Wethouder Kieft voort in lijn Bakker Veiliger Emmalaan houdt op bij de ijsbaan OSG nte- huis V vv Texel '94 Schuur terug naar legale grootte Gemeenten en Kadaster bundelen hun krachten DAGELIJKS TEXELS NIEUWS ww w. texelsecourant.nl TEXELSE J COURANT >r_ (Do6 be Nenej ruw l OMLEEG f flKTOQN GOÊS Parkeer ten ein Haal- en bren®. t«r«S>OSG-' TV-commercial voor Greenside i Hotel Greenside speelt een hoofdrol in een televisiecommercial die Hotel- groep Texel (waaronder ook De Lin deboom valt) heeft laten maken voor de 'nieuwe familiezender' RNN7. De reclamespot, die laat zien hoe ver de service van de Texelse hotels gaat, werd gemaakt voor het programma Getuigen gezocht De politie zoekt getuigen van een van een 58-jarige j vrouw uit Sappemeer op woensdag 2 mei in Den Burg. De vrouw stond met twee fietsen in haar hand in een steeg tussen de Hogerstraat en de Vogelenzang. Ze werd door een man hard op haar rug geslagen en tegen haar benen geschopt. De vrouw kwam hierdoor ten val. Een vrouwelijke getuige van het incident gaf aan het slachtoffer de naam van een mogelijke dader. De politie is op zoek naar getuigen, met name naar de vrouw die de verdachte kende. Zij unnen bellen met de politie op Texel: De Beste Commercial, een eigen pro ductie van RNN7. Een jaar lang krij gen wekelijks vier tot zeven bedrijven een dag lang ee.n productieteam tot hun beschikking om een commercial te maken. Kijkers kunnen met SMS en via internet op hun favoriet stem men en een vakjury beoordeelt de uitzendingen. Aan het programma, gepresenteerd door Bert Kuizenga. is een prijs van €60.000.- verbonden. RNN7 is met via Kabeltex te ontvan gen. De commercial komt beschik baar via www.rnn7.nl en is nu al te zien op www.hotelgroeptexel.nl. Zonnebloemreis Twintig mensen met een fysieke beperking, hun begeleiders en een verpleeggroep, brachten van 30 april tot en met 5 mei een bezoek aan Bad Bevensen in de buurt van Hamburg. Zij maakten een rond vaart door de Hamburgse haven, bezochten de Reeprebahn en win kelden in Lüneburg. Ook kregen zij een rondleiding door Uelzen en bezochten ze de scheepslift in de Elbe, waar schepen 39 meter hoog worden opgetild. Gelogeerd werd in een aangepast, door de Zonne bloem uitgekozen hotel Louise van der Sluis start tekstbureau Aandachtige lezers is het wellicht opgevallen, Louise van der Sluis schrijft niet meer voor de Texelse Courant. Nadat ze vier jaar in vaste dienst is geweest, heeft zo onlangs besloten een eigen bedrijf te beginnen, Tekstbureau Texel. Een opmerkelijke stap, omdat Van der Sluis (37), die voor ze bij de TC aan de slag ging twaalf jaar bi| de Kabelkrant/Dral Media had gewerkt, journalist in hart en nieren 's en het lokale nieuws en achter grond haar na aan het hart ligt. Maar "a een conflict met de directie van uitgevenj L&R (niet met de redac ts), hield ze de eer aan zichzelf en begoot ze haar eigen weg te gaan. ncht mezelf vooral op teksten. Er 8 steeds meer vraag naar professio- nee' geschreven teksten. Voorheen gebeurde het vaak dat Texelaars voor een website of folder zelf een stukje in elkaar zetten, maar daar zijn ze aardig van teruggekomen. Men hecht steeds meer waarde aan een goede tekst. Ze kiezen voor mij in verband met mijn schrijfstijl.' Al enige jaren schrijft en coördineert ze het blad van de Ronde om Texel, één van de projecten waarbij ze samen werkt met Joke de Boer. Mensen kunnen haar benaderen voor teksten voor mailings, folders, websites, bro chures, magazines, tijdschnften en nieuwsbrieven.' En ik wil me verder bekwamen in public relations. Sinds kort doe ik bijvoorbeeld de PR voor Texel Culinair. Maar ik wil ook actief blijven op het journalistieke vlak Want daar ligt toch wel mijn