Voetbalwedstrijd Steenenplaats trekt veel publiek Computers Spar voor basisscholen Website wijst de weg Texeltoerist.nl verbindt oude met het nieuwe TEXELSE 3 COURANT Engelse darter naar ziekenhuis afgevoerd Texelse Dartorganisatie viert 25-jarig bestaan Tevoko raakt plaats kwijt m 'Als we maar geen natuurkunde krijgen' Texelse scholieren doen mee aan Duitse uitwisseling Familieberichten ■B.V DINSDAG 1 MEI 2007 Bobby George wordt ook wel The King of Bling genoemd vanwege zijn sieraden. Een smet op de avond was het ziek worden van de Engelse dar ter Bobby George. Hij was restau rant/hotel De Pelikaan gekomen voor een demonstratie tijdens het feest ter ere van het 25-jarig bestaan van de Texelse Dartor ganisatie. Vlak voor zijn optreden kreeg hij hevige buikkrampen en werd met een extra boot naar het ziekenhuis gebracht. Daar bleek dat littekenweefsel van een mil toperatie twintig jaar geleden de oorzaak te zijn. Dat was tegen zijn buikwand aangekleefd en gaan draaien. 'Het was vooral heel erg vervelend voor hem. Het feest ging gewoon De band Poundcake heeft zeilen bijgezet en het was gezellige avond', aldus Jan Duinker, lid van de feestcommis sie. Duinker is vanaf het begin lid de Dartorganisatie en was betrokken bij de oprichting. 'We speelden altijd met vijf man in café De Pilaar in Den Burg. Het leek ons leuk een competitie op te zetten, ledereen moest een team van drie personen vormen en zo zijn we begonnen.' De vereniging telt inmiddels 118 leden en er wordt op drie niveaus competitie gespeeld. Vooral door het succes van Raymond van Barneveld steeg het aantal leden. De gezelligheid was voor Duin ker de reden om te gaan darten. Duinker: 'Daarnaast vergt het ook veel concentratie. Een darter kan nog zo goed zijn, maar als de laatste pijl niet in de dubbel wordt gegooid, win je nooit.' Voorzitter Jeroen Huizinga kan zich voor stellen dat mensen darten niet als echte sport zien. 'Het is eigen lijk gewoon een avondje uit. Aan de andere kant trainen de echte topdarters meer dan profvoetbal lers. Om in vorm te blijven moet je als darter zes tot acht uur per dag oefenen. Voetballers doen dat hooguit drie uur.' Het was de bedoeling dat Duin ker het in de demonstratie tegen George zou opnemen. Voordat bekend werd dat de wedstrijd niet zou doorgaan in verband met buikkrampen van de Engelsman, dacht Duinker niet dat hij kon winnen. 'Ik ben kansloos en heb me niet op deze wedstrijd voor bereid. Ik ben aan het verhuizen en er staan allemaal dozen in de garage. Dan zou ik tussen de dozen moeten gooien.' Hij heeft enige ervaring met het spelen tegen topdarters, want hij nam het in een andere demonstratie al eens op tegen Raymond van Barneveld. 'Ik was helemaal niet gespannen van te voren, maar begon tijdens de wedstrijd hele maal te trillen.' George had op dat moment nog geen last van krampen en wel zin in een potje darts. Het maakte hem niet uit wie er zou winnen. 'Darts is een sociaal spel en het gaat erom dat het leuk is.' George wordt ook wel The King of Bling genoemd om de vele sieraden die De Engelse darter Bobby George werd met maagkrampen naar het ziekenhuis in Den hij draagt. Hij bereikte in 1980 en in 1994 de finale van de Embassy. Vooral deze laatste prestatie is opmerkelijk omdat hij de halve finale daaraan voorafgaand won met een gebroken rug. 'Ik speelde helemaal niet goed, maar won toch. Ik begrijp .nog niet hoe dat kon.' Van Texel had hij nog niet veel gezien. 