1 Plezier bij optreden Visserskoor Gefascineerd door oude dansen TEXELSE 2 COURANT iff* Komkommerdag q pjpf\Jje E Agenda teso texelse'3coijr| - D Avond voor vissersvrouwen DINSDAG 24 APRIL 2007 De handen gaan de lucht in als het Oudeschilder Visserskoor een Ameland zingt. Lezing over geneesmiddelen Marion van Ree, antroposofisch arts, houdt woensdag 25 april een lezing over antroposofische geneesmiddelen. Ze spreekt over de werking van deze middelen en over de vraag of ze te vergelijken zijn met homeopa thische geneesmiddelen. Antropo sofische medicijnen worden bereid uit zuiver natuurlijke stoffen en doen een appèl op de geneeskracht van de mens zelf. Daarnaast zijn ze Radio Texel Radio Texel doet woensdagavond live verslag vanuit De Koninghal van de presentatie van de drie ontwikke lingsmodellen die bureau Witpaard partners voor het centrum van Den Burg heeft gemaakt. De uitzending begint rond half acht. Radio Texel is beluisteren via 106.1 FM in de ether en 98,5 op de kabel. gericht op herstel van het evenwicht in lichaam en ziel. Marion van Bree houdt eenmaal in de zes weken spreekuur in het Maartenhuis. De lezing wordt gege ven in de Vrije School aan de Gast huisstraat in Den Burg en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Voor meer informatie: Janny van der Graaff, tel. 317282. Meimaand Fietsmaand In samenwerking met de Stichting Duurzaam Texel heeft de VW een 32 kilometer lange fietsroute uit gezet langs duurzame gebouwen en projecten. De route is speciaal bedoeld om tijdens de Meimaand Fietsmaand gereden te worden en is voor €1,50 verkrijgbaar bij de VW. Deelnemers komen onder andere langs het havengebouw van de jachthaven in Oudeschild, dat dankzij de introductie van een geavanceerd betaalsysteem het waterverbruik met 70 procent zag teruglopen. Volop plezier zaterdagavond bij het jaarlijkse optreden van het Oudeschilder Visserskoor in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild. Flet koor zong op verzoek van een van de aanwezigen onder meer een nummer over Ameland en dat ging gepaard met de nodige bewegin gen. De zaal, die vol zat, deed daar bij volop mee. Het visserskoor zong diverse nummers van de drie CD's die het inmiddels heeft gemaakt en ook enkele nummers voor de vol gende CD (gepland in 2010) werden alvast gezongen. Dirigent André Keijzer moest zelf ook nog aan de bak als zanger, nadat hij in de pauze nog een ver zoeknummer had ingewilligd. Het optreden vormde de afsluiting van de wekelijkse bijeenkomsten op zaterdag. 'We gaan nu tot septem ber met zangerschapsverlof, maar we hebben nog wel diverse optre dens staan.' Het eerstvolgende is op de Groeneplaats in Den Burg op zaterdag 5 mei. Het optreden werd afgesloten met de Texelse variant op het nummer Land of Hope and Glory dat Pip Barnard vorig jaar schreef voor de bijeen komst in de Lindeboom waarbij de terugkeer van de 'vleugel van Ed' werd gevierd. Veilingcourant trekt aandacht van uitgeverijen De website www.texelseveiling- courant.nl staat in de belangstel ling. De site van uitgeverij Lan- geveld en de Rooy waarop kan worden geboden op producten van Texelse ondernemers, heeft de aandacht getrokken van over- kantse uitgevers. Mogelijk krijgt het Texelse initiatief elders navol ging. De Texelse veilingcourant waarvan de tweede editie onlangs is uitge bracht, werd afgelopen donderdag getoond tijdens de mediabeurs op de NNP-dag in Voorthuizen. Op deze jaarlijkse bijeenkomst van lokale uitgevers was L&R prominent aanwezig met een stand waarin zowel de papieren uitgaven Texelse Courant, Vakantiekrant en Texeltoe- n'stwerden getoond als de digi tale. In een branche waarin veel uitgevers moeite hebben tradities overboord te zetten, werd de als vooruitstrevend beoordeelde aan pak van L&R (onder meer door de nieuwe websites van