'Op dit bedrijf is zoveei te beieven 3 COURANT TEXELSE G-team verspeelt tweede plaats Bedrijvig/ie/(7~] UK Dames Tevoko bijna veilig René de Lange in bestuur NNP \\fat ik zeggen wou... Bedrijvig^ Aanbesteding aanstaande, maar: Nog geen aangepast ontwerp gemeentehuis F amilieberichten ffe Rondleidingen over bollenkwekerij VERVOLG VAN PAGINA 1 DINSDAG 24 APRIL 2007 begr laatst was hier een kampeerder, je zag onze bloeiende narcissen m vroeg of hij bollen kon kopen, he man wist niet dat je voor- örsbloeiers in het najaar plant. Er ijn zoveel mensen uit de stad die een idee hebben hoe het hier op iet platteland werkt.' Om kinde en, maar ook volwassenen kennis jver de het bloembollenbedrijf bij te brengen, maar vooral om ze een euke dag te bezorgen, start Ingrid leest uit De Koog in de meiva- ties met educatieve rondleidin- over het bedrijf. .«en tie hebben hier een prachtig leven, wil onze gasten graag laten zien kiaarom. Aan onze campinggasten nerk ik dat ze erg genieten van de Kilheid die ze hier hebben. En dat e graag het land op willen. Er is ier zóveel te beleven.' Niet alleen leiden met narcissen, crocussen, feuwe druifjes en tulpen, maar ook raakliggende akkers met allerlei tenten. slootkanten en water waarin ai alles rondzwemt. Uit een leskist ze een schepnet te voorschijn, naarmee torretjes, visjes en andere leestjes kunnen worden opgevist. i zitten beschrijvingen in en wat al net meer. Omdat educatie wel de cdige kennis vereist volgt Uitgeest feivoor een cursus die opleidt om met schoolklassen het boerenbedrijf rond te gaan. Ze toont de educa tieve map Met de klas de boer op. 'Er staat allerlei informatie in en sluit aan op het huidige onderwijs. Heel ver antwoord. Ik vertaal de inhoud naar ons eigen bedrijf en verzorg zelf het materiaal. Zo'n bedrijf biedt allerlei speelse elementen en mogelijkheden. Bruggetjes, slootje springen en noem maar op. Ik maak een speciale route over het bedrijf, die ze kunnen volgen. In de bollenschuur kunnen ze van de zomer zien hoe de bollen worden verwerkt en mogen ze bijvoorbeeld zelf wat bollen tellen.' Gevoelige onderwerpen worden niet geschuwd. 'Waarom we hier bijvoorbeeld met de landbouwspuit rondrijden. Maar ik leg wel uit waarom we op dit bedrijf niet anders kunnen en dat de natuur toch goed gedijt. Dat geeft een breder beeld dan hetgeen de jeugd vanuit de groene hoek doorgaans voorgescho teld krijgt.' Het is niet louter idealisme waarom Uitgeest de rondleidingen start. 'Een bedrijf biedt veel mogelijkheden, fk zie het als een extra pijler. Net als de workshops die ik in pluktuin Ane- moone biedt en de bloemwerken die ik sinds kort op bestelling maak.' S"m ,-a-, a an v Het ziet er steeds meer naar uit dat het eerste damesteam van Tevoko ook volgend seizoen in de regiodivisie speelt. De Texelse volleybalsters verloren zaterdag weliswaar naar verwachting van het sterke US 2, maar veroverden wél éen set.. Omdat concurrent Croonenburg verrassend met 4-0 van Martinus verloor, volstaat in [de laatste wedstrijd tegen StamS- ovoco één punt. «let een smalle selectie naar Amster- lam afgereisd hadden de Texelse lames tegen US 2 weinig hoop op en goed resultaat. De gastvrouwen teken echter ook niet in hun beste te steken, al speelden ze beter vonge week, toen ze in Castri- verrassend van Croonenburg ■ren. Tevoko kon in elke set lang wjblijven, maar door fouten bij de leivice en veldveVdediging stond et na drie sets toch 3-0 voor de thuisploeg (25-19, 25-21, 25-19). Met veel veerkracht haalde Tevoko in de vierde en laatste set alles uit de kast en nam zo toch nog een punt mee uit de Wibauthal (22-25). In de halve finale van de beker, een dag later, bleek het Texelse team niet meer de motivatie te kunnen opbrengen. Veel fouten gaven de dames Compaen, kersvers kam pioen in de promotieklasse, de kans in hun spel te komen en de geringe tegenstand van Tevoko te overwinnen. Met 3-0 kwam er een einde aan het bekeravontuur van de Texelse ploeg. Alle ogen zijn nu gericht op de beslis sende