'Ik kwam vanmiddag om half drie aan en ben gaan sla pen. Morgen ga ik alweer weg dus ik heb niet veel kans om rond te kijken. Dat vind ik jammer. Ik ben drie maanden geleden voor het eerst in Holland geweest en vind vooral de bomen hier zo mooi.' Nog geen kwartier later werd George ziek en met een extra boot naar het ziekenhuis in Den Helder gebracht. Zondagmid dag is hij naar Engeland gevlo gen voor verdere behandeling. Met de Texelse Dartorganisatie is afgesproken dat hij opnieuw naar Texel komt. Het damesteam van volleybal vereniging Tevoko slaagde er zaterdag niet in StamSovoco het punt afhandig te maken waar het behoefte aan had. StamSovoco uit Soest kende geen mededogen en behaalde een overwinning van 4-0. Tevoko is daarmee veroor deeld tot het spelen van promo tie/degradatiewedstrijden. Deze worden op 12 mei gespeeld. De Texelse volleyballérs vertrok ken zaterdag vol goede moed naar Soest. Zij dienden slechts één punt te behalen voor een veilige negende plaats op de ranglijst. En StamS ovoco werd in de thuiswedstrijd met 3-1 verslagen. Maar al direct na het begin van de wedstrijd in sport hal De Bunt bleek StamSovoco gebrand op de overwinning en de Texelse ploeg had de handen vol. In de eerste set hielden de ploegen elkaar nog lang op gelijke hoogte, maar naarmate de set vorderde, kreeg Tevoko steeds meer moeite met de scherpe services van het op de zevende plaats staande Sovoco. Het grotendeels uit jonge, voor top- volleybal geselecteerde, speelsters bestaande team, wilde zich in deze laatste competitiewedstnjd positief onderscheiden. Tevoko kon de ach terstand niet meer goed maken en verloor de set met 19-25. In de tweede set hadden de spe lers van StamSovoco zich beter ingesteld op de aanval van Tevoko, die door matige passing ook weinig variatie meer kende. De Texelse ploeg raakte gedemotiveerd en speelde de resterende sets plicht matig uit (25-14, 25-10, 25-9). Tevoko moet in de promotie/degra datiecompetitie alle zeilen bijzetten en hopen op een volledige selectie. Op 12 mei ontmoet de ploeg de nummers drie van de opvolgende promotieklasses, Nivo uit Hoorn en AW Keistad 3 uit Amersfoort. Kinderen van De Bruinvis nemen de computerapparatuur in ontvangst van Erik Kalverboer, Minne Goënga en Amo Koot (Foto Jeroen van Hattum/Beeldbank Texel) Een spaaractie van Goënga, Koot en Kalverboer heeft vijf Texelse basisscholen nieuwe computer apparatuur opgeleverd. De drie exploitanten van de Sparwin- kels in Den Hoorn, Oosterend en Oudeschild deelden de spullen vorige week uit. Een half jaar lang konden inwoners van de drie dorpen sparen voor de scholen. Bij elk tien euro aan boodschappen werd een spaarze- gel uitgedeeld die op posters kon worden geplakt. Het leverde diverse computers, laptops, beamers en digitale fotoapparatuur op. Dinsdag waren Kalverboer, Goënga en Koot in Oudeschild om de spullen voor de openbare basisscholen De Bruinvis, de Jacob Daalderschool (Oosterend) en de Jan Dnjverschool (Den Hoorn) uit te delen. Koot reikte later ook nog spullen uit aan de protestants-christelijke basisschool De Akker en de Timótheüsschool van de Gereformeerde Gemeente in Oosterend. In Den Hoorn en Oudeschild werd de spaaractie in de supermarkten gehouden. In Oosterend kregen mensen de zegels mee naar huis, zodat ze ze zelf aan één van de drie Strender scholen konden besteden. Het leverde de Drijverschool en de Bruinschool elk zo'n 17.000 zegels op. De Akker haalde er circa 16.500 op, de Daalderschool 8.000 en de Timótheüsschool 4.000. Voor de Drijverschool was de actie volgens directeur Henk Dekker een mooie opstap naar de komst van het eer ste digitale schoolbord. 'De beamer en computer die we daarvoor nodig hebben, hoeven we nu niet meer aan te schaffen.' Het digitale schoolbord maakt naar verwachting over een paar weken zijn intrede op de Hoornder school. De schofen zijn volgens Dekker zeer tevreden met de giften. 