I 11 Duitse stervoetballer cadeau op Juttersdag COURANT Koninklijke eer voor Jan van Beek Meiden svomdi worden gehuldigd Meisjes GVT naar finales vH-EMS Texelaar zwaargewond bij ongeval 1? Kerkdiensten Medische zorg Radio Texel jQ5. oud Papier JLWerk weg TEXELSE WOENSDAG 16 MEI 2007 Mpt ppn r»\/iar\A/inninn wan A-1 nn On Ho fnto hot u/innonrlo toom iemand die altijd bereid is te helpen, 'bij Burgemeester Geldorp noemde Jan elke activiteit in en om het dorp'. 'Hij Is altijd bereid om te helpen bij elke activiteit in en om het dorp en zegt nooit nee.' Aldus de kortst mogelijke karakterschets van Jan van Beek, die vrijdag bij het 60-jarig bestaan van SV De Koog werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De 56- jarige Van Beek maakt al 35 jaar uit van het bestuur van die yereniging, waarvan 34 jaar als secretaris. Van Beek een indrukwekkende Saai van dienst bij De Koog heeft, »asgeen verrassing voor iedereen die een beetje op de hoogte is van de Texelse voetballerij. Maar de reeks activiteiten die burgemees ter Joke Geldorp vrijdagavond in de feesttent opnoemde, moet ook bij ingewijden bewondering hebben gewekt. Zo verzorgde de gedeco reerde naast het secretariaat en duizend-en-één andere dagelijkse klusjes zomervoetbal- en spuit- voetbaltoernooien en heeft hij zich enorm ingezet voor de bouw van de kantine. Daarnaast organiseerde hij een groot aantal uiteenlopende acti viteiten om de clubkas te spekken. De burgmeester noemde met name de Grote Clubactie, reclameborden, doelschieten op de Braderie, bos- en duinloop, bingo, toto en oliebol lenacties met oudjaar. Buiten SV De Koog zet Van Beek zich in voor het dorpshuis, waar ook echtgenote Veronica menig vrij uurtje te vinden is. Het eerbetoon kwam als een enor me verrassing voor de secretaris van de Koger voetbalclub. Toen hem duidelijk werd dat de burge meester speciaal voor hem was gekomen, sperde hij zijn ogen wijd open. Maar al snel was hij van de schrik bekomen, waarna hij arm in arm met de burgemeester haar speech aanhoorde. Dat was zeker geen standaardpraatje, want Gel dorp vertelde dat het lintje nog bijna aan Van Beeks neus voorbij was gegaan. Want wie in aanmerking wil komen voor een koninklijke onder scheiding, moet van onbesproken gedrag zijn, terwijl Van Beek op 10 november 2005 was bekeurd wegens te snel rijden. Gelukkig voor hem was dat meer dan een jaar geleden, zodat die eenmalige misstap hem werd vergeven. Van Beek riposteerde dat zijn zoon de boosdoener was geweest en dat hij de boete voor hem had betaald. Een extra complicatie was dat de decoratie was aangevraagd voor 12 mei, de dag van de viering van het jubileum van SV De Koog, maar dat de receptie, die geschikter werd gevonden voor deze plechtigheid, al de avond ervoor werd gehouden. Na spoedoverleg met de provincie kwam alsnog de toestemming om Van Beek al op 11 mei te huldigen. Met een overwinning van 5-1 op Spirit is het meidenvoetbalteam SVO MD1 kampioen geworden. Het was een spannende competitie, waarbij het kampioenschap pas in de laatste wedstrijd werd beslist. Uiteindelijk won SVO op doelsaldo Zaterdag won het team - weer op doelsaldo - een toernooi in Andijk. Terug in Oosterend wachtte de spe lers een bloemenhulde en een fees telijke rondrit door het dorp. Op de foto het winnende team. Achter coaches Annelies Schoo en Henk van Sambeek, Annelies Duin- ker, Lisa Zegers, Iris van Heeringen, Cindy Vlaming, Britt van Heeringen, Iris van der Vis, Vera Duinker, trai ners Frits Bakker en Willem van Heeringen. Midden: Esmee van Loon, Marleen Abma, Roos Boe ring, Sarah Veller. Voor: Sabine Bak ker en Marije Bakker. Familietoernooi Op de velden van Texel'94 aan de Haffelderweg in Den Burg wordt donderdag (Hemelvaartsdag) het jaarlijks familietoernooi gehouden. Voor de vijftiende maal zullen vijf voetbalfamilies de strijd met elkaar aangaan. Er wordt een halve com petitie gespeeld, de familie met de meeste punten is winnaar. Er wordt gespeeld door de families Boog aard, Van Heerwaarden, Terpstra, Veeger en Witte. Opvallende afwezi ge zijn de families Maas en Van der Slikke, die dit jaar geen elftal op de been konden brengen. Evengoed kan titelverdediger familie Terpstra op zware tegenstand rekenen. Het toernooi begint om 12.00 uur, de prijsuitreiking vindt rond 15 00 uur plaats. Jonge