Veteranen Texel'94 halve eeuw op voetbalveld De Koog degradeert ondanks overwinning Van Rijsselberghe derde op EK TEXELSE COURANT Winkel te sterk voor SVO Texel'94 in laatste seconde naar zege DINSDAG 01 MEI 2007 Training Tevoko De trainingen van de B-jeugd van Tevoko worden met ingang van 7 mei samengevoegd. De nieuwe tij den zijn maandag van 18.00 tot 19.15 uur. Detraining op woensdag SV De Koog keert na een verblijf van één jaar in de vijfde klasse terug naar de zesdeDaar zag het zondag lange tijd niet naar uit. De ploeg van trainer Hans van der Park won op eigen veld op knappe wijze van Con Zelo (1 -0), terwijl concurrent Wierin- gerwaard vijf minuten voor tijd nog op achterstand (4-3) stond tegen Bergen, zodat een beslissingswed strijd in het verschiet lag. In de slot fase pakte Wieringerwaard echter alsnog een punt, waarmee het doek viel voor De Koog. Zonder Peter Koorn. maar met Pim Siebmga weer in de gelede ren, begon De Koog sterk aan de wedstrijd. De eerste twee kansen waren dan ook voor de thuisploeg. Eerst dook Wouter Kuip na een mooie dieptepass alleen voor het doel van de tegenstander op. Hij probeerde de keeper met een lobje te verrassen, maar via diens vinger toppen ging de bal rakelings naast. Enkele minuten later bracht Bart Jan Grismgt de snelle Pim Siebmga in stelling. Zijn harde inzet kon nog net geblokkeerd worden. Hierna volgden de kansen elkaar snel op. Vooral spits Wouter Kuip was diver se malen dicht bij een treffer. Enkele kopballen gingen net naast en bij scrimmages voor het doel kwam hij steeds centimeters tekort. Con Zelo kreeg eveneens enkele goede mogelijkheden, maar ook de schoten van de gasten misten tel kens het doel. Vlak voor rust leek de ploeg tot twee keer toe toch op voorsprong te komen, maar beide malen reageerde keeper Steven van Beek uitstekend. Kuip had pech bij een spectaculaire omhaal, die net naast ging, terwijl een hard schot van Pieter List eveneens een beter lot had verdiend. In de tweede helft kwam De Koog al snel op voorsprong. De fel storende Pim Siebinga zette de verdediging onder druk, waardoor Maurice de Groot de bal kon onderscheppen Met een uitstekende trap liet hij de keeper kansloos. Een kwartier later had De Groot pech toen hij de kee per met een kopbal kansloos liet, maar een verdediger op de doellijn redding bracht. Vier minuten later deed zich een bijna identieke situ atie voor. Ditmaal was het een kop bal van Pim Siebinga die door een verdediger van de lijn werd gehaald. Een kwartier voor tijd was ook Ben Siebinga dicht bij een treffer, maar alleen voor de keeper schoot hij naast. De laatste kans was voor Con Zelo, dat op enkele meters van het strafschopgebied een vrije trap mocht nemen. Keeper Van Beek kon de goed gerichte trap nog net tot hoekschop verwerken. Het bleef daardoor 1-0, na een uit stekende wedstrijd van De Koog. Groot was de deceptie, toen enkele minuten na het laatste fluitsignaal bekend werd dat Wieringerwaard een gelijkspel had behaald Gevolg is dat De Koog komend seizoen weer in de zesde klasse speelt, samen met Oosterend en ZDH. Zaalvoetballers Klif 4 is donderdag door een over winning op Texel'94 4 kampioen geworden in de tweede klasse van de Texelse zaalvoetbalcompetitie. De routiniers speelden een sterk seizoen, waarin ze echter lange tijd concurrentie kregen van het talent volle Oosterend 4. Aan het slot gaf de ervaring de doorslag. Staand op Klif 4 kampioen de foto poseren coach Leen van Elk, Chris Stolk, Jacco