s Texel viert Koninginnedag TEXELSE 2 COURANT I Leo van den Berg houdt van afwisseling 1 Cjtslaagd Spiderman 3 in première bij Cinema Texel Film E Agenda E teso VRIJDAG 27 APRIL 2007 Op heel Texel wordt maandag Koninginnedag gevierd. In alle dor pen hebben de feestcommissies activiteiten voor jong en oud geor ganiseerd. De dag begint in Den Hoorn, waar om 9.30 uur muzikan ten van DEK van de toren blazen en eindigt rond 19.00 uur in Oosterend met de Koninginneloop. Hieronder het programma per dorp. Den Burg Op de Groeneplaats in Den Burg wordt vanaf 9.00 uur Koninginne- markt gehouden. Standplaatsen zijn voorbehouden aan verenigingen. In de straten rond het centrum wordt vrijmarkt gehouden voor particulie ren. Om 12.00 uur gaat een versier de optocht van start, voorafgegaan door KTF. Er wordt van het gebouw van KTF aan de Emmalaan naar de Groeneplaats gelopen. De markt eindigt rond 12.45 uur. Van 15.00 tot 17.00 uur worden op de Groeneplaats spelletjes gehou den voor de jeugd tot en met groep 8. Deelname kost €1,50, inclusief ijsje. Voorafgaand aan de Koninginnedag wordt in café De Zwaan 'koningin nenacht' gehouden met optredens van Impress, Jut en Jul en Mari anne. De koninginnenacht begint zondag om 21.00 uur, de toegang is gratis. Oudeschild Bij de Bruinvis in Oudeschild gaat om 10.30 uur een optocht van start, met als thema Jubileum. De deel nemende kinderen worden door een jury beoordeeld. Van 13.30 tot 145.30 uur worden op het boei- enlandje spelletjes gehouden voor de jeugd tot en met groep 4. Om 14.45 uur start het grote zoekspel voor iedereen vanaf groep 5. Deel nemers (in groepen van maximaal vier personen) kunnen zich tot vlak voor aanvang opgeven. Om 16.30 uur moeten alle opdrachten zijn ingeleverd, waarna om 17.00 uur de prijsuitreiking volgt. De hele middag wordt er vrijmarkt gehouden, staat er een springkus sen opgesteld en zijn er ijsjes en andere lekkere dingen te koop ten bate van de peuterspeelzaal. Oosterend In Oosterend begint Koninginnedag met een rondgang door Excelsior. Vertrokken wordt om 10.15 uur bij De Bijenkorf. Vanaf 11.30 uur kun nen in de Oranjestraat kinderen zich uitleven met stoepkrijt. De feest commissie heeft voldoende krijt ingekocht en hoopt op een grote deelname. Vanaf 13.15 uur kun nen groepen tot vier personen zich inschrijven voor een fotospeurtocht door het dorp. Om 18.00 uur gaat bij De Kroonprins in de Kerkstraat de jaarlijkse Koninginneloop van start. De Cocksdorp De feestcommissie De Cocksdorp/ Eierland viert Koninginnedag net als vorig jaar op het terrein bij buurt huis Bethel in Zuid-Eierland. Daar gaan om 14.00 uur de kinderspelen van start. Voor kinderen tot en met groep 2 zijn de gebruikelijke kin derspelletjes georganiseerd, oudere kinderen en volwassenen kunnen meedoen aan de zeskamp, inclusief zeepkistenrace. Deelnemers kun nen zich opgeven bij Cees of Erik Hooijschuur, tel. 06-55860075 en 06-21593597. De dag begint met een rondgang van Excelsior door De Cocksdorp. Deze gaat om 9.15 uur van start bij het Eierlandsche Huis. De Koog Koninginnedag wordt in De Koog gevierd met een kelnerrace. Deze gaat om 15.00 uur van start bij De Blauwe Piste. Deelnemers moe- Ook bij zijn zevende tentoonstelling in Tusse de Banke geeft Leo van den Berg blijk van zijn grote veelzij digheid. Van figuratief tot abstract en soms wat dromerig, de schilder maakt zeer uiteenlopende kunst. Hij laat zich daarbij inspireren door zowel de mens als de natuur. 