turntalenten van Gym nastiekvereniging Texel (GVT) deden afgelopen weekend mee competitiewedstrijden in Schagen en De Goorn. Bronzen medailles werden behaald door Willemijn van Rossum en Eva van der Velde. Jet van de Water, Lisanne Wit en Mmam Bakker namen zaterdag in Schagen deel aan de finale van categorie rayon Noord. Zij kwamen jiit in de pupillen 1 en 2, lieten mooi ónnetjeshun oefeningen zien, maar lieten buiten de prijzen. Door de jsnuwen vergat Jet van der Water haar vloeroefening, wat haar de Pupillen spelen toernooi bij ZDH De competitie zit er inmiddels op, [naar het voetbalseizoen is nog niet foorbij Pupillen spelen zaterdag voetbaltoernooi bij ZDH. De Cms, van 5 en 6 jaar, bijten 's tentenas het spits af. Vijf teams fan Texel'94, twee van ZDH en één fen SVO binden vanaf 10.30 uur öe strijd met elkaar aan. Na afloop, nnd 11,15 uur, nemen alle spelers «en penalty. De prijsuitreiking wordt óm 11,30 uur verwacht. Vervolgens fcden de E-pupillen in het strijd perk. Zes teams van Texel'94, twee van ZDH en één van De Koog spe len m twee poules om de prijzen. Dit toernooi duurt naar verwachting van 12 55 tot 16.30 uur. Trouwdata laat bekend bij locaties Beheerders var> trouwlocaties wor den de laatste tijd iaat op de hoogte jesleld van trouwdata. Frans Vis- can van D66 deed hier donder dag in de commissie middelen zijn Nag over. 'Dat is vervelend voor de beheerders. Zij hebben tijd nodig Om een bruiloft voor te bereiden.' Hoofd publiekszaken Ron Houben: •We hebben deze informatie ook Intvangen en we onderzoeken hoe lit kan.' Mensen geïnformeerd over aanleg riolering te bewoners in het buitengebied F volgens Peter van Ree (afde- igshoofd gemeentewerken) van te 0fen geïnformeerd over de aanleg fin de riolering. Gerard Wijers van jk Fractie Wijers vroeg hier don- 'erdag naar tijdens de commissie wddelen, Hij was door bewoners «naderd die erover klaagden dat met goed op de hoogte waren ebracht en dat vooral de kosten «envielen. Van Ree bood aan met N op te nemen om te achterhalen f5ar het eventueel fout is gegaan. nodige punten kostte. Celina Veenstra en Hanna Gaaff presteerden goed bij de jeugd, maar ook zij brachten geen prijzen mee naar huis. Veenstra liet een mooie vloeroefening zien, maar miste bui ten haar schuld een A-element. Bij Hanna Gaaff ging een deel van haar oefening de mist in, waardoor ze minder punten haalde dan ver wacht. Zondag deden in De Goorn Daniëlle Polderman, Willemijn van Rossum en Eva van der Velde mee aan de finale voor de basisklasse. Van Ros sum en Van der Velde behaalden een derde plaats, Polderman werd dertiende. Zij turnde een beduidend betere wedstrijd dan de vorige keer. Aan de finale deden 23 turners mee. Uitslagen: (achtereenvolgens sprong, brug, balk, vloer en totaal) Pupillen 1zesde divisie - Jet van de Water 9.20, 8.90, 7.80, 7.00, 32.90. Pupillen 2, zes de divisie - Lisanne Wit 8.30, 7.90, 8.05, 8.50, 32.75: Minam Bakker 8.80, 7.60, 6.80, 8.60, 31.80. Jeugd, zesde divisie - Celina Veenstra 8.35. 8.30. 8.65, 7,95, 33.25: Hanna Gaaff 8.05, 5.95, 8.75. 8.55, 31 30. Basisklasse, vijfde divisie - Daniélle Polderman 8.25, 8.65, 5.20, 8.40, 30.50: Willemijn van Rossum 9.00, 9.55, 7.55, 8.45, 34.55, Eva van der Velde 8.55, 9.45, 7 80, 8.75, 34.55. De 82-jarige Texelaar werd met de traumahelikopter naar het VU in Amsterdam gebracht ifoio j?rx- .-m HanumBeeiaoarx r«ra Een 82-jarige man uit Het Noor den is zaterdagmiddag zwaarge wond geraakt bij een ongeval op de kruising van de Bernhardlaan en de Kogerstraat in Den Burg. De man moest met ernstig hoofd letsel in het VU in Amsterdam worden opgenomen. De Texelaar, die op een bromfiets reed, verzuimde voorrang te verle nen aan een busje van een 61-jarige man uit Den Burg. De bejaarde man reed over de Kogerstraat naar het centrum van Den Burg. De bestuur der van het busje kwam van rechts via de Bernhardlaan aannjden. De 82-jarige Texelaar droeg- volgens een woordvoerder van de politie een helm, maar die geraakte door de aanrijding van zijn hoofd. 'En daarna is hij met zijn hoofd op de grond terecht gekomen.' Medewerkers van de twee ambu lances en een huisarts verleenden eerste hulp". Zij kregen bijstand van personeel van een traumahelikopter die enige tijd na het ongeval op het terrein voor de brandweerkazerne aan de Bernhardlaan landde. De man is met de helikopter naar het VU in Amsterdam overgebracht. 