eilandberichten van de raad voor u informatierubriek van de gemeente texel Kom maar op met uw verbeterpunten! Gast van de raad gS burgemeestercolumn Zo kunt u het ook bekijken TEXELSE JQ COURANT 1 Marjan van der Werff: Gemeente Texel steeds digitaler Adopteer een monument Bloemen voor piloot Stille tocht Huiselijk geweid Programma herdenking 4 mei Woningbouw schiet op Hartelijk dank voor het meedenken! Meierblis Kijkdag weggesleepte voertuigen Doe zelf mee op spectaculaire open dag brandweer Openingstijden en bereikbaarhe gemeentehuis VRIJDAG 27 APRIL 2007 Veel inwoners informeren zich eerst via de website www.texel.nl alvorens ze naar het gemeentehuis stappen. Baliemedewerker Marian van der Werff vindt dat duidelijk merkbaar. „Informatie opzoeken en vragen mailen is gemeengoed. Men komt hierdoor met gerichte vragen naar de publieksbalie en wij hoeven ze niet een hele stapel beleidsnota's mee te geven." Vooral mensen van buiten Texel zoe ken eerst op internet en bellen pas daarna, zo valt haar op. Helaas is het nog niet mogelijk om formulieren volledig digitaal af te handelen. Wel sturen de medewer kers op verzoek allerlei gegevens via de e-mail toe, zoals gemeentelijke informatie, folders en kaartmateriaal. Eigenlijk alles waar geen kosten aan verbonden zijn", aldus Marjan. „Van buitenaf hebben de mensen wel eens de indruk dat we maar één druk op de knop hoeven doen, om informatie kant-en-klaar door te geven. Zo mak kelijk is het helaas niet. Het koppelen van alle gegevens is een ingewikkeld verhaal maar het komt er aan. Boven dien wordt steeds meer wettelijk ver plicht. Bijvoorbeeld moeten straks ook onze bestemmmgsplankaarten via de website te raadplegen zijn." Marjan weet waar ze het over heeft, want behalve medewerker aan de pu blieksbalie is zij verantwoordelijk voor het Digitaal Loket op de website. Zij stuurt een heel netwerk van medewer kers aan. die moeten zorgen dat de gegevens actueel blijven. Daarnaast worden wetswijzigingen en dergelijke automatisch landelijk aangepast. „We willen zo zorgen dat de informatie op de website klopt, zodat men goed voorbereid naar het gemeentehuis komt. Dat scheelt een hoop tijd. Wij houden ons trouwens aanbevolen voor verbeterpunten. Kom maar op!" leder is van harte uitgenodigd om op 30 maart aanwezig te zijn bij de pu blieke bijeenkomst om ideeën en wen sen voor de strandnota te verzame len. De openbare avond op 30 maart aanstaande zal gehouden worden in het dorpshuis van De Waal van 19:30 tot 22:00 uur. Aanmelding met naam, adres en e-mailadres opgeven via email@texel.nl. meer zaken kunt u via in ternet met de overheid regelen. De gemeente Texel loopt hierin, zoals de meeste kleinere gemeenten, niet voorop maar heeft met de geheel vernieuwde website wel een be langrijke stap gedaan. De website www.texel.nl is eind 2006 in samenwerking met de andere Wad deneilanden opgeleverd. Het is niet langer een soort folder op internet, maar een eigentijds middel om met u te communiceren Centraal staat een uitgebreide producten- en dienstenca talogus. Als u meer informatie wilt heb ben over bijvoorbeeld het aanvragen van een vergunning of reisdocument, dan kunt u dat thuis achter uw com puter opvragen. In de loop van dit jaar wordt de website verder uitgebouwd met o.a. een raadsinformatiesysteem, DigiD en internetkassa. Zo wordt het straks mogelijk om diverse producten en diensten via ons digitaal loket af te handelen. Dat moet de druk aan de balies n het gemeentehuis verminde ren. Ovengens blijft de publieksbalie wel bestaan. Wij verwachten dat een groot deel van onze inwoners behoef te blijft houden aan een persoonlijke dienstverlening. Leuker kunnen we het niet maken, makkelijker wel... Leerlingen van de basisscholen in Den Burg hebben donderdag 26 april weer meegedaan aan het jaarlijkse "Adop teer een monument". Eerst werden ze Stilte tamtajfemeester Geldorp ontvan gen in de raadzaal, waar de heer M. de Bruin vertelde over zijn ervaringen als onderduiker. Ook waren er twee voordrachten, klonk