Handwerkgroep houdt ermee op Theateraanbod De Kampanje Passagiers op het wad bij Waddentocht TX20 TEXELSE 'Mevrouw, mevrouw, ik heb een vis gevangen!' COURANT Familieberichten 'Stoppen als het nog leuk is' Midden op een zandplaat in de Waddenzee staan met om je heen alleen maar water. Wie droomt er niet van? Sinds 1 mei is het zes dagen per week mogelijk om met de TX20 Orion een Waddentocht temaken waarbij passagiers écht het wad op mogen. Gids Nico Derks geeft tijdens de tocht uit- over alle flora en fauna. Op woensdag en donderdag gaan er medewerkers van Ecomare mee. •Mevrouw, mevrouw, ik heb een vis gevangen!' De 11-jarige Julia ;r uit De Bilt stapte met tear emmer enthousiast op Chris tine Koersen van Ecomare af. De TX20 zette de groep een kwartier daarvoor af op het Balgzand aan kant van het Amsteldiep. Een zandplaat van zo'n tien bij tien kilo meter. De kinderen kregen visnetjes mee waarmee ze planten en dieren konden verzamelen. Koersen gaf er uitleg bij. De vis van Julia was door het water moeilijk te zien Toen ze wat water uit de emmer deed, bleek het om een jonge platvis te gaan. Koersen vroeg wie wist waarom een platvis plat is. Niemand kon daar antwoord op geven. Koersen: 'Een platvis wordt geboren als een rond visje. Na een week krijgt het dier in de gaten dat het goed zicht baar is voor zeehonden als het rond blijft. We weten niet hoe de vis het precies doet, maar het verplaatst in ieder geval één oog van de ene naar de andere kant waardoor het dier plat wordt. De bek blijft wel op dezelfde plaats.' Frido Boom en Herman Blom koch ten het schip in de zomer van 2006 in Harlingen. Het voer daar in de schelpenvisserij. Om het geschikt te maken voor waddentochten is de boot geschilderd, de toiletten zijn naar het bovendek verplaatst en er is een tent over het dek gespannen. Om op het wad te komen, is er een loop plank van zo'n zes meter aan beves tigd Volgens schipper Wim-Jan Boon voorziet de boot in een behoefte. 'De andere rondvaartboten zijn allemaal gericht op de garnalenvisserij. Er was onder toeristen vraag naar dit soort tochten. Voor mensen uit de stad is dit prachtig. Zij hoeven een tijd niet meer naar de psychiater als ze hier vandaan komen. Het gevoel dat je krijgt als je op het wad staat met alleen maar water om je heen, is onbeschnjfelijk.' De boot kan zo dicht bij een zandplaat komen omdat het op een diepte van veertig centimeter kan varen. Het was woensdag de vierde keer dat de TX20 met pas sagiers voer. Derks: 'Tot nu toe gaat Passagiers komen van de loopplank van de TX20 af om het wad op te gaan. e Ber; en ks sliet-id entiv': lar sffi Ir wet ookt, schitë dress- 00' ten, I en* eft ze >m te 3 wed? Nooit meer samen op de fiets Nooit meer achter diek Nooit meer samen in de tuin Nooit meer een refrein Altijd in onze gedachten Bedroefd geven wij kennis van het overlijden van mijn lieve man en onze vader Johannes van der Meer 31-8-1926 1 5-5-2007 Nel van der Meer-Daalder Klaas Cornelis van der Meer 11962 Klaas van der Meer Ria van der Meer Peter de Jong Redoute 25,1792 CA Oudeschild. Hannes is in "de Vlinder", Hollewal 42 te Den Burg Daar is woensdag 9 mei gelegenheid om ons te condoleren van 19.30 tot 20.30 uur. Donderdag 10 mei nemen we om 15.30 uur afscheid van Hannes in Crematorium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Vertrek veerboot 14.00 uur. Naafloop kunt u ons nog ontmoeten in de koffiekamer. Met veel verdriet in ons hart nemen wij afscheid van mijn lieve man, onze vader en opa Hendrik Theodorus Kok Henny Corry Kok-de Waard Margreta en Peter Stacy Shawn Barbara en Peter Ryan Thimethy Krimweg 16 1795 LP De Cocksdorp Henny is thuis, alwaar geen bezoek. Een kort samenzijn zal worden gehouden op vrijdag 11 mei om 13.30 uur bij zijn laatste rust plaats op de begraafplaats van De Cocksdorp aan de Molenlaan. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid de familie te condoleren in ,,'t Gebouwtje" naast de Waddenkerk, Kikkertstraat 85 te De Cocks dorp. Zij die geen kennisgeving hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te be schouwen. Heden ontvingen wij het bericht dat onze geliefde broer en zwager Johannes van der Meer is overleden. Wij wensen Nel, Klaas, Ria en Peter veel sterkte toe in de komende tijd. Namens de familie Nooit meer met z'n viertjes een bakkie doen. Dag Hein We zullen je missen. Roel en Hetty Wij willep U langs deze weg bedanken voor Uw blijken van medeleven bij het verlies van onze kleinzoon GERD NAN Nan Huijsman en Kassa Klaasen B( Den Burg, mei '07 Bedroefd zijn we na overlijden van onze zwager 'en oom Johannes van der Meer i,We wensen Nel en de kinderen veel sterkte. Tiny Cees, Netty Neven en nichten In memoriam 18 maart 2007 is onze buurman Kurt Neuenhaus '//Bieden De crematie heeft op verzoek van I familie in stilte plaatsgehad. De wens van - overledene was dat zijn as op zijn geliefde iand Texel werd uitgestrooid Laatste groet, Buren: Plevierstraat en de Ruijslaan (De Koog) Wij feliciteren onze (groot)ouders van harte met hun 50-jarig huwelijk Edo Thea, Niels. Linda Cor Duwie, Vincent, Marco Erica Ronald. Bob, Willem Elly Jan, Robin Marianne DINSDAG 8 MEI 2007 De gevangen dieren worden weer terug gegooid in zee. het perfect. We hebben weinig ver anderd, behalve wat borstels aan de loopplank bevestigd zodat mensen hun schoenen af kunnen vegen.' Medewerkers van Ecomare gingen voor het eerst met de tocht mee. Het initiatief voor de samenwerking kwam van beide kanten. Jaco Spek van Ecomare: 'Bij Ecomare hadden we het er al vaker over gehad om Waddentochten te organiseren. Op de andere eilanden wordt het ook gedaan. We hadden alleen geen boot en daardoor was het voor ons financi eel niet haalbaar. We zijn blij met deze unieke samenwerking.' De vangst van woensdag bestond vooral uit ribkwallen; kleine, doorzichtige dieren met gekamde ribben op het lichaam. Eerst durfde bijna niemand de kwal len in de hand te houden. Nadat Koersen uitlegde dat het geen kwaad kon, wilde iedereen. De medewerk ster van Ecomare is een fan van het beest. 'Ik vind het geweldige dieren. Je ziet ze bijna met, maar toch leven ze gewoon. Het rode draadje in hun lichaam is het verteringsstelsel.' Net als Julia had ook Diego van der Meer (13) uit Pijnacker een vis gevangen. 'Dit is toch een grondel?' Koersen was verbaasd dat de jongen de vis wist te benoemen. Ze vroeg of hij viste. 'Vroeger bijna elke dag. Nu doe ik het niet meer zo vaak. Ik vind de grondel een mooie en aparte vis.' Even verderop liep Herman Heimen sen uit Nijkerk. Hij was verrast door de tocht. 'Ik wist niet dat dit zo leuk zou zijn. Zelf ben ik niet zo'n natuur liefhebber, maar ik sta er toch van te kijken dat er zo veel leeft in het zand.' Hij had er vertrouwen in dat de Waddentocht een succes zou wor den. 'Het is van groot belang dat ze hiervoor reclame gaan maken en er bekendheid aan geven, maar er zit zeker toekomst in. Dat voel ik.' Tegen half vier kwam de boot terug om de mensen op te pikken. De moddenge voeten werden afgespoeld en de kin deren dromden samen om de water bak. Spek gaf nog wat uitleg over wat was gevangen. Daarna was het tijd de dieren terug te gooien. Plechtig werd er afscheid genomen. 