als Statenlid was de ze afgelopen vier jaar al actief op het gebied van volkshuisvesting., In die laatste taak wordt ze er als provinciebestuurder onder meer voor verantwoordelijk dat gemeen ten en woningbouwcoöperaties met elkaar prestatie-afspraken maken over soorten woningen die moeten worden gebouwd. Dan gaat om vol doende nieuwe woningen voor star ters en ouderen. Het is de komende jaren de bedoeling dat gemeente meer huizen laten bouwen die bij voorbaat op mensen met beper kingen zijn aangepast. Baggerman wordt donderdag 12 apnl in Gede puteerde Staten geïnstalleerd. Oud wethouder Nel Eelman (CDA) uit Den Burg wordt dezelfde als Statenlid geïnstalleerd. De nieuwe provinciale coalitiepartijen hebben ambitieuze plannen voor de komende vier jaar. Ze willen onder meer de meuwbouwplannen voor het provinciehuis in Haarlem stil leg gen, een proef met gratis openbaar vervoer houden, een jeugdsport fonds in het leven roepen en een veel aandacht aan jeugdzorg geven. Nut en noodzaak van de vele over legorganen in Noord-Holland nader bekijken en de coalitie wil dat er één grote regionale omroep in de provin cie komt. Nu zijn zowel RTV Noord- Holland als AT5 naast elkaar actief. VERVOLG VAN PAGINA 1 Eieren prikken In het verleden is daarover wel eens discussie geweest.' De praktijk leert volgens Witte dat de ganzen een week of vier blijven zitten. 'Daarna zien ze het nut er niet meer van in en vliegen weg.' Op ganzen kun je blijkbaar de klok gelijkzetten. De broedtijd is exact dezelfde als twee I32r geleden. Ovengens worden niet a'leen op Texel eieren geprikt. Ook in het Gooi, de Wieringermeer en het Amstelmeer zijn gebieden waar men grauwe ganzen bestrijdt. Witte: 'De trend is dat de populaties overal te groot worden voor een evenwichtige natuur' Buiten de Texelse natuur gebieden mogen dit jaar duizend ganzen worden afgeschoten. Raad van State akkoord met huis op garage Een inwoner van Oosterend mag in de dorpskern wel degelijk een woonhuis op een bestaande gara ge bouwen. Dat heeft de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State bepaald. De gemeente had hem al eerder ver gunning verleend, ondanks bezwa ren van omwonenden. Deze gingen echter in beroep en werden door de rechtbank Alkmaar in het gelijk gesteld. De rechter concludeerde dat sprake was van het plaatsen van een afzonderlijke woonfunctie op een bestaande garage en dat rcag met volgens het bestemmings plan. Daarop besloot de gemeente in hoger beroep te gaan. Met suc ces, want de Raad van State oor- Ie net als burgemeester en wethouders dat geen sprake was van twee afzonderlijke functies op VERVOLG VAN PAGINA 1 Verkoopstal 'Geef die controles een hoge prio riteit, want het seizoenspersoneel is soms in bedenkelijke omstan digheden gehuisvest', aldus Theo Hin (PvdA). De gemeente wil ook controles op het bedrijventerrein in Oudeschild houden (naar aanlei ding van een paar grote branden) en vrijkomende agrarische bebou wing. Sinds de raad daarvoor nieuw beleid heeft vastgesteld, heeft de gemeente enkele vrijstellingen ver leend maar daarop heeft nog geen controle plaatsgevonden. De Slufterhoek is, in navolging van De Krim, in beeld om huisjes aan de regels te laten voldoen. Vorig jaar inventariseerden handhavers bij 60 procent van de ongeveer 80 zomerwoningen 'tekortkomingen'. Volgens de gemeente is het nog niet te zeggen in welke mate er sprake is van 'daadwerkelijk ille gale situaties'. Handhaving op de Slufterhoek staat met hoog op de prioriteitenlijst; waarschijnlijk gaan in de tweede helft van het jaar de eerste aanschrijvingen de deur uit. Volgens de gemeente krijgen eige naren