'Ik heb altijd verschillende stijlen beoefend en dat wil ik graag zo hou den. Ik vind de afwisseling plezieng Door steeds aan vier tot zes doeken tegelijk te werken, geef je bovendien de verf de kans goed te drogen. Ik (Foto Joop floTVTTtófSoeööan* TemJ) werk altijd met olieverf', vertelt Van dag 9 mei. Tusse de Banke is dage den Berg. Het werk dat hij in Tusse de lijks, met uitzondenng van zondag, Banke exposeert is recent. De dertig geopend van 11.00 tot 17.00 uur. doeken heeft hij allemaal afgelopen najaar of winter gemaakt. De gro tere exemplaren vroegen behoorlijk wat tijd. 'Inclusief het voorwerk tus sen de 300 en 450 uur. De kleinere waren sneller klaar.' Lof zwaait hij ten slotte de medewerkers van de firma Z. Graaf toe. 'Ze maken prachtige lijsten, mooi afgewerkt. En de samen werking verloopt altijd erg goed.' De tentoonstelling is gisteravond geopend en te zien tot en met woens- ten - gekleed als Willem-Alexander en Maxima - een parcours met hindernissen afleggen. Teams van maximaal vier personen kunnen zich vanaf 14.00 uur inschrijven bij 't Speelkwartier. De prijsuitreiking volgt om 18.00 uur in De Blauwe Piste. Het feest begint met een ver sierde optocht, voorafgegaan door de SOS-Band. Deze gaat om 13.30 uur van start bij dorpshuis De Hof. Vanaf 14.30 uur worden rondom het dorpshuis spelletjes voor de aller kleinsten gedaan. Deelname kost €2,50, deelnemers moeten begeleid worden door een Berry Lussenburg 'Sprekend' in Klif 12 In Klif 12 in Den Hoorn brengt vrijdag 4 mei Berry Lussenburg zijn programma Sprekend. Met zijn twee eerdere voorstellingen maakt Lussenburg naam door zijn spitsvondigheid, geëngageer de grappen en snelle overgangen. Ook was hij een van de verrassin gen tijdens Broadway 2006. Berry Lussenburg (1962) toerde in 2001 met de finalisten van het Leids Cabaretfestival langs de Nederland se theaters. Hij staat bekend om zijn gekke invallen en rappe tong. Zijn teksten zijn geëngageerd en zeer scherp. Hij was -werkzaam bij Omroep Vlaardingen als DJ in het muziekprogramma Unlimited en speelde van 1983 tot 1999 tradi tioneel toneel bij theatergroep De Fakkel. Bij theatergroep Schmieren speelde hij eigentijdse stukken van de Vlaardinger Ger van de Veen en maakte hij kennis met monologen. Dit inspireerde hem tot het schrijven van eigen programma's. Lussenburg baseert zijn voorstellin gen op de laatste nieuwtjes en actu aliteiten. Na Vermist en Prevenief volwassene. Ook worden een vlooi enmarkt en een familiequiz gehou den. Den Hoorn In Den Hoorn begint de dag al vroeg. Om 9.30 uur speelt DEK op de toren van het kerkje. Om 10.30 uur gaat bij dorpshuis De Waldhoorn een rondgang door het dorp van start. Alle deelnemende kinderen mogen daarbij een zo mooi mogelijk ver sierd hoofddeksel opzetten. Om 11.15 begint het binnenprogramma in het dorpshuis en om 13.30 uur het verrassingprogramma bij de Jan Drijverschool. vraagt hij zich in zijn derde voorstel ling af hoe ver we kunnen gaan. Daarnaast spreekt hij over hobby- kippen, kruisraketten, de politiek en terreurbestrijding. De reacties van zowel pers als publiek op zijn voor stellingen zijn overweldigend. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt 14,-. Diner vooraf is mogelijk, reserveren kan via tel. 319633 en via e-mailadres info@klif12.nl. Verkade-expositie in Maritiem Museum Dat het dit jaar tachtig jaar geleden is dat het Verkade-album Texel uit kwam is voor het Maritiem en Jut- tersmuseum in Oudeschild reden van 28 april tot en met 28 oktober een expositie te houden met onder andere 35 originele aquarellen en tekeningen. De kunstwerken wor den tentoongesteld in een zojuist geopend vissershuisje op het muse umterrein, dat is ingericht in de stijl van 1930 Ter gelegenheid van deze expositie geeft Ambachtscentrum Texel dins dag 1 mei van 13.30 tot 16.00 uur demonstraties chocoladezeepjes en papier maken. De 24-jarige Anne Marie Dros uit Oosterend is afgestudeerd aan de School voor Journalistiek in Utrecht. Ze heeft vandaag haar diploma in ontvangst genomen. Dros is afgestu deerd in de richting televisie. Ze liep stages bij de Amstelveensche Cou rant en AT5. Ze gaat aan de slag bij het bedrijf The Filmfactory in Utrecht. Cinema Texel beleeft dinsdag 1 mei de première van Spiderman 3. Daarin heeft Peter Parker eindelijk het juiste evenwicht gevonden tus sen zijn toewijding aan M.J. en zijn plichten als superheld. Maar er zijn donkere wolken op komst. Als zijn pak plotseling pikzwart wordt en zijn krachten nog groter worden, verandert ook zijn karakter en komt de donkere en wraakzuchtige kant boven die hij altijd heeft proberen te onderdrukken. Onder invloed van zijn pak wordt Peter overmoedig en begint hij de mensen die het meest om hem geven te verwaarlozen. Uiteindelijk wordt hij gedwongen te kiezen tussen de verleidelijke kracht van zijn nieuwe pak en de held vol medeleven die hij vroeger was. Ondertussen moet hij het opnemen tegen twee van de meest gevrees de slechteriken ooit: Sandman en Venom. In de serie De Volkskrant-specials in Cinema Texel draait dinsdag en woensdag de oorlogsfilm Flags of our Fathers Het verhaal begint in februari 1945. Terwijl in Europa de overwinning voor de Geallieer den eindelijk in zicht komt, woedt de oorlog in de Stille Oceaan in alle hevigheid voort. Een van de belangrijkste en bloedigste veldsla gen speelt zich af op het eiland Iwo Jima. Wanneer vijf mariniers en een veldarts de Amenkaanse vlag op de Suribachiberg planten, is dat één van de meest memorabele momen- ten uit de geschiedenis. De foto daarvan werd later een symbool voor een natie die genoeg had van de oorlog. De soldaten werden op slag beroemd. Zelf hadden ze daar geen weet van. Een deel sneuvel de kort daarna alsnog, de anderen vochten met hun kameraden door om hun leven te behouden. Enkele andere films zijn gepro longeerd. 300 is een avontuurlijke actiefilm, die speelt in het jaar 480 voor Christus, wanneer de koning van Sparta met zijn troepen de strijd aangaat met de opkomende Per zen. Mr. Bean's Holiday is het ver volg op de kaskraker uit 1997, met uiteraard weer Rowan Atkinson in een onnavolgbare hoofdrol. Music and Lyrics, met in de hoofdrollen Hugh Grant en Drew Barrymore, gaat over de aan lager wal geraakte popster Alex, die teert op vergane glorie. Hij belandt in de problemen wanneer de succesvolle diva Cora Corman hem vraagt een duet voor haar te schrijven en dat met haar te zingen. Voor kinderen draait de Nederlands gesproken animatiefilm Beestenboel (oorspronkelijke titel BarnyardIedere maandag kunnen liefhebbers in Cinema Texel terecht voor een sneak preview, een voor proefje van een film die officieel nog niet uit is. Ook bioscoop De Kiekendief op vakantiepark De Krim opent zijn deuren de komende week enkele malen. Er zijn drie films te zien. Ghost Rider is een combinatie van science-fiction en actie en gaat over de motorstuntman Johnny Blaze (een rol van Nicolas Cage), die om de levens van zijn geliefden te redden zijn ziel aan een duis tere macht verkoopt In de komedie Norbit neemt Eddie Murphy bijna alle merkwaardige typetjes voor zijn rekening. En in de