er muziek en werd samen het Wilhelmus gezongen. Daar na verplaatste iedereen zich naar de Algemene Begraafplaats om bloemen te leggen bij de geadopteerde monu menten. In het kader van de dodenherdenking op 4 mei 2007 zal bij het Lancaster monument langs de dijk ter hoogte van Oosterend een korte plechtigheid plaatsvinden. De heer C. Ellen en de nabestaanden van een Amerikaanse piloot zullen bloemen en kransen leg gen ter nagedachtenis. Dit omdat de betreffende piloot vlakbij deze plek in de Waddenzee is verdronken, nadat zijn toestel was getroffen door Duits afweergeschut. De plechtigheid is om streeks 14.00 uur. De gemeente verzoekt omwonenden rekening te houden met de stille tocht op 4 mei in Den Burg. Winkeliers wordt verzocht hun exploitatie op koopavond tussen 19.30 en 20.00 uur terughou dend te voeren en reclameborden even van de weg te halen. De eerste 34 woningen in De Volmo len zijn klaar. Het eerste deel van dit nieuwe woongebied bij Den Burg is hiermee ingevuld. Naast het eerste blok aan de Distelvlinder zijn intussen de volgende contouren al te zien. Er komt dus kleur aan! (Luchtfoto: Daan Koopman, gemeente Texel) Woensdag 25 april hebben de vierde en voorlopig laatste meedenkavond gehouden van het project "Ruimte voor het hart". Uw animo om mee te denken was uitstekend. We hebben liefst 300 kanten ideeën aangeleverd gekregen, variërend van complete plannen tot losse suggesties. Naast de openbare avonden waren er bijvoorbeeld ook spreekuren (totaal 45 aanmeldingen), interviews (25 perso nen) en heeft de gemeente voor elke bijeenkomst uitnodigingen verstuurd naar omwonenden, ideeënleveran- ciers en andere geïnteresseerden. Maandagavond 30 april worden op heel Texel weer meierblissen ontsto ken. Bij de gemeente zijn in totaal 94 blissen door particulieren gemeld. Daarnaast zijn er bij alle dorpen ge meenschappelijke meierblissen. Uit sluitend het storten en verbranden van schoon afvalhout, snoeiafval en slootruigte is toegestaan. Hou het dus schoon en veilig. De gemeente wenst ieder veel plezier! B&W hebben in april een bijdrage ge geven voor het Steunpunt Huiselijk Geweld in de kop van Noord-Holland. Mishandeling binnen het gezin komt helaas overal voor, dus ook op Texel. Het steunpunt heeft een telefoonlijn waar vragen binnenkomen en maakt daarnaast mensen bewust van het be staan van dit geweld. In april is de lan delijke publiekscampagne "Nu is het genoeg!" gestart. Deze is bedoeld om slachtoffers, daders en omstanders aan te sporen om hulp te vragen. Hulplijn huiselijk geweld: (0900) 234 55 66 (24 uur/dag. 10 cent/minuut). Internet: www.huiselijkgeweldkopvan- noordholland.nl Houdt Texel schoon! Laatste tijd komen er bij de gemeen te herhaaldelijk klachten binnen over zwerfafval, veroorzaakt door groepen jongeren die na het winkelen en het nuttigen van etenswaren hun afva! op straat deponeren. Helaas gebeurt dit aan de lopende band. Zoals we alle maal weten is het met normaal om zo met onze leefomgeving om te sprin gen. Wij doen daarom een beroep op ouders, scholen en eigenlijk alle Texe laars voor meer respect. Dus. zoals op de vuilniswagen staat: "Wij houden Texel schoon, met z'n allen!" Wat zijn üw woonwensen? Denk nog even aan het invullen van de grote Texelse woonenquète! Met uw hutp willen we per dorp weten waar en hoe u (of uw kinderenj later w>tt wonen. Inzenden kan nog tot 28 april (morgen), dus reageer nu! Herdenkingsbijeenkomst vrijdag 4 mei 2007 in de Nederlands Her- vormde Kerk in Den Burg. Thema: "Vrijheid, grondrechten en veilig heid". Na afloop is er een stille tocht naar de,Algemene Begraaf plaats. Eenieder is welkom. 18.30 uur: kerk open, orgelspel D. Wassink. 18.45 uur: opening burgemeester mr. C.J. Geldorp-Pantekoek. Muzikaal intermezzo Texels Chris telijk Mannenkoor. Voordracht door leerlingen Thijsse- school. Voordracht leerling OSG De Hoge- berg. Muzikaal intermezzo Texels Chris telijk Mannenkoor. Gastspreker dominee de heer C.F Klaassen. Muzikaal intermezzo Texels Chris telijk Mannenkoor. Slotoverweging dominee PA. den Braanker. 