Uft Actief Weerman en Riteco in galerie Klif ART Reddingbootdag in Oudeschild Memorabel oorlogsmoment in de Stille Oceaan TEXELSE 2 COURANT Modeshow ANB0 vergadert 'De mens voorbij de beperkingJ Probeerlessen muziekschool Te voet naar De Kampanje The Chief in De Kombuis Cursus ledenwerving Vrouwenbond FNV Film Garnalenvissen en zeehonden kijken J5SIÜSE TXÏOI Hoogwater te Oudeschild E Agenda E teso Excursies VRIJDAG 20 APRIL 2007 In samenwerking met Marion Mode houdt de Stichting Welzijn Ouderen Texel vrijdag 27 apnl een show van dames- en herenkleding. De mode show vindt plaats in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg en begint om 11.00 uur. De toegang is gratis. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg houdt de ANBO woens dag 25 april de voorjaarsvergade ring. Na het officiële gedeelte vertelt Liesbeth Rijk over het Alzheimer- Café. Kandidaten voor bestuurs functies kunnen zich tot een half uur voor aanvang melden bij een van de bestuursleden. Aftredend zijn Harry Ran (herkiesbaar) en Ed Moojen (niet herkiesbaar). De vergadering begint om 14.00 uur. Op uitnodiging van Nelda Hillen spreekt Kees Goedegebure dins dag 1 mei in buurthuis Bethel in Zuid-Eierland over mensen met een verstandelijke beperking. Het thema zal op een spirituele manier worden benaderd, waarbij dieper wordt ingegaan op 'de mens voorbij de beperking'. De lezing bestaat uit twee delen en is bedoeld voor ouders en familieleden. Er is ruime 'gelegenheid voor het stellen van vragen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €5,-. Meer informatie is te verkrijgen bij Nelda Hillen, tel. 311486. De Muziek- en Dansschool biedt met een tweetal probeerlessen belangstellenden de gelegenheid te ervaren hoe het is muziekles te hebben. Naast instrumentale lessen worden ook probeerlessen zang aangeboden. De lessen kosten €10,-. Aanmelden kan tot en met vrijdag 27 april via tel. 313493 en via e-mailadres balie@mdt-texel.nl. KART1NG TEXEL I I I, DE ZEESTER TX35 GARNALENVISSEN EN... NAAR DE ZEEHONDEN Afvaart ma.t/m za. vanuit haven Oudeschild om 10 30 en I4 00uur Ook op zondag om I 1.30 14.00 uur. Plaats kaarten, loket Zeester (haven) voor Texelaar en toerist Texelaars die dinsdag de voorstel ling van Van Muiswinkel en Van Vleuten in De Kampanje in Den Hel der bezoeken, reizen terug met een boot van rederij Doeksen. Aangezien deze alleen voetgangers meeneemt, betekent dit dat zij niet met eigen vervoer van de veerhaven naar de schouwburg kunnen gaan. In café De Kombuis op de haven van Oudeschild treedt zaterdag 28 april Henk Haanraads op als The Chief. In zijn glorietijd was Haanraads gitarist van Shoreline. Nu trekt hij solo rond en speelt op vier verschillende gitaren op vele locaties. Zijn optredens, in een kangoeroeleren hoed, staart met veer en overhemd met rushes, kunnen alle kanten op gaan. In 1985 maakte hij de LP Full Circle, met muziek in de stijl van The Shadows. Ook speelt hij muziek van gitaristen als Eric Clapton, Carlos Santana, Mark Knopfler en anderen. Meer informatie is te vinden op www.thechief.eu. Het optreden in Oudeschild begint om 21.30 uur. Houten beelden van Peter Riteco en schilderijen van Wouter Weer man zijn tot en met 20 mei te zien in Galerie Klif ART in Den Hoorn. De tentoonstelling wordt zondag feestelijk geopend. Riteco geeft op gezette tijden demonstraties beeldhouwen. Weerman heeft in korte tijd een opmerkelijke ontwikkeling doorge maakt. Waren bij zijn vorige ten toonstelling in Klif ART nog vooral Texelse landschappen te zien, het afgelopen jaar is zijn werk veel abstracter geworden. Zijn doeken bestaan hoofdzakelijk uit grote vlakken en lijnen, gemaakt met gemengde technieken en voorzien van poëtische en filosofische titels. 