3 Wordt het nog wat met de Groeneplaats? TEXELSE g COURANT Mucsmirac: 'Ballet niet alleen voor mensen met geld' Stichting Kerken en Minima Texel Kerkdiensten Medische zorg Hulpverlening If, ]Yer^aan de weg oud Papier Radio Texel jQ6, j Ifoensdag worden maximaal drie modellen van de Groene- laats gepresenteerd waaruit de gemeenteraad gaat kiezen, loe kijken de Texelaars die op de ideeënmarkt op 14 februari un plan indienden terug op-het hele proces? Verslaggeefster tiana Sibon peilde de meningen. VRIJDAG 20 APRIL 2007 bok Nauta diende samen met TVO, (idememersverenigmg Den Burg Horecabelangen Den Burg een m m. Hij is tevreden over hoe het praakproces tot nu toe verloopt, ver de uitgangspunten is overeen- emming. Zo wil bijvoorbeeld ieder- jn dat de oude ring wordt hersteld, e Groeneplaats moet een gesloten puit worden met winkels, horeca i andere publiekstrekkende instel den. Dat was in mijn plan ook een Blangrijk punt. ledereen was erg Klief over de gang van zaken, tot avond waarop de meedenkideeèn Btóen gepresenteerd. Ze hadden ize avond naar mijn mening beter filerwegè kunnen laten. De nadruk 3 daar op de verschillen, terwijl >t accent had moeten liggen op basisprincipes waarover men het ens was. Daarnaast interpreteerden aanwezigen de ideeën verkeerd. 5 cacht men dat er flatgebouwen v uden komen op de plek van het neentehuis, maar op de tekenin- m waren alleen de bouwvlakken zien. De uiteindelijke bebouwing mee. Ik denk dat Bureau iid genoeg vakkennis heeft om 25 april maximaal drie goede ibouwkundige plannen te pre- Hin van de Stichting Dorpsher- vindt dat de drie meedenkideeën goed beeld gaven van de drie ingen. 'Het is niet zo gemak- jjk om tot drie plannen te komen >ver iedereen het eens is. Bin- onze club zijn er ook verschil de meningen. Ik vond het dan ook vel logisch dat er kritiek klonk tijdens Ie presentatie van de meedenkidee- n en vond het geen negatief com- nectaar. Over het bouwvolume van icen op de plek van het gemeen- erm' Sus werd veel gediscussieerd. Ik der-, dat Bureau Witpaard dit had '\Vi. getekend om het financiële plaatje -'r- rara te krijgen. Het derde plan bena- jerde onze ideeen het beste. We wil- engraag een kleinere Groenplaats en dat zag je in dat plan. Plan twee vond k erg verrassend. Het idee om huizen voorde Rabobank te bouwen is nooit r gesteund. Ook was het opvallend dat op geen van de plannen bebouwing aan de Burgwal was te zien. Ik kan jtre best voorstellen dat bewoners van de Burgwal niet willen dat daar (huizen worden gebouwd omdat hun (uitzicht dan wordt belemmerd. Aan Jde andere kant gaat het niet om p individu, maar om het algemene t .Ik ben heel nieuwsgierig naar de modellen die Witpaard op 25 april gaat presenteren en heb er wel ver trouwen in.' Cees Hoogerheide mist de inhoude lijke discussie. 'Enkele burgers had den goede plannen, maar ik zou ook graag de motivatie achter de plannen willen weten. Hoor en wederhoor is onvoldoende toegepast. Dat is een gemiste kans. Ik denk dat die belem- menng vooral bij Bureau Witpaard ligt. Ze zijn niet gewend om zo te werken. De medewerkers van Wit paard doen echter wel hun stinkende best om alles te begrijpen. Samen met Harry de Graaf ben ik bij hen op gesprek geweest en ze hebben alle straatnamen verrekte goed in het hoofd. Het is trouwens een illusie om te denken dat iedereen het straks met elkaar eens is. Als er tien koppen in één zak moeten, dienen er negen te worden dood geslagen. Daarom is het ook jammer dat er straks maar maximaal drie modellen zijn waaruit kan worden gekozen. Waarom niet meer? Er zijn zo veel goede ideeen. Ook Witpaard had dit niet verwacht. Daar spraken ze in ons gesprek wel hun waardering over uit.' Marije van Overmeeren-Bakker bouwde een maquette die ze op de ideeënmarkt presenteerde. 