'Doei vissen', riep een jongen. Spek blikte met een goed gevoel terug op zijn eerste tocht. 'Ik vind dit geweldig om te doen. Veel mensen hebben geen idee van wat er in zo'n gebied leeft. De Wadden zijn het belang rijkste natuurgebied van Nederland. Het is goed dat men daar iets van meekrijgt.' Ook van de passagiers kreeg hij enthousiaste reacties. 'Ze zijn midden in de natuur. Geen huis of toilet in de buurt. Ze kunnen zelf contact maken met alles wat er leeft. Dat vinden ze prachtig. We hebben een uur op het wad gelopen, maar we hadden er nog wel een uur aan vast kunnen plakken.' Kerstkaarten, pannenlappen, bor duurwerken, er werd van alles gemaakt door de elf vrouwen van de handwerkgroep in De Buur- eton in Den Burg. Na 19 jaar stopt leidster Janny van Heerwaarden (82) ermee en daarmee ook de hele groep. 'Je kunt beter stop pen als het nog leuk is', aldus Nel Huisman (81), één van de leden. De club kwam vooral bij elkaar voor de gezelligheid, maar er werd ook hard gewerkt. Huisman: 'We praten graag, maar soms was het ook muisstil. Dan zeiden we tegen elkaar is dit nou een groep vrouwen bij elkaar? Zo stil?' Ze vindt het jam mer dat de groep stopt, 'ledereen begint steeds meer te trillen. Dan kun je niet meer netjes werken. Wat je maakt moet wel mooi zijn. We maken hier geen rommel.' Om die reden maken ze sinds drie jaar alleen nog maar kaarten. 'Op zolder lag zo veel handwerk dat we had den gemaakt, aan kaarten heb je altijd wel wat.' Van Heerwaarden gaf al die jaren leiding aan de groep. Van jongs af aan mag ze graag handwerken. Inspiratie deed ze op tijdens vakanties. 'Ik was eens in Oostenrijk en daar zag ik heel mooie pannenlappen. Toen dacht ik dat kunnen we ook met de vrou wen maken.' In de zomer werkte ze alvast vooruit voor het nieuwe seizoen. 'Je moet wel wat te bieden hebben.' Afgelopen voorjaar kreeg ze een auto-ongeluk en sindsdien heeft ze last van haar knie. 'Ik moet aan mezelf denken. Daarom stop ik ermee.' De vrouwen denken wel dat ze elkaar blijven zien. Van Heer waarden: 'Ik klaverjas en daar kom ik veel vrouwen tegen.' Bij Windkracht 7 kunnen tot 8 juni kaarten worden besteld voor thea tervoorstellingen in schouwburg De Kampanje in Den Helder. Als er voor een voorstelling voldoende belange- stelling bestaat (minimaal 75 bezoe kers) laat TESO na afloop een extra boot varen. Dit gebeurt maximaal tien keer per seizoen. Alle deelne mers betalen een extra bijdrage van €3,- voor het vervoer per bus van het theater naar de veerhaven. Meer informatie is te verkrijgen bij De Kam panje, tel. 0223-678678 en te vinden op www.kampanje.nl. Reserveren kan tot uiterlijk 8 juni bij Windkracht 7, Beatrixlaan 43, 1791 GA Den Burg, tel. 312696 of via swot@texel.com Donderdag 11 oktober, 20.15 uur, €23,- tot €19,50 Carel Kraayenhof en het Sexteto Canyenque: Tango Heroes Vergezeld door de Argentijnse zan ger Omar Mollo en het charmante danspaar Arjan en Marianne voeren Carel Kraayenhof en het Sexteto Can- yengue het publiek mee naar een klein nachtcafé in Buenos Aires, de broedplaats van artiesten en bohé miens, waar tot in de vroege och tenduurtjes gezongen, gespeeld en gedanst wordt. Dinsdag 23 oktober, 20.15 uur, €24.