'Ik vind voorstellingen met belang rijk meer. Het gaat mij alleen nog maar om kleurstellingen. De inhoud van het werk komt uit mezelf, niet meer uit de omgeving om me heen', zegt hij er zelf over. Zijn oude werk omschrijft hij als 'hapklare brok ken', belangrijk voor zijn 'naamsbe kendheid', het nieuwe als 'culinair', 'design' en 'voor fijnproevers'. Het is een gewaagde stap, want zijn schilderijen gingen tot nog toe als warme broodjes over de toonbank. Of het publiek ook zijn nieuwe werk zal begrijpen, moet maar worden afgewacht. En dat terwijl hij zich als professioneel schilder probeert te bewijzen. Vier jaar geleden zegde hij zijn baan op om fulltime kunstenaar te worden. Weerman beseft dat, maar zegt niet anders te kunnen. 'Ik wil maken wat ik zelf belangrijk vind en doe daar geen concessies in. Het lukt me niet'in opdracht te schilderen. Om geld te verdienen, breng ik liever medicijnen rond dan een landschap te moeten schiideren waaraan ik geen voldoening beleef.' Toch ziet hij genoeg kansen om zonder bijverdiensten als professi oneel kunstenaar te kunnen slagen. 'Ik vraag rond de 3000 euro voor een schilderij. Als één iemand per maand mijn werk mooi vindt en het koopt, is dat genoeg om te kunnen bestaan.' Aan zijn ijver zal het in ieder geval niet liggen. Als een simultaanscha- ker werkt Weerman aan zeker tien schilderijen tegelijk. Ook besteedt hij veel aandacht aan de (bak)lijsten die hij zelf heeft ontworpen en ver vaardigd. 'Ik laat hiervoor hout, ook van Texelse bomen, op maat zagen en maak het zelf verder af met zwaluwstaartverbindingen van wal- notenhout. Op daze manier wil ik een meerwaarde aan mijn schilde rijen meegeven en tegelijkertijd een degelijk, oer-Nederlands product aanbieden.' Beeldhouwer Voor beeldhouwer Peter Riteco is de tentoonstelling in de Hoornder galerie de eerste sinds zes jaar. De laatste keer exposeerde hij samen met fotograaf Pieter de Vries in Tusse de Banke. 'Het was weer eens tijd aan de weg te timmeren', aldus de gepensioneerde leraar handvaardigheid, wiens werk in het verleden op veel plaatsen te zien was, waaronder het hoofdkantoor van Shell in Amsterdam. Net als Weerman maakt Riteco alleen dingen die hij zelf mooi vindt. De hoeveelheid tijd die hij erin steekt, wisselt sterk. 'Ik werk als ik zin en tijd heb en het slecht weer is', zegt hij glimlachend. 'En zolang mijn lijf het volhoudt. Ik word ook een dagje ouder en het is zwaar werk. Elke klap die je met een beitel geeft, krijg je leruy. Misschien dat ik straks meer machinaal moet gaan doen.' Riteco maakt zowel abstracte als figuratieve beelden. Hij gebruikt daarvoor diverse soorten hout, in sommige gevallen afkomstig van Texel. 'Ik heb bijvoorbeeld takken gebruikt van de driehonderd jaar oude moerbeiboom achter het café in Oosterend. Maar ook perenhout uit de Burdetstraat. En basralocus. Dat is één van de soorten waar van steigerpalen worden gemaakt. Ik kreeg er één toen ze er paar opruimden in de haven Oudeschild.' Voor Riteco het hout gebruikt, legt hij het eerst twee of drie jaar in een regenton bij hem in de tuin. 'Eerst moeten de sappen eruit. Want anders blijft het te veel werken. Het gebeurt soms tóch dat er scheuren in komen. Dat is meestal niet erg. Het hoort erbij.' Hij wijst op een beeld van een zwangere vrouw. 'De scheur zit aan de achterkant. Maar de jaarlijkse De KNRM trekt dit jaar voor het eerst naar Oudeschild voor de jaarlijkse Reddingboot dag. Belangstellenden kunnen het nieuwe drijvende boothuis bezichtigen, de nieuwe wipper truck bekijken en met Francine Kroesen en de Zalm meevaren. In De Cocksdorp kan een tocht met de Beursplein worden gemaakt. De bemanning van het reddingsta tion van De Koog presenteert zich zaterdag 28 april bij de verenigings haven. Daar ligt sinds maart het nieuwe boothuis van de Francine Kroesen. De nieuwe wippertruck, die sinds een paar weken in dienst is, wordt er ook opgesteld. 