'Ik ben na die openbare presentatie niet meer naar een avond geweest. Wel heb ik het ideeënboek gezien. Plan twee komt het meest overeen met mijn eigen plan. Van mijn eigen idee zie ik veel dingen terug. Ik weet natuurlijk niet in hoeverre dat ook voor anderen geldt. De gemeente doet het goed. Ik heb mijn plan kunnen motiveren en ze zijn niet bang om grote stappen te zetten. Een voorbeeld daarvan is het idee om de bebouwing van de Parkstraat door te zetten. Wel ben ik benieuwd of de ceremoniële functies in het nieuwe gemeentehuis komen. Er gingen veel stemmen op om dat gewoon op de Groeneplaats te laten. Het is nu nog slechts een plan om de functies in het nieuwe raadhuis op te nemen, de gemeente kan nog terug.' Harry de Graaf, die samen met de twee andere ereburgers een plan indiende voor het centrum, voelt zich niet fatsoenlijk behandeld. 'We wil len weten wat ze van onze ideeën vinden. Als ons plan niet deugt, willen we horen waarom. Ook de anderen die plannen hebben gemaakt en daar behoorlijk intensief mee bezig zijn geweest, hadden wel reactie gewild. Van alle kanten*^f)| Wij willen bijvoorbeeld dat er bebou wing komt in het park, onder andere aan de Burgwal. Maar in de gepre senteerde schetsen of meedenkidee- en is die weggelaten. Huizen worden alleen als 'optie' genoemd omdat mensen uit de buurt er bezwaar tegen hebben. Daar kun je zo'n belangrijk element toch met op afschieten? Dit soort keuzes moet je maken op basis van discussie waarin alle argumen- geïnteresseerden. Ik vind wel dat we feedback op onze plannen hebben gekregen van Witpaard. Er zijn inter views gehouden met betrokkenen, ook met mij, en die gesprekken zijn terug te lezen in een verslag. Een gevaar dat ontstaat als veel mensen hun mening geven, is dat mensen teleurgesteld raken als ze hun inbreng niet terugzien. Dat gebeurde tijdens de presentatie van de dne meeden kideeën. Maar goed, dat hou je toch. Bij de drie modellen die woensdag worden gepresenteerd komen ook ten tegen elkaar worden afgewogen. Of dat tenminste deskundigen com mentaar geven op de voorgestelde plannen. Het mooiste zou zijn dat elke indiener zijn plan als een soort proefschrift kan verdedigen in een openbare discussie, ook met de raad. Bureau Witpaard zegt dat het geven van commentaar op de plannen niet in de opdracht zit. Van de wethouder heb ik begrepen dat er nog wel een soort terugkoppeling komt. Daar ben ik dan erg benieuwd naar. De start van het proces was veelbelovend. Mensen droegen in eerste instantie veel ideeën aan. Maar omdat men in het ongewisse wordt gelaten slaat het enthousiasme om in ongenoegen. Ik ben bang dat er straks een plan uitrolt waar niemand achter staat'. Robin Konijn hoort bij de groep TVO, Ondernemersvereniging Den Burg en Horecabelangen Den Burg. 'Wij heb-, ben twee jaar geleden als vertegen woordigers van de ondernemers een clubje opgericht voor de hennrichting van de Groeneplaats. Het is nou eenmaal zo dat omwonenden, maar zeker plaatselijke ondernemers gro tere belangen hebben dan andere andere zaken kijken met betrekking tot haalbaarheid. Zo heeft de raad bepaald dat het plan budget-neutraal zijn. En zo zijn er nog meer criteria die de haalbaarheid bepalen. Ik denk dat die uitgangspunten weer meer dui delijkheid geven over de juiste keuze. Op 25 apnl leren we meer.' Wethouder Nico Kikkert en project leider Henk Pennings kijken met een goed gevoel terug op hoe het verloop van het proces. Kikkert: 'De diverse avonden zijn, uitgezonderd de avond waarop de meedenkideeën werden gepresenteerd, goed bezocht. Er zijn inwoners uit verschillende dorpen en uit alle lagen van de bevolking geko men. Over de grote lijn van hoe de Groeneplaats eruit moet komen te zien, was men het snel met elkaar eens.' Ze vonden het jammer dat de opkomst op de laatste avond in ver gelijking met de andere avonden laag was. 