hart.' Pergola met dak niet toegestaan Een vakantiehuisje op De Krim mag niet worden voorzien van een pergola waarvan de lamellen als dak kunnen worden gebruikt. Dat heeft de Raad van State bepaald. Het gaat om een pergola van zo'n drie bij drieëneenhalve meter met kantelbare lamellen. Die kunnen tegen het zomerhuisje worden gelegd, zodat ze een overkapping tussen pergola en woning vormen. De gemeente wilde in 2005 voor het plaatsen van die pergola geen vrijstelling verlenen, omdat het in strijd was met de planvoorschriften van het bestemmingsplan Buiten gebied. Volgens de gemeente zou er sprake zijn van uitbreiding van het vakantie huisje, waardoor dat groter zou wor den dan de maximaal toegestane 70 vierkante meter worden. Ook zou er niet meer worden voldaan aan het voorschrift dat een zomerhuis minstens vijf meter van de erfgrens vandaan moet blijven. De eigenaar was het daar niet mee eens en vocht de afwijzing aan bij achtereenvolgens de gemeentelijke bezwarencommissie, de rechtbank in Alkmaar en de Raad van State. Hij betoogde dat met de komst van de pergola geen sprake van extra bebouwing was, omdat er geen 'geheel of overdekte' over dekte ruimte zou ontstaan. Vol gens de Raad van State faalt dat betoog en is er wel sprake van extra bebouwing doordat het bouwwerk Fietsstroken, middengeleiders, één oversteekplaats en een Haf- felderweg die niet meer als sluip weg kan worden gebruikt moeten er onder meer voor zorgen dat de Emmalaan in de toekomst veiliger wordt voor fietsers. Het verkeers ongeluk dat dinsdag plaatsvond en de vele andere bijna-onge- lukken bewijzen dat maatregelen geen overbodige luxe zijn. Zeker niet wanneer straks zo'n dui zend Texelse scholieren straks in één gebouw zitten, met de in- en uit gang aan de Haffelderweg. In com binatie met het nieuwe raadhuis, StayOkay en de aanwezigheid van de sportaccommodaties zal de ver keersdrukte op de kruising Emma- laan-Haffelderweg en de directe omgeving sterk toenemen. Over de herinrichting was de gemeente al een paar keer met de betrokkenen in discussie gegaan, de uitkomsten werden woensdagavond gepresen teerd. Met als criteria dat de inrich ting duidelijk, fietsveilig, passend en duurzaam moet zijn. Uitkomst was dat de Emmalaan vanaf de Haffel derweg tot de rotonde aan weers zijden contrasterende fietsstroken krijgt, waardoor de weg smaller lijkt en automobilisten gas terugnemen. Middengeleiders in het traject vanaf de ijsbaan tot de Slingerweg moe ten de snelheid verder beperken. En als de ruimte het toelaat, wor den de geleiders doorgetrokken tot de rotonde. De Haffelderweg is voor automobilisten met langer Fietspad P-terrein personeel publiek Texel '94 Meest recente schets van de voorgenomen herinrichting van de Emmalaan. een doorgaande weg. Ter hoogte van de Texelse Reede komt een parkeerplaats, zodat alleen fieters en wandelaars doorgang hebben. Maar eigenlijk is het de bedoeling dat voetgangers vanaf de school en StayOkay via het pad langs de ijs baan naar het centrum gaan. zodat de Haffelderweg wordt ontzien. Maar waarschijnlijker is dat ze toch de kortste weg nemen, rechtdoor dus. Aan de zuidzijde wordt de ingang van de Haff.elderweg verlegd, als toegang naar de parkeerplaats (die DETV benoemt twee ereleden Jan van der Vis (TX37) en Gerard van der Slikke (TX56) zijn tot ere leden van de DETV benoemd. De twee ex-kottervissers hebben na twintig jaar afscheid genomen van de Texelse visserijvereniging. Volgens voorzitter Ben Daalder heb ben beide bestuursleden een 'res- 'bevestigd aan en verbonden met' het zomerhuis zou worden. Volgens een woordvoerder van de gemeente ontstaat er een andere situatie als de pergola en de kantelbare lamel len niet met het