Nederlands gesproken familiefilm Ernst, Bobbie en de Geslepen Onix strijden onze helden tegen een industrieel die het liefst heel Nederland wil asfalteren. Het volledige programma staat in de agenda van deze krant en op de website www.texelsecourant.nl. Doe- en kijkmarkt op het Turfveld Op het Turfveld in de Dennen wordt donderdag 3 mei van 10.00 tot 16.00 uur een grote doe- en kijk markt gehouden. Deze natuurmarkt, waaraan vele natuurorganisaties en -groepen deelnemen, heeft als the ma de Very Important Plants and Animals (VIP's). Dit in verband met het vijfjarig jubileum van het nati onaal park Duinen van Texel. De markt biedt onderdak aan tal van activiteiten. Het IVN is aanwezig met een doolhoftent en een puzzeltocht, onder leiding van de mariniers van de Joost Dourleinkazerne kan een klimmuur worden bedwongen, er wordt een mini-wampex gehouden en er worden vogelhuisjes getim merd. Onder de deelnemende natuurgroepen zijn ook Ecomare, Vogelwerkgroep, de Vleermuiswerk groep Texel, de KNNV, het WNF. De Lieuw, Natuurmonumenten, de NJN en het nationaal park Duinen van Texel. In de stand van Bureau Zandbank worden buitensporten als nordic walking, kickbiking en skaten gedemonstreerd. Open dag brandweer Brandweer Texel zoekt nieuwe vrijwilligers en verzorgt daarom op Koninginnedag een gevarieer de kennismaking, die ook leuk is voor toeschouwers. Bezoekers zijn welkom van 13.30 tot 16.30 uur bij de brandweerkazerne aan de Bernhardlaan in Den Burg. Aanmelden vooraf is niet nodig. Het Texelse brandweerkorps bestaat uit mannen en vrouwen van 18 tot 55 jaar die een wezenlijke bijdrage leve ring aan de veiligheid van de Texelse samenleving. Het korps heeft mini maal 50 en maximaal 55 leden, ver deeld over de posten Den Burg en De Cocksdorp. Om in te spelen op de huidige en toekomstige mutaties in de bezetting is de brandweer op zoek naar acht nieuwe vrijwilligers tussen de 18 en de 35 jaar. Tijdens de open dag krijgen bezoe kers de kans aan den lijve te ervaren wat het in een met rook gevulde ruimte te moeten werken, op gro te hoogte vanaf de ladderwagen en hoe het is te assisteren bij een ongeval. Daarnaast wordt informatie over voertuigen, gereedschappen en gerelateerde activiteiten verstrekt. Winkels open De winkels in De Koog zijn op zon dag 29 april en Koninginnedag de hele dag geopend. Alleen de super markt is maandagmiddag gesloten. ï-jj ;u Cécile de Boer in bibliotheek In de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg zijn de hele maand mei schilderijen te zien van de Texelse kunstenares Cécile de Boer. Zij liet zich inspireren door zee en kust, wat heeft geresulteerd in enkele opzienbarende schilde rijen in acryl, olieverf en gemengde technieken. De zeegezichten wor den geëxposeerd in het kader van de Week van de Zee. In verband hiermee houdt Hans Witte van het NIOZ op 23 mei een lezing met als titel Vissen in de hjkdom van de Waddenzee. Cursus wereldmuziek De Muziek- en Dansschool begint woensdag 9 mei met een cursus wereldmuziek. In een serie van de acht lessen van drie kwartier laat docent Loes Bakker de cursisten kennis maken met diverse soor ten wereldmuziek, waaronder Afri kaans, klezmer, Zuid-Amerikaans, Oost-Europees, Keltisch en Vlaams/ Nederlands. Er wordt gewerkt aan het instuderen en arrangeren van muziek, met inachtneming van de muzikale mogelijkheden van de cur sisten. Inschrijven kan met de gitaar, fluit, tinwhistle, blokfluit, accordeon, viool, cello, piano/keyboard en kla rinet. Muzikanten met andere instru menten kunnen in