wedstrijd tussen StamSovo- co 3 en Tevoko 1, die zaterdag in Soest wordt gespeeld. Dankzij een beter setgemiddelde heeft het Texelse team nog één puntje nodig om op de veilige negende plaats te eindigen en daarmee het regiodivi- sieschap veilig te stellen. nee i' 1 net nd besu iSUl? en bec le -, zofifolc aft gr. Je te i lie i mar' m jeves at 13 tené de Lange, directeur en igenaar van Langeveld en de l°°y, is donderdag toegetreden bt het bestuur van de Neder- indse Nieuwsblad Pers (NNP). benoeming van De Lange Öllf ond Plaats tijdens dezelfde bij enkomst waarin het bestuur fecheid nam van Henk van Wijk, tens terugtreden verband hield 'et zijn afscheid als directeur en igenaar van L&R. benoeming van De Lange is fgens NNP-directeur Paul Bos 'al te danken aan de actieve rol be Texelse uitgeverij inneemt inen de overkoepelende organi se van lokale nieuwsbladen. L&R temt onder meer deel aan een tetproject. waarin twaalf lokale loeverijen zich oriënteren op de «komst. Die ziet er volgens onder- fcksbureau Veldkamp met somber De interesse voor ontwikkelin- 5,1 in de directe omgeving is bij •I mensen groter dan zaken die van het bed spelen. Daar waar 1 tyonale en landelijke kranten door Stralisermg van redacties verder bet lokale nieuws af komen te m, ontstaat er meer ruimte voor wsbladen die zich specialise- °P het lokale nieuws, zoals de else Courant. Het pilotproject teelt als doel de lokale uitgevers n redacties meer bewust te maken 80 be maatschappelijke verande- It geat le fies te vu* >r ven anav: reel - wel' er kaar' inde? Ba"4an wt» laai esneö iejivst i situs' m Meningspeiling Na de meningspeiling is de gemeen teraad aan zet om een besluit te ne men. Kikkert: 'We hebben daarvoor gekozen omdat zij als volksverteg enwoordigers een afspiegeling van de samenleving zijn.' De politieke partijen spreken op 11 juni in de commissie Grondgebied over de herinrichting en in de raads vergadering van dinsdag 3 juli valt een definitief besluit. Daarna gaat de gemeente op basis van het uitgekozen model aan de slag met verdere voorbereidingen, zodat naar verwachting in 2009 de schop de grond in kan als een nieuw raadhuis aan de Haffelderweg in ge bruik is genomen. Het G-team van Texel'94 is er zaterdag op eigen veld niet in geslaagd de tweede plaats veilig te stellen. De Texelaars verloren met 3-5 van KGB en moeten de tegenstander uit Bovenkarspel nu boven zich dulden op de rang lijst. Texel'94 had goede reden met ver trouwen op de wedstrijd vooruit te blikken. In Bovenkarspel werd het destijds 3-2 voor de Texelaars. Ook nu ging het aanvankelijk uit stekend. Na goede combinatie met Robin Boogaard kreeg Jimmy Pon- niah een uitstekende kans de score te openen. Hij schoot echter naast. Even later werd het alsnog 1-0, toen Ponniah alert was bij een slim genomen vrije trap van Boogaard. Helaas voor de thuisploeg liet KGB daarna zien met voor niets naar het Foto-excursie De IVN-afdeling Texel houdt zater dag 28 april een foto-excursie onder leiding van Kees Goedegebure. De excursie duurt ongeveer twee uur. Gestart wordt om 10.00 uur bij de Dunningsweg (een zijweg van de Ploegelanderweg, komende vanaf de Rozendijk na ongeveer honderd meter links). Het thema is Lpnte, deelname is gratis. Meer informatie bij Kees Goedegebure, tel. 06-45610632. Stem van toerist Wat ik in de discussie over de Groeneplaats tot nog toe heb gemist, is de stem van de meer dan 1.000.000 toeristen die jaarlijks naar Texel komen. Hun stem zou bijvoorbeeld door belangenorgani saties als TVO, TVL, WV en TESO moeten worden vertolkt. Ik heb ze nog niet gehoord. Alleen een kleine groep vanuit Ondernemers Vereni ging Den Burg. Vertegenwoordigt die alle ondernemers? Ook is er bij mijn weten door de gemeente geen adviesaanvraag naar deze groeperingen uitgegaan. Naast het heffen van toeristenbelasting voor verblijfstoeristen, wil men ook de dagtoerist gaan belasten. Mogen zij dan ook een stem? Daarnaast wijs ik op één van de genoemde randvoorwaarden: toevoegen van centrumfuncties. Dit