Sp°rt Santa Fé bowlingkampioen IEXFLSK J CouraNT 1 Knappe zege meiden Texel'94 z'n voordeel TIME OUT Droog voorjaar heeft ook Pupillen De Koog F1 kampioen Boersen en Boom winnen wielerwedstrijden VRIJDAG 20 APRIL 2007 Pe 5-jarige Reindert wijKer Kreeg lijn spel simultaanspeler Jaap Dros complimenten Jeugdschaker Jeroen de Gee wint Bowlingteam Santa Fé is op de laatste speelavond op grootse wijze kampioen geworden. De strijd bleef tot op het laatst toe spannend. Santa Fé had nog één punt nodig om het kampioenschap veilig te stellen op naaste con- De hoogste games werden dit sei zoen gespeeld door Ronald van Benthum (266) en Chris Krijnen (247). De hoogste series door Den nis Saai (796) en Trijn Stiggelbout (783). Eind septèmber begint de nieuwe competitie. Nieuwe teams kunnen zich opgeven bij Trijn Stig- current Badweg Sportief. Ook De gelbout, tel. 312412 en tijdens de Koogel kon nog met de eer gaan strijken. Al in de eerste game werd Badweg Sportief door de koplo per volledig weggespeeld. Dit in het voordeel van De Koogel, dat zelf een zware dobber had aan De Jutter. Met minieme onderlinge verschillen werd Santa Fé kampi oen, De Koogel tweede en Badweg Sportief derde. jaarvergadering die op 24 septem ber in Bosch en Zee wordt gehou den. Daar worden teven de prijzen uitgereikt. Uitslagen: T'jmbleweeds/ Sjans-Sommeltjes 4-1; Paal 19/ Vooronder-Team 11 4-1TZN-Gebroeders Huijsman 2-3, Santa Fé-Badweg Sportlef 5-0, Visvogels-Sctiouwstra Transport 1 -4, De Jutter-De Koogel 2-3 Jeroen de Gee mag zich een jaar lang de beste jeugdschaker van Texel noemen. In de clubcompeti- tie van En Passant bleef hij al zijn concurrenten ruim voor. Jelmer Bot, die pas een paar maanden lid is, veroverde verrassend de titel in de tweede groep. Schaken is in, ook bij de jeugd. Dat is niet zo opvallend, vindt Dick van Barneveld, één van de coryfeeën b; En Passant. 'Jongeren hebben plezier in het spel, dat oneindig veel mogelijkheden biedt. Schaken is complex en doet een beroep op je creatieve vermogens. Zeker wan neer je de mogelijkheden van het spel beter leert zien. Bovendien is het een mens-tot-mens gevecht, waarbij concentratie, inzicht, vol harding en mentaliteit een grote rol spelen. Kortom, het is als het leven.' Zestien jeugdschakers in de leef tijd van zes tot vijftien jaar streden dit jaar om de titel. Jeroen de Gee behaalde acht punten en bleef zijn broer Reinoud (5Vz), Sam Hennik en Aldo Witte (beiden 5) ruim voor. Grace Boekei was de beste dame in het gezelschap. Zij bleef op 31/2 pun ten steken, evenals Thijs van Dors- sen. De nog maar zeven jaar oude Chris Boekei kwam tot de respec tabele score van 2 punten. 'Op die jonge leeftijd in de hoogste groep meespelen is een goede prestatie!', prees Van Barneveld hem. In de tweede groep bleek Jelmer Bot (9 punten) net iets sterker dan Jeffrey Garritsen (7). Roos Wijker en Glenn Visser kwamen tot 6 punten, Lineke Lohse deed het met 41/2 pun ten ook prima. Meest opvallende speler was Reindert Wijker, die pas vijf jaar oud is en toch al 31/2 pun ten bij elkaar sprokkelde. Hij hield daarmee Glenn Oostra en Sterre Veldhuis (beiden 3) achter zich. De prijzen werden uitgereikt door Benno Bakker van hoofdsponsor B&B Van der Vis en Den Boer. Jaap Dros, die dit jaar zijn titel bij de senioren heroverde, speelde tot slot simultaan tegen alle jeugdspelers. Jeroen de Gee won als enige. Tot zijn grote vreugde zag Dros mat in één over het hoofd. Het