de Texeltoe- Toch vis bij KNRM in De Cocksdorp Tijdens de Reddingbootdag in De Cocksdorp wordt toch op beperk te schaal gebakken vis aangebo den. De KNRM had er aanvankelijk van af gezien, omdat de vrijwilligers wei nig tijd hadden de vis van te voren klaar te maken, maar dat riep de nodige reacties op. De redders beginnen komende zaterdag om 12.00 uur met bakken in het reddingboothuis. Als tegen prestatie voor de gratis vis, een traditie in De Cocksdorp, wordt een vrijwillige bijdrage voor de redding maatschappij verwacht. In de vorige krant was abusievelijk vermeld dat de kottervissers, die de vis gratis leveren, geen tijd zouden hebben. De KNRM houdt zaterdag zowel in De Cocksdorp als Oude schild van 10.00 tot 16.00 uur open huis. rist en de Texelse Veilingcourant) positief beoordeeld. Met name de originele manier waarop winkeliers en hun producten in de krant wer den gepresenteerd. Ook werd op het congres van de NNP-dag her haaldelijk verwezen naar de Texelse aanpak. Er kan tot en met zaterdag 28 april 23.00 uur worden geboden op www. texelseveilingcourant. nl. VERVOLG VAN PAGINA 1 Besparing Veel winst werd behaald op de twee bierkoelers die voorheen permanent aanstonden. 'Die dingen vreten meer dan een kiloWatt elektriciteit per uur. Als je weet dat er maar een paar avon den in de week bier wordt gedronken, zorg je ervoor dat de koelers alleen op die dagen een halve dag van te voren worden aangezet. De rest van de tijd kunnen ze dan uit staan.' Dat leidde er een paar keer toe dat het bier 's avonds toch niet voldoende koud was. 'Dat geeft het belang van goede schema's weer, zodat je echt precies weet wat wanneer aan moet. Je moet wel voldoende steun voor zulke acties behouden.' Eldering zegt tevreden te zijn met de resultaten. 'Maar ze lagen ook in de lijn der verwachtingen en op het gegeven moment dwing je het af.' Hij is inmiddels in gesprek met anderen om eveneens mee te helpen het verbruik in de toekomst aan de lage kant te houden. 'Want dit moet je nü nooit meer loslaten. Als je zo tien jaar doorgaat, heb je wel een ton op je bankrekening staan.' Energie kosten, en vooral de jaarlijkse stijging daarvan, zijn over het algemeen een probleem voor dorpshuizen. Het is niet de eerste keer dat Elde ring, oud-werknemer van de voor malige elektriciteits- en watercentrale in Oudeschild en de Huisvuilcentrale in Alkmaar, het kunstje flikt. Begin jaren tachtig wist hij het energiever bruik op de School met de Bijbel (nu De Akker) al met zeventig procent terug te dringen. Ook op de voor malige Bartimeüshoeve (nu de Noor derhoeve van de familie Ploeg) en bij enkele Strender ondernemers boekte hij aansprekende resultaten. Staande ovatie voor Juttemis Toneelgroep COV uit Holten kon zaterdag een staande ovatie in ontvangst nemen voor de wereld première van de komedie Wat is er mis met Juttemis? van Aris Bremer. De schrijver zelf was bij de opvoering aanwezig en zag met gemengde gevoelens hoe zijn geesteskind door de vereniging werd 'geadopteerd'. Wat is er mis met Juttemisis een ander stuk dan het publiek van COV gewend is, het bevat meer subtiele humor en meerdere verhaallijnen Het publiek moest hier duidelijk aan wennen, maar genoot evengoed van het vertoonde spel. Al na het eer ste bedrijf was een luid applaus te horen. Ook was er een open doekje voor het decor. Aris Bremer beloon de de spelers na afloop met een fles Juttertje. De komedie wordt zaterdag nog maals opgevoerd, in De Kandelaar in Holten. Aanvang 20.00 uur, kaar ten zijn te bestellen via www.toneel- groepcov.nl en bij de VW in Holten. Nieuw omslag voor historisch blad Naar aanleiding van oproepen in de media ontving de Historische Vereniging van tien mensen in totaal zeventien ontwerpen voor een nieuw omslag voor het verenigingsblad. Redactie en bestuur