'Op de andere bijeenkomsten kwamen bij elkaar zo'n driehonderd bezoekers. De laatste avond was een tegenvaller. Maar ik heb het liever zo dan andersom', aldus Kikkert. De kri tiek op de laatste avond hadden de heren voorzien. Pennings: 'Je werkt met een trechtermodel. Hoe verder je in het proces komt, hoe meer ideeën er afvallen. Dan is het logisch dat er kritiek komt.' Volgens Kikkert was de kritiek te wijten aan de manier waarop de discussie werd gehouden. 'De bedoeling was dat er onderling tussen het publiek werd gediscussi eerd. Dan komen ook meer de voors en tegens voor bepaalde richtingen naar voren. Nu kwam de kritiek van uit een bepaalde hoek en was die vooral gencht op Witpaard.' Kikkert is het niet eens met de kritiek van Hoogerheide dat er onvoldoende gelegenheid was om de plannen te motiveren. 'Daar waren de schets- en discussieavonden voor.' Ook geeft hij aan dat Witpaard op 25 april een mening geeft over de plannen die door verschillende burgers zijn inge diend. 'Dat stond duidelijk omschre ven in de procedure. Bovendien kon iedereen naar de spreekuren komen voor een individuele reactie op een plan.' Eind 2007 start een interac tieproces over het nieuwe bestem mingsplan buitengebied. 'Dat gaat over een groter gebied en er zijn meer partijen bij betrokken. Dat interactie proces zal veel groter zijn dan dit', aldus Kikkert Het interactieproces over de Groeneplaats wordt volgens Pennings in oktober of november geëvalueerd. Cees Grit van bureau Witpaard is 'heel positief' over de hoeveelheid mensen die bij het proces betrok ken zijn. 'Dat zijn er bij elkaar zo'n driehonderd: Van te voren hadden we al een beetje informatie hoeveel ideeën er waren, dus we wisten dat het heel erg leefde. De avond waarop het ideeënboek werd gepresenteerd, liep enigszins mis omdat het niet ging over het doel van die bijeenkomst. We wilden namelijk weten of er onwaar heden in het boek stonden. Of we de juiste grote lijnen te pakken hadden, waarvan wij dachten dat de meerder heid het ermee eens was. In plaats daarvan ging men in discussie over de verschillende ideeën. Ik wil nog graag voorop stellen dat de ideeën in het boek niet onze mening zijn, maar die van alle insprekers. Over woens dag kan ik alvast een tipje van de sluier oplichten. We presenteren drie modellen, waarvan twee lijken op de meedenkideeën en één niet. Ik hoop dat veel mensen komen en dat ze oog hebben voor de realiteit. Er zijn voorstellen door burgers ingediend die niet realistisch zijn. In de zaal lig gen woensdag formulieren waarop iedereen een top drie kan maken van de modellen. Daarnaast kan ieder een zijn voorkeur uitspreken over de opties. Men kiest bijvoorbeeld voor model twee en kan daarbij opties van de andere modellen plaatsen. Ik hoop dat iedereen zijn mening geeft.' Bt de open dagen van het Dan- ïboratorium en de Muziek- en insschool en demonstraties van Bdioburgum in Ecomare lijkt de 'langstelling voor dans in al zijn "wen groeiende. Dat is ooit anders geweest, getuige een »dkreet van dansdocent Hinda Ksmirac in de Texelse Courant vrijdag 8 december 1972. 'tijde van de publicatie gaf de uit sterdam afkomstige Kucsmirac mirn tien jaar balletles op het ind, elke vrijdagavonmd in kleu- school De Woelige Hoek aan de ■omlaan (waar in 2007 Dieren- 'npraktijk Texel is gevestigd), ziet er echter naar uit dat het Archiefs/w^ de langste tijd heeft geduurd', ver volgt de krant, 'want de belangstel ling van de Texelaars neemt gesta dig af. zodat het nog maar zielige groepjes zijn die zich wekelijks de beginselen van het ballet trachten eigen te maken.' De terugloop was zelfs zo dramatisch, dat de docent zich genoodzaakt zag de groep tie ners en de groep dames samen te voegen tot één groep, terwijl beide eigenlijk totaal verschillende oefeningen zouden moeten doen. 