zomerhuisje worden verbonden. ;e "an der Sluis: ...steeds Na zeven jaar touwtrekken is nu ook formeel een eind gekomen aan de strijd rond een illegaal gebouwde schuur aan de Kikk- ertstraat in De Cocksdorp. B en w hebben de aanschrijving inge trokken die was bedoeld om de eigenaar onder dreiging van een dwangsom te brengen tot het slo pen van het gebouw. De dwang was niet meer nodig omdat de betrokkene de schuur zelf al tot een aanvaardbare grootte heeft teruggebracht en daarvoor bouw vergunning heeft gekregen. In 2000 maakte een vrouw uit De Cocksdorp bezwaar tegen de acti viteiten van een dorpsgenoot die de grond achter zijn woning gebruikte voor zijn hoveniersbedrijf, wat strij dig was met de bestemming. De gemeente maakte daar een eind aan, maar hoewel hij nauwelijks van uit haar woning was te zien, bleef de vrouw bezwaar maken tegen een 90 vierkante meter grote schuur die zonder vergunning was gebouwd. B en w maakten echter geen haast met optreden De gemeenteraad besloot het probleem op te lossen door de schuur in het nieuwe bestemmings plan voor De Cocksdorp te lega liseren. De Raad van State (RvS) ging daarmee niet akkoord omdat er 'met betrekking tot dit onder deel geen relatie was gelegd met een planvoorschrift'. Daardoor bleef onduidelijk waarvoor de schuur kon worden gebruikt en hoe groot hij mocht zijn. Tevens sprak de RvS uit dat b en w handhavend hadden moeten optreden tegen de schuur en dat dit alsnog moest gebeuren onder dreiging van een dwangsom van €300,- per dag tot een maxi mum van €10.000.-. In september vorig jaar gaf het college daaraan gevolg en vermeldde tevens dat het nieuwe bestemmingsplan inmiddels de bouw van een bijgebouw van maximaal 60 vierkante meter moge lijk maakte en dat daarvoor een bouwaanvraag kon worden inge diend. De eigenaar maakte van die mogelijkheid gebruik en kreeg in januari van dit jaar de vergunning. Op 5 maart werd geconstateerd dat de schuur tot een grootte van 60 vierkante meter was terugge bracht zodat bestuursdwang niet meer hoeft. pectabele staat van dienst' in de Texelse visserij gehad. Het DETV- bestuur heeft op de jaarvergade ring eveneens afscheid genomen van Pieter van der Vis (TX21) en Maarten Drijver (TX33). Ook Arie Kooger, die namens de bemanning in het bestuur zat, is vertrokken. Zij worden met vervangen. 'We gaan in afgeslankte vorm verder met drie eigenaren en twee opvarenden', aldus Daalder. Volgens de statuten is dat de kleinste samenstelling die het DETV-bestuur mag hebben. De huidige bestuursleden zijn Daalder, Adri Vonk (TX1), Dirk Albert Blom (TX25) en opvarenden Piet Zandee en Anno Cupido. Tijdens de jaarvergadering werden de vissers door de Kustwacht en de Koninklijke Marine bijgepraat over het ruimen van niet-ontplofte munitie op de Noordzee. Sinds het dodelijke ongeluk met OD1 uit Oud dorp (aan boord ontplofte een bom uit de Tweede Wereldoorlog) ruimen mijnenjagers bommen op die vis sers in hun netten treffen. De vissers moeten hun vondsten melden bij de Kustwacht. Daalder: 'We moeten daar scherp op blijven, want we zijn nog lang niet van die rotzooi af.' Proeverij Den Burg Negen eetgelegenheden en de Tes- selse Oesterman werken op Hemel vaartsdag mee aan de Proeverij Den Burg. Van 14.00 uur tot 23.00 uur kunnen bezoekers op de Groene- plaats genieten van allerlei lekker nijen als lamskoteletten en Texelse aardbeien. Dirk Breedveld geeft drie masterclasses over bier, er wordt een old timer show gehouden, kin deren kunnen worden geschminkt en er zijn springkussens. De muzi kale omlijsting wordt verzorgd door Small Buzz (15.00 uur), Bigband Texel (18.30 uur) en door de Beatles Revival Band (20.30 uur). volgens de gemeente met kleiner wordt), de haal- en