- tot €20,50 NUHR: Natuurlijke selectie Donderdag 25 oktober, 20.15 uur, €25,- tot €21,50 Tineke Schouten: Posi-Tien (try- out) De vrouw die de lach aan haar kont heeft hangen, speelt in op het publiek met pakkende grappen, verschillende typetjes en steeds sneller wisselende kostuums. Schouten zit inmiddels 34 jaar in het vak, schrijft en regisseert haar eigen shows en heeft inmiddels al achttien avondvullende program ma's op haar naam staan. Vrijdag 23 november, 20.15 uur, €20,- tot €16,50 Dolf Jansen: Geen Oudejaarsvoor- stelling De vierde solo van Dolf Jansen. 'Omdat stand up. gedichten en impro visatie elke avond weer geen oude- jaarsvoorstelling opleveren.' Lieve mensen, Ik wil jullie hartelijk bedanken voor de vele kaarten en attenties die ik tijdens mijn verblijf in het AMC en Gemini Zie kenhuis heb ontvangen. Ook na mijn thuiskomst zijn jullie mij niet verge ten. Groetjes, Fenny van Exel Donderdag 29 november. 20.15 uur, €20,- tot €16,50 Lebbis: Het Kwaad Zondag 2 december, 20.15 uur, €25,- tot €21,50 Jeans: Jeans 17, De Jeans Factor Jong talent met een geweldige inzet, enthousiasme en vakmanschap en de onvolprezen Jeansband. Jeans 17 zal weer een v.errassing worden, maar de Jeanscompany zal er ook dit jaar weer een onvergetelijke happening van maken. Zaterdag 12 januari, 20 15 uur, €28,- tot €23 George Baker: 40 years greatest hits George Baker, die al weer een paar jaar de zestig is gepasseerd, grijpt zijn veertigjarige carrière aan om gouden tijden in het theater en de concertzaal te laten herleven. Donderdag 24 januari, 20.15 uur, €24,- tot €20,50 Marc-Marie Huijbregts: Opdat ik niet vergeet (reprise) Opdat ik niet vergeet is genomineerd voor de Poelifinario 2006-2007, de belangrijkste cabaretprijs van Neder land. 'Huijbregts durft indrukwekkend kwetsbaar te zijn, als cabaretier en als persoon. Zijn zaal is zijn huiskamer, waarin hij een prachtige band met zijn publiek opbouwt rond hun verhalen en de zijne. Hij slingert hen heen en weer tussen de schaterlach en de eerbiedige stilte', aldus de jury. Donderdag 31 januari, 20.15 uur, €25,-tot €21,50 Zeg n's AAA Mien Dobbelsteen is terug in het the ater met het vervolg op de succes volle theatertour van drie jaar geleden. Een aaneenschakeling van hilanschè en spannende gebeurtenissen in het leven van Mien Dobbelsteen. Vrijdag 15 februari, 19.00 uur, €27,50 tot €24,- De Fabeltjeskrant, de musical Alle bekende dieren van de Fabel tjeskrant komen voorbij in een wer velende show vol oude en nieuwe liedjes in gekke, herkenbare situaties Een familievoorstelling voor iedereen vanaf zes jaar. Zaterdag 23 februari, 20.15 uur, €28,- tot €23,- Rowwen Hèze: Saus Rowwen Hèze is inmiddels niet meer weg te denken uit de Nederlandse theaters. Naast liedjes van het alom bejubelde album Rodus Lucius brengt de band hoogtepunten uit het rijke repertoire. Woensdag 5 maart, 20.15 uur. €28.- tot €24,50 Cristina Branco: Van A tot Z Cristina Branco heeft een eigen stijl ontwikkeld met als voornaamste bestanddelen een traditionele groep muzikanten (zang, piano. Portugese gitaar, akoestische gitaar en basgi taar) en een lichte, warme en door leefde stem. Ze zingt een mengeling van traditionele fado's, eigen thema's en volksliedjes, waarbij ze altijd zorg vuldig de teksten van de beste Portu gese dichters uitkiest. In haar nieuwe programma brengt zij naast liedjes van haar succesvolle album Live-ode aan Amalia Rodngues liederen van de belangrijkste Portugese zanger/dich ter/componist José Afonso (1929- 1987) brengen. Zondag 9 maart, 20.15 uur. €33,- tot €26,50 Celtic Rhytms Ierse topartiesten brengen de magie van Ierland tot leven. Het publiek wordt meegenomen op een reis door Ierland, waar het in het hart wordt geraakt door zang, muziek en dans en geniet van mystieke, romantische bal lads en typisch Ierse folksongs. Dinsdag 11 maart, 19.00 uur, €24.