'De groep meisjes van 9 tot 12 jaar bestaat momenteel uit drie kinderen en ook de groep 7 en 8 jaar is erg klein. Er wordt uitsluitend gewerkt met meisjes, want van de zijde van de jongens en de heren is er geen enkele belangstelling.' Toch vond Kucsmirac dat het belang van danslessen niet onder schat moest worden. 'Nogmaals wijst ze erop dat dat de dans- en bewegingslessen niet lijken op het klassieke ballet. De oefeningen en lessen zijn dan ook niet gericht op een prestatie op balletgebied. maar in de eerste plaats op verbe tering van houding en heweging. Dat is belangrijker dan men denkt, in het bijzonder op Texel, waar veel kinderen een uitgesproken slechte houding hebben en zich weinig soe pel bewegen. Dat de lessen in dat opzicht verbetering brengen, zie je niet alleen met eigen ogen. Ook het feit dat de kleuterarts soms kinde ren naar de lessen van mevrouw Kucsmirac stuurt, zegt wel iets.' Op de vraag of het lesgeven op Texel financieel nog wel aantrek kelijk is, antwoordde de docent dat er op 'op het ogenblik helaas geen droog brood mee te verdienen is'. Zij weet dit aan het misverstand dat er heerste rond de prijzen van balletles. 'Ballet is iets exclusiefs, althans dat vindt men. Derhalve alleen voor mensen met geld. Maar 35,- per kwartaal kun je echt niet duur noemen.' Ondanks de tegenslag gaf Kucsmi rac de moed niet op. 'Ze tracht ijverig nieuwe leerlingen te winnen en hoopt dat steeds meer mensen zullen zien hoe belangrijk het is dat Harmonie zoekt concertlocaties Jeugdharmonie Crescendo uit Tes- senderloo is op zoek naar concert locaties. Het korps is van maandag 2 tot vrijdag 6 juli op het eiland in het kader van de jaarlijkse concert reis. Crescendo bestaat uit dertig musicerende jongeren van 10 tot 24 jaar en denkt een bijdrage te kunnen leveren aan 'dorpsanima tie, jaarmarkt, havenfeest. braderij, antiekmarkt en andere festiviteiten en evenementen'. Er wordt een programma gebracht dat bestaat uit een selectie van lichtere klas sieke muziek, filmmuziek en recente populaire stukken. Mensen die een plekje voor een concert hebben, kunnen contact opnemen met bestuurslid Gil bert Engelen, e-mailadres bert. engelen@skynet.be. Veel kleding opgehaald Rotaryclub Texel is tevreden over de opbrengst van de dinsdag gehou den actie 'Geef ons de zak' waar bij gebruikte kleding en schoenen op heel Texel werden opgehaald. Twee stampvolle containers met een inhoud van 12.780 kilo wer den gisteren naar de opkoper in Middenmeer afgevoerd. De kleding brengt 22 cent per kilo op, bestemd voor de bekende goede doelen. Bij het overslaan van de zakken in de containers door enkele tiental len vrijwilligers werd een groot deel van de schoenen apart gehouden en verzendklaar gemaakt voor het sociaal project van oud-Texelse Nel Bakker uit Paramaribo. Bakker was vooral kinderen leren een goede houding aan te nemen, zich goed te bewegen en leren hun verlegenheid te overwinnen. Hoe belangrijk dat kan zijn. is niet in geld uit te druk ken.' Verdeeld over dorpssteunpunt geschild lijkt nog niet warm 'open voor de komst van een fpssteunpunt. Tijdens de jaar- nadering van de dorpscom- Ssie waren de meningen onder ^,jgn^veer v'jftig aanwezigen istll i°rpscommissie heeft bes|oten fPiannen nog maar even te laten ^Banken' en over een tijdje nog over een steunpunt te praten r™1 kan iedereen er nog eens over nadenken', aldus voorzitter Koos Zegers. De dorpscommissie hoopt voor de zomer een nieuwe bijeen komst te hebben gehad, zodat er meer duidelijkheid is. Tijdens de vergadering werd opge merkt dat de soos in het dorp goed draait. De vraag was wat het dorps steunpunt daar nog aan zou kunnen toevoegen. Fia Joustra van Pha ros en wethouder Marian Merkel- bach (welzijn) lieten