brengplaats voor de OSG-en het raadhuis. Via de Haf felderweg is ook het parkeerterrein voor personeel van de gemeente en publiek van Texel'94 te berei ken, evenals dat van StayOkay. Ter hoogte van de herberg komt een 'knip' in de weg, zodat auto's niet verder kunnen. Er komt vanaf de Slingerweg tussen het parkeerter rein en het raadhuis een fietspad, zodat scholieren uit Oudeschild kunnen afsnijden. Ondanks de vele verkeersmaatrege len bestaan er bij menigeen twijfels over de veiligheid. De herinnchting houdt nu bijvoorbeeld op bij de ijsbaan, terwijl het ongeval van dins dag ter hoogte van de tennisbaan gebeurde. OSG-rector Henk de Vries: 'Maak de hele Emmalaan ver- keersonvriendelijk.' Maar volgens wethouder Nico Kikkert stelt de pro vincie, die een aanzienlijk deel van (Bron gemeente Texel) de kosten betaalt, daarvoor geen geld beschikbaar. Anderen pleitten voor een snel heidsbeperking tot 30 kilometer per uur. In de commissie Welzijn werd er voor gepleit zo snel mogelijk 30-kilo- meter borden neer te zetten. Maar dat staat weer op gespannen voet met het uitgangspunt dat je op de ringweg 50 kilometer moet kunnen rijden. Tenslotte kwam de suggestie voor een nieuwe ringweg, buiten de sportvelden om. Maar daarvoor achtte de wethouder de tijd nu nog niet rijp. Bedoeling is dat de bestek tekening komende zomer ter inzage komt, dat de aanbesteding op 1 september start en de uitvoering in het voorjaar ter hand kan worden genomen. Ongeveer gelijktijdig met de start van de nieuwbouw van de OSG, twee projecten die volgens Kikkert goed op elkaar moeten wor den afgestemd. Geld voor aanpak kruising Pontweg De provincie laat dit najaar de kruising van de Pontweg en de Redoute reconstrueren. Gedepu teerde Staten hebben daarvoor €250.000,- beschikbaar gesteld. Het fietspad langs de provinciale weg wordt op gelijk niveau met de weg gebracht, de rechtsafstrook van de Pontweg naar de Redoute verdwijnt en de kruising van het fietspad en de Redoute wordt zes meter naar achteren gelegd. De reconstructie is opgenomen in het Provinciaal Meerjarenprogramma Infrastructuur dat het nieuwe pro vinciebestuur heeft vastgesteld De kruising wordt veiliger gemaakt naar aanleiding van het dodelijk ongeval in november 2002 waarbij een 47-jarige man uit Den Burg op het fietspad door een afslaan de automobilist werd geschept. In 2003 werd de kruising met tijde lijke maatregelen al tot stopkruising omgebouwd, nadat op dezelfde plek een bromfietser was aangere den. Volgens de gemeente stond de reconstructie aanvankelijk met op het programma, maar heeft de provincie het door overleg alsnog naar voren gehaald. In een onlangs gehouden bij eenkomst tussen afgevaardig den van gemeenten, VNG en het Kadaster is de samenwerking tussen gemeenten en Kadaster besproken. Een belangrijk resul taat van de bijeenkomst is dat de partijen hebben afgesproken om de krachten te bundelen. Zo kan effectiever worden gewerkt en wordt een betere dienstverlening gerealiseerd. De afspraken worden gemaakt over de dienstverlening, (regionale) over legstructuren, gegevensuitwisselin gen en over basisregistraties. In de samenwerking tussen gemeenten en Kadaster zijn verschillende raak vlakken te onderkennen, zoals een belangrijke rol in het geo-informatie- veld, bronhouder van enkele belang rijke basisregistraties, belangrijke positie bij de dienstverlening aan burgers en bedrijfsleven. Een voorbeeld van de krachten bundeling is de basisregistratie Topografie. Het Kadaster heeft de wettelijke taak deze registratie te 'houden en bij te werken', terwijl bij een aantal gemeenten hierover al veel goede informatie aanwezig is. Om dubbel werk te voorkomen worden hierover heldere afspraken