KagerenJos Berbée. Hurkend Bernard Ipenburg. Etienne van Bennekom. Joop Ronv mets en invaller Hans Berbee. Vaste krachten Herman Ridderinkhof e- Richard Bijpost ontbraken wegens een blessure. (Foto Paul HoogendiiMBeeldbanliïa) Voetbaluitslagen Donderdag 26 april: BKC-Texel'94 (restant) 2- Zaterdag 28 april: SVAP'74 B1-Texel'94 B1 0-3 Andijk B1-Texel'94 B2 5-i Den Helder B2-Texel'94 B3 utc Zouaven MB1-Texel'94 MB1 uü} Texel'94 MB2-LSW MB2 0-5 Texel'94 MB3-Uitgeest MB2 5ï: Texel'94 C1-Sint Boys C1 4-3 Wiron C2-Texel'94 C2 3-f De Koog C1-Den Helder C4 ZDH C1-BKC C2 Oosterend C1 -Succes C1 Argon G1 -Texel'94 G1 Texelse pupillencompetitie: Vitesse-Heerenveen SVC F1-De Koog F2 Roda-AZ Blackburn-SVC E1 ZDH E1-Chelsea 24 Manchester-Arsenal 2-! Fulham-ZDH E2 SVO E1-De Koog E1 1-3, Zondag 29 april: De Koog-Con Zelo Nieuwe Niedorp-Texel'94 w Watervogels-ZDH <i Winkel-Oosterend 4? WGW 2-Texel'94 2 Texel'94 4-SRC 4 Texel'94 5-Sint Boys 3 Kaagvogels 3-Oosterend 2 Oosterend 3-Flevo 5 24 Schagen DA1 -De Koog DA1 44) Oosterend DA1 -Dirkshorn DA1 2-2 Voetbalprogramma Zaterdag 5 mei: Texel'94 B1-Berdos B2 1M DEK B1-Texel'94 B2 Zeevogels B1-De Koog B1 ASV'55 MB1-Texel'94 MB1 1231 Texel'94 MB2-Vitesse 22 MB1 11 DZS MB1 -Texel'94 MB3 Texel'94 C1-Koedijk C3 Texel'94 C2-BKC C2 De Koog C1-Succes C1 1411 Wiron C2-ZDH C1 Texel'94 D1-Kaagvogels D1 11.3 Flevo D1-Texel'94 D2 De Koog D1-Geel Zwart D1 12.' Oosterend D1 -Den Helder D2 11 Spirit'30 MD1 -Oosterend MD1 10« Zondag 6 mei: DWOW 5-Texel'94 5 12 De Koog 2-JVC 5 Oosterend 2-Hollandia T. 4 14.9 Oosterend 3-Con Zelo 4 12 9 De Koog DA1-Winkel DA4 133 Always F. MA1-Texel'94 MA1 1L Programma zaalvoetbal Woensdag 2 mei: 18.45 Mantje 2-SVO 1 ArnoJ (restant (17 min.) van 29-12) 19.20 Klif dames 1 -Zeemacht 2 KB 20.10 Texel 2-RAB 1 (beker) Zaaldienst: RAB Donderdag 3 mei: 19.00 Sportshop 1-SVO 2 19.50 Mantje 2-Texel 2 20.40 Klif 1-Mantje 1 21.30 RAB 1-SVO 1 Zaaldienst: De Krim Vrijdag 4 mei: Geen wedstrijden Uitslagen: Texel 1-Old Stars 77 2 8-2. Hoofdklasse 1-Mantje 2 5-2, Krim 1-Sportshop Krim 3-RAB 2 4-5, Mantje 1-Krlm 2 11-5 ste klasse: RAB 3-Koog 2 3-7. Krim 4- 3 8-3. Koog 1-Sportshop 2 2-13. SVO 2 3-3 Tweede klasse- Koog 3-Texel Texel 6-Klif 5 5-5. Klif 4-Texel 4 Koog C1-Krim C2 2-2, Sportshop C3 3-7. D-jeugd: RAB D2-SVO D2 2 Dl-RAB Dl 2-4 ZDH verdient meer dan nederlaag Een sterk spelend ZDH stond zondag na de laatste wedstrijd tegen Watervogels opnieuw met lege handen. De Hoornders had den in Den Helder misschien wel verdiend te winnen, maar verlo ren met 4-2. Watervogels maakte nog kans op de titel. De gastheren moesten daartoe zelf winnen en hopen dat concur rent Sint Boys zich zou verslikken in WMC, dat vonge week de tweede periodetitel won. ZDH had zich ech ter voorgenomen de huid duur te verkopen. Al snel werd duidelijk dat de Helderse voetballers niet meer in hun kansen geloofden. Hun aanvalspogingen waren zonder veel dadendrang, waardoor de Hoorn ders verdedigend weinig moeite hadden op de been te blijven en met knap combinatievoetbal zelf ook af en toe de aanval zochten. Halverwege de eerste helft werd het toch 1 -0 voor Watervogels, toen de bal bij een ogenschijnlijk niet al te gevaarlijke vrije trap van rich ting werd veranderd, waardoor kee per Chris Stolk kansloos was. Ook daarna had ZDH het beste van het spel, maar op slag van rust werd het zelfs nog 2-0. Het doelpunt viel opnieuw uit een vrije trap, die overi gens knap werd ingeschoten. Ook na rust speelde ZDH sterk. Dat