Verkoop Texeltoerist levert TV op 'Jammer dat er zo weinig wensen zijn en zoveel massa' TEXELSE j COURANT Vj 711 F amilieberichten Texelaartjes VRIJDAG 11 MEI 2007 'Ik ben gewoon een uit de klei ding van een optreden in het tele- getrokken boer uit Wervershoof visieprogramma Uitvinders van die iets extra's heeft meegekre- de EO. Kok was voor het het pro- i.' Dat zei de zondag overleden gramma gevraagd om te vertellen Henny Kok in 1994 naar aanlei- over de geneeskrachtige werking van kruiden. Zijn genezingen, tegen onder meer psoriasis, cara en hepatitis hadden internatio naal aandacht getrokken, reden voor de omroep om met hem in gesprek te gaan over een weke lijks of maandelijks programma. De geneeskrachtige kruiden waren slechts één van de dingen waar mee Kok bekendheid verwierf. Hij schreef boeken over klaverjassen, over muziek en gezond leven en protesteerde de laatste jaren heftig tegen het plaatsen van zendmas ten. Hij was er van overtuigd dat de door deze masten afgegeven elec- tromagnetische straling schadelijk was voor de gezondheid. Hij zal echter het best worden herin nerd als muzikant. In zijn winkeltje in de Weverstraat in Den Burg bracht hij tientallen Texelaars de grondbe ginselen van de muziek bij en leidde enkelen van hen goed genoeg op om een vervolgopleiding aan het conservatorium te kunnen volgen. Zelf had Kok les gehad van Wim Groot, trompettist van het Concert gebouworkest, en samengespeeld met beroemdheden als Harry Moot- en. In 1969 maakte hij een kerstplaat met kinderkoor De Texelaartjes en in 1971 vierde hij een bescheiden succesje op de nationale radio met de door hem geschreven en uitge voerde Waddenserenade. Toch was hij niet onomstreden. 'Er zijn men sen', schreef de Texelse Courant in 1971, 'die bij het horen van zijn naam glimlachend het hoofd schud den, maar artderen zien in hem een begenadigd muzikaal talent dat allang wereldberoemd zou zijn als hij maar wat commerciëler en har der zou zijn.' Dat hij niet slecht genoeg was, gaf Kok ook zelf toe. Mediasis, een door hem ontwikkelde lotion tegen huidziekten, werd door zowel gebruikers als door dermatologen de hemel in geprezen, maar is nooit het commercieel succes geworden dat het had kunnen zijn. 'Kijk, ik ben opgevoed met het idee dat ieder een is te vertrouwen tot het tegen deel is bewezen', verklaarde Kok in een vraaggesprek in 1990. 'Maar ik kreeg al gauw in de gaten dat je dat beter kunt omdraaien.' Dat er over hem gesproken werd. raakte Kok wel, maar weerhield hem er met van zijn eigen koers te varen en er zijn eigen ideeën op na te houden. 'Het succes', zei hij, 'ligt achter een bar rière van geroddel en geklets.' Kok overleed zondag onverwacht in zijn woonplaats De Cocksdorp. Hij werd 72 jaar. De begrafenis vindt vrijdag plaats op de begraafplaats aan de Molenlaan. 'Ik had er nooit bij stilgestaan dat je met de verkoop van de Texeltoerist een televisie kan winnen.' Des te groter was de verrassing voor Carla Spigt van Fietsenverhuur Bruining in De Koog toen René de Lange van uitgeverij Langeveld de Rooy haar een fonkelnieuw LCD kleuren TV overhandigde. Door van de vorige editie drie keer de beginvoorraad te verkopen, sleepte het bedrijf aan De Brink in De Koog aardig wat loten in de wacht, waarvan nummer 77 uiteindelijk werd getrokken. De fietsenverhuur is één van de 130 verkooppunten op het eiland waar de TT aan de man wordt gebracht. De inspanningen resulteerden vorig jaar in een stijging van de oplage met tien procent. In combinatie met een hogere advertentieomzet vol gens de uitgever een bemoedigen de ontwikkeling. Als rijwielverhuur der was Spigt met name goed te spreken over de routekaarten die in het magazine zijn opgenomen. 