Vakantiekrant SBB: containers strandbewaking niet meer op duin Vrijdag de 13de voor de TX14 Cjrocn Txvarts jexeh in het harL> Texelaar verkoopt ambtenaar kopstoot 'Ik krijg hier een heel onbehaaglijk gevoel van Rechter strenger dan officier van justitie Texelaar bestraft voor drugsbezit <3> ,KXT®{ 27 ap frist aganda ioi 26 msU DINSDAG 17 APRIL 2007 OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12167 IK HEB NiETS OH MN lipXN E* NIET* OM VJC-Cr TEOBVeN MttMKSmNT8L0G.NL Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Strandbewakingsposten mogen in principe niet meer op het duin staan. Terreinbeheerder Staats bosbeheer vindt dat ze het land schap daar teveel vervuilen en geeft aan dat ze op het strand thuishoren. Volgens Gerbrand Poster (WD) komt hierdoor de veiligheid van de badgast in gevaar. Mocht de veiligheid in een bepaalde situatie aantoonbaar in het geding zijn, dan zegt SBB dat over een andere oplossing is te praten. Vbng jaar ontstond er commotie, toen de strandbewakers op paal 15 vanuit hun containers tegen een opgespoten zandbank aankeken, waardoor ze niet konden zien wat ach aan de vloedlijn afspeelde. Uit nood hadden ze toen maar een empirestoel neergezet. Burgemees ter Geldorp deed haar gezag gelden liet de post uit veiligheidsoverwe gingen alsnog op het duin plaatsen, woordvoerder Erik van der Spek van SBB: 'Het is toen fout gegaan in de communicatie. Als men ons het probleem duidelijk had gemaakt, hadden wij er meteen in toege stemd om de post te verplaatsen.' Het besluit van SBB om geen bewa kingsposten meer op het duin toe te staan, is volgens Van der Spek niets nieuws onder de zon. 'De strand- posten stonden in het verleden ook op het strand. Toen dat door kust- afslag met meer mogelijk was, heb ben we toestemming gegeven ze op het duin te zetten. Maar nu de huidige kustlijn door zandsuppleties tot staan is gebracht, is de oude situatie teruggekeerd. De hutten zijn containers geworden, die niet in het landschap passen. Je ziet ze al van grote afstand. We hebben met de gemeente afgesproken dat waar dat mogelijk is, de containers op het strand worden gezet. Maar als daar door in een bepaalde situatie geen goed toezicht meer kan worden gehouden, dan kan de gemeente contact opnemen. Lees verder op pagina 5 Een bewoner van de Gravenstraat in Den Burg heeft vorige week een bijzonder opsporingsambte naar van de gemeente een kop stoot verkocht. De man werd aan gehouden door de politie, nadat aangifte van mishandeling was gedaan. De zaak ligt momenteel bij justitie. De bewoner deelde de kopstoot uit, (oen de ambtenaar hem persoonlijk een sommatie kwam overhandigen. ging over een strook beton die de man bij zijn stoep had laten stor ten. De gemeente had hem volgens een woordvoerder al diverse malen weten dat hij het beton moest verwijderen. Volgens een woordvoerder van de politie is de man na het voorval een paar uur op het bureau vastgehou den en daarna huiswaarts gestuurd. Hij heeft een zogeheten diptrip meegekregen. Dat is een kennisge ving waarin staat wanneer de zaak voorkomt.' Dat betekent dat de zaak bij de rechter kan voorkomen. Het is ook mogelijk dat-het incident met een schikking van waarschijnlijk een paar honderd euro wordt afgedaan. De verdachte wilde desgevraagd niet op de kwestie ingaan. De gemeente, die zich terughou dend opstelt, bevestigt desge vraagd dat het conflict over de betonnen strook is voortgekomen uit een andere zaak rond een paar terrasschermen van de bioscoop aan de Gravenstraat. Die mogen volgens de vergunning een deel van het jaar buiten staan. Nadat geklaagd was dat de schermen buiten de vergunde periode bui ten stonden, verzocht de gemeente Cinema Texel ze binnen te halen. Toen dat was gebeurd, verscheen de betonnen strook, waardoor het voor de bioscoop onmogelijk werd op die plek nog een terrasscherm te plaatsen. De gemeente besloot daarop tegen het beton in actie te komen, omdat de bioscoop anders niets meer zou kunnen plaatsen. De bewoner liet eerder op de Kabelkrant weten de strook te hebben aangelegd omdat hij anders elke dag veel troep van zijn stoep moet vegen. Volgens de gemeente heeft de man meerdere kansen gehad het beton te verwij deren. De gemeente bestrijdt het dat de ambtenaar zich onbeleefd tegen hem zou hebben gedragen. 