betekent ook: wat bebouw je wel en wat bebouw je niet,wel parkeren of niet parkeren en autoluw of autovrij. Binnen een aantal jaren zal ook een discus sie op gang komen of het nog wel gewenst is dat het verkeer door de flessenhals Weverstraat naar het Schilderend wordt geleid. Afgeleide voorzieningen leiden tot meer en vaker bezoek en het sluiten van de ring zal ook tot meer bezoek leiden, Ook zal de nieuwe Groene plaats naast passanten verblijfstoe risten aantrekken. Wat mag en kan de maximale loopafstand naar de Groeneplaats zijn? Dé hamvraag is dus: wat zijn de consequenties van bouw en inrichting? Frits Langeveld, Beeresteyn. ringen die van invloed zijn op het functioneren van de (lokale) media en hen het voortouw te laten nemen in veranderingen. De NNP is de landelijke organisatie van circa 75 uitgevers die circa 180 lokale kran ten uitgeven met een weekoplage van ver boven de 3 miljoen exem plaren. Toen gastpresentator en Radio 1-verslaggever Jeroen Wie- laarts tijdens de NNP-dag in Voort huizen vorige week vroeg waarin dit project inmiddels heeft geresul teerd. vertelde TC-hoofdredacteur Gerard Timmerman dat wat hem betreft de journalist niet meer het alleenrecht heeft om nieuws naar buiten te brengen. Nu al komen er dagelijks foto's binnen bij de redactie en met name internet biedt mogelijkheden om meer ruimte te geven aan deze vorm van burger- journalistiek. Het is de bedoeling dat de website van de TC zich op termijn meer tot een Texels podium ontwikkelt waarop de redactie wel deskundigheid inbrengt, maar niet altijd meer het laatste woord hoeft te hebben. De papieren editie zal - zo is de verwachting - ook op ter mijn niet verdwijnen, maar door de ontwikkeling van internet mogelijk wel veranderen. De website www.texeltoerist.nl die deze week wordt gelanceerd, is naast een bron van informatie over het eiland, bedoeld als podium voor Texelaars en onze gasten. Stoffeerders richten eigen bedrijven op Stoffeerders Adrie Huiding (48) uit De Koog en Roel Merks (27) uit Oudeschild hebben beiden een eenmanszaak opgericht waar mee ze de Texelse markt willen bestrijken. Hun bedrijven maken deel uit van een onderneming die een groep stoffeerders uit de Kop van Noord- Holland heeft opgezet. Huiding en Merks, die beiden sinds een paar jaar op Texel wonen, werkten eerst bij Moerbeek, maar beslo ten daarna voor zichzelf verder te gaan. Huiding, sinds zijn 17de in de stoffeerderij, werkte eerder ook al als zelfstandige. De twee wer ken momenteel voornamelijk aan de overkant. 'We hebben de afge- Vrouwen van Nu Ingrid Zijlstra spreekt donderdag 26 april, voor de afdeling Texel van de NBvP Vrouwen van Nu over progressieve ontspanningstherapie en meditatie. De bijeenkomst wordt gehouden in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg en begint om 20.00 uur. eiland te zijn gekomen. Eén van de aanvallers besloot een mooie actie met een hard schot en toen keeper Martijn Verbeeke verkeerd stond opgesteld werd het even later zelfs 1-2. In de slotfase had Paul Bakker na een mooie pass van zijn broer Jos de gelijkmaker op de schoen. Hij schoot echter op de lat. Even later mikte ook Jos Bakker iets te hoog. In de tweede helft voerde Texel'94 een wissel door en werd Jan Frans Haveman keeper. Hij deed het met onaardig, maar moest toch al snel tweemaal de bal uit het net halen. Prachtig samenspel tussen Robin Boogaard, Jimmy Ponniah en Paul Bakker leidde even later tot de tweede Texelse treffer, gescoord door Bakker. Maar KGB boorde alle Texelse hoop al snel de grond in door voor de vijfde maal te scoren. In de slotfase bepaalde Peter Tuit- man de eindstand uit een penalty, verkregen na een handsbal, op 3-5. Zaterdag speelt Texel'94 in Mijdrecht tegen Argon, waartegen het op eigen veld 1-1 werd. Hoe gaat het nieuwe gemeen tehuis eruit zien? Een vraag die de gemoederen bezighoudt vanaf het moment dat de raad het aan vankelijke ontwerp van Alberts en Van Huut van tafel veegde. Een aangepast ontwerp laat op zich wachten. Als de raad