overleg deelne men. De cursus wordt gegeven op woensdag vanaf 19.00 uur. Deelna me kost €65,-. Voor aanmelden en meer informatie: Muziek- en Dans school, tel. 313493, e-mailadres info@mdt-texel.nl. Vrijdag 27 april: Bij mooi weer verzorgt Peter Riteco van 15.00 tot 17.00 uur een demon stratie beeldhouwen voor Galerie Klif Art in Den Hoorn. In Cinema Texel draaien Music and Lyrics (16.00, 18.45 uur). Mr. Bean's Holiday (16.15, 19.00, 21.45 uur) en 300 (21.30 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draait Norbit (19.00 uur). Zaterdag 28 april: Bij de Hamster aan De Vang in Oude schild kunnen particulieren de hele dag gratis afval storten. Het betreft een actie van de gemeente om te voorkomen dat afval op de meierblis- sen wordt gedumpt Bij manege Akenburg nabij Den Burg beginnen om 8.00 uur de wedstrijden van het Texelweekend. Met vandaag dressuurproeven en springwedstrij- den. De Gezondheidswijzer geeft in samen werking met Rescue Nederland een cursus kernvaardigheden eerste hulp aan kinderen. Deze duurt van 9.30 tot 17.00 uur en wordt gegeven in het wijkgebouw van de Thuiszorg aan de Schoonoordsingel in Den Burg. In Oudeschild en De Cocksdorp wordt van 10.00 tot 16.00 uur de jaarlijk se reddingbootdag van de KNRM gehouden. In Oudeschild kunnen het nieuwe boothuis en de nieuwe wip pertruck van station De Koog worden bezichtigd. De IVN-afdeling Texel houdt een foto excursie onder leiding van Kees Goe- degebure. De excursie duurt ongeveer twee uur. Gestart wordt om 10.00 uur bij de Dunningsweg (een zijweg van de Ploegelanderweg, komende vanaf de Rozendijk na ongeveer honderd meter links). Het thema is Lente, deel name is gratis. Bij mooi weer verzorgt Peter Riteco van 15.00 tot 17.00 uur een demon stratie beeldhouwen voor Galerie Klif Art in Den Hoorn. Model Racing Texel houdt een com petitiewedstrijd op de kartingbaan bij Akenbuurt (nabij Den Burg). Aanvang 19.00 uur. De 25-jarige Texelse Dart Organisatie viert feest in het restaurant van hotel De Pelikaan. Speciale gast is de inter nationale topper Bobby George uit Engeland, die een demonstratie geeft. Aanvang 19.30 uur. In café De Kombuis op de haven van Oudeschild begint om 21.30 uur een optreden van Henk Haanraads, alias The Chief. In zijn glorietijd was hij gitarist van Shoreline, nu trekt hij solo rond en speelt op vier verschillende gitaren op vele locaties. In Cinema Texel draaien Music and Lyrics (11.30, 16.00, 18.45 uur), Mr. Bean's Holiday (12.00, 14.00, 16.15, 19.00, 21.45 uur), Beestenboel (13.45 uur) en 300 (21.30 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Km draaien Ernst, Bobbie en de Geslepen Onix (14.00 uur), Norbit (16.00 er 19.00 uur) en Ghost rider (21.30 uur). Zondag 29 april: Bij manege Akenburg nabij Den Burg beginnen om 8.30 uur de wedstrijden van het Texelweekend. Met vandaag dressuurproeven en springwedstnj- den en vanaf 14.00 uur de kür oc muziek. De winkels in Den Burg zijn van 12.00 tot 16.00 uur geopend. Voorafgaand aan de Koninginnedag wordt in café De Zwaan in Den Burg 'koninginnenacht' gehouden, mei optredens van Impress, Jut en Jd en Marianne. Aanvang 21.00 uur, de toegang is gratis In Cinema Texel draaien Music and Lyrics (11.30, 16.00, 18.45 uur), Mr Bean's Holiday (12,00, 14.00, 16.15, 19.00, 21.45 uur), Beestenboel (13.45 uur) en 300 (21.30 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Knrr draait Ernst, Bobbie en de Geslepen Onix (14.00 uur) Maandag 30 april: In alle dorpen worden festiviteiten rond Koninginnedag gehouden. De