eerst de kans tekortkomin gen zelf te verhelpen. De gemeente heeft daarover inmiddels met de Vereniging van Eigenaren en de beheerders gesproken. het perceel, maar dat er een regulier eengezinshuis met een inpandige garage werd gebouwd. De afdeling Bestuursrechtspraak verwees de zaak daarom terug naar de recht bank, die - met inachtneming van de uitspraak van de Raad van State - nu opnieuw uitspraak moet doen. Voor de Oosterender betekent dit dat hij nog even geduld moet heb ben voordat hij kan beginnen met de bouw. Proef met parkeerkaart Het voorstel om een proef te houden met parkeerkaarten voor bewoners van de Thijsselaan en omgeving, werd woensdagavond goedgekeurd door de commissie Middelen. All- leen de WD had bezwaar. Gerbrand Poster. Je ontneemt andere Texe laars de mogelijkheid om daar te parkeren.' De parkeerkaart is geldig tijdens winkeluren en zal €17,14 kosten. Rob Heijman (GroenLinks): 'Kunnen we daar geen rond bedrag van maken?' Wethouder Bakker stelde een bedrag van €17,50 voor. Volgens Frans Visman (D66) en Gerard Weijers (Fractie Weijers) zijn er ook andere straten in Den Burg waar lang wordt geparkeerd en een par keerkaart uitkomst biedt. Bakker: 'Dat is mij bekend. Onder meer m Den Burg zuid en rond het ver pleeghuis. Laten we nou eerst eens kijken hoe deze proef verloopt.' Als het voorstel op 24 april door de gemeenteraad wordt goed gekeurd, dan gaat de proef op 1 juni 2007 in. Eind 2007 wordt de test geëva lueerd. Er werd woensdagavond in de commissie Middelen lang gedis cussieerd over de invoering van dagtoeristenbelasting (€0,80 per persoon), terwijl de partijen er nog geen beslissing over hoefden te nemen. Discussiepunt was vooral dat er niet alleen toeristen, maar ook andere groepen naar Texel komen. Ook zijn er meerdere manieren om Texel te bereiken, bijvoorbeeld via het vliegveld of de haven van Oude schild. Naast toeristen komen ook zaken lieden, familie en sporters naar het eiland. Gerard Weijers (Fractie Weijers) is om die reden tegen het plan. 'Ik heb veel familie wonen aan de andere kant. Bovendien is TESO niet van plan mee te werken aan het innen van de belasting, dus laten we hier verder geen energie insteken. Dat kost alleen maar geld.' Ben Zegeren (CDA) stelde voor om stickers op auto's te plakken zodat de verschillende groepen van elkaar kunnen worden onderschei den. Voor GroenLinks is het voorstel bespreekbaar, maar moet Texel oplet ten om niet terug naar de Middeleeu wen te gaan. 'Toen werd er ook belas ting geheven als je van a naar b ging. Als ik naar de Efteling ga, hoef ik ook geen belasting te betalen', aldus Rob Heijman. D66 vindt het geen goede zaak in verband met de klantvnen- delijkheid. 'Als toensten hier komen en ze moeten gelijk belasting beta len, komen ze nooit terug. Je moet ze juist korting geven op de boot. Dan komen ze later opnieuw naar Texel voor een langer verblijf.' Wil lem Vlas (Texels Belang) noemde het 'een goede zaak'. 'De andere eilanden heffen deze belasting ook en daar is nog nooit een lelijke opmerking over gemaakt. Men is bang zich aan koud water te branden. Van het geld kun je een goede toenstische infrastruc tuur bouwen.' Op 27 apnl kunnen de partijen deelnemen aan een sympo sium over het ambitieniveau van Texel op toeristisch gebied. Aan de hand daarvan wordt bepaald of er behoefte bestaat om de toeristische mogelijk heden uit te breiden en daar eventueel geld voor te vragen door middel van dagtoeristenbelasting. Extra krediet verbouwing OSG De meeste partijen in de commissie Middelen gingen woensdagavond akkoord met het extra krediet van €1.334.538,- voor de verbouwing en uitbreiding van OSG De Hoge- berg. Dit bedrag is noodzakelijk om aan het programma van eisen te voldoen. 