kozen unaniem voor het ontwerp van Geert Jan Engelmoer, professioneel ontwer per uit Norg. Alle ontwerpen zijn gedurende de komende zes weken te zien in de etalage van Tusse de Banke op de Groeneplaats. i t: Finale solistenfestival muziekschool In de voorspeelruimte van de Muziek- en Dansschool werd zater dag de finale van het solistenfestival gehouden. De jury was erg te spre ken over de goede prestaties van de finalisten. De jury bestond uit Loes Bakker, fluitdocente en coördi nator wereldmuziek van de Muziek- en Dansschool, Michiel Pam, ouder van twee leerlingen van de school, en Peter Brouwer, directeur van het centrum voor de kunsten Toonbeeld in Castricum, die zich erg onder de indruk toonde. De vijftien kandida ten waren als beste uit de bus geko men bij de drie voorrondes waaraan in totaal 27 muzikanten meededen. De muzikanten waren ingedeeld in vijf categorieën en werden op piano en accordeon begeleid door Tineke Schoo en Ed de Boer. De publieks prijs werd door wethouder Marian Merkelbach overhandigd aan Marije Buis (piano), die ook winnaar van haar categorie-was. De overige win naars in de verschillende catego rieën waren Jonne Bonnet op viool, Mathijs Duin op piano en Daniël de Boer op drumstel. Een gedeelde eerste plaats was er voor Benjamin de Boer op cello en Elisabeth Wave rijn op piano. had gebracht. De dansers hadden Ecomare uitgekozen als dansloca- tie, zodat ze bij slecht weer ook binnen hadden kunnen optreden. 'Dan hadden we in kleinere groepen in de Waterzaal kunnen dansen', aldus één van de dansers, 's Mid dags gingen de beide dansgroepen klootschieten in de Dennen. Zelf had hij het lopen waarschijnlijk net onder de knie. maar wat al die keurig geklede mensen deden, zag er zaterdagochtend voor een dreu mes bij Ecomare ook zeer interes sant uit. Gefascineerd en zelf ook al wat danspasjes nabootsend, keek hij toe hoe grote mensen allerlei dansen uitvoerden. De Dansgroep Oude Dansen en de folklore- en dansgroep Medioburgum uit Mid delburg waren op het buitenter rein van het centrum voor wadden en Noordzee om demonstraties te geven. De dansgroep uit Middelburg was een weekend te gast op Texel, omdat de Dansgroep Oude Dansen in 2002 een bezoek aan Zeeland Je hebt maandagen, dinsdagen, woensdagen én komkommerda gen. De laatste vallen gewoon samen met de doordeweekse dag die naar eerstgenoemde namen luistert. Gisteren had ik zo'n dag. Al een paar maal had ik uit mijn omgeving bedenkelijke geluiden gehoord over mijn uiterlijk. Ik zag er moe uit, gestresst, tien jaar ouder dan ik was, enz. Jullie kennen dat wel. Vrienden en bekenden waren vol zorg over mijn welbevinden. Eerst wuif je dat weg, niks aan de hand, gisteren laat naar bed gegaan, beetje druk, druk, druk. Maar hoor je het vaker, dan loop je toch eens naar de spiegel voor een nader onderzoek. Is het echt zo erg? En waratje, als je maar aandachtig genoeg kijkt, zie je het zelf ook. Een rimpeltje, een beetje vaal, een beetje van alles wat je niet wilt, want jong en vief zijn is in. Hoogste tijd voor een ontspannend masker, hoogste tijd voor komkommerdag. Op naar de supermarkt Een paar grote groene weldoeners ingeslagen en aan de slag. Als je je ontspant, moet je het goed doen. Dus, grote parasol in de tuin, vogeltjes aan zetten, stretcher met zacht badla ken bekleden, kussentje onder de knieën en gaan met die komkom mer. Voor alle zekerheid liet ik het niet bij de vermoeid ogende ogen. maar belegde tevens de hele hal spartij en het decolleté met de koele plakjes. De aanblik zou voor een toevallige bezoeker vreselijk zijn geweest, maar gelukkig werd ik tijdens mijn schoonheidskuurtje niet gestoord. Vanmorgen stond ik weer voor de spiegel. Met argusogen bekeek ik het rimpeltje van gisteren. Nou moe, nog op dezelfde plek. Maar ik zag er wel frisser