19.30 uur: begin stille tocht naar de Algemene Begraafplaats aan de Ko- gerstraat, met omfloerste trom door het Koninklijk Texels Fanfarekorps. Rondgang over de Algemene Be graafplaats, gevolgd door: kranslegging bij kunstwerk "De Le vensboom", geschonken door Georgië aan Texel; kranslegging bij monument voor de Geallieerden "Cross of Sacrifice"; verzamelen bij het voorgedeelte van de begraafplaats; enkele koralen gespeeld door het Koninklijk Texels Fanfarekorps (KTF); Last Post door KTF 20.00 uur: twee minuten stilte; reveille door KTF; kranslegging bij het monument "De Goede Herder" door de burgemeester en oud-verzetsmen sen; kranslegging bij het monument "De Goede Herder" door de Texelse ve teranen. mogelijkheid tot het leggen van bloemstukken door de overige aanwezigen. Afsluiting herdenkingsbijeenkomst door de burgemeester. Gezamenlijk Wilhelmus, onder be geleiding van KTF. Einde herdenkingsbijeenkomst. rubriek van de gemeenteraad De gemeenteraad is er voor u! Wij willen u graag persoonlijk vertellen hoe het openbaar bestuur in onze gemeente werkt. U wordt hierbij dan ook van harte uitgenodigd onze 'Gast van de Raad' te zijn. Binnenkort hoopt de raad weer inwo ners als gast te mogen verwelkomen U maakt dan als VIP kennis met de gemeenteraad van Texel Doel van dit programma is inwoners kennis te laten maken met de lokale gemeen tepolitiek en de kloof tussen politiek en inwoners te verkleinen. De eerste avond bent u gast tijdens één van de raadscommissieverga deringen, te kiezen door uzelf. De voorzitter van deze commissie, een raadslid, zal uw gastheer/gastvrouw zijn die avond. Voor aanvang krijgt u uitleg over onder andere het da gelijks werk van de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders. Ook wordt kort inge gaan op de agenda van de verga dering. Tijdens de tweede avond bent u gast in de raadsvergadering. Voorafgaand krijgt u een rondleiding door het ge meentehuis en kunt u kennismaken met burgemeester mr. C.J. Geldorp- Pantekoek, de wethouders en de raadsleden. Belangstelling? Als u belangstelling heeft gast te zijn dan kunt u zich opgeven bij de raadsgriffier, Marit de Porto, telefoon (0222) 36 21 45, of via griffier@texel.nl Als op de openbare weg een voertuig verkeerd geparkeerd c.q. gestald is waarvan wij de eigenaar niet kun nen achterhalen, krijgt dit voertuig een gele sticker. Daarop staat dat men het voertuig binnen twee weken moet weghalen. Zo niet, dan doet de gemeente dat. De kosten van verwij deren en opslaan op gemeentegrond komt voor rekening van de eigenaar. Voertuigen moeten na maximaal een \J j j ZIC) I f"l O jaar opnieuw worden aangeboden aan de (oud-(eigenaars voordat ze 0TV3irOUt0S vernietigd worden. Daarom is er op 31 mei kijkgelegenheid van 9.00 uur tot 11.00 uur. Vrijmarkt Ook dit jaar zal op koninginnedag (30 april) een vrijmarkt worden gehouden in het centrum van Den Burg. Op deze vrijmarkt mogen uitsluitend particu lieren een standplaats innemen. Be drijfsmatige verkoop van goederen of producten is niet toegestaan. Zie verder de officiële publicatie elders in deze krant. Terwijl Texel een ongekend zon nig voorjaar meemaakt, zijn we op het persoonlijke vlak op geschrikt door minder goed nieuws. Op deze plaats wil ik daar graag even op ingaan. Allereerst heeft u ongetwijfeld over de ziekte van wethouder Bakker gelezen. Ik ben daar erg van ge schrokken en wens Peter een goed herstel toe. Binnen het college missen we hem zeer; waarschijn lijk zullen we besluiten een tijdelijke vervanger aan te stellen. Ook de afwezigheid van Rom van Schaik, die eveneens in het zie kenhuis is opgenomen, doet zich dezer dagen voelen. Met hem ont breekt ditmaal bij de lintjesregen en de 4/5 mei herdenking helaas een vertrouwd gezicht. Voorts heeft een van onze hand havers een bijzonder nare ervaring opgedaan bij het uitoefenen van zijn functie (het kopstoot-incident). U heeft dat in de media kunnen lezen. Dergelijk agressief gedrag van burgers jegens