'Acht procent van de Texelse bevol king maakt minstens vijf dagen per week gebruik van het gebouw. We willen graag zo snel mogelijk begin nen met de verbouwing. Het komt 24 april in de raad aan bod. De volgende dag staat al een afspraak met de uitvoerder gepland', aldus wethouder Merkelbach. Gerbrand Poster (WD) was het met haar eens 'Het grootste euvel van dit college is dat zaken worden uitgesteld. Dit moet echter zo spoedig mogelijk worden aangepakt.' Texels Belang ging niet akkoord. Wil lem Vlas: 'Het lijkt erop dat dit voorstel door de schooldirectie is ingediend. Ik wil graag weten wat de mening van het college is.' Merkelbach kon deze vraag met beantwoorden. 'Onze rol is om dit door te geven. Wij geven met onze mening.' Als het aan de commissie Middelen ligt, wordt gelijktijdig met de ver bouwing het geplande onderhoud voor 2009 aan het schoolgebouw uitgevoerd. Het gaat onder meer om vervanging van het dak van het hoofdgebouw en de gymzaal aan de Haffelderweg. Certificaat voor FiTT Fysiosportcentrum FiTT aan de Schoorwal voldoet een de hoogste kwaliteitseisen voor een sport- en bewegingscentrum en is daarom LERFTotaal gecertificeerd. Dit geeft de sporters die van het centrum gebruik maken de garantie dat ze sporten in een veilige en hygiënische omgeving en worden begeleid door deskundige en gediplomeerde instructeurs Voor het LERFTotaal-certificaat wordt gekeken naar een risico-inventarisa tie en -evaluatie, bedrijfshulpverle ning, noodplan, hygiene en vergun- waann het centrum verklaart dopmg- nmgen. Daarnaast werd gekeken vrij te zijn. De keuring is een initiatief naar arbeidscontacten en het gebruik van de Stichting LERF. Met het certi- van gedragsregels voor instructeurs ficaat kan FiTT lid worden van Fitlvak, en medewerkers. Tevens heeft FiTT de grootste branchevereniging voor een dopingconvenant ondertekend, sport- en bewegingscentra. UIT 120 JAAR TEXELSE COURANT 'Trots de vertrouwdheid van velen met het grote werk, komt er steeds nieuwe ontroering over de toehoor ders, een ontroering die zacht en troostrijk neerdaalt en hoop doet nagloren als een licht uit de hoge' Dat schreef de Texelse Courant in april 1954 over de Matthaeus-Pas- sion van Johann Sebastian Bach Het werk werd zo bekend ver ondersteld, dat de componist in het redactioneel artikel zelfs niet werd genoemd, de titel van het stuk moest voldoende zeggen. 'Duizenden verenigen zich jaarlijks om tegen Pasen in kerken en con certgebouwen te luisteren naar het lijdensverhaal met een gevoel van bevrediging in het menselijk verlan gen naar harmonie en verzoening.' Uiteraard was een uitvoering van de Mattheus, zeker in 1954, op Texel ondenkbaar Om de Texe laars toch de kans te geven van de muziek te genieten, werd een vier tal bijeenkomsten belegd waar een opname van het stuk ten gehore werd gebracht. De platen werden gedraaid door Martien Bakker en van een inleiding voorzien door mevrouw Luberti. Er vonden bij eenkomsten plaats in kerken in Den Burg, Den Hoorn, De Cocksdorp, Oosterend en De Koog. Er werd een 'historische opname' gedraaid, die werd gemaat op palmzondag 1939 in het Concertgebouw in Amster dam en werd gedmgeerd door Wil lem Mengelberg. 'De opname, die hier op Texel ten gehore wordt gebracht waaraan bijna vier honderd personen meewerkten, is zo mooi, dat allen die hem horen, diep onder de indruk komen.' 