vanavond akkoord gaat met de aanbestedingsprocedure, gaat Alberts en Van Huut aan de slag om het oorspronkelijke ontwerp zodanig aan te passen dat het vol doet aan de eisen: sober, doelmatig en met een goede uitstraling. In een penode waann de aandacht vooral gencht is op de inrichting van de Groeneplaats. lijkt de uitstraling van het nieuwe raadhuis aan de Haf felderweg wat naar de achtergrond verschoven. Toch heeft de gemeente aangegeven nog deze maand met de aanbesteding te willen beginnen, een proces dat wordt uitbesteed aan ABC Bouwmanagement in Veenen- daal. Berekend is inmiddels dat het nieuwe raadhuis bijna twaalf miljoen euro moet gaan kosten. Maar voor dat geld kan het imposante eerste ontwerp, waaraan menig Texelaar in de vorm van een avondje brainstor men en kleien ideeën heeft aange dragen, niet worden gebouwd. Om geld uit te sparen heeft het college van b en w laten doorschemeren met een verdieping minder genoegen te nemen en dat de centrale hal wel iets kleiner kan. Maar meer dan dat het architectenbureau zich bij het defini tieve ontwerp moet houden aan de grenzen die de gemeenteraad heeft aangegeven (sober, doelmatigheid en toch een goede uitstraling), kon gemeentevoorlichter Frans Hopman er gisteren niet over zeggen. 'Geen wijk als er geen behoefte is' De realisatie van een nieuw woon- wijkje aan de westkant van Oos terend maakt weinig kans als er geen behoefte aan nieuwe huizen blijkt te zijn. Dat zei bestuurslid Brendan de Graaf vrijdagavond tijdens de jaarvergadering van de Strender dorpscommissie. Hij zei te hopen dat alsnog veel mensen het woningbehoefteonder zoek van de gemeente en de Stich ting Wonen Texel invullen, zodat de behoefte op papier kan worden aan getoond. 'Ik kan me met voorstellen dat er geen behoefte zou zijn', aldus De Graaf. De dorpscommissie is er tot nu toe vanuit gegaan dat in ieder geval 76 mensen op zoek zijn naar woonruimte in Oosterend. De dorpscommissie presenteerde daarom eind vorig jaar een plan om ten westen van het dorp tussen het complex van SVO en de Nesweg een nieuwe wijk met 'echte Strender huisjes' te bouwen. Dat zou volgens de commissie beter zijn dan nieuwe huizen tussen de bestaande bebou wing te plaatsen (inbreiden). Een nieuwe wijk zou ook de Maartens kerk een centralere ligging in het dorp geven. Probleem is dat het beoogde gebied in het provinciaal streek plan als uitsluitingsgebied is gede finieerd. De provincie is eventueel bereid die omschrijving aan te pas sen om woningbouw mogelijk te maken, maar daarvoor een behoef te worden aangetoond. De Graaf: 'Hopelijk gaat er vanuit Oosterend een hausse aan enquêtes naar Den Burg, zodat we duidelijk aangeven wat we hier willen.' lopen tijd vijfendertigduizend vier kante meter tapijttegels en vijfdui zend vierkante meter linoleum in de Hogeschool van Amsterdam gelegd, tienduizend vierkante meter rubber vloerbedekking in een ziekenhuis in Birmingham en we hebben veel hotels in Amsterdam, Brussel en Antwerpen gestoffeerd.' Merks en Huiding richten zich ook op recrea tieparken en particulieren. 'We gaan bij mensen thuis langs om stalen te demonstreren en mensen kun nen eventueel ook naar de winkel komen die we samen met de andere stoffeerders in Callantsoog hebben.' De stoffeerders werken gezamenlijk onder de naam De Heren Van. De goederen worden volgens Merks en Huiding rechtstreeks van de fabri kanten afgenomen. Nooit een onvertogen woord Hebben wij van haar gehoord Ze had nog zoveel plannen met haar leven V, --Helaas werd haar niet meer tijd gegeven yj Veel stille pijn heeft zij geleden Nu is de strijd voor haar gestreden Heel verdrietig, maar vol bewondering voor haar optimisme en wilskracht, hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve dochter, zuster, schoonzuster en tante Cornelia Marina Maria Vinke Corina A Den Burg, t Alkmaar, 16-1-1967 20-4-2007 C.J. Vinke en N.J. Vinke-Vendel Adri en Lmdy Vinke-Neill Willem Vinke en Jeanette van Tatenhove Rob en Tilly Vinke-Zuidema Chris en Lonneke Laura en