'We kunnen dus veel nieuws laten zien', aldus woordvoerder Els Kruk. Het boothuis aan de Badweg in De Koog is niet geopend. Donateurs van de kNRM kunnen meevaren met de Zalm en de Fran cine Kroesen. Afhankelijk van het weer en de hoeveelheid bezoekers blijven de reddingboten in de haven of gaan ze ook de Waddenzee op. Voor de Beursplein geldt eveneens dat er alleen wordt gevaren als de weersomstandigheden goed zijn. Mensen die geen donateur zijn, kunnen ter plekke lid worden. De gebakken vis die traditiegetrouw in het reddingboothuis in De Cock sdorp kon worden gegeten, is er dit keer niet bij. De kottervisserij, die de vis altijd gratis aan de reddingmaat schappij beschikbaar stelde, komt er een keer niet aan toe een voor raad te leveren. De Reddingboot dag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. hij zou in de buik of de borst kunnen ontstaan. Dat is dan jammer.' Zijn werkwijze is steeds anders. De ene keer loopt hij al weken met een idee rond, een andere keer ont staat de vorm pas tijdens het werk. 'Belangrijk is dat ik tijdens het wer ken niet gestoord word. Dan ben ik bezig. Maar als het af is, verlies ik ook direct mijn band met het werk. Ik heb dan geen moeite er afstand van te doen. Als mensen het mooi vinden, vind ik dat natuurlijk prach tig. Dat wel.' Het publiek mag erin zien wat het wil. 'Vorm en emotie spelen een belangrijkere rol dan de betekenis van de beelden. Je moet ze ook betasten. Dan merk je dat het lekker aanvoelt en heb je fysiek en visueel contact. Laat het oog en de handen strelen en genieten van de vorm.' Klif ART De tentoonstelling in Klif ART wordt zondag om 15.30 uur feestelijk geopend en is daarna te zien tot en met 20 mei. De galerie is open op donderdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.30 uur. Belangstel lenden kunnen ook een afspraak maken met eigenaren Herman en Ina Bakker. Bij goed weer geeft Riteco op 26, 27 en 28 april en op 3, 4 en 5 mei demonstraties beeld houwen voor de galerie. Deze duren steeds van 15.00 tot 17.00 uur. Joop Rommets Verenigingen die actie willen voeren om het ledental te vergroten, kun nen daarvoor een cursus volgen bij Sportservice Texel. In drie bijeen komsten, op 10, 24 en 27 mei, leren deelnemers een wervingsplan op te zetten en uit te werken. Daarbij wordt besproken hoe de huidige situatie tot stand is gekomen en naar de gewenste toekomst geke ken. Aan de hand van opdrachten zal een wervingsplan worden opge steld. Het is de bedoeling de bijeen komsten te houden in de accommo datie van een van de deelnemende verenigingen. De cursus duurt van 19.00 tot ongeveer 20.30 uur. Voor aanmeldingen en meer informatie: Connie Joling (tel. 322815) of Elise van der Veen (tel. 023-5319475). Aanmelden kan ook via e-mailadres sportservicetexel@texel.com De Vrouwenbond FNV bezoekt dinsdag 24 april het vernieuwde Maartenhuis bij De Koog. Er wordt om 13.45 uur verzameld bij Wei koop in de Waalderstraat, waarna de tocht per auto of fiets wordt gemaakt. Mensen die zich nog niet hebben opgegeven, kunnen dat als nog doen bij Ria Witte, tel. 312217. 2 circuits Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang, 7 meter breed) 1 Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Kantine terras Midgetgolf speeltuin Akenbuurt 14 Tel. 313921 In de serie De Volkskrant-specials in Cinema Texel draait dinsdag en woensdag de oorlogsfilm Flags of our Fathers. Het verhaal begint in februari 1945. Terwijl in Europa de ovenwinning voor de Geallieer den eindelijk in zicht komt, woedt de oorlog in de Stille Oceaan in alle hevigheid voort. Eén van de belangrijkste en bloedigste veld slagen speelt zich af op het eiland Iwo Jima. Wanneer vijf mariniers en een veldarts de Amerikaanse vlag op de Suribachiberg planten, is dat één van de meest memorabele momenten uit de geschiedenis. De foto daarvan werd later een sym bool voor een natie die genoeg had van de oorlog. De soldaten werden op slag beroemd. Zelf had den ze daar geen weet van. Een deel sneuvelde kort daarna als nog, de anderen vochten met hun kameradendoor om hun leven te behouden. Enkele andere films zijn gepro longeerd. 