ambtenaren vind ik onacceptabel. Naast fysiek geweld hebben we helaas ook te maken met verbaal geweld. Laatst heb ik een rondje gemaakt met een parkeerwachter. Als je dan hoort wat zij soms over zich heen krijgen, dat is met nor maal. Soms worden ze zelfs thuis gebeld door Texelaars die ze de huid vol schelden omdat die een bon hebben gekregen. Onterecht, want onze parkeerwachters doen correct hun werk in opdracht van het gemeentebestuur. Men beseffen dat het niet ons om bonnen uit te delen, maarte zorgen dat er geen parkeerovi last ontstaat. De parkeerwacht! zorgen dus voor de oplossing v een probleem, zo kunt u het bekijken. Een geheel ander onderwerp de grote woonenquète die decs- meente samen met de Stichter Wonen Texel heeft uitgezet, ft gegevens zijn nodig voor een ges: toekomstig woningbouwbeteds Texel. Na uw massale steun m de actie "Texel mag met op ste' is het heel belangrijk dat u ookn. weer jn groten getale meewekl Doe uw formulier dus nog even op de bus of vul 'm e-mail. Tot slot wil ik jong en oud oproep? om aanwezig te zijn bij dejaadjë herdenking op 4 mei. Nog stes wordt elders ter wereld oorlog» voerd en is vrijheid helaas niet var- zelfsprekend. Belangrijk om da samen even bij stil staan. Mr. Joke Geldorp-Pantekoek, 01 De Kn Als u wilt weten wat het brandweer- werk inhoudt, kom dan naar de open dag op 30 april (Koninginne dag). Brandweer Texel zoekt nieuwe vrijwilligers en verzorgt daarom een gevarieerde kennismaking, die ook leuk is voor toeschouwers, leder is welkom van 13.30 tot 16.30 uur bij de brandweerkazerne aan de Bern- hardlaan in Den Burg. Aanmelden vooraf is niet nodig. Brandweer Texel wordt ingevuld door vrijwilligers die elders hun werkver band hebben en in geval van een - calamiteit opgeroepen worden. Het zijn mannen en vrouwen in de leef tijd van 18-55 jaar die hiermee een wezenlijke bijdrage levering aan de veiligheid van de Texelse samenle ving. Het korps heeft minimaal 50 en maximaal 55 leden, verdeeld over de posten Den Burg en De Cocks- dorp. Om in te spelen op de huidige en toekomstige mutaties in de per sonele bezetting wordt nu een open dag gehouden. De brandweer zoekt acht mogelijke nieuwe vrijwilligers in de leeftijdscategorie van 18-35 jaar. Tijdens de open dag krijgen liefheb bers de kans aan den lijve te n wat het o.a. betekent te zoeken: met ruimte gevulde rook, te« op hoogte vanaf de ladder## 1 te assisteren bij een ongeval.. naast zijn er verschillende s waar u de voertuigen, gereecs m pen en gerelateerde activiteit» zien. Om het een en ander veilt?: ten verlopen, worden de dee!# tijdens hun beproevingen bijges door leden van het korps. Het gaat om de volgende voertuigen: 3 gehavende oude caravans 4x2 meter; 1 gehavende oude Alpenkruiser aan hangwagen; 1 gehavende oude boot met trailer; 1 Opel Vectra; 1 bouwlift. Voor vragen kunt u terecht bij Team Toezicht, Martin van den Brakei. Op Koninginnedag (maandag 30 april) zijn het gemeentehuis en gemeente werken gesloten. Voor storingen en calamiteiten kunt u bellen met de servicebalie (0222) 36 21 11U wordt dan automatisch doorverbonden met de storingsdienst. De huisvuil- en bedrijfsafvalroute van die dag wordt woensdag 2 mei ver reden. Zet daarom uw container tijdig aan de weg. Eventuele noodzakelijke ledigingen bedrijfsafval kunnen wij dinsdag 1 mei en donderdag 3 mei voor u verzorgen. :e publicatie kunnen geen re in worden ontleend.) Openingstijden aangepast worden gespreid en er toch ting is op de winkel-koo De evaluatie van de proef met de avondopenstelling heeft geleid tot een kleine aanpassing van de ope ningstijden. De publieksbalie in het gemeentehuis is per 1 mei 2007 op vrijdagmiddag twee uur eerder open, zodat het bezoek meer kan De definitieve openingstijden 8.30-12.30 15.00-19.00u ma t/m do vrijdag Openingstijden: maandag/donderdag vrijdag Telefoon algemeen: (0222) 36 21 21 Servicebalie: (0222) 36 21 11 Fax: (0222) 36 22 87 E-mail: email@texel.nl 1 8.30-1-

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 10