'Vooral omdat er geen tegenprestatie van ons werd verwacht.' De spaarac tie was een landelijk initiatief van de winkelketen. De lokale onderne mers voerden de actie uit. Koot 'Het heeft landelijk honderden compu ters opgeleverd.' Texeltoerist.nl combineert het beste van Texeltoerist Magazine, de succesvolle gratis Vakantie krant (met dit jaar 19 edities ca. 425.000 exemplaren), het rijke beeldmateriaal van Beeldbank- texel.nl en de interactieve moge lijkheden van het internet.' Dat zegt uitgever René de Lange van Langeveld en de Rooy over de nieuwe website Texeltoerist.nl. He: digitale zusje van Texeltoerist iMagazine waarvan dit jaar de 39ste editie verscheen is niet alleen een website met verhalen, reportages, nterviews en informatieve artikelen iver Texel, de site bevat ook een a die dagelijks wordt ver verst. Daar waar het een evenement «treft. is de agenda volgens De ■ange voorzien van historische en ecente foto's. ferder is gebruik gemaakt van aBerlei technische snufjes. Op een atellietkaart van het eiland zijn per locatie in verschillende kleuren igendapunten, artikelen en adver- enties aangeven. Verder kan via feze kaart een virtuele wandeling door elk dorp worden gemaakt. Voor «e moeite heeft de weg naar een jepaalde locatie te vinden, biedt exeltoenst.nl de helpende hand. de ingebouwde routeplanner is emoe: k We9 in een handomdraai uitge- J^ednjvigheid stippeld. Een ook website met een dyna mische inhoud. 'Gedurende het seizoen zullen artikelen, foto's, en andere bijdragen uit de Vakantie krant op de site worden geplaatst. In de Vakantiekrant worden gas ten gestimuleerd hun ervaringen te delen via de site, zodat er een optimale binding ontstaat tussen de gasten onderling en ook Texel.' Tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van uitgevers in Voorthuizen is het concept van de website bij col lega-uitgevers positief ontvangen, zodat het mogelijk elders wordt overgenomen. De eerste afspraken zijn inmiddels gemaakt. De Lange: 'Voor ondernemers biedt de site vele mogelijkheden om met hun gasten in contact te komen, nu ook al voordat deze op Texel zijn gear riveerd. Via de site is rechtstreekse doorverwijzing naar bijvoorbeeld menukaart (dagaanbieding) of reservering van het diner mogelijk. Zomaar enkele mogelijkheden. Een andere mogelijkheid is bijvoorbeeld om delen van de site te integreren in de eigen website en deze via grote televisieschermen aan de gasten te presenteren, eventueel voorzien van wervende advertorials.' Het kwik steeg zondag boven de twintig graden, maar veel voet balliefhebbers verkozen de televi sie boven de zon. Ajax, AZ en PSV moesten uitmaken wie er lands kampioen werd. In Eetcafé De Steenenplaats hing een televisie waarop de wedstrijd Excelsior-AZ was te volgen. Hier werd gretig gebruik van gemaakt. Theo Gerritsen uit Purmerend zat met radio-oortje in op het terras en zijn blik strak op de televisie. Hij was niet aanspreekbaar. Zijn vrouw Judith wel. 'Hij is voor Ajax. Die wedstrijd volgt hij via de radio.' Het stel verbleef in Hotel De Smulpot, maar kon daar de wedstrijd niet zien. 'We zijn op zoek gegaan naar een plek waar we wel konden kijken en zo kwamen we hier terecht. Ik vind het wel leuk om het te volgen, maar we zitten hier met name voor hem. Liever was ik vandaag gaan parachutespringen, maar de wind was niet goed.' Arjen Dening uit Oudewater ging er eens goed voor zitten, ledereen die tussen hem en de televisie ging staan, werd vriendelijk verzocht opzij te gaan. 