300 is een avontuurlijke actiefilm, die speelt in het jaar 480 voor Christus, wanneer de koning van Sparta met zijn troepen de strijd aangaat met de opkomende Perzen. Deze confrontatie, bekend geworden als de Slag om Thermo pylae. zal uiteindelijk leiden tot 's. werelds eerste democratie. Mr. Bean's Holiday is het vervolg op de kaskraker uit 1997, met uiter aard weer Rowan Atkinson in een onnavolgbare hoofdrol. Het verhaal begint wanneer de onbeholpen Mr. Bean naar Zuid-Frankrijk vertrekt voor een eenvoudige zonvakantie. De reis van Londen naar de Rivièra wordt al gauw een zooitje. Overal waar hij komt, ontstaat chaos, met als hoogtepunt een vertoning van zijn eigen videodagboek op het filmfestival van Cannes. Music and Lyrics, met in de hoofd rollen Hugh Grant en Drew Bar- rymore, gaat over de aan lager wal geraakte popster Alex, die teert op vergane glorie. Hij belandt in de problemen wanneer de succesvolle diva Cora Corman hem vraagt een duet voor haar te schrijven en dat met haar te zingen Een hele eer, maar Alex heeft al in geen jaren muziek meer geschreven en zelfs nog nooit een songtekst bedacht. Hoe krijgt hij het voor elkaar in een paar dagen tijd een hit te schrij ven? Voor kinderen draait de Neder lands gesproken animatiefilm Beestenboel (oorspronkelijke titel Barnyard). Iedere maandag kunnen liefhebbers in Cinema Texel terecht voor een sneak preview, een voor proefje van een film die officieel nog niet uit is. Ook bioscoop De Kiekendief op vakantiepark De Krim opent zijn deuren de komende week enkele malen. Vandaag (vrijdag) en mor gen draait er Ghost Rider. Deze combinatie van science-fiction en actie gaat over de motorstuntman Johnny Blaze (een rol van Nicolas Cage), die om de levens van zijn geliefden te redden zijn ziel aan een duistere macht verkoopt. Zaterdag en woensdag is in De Kiekendief de Nederlands gesproken familie film Ernst, Bobbie en de Geslepen Onix te zien. Het volledige programma staat in de agenda van deze krant en op de website www.texelsecourant.nl. Vraag naar ons unieke Dincr/BOB- arrangement Restaurant Prins Hendrik Reserveren govensl. Stuifweg 13. Ooslcrend T 0222 363020 1 mm prins-hendriL.nl Afvaart dagelijks (be om io3°en 14°° uur. 8,- per persoon, I kinderen 3 t/m 9 EMMIE 222)3136 39 Vr. 20 11.36 en 23.44 u. Za. 21 11.40 en - u. Zo. 22 00.24 en 12.07 u. Ma. 23 00.54 en 13.06 u. Di. 24 01.30 en 13.50 u. Wo. 25 02.17 en 14.56 u. Do. 26 03.30 en 15.55 u. Vr. 27 05.14 en 17.30 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 22 april op om 06.26 en gaat onder om 20.52 uur; dinsdag 24 apnl eerste kwartier. Vrijdag 20 april: Het Danslaboratorium van Ericka Voortman houdt van 10.00 tot 12 00, van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.30 tot 21.00 uur open huis in de nieuwe studio in de kapel van het voorma lige Sint Jan in de Molenstraat in Den Burg. De dorpscommissie van Oosterend houdt in dorpshuis De Bijenkorf vanaf 20.00 uur haar jaarvergadering. Er wordt onder meer over de verbouwing van het dorpshuis en nieuwbouw in het dorp gesproken. In Cinema Texel draaien 300 (aanvang 16.00 en 21.30 uur), Mr. Bean's Holi day (16.15, 19.00.21.45 uur) en Music and Lyrics (18.45 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draait