programma's staan elders in deze krant. De winkels in Den Burg zijn van 10.00 tot 14.00 uur geopend. Frans en Lies Pieterse verzorgen 's middags muziek in Tumbleweeds De Koog. In Oosterend wordt vanavond de Koninginneloop gehouden. Inschre ven kan vanaf 17.00 uur in dorpshus De Bijenkorf. In Cinema Texel draaien Music arc Lyrics (11.30, 16.00 uur), Mr. Bean- Holiday (12.00, 14.00, 16.15 uur) bi Beestenboel (13.45 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Km draaien Norbit (16.00, 19.00 uur) e-i Ghost rider (21.30 uur). Dinsdag 1 mei: Ter gelegenheid van de opening van de Verkade-expositie verzwc Ambachtscentrum Texel demonstra ties zeep en papier maken op te terrein van het Maritiem en Jutters Museum in Oudeschild. Op uitnodiging van Nelda Hi«? spreekt Kees Goedegebure in buur huis Bethel in Zuid-Eierland overrrv- sen met een verstandelijke beperVr; Het thema zal op een spirituele m«e worden benaderd. Aanvang 20.00w': entree €5,-. In De Witte Burcht in de MolenstrS in Den Burg wordt 's avonds een op? klaverjasdrive gehouden. In Cinema Texel draaien Beesten!»- (11.45 uur), Spiderman 3 (12.00 15.00, 18.45, 21.45 uur), Mr. Bear: Holiday (14.00, 16.15, 19.00 uur) ff. Flags of our fathers (20.00 uur). Hoogwater te Oudeschild Vr. 27 05.14 en 17.30 u. Za. 28 06.35 en 18.45 u. Zo. 29 07.40 en 19.34 u. Ma. 30 08.36 en 20.25 u. Di. 01 09.06 en 20.45 u. Wo. 02 09.36 en 21.30 u. Do. 03 10.00 en 22.06 u. Vr. 04 10*36 en 22.35 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt zondag 29 april op om 06.11 en gaat onder om 21.04 uur. 3i volle maan. Om de drukte de baas te kunnen 2 TESO dezer dagen geregeld een exri boot in. Dat gebeurt vandaag (vrijda: nog tot 20.00 uur, zaterdag van 91 tot 16.00 uur en zondag van 141 tot 20.00 uur. Er is dan ieder hall uu een afvaart, zowel vanuit Den Held? als vanaf Texel. Toch moeten auto mobilisten vandaag rekening hout)? met wachttijden van een hall vr Op Koninginnedag wordt een zr dagsdienst gevaren. De eerste afva? vanaf Texel is dan om 7.00 uur, a eerste vanuit Den Helder om 7.30 uu Meer informatie over de veerdienst s te verkrijgen via tel. 369600 of webs® www.teso.nl. De Boekenkasten van Noord-Holland Op Wereldboekendag, maandag 23 april, is de campagne De Boe kenkasten van Noord-Holland van start gegaan. Tijdens deze campagne kunnen alle inwoners van Noord-Holland bepalen welk boek niet in de provinciale kast mag ontbreken. Alle Nóord-Hollanders kunnen hun stem uitbrengen op een formulier dat te verkrijgen is bij de boek handel en in de biblitoheek en te downloaden van www.boeken- kasten-nh.nl. De boekhandels en Rondleidingen Russenoorlog Gelein Jansen geeft in mei drie rondleidingen door polder Eierland om terug te blikken op de Geor gische Opstand die in 1945 heeft plaatsgevonden. De rondleidingen duren ongeveer anderhalf uur en worden met auto's gemaakt. Jansen houdt ze op zaterdag 5 mei, donderdag 10 mei en woensdag 16 mei. De start is om 10.30 uur bij café-restaurant De Slufter aan de Slufterweg. De kosten bedragen €6,50 (inclusief koffie en appelge bak). bibliotheek geven bij het inlevf het boekje Het Lievelingsboek Noord-Holland cadeau, waarin tig bekende Noord-Hollanders h lievelingsboek presenteren. Er k tot zaterdag 2 juni worden gestel Na het tellen van de stemmen vfl bekend gemaakt welke vijftig tö ken in de Boekenkast van NoJjïo^ Holland thuishoren. parti Natu Karei Loman ir Galerie Melk -y: 'c-i ur.V In Galerie Melk in de Herens'.' ■nel fnct

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2