Martijn Corina is in „de Vlinder". Hollewal 42 te Den Burg. Dinsdag 24 april wordt om 19.00 uur de avondwake gehouden in de R.K. kerk, Molen straat 36 in Den Burg. Aansluitend is er gelegen heid tot condoleren. De uitvaartmis vindt woensdag 25 april plaats om 14.00 uur in de bovengenoemde kerk, waar na we Corina begeleiden naar haar laatste rust plaats op de R.K. begraafplaats. Na afloop van de begrafenis kunt u ons ontmoe ten in "De Witte Burcht". Molenstraat 19. Correspondentie-adres; Beatrixlaan 45j, 1791 GA Den Burg. Als u geen persoonlijk bericht hebt ontvangen, kunt u deze advertentie als een uitnodiging beschouwen. Niemand kan weten wat je hebt gevoeld, ook niet wat je hebt geleden. Het is een gemis, een stille pijn, dat onze tante er niet meer zal zijn Dag Corina Chris en Lonneke Laura en Martijn Zij was een vechter in dit leven. Nu heeft zij deze strijd verloren. is niet meer Zij blijft in onze herinnering voortleven. W.M. Schoenmaker-Vendel C.G. Schoenmaker W.C. Vendel F.M. Vendel-de Coninck G.T. Agter-Vendel F.H. Agter Neven en nichten In Gods lovely garden There was an open space God looked down upon you And saw your tired face He took you in his arms and said Cohna, here you can rest It is beautiful in my garden Cause I only take the best Lieve Corina Bedankt voor je vriendschap We zullen je missen! Marja, Lisette en Marinka Corinne, Klaus, Daniël en Mitchel Dag Corina Hoe doe je dat? Afscheid nemen van iemand die je nooit meer zal zien. Hoe doe je dat? Afscheid nemen van iemand waar je van houdt. Hoe doe je dat? Afscheid nemen van Corina, voor altijd, voorgoed. Afscheid nemen van iemand, zeg me hoe je dat doet. Ome Johan Tante Door Ria en Erik Niels en Evelien en kinderen Bedroefd hebben wij kennisgenomen van het overlijden van Corina Vinke Jarenlang was zij trouwe hulp bij evenementen van onze vereniging en stichting. Wij wensen de familie veel sterkte toe. Bestuur en verenigingen LR de Waddenruiters en PC De Kleppertjes Bestuur Stichting Overdekte Manege Texel De woensdagochtend zal nooit meer hetzelfde zijn. Rust zacht lieve Corina Familie Vinke heel veel sterkte Wietske. Aris, Jesse, Caitlin 27 april gaan wij trouwen. Sven Amende Marianne Noordzij De receptie is van 17.00 - 18.30 uur in De Worsteltent. Heel blij zijn we met de geboorte van Ralf Sander 12 april 2007 Nicole Bakker Robert Steffen Schellinkhof 17 705 EH Heerhugowaard Een schitterende pro fessionele HP Compaq Business notebook van MHIT-Automatisering. Nu met een flinke korting te koop via www.texelse- veilingcourant.nl. Profi teer er van! Crocs model Cayman, normaal €39,98, bij Mant- je €34,98 Echtpaar zoekt woon ruimte. Tel. 0222- 327881. Xexelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5.25 tot en met 3 regels. Per regel meer. €1.75 (mcl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Een vermoeid en gespan nen lijf? Bij BodyCare Texel kun je terecht voor een kuur voor het gehele lichaam! Bied mee op www.texelseveilingcou- rant.nl Te koop gevraagd in/of na bij Den Hoorn schuurtje, boet of bouwval. Restau- rantie, asbest, enz. geen bezwaar. 06-22159897 of debieder@hotmail.com Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. www.voordeelland. nl. Led/ plasma/ stereo/ dvd. Gratis entree Kinder Speelparadijs. Tot -ziens op De Krim! Te koop wegens tijdgebrek: Waarschip 7.25x2.50x1.20 kwarttonner, mahonie uit voering, in uitstekende staat' Zeer goede en complete zeezeiler. Tel: 319637. Gezellig en voordelig lek ker eten en uur bowlen? Kijk naar de aanbieding van De Krim/ Wadden- toeve Texel op www. texelseveilingcourant.nl Fashion Store Texel Nieu we collectie Completo Weverstraat 45. Een schitterende pro fessionele HP Compaq Business notebook van MHIT-Automatisering. Nu met een Iflinke korting te koop via www.texelse- veilingcourant.nl Profi teer er van! www.voordeelland.nl voor reparatie. hgrid Uitgeest van de Maaikeduinweg met een leskist bij een slootje op het bedrijf.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3