grootste compliment van de simultaanspeler was echter voor de jonge Reindert Wijker: 'Jij kunt een goede schaker worden jongen.' Voetbalderby eindigt in remise De derby tussen de voetballen de.dames van De Koog en SVO is zondag in een gelijkspel (2- 2) geëindigd. Daarmee voegden beide teams een punt toe aan hun niet zo grote totaal. De Oosteren- ders staan onderaan, de Kogers één plaatsje daarboven. Zenuwachtig en met veel ijver was door de dames naar de derby toe- geleefd. Dat gold ook voor de Oos- terenders, die in het begin van het seizoen nog alles met grote cijfers verloren, maar gaandeweg toch een paar punten bij elkaar sprokkelden. Ook de komst van vers bloed zorgde voor nieuwe motivatie. De wedstrijd aan de Boodtlaan ging moeizaam van start. Door het war me weer was de fut er al snel uit. De kansen waren dan ook schaars. Oosterend moest Annet Krijnen in de verdediging missen, maar haar taak kunstmest laat is gestrooid en niet heeft kunnen oplossen, wordt de groei belemmerd.' Met uitzondering van incidentele verzopen plekken, valt de schade in de bloembollen tot dusver mee. Nu het wat koeler weer is geworden, verdampen de bollen minder. Maar ook hier zou een flinke regenbui meer dan welkom zijn.' De natuur lijdt voigens Erik van der Spek van Staatsbosbeheer nog niet merkbaar onder de droogte. 'Het duinsysteem is gebouwd op behoorlijke wisselingen in vocht. Zelfs in een erg droog jaar zijn er nog natte plekken. Brandgevaar is er wel. Naarmate er meer mensen in de natuur komen, neemt het risico toe. De natuur is wel vroeger. De wilg bloeit bijvoorbeeld eerder. Maar de dieren die op wilgen vliegen zijn er nog niet. Een aantal stuifmeel etende insecten komt te laat uit. Die zullen moeten uitwijken naar iets anders. werd goed overgenomen door Lindy Brouwer. Na een kwartier leek De Koog op voorsprong te komen, maar Marieke Ellen haalde de bal van de eigen doellijn. Toch werd het in de 35ste minuut 1 -0 voor de thuisploeg. "Schutter was Danika Trap. Na rust ging SVO fanatiek op jacht naar de gelijkmaker. Die kwam tot stand in eendrachtige samenwerking tussen Sharen Daalder en Marie ke Wieringa. Ook daarna waren de Oosterenders een paar keer dicht bij een doelpunt, maar de Koger keeper Myrthe Apeldoorn wist iedere keer redding te brengen. Aan de andere kant moest Marloes van Beek capi tuleren op een inzet van medespeler Marieke Ellen, die de bal pardoes in eigen doel schoot. Na een korte drinkpauze slaagde Oosterend er toch nog in het felbegeerde gelijk spel binnen te halen. Uit een slim genomen corner belandde de bal via Annie Brouwer en Sharen Daalder bij llona Witte, die geen moment twij felde en uithaalde: 2-2. SV De Koog vergadert SV De Koog houdt dinsdag 24 april ledenvergadering. Belangrijke agen dapunten zijn onder meer de jubi leumactiviteiten in mei, toernooien en bestuursverkiezingen. Voorzitter André Schoo is aftredend en herkies baar. Verder is het bestuur nog op zoek naar versterking. De vergadenng wordt gehouden in de kantine van de vereniging en begint om 21.00 uur. Hoewel ze nog één wedstrijd moeten spelen, zijn de F1-pupillen van SV De Koog zaterdag al als kampioenen gehuldigd. De Kogers waren het hele seizoen oppermachtig en verloren in twintig wedstnjden slechts éen keer. Het verschil met de nummer twee van de ranglijst. Roda. bedraagt maar liefst 24 punten. Zaterdag werd met 6-2 gewonnen van AZ. dat derde staat. Op de foto staan (in willekeu- Terwijl