'Die vallen erg in de smaak.' Ook voor de huidige editie heeft L&R voor de verkopers een verrassing in petto. (Foto Garof Tmmerman/BeMbank Teren Liefste, m'n liefste Wat zullen we je missen Maar de herinnering aan jou is niet uit te wissen. We hadden zo graag als gezin bij elkaar gebleven Helaas bleek dat een onhaalbaar streven. Veel gelukkige jaren waren we samen Samen waren we één maar nu jij er niet meer bent moeten we verder zonder jou dus alleen. We zijn verschrikkelijk verdrietig dat we veel te vroeg afscheid hebben moeten nemen van mijn lieve vrouw, onze lieve moeder en dochter Janie Eelman-Troost op de leeftijd van 49 jaar. Marius Eelman Mark Silvia T. Troost-Koopman A. Troost in herinnering Texel, 9 mei 2007 Klimpstraat 57, 1795 AN De Cocksdorp. Janie is thuis, waar u afscheid van haar kunt ne men op zaterdag 12 mei van 15.00 tot 17.00 uur. Maandag 14 mei herdenken we Janie op 17.45 uurmCrematorium Schagerkogge, Haringhuizer- ï.eg3te Schagen. Vertrek veerboot 16.00 uur. Naafloop kunt u ons ontmoeten in de koffie kamer. Janie hield van kleurige rozen. Akugeen persoonlijk bencht heeft ontvangen, kunt u deze advertentie als zodanig beschouwen. Seen woorden kunnen het beschnjven te pijn die wij voelen om jou te moeten laten gaan. De ongelijke strijd die jij moest strijden el van het begin af aan. Seen woorden om het uit te leggen, koe graag jij nog bij ons wilde zijn. Seen woorden kunnen het beschrijven wat we voelen doet zo 'n pijn. Na een ongelijke strijd is overleden onze lieve schoonzus en tante Janie Eelman-Troost Wij wensen Marius, Mark en Silvia heel veel sterkte toe. Aris en Jannie Tine en Liekele1 Jaap en Mireille en kinderen n ma'i se mos lerde n aar: deree' naf 2'J waar der: ageno 5,-- op *f De strijd was oneerlijk en geheel onterecht, ie wilde nog verder maar verloor dit gevecht, Marius, Mark en Silvia heel veel sterkte met dit in via: Liefs, Dennis Crista, Bert Tamara, Lisette Mark Chiara Jimmy Angela Marielle in herinnering angi n as 18 ot lt n te istens ;n (V sart# ere:1'' knjoS ehojï in of# is te** it nies.1 verslagen en verdrietig zijn wij door het overlij den van onze nicht Janie Eelman-Troost Wi| wensen Marius, Mark, Silvia en Trijn veel sterkte in de komende tijd. A. Roeper-Koopman A. Zandee-Koopman J.F. Koopman M. v.d. Star-Koopman J.F. v.d. Star N. v. Heerwaarden-Koopman A. v. Heerwaarden A. Koopman N. Koopman-Pool D. Uitgeest-Koopman KI. Uitgeest Neven en nichten Lieve Janie Vol respect en bewondering zullen we aan je blijven denken. Tot 't laatst opgewekt en vol goede zin en ook al vocht je om bij je gezin te blijven iedere dag leverde je weer een beetje in. Wat ging er allemaal in je om? We zullen het nooit weten, voor ons rest de vraag waarom? Liefs, Koert en To Dennis en Crista Angela Harry en Corry Marielle in herinnering Lisette en Mark Melanie Cynthia Bedroefd zijn wij om het veel te vroege overlij den van onze lieve vriendin Janie Johan en Alie Dag Buuf Nooit meer met z'n allen een bakkie doen voor de deur. We zullen je heel erg missen. Wij wensen Marius, Mark, Silvia en moeder Troost heel veel sterkte toe in deze moeilijke tijd. Buurvrouw Tiny Gerard, Joke, Stefan en Sterre Finjella en Mike Jan, Jolanda, Kevin, Wendy en Snoepie Verdrietig, maar vol bewondering voor haar optimisme