'Het brengen van de Matthaeus- Passion op grammofoonplaten in een kerk, op deze wijze is nieuw voor Texel, een proefneming, die hopelijk zal slagen. Men wordt nu in de gelegenheid gesteld, in een passende omgeving, ongestoord te luisteren. Men behoeft hiervoor geen dag van huis, het behoeft ook niet zoveel te kosten.' De toe gangsprijs bedroeg 1.-, scholieren betaalden ƒ0,50. De redactie raadde dan ook ieder een aan de uitvoering, die 160 minuten duurde, te bezoeken, 'men keert voldaan huiswaarts'. Matthaeus-Passion vin loft Scb Btch Mwtscbe opowic Palmfondjg 1939 in htt Cot algebouw Ie Am»tenJ«n. op PSilijxt Gnmoloon- Maandag 12 April Den Hoorn, I)i-.,>j*g«iinor I uiring 8 uur Kak geopend Bil SpeeUuur der pillen 160 tmrarte» mevr Uberii - Scholiere* 10,50 Bikker. Den Borg De gemeenteraad trekt €11,9 mil joen uit voor de realisering van een nieuw gemeentehuis. De opposi tiepartijen stelden zich gisteravond in de raadscommissie Middelen uiterst kritisch op, maar dankzij de steun van coalitiepartijen Texels Belang, CDA en GroenLinks kan het collegevoorstel waarschijnlijk toch op een meerderheid rekenen. 'Krijgen we voor meer geld eigenlijk niet minder?', kritiseerde Eric Her cules (FVdA) het collegevoorstel. Op initiatief van Texels Belang, CDA en GroenLinks besloot de raad in novem ber 2006 €7,8 miljoen te serveren voor de 'kale bouw', dus inclusief de kostenposten van aannemer en installateurs, maar exclusief die van losse inventans, leges, afwerking ter rein, kunst, met verrekenbare BTW en enkele andere kosten. De oppo sitie stemde destijds tegen, met als belangrijkste argument dat het totaal bedrag moeilijk in te schatten zou zijn. Nu blijkt dat de aanvullende en nieuwe kosten - voor onder meer ook een archiefbewaarplaats - ruim €4 miljoen bedragen, concludeerde de oppositie dat ze gelijk had gehad. 'Er is gekozen voor een sober gemeentehuis, maar de kosten zijn bepaald met sober te noemen. Ze zijn bijna even hoog als voor de weelderige versie van het gemeentehuis waarvan in 2004 nog sprake was', betoogde Gerbrand Pos ter (WD). Ook Frans Visman (D66) en Gerard Weijers toonden zich allesbe halve enthousiast. 'Ik zie liever dat we €7,8 miljoen besteden aan het huidige pand', aldus Visman. Dat het voorstel het in de raadsverga- denng van volgende maand hoogst waarschijnlijk tóch haalt, is te danken aan de coalitiepartijen. Die waren ken nelijk minder onder de indruk van de bijkomende kosten, al werd nog gerui me tijd gesproken over bezuimgings- mogelijkheden. Willem Vlas (Texels Belang) stelde de regel om 1 procent van de kosten aan kunst te besteden ter discussie. Hij refereerde daarbij aan het nieuwe gebouw van gemeente werken, waann dat bedrag is gebruikt voor de verlichting in de centrale hal. En net als Ben Zegeren (CDA) vroeg Vlas zich af of het niet mogelijk is de zogeheten 6 procent-opslag naar beneden te krijgen. 'Dat percentage is ooit bedacht als tegemoetkoming in de extra kosten die een aannemer maakt wanneer hij in de file staat. Op Texel zijn geen'files, dus kan dat percentage ook wel omlaag', aldus Vlas. Maar volgens Henk Pennings. die namens het college leiding geeft aan de realisenng van het gemeen tehuis. kan aan dat percentage niet worden getornd. Volgens hem wordt op Texel normaal zelfs gerekend met 10 procent. De raad neemt in de vergadenng van 24 april een definitief standpunt in at ik zeggen wou... Paardenvakanties tol onze verbazing lazen wij dat de gemeente voornemens is om stopplaatsen toe te wijzen aan ini tiatiefnemers van een zogenaamd - ,leuwe vorm van groepsaccom- modatie: de groepsaccommodatie Waarb'J groepen hun eigen paarden "ee kunnen nemen. De Stichting ircepsaccommodaties Texel (Groet) s verbaasd omdat dit geen nieuw h'tiatief is, er zijn al Groet-leden die