gemaakt, zo laten de betrokkenen weten. Ook bij de gemeentelijke basisre gistraties adressen en gebouwen moet ieders verantwoordelijkheid helder zijn. De bronhoudersrol en het eigenaarschap van de data ligt nadrukkelijk bij de gemeenten, het Kadaster levert de service van het beheer van de landelijke voorzie ning. Hierbij is een belangrijke taak voor het 'beheerorgaan landelijke voorzienin weggelegd. De komende tijd wordt de samenwerking tus sen gemeenten en Kadaster verder ingevuld. VRIJDAG 11 MEI 2007 Proefvaren met de Sumwing genoeg vond. De partijen stem den unaniem in met het voorstel de bezoldiging van Bakker voort te zetten, zodat zijn rechtspositie tijdens zijn herstel niet verslechtert. Een soortgelijke constructie werd in 2003 ook toegepast bij Nel Eel- man toen zij formeel ontslag moest nemen om te kunnen herstellen van een knie-operatie. De nieuwe wethouder is de afge lopen dagen bezig geweest zich in te werken een stapel dossiers die op het bureau van Bakker lagen. Hij beschouwt het coalitieprogramma als richtinggevend voor zijn wet houderschap. Zijn voorzitterschap van de Stichting Behoud Loods- vaartuig Texelstroom legt hij tijdelijk neer. Hij blijft aan als voorzitter van de Wereldwinkel. 'De nieuwe win kel is gerealiseerd, dus daar staat het bestuur nu meer op afstand.' Kieft stelt het wethouderschap weer ter beschikking als Bakker hersteld is. 'Dat is een moreel bindende afspraak die we hebben gemaakt.' De nieuwe wethouder Rikus Kieft (GroenLinks), die de plek van de herstellende Peter Bakker heeft ingenomen, wil het wethouder schap in zijn lijn voortzetten. 'Hij heeft veel in werking gezet en daar gaan we mee verder. Het wordt zeker geen passen op de winkel.' Kieft kreeg dinsdagavond tijdens een extra raadsvergadering de steun van bijna alle partijen. Oppositie partijen WD en de PvdA stemden tegen. Zij gaven een jaar geleden geen steun aan het huidige college en die lijn wilden ze consequent voortzetten. 'Het is niet persoon lek bedoeld', aldus WD-voorman Gerbrand Poster. Ook Eric Hercules (PvdA) liet zich verder positief over Kieft uit. De raadsleden prezen GroenLinks dat de partij op korte termijn een waardig vervanger heeft gevonden. 'We zijn blij dat het college het niet tot problemen heeft laten komen', aldus Hercules. Hij doelde daar mee op de vorige collegeperiode waarin burgemeester en wethou ders geruime tijd onderbezet waren, voordat Nel Eelman tijdelijk door Daan Schilling werd vervangen. De partijen spraken hun medeleven uit met de in Heliomare herstellende Bakker. Het is onbekend hoe lang zijn herstel gaat duren, wat voor het college aanleiding was vervanging te zoeken. Bakker heeft formeel zijn ontslag ingediend. Poster plaatste kanttekeningen bij het wachtgeld waarop de nieuwe wethouder aanspraak kan maken als hij op een gegeven moment plaatsmaakt voor Bakker. Als hij langer dan drie maanden wethou der is, heeft hij recht op minimaal twee jaar. De WD'er vond dat Kieft ongeacht zijn termijn maximaal twee maanden wachtgeld zou moe ten krijgen. Dat idee kon op enige instemming van de PvdA rekenen. De andere partijen vonden het niets. Burgemeester Joke Geldorp vond dat Poster een moreel appèl op zichzelf had moeten doen of hij die vraag wel had mogen stellen. 'Kieft is een zelfstandig opererend persoon die zijn maatschappelijke loopbaan voor deze tijdelijke waar neming onderbreekt.' De nieuwe wethouder runt in het dagelijks leven de éénmanszaak Kieft Noord waarmee hij zich op omgevingsbeleid richt Die werk zaamheden zet hij tijdelijk op een laag pitje. Poster stelde dat hij het geld van de gemeenschap bewaakt en daarom twee maanden lang

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 5