en wilskracht tijdens haar ziekte, hebben wij afscheid moeten nemen van ons trouwe lid Janie Eelman-Troost Wij wensen Marius, Mark, Silvia en haar moe der Trijn heel veel sterkte met dit verlies. Vrouwenclub „De Kaarsvlam" De Cocksdorp Met veel verdriet hebben wij afscheid moeten nemen van mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder en oma Teetje Maria Eelman-Lont Thea Heerhugowaard, 20 december 1925 Heerenveen, 10 mei 2007 Nico S. Eelman Rian Eelman Martijn Bas Jef leke Aris J.A. Eelman Mariëtte den Heijer Taco Jurjen Thorbeckestraat 21 8442 CX Heerenveen De crematie zal plaatsvinden op dinsdag 15 mei a.s. om 11.00 uur in crematorium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Condoleance na afloop van de plechtigheid. Zwaar werden de dagen en lang duurde de nacht. Hoe moeilijk is het te vechten bij het ontbreken van kracht. Maar ondanks je verlies van de strijd om het leven heb je ons veel geluk en liefde gegeven. Na een leven vol liefde en zorg moeten wij afscheid nemen van onze lieve moeder en oma Aukje Kok-de Boer sinds 17 november 2005 weduwe van Pieter Jacob Kok Curagao, 2-1-1950 t Den Burg, 9-5-2007 Een ernstige ziekte maakte een eind aan al haar mooie plannen. Jacqueline en Ruud Richelle, Sherinda Margreta en Martijn Olivier Aukje is overgebracht naar „De Vlinder", Hol- lewal 42 te Den Burg. Daar is zondag 13 mei van 15.00 tot 17.00 uur gelegenheid tot condo leren. Maandag 14 mei wordt om 10.30 uur de afscheidsdienst gehouden in de NH kerk, Bin- nenburg 2 te Den Burg, vfraarna we Aukje bege leiden naar haar laatste rustplaats bij Piet op de Algemene begraafplaats aan de Kogerstraat. Correspondentie-adres: Fam. R. Spoelstra, Pontweg 53, 1797 SP Den Hoorn. Lieve schoonzuster en tante Aukje Kok-de Boer Je hebt geleden... We hebben gebeden. Had het zin? Nu is er vrede en een nieuw begin. Martha en Cees Manon en Rob Kim en Fabian Mike Jacob Pieter en Anita Sil Onze Lieve Aukje collega en vriendin, is overleden. Wij zullen haar missen. Martha, Geke, Mary, Ina, Gusta, Jannie, Jeroen Aukje Kok bijna vijfentwintig jaar in dienst van de Stichting Welzijn Ouderen Texel, is niet meer. De Buureton zal haar aanwezigheid missen. Wij, Rosa, Henk en het bestuur van de SWOT, denken in dankbaarheid aan haar terug. Wij wensen Jacqueline, Margretha, Ruud, Martijn en de kleinkinderen veel sterkte toe om dit verlies te verwerken. Stichting Welzijn Ouderen Texel Heden overleed zacht en kalm, mijn lieve vrouw, onze moeder en oma Maria Flick-Remmé Mia Peter en Ellen Joost Hans en Ankie Jetteke Lotte „Verpleeghuis Texel" Hollewal 2 1791 GH Den Burg Mama is overgebracht naar de landschapkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg, alwaar gelegenheid tot afscheidnemen is op vrijdag 11 mei van 19.00 tot 20.00 uur. Een korte afscheidsplechtigheid zal worden gehouden op zaterdag 12 mei om 10.30 uur in het uitvaartcentrum. Aansluitend zullen wij mama naar haar laatste rustplaats begeleiden op de RK begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid de familie te condoleren in het uitvaartcentrum. Correspondentieadres: Dhr. P. Flick, Korfbaeck 10, 1791 TG Den Burg. Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, beschouw deze advertentie dan als uitnodiging. Het was tijd, ik moest gaan Ik heb geen afscheid genomen Kijk naar me uit in de regenbogen Hoog in de lucht Als de zon weer opkomt En de hele wereld nieuw is Kijk dan naar me uit en hou van me Zoals ik van jou gehouden heb. Uw belangstelling en deelneming na het overlijden van mijn echtgenoot, onze vader, schoonvader en opa THEODORUS VEEGER Dick hebben ons diep getroffen. Wij zijn dankbaar voor de steun en troost welke ons dit heeft gegeven. J.M. Veeger-Esser Kinderen en kleinkinderen Den Burg, mei 2007. Voor uw blijken van belangstelling en medeleven die wij van u mochten ontvangen, in welke vorm dan ook, na het overlijden van onze lieve moeder en oma JANNETJE VAN DER VEEN-EELMAN willen wij u heel hartelijk bedanken. Namens de familie, A. van der Veen De Cocksdorp, mei 2007 Wij willen u hartelijk danken voor de hartverwarmen de blijken van belangstelling en medeleven die we mochten ontvangen na het overlijden van onze lieve moeder, schoonmoeder en oma GUURTJE BOERSEN-SCHRAAG Familie Boersen Kleinkinderen en achterkleinkind IN MEMORIAM Daisy Wat zo diep in je hart zit kun je door de dood met verliezen. Peter, Annie Roy, Anne Erg blij zijn wij met de geboorte van onze zoon Josha 4 mei 2007 Prem Thuraiappah en Corine van Noort Drevelstraat 12 1825 KK Alkmaar tel. 072-56170 80. Deze biker is vandaag 50 jaar geworden! INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. Bowlen en steengrillen gaan prima samen Bow ling de Koogel, tel. 0222- 317586. Fjallraven sterk in buiten werk, o.a. jacks, broeken, petten shorts. Mantje Life style Stores. Hele leuke boeketjes voor Moeder. Bloemisten Bert van der Wal. Tutuutjes met sterretjes, té schattig! Nippers. Vr. en Zat. Wout Tattoo live café De Zwaan. www. wouttattoo.nl Ook voor Moeders naar Nippers. De Worsteltent zoekt een leuke enthousiaste mede werker voor in de keuken! Goede contactuele eigen schappen zijn belangrijk, ervaring is een grote pré, het liefst kun je zelfstandig werken. 20 tot 38 uur per week per direct. Vraag naar Wenny Tei. (02220 310288 of info@worsteltent.nl Auto Service Centrum Voor uw totale auto on derhoud. Tel 315588 Moederdag Tip Alle shawls 30% Korting Audrey H&G Burgwal 45. Boetiek 'Allerlei' in De Koog heeft de grootste keus in Vero-Moda Ook zondags open. Liesbeth Roeper uit vaartverzorging. tel. 310952. Dag en nacht be reikbaar. www.aardeenhe- mel.nl Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel. 315032. De Rijcke Tuinen: sterk in het complete aanlegwerk. Tel. 321300/06-25164777. Auto Service Centrum Maricoweg 3, tel. 315588. Oud geld? De KNRM is er blij mee! Bel W. Grisnlgt. tel. 312299. Hele leuke boeketjes voor Moeder, Bloemisten Bert van der Wal. Bungee-trampoline elke zaterdag zondag! Tot ziens op De Krim Taxi nodig? Bel Taxi At tent. 0222-320020,24 uur per dag bereikbaar. www.texeltoerist.nl. Met de meest actuele evene mentenagenda. TCA, de inkt en toner le verancier van Texel. Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl Gratis Droste chocolade bij elke Moederdag bestel ling. Bloemisten Bert van der Wal. Schitterende buitennplan- ten voor Moeder Bloe misten Bert van der Wal Legerpukkels met design van Eszter Boross. Nip pers Hogerstraat Gevr.: schoonmaakster voor onze app. De Zee distel. tel. .314599 Vr. en Zat Wout Tattoo live café De Zwaan. www. wouttattoo.nl De Koopman Koerier. voor bednjf en parti culier. Tel.- 315001/06- 20073394. Aigle regenlaarzen mt 28 - 47. Mantje Lifestyle Stores. Gratis entree Kinder Speelparadijs Tot ziens op De Krim! Je eigen foto op je tas! Nippers. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di t/m zat. Tel. 320473. Haircare Californië Anja Zijm, tel. 06-22917603

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3