- tot €20,50 De Lama's on Tour Het televisieprogramma De Lachende Lama's won een Gouden Televizier- ring en de Hoofdprijs voor beste amu sementsprogramma. In het theater brengt de groep een arsenaal aan bekende spelletjes, maar ook veel nieuwe. Het team bestaat uit Ruben van Meer, Tijl Beckand, Ruben Nico- lai aangevuld met Jeroen van Kon- nmgsbrugge. Horace Cohen. Ad-Just Bouwman óf Jandino Asporaat. Vrijdag 28 npaart, 20.15 uur, €25,-tot €21,50 Het Groot Niet Te Vermijden: Take Ten Na het twintigjarig jubileum komen de heren van Het Groot Niet Te Vermijden met een nieuw theaterprogramma, het tiende. Vrijdag 4 april. 20.15 uur. €38.- tot €31,50 Hair, the love and rock-musical 1967-2007 Exact veertig jaar na de eerste opvoe ring van Hair maakt regisseur Marcus Azzini van de musical een theater sensatie voor een nieuwe generatie. Samen met een groep jonge theater makers gebruikt hij de ingrediënten van deze legendarische flower-power- musical om een actueel verhaal te vertellen. De nieuwe versie van Hair, met kostuums van Rodrigo Otazu, dialogen van Ronald Giphart en nieu we liedteksten van Jan Rot, is lekker brutaal, snel, energiek en een uitda ging voor de jonge cast van meer dan twintig talenten en een negenkoppige band. Zaterdag 5 apnl. 20.15 uur, €20.- tot €16,50 Claudia de Breij: iCIaudia Claudia de Breij wil, voor de virtu ele wereld definitief belangrijker wordt dan de echte, nog één keer meema ken hoe dat ook alweer was, vroeger. Dat mensen in een zaal gingen zitten, dat iemand op een podium ging staan en dat dan Echt Dingen Gebeurden. Zondag 6 april, 20.15 uur, €39,50 tot €33,- Manon L'Escaut: De Nationale Ope ra van Boekarest In 1893 ging onder leiding van de fameuze dirigent Arturo Toscanmi een nieuwe opera van Giacomo Puccini in première, Manon L'Escaut. Een for midabel succes waarmee Puccini op slag tot de toonaangevende opera componisten ging behoren. Woensdag 23 april, 20.15 uur, €20,-tot €16,50 Jan Jaap van der Wal zonder band Met slechts een microfoon in zijn hand en een spot ojt zijn gezicht neemt Van der Wal de ontwikkelingen in de wereld door. Vrijdag 25 apnl, 20.15 uur, €25.- tot €21,50 Slagerij van Kampen 25 jaar Slagerij van Kampen viert het 25-jarig jubileum met een spetterende voor stelling, waarin de mooiste en meest indrukwekkende stukken uit de afge lopen jaren nog eens voorbij komen. Donderdag 5 juni, 20.15 uur, €39,50 tot €33,50 Fame Met onder andere Jim Bakkum, Kim- Lian van der Meij, William Spaaij en de vier winnaars van het RTL4-pro- gramma De weg naar Fame. Kindervoorstellingen Zaterdag 20 oktober, 14.30 uur. €16,50 tot €13,50 (kinderen €12,50) Dikkie Dik limonade met prik - Dirk Scheele (vanaf 3 jaar) Zaterdag 3 november, 14.00 uur en 16.00 uur, €16,50 tot €13,50 (kinderen €12.50) Matroos in de Doos - Theater Terra (vanaf 4 jaar) Zondag 23 december, 14,30 uur, €16,50 tot €13,50 De Kleine Kapitein (vanaf 6 jaar) Zondag 30 december. 13.00 en 16.15 uur, €19,- tot €15,50 (kinderen €15,50) Wintercircus Martin Hanson Vrijdag 4 januari, 13.00 en 16.00 uur, €16,50 tot €13,50 (kinderen €12,50) Winx Club on Tour (vanaf 6 jaar) Zaterdag 26 januari, 14.00 en 16.00- uur, €16,50 tot €13,50 (kinderen €12,50) Nijntje op vakantie Zaterdag 3 mei, 14.30 uur, €16,50 tot €13,50 (kinderen €12,50) Koning Babar

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3