voor de profs om de paar dagen een klassieker op het pro gramma staat, is ook op Texel het wielerseizoen in volle hevigheid losgebarsten. Robbert Boersen won vrijdag de eerste tijdrit van het seizoen, Thomas Boom was de beste in het dinsdag verreden criterium op de baan. Volgens traditie werd de eerste tijdrit van Wielervereniging Texel verreden in het Hogeberggebied. De start lijn van het parcours, waarvan geen meter vlak is. lag ter hoogte van de wielerbaan op de Haffelderweg. Via de Hogeberg reden de renners naar Zuid-Haffel, waar een passage over het oude wedstrijdparcours (maar in tegengestelde richting) volgde. Via de Hogeberg werd teruggekeerd naar de wielerbaan. De overwinning ging zoals verwacht naar tijdritspe cialist Robbert Boersen. Verrassend was de tweede plaats van de sterk presterende Thomas Boom, die maar twaalf seconden meer nodig had. Dinsdag verstevigde Boom zijn kop positie in het algemeen klassement, waarin voor het eerst de resultaten van tijdritten en criteriums worden samengevoegd. De eerste ronden Het MA1-team van Texel'94 heeft zondag een knappe zege geboekt op DESS. In Benningbroek werd het 2-5 voor de Texelse meiden. Het beloofde een moeilijke middag te worden tegen DESS, waarvan op eigen terrein enigszins onverdiend nog met 0-1 was verloren. Een extra handicap vormde het warme weer. Daar tegenover stond de mentale steun van Yvo Barends en Tom de Lugt, die als versterking van de technische staf de taken van coach Bart Heerschap hielpen verlichten en ook de rol van verslaggever op zich namen. Texel'94 beleefde een moeilijke start. Na een kwartier dook plotse ling een speelster van DESS vrij op voor het doel van Marit Tuitman. Ze had weinig moeite met scoren. Op slag waren de Texelse meiden wak ker en begonnen ze beter te combi neren. Dat resulteerde al snel in een doelpunt van Robin Woerlee, die twee tegenstanders te snel af was en bekwaam afrondde. Daarna zak ten de gasten echter weer in en kon DESS door een fout in de verdedi ging 2-1 scoren. Gelukkig voor de Texelaars trok Manon Walbeek de stand vlak voor rust na een mooie rush over 25 meter en een schot in de kruising weer gelijk. Na een tactische aanpassing van Workshop over sportblessures Vonk Preventieservice verzorgt maandag 23 april een workshop over sportblessures. Een trainer, een EHBO-instructeur en een fysiothe rapeut laten hun licht schijnen over oorzaken en behandelingen. Daarbij wordt onderscheid gemaakt naar de aard van de kwetsuur. Sportblessu res kunnen ontstaan door bijvoor beeld onjuiste trainingsmethoden of een slechte voorbereiding, maar ook leeftijd, lichaamsbouw, afwijkend bewegingspatroon, slechte houding of ziekte zijn soms van invloed. Daarnaast zijn er acute blessures (veroorzaakt door bijvoorbeeld een val, klap of botsing) en chronische blessures, ontstaan door het voort durend herhalen van een (vaak verkeerd uitgevoerde) beweging, waardoor spieren en pezen over belast raken. De bijeenkomst wordt gehouden op het adres Schilderweg 253 nabij Oudeschild en begint om 19.30 uur. Deelname is gratis: aan melden met nodig. rige volgorde): Rien van Kooten, Roos Wijker, Mohammed Atroshy, Helga Bouwmeester, Menno van Egmond, Raffey Kabory, Noor Kikkert, Jelle Burgman, Florian Drevel, Tom Kos- sen. keeper Sjors Bouwmeester, coach Jan Bouwmeester en vaste scheidsrechter Sher Atroshy. Igor Pavia en hulpcoach Marjan Coevert ontbraken. (Foto Bert Koning) werden in een