uit, vond ik. En ook zo lek ker ontspannen, want het kuurtje gaf genoeg stof voor een nieuwe column, dus mijn werk voor van daag zit er weer op. Pien Verberg grote belangstelling zwierende dansers op het buitenterrein Dinsdag 24 april: In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.00 uur het Alz heimer Café. Gesproken wordt over 'de clown In de zorg'. Spreker is Hans Holtslag. De muziek wordt verzorgd door Jan Kühne en Jaap Dros. In het raadhuis aan de Groeneplaats in Den Burg begint om 20.00 uur een raadsvergadering. Vissersvrouwen zijn vanaf 20.00 uur welkom in De Parel (Oesterstraat 13 in Oosterend) om met elkaar van gedachten te wisselen. Onder leiding van dominee Petra Barnard van de Waddengemeente worden diverse onderwerpen aangesneden. In Tusse de Banke op de Groeneplaats in Den Burg komt de dialectgroep van de Historische Vereniging bijeen. SV De Koog houdt ledenvergadering in de eigen kantine. Aanvang 21.00 In Cinema Texel draaien Flags of our fathers (aanvang 20.00 uur) en Mr Bean's Holiday (20.15 uur). Woensdag 25 april: Bij Ambachtscentrum Texel aan het Wezenland in Den Burg gaan om 10.30 en 14.45 uur rondleidingen door de distilleerderij en de bierbrouwerij van start. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg houdt de ANBO voorjaars vergadering. Na het officiële gedeelte vertelt Liesbeth Rijk over het Alzhei mer Café. De vergadering begint om 14.00 uur. In De Schakel aan de Binnenburg in Den Burg begint om 14.30 uur een knutselmiddag van de reumavereni ging- In de Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg 214 B (tussen Den Burg en Oudeschild) starten om 15.00 en 16.00 uur rondleidingen. Informatie tel. 313229. In de Burgemeester De Koninghal in Den Burg worden de drie ont wikkelingsmodellen voor het centrum van Den Burg gepresenteerd. Daarna wordt er een meningspeiling gehou den, waarbij iedereen in de zaal zijn voorkeur voor een model kan uitspre ken. Aanvang 19.30 uur. Marion van Ree, antroposofisch arts, houdt een lezing over antroposofische geneesmiddelen. Dat gebeurt in de Vrije School aan de Gasthuisstraat in Den Burg, aanvang 20.00 uur. Entree gratis. In Cinema Texel draaien Beesten boel (aanvang 13.45 uur), Mr. Bean's Holiday (14.00, 16.00, 20.15 uur), 300 (16.00 uur) en Flags of our fathers (20.00 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draait Ernst, Bobbie en de Geslepen Onix (15.00 uur). Donderdag 26 april: Bij Ambachtscentrum Texel aan het Wezenland in Den Burg gaan om 10.30 en 14.45 uur rondleidingen door de distilleerden) en de bierbrouwerij van start. Hoogwater te Oudeschild Di. 24 01.30 en 13.50 u. Wo. 25 02.17 en 14.56 u. Do. 26 03.30 en 15.55 u. Vr. 27 05.14 en 17.30 u. Za. 28 06.35 en 18.45 u. Zo. 29 07.40 en 19.34 u. Ma. 30 08.36 en 20.25 u. Di. 01 09.06 en 20.45 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt zondag 29 apnl op om 06.11 en gaat onder om 21 04 uur. Dinsdag 24 apnl eerste kwartier. Bij mooi weer verzorgt Peter Rilt: Rf van 15 00 tot 17.00 uur een demo--| stratie beeldhouwen voor Galerie Ki-I Art in Den Hoorn I. i Ingrid Zijlstra spreekt voor de afdetr; Texel van de NBvP Vrouwen van n". over progressieve ontspanningstal rapie en meditatie. De bijeenkor wordt gehouden in De Buureton de Beatrixlaan in Den Burg en begrr om 20.00 uur. Laa: ie 2 In Cinema Texel draaien 300 (at- >n vi vang 20.00 uur) en Mr. Bean's Hole- Die (20.15 uur). Vrijdag 27 april: In samenwerking met Marion Mot houdt de Stichting Welzijn Oudere Texel een show van dames- en here kleding. Deze vindt plaats in De Br eton aan de Beatrixlaan in Den Bl- en begint om 11.00 uur. Entree grat= ebr le:ki *tg< In Ecomare wordt van 14.00 tot 17; 'tanl1 symposium gehouden 9en 1 gelegenheid van het vijfjarig beslas* van het nationaal park. Er wor-ï gesproken