naast hun groepsaccommoda- ,le paardenboxen verhuren. Geen d'euw initiatief dus. Daarnaast kan 'et niet zo zijn dat deze vorm van 9roepen onderbrengen op jaarba- "s voldoende omzet genereert om - endabel te kunnen zijn. Gedurende fckantieperiodes is er behoefte aan °genaamde ruiterkampen, daar- *"ten zullen gewoon net zo als e andere groepsaccommodaties Jroepen geworven moeten worden le met specifiek voor paardrijden - i^,arTexel komen. Een aantal GroeT en hebben te kampen met een i|ca: teruglopend aantal boekingen en zijn niet gebaat bij extra lokale con currentie. Wij stellen de gemeente dan ook voor om eerst eens met de branche van gedachten te wisselen voordat er zomaar extra bedden toegewezen worden. Alle ruimte aan de paardrijders, maar houd het wel in proportie. Namens het bestuur en leden, Anne van der Velde, voorzitter GROET Naschrift: Bij Hetty Kooger en Piet Blom (de initiatiefnemers voor de paardenvakanties) is geen groeps accommodatie bekend die genoeg paardenboxen aanbiedt om de meegebrachte paarden van een groep vakantiegangers te herber gen en betreft het dus wél een nieuw initiatief. Texel uiv Samen werken aan de Texelse samenleving Sport Golfcompetitie Het damesteam van de Texelse golf club speelde de eerste wedstrijd van de landelijke competitie op Dorhout Mees tegen de dames van golfclub Ooghduyne. 's Morgens werden twee dubbelpartijen nipt verloren en één gelijk gespeeld, 's Middags won Jacqueline Dijkstra haar singlepartij, speelden Marijke de Beer. Harriètte Bodicker en Maeike van der Schaaf gelijk en verloren Petra Keijzer en Lot van Schelt op de laatste en voorlaat ste hole. Na de eerste wedstrijdronde staan de Texelse dames nu gedeeld derde. De Texelse heren waren op de eerste speeldag gastheer en hoefden daarom zelf met te spelen. Op de golfbaan in De Cocksdorp versloeg Dronten Heiloo met ruime cijfers en won GVN met 11-7 van Dorhout Mees. Het seniorenteam speelt van daag de eerste wedstnjd. Hans de Beer, Hans de Leeuw, Wil Homan, Auke van der Werff, Piet Schuijl. Ed Eelman en Bob Hoogenraad treden in het zwart-roze aan op golfbaan De Groene Ster in Leeuwarden. Voetballers worden gevoeliger voor blessures naarmate ze ouder worden. Dat ontdekten ook de coaches van het Dorp-tegen-dorp zaalvoetbaltoernooi voor veertig- plussers, dat zaterdag in sporthal Ons Genoegen wordt gehouden. 'Ik heb twintig of vijfentwintig mensen moeten bellen voor ik een team bij elkaar had', vertelt Edo Kooiman, die het team van De Waal aanvoert en samen met Hans Polderman tekent voor de organisatie van het toernooi. Het nieuwe evenement vloeit voort uit het toernooi dat op de voorlaatste dag van 2006 voor het eerst werd gehouden en waarin elk dorp z'n bes te zaalvoetballers mocht opstellen. Paasrit MAB In verband met de vele andere eve nementen op tweede paasdag heeft de oriëntatieritcommissie van de MAB besloten de Paasrit een week uit te stellen. Deze rit, gesponsord door Texeler-dekbedden, wordt nu op zondag 15 april gereden. Pieter van der Vis heeft zijn best gedaan een mooie route uit te zetten, zowel voor de B- als de C-klasse. De wed strijd gaat om 14.00 uur van start bij de firma Schoenmaker op het Wezenland in Den Burg. Inschrijven kan daar vanaf een half uur voor de start, ledereen, lid of niet, kan meedoen. Veel oudere zaalvoetballers werden bij de selectie over het hoofd gezien. Tot teleurstelling vaak van de spe lers in kwestie, die ervan overtuigd waren nog steeds op het hoogste (Texelse) niveau mee te kunnen. Op initiatief van Hans van der Park (bij het betreffende toernooi coach van De Waal en in het dagelijks leven van SV De