resulteerde in enkele goede kansen. Na tien minuten viel de beloning, toen Maurits Lap de bal na een combinatie met Mike de Bruijn met een fraai boogje over de keeper plaatste. Daarna zetten de Hoorn ders alles op alles om de gelijkma ker te forceren. De kansen bleven zich aaneen rijgen, maar doordat ZDH de verdediging nogal eens ver waarloosde, kreeg ook Watervogels meerdere mogelijkheden te scoren. Bij een tegenaanval belandde de bal met een verre trap bij de Helderse spits, die rustig bleef en afrondde. Het viel de spelers van trainer Jan den IJzerman te prijzen dat ze ook in het vervolg hard bleven werken voor een beter resultaat. Mike de Bruijn en Ruud Hof waren dicht bij een doelpunt, maar vonden steeds de keeper op hun weg, terwijl Arjen Lap de bal hard op de lat schoot. De grensrechter van Watervogels riep de woede van de Hoornders over zich af toen hij ten onrechte voor buitenspel floot. Tien minuten voor tijd verslikte de verder prima spe lende Jan-Willem Bakker zich in zijn tegenstander en stond het tegen de verhoudingen in plotseling 4-1Met een prachtige knal gaf Arjen Lap de stand op de valreep toch nog een wat dragelijker aanzien. Adnaan van Rijsselberge tijdens het Europees Kampioenschap, waarop hij de derde plaats zou halen. Adriaan van Rijsselberge (22) uit Den Burg is zaterdag in San ta Pola in Spanje derde gewor den op het Europees Kampi oenschap Formula Windsurfing. In totaal deden er zo'n honderd deelnemers mee. Het kampi oenschap ging over drie races, waarvan vooral de laatste drie succesvol waren voor Van Rijs selberge. Van Rijsselberge had nooit ver wacht de bronzen medaille te halen. 'Ik heb een plan tot 2012 waarin ik pas over een paar jaar de top drie zou halen. Nu heb ik dat al bereikt. Ik wist niet wat me overkwam.' Er deden ook met- Europese surfers mee. In dat klas sement eindigde Van Rijsselberge als zesde. Het kampioenschap duurde van maandag tot en met zaterdag, waarbij alleen op de eerste en de laatste dag werd gevaren. De eerste dag ging niet goed. 'Ik verklooide daar bijna het hele kampioenschap. Uiteindelijk ben ik noq veertiende geworden.' De dagen daarna had Van Rijssel berge tijd zich op te laden voor zaterdag. Op die dag werden drie races gehouden. Bij de eerste race eindigde hij als tweede. 'Ik zat achter de wereldkampioen. Ongelooflijk.' Bij de tweede race eindigde hij opnieuw als tweede, maar nu vóór de wereldkampioen. De laatste race ging iets minder goed. 'Ik had een goede start, maar de oud-Europees kampioen passeerde me en haalde alle wind voor me weg. Toen behaalde ik de vierde plaats.' Met de derde plaats won Van Rijsselberge €1000,-. Samen met de andere surfers vierde hij een feestje in Spanje en hij kwam maandag terug op Texel. Met Hemelvaart is hij bij de Grevelin- gendam in Zeeland te vinden voor het Nederlands kampioenschap. 'Het niveau van de Nederlandse surfers ligt hoog. Ik heb wel ver trouwen gekregen na dit week end, maar ik moet gewoon weer vier dagen knallen. Ik ga nu eerst naar zee om met mijn broertje Dorian te surfen. Even de reisfrus- traties van me afspoelen.' Oosterend heeft de laatste wed strijd van het seizoen niet tot een goed einde kunnen brengen. In Winkel moest het met 4-2'buigen voor de gastheren, die zich door deze overwinning plaatsten voor de nacompetitie. Net als vorige week had trainer Jitze Beintema moeite een team op de been te brengen. Veel basis spelers waren verhinderd. Gelukkig kon hij wél een beroep doen op junioren