rustig tempo afge legd. Pas na 25 minuten werd de eerste serieuze aanval geplaatst. Ini tiatiefnemer was Jordy Vinke. Boom, Gauke van Lingen, Nieis Jimmink en in laatste instantie ook Ferry van der Vis zagen het gevaar en sloten zich bij hem aan. De koplopers voerden het tempo daarna dermate hoog op dat de rest van het peloton snel op grote achterstand werd gezet. Door het hoge tempo brak de kopgroep in tweeën en namen ploegmaten Vinke, Boom en Van der Vis afstand van Jim mink en Van Lingen. Op het moment dat ze het peloton achterhaalden en op een ronde achterstand zet ten, versnelde Vinke opnieuw. Boom sloot direct weer aan, maar Van der Vis bleef moegestreden in het peloton achter. Veteraan Theo Boom kon wel mee met Vinke en Boom, waardoor hij zijn achterstand op Van Lingen en Jimmink, die uit de greep van het peloton wisten te blijven, kon goedmaken. In een korte eindsprint pakte Thomas Boom de winst voor Jordy Vinke. Ferry van der Vis werd derde Theo Boom legde beslag op de vierde plaats en deed daarmee goede zaken voor het veterahen- klassement. coach Heerschap speelde Texel'94 in de tweede helft met een zoge heten njit op het middenveld. Anne van Heerwaarden en Linsey Barends kregen daardoor de kans dominan ter te spelen en dat leidde tot vele kansen. Kelly Keuning behield in een flitsende aanval het overzicht en legde de bal panklaar voor Michelle Bouthoorn, die vol uithaalde. Dit bleek al de nekslag voor DESS. dat zich liet afbluffen door het felle spel van de Texelaars en daardoor met meer tot een knappe combinatie kwam. De ijverige Linsey Barends, die weer vele kilometers aflegde, zorgde met een van richting veran derd schot voor 4-2. In het vervolg deed Texel'94 het rustiger aan, maar de ploeg bleef kansen creëren. Nadat Yessica Haker en Kelly Keuning een paar maal dicht bij een doelpunt waren geweest, werd het een paar minu ten voor het einde toch 5-2. Keu ning passeerde haar directe tegen stander met een fraaie actie en gaf een knappe voorzet, die door Anne van Heerwaarden eenvoudig in een doelpunt werd omgezet. Texel'94 achterhaalde door deze zege DESS op de ranglijst en staat nu vijfde, met uitzicht op de vier de plaats. Komend weekend is de ploeg vrij, daarna komt ADO'20 op bezoek in Den Burg. Texelse finisht in hete marathon Margot van der Ven uit Den Burg heeft zondag ondanks de warm te de marathon van Rotterdam voltooid. Ze finishte in 3 uur 45 minuten en 53 seconden. Bijna de helft van de 7700 deelnemers wist de 42 km en 195 meter niet uit te lopen. Met veel drinken en rustig wandelen bij de drinkposten wist Van der Ven de loop tot een goed einde te bren gen. 'Tot de helft ging het allemaal prima. Daarna heeft mijn trainer een stukje meegelopen. Hij zei dat ik hem kon uitlopen, maar dan moest ik bij elke post wel zoveel mogelijk drinken en even rustig wandelen.' Nadat ze de 25 km was gepas seerd, kreeg Van der Ven het gevoel dat ze het ging redden. 