'Hé, daar heb je Lukas', zegt Jan Uitgeest wanneer hij een cadeautje van collega-jutter Willem Nagtegaal van Ameland van zijn verpakking ontdoet en er een dertig centime ter groot plastic poppetje tevoor schijn komt. Lukas heet voluit Lukas Podolski en is lid van het Duitse voetbalelftal. Tot verbazing van de omstanders, bezoekers van de Jut tersdag, blijkt de beheerder van de jutcollectie van Flora een voetbal kenner. Hij vertelt honderduit over de international, die volgens som migen de grote smaakmaker zou worden van de wereldkampioen schappen die vorig jaar in Duitsland werden gehouden Een handige zakenman rook zijn kans en liet in China enkele honderdduizenden op Podolski lijkende plastic poppetjes maken, met de bedoeling deze voor veel geld te verkopen. Helaas voor hem schoof de container waarin de voetballertjes verpakt zaten van het containerschip Mondriaan van P&O Nedlloyd, dat vorig jaar op 9 februari op volle zee in totaal 57 containers met sportschoenen en speelgoed verloor. Zo'n veertig containers zonken naar de zeebodem, waar ze door de golven open werden gebeukt. Enkele tientallen schoenen spoelden op Texel aan, maar een veel groter deel van de lading kwam op de stranden van Terschelling en Ameland terecht. 'Die man van die Lukassies heeft een fortuin misgelo pen. Voor de productiekosten, zo'n tweeëneenhalve euro per poppetje, zal hij zich hebben verzekerd. En ook voor de bergingskosten. Maar voor de winst kun je je met ver zekeren en daar gaat nu eenmaal het hoogste bedrag in om', vertelt Uitgeest, die via een collega-jutter vorig jaar al zo'n poppetje in bezit kreeg. Enkele toeschouwers grin- EEN BETER MIUEU... begint bij jezelf de Duitse voetballer Lukas Pndnlxki neliilrenr niken. Wanneer Uitgeest even later een cadeautje van de Amelander jutters Pieter Jan Borsch en Hans de Jong uitpakt, gaat het gegrinnik over in een bulderend gelach. Uit het pakketje komen nóg vijf exem plaren van het bekende voetballer tje tevoorschijn... De wonderbaarlijke vermenigvuldi ging van Podolski was één van de vele hoogtepunten van de Jutters dag, die veel belangstelling trok. Zo'n 75 jutters en hun familieleden maakten hun opwachting op Flora. Ze waren afkomstig uit een groot deel van de Nederlandse kust streek. 'De verste kwam uit Den Haag. Ik had ook een paar Zeeuwse collega's uitgenodigd, maar het zijn allemaal ouwe knakkers voor wie de afstand toch een probleem begint te worden', vertelt Uitgeest, die de Juttersdag samen met andere vrij willigers voor de tweede keer orga niseerde. De vorige keer was zes jaar geleden. Het evenement lokte ook zo'n 375 betalende bezoekers naar Flora. Zij werden getrakteerd op prachtige verhalen van Uitgeest en jutters van Vlieland, Terschelling, Ameland en Camperduin, die bij toerbeurt en verspreid over de hele dag het spreekgestoelte betraden. Veel aandacht was er ook voor de tentoonstelling van Irene Maas, Maarten Brugge en andere kunste naars, die aangespoelde voorwer pen in hun kunstvoorwerpen had den verwerkt. Gerhard Cadée liet een collectie zaden zien die in de loop der jaren op Texel aanspoel den, in sommige gevallen uit zeer verre oorden afkomstig. Bijzondere waardering genoten ten slotte Fup de Ridder en Jacob Keijzer, die de schone kunst van het poonroken demonstreerden en de vissen daar na ter plekke uitdeelden. Tekst Joop Rommets Foto Harry de Graaf/ RooldhanW Toyol Donderdag 17 mei Hemelvaartsdag PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.45 u. gezamenlijke dienst in gerefor meerde kerk. ds P.A. den Braanker Gereformeerde kerk Den Burg: 9.45 u. gezamenlijke dienst in gerefor meerde kerk. ds. P.A. den Braanker. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: Den Hoorn: 10.00 u. ds. C.F. Klaas- sen. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: De Cocksdorp 10.00 u. Wadden- dienst, poèziedienst, ds. F. van Hel den. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oos terend: 10.00 u. leesdienst. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. Feike ter Velde uit Zeewolde. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. The Gospeltrain. Zondag 20 mei PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.45 u. mw. K.M. Dijkerman uit Oos terend. Gereformeerde kerk Den Burg: 9.45 u. ds. J. Glazema. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. ds C F. Klaassen De Koog: dienst in De Waal Den Hoorn: dienst in De Waal. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 10.00 u. Waddendienst, ds. C. der Nederlanden, bevestiging ambtsdragers De Cocksdorp: dienst in Oos-terend. Oudeschild: dienst in Oosterend GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst, woensdag 22 mei: 19.00 u ds. c.A. van Dieren. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. C. Duinkerken-Visser. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10 00 u. ev. G Duinker uit Ede. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. Herenkoor. Oosterend: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10,30 u.: Aan de beproeving op christelijke loyaliteit het hoofd bieden; Wachttorenstudie, 11.20 u.: Nederig onderworpen aan lief devolle herders. Eén buttrug maakt Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vnjdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669, 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland Voor alle hulp. zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461 - Jeugdgezondheidszorg. Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 0900- Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a. Den Burg. Het bureau is op maandag en vnjdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedei sende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, met Hemelvaartsdag haalt Scouting Texel geen oud papier op. Oud papier kan wel worden gestort in de containers naast het clubgebouw aan de Bernhardlaan. aan de Van 21 tot en met 27 mei zijn de volgende straten en wegen afgeslo ten in verband met werkzaamheden Den Burg: Thijsselaan. tussen innt Starkenburg nabij no 14 en de Brou werstraat: Brouwerstraat: Thijsselaan, tussen Bernhardlaan en Binsberqen- straat en Binsbergenstraat eenrich tingsverkeer in de richting van de Wilheminalaan voor alle verkeer uit gezonderd fietsers. Oost: Oosterweg, tussen Zwinweg en de komgrens van Oost. T E X E LS E^COU RANT Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Strdiia Sibon Buiten werktijd: Stiana Sibon Telefoon 06 - 22 21 16 62 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6-1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl va- ae Stichting ROTA. oeiest.ja t« Amstw van Koopnanoei at «41198699 E«n«*' kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 36,45 34,85 (automatisch Per jaar €71,10 68,95 (automatten) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementspenode Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogram ma) Over de open dag van het Gemini Ziekenhuis in Den Helder (herhaling) 18.00 u. Onder de toren (geeste lijk. programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19 45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u- Even bijpraten met... Wijkie van den Berg spreekt met Jaap J Bakker uit Oude schild over de oorlog, (her haling) 21.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Cabaret-café, waarin het lokale nieuws wordt bespro ken door Pip Barnard en Jamen de Bruijn. Vandaag: Herdenking. Over vieren en herdenken, over Konmginne dag en de Groeneplaats. het Danslaboratonum en vnj heid En veel muziek (herha ling) 20.00 u Radio Noordholland Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 20.00 u. Radio Noordftolland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogram ma). Vandaag: Dag van de Zee. Over de opening van de Week van de Zee op het strand bij paal 17. Met vraag gesprekken en reportages 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit Maartens kerk Oosterend 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) J 12.00 u. Natuurwijzer I 13.00 u. Noud draait deur (Neder landstalig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.45 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholïeke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u.'Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. De keuze van... 20.00 u Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogram ma) Over de open dag van het Gemini Ziekenhuis in Den Helder (herhaling) 18.00 u. Onder de toren (geeste lijk programma, met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met 20 00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 11