Koog) besloten Edo Kooiman en Hans Polderman daarom een toer nooi voor veertigplussers te organi seren Dat was gemakkelijker gezegd dan gedaan, ontdekten de twee Kooiman: 'Met De Waal hadden we al gauw negen spelers-, maar één voor één haakten er daarna zeven weer af. Zelf kan ik ook met meedoen, omdat ik met skiën m'n sleutelbeen heb gebroken. Ik heb toen het telefoon boekje gepakt en iedereen van boven de veertig gebeld om te vragen of ze wilden meedoen. Of ze konden voet ballen. was minder belangnjk.' Ook bij Den Burg Oost regende het afzeggingen, Op papier kon een prachtig team op de been worden gebracht, bijna geheel bestaand uit oud-cracks van SV Texel. Maar Ger- rie Plaatsman en Rob van der Stap hebben als lid van de technische staf van Texel'94 zaterdag verplichtingen op het veld en ook Simon Brand en Bart Heerschap haakten af. Nog wel beschikbaar zijn mannen als Leen- dert Eelman en André Keesom. maar het lijkt erop dat Den Burg West met onder anderen Nicol Schermer, Kees van Beek en Riewert Pol een tikje sterker is. Met Dirk Barends en Erwm Koning heeft ook Oudeschild sterke troeven in handen. Misschien wel favonet is De Cocksdorp, dat Paul van Exel, Frans Stark, Piet Graaf en Frans Stolk in de gelederen heeft. Ondanks alle afzeggingen hebben Kooiman en Polderman er alle vertrouwen in dat het een mooi toernooi wordt. 'We hebben nog even overwogen de leef tijdsgrens te verlagen naar 35, maar veel jongens van die leeftijd zijn nog actief in de hoofdklasse en dat was eigenlijk niet de bedoeling. Dan wordt het gat naar de mannen die echt al wat ouder zijn te groot. Het is leuk dat ook vijftigplussers kunnen meedoen. De gezelligheid staat voorop.' De aftrap is om 17.30 uur. Het deelne mersveld is opgedeeld in twee pou les. In A spelen De Koog, Den Burg West. Oosterend en Oudeschild, in B Den Hoorn, Den Burg Oost, De Waal en De Cocksdorp. De poulewinnaars strijden in de finale met elkaar om de door Bar Sportief beschikbaar gestelde wisseltrofee. Programma: De Koog-Oosterend 17.30 Den Burg West-Oudeschild 17 50 De Cocksdorp-De Waal 18.10 Den Burg Oost-Den Hoorn 18 30 De Koog-Den Burg West 18 50 Ooslerend-Oudeschild 19.10 Den Burg Oost-De Cocksdorp 19.30 De Waal-Den Hoorn 19.50 De Koog-Oudeschild 20.10 Oosterend-Den Burg West 20.30 De Cocksdorp-Den Hoorn 20.50 De Waal-Den Burg Oost 21.10 Finale 21.30 Randstad eilandcompetitie Programma dinsdag 10 april: Veld A: 18.30 Smash'68-De Waal Bremakk. 19.15 NBC-Bremakker De Waal 20.00 Prinsen-CVI Vlinderwinkel 20.45 Vlinderw.-Paal 28/Knm CVI 21 30 Cocky's-NIOZ 1 Maarco 22.15 Maarco-Bremakk. 2 Cocky*s Veld B: 18.30 Pilaar-LenR PFB 19 15 Wessels-PFB Pilaar 20 00 RAB-Mantje Wessels 20.45 Ecotiem-AH Mantje 21.30 De Wit- Interieurbouw AH 22.15 Beverdam-Rabo De Wit Veld C: 18.30 Klif 23-Beverdam Bosma 19.15 Bosma-Schouwstra Klif 23 20.00 Zeilmak.-Allerlei Schouwstra 20 45 De Boer-Jozefschool Durper 21.30 Timmers-Durper Drup Krim 22.15 Sportief-Krim Timmers Wedstrijdleiding Wessels Ontwerpt! en Gertha (tel. 322434) Uitslagen: Schouwstra-Alledei 3-0. Texelse Autocentra- le-Cocky s Kapsalon 1-2; Randstad-Kobeko 0-3; TESO-Het Koetshuis 1-2; Bremakker 2- NIOZ 1 3-0. Paal 28 De Krim-Maarco Bouw 0-3; Zeilmakerij- Bosma 3-0, NIOZ 2-De Pilaar 0-3, Langeveld en De Rooij-Ecotiem 1-2. Mantje-De Wit installatietechniek 3-0; Albert Heijn-lnterieurbouw Texel 3-0; Slagerij Beverdam-Wessels Ontwerpt! 1-2. Timmers bakkerij-Sportshop 0-3; Durper Drup-lepe de Boer 1 -2, Beverdam-De Krim 3-0, Bar Spor tief- Klif 23 1-2; Bremakker-Smash '68 3-0; NBC-Smash'68 Piet Kooger 2-1

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 5