Ghost Rider (19.00 uur) Zaterdag 21 april: In De Kampanje in Den Helder wordt vandaag en morgen een Gezondheids- beurs gehouden Te zien zijn allerlei producten, demonstraties, workshops en lezingen op gebied van gezond heid en welzijn. De toegang is gratis, de beurs is beide dagen van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Een volledig programma is te vinden op www.san- drahomeopathie.nl Vijftig leden van de Dansgroep Oude Dansen Texel en de folklonstische dansgroep Medioburgum uit Zeeland geven van 10.00 tot 11.00 uur en van 11.30 tot 12.30 uur een demonstratie in Ecomare. Bovendien vertellen zij over de dansen en hun klederdracht. De demonstratie is gratis voor bezoe kers van het centrum. Het Danslaboratorium van Ericka voortman houdt van 10.00 tot 12.00 en van 14 00 tot 17.00 uur open huis in de nieuwe studio in de kapel van het voormalige Sint Jan in de Molenstraat in Den Burg. Op het strand bij paal 17 wordt van 11.00 tot 13.00 uur een clinic vliegeren gegeven. Aanmelden via tel. 316699. De Muziek- en Dansschool houdt van 14.00 tot 16.45 uur open dag. Deze wordt voorafgegaan door een circus parade door het centrum van Den Burg en de muziekvoorstelling 'Jua- nito'. De voorstelling wordt gehouden in de school zelf en begint om 13.00 uur. De toegang is gratis. Kaartjes kunnen tot 16 april worden afgehaald bij de administratie. Er is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. In de voorspeelzaal wordt het solistenfesti val gehouden. Model Racing Texel houdt een com petitiewedstrijd op de kartingbaan bij Akenbuurt (nabij Den Burg). Aanvang 19.00 uur. Het Oudeschilder Visserskoor geeft in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild de jaarlijkse uitvoering. Aanvang 20.00 uur. toegang €5,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Andre Keijzer (Texel Tent), Wilhelminalaan 30 (tel. 314313) en Corrie Witte, Achterom 21 (tel. 313704) in Den Burg en bij Janna Couperus, Vliegwiel 11 (tel. 318046) in Oudeschild. In Question Plaza in Den Burg begint om 21 00 uur een optreden van cajun- groep Cochon Bleu uit Groningen. Toegang €11,-. In Cinema Texel draaien Beestenboel (aanvang 13.45 uur), Mr. Bean's Holi day (14.00, 16.15, 19.00, 21.45 uur), 300 (16.00 en 21.30 uur) en Music and Lyrics (18.45 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draaien Ernst, Bobbie en de Geslepen Onix (15.00 uur) en Ghost Rider (19.00 en 21.30 uur) Zondag 22 april: Het Danslaboratorium van Encka voortman houdt van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur open huis in de nieuwe studio in de kapel van het voormalige Sint Jan in de Molenstraat in Den Burg. Op het strand bij paal 17 wordt van 12.00 tot 14.00 uur een clinic vliegeren gegeven. Aanmelden via tel. 316699 In dorpshuis De Wielewaal in De Waa! begint om 14.00 uur een kumpulan. De toegang bedraagt €7,50. Op het strand bij paal 17 wordt van 15.00 tot 17.00 uur een cursus blok- arten gegeven. Aanmelden via tel. 316699. In de doopsgezinde kerk in Den Burg begint om 18.30 uur een dienst Voor gangers zijn de bekende cabaretier Seth Gaaikema en zijn zus dominee Banai-Gaaikema. In Cinema Texel draaien Beestenboel (aanvang 13.45 uur), Mr. Bean's Holi- day(14.00. 