weten dat een dorpssteunpunt alleen zin heeft als Oudeschild er achter staat. Zegers: 'Als dat nu nog niet zo is, moet het misschien maar een jaartje worden uitgesteld.' In garage mag geen sanitair De familie die in een garage aan de Wierstraat in Oosterend een toilet en douche liet aanbrengen heeft dan wel niet de regelge ving willen overtreden, toch kan de gemeente er geen vergunning voor afgeven en is op terech te gronden gehandhaafd. Dat is het oordeel van de commissie Bezwaarschriften. De garage is volgens de eigena resse in gebruik als hobbyruimte, toevallig op Texel en hielp mee met het sorteren. Na afloop hield ze een praatje over de toestand in Suri name waaruit bleek dat hulpgoede ren zoals schoenen nog altijd hard nodig zijn. Week van de Zee Workshops, demonstraties, excur sies en andere activiteiten vor men samen het programma van de Week van de Zee. die van 19 tot en met 27 mei plaatsvindt en op Texel wordt gecoördineerd door Ecomare. Inmiddels staat vast dat een schoonmaakactie op het strand wordt gehouden, naar vogels wordt gekeken, er een dansworkshop is en diverse kunstenaars aan een groot schilderij werken. Daarnaast wil de organisatie ook anderen die ideeën hebben de ruimte geven. De activiteiten moeten betrekking hebben op de kust, zee of trek vogels Aangezien de opening in het weekend na Hemelvaart valt, wordt een grote toeloop verwacht. Aanmelden kan via www.weekvan- dezee.nl (bij de deelnemerssectie). Voor informatie kan contact worden opgenomen met Pam Lindeboom van Ecomare, tel. 317741. niet voor de verhuur aan toeris ten. Toch ontving ze een brief van de gemeente, waarin stond dat de sanitaire voorzieningen en het keu kenblok illegaal zijn. Een aanvraag om dit via een bouwvergunning te legaliseren, werd door de gemeente afgewezen. Met als argument dat dergelijke voorzieningen thuishoren in het hoofdgebouw en niet in het bijgebouw. De commissie Bezwaar schriften onderschrijft dit en merkt op 'niet overtuigd te zijn dat het beoogde (toekomstige) gebruik uit sluitend hobbymatige activiteiten omvat. Hulp aan Texelaars in financiële nood Spangerweg 10 1793 EH De Waal Tel. 31 29 83 Bankrek. 36.25.99.343 Zondag 22 april 2007 PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.45 u. ds. P.A. den Braanker. Gereformeerde kerk Den Burg: 9.45 u. ds. D, van Arkel uit Castncum. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoom: De Koog: 9.30 u. mw. C Vlaming van Marken Den Hoom: 11.00 u. mw. C. Vlaming van Marken. PROTESTANTSE WADDEN GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. F. van Helden, mmv The Messengere: 19.00 u. dhr M.D. Kuiper De Cocksdorp: 11.00 u. mw. K.M. Dij- kerman uit Oosterend. Oudeschild: 11.00 u ds. F van Helden. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend. 10 00 u. en 16.00 u. leesdienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogeretraat, Den Burg 18.30 u. dienst met voorgangers Seth Gaaikema en J. Banai-Gaaikema. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. F Walrave uit Genk. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg 10.15 u. Dominootjes, eer ste communie. De Cocksdorp 10.00 u. woord-com- munieviemg parochianen. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u. De oordeelsdag - een tijd van angst of van hoop? Wacht torenstudie. 11.20 u.: Geniet van het leven, in de vrees voor Jehovah. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisart sen Post, tel 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zater dagen. zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalder- straat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zo'rg, huishoudelijke en ver zorgende hulp: Schoonoordsingel 44. Den Burg, tel 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44. Den Burg, tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44. Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Dietiste: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17 00 uur, tel. 0223-650222 Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en ver zorgingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg Opvragen via tel. 0229-206955 Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg, tel. 312112 Maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 u.: zaterdag 10.00-13.00 en 15.00-17.00 u.; zon- en feestdagen 11.00-12 00 en 16.00-17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel. Slufterweg 216, De Cocksdorp. tel. 311477, www.die- renpensiontexel nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11Den Burg, tel. 312527. Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel, Tubantia, Pontweg 133, De Koog. Voor inlichtingen, advies, consultatie en preventie, tel 0223-620541 of 06-30215211; peter molenaar@brijder.nl. Psychologenpraktijk: M Spijker en Y Olthof. Rui|Slaan 88, 1796 AZ De Koog. tel. 317566. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, vereteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatnxlaan 43. Den Burg Tel. 312696. Alzheimer café: elke laatste dinsdag van de maand van 19.15 tot 9.30 uur in De Buureton, Beatnxlaan 43. Den Burg. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001. dag en nacht bereik baar. Advies- en Steunpunt Huiselijk Geweld Kop van Noord-Holland, tel 0900-2345566 (€0.10/minuut). www huiselijkgeweldkopvannoordholland.nl. Van 23 tot 29 april zijn de volgen- I de straten en wegen afgesloten in verband met werkzaamheden: Den Burg: Thijsselaan, tussen Brouwer- straat en Binsbergenstraat: Binsber- genstraat: Brouwerstraat; Beatrixlaan, tussen Emmalaan en Keesomlaan, afgesloten voor alle verkeer op don- Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwa gen komt in de volgende straten 3. Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Hogerstraat, Gravenstraat (geen bedrijven), Warmoesstraat, Schil derend tot rotonde, Julianastraat, Keesomlaan. TFXF.ISF- 'courant Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 36,45 34,85 (autoraisch) Per jaar €71,10 68,95 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schnftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Vrijdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u. Wilde vaart (herhaling) 21 00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16 00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 9.45 u Kerkdienst vanuit hervormde kerk Den Burg 11 00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12 00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlands talig) 14 00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.30 u. Kerkdienst vanuit de doopsge zinde gemeente Den Burg, met al voorgangers Seth Gaaikema en ds. J. Banai-Gaaikema aansluitend: Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.15 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg, eerste communie Maandag: 18 00 u Symphomca (klassiek) 19.00 u Wegdromen met een boek (her haling van zaterdag) 20 00 u Natuurwijzer (herhaling van zon dag) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Raad en daad (over de Texelse politiek) 19.30 u. Raadsvergadenng (rechtstreeks vanuit het gemeentehuis) aansluitend: Radio Noordhqlland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19 45 u Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Raadsvergadering (herhaling van dinsdag) aansluitend: Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u Even Dijpraten met Vandaag: Frans Hopman, voor de laat ste keer al? voorlichter van de gemeente Texel en de moeders van actie Vroeger op stap I 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl. rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 9