'Naar onze mening was er sprake van een geheel normaal optreden van een ambtenaar in functie.' Brand verwoest ruim 300 ton hooi 'Waardeloos.' Frits Bakker van TexelSun heeft weinig woorden nodig om zijn onvrede over de brandstichting duidelijk te maken. In de nacht van donderdag op vrijdag in Eierland ging een klamp graszaadhooi van ruim 300 ton in rook op. De berg in het land op de hoek Muyweg-Hoofdweg had een waarde van tussen de €15.000.- en €20.000,-. Omdat blussen onbegonnen werk was, heeft de brandweer de berg zoals dat heet gecontroleerd laten afbranden. De -brand werd rond middernacht ontdekt en stond niet op zichzelf. Diezelfde nacht kwam de brandweer in actie voor een in brand geraakte hoop ruigte langs de Ruigendijk en tuinafval langs de Nikadel. Door de serie branden bestaat geen twij fel over de oorzaak: brandstichting. Bakker: 'I let is niet voor het eerst. Het afgelopen najaar is er ook al een klamp stro van ons in de brand gestoken. Dit stro is bestemd als dek over de wortelen. We hadden net verschillende hopen bij elkaar gezet. Maar als dit een tendens wordt, dan weet ik met waar ik in de toekomst nog stro kan neerzetten. In ieder geval niet dicht langs de weg, maar deze klamp stond ook al een aardig eind in het land. Misschien dicht bij huis.' TexelSun is niet het enige landbouwbedrijf op het eiland dat is gedupeerd door brandstichting, ook bij Bram de Ridder ging enige tijd geleden een klamp in vlammen op. Bakker: 'Aan de overkant is het al schering en inslag. Ik krijg hier een heel onbehaaglijk gevoel van. Voor de zekerheid hebben we de verzeke ring maar opgeschroefd.' De brand stichter is nog niet achterhaald. fFofo Michel Slroo) Duurzame prijs voor gemeente De gemeente krijgt morgen een prestigieuze landelijke prijs voor de inspanningen op het gebied van duurzaamheid. De prijs wordt uit gereikt door minister Maria van der Hoeven (Economische Zaken) tijdens een congres over energie in Den Haag. Het gaat om een prijs met de titel 'Innovatief Teamspeler EnergieTransi- tie'. In totaal acht organisaties knj- gen hem. Andere winnaars zjjn onder andere de landelijke klimaatcampag ne HIER, studenten uit Delft die in Australië drie keer een wedstrijd voor op zonne-energie rijdende auto's wonnen, de RAI in Amsterdam en de gemeente Leeuwarden. De prijs is een initiatief van organisaties die zich inzetten voor het bewuster omgaan met energie. Er waren in totaal 35 genomineerden. De winnaars werden bepaald door een jury die bestond uit een directeur-generaal van het minis terie van Landbouw, een voormalig bestuursvoorzitter van de Gasunie, de algemeen directeur van TNO, de voorzitter van een vereniging voor papierfabrieken en de voorzitter van het Platform Groene Grondstoffen. De gemeente Texel krijgt de onder scheiding voor de wijze waarop de bevolking geregeld bij duurzame pro jecten is betrokken. De gemeente krijgt hem ook voor de vele duurzame voorzieningen die in de loop der jaren zijn gerealiseerd en het profileren van Texel als een duurzaam eiland. De gemeente mag de titel 'Innovatief Teamspeler EnergieTransitie' een jaar lang in haar communicatie voeren. Playbackshow Tropische omstandigheden in de sportzaal van Oudeschild. waar vertegenwoordigers van vijf dorpen zaterdagavond om de titels in de Texelse playbackfinale streden. Het was duidelijk dat het om de win naars van de voorrondes ging, want ondanks de hoge temperaturen was het niveau over het algemeen hoog. Pagina 2 De Breerphoeve Van buiten een boerderij, van binnen een moderne groepsaccommodatie. De Breemhoeve nabij Den Hoorn mag zich na de jongste verbouwing tot de betere Texelse groepsverblij- ven rekenen. 