over de groenknolorchr t de schorzijdebij, de rugstreeppad, velduil en de noordse woelmuis. nerk toegang is gratis. Wel Bij mooi weer verzorgt Peter R van 15.00 tot 17.00 uur een demo--|/e stratie beeldhouwen voor Galene Kii Art in Den Hoorn. In Cinema Texel draaien Music r:| Lyrics (aanvang 16 00, 18.45 uurj, l' L.. Bean's Holiday (16.15, 19.00, 21 -ij uur) en 300 (21.30 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krr] draait Norbit (19.00 uur). Om de drukte de baas te kunnen i-£ TESO de komende dagen gen een extra boot in. Dat gebeurt vt van 9.30 tot 20.00 uur, zaterdag val 9.30 tot 16.00 uur en zondag vm 14.30 tot 20.00 uur. Er is dan iederhuH uur een afvaart, zowel vanuit DenH4| der als vanaf Texel Toch moeten au) mobilisten vnjdag rekening hou met wachttijden van een half ui kunnen op Texel ontstaan tussen 91 en 12.0 Ouur en in Den Helder tuss 11.00 en 19.00 uur. Op Koninginne wordt een zondagsdienst gevaren. Dl eerste afvaart vanaf Texel is d 7.00 uur, de eerste vanuit Den Hek om 7.30 uur. Meer informatie oi de veerdienst is te verkrijgen viad 369600 of website www.teso.nl. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag I Warmoesstraat 45 1791 CN Den Bug I Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl I Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Stiana Sibon Telefoon 06 - 22 21 16 62 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advenennacontraden en aan-oienn9< zijn van toepassing de Regelen voor hel Advorte van de Slichting ROTA, gevestigd te Amstenl gedeponeenj bij de Kamer van koophandel «n hets wél Croc ovoc fete lam lame een c Abonnementsprijzen 2006: Per half |aar 36,45 34,85 (wtoraM Per jaar €71,10 68,95 (automate Bij verzending naar het buitenland zijn pï tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementspenode lertoi ijbiii DO) Ot f Texelweekend bij manege Akenbuf «j Paarden en pony's doen mee i» fscl klassen B tot en met Z2. Een dreumes kijkt Bij manege Akenburg wordt zaterdag en zondag het jaarlijks Texelweekend van rijvereniging De Waddenruiters en ponyclub De Kleppertjes gehouden. De deelnemers komen uit het hele land, er komt er zelfs één van Ameland en het publiek kan weer genieten van dressuur, springen en kür op muziek. In totaal klinkt maar liefst achthonderd maal het startsignaal. Springcombinaties leggen twee maal een parcours af. De zaterdag is voorbehouden aan de pony's en de B-paarden, de zondag aan de paarden in de klasse L, M en Z. 's Zondags wordt vanaf ongeveer 14.00 uur op het hoofdterrein de kür op muziek gereden. Hiervoor hebben zich achttien deelnemers ingeschreven, waarvan twee met pony. De enige twee Texelse deel nemers zijn Hansje van der Kooi met de Fries Lobke en Bea Dekker met Revanche. Dirk de Haas, de bekende Nederlandse dressuurrui ter, die aan de dressuurwedstrijden deelneemt, is ook bij de kür te zien. De dressuurruiters kunnen in het weekend driemaal een proef rijden De Rabobank Noord Holland Wien net; heeft talentenpakketten besr iger baar voor zowel de dressuuf het springen. De wedstrijden be: ie t nen zaterdag om 8.00 uur, zon: 0|ge om 8.30 uur. Publiek heeft grfoors toegang. In verband met de te wachten grote drukte wordt gea: seerd zoveel mogelijk op de fiK komen. Meer informatie is te vi^&r op www.texel-weekend.nl. Vissersvrouwen zijn vanavf (dinsdag) vanaf 20.00 uur we* er v in De Parel om met elkaar i igioi gedachten te wisselen Onder1 entr ding van dominee Petra Bah an r van de Waddengemeente w# laar diverse onderwerpen aangesneö feuv Het gaat daarbij vooral om sites en c waarin deze vrouwen hadden»" praten over school, opvoeding k moeilijke keuzes terwijl hun mar m re op zee zitten. De Parel is geve? ian op het adres Oesterstraat 1* Oosterend. it. c

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2