Dennis Daalder en Martijn Drijver. Zelf fungeerde Beintema als grensrechter, zijn plaats in de dug out werd ingenomen door Richard Daalder. Voor Winkel stond er veel op het spel. Met een overwinning zou de ploeg extra wedstrijden om promotie afdwingen. SVO had nog stille hoop in het bekende linker rijtje, de bovenste helft van de rang lijst, te eindigen. Winkel speelde vanaf het begin erg sterk, maar had grote moeite de Oosterender verdediging te pas seren. Een opvallende rol speel de Arjan Kiewiet, de spits van het tweede elftal, die als rechtsback zijn tegenstander geen centimeter ruimte bood. De spelers van Winkel zochten hun heil daarom in schoten van afstand. De bal ging echter voortdurend over of naast het doel. Aanvallend speelde Oosterend wei nig klaar. De ploeg probeerde wel te voetballen, maar leed te vaak balverlies. Toch kwam de bal een paar keer bij spits Chris Ellen, die met zijn snelheid voor het nodige gevaar zorgde. Hij had echter wei nig succes. Na 25 minuten kwam Winkel op gelukkige wijze op voorsprong, toen de Oosterender verdediger een schot probeerde te blokkeren. Via zijn voet vloog de bal in het doel, terwijl keeper Wouter van Strien net naar de grond was gedoken. Vijf minuten later werd het nog erger voor Oosterend en opnieuw speel de Bloem een ongelukkige hoofdrol. Bij een corner kopte de boomlange spits van Winkel de bal via Bloems schouder in het doel. De wedstrijd leek gespeeld, helemaal toen het even later ook nog 3-0 werd. Twee minuten voor rust kregen de Oos- terenders echter een cadeautje, toen de scheidsrechter na een cor ner van Bob Witte om onduidelijke redenen voor een penalty floot. Ed de Vries profiteerde dankbaar: 3-1. Deze stand leek nog perspectief te bieden, maar nog geen minuut later kreeg ook Winkel een penalty en stond het plotseling 4-1 Na de rust speelde SVO een stuk beter en kwam Winkel er nauwelijks meer aan te pas. Het wachten was in die fase op de tweede treffer van Oosterend, maar het zou nog een half uur duren voordat deze viel. Schutter was Tom Witte, die de keeper met een lobje passeerde. Vlak daarna raakte Arjan Kiewiet geblesseerd. Omdat er geen wis selspelers beschikbaar waren, werd hij vervangen door trainer Beintema. De meegereisde Chns de Vries nam zijn taak als grensrechter over. Tien minuten voor tijd moest het spel worden stilgelegd, nadat Jan BloerR van dichtbij hard een bal op het oog had gekregen. Na een oplap- beurt ging het oog weer open en kon verder worden gespeeld. Voor even, want vervolgens werd keeper Van Strien door twee tegenstanders tegen de doelpaal gewerkt en ook hij moest even bijkomen. Oosterend en Winkel vonden het daarna wel letjes en deden het tot het laatste fluitsignaal kalm aan. Winkel vierde daarna een feestje voor het berei ken van de nacompetitie. Voor SVO was het afwachten hoe Callantsoog had gespeeld tegen Kaagvogels. Het gelijkspel was voor de Ooste- renders gunstig, want ze eindigden daardoor met 28 punten op de zevende plaats en dus nog net in het linkerrijtje. Texel'94 heeft het seizoen ondanks de zeperd van donder dagavond tegen BKC goed afge sloten. Dankzij een doelpunt van Joey van der Vis in de laatste seconde werd Nieuwe Niedorp met 1-2 verslagen. De Texelaars eindigden daardoor op een ver dienstelijke vierde plaats. Hoewel deze pas laat tot stand kwam, verdiende Texel'94 de over winning volkomen. Meteen van af het eerste fluitsignaal van de scheidsrechter werd de thuisclub op eigen helft teruggedrongen. Dat