16.15, 19.00, 21.45 uur), 300 (16.00 en 21.30 uur) en Music and Lyrics (18.45 uur) Maandag 23 april: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is bestemd voor de restauratie van het Hoornda kerkje. Vonk Preventieservice verzorgt eer workshop over sportblessures. Een trainer, een EHBO-instructeur en eer fysiotherapeut laten hun licht schijnen over oorzaken en behandelingen. De bijeenkomst wordt gehouden op hel adres Schilderweg 253 nabij Oude schild en begint om 19.30 uur. Deel name is gratis; aanmelden niet nodig. In de openbare bibliotheek in de Dr- verstraat in Den Burg houdt Marien van de Coolwijk een lezing over beeld- denken. De lezing is interessant voor ouders en leerkrachten, maar ook voor i volwassenen die met lees- of leer problemen kampen. De lezing duur van 20.00 tot 22.00 uur, de toegang bedraagt €3,-. In Cinema Texel draaien Music ar-: Lyncs (aanvang 18.45 uur), Mr. Bean) Holiday (19.00 uur), 300 (21.30 uur) en sneak preview (21.45 uur). Dinsdag 24 april: De Vrouwenbond FNV bezoekt hS Maartenhuis bij De Koog. Verzameï wordt om 13.45 uur bij de Welkox aan de Waalderstraat in Den Burg In De Buureton aan de Beatrixlaan r Den Burg begint om 19.00 uur hetk heimer Café. Gesproken wordt ow 'de clown in de zorg'. Spreker is Hare j Holtslag. De muziek wordt verzorg! door Jan Kühne en Jaap Dros. In Tusse de Banke op de Groeneplaaü in Den Burg komt de dialectgroep van de Histonsche Vereniging bijeen. SV De Koog houdt ledenvergadering r de eigen kantine. Aanvang 21.00 uur In Cinema Texel draaien Flags of our fathers (20.00 uur) en Mr. Bean's Holi day (20.15 uur). Om de drukte de baas te kunnen zal TESO zondag van 14.30 tot 20.00 uur een extra boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Der Helder als vanaf Texel. Toch moeten automobilisten rekening houden me? wachttijden. Deze kunnen in Den He- der tussen 10.00 en 11.00 uur oplo pen tot een uur. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel 369600 of website www.teso.nl. Zaterdag 21 april: Bij Ambachtscentrum Texel aan het Wezenland in Den Burg gaan om 10.30 en 14.45 uur rondleidingen door de dis tilleerderij en de bierbrouwerij van start. Staatsbosbeheer verzorgt een rond leiding door de Slufter. Aanvang 11.00 uur, deelname €6,50. Aanmelden bij Ecomare, tel. 317741 In de Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg 214 B (tussen Den Burg en Oudeschild) starten om 15.00 en 16.00 uur rondleidingen. Informatie tel. 313229. Zondag 22 april: Staatsbosbeheer verzorgt een rond leiding door de Slufter Aanvang 11.00 uur, deelname €6,50. Aanmelden bij Ecomare, tel. 317741. Staatsbosbeheer verzorgt een rondlei ding langs de lepelaars van de Geul. Aanvang 11.00 uur, deelname €6,50. Aanmelden bij Ecomare, tel. 317741. Maandag 23 april: Staatsbosbeheer verzorgt een rond leiding door de Muy. Aanvang 11.00 uur, deelname €6,50 Aanmelden bij Ecomare, tel. 317741. Dinsdag 24 april: Staatsbosbeheer verzorgt een rond leiding door de Slufter. Aanvang 11.00 uur. deelname €6,50. Aanmelden bij Ecomare. tel. 317741 In het Cultuurhistonsch Museum in De Waal wordt van 14.00 tot 16.00 uur een demonstratie ijzersmeden gegeven In de Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg 214 B (tussen Den Brr. en Oudeschild) starten om 15.00 er 16.00 uur rondleidingen. Informatie ld 313229. Woensdag 25 april: Staatsbosbeheer verzorgt een rondlei ding door de ontwakende Muy. Aan vang 7.00 uur, deelname €6.50. Aan melden bij Ecomare, tel. 317741. Staatsbosbeheer verzorgt een rondte- ding langs de lepelaars van de Goi Aanvang 11:00 uur, deelname €6,50 Aanmelden bij Ecomare, tel. 317741 In het Cultuurhistorisch Museum in De Waal wordt van 14.00 tot 16.00 uur eer demonstratie ijzersmeden gegeven Om 14.00 uur begint familieprogramms door de Slufter. Deelname €5.-, aanmel den bij Ecomare, tel. 317741 Donderdag 26 april: Staatsbosbeheer verzorgt een rond leiding door de Slufter. Aanvang 1100 uur, deelname €6,50. Aanmelden bi, Ecomare, tel. 317741 In het Cultuurhistonsch Museum f De Waal worden van 14.00 tot 16.00 demonstraties oude ambachten gege- Vrijdag 27 april: Staatsbosbeheer verzorgt een rond leiding door de Muy. Aanvang 11® uur, deelname €6,50. Aanmelden Ecomare, tel. 317741.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2