'Ik kan goed lopen bij warmte. Ik kreeg alleen op 3 km voor de finish te horen dat de marathon zou worden gestaakt. Onder leiding van Marjolein Konijn-Martin en Herman Smit namen afgelopen maanden der tien leden van de Waddenruiters deel aan een instructeurscursus. Twaalf van hen behaalden woens dag het diploma. Eén kandidaat wist via het examenonderdeel rij den ook het diploma instructeur eerste fase allround te bemach tigen. Al enkele weken geleden werd het theorie-examen afgenomen. De drie kandidaten die toen een onvoldoen de haalden, wisten op de examen dag in een mondelinge herkansing alsnog voldoende te scoren. Het praktijkexamen nam woensdag het grootste deel van de dag in beslag. Eén kandidaat zakte voor het onder deel lesgeven, de anderen behaal den het diploma basisinstructeur. Voor het onderdeel rijden moest dressuurmatig op het eigen paard en op twee andere paarden wor den gereden. Ook moest op twee paarden een springparcours wor den afgelegd. De paarden werden via loting aan de kandidaten toe gewezen. Alleen Leonie van Schaik slaagde voor zowel de dressuur als voor het springen. De overige Nieuwkomer Jorik Bot pakte won voor het eerst in de jeugdcategorie. In de eindsprint bleef hij Youp Weh- nes en Mariëlle Blauw voor. Uitslagen: Tijdrit: 10-11 |aar - I.Mariélle Blauw, 12.15, 2.fcsmee Beisema, 12.43; j.Joey Mets, 12.45. 4.Simone Blauw, 13.09; 5.Denise de Ridder, 14,30. 12-13 jaar - I.Youp Wehnes, 11.46; 2.Jorik Bot. 12.08; 3.Jelmer Bot. 13.28 14-15 jaar - I.Sil Brouwer. 10.03; 2.Klaas Uitgeest, 10.14. 3-Denise Betsema, 10.37; 4 Yasmijn van Rongen, 11.20; 5.Ralph van den Brink. 11.25. 18-39 |aar - 1 Robbert Boersen. 9 01; 2 Thomas Boom. 9.13; 3 Richard Koopman, 9.53; 4.Mark Huisman. 10.35:5.Erica Goènga, 10.49; 6.Natascha van der Vis. 11 03 40 jaar en ouder - 1 Gauke van Lingen, 9 23; 2 Theo Boom, 9.34; 3.0tto Goënga, 9.50; 4.Men no Goënga. 10.02; 5.Jan Zijm. 10.22. 6Willem van Tatenhove, 10.22; 7.Benno Dros. 10.35; 8 Harry Kingma. 10.38 Criterium: Senioren - 1.Thomas Boom; 2.Jordy Vinke; 3.Ferry van der Vis; 4.Theo Boom; 5.Gauke van Lingen; 6.Niels Jimmink; 7 Otto Goënga; 8 Klaas Uitgeest; 9 Simone Betsema; 10 John Betsema. 11 Natascha van der Vis; 12.Denise Betsema. 13.John Daalder; 14.Mark Huisman; 15-Sil Brouwer, 16 Jesse Hoven; 17.Ralph van den Bnnk, l8.Sverre Eschweiler; 19.Yasmijn van Rongen: 20 Rick Konijn. Jeugd - 1 Jorik Bot; 2 Youp Wehnes. 3.Mariëlle Blauw; 4.Esmee Betsema; 5 Jel- mer Bot. 6.Denise de Ridder. 7.Joey Mets. 8.Simone Blauw. Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 24 april: Veld A: 18.30 Maarco B.-TAC Wedstrijdl. 19.15 TAC-Maarco B. Vlinderwinkel 20.00 Bremakker 2-Vlinderw. Maarco B. 20.45 Paal 28-NIOZ 1 CVI 21.30 CVI-Randstad Prinsen v. Texel 22.15 Prinsen v. Texel-TESO Randstad Veld B: 18.30 RAB-De Wit NIOZ 2 19.15 PFB-NIOZ2 RAB 20.00 Wessels-lnterieurbouw PFB 20.45 Pilaar-Albert Heijn Interieurbouw 21.30 Rabobank-Mantje Beverdam 22.15 Beverdam-L&R Rabobank Veld C: 19.15 NBC-Foto de Waal Smash PK 20.00 Bremakker-Smash PK De Waal 20.45 Timmer-Jozeschool Sportshop 21 30 Durper D.-Sportshop Jozefschool Wedstnjdleiding: NIOZ 2 en Daan (tel. 320370). Uitslagen: Smash'68-NBC 1-2; Foto de Waal-Smash'68 PK 3-0; Kobeko-CVI 2-1Maarco Bouw-Vlinder- wmkel 2-1Bremakker 2-Cocky's Kapsalon 3-0; Koetshuis-Prinsen van Texel 1-2: PFB-Rabo- bank 1-2: Ecotiem-De Pilaar 0-3; Interieurbouw Texel-Bouwcenter Rab 2-1; Mantje-Wessels Ontwerpt 0-3; NIOZ 2-Slagenj Beverdam 2-1; Alben Heijn-De Wit Installatietechniek 3-0; Klif 23-De Knm 3-0; Slagenj Beverdam-Bar Sportief 2-1. Jozefschool-Sponshop 0-3; Slageni lepe de Boer-Timmer Bakken] 2-1Schouwstra-Zeil- makerij 1-2; Bosma-Allerlei 2-1. Mijn eerste reactie was dat dat niet mocht gebeuren, maar geluk kig mochten de mensen die nog in het parcours waren hem uitlopen.' Ze finishte uiteindelijk als 1198ste van de 4339 deelnemers die in de einduitslag zijn opgenomen. Van der Ven werd vijftiende in de categorie vrouwen boven de veertig. Onderweg zag ze door de warmte de nodige uitvallers. 