resulteerde na een kwartier in een voorsprong, toen Leon Zijm na goed voorbereidend werk van Jeroen Vla ming kon scoren. Texel'94 leek op dat moment op eenvoudige wij ze op een grote overwinning af te stevenen. Maar omdat de Texelse aanvallers nogal onzuiver scho ten. daarbij flink gehinderd door de straffe noordoostenwind, bleef de stug verdedigende thuisploeg hoop houden, ondanks dat de gastheren in het eerste kwart van de wedstrijd niet eens op de helft van de tegen stander konden komen. Na precies een half uur kwam Nieu we Niedorp volkomen tegen de ver houdingen in op gelijke hoogte. De thuisploeg had daarbij over geluk niet te klagen, want een voorzet van de linkerkant werd zeer verrassend en met enige hulp van de Texelse verdediging tot doelpunt gepromo veerd. Texel'94 behield ook daarna het initiatief, terwijl Nieuwe Niedorp maar zelden in de buurt van het Texelse doei kwam. Na de rust zagen de toeschouwers een zelfde spelbeeld. Wel waren de Texelse passes, gehinderd door een dwarrelende tegenwind, een stuk slordiger. Desondanks kregen de bezoekers flink wat kansen de wed strijd te beslissen. De keeper van Nieuwe Niedorp moest een paar keer als reddende engel optreden om zijn team voor een achterstand te behoeden. De thuisploeg kreeg in de tegenaanval een paar kansen, maar mankeerde eveneens aanval lers die het vizier op scherp had den staan. Tien minuten voor het einde leek Nieuwe Niedorp op voor sprong te komen, maar met een fraaie snoekduik kon keeper Dennis Schouwstra het doelpunt voorko men. Even later schoot de Texelse aanvoerder Marcel Ris rakelings naast. Net toen het toch op een gelijkspel leek uit te draaien, kreeg Joey van der Vis het op zijn heupen. Hij zette aan de rechterkant een sublieme rush op en bekroonde deze met een strakke schuiver in de verre hoek. Kort hierop floot de scheidsrechter voor het einde van de wedstrijd Hoewel ze de overwinning in de tweede periode door het verlies tegen BKC aan zich voorbij zagen gaan, zien trainer Martin Koorn en Ralph Koning het komend seizoen positief tegemoet. Het lijkt erop dat de huidige jonge spelersgroep, die nog elke maand sterker wordt, bij elkaar blijft. Mogelijk dat volgend jaar een serieuze gooi naar promo tie kan worden gedaan. Voor Piet Kikkert. Tom Domhof, Muus Smit en John Cnossen (allen op de voorste rij) is het afscheid dan toch gekomen. (Foto Joop Rommets/Beeldbank 'mei) Ze zijn 56 (Muus Smit), 57 (Tom Domhof), 61 (John Cnossen) en 64 (Piet Kikkert) en speelden nog bijna wekelijks een partijtje zaal voetbal. Donderdag namen ze afscheid, na zo'n halve eeuw hun favoriete sport te hebben beoe fend. Over de reden waarom ze het zo lang hebben volgehouden, hoe ven ze niet lang na te denken. 'Je bent lekker actief en omdat de zaal een kleinere omgeving is dan het veld ben je veel intensiever bij het spel betrokken', vindt Cnos sen. 'Je speelt 's avonds en hoeft niet naar de overkant', vult Kikkert aan. 'En de derde helft is voor ons ook belangrijk. Met een biertje erbij gezellig nog even nazitten', aldus Smit. Ze doen dat overigens een stuk minder uitbundig dan twintig jaar geleden. 'Vroeger bleven we tot sluitingstijd hangen. Omdat ik het door mijn functie niet kon maken, ging ik dan weg. Maar mannen als Ide Moerbeek en Abe Keijser zaten er daarna nog uren. Maar misschien moet je dat maar niet opschrijven', glimlacht Smit, die in het dagelijks leven bij de politie werkt. De afgelopen jaren kwamen ze uit voor het vierde team van Texel'94. maar de langste tijd speelden ze niet samen. Zo voetbalde (buschauffeur) Kikkert vele jaren bij SV Oosterend, eerst op het veld, sinds 1976 of 1977 ook in de zaal. 