'Het eenvoudige is er nu wel af', zeggen eigenaars André en Lia Bakker. Het aantal slaap plaatsen mochten ze uitbreiden van 32 naar 52. Pagina 5 Programma's Koninginnedag In alle dorpen zijn organisaties druk doende om Koninginnedag vol gende week tot een groot succes te maken. In de krant van vrijdag willen wij een overzicht afdrukken van de verschillende activiteiten Programma's kunnen tot donderdag worden ingeleverd bij de redactie, tel 362620, fax 323000 of e-mail redactie@texelsecourant.nl. Verkeerscontrole Een 44-jarige man uit De Cocksdorp is zaterdagmiddag bij een verkeers controle op de Pontweg nabij t Horntje betrapt toen hij veel te hard reed. De politie constat eerdé een snelheid van 136 kilometer per uur, waar hij ten hoogste 80 had mogen rijden. Hij kreeg een proces-verbaal en moest zijn rijbewijs inleveren. Een andere bestuurder werd beboet omdat hij drie kleine kinderen voorin de auto had, terwijl zij met in een zitje of gordel zaten Schoenen Mantje In het verhaal over de nieuwe Sca- pino is een storende fout geslopen. Er werd gesteld dat Den Burg sinds 2003 geen volwaardige schoenen zaak meer had, maar daarbij is de redacteur finaal voorbij gegaan aan de grote collectie schoenen die Mantje in de schoenenzaak aan de Hogerstraat en de lifestyle-store aan de Binnenburg verkoopt. Fotograaf Bert Koning, die toevallig op de haven steigerpalen als luciferhoutjes zijn gebroken. de TX14 de steiger ramde. Op de tweede foto is te hoe twee Nadat onlangs de TX43 de noor- De kotter 'Grietje' van de firma minste twee steigerpalen, waaron- dersteiger van de haven van Trap uit Oosterend liep rond 19.00 Oudeschild ramde, was het op uur op de haven aan, maar kwam vrijdagavond 13 april de beurt door nog onbekende oorzaak, en aan de TX14. Opnieuw raakte de met een hoop gekraak, stevig in steiger beschadigd. aanvaring met dezelfde steiger. Ten der de paal met het havenlicht, raakten ernstig beschadigd Een 22-jarige man uit Den Burg is maandag door de Helderse poli tierechter voor drugsbezit ver oordeeld tot een geldboete van €340,- en een week voorwaardelij ke celstraf. Hij werd op 19 juli vorig jaar in een discotheek in De Koog betrapt op het bezit van speed. De jongeman vertelde tijdens de zit ting dat hij de drugs kort voordat hij naar de disco ging van toeristen had gekocht. Eerder had hij tegenover de politie echter verklaard de speed al vier dagen eerder in De Koog te hebben aangeschaft Politierechter H. van Voorst maakte daaruit op dat de Texelaar de zitting en het gepleegde feit niet al te serieus nam. Dat de ver dachte niet echt leek te luisteren naar wat hij zei, wekte eveneens irritatie bij de rechter. Als verklaring zei de man dat hij met zijn gedachten elders was omdat zijn oma een dag eerder was overleden. De inwoner van Den Burg werd op bewuste avond door medewerkers van de disco betrapt Die haalden hem naar eigen zeggen van de dans vloer, omdat zij het vermoeden had den dat hij drugs bij zich had. Bij een fouillering, achter de.garderobe, vonden zij in de portemonnee van de man een wikkel drugs, waarop de politie werd ingeschakeld. Later werd officieel vastgesteld dat hij 2,14 gram amfetamine, ook wel speed genoemd, bij zich had. 'Dat is een Beschonken op de bromfiets Een 38-jarige man uit Oudeschild is zaterdagavond even na acht uur bekeurd wegens njden onder invloed. Hij reed op een bromfiets over de Schilderweg tussen Oude schild en Den Burg en bleek 730 ug/l alcohol in zijn adem te hebben Dat is ruim driemaal het wettelijk toegestane maximum van 220. De man was opgevallen doordat hij met een snelheid van 70 kilometer per uur langs een groepje fietsers reed. beetje veel voor eigen gebruik, toch?', vroeg de politierechter. De verdachte gaf aan dat het wel degelijk voor eigen gebruik was, maar dat het niet de bedoeling was alles op een avond te gebruiken. Tijdens de zitting werd duidelijk dat het niet de eerste keer was dat de man voor de rechter moest verschijnen. Ook in oktober 2005 was hij in Den Burg betrapt. Hij had daarvoor een boete van €250,- gehad. 'Het doel van de strafrecht spraak is ook dat mensen leren van de gemaakte fouten, maar bij u is dat blijkbaar niet het geval', constateerde de rechter De verdachte verdedigde zich: 'Ik heb er zeker wel van geleerd. Ik ben ai een halfjaar clean." Officier van Justitie A. Wezel sprak van een 'behoorlijke hoeveelheid speed' en meldde nog maar eens dat drugs erg slecht zijn voor de gezondheid. Lees verder op pagina 5 TEXELSE-^ COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Super deBoer iy Bruining - Nikadel Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Advertenties voor de Vakantiekrant van 27 april kunnen worden ingeleverd t/m donderdag 19 april a.s. bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 1