'Al na vijf kilo meter stonden de eerste mensen langs de kant te puffen. Je zag ook mensen die begonnen te slingeren, maar er stond gelukkig overal veel verzorging langs de kant. Op het laatste stuk stonden veel mensen met tuinslangen en sproeiers langs de kant om je koel te houden.' Van der Ven, lid van Atletiek Vereni ging Texel, liep de marathon voor atletiekvereniging Groene Ster in Zevenbergen waarbij ze eveneens is aangesloten. jongeren centrum drie kandidaten moeten herexa men doen voor het springen nog maals doen, twee hiervan moeten ook de dressuur nog eens over doen. Drie kandidaten deden exa men voor instructeur eerste fase dressuur. Maren Kuiper en Maaike Hooijschuur-Kolthof voldeden aan de exameneisen en slaagden voor dit onderdeel. Voor de derde kandi daat is herexamen mogelijk. De geslaagden zijn: Leonie van Schaik, Mariska Witte, Maren Kui per, Maartje Meijer, Thijs Westerla- ken, Nanny van de Befg, May-Britt Grooteboer, Maaike Hooijschuur- Kolthof. Veronique van de Starre, Veronique de Haas, Ellen Maaskant en Marieke van Liere-Bakker. Jaap Witte loopt meeste meters Jaap Witte heeft bij de dinsdag op de atletiekbaan gehouden cooper- test de meeste meters afgelegd. Hij liep er in twaalf minuten 3617 en liet nummer twee Pierre Bonnet (3280 meter) een straatlengte achter zich. Fnts van der Gracht kwam tot 3120 meter. De dame met de beste con ditie was Ulrike Weirich, die 2959 meter liep. Van de jeugd kwam de 13-jarige Martijn van Haren het verst (3057). Bij de meiden wordt het iedere coopertest spannender. Eva van Haren' liep 2663 meter, Marit Zijm haalde er 2600. Op de coopertest, die werd geor ganiseerd door AV Texel en Sport service Texel, kwamen in totaal 33 lopers af. Onder hen met alleen leden van de atletiekvereniging, maar ook van andere verenigingen. Bovendien konden enkele nieuwko mers worden begroet. Onder goede weersomstandigheden sneuvelden diverse persoonlijke records, zowel bij de volwassenen als de jeugd. De volgende coopertest wordt gehouden op dinsdag 5 juni en gaat om 19.00 uur van start. Uitslagen: Jaap Wrtte. 3617 meter; Pierre Bonnet, 3280; Rob Zwetsloot, 3200; Frits van der Gracht, 3120. Marnix Witte, 3100; Jeroen Smit, 3083; Martijn van Haren, 3057; Robert Riewald, 3028; Maikel van der Gracht, 3005, Piet Bakelaar. 2992; Peter Witte, 2990, Ulrike Wcirich. 2959; Ron van der Slikke. 2885. Hans van Haren, 2803; John van Rooy, 2802; Simon Lap. 2790; Jan van Dijk. 2721. Anton Schoemaker. 2644; Anton Hurkens, 2640. Mirjam Arkenbout. 2630; Lo Bremer, 2512: Eva van Haren. 2463: Stefan Rab. 2417, Mant Zi|m, 2400; Manjke Stark, 2356, Tessa Cofino. 2275: Katja van Dooijeweerd. 2250; Caitlin Ellen, 2250; Alice Reijnders, 2219; Hannie Maas. 2176; Ruud Meedendorp. 2160; Nikki Joseph, 1483; Mike Joseph, 1200 Seniorengolfers op eerste plaats spannend weekend voor dames Tevoko Het heren-seniorenteam van de golfclub staat na twee gewonnen wedstrijden op de eerste plaats in de landelijke competitie. Als eerste werd in Leeuwarden met overmacht gewonnen van De West- friese uit Westwoud. Alleen de dub- belpartij van Hans de Beer en Hans de Leeuw moesten de Texelaars prijs geven, alle andere partijen wer den gewonnen, wat resulteerde in een eindstand van 16-2. In de tweede wedstrijd, tegen De Groene Ster uit Leeuwarden op de baan in Den Helder, ondervonden