'Dat was één of twee jaar nadat de sporthal gereed kwam.' Smit, die sinds 1981 op Texel woont, was eerder vele jaren actief in Halfweg en Anna Paulow- na. 'Deze maand voetbal ik exact 46 jaar. Zaalvoetballen doe ik sinds het begin van de jaren zeventig.' Dierenarts Domhof gaat het langst mee in de zaal. Hij maakte in 1968 kennis met de sport, was er in de jaren zeventig vier jaar uit, maar heeft sinds 1980 geen jaar meer gemist. Cnossen, werkzaam op de marinewerf in Den Helder, was altijd de keeper met de snelle reactie. Die had hij overgehouden aan het handbal, dat hij op hoog niveau had beoefend, werd altijd gezegd. Een mooi verhaal, dat echter niet op waarheid berust. 'Ik heb nooit gehandbald, wel jarenlang in de hoofdklasse tafeltennis gespeeld. Ettelijke keren ben ik kampioen van Noord-Holland geweest. Ik trainde zes of zeven keer per week. Tafel tennis gaat nog vele malen sneller dan handbal. Daar heb ik mijn reac tiesnelheid gekweekt.' In de loop der jaren hebben ze met honderden teamgenoten en tegen standers te maken gehad. 'Ik heb met vier generaties spelers van Texel 1 gespeeld', vertelt Smit. 'De oud sten waren Bob Bakker, Ide Moer beek, Abe Keijser, Kees Boot, Sam Wonder op doel en Luc van Lubek. En later ook met mannen als Douwe Dijker en Klaas-Dirk Koorn. Allemaal spelers die kwamen afkicken in de zaal.' Dat zaalvoetbal veel lichter is, bestrijden ze overigens. Allemaal herinneren ze zich Ide Moerbeek, die rechts in de verdediging stond en na één aanvalsrush uitgeput zijn coach vroeg hem te wisselen. Moerbeek was de tegenpool van Jan Beerling, die een broertje dood had aan verdedigen en in de aanval zijn kansen afwachtte. Met succes, overigens. 'We maakten eens 154 doelpunten in een seizoen. Daarvan waren er 100 van Jan en 40 van mij', aldus Smit. De sfeer in de zaal en op de tribu nes hebben de vier altijd erg plezie rig gevonden. 'Het hele gezin was erbij betrokken', vertelt Cnossen. 'In de beginjaren speelden we bijna elk weekend wel een toernooitje. Daar kwam heel veel publiek op af. Jam mer genoeg is dat al een tijdje voor bij', vindt Kikkert. 'Je kunt gerust zeggen dat zaalvoetbal een sociale bezigheid was', aldus Smit. Dat na al die jaren nu dan toch het afscheid is gekomen, vinden ze jammer maar met dramatisch. 'Ik ga een half jaar naar Brazilië, vakantie vieren bij familie. Dat is leuk, maar ik zou er te lang uit zijn om nog een jaar door te gaan', vindt Cnossen. Dom hof heeft al een jaar lang last van een liesblessure en na lang wikken en wegen daarom toch besloten er een punt achter te zetten. Smit prijst zich gelukkig dat hij in ruim veertig jaar nooit geblesseerd is geweest. 'Maar een tijdje geleden liep ik een blessure aan een meniscus op toen ik parket aan het leggen was. Ik ben die knie gaan ontzien, met als gevolg dat nu ook de andere knie begint op te spelen. Mijn einde is dus niet veroorzaakt door voetbal. Ik blijf trouwens wel volleyballen.' Kikkert, de oudste van allemaal, heeft nog het langst getwijfeld. 'Ik heb nooit een blessure gehad en ik ben nooit het veld uitgestuurd. Het is nog steeds leuk, maar je moet toch een keer stoppen.' Smit: 'Je geneest minder snel.' Kikkert besluit: 'Ja. En de ergste gang is er ook wel een beetje uit.' Joop Rommets

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 6