'Ik ben helemaal niet zo fanatiek, maar mijn vriendin is winkelen en dit geeft mij mooi de gelegenheid om een biertje te dnn- ken en voetbal te kijken.' Hij is voor PSV. 'Ik hoop dat ze kampioen worden, maar heb er niet veel ver trouwen in.' ioor i ',T:.T4 BUREAU JEUGDZORG NOORD-HOLLAND-NOORD Daniël de Boer, Ferry Hoveling en Leonie Kiewiet gaan volgende week n ir een uitwisselingsproject. iFoto s< Er is geen betere plek om Duits te leren dan in Duitsland. Dat moet Ferry Hoveling, docent Duits op OSG De Hogeberg, gedacht heb ben toen hij contact zocht met scholen over de grens voor een uitwisselingsproject. Woensdag is het zo ver, dan vertrekken zes leerlingen uit 5 VWO naar Steinfurt om daar een week naar school te gaan en in een Duits gastgezin te logeren. Sinds december is Hoveling werk zaam op de OSG. Daarvoor werkte hij zo'n twintig jaar op een school in Baarn waar hij uitwisselingen deed met scholen in Gelsenkirchen en Dortmund. Hoveling: 'Het is voor leerlingen een leuke ervaring. Ze steken er veel van op en zijn echt veranderd als ze terug komen. Ze zijn volwassener. Ik moet er wel bij zeggen dat een week niet lang is. Vier weken zou beter zijn.' Op een website over uitwisselings projecten ging hij op zoek naar geschikte scholen. De school in Steinfurt trok zijn aandacht omdat er Nederlands wordt gegeven. 'De Duitse kinderen hebben er dan ook echt wat aan als ze hierheen komen.' De Belgische lerares die Nederland se les geeft.was enthousiast toen ze begin maart de mail van Hove ling las. Eind maart bezocht Hove ling, samen met conrector Henk van Atteveld, de school. 'Het is een grote school met 1100 leerlingen. In de omgeving van Steinfurt zijn verder geen gymnasia, ledereen wil hierheen Daarom is er zelfs een leerlingenstop.' De school zelf ver schilt van de OSG. 'Er zijn niet zo veel voorzieningen. Studieruimtes ontbreken.' Daniël de Boer (17) uit Den Hoorn en Leonie Kiewiet (16) uit Oost zijn twee van de zes gegadigden die volgende week naar Duitsland gaan. Daniël zou in eerste instan tie niet meegaan. 'Ik ben dit jaar al naar Senegal geweest voor een uitwisseling. Daarom had ik me hier eerst niet voor aangemeld omdat ik klasgenoten voor wilde laten gaan Toen bleek dat er niet genoeg aan meldingen waren, heb ik alsnog gezegd dat ik mee wilde.' De uitwis- selingsweek valt volgens Hoveling op een ongunstig moment. 'In de meivakantie en als ze terugkomen dan hebben ze een dag later een proefwerk.' Daniel en Leonie trek ken zich hier echter niets van aan. 'Dit is toch een mooie kans?', aldus Daniël. Het duo heeft via e-mail al contact gehad met de Duitse scholieren die hen in het gastgezin ontvangen. Zij in het Duits en de Duitse jongeren in het Nederlands. 'Er zaten een paar fouten in. maar verder was het een leuke brief. Het was wel grappig want er stond in dat ze geen allergie had. Wij moesten dat aangeven in verband met het gastgezin, maar kregen die informatie ook weer terug', aldus Leonie. Ze doet geen eindexamen in Duits, maar denkt zich wel te redden. 'Als we maar geen natuurkundeles krijgen. Daar ben ik niet goed in.' Leeg is de plaats, maar mooi zijn de herinnenngen aan onze lieve en altijd zorgzame Moeder, Oma en Oma-Oma JANNETJE ZIJM-VAN HEERWAARDEN Jannie Overweldigend en bijzonder waren de bloemen. kaarten en de woorden. Dit alles deed en doet ons goed. Voor al uw belangstelling willen wij u dan ook op recht bedanken. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Den Burg, mei 2007 Wij feliciteren onze (groot)ouders van harte met hun 50-jarig huwelijk Edo Thea Niels Linda Cor Ouwie. Vincent, Marco Erica Ronald Bob, Willem Elly Jan. Robin Marianne DEUTSCHLAND

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3