de Texelaars nauwelijks meer tegen stand. Alleen Bob Hoogenraad en Auke van der Werff wisten hun par tijen niet te winnen. De wedstrijd eindigde met 12-6 in een klinkende overwinning voor de Texelaars. De dames- en herenteams wisten dit resultaat niet te evenaren. De dames speelden in Lelystad tegen Dorhout Mees. De dubbelpartijen werden verloren en 's middags wist alleen Marijke de Beer de volle twee punten voor haar singlepartij in de wacht te slepen. Lot van Schelt speelde gelijk, waardoor de eind stand 15-3 werd in het voordeel van Dorhout Mees. De heren kwamen in Purmerend uit tegen het team van Heiloo. Tom Dijkstra en Derk Hulsebos wonnen 's morgens hun dubbelpartij en in de singlepartijen wisten Robbert Jan Kleingeld en Jaap Hoogenraad 's middags de winst te pakken. Jos van der Werf en Alain Hirschler gingen zonder punten naar huis. Het damesteam van Tevoko gaat een spannend weekend tegemoet. Zater dag ontmoeten de Texelse volleybal- sters in Amsterdam voor de competi tie het sterke US, de nummer drie van de ranglijst. Zondag speelt Tevoko de halve finale van de beker in Zaandam tegen Compaen. Deze sterke tegen stander werd vorige week kampioen in de promotieklasse en komt dus volgend jaar in de regiodivisie uit. Om een plaats in dezelfde divisie te behouden, moeten de Texelse dames tegen US de volle winst behalen, zodat er kansen blijven om opponent Croonenburg in te halen. US heeft dit seizoen nog weinig punten laten liggen. Wel verloor het de allereerste competitiewedstrijd in Ons Genoe gen van Tevoko en vorige week ver rassend van Croonenburg. De wintertarwe is door de record- hitte plaatselijk tot kniehoogte gegroeid, maar een paar percelen verder willen de pas gezaaide graankorrels door de droogte maar geen wortel schieten. Met name op de zwaardere gronden brengen droogte in combinatie met een slechte structuur van de bodem akkerbouwers in proble- 3root zijn de verschillen op het »drijf van de gebroeders Jan en 'iet Lap, wier landerijen verspreid over het eiland liggen. Jan: 'Op waardere percelen, zoals in De festen, is door de vele nattig- •eid van afgelopen winter de struc- uur verre van optimaal. In 2006 lebben we nog een korte periode '°ret gehad, waardoor de kluiten ituk vroren, maar dit jaar hebben ve geen vorst gehad. Door de lostenwind is de grond heel hard opgedroogd. Het is gewoon beton geworden. Het zaad ligt tussen de kluiten, er is geen vocht in de buurt. Op percelen waar de grond wat wisselvallig is kun je dat goed zien. Waar de grond wat lichter is, is het zaad gekiemd, maar op zwaardere stukken is het nog kaal. Bij de aard appelen die we aan het planten zijn is het op wat stijve grond een probleem om een goed zaaibed te maken.' Lap wil niet de klagende boer uithangen. 'Om te werken is het een prachtig voorjaar. Andere jaren ben je soms net aan de gang en dan word je door de regen weer teruggefloten. Nu kunnen we elke dag aan de slag.' Ondanks de droogte valt de gras- groei volgens LTO-voorzitter Jaap Hin niet tegen. 'We mogen niet klagen. Het is nu half april en de opbrengst kan de vergelijking met andere jaren gemiddeld goed door staan. Alleen percelen waar de Veel geslaagden instructeurcursus erbouwer Jan Lap achterop de aardappelplanter, die wordt bestuurd door broer Piet. Op zwaardere gronden is het een probleem een goed zaaibed te maken. iFoto Garant TimmermorFBeciatonk Texel)

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 7