Elftal verwijderd na mishandeling Cjrom kwartsJexels in het hartL 'Uiteindelijk niets ingevuld door tijdgebrek Texelaar in elkaar geslagen Inbreker steelt kassa uit winkel DE WAAL OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12176 DINSDAG 22 MEI 2007 Verschijnt dinsdag en vrijdag Texel'94 heeft zaterdag een voet balelftal uit Maassluis van het veteranen- en recreantentoernooi verwijderd. Een paar mensen van het elftal waren in de nacht daar- betrokken geweest bij de mishandeling van een 20-jarige uit Den Burg. Een betrok- een 24-jarige man uit Vlaar- dingen, werd op het terrein van de voetbalvereniging aan de Haf- felderweg aangehouden. IDe mishandeling had plaatsgevon- «n nabij de taxistandplaats aan deNikadel in De Koog. De Texelaar werd daar door meerdere personen uit Maassluis in elkaar geslagen. Aanleiding waren opmerkingen die eerder die avond in het uitgaans- j waren gemaakt. Volgens êen familielid van de mishandelde Texelaar hadden de jongens uit het groepje geroepen dat de Texelaar 'er niet zo stoer bij moest lopen.' De man had daarna een opmerking terug gemaakt over de koortslip van eén uit het groepje. "sNachts kreeg het groepje de Texe laar opnieuw in het vizier toen ze net in de taxi waren gestapt. Volgens het familielid sprongen ze uit de al rijdende wagen en verkochten ze de man diverse rake klappen. Hij liep daarbij een gebroken neus. hoofd wind, kneuzingen en schrammen op. Ook zijn kleding werd vernield. Ce man wist zichzelf in veiligheid te brengen bij een café aan de Dorpsstraat. Zijn belagers wisten te ontkomen door zich met een andere taxi naar hun vakantieadres in De Koog te laten brengen. Het familielid verbaast zich erover dat de jongens zo konden ontko men, ondanks het feit dat er veel getuigen van de vechtpartij waren. Vo'gens hem duurde het ook twintig minuten voordat de politie er was. Dat laatste wordt door een woord voerder van de politie in Alkmaar genuanceerd. 'Om 2.53 uur kregen we een melding van de vechtpartij om 2.56 uur kregen we de mel ding dat de eerste auto ter plekke was. Maar het kan zijn dat ze de auto op een andere plek hebben gezet, te voet verder zijn gegaan en dat het even heeft geduurd voordat Geldboete voor Koger visdieven Twee inwoners van De Koog zijn maandag veroordeeld tot een geldboete van €100,- per per soon. Het tweetal heeft zich vol gens de politierechter in Den Hel der schuldig gemaakt aan diefstal van vis uit een aantal fuiken. De twee mannen, geboren in Rus tend en 50 en 29 jaar oud. werden op 14 augustus vorig jaar door een voorbijganger gezien bij polder Het Noorden. De oudste van de twee tot drie keer toe het water n om, volgens de getuige en het Doenbaar Ministerie, vis uit de fui- Ken te haien. Ter zitting verklaarde de man eerst dat hij op zoek was "oan zijn verloren mobiele telefoon on dat hij een vriend had meegeno- v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg ze het slachtoffer hadden bereikt. Daardoor kan een scheef beeld zijn ontstaan.' Aan de hand van getuigenverkla ringen wist de politie zaterdag dat ze zeer waarschijnlijk bij het team uit Maassluis moesten zijn. Op het terrein van Texel'94 troffen ze een man die aan de signalementen vol deed. De koortslip speelde daarbij een belangrijke rol. Dries Veltkamp, één van de organisatoren van het veteranentoernooi, bevestigt des gevraagd dat het team daarna naar huis is gestuurd. 'Het was de eerste keer dat het meedeed. Een deel sliep op het terrein van Texel'94 en een ander deel in De Koog. Som mige jongens zijn 's morgens pas gekomen, hebben twee wedstrijd jes kunnen meespelen en konden daarna alweer naar huis.' De ploeg is in de toekomst niet meer welkom bij Texel'94. Voor de voetbalvereniging kan het incident nog nare gevolgen hebben, omdat de gemeente bij het verlenen van de vergunning had gesteld dat er niets meer zou mogen voorval len. Veltkamp verwacht dat er de komende dagen gesprekken over het voorval worden gevoerd. 'Maar wij hebben voldaan aan de voor waarden die de gemeente aan ons had gesteld. We hebben de teams in januari in een brief al laten weten wat wel en niet mag en we hebben ze hier ook nog specifiek over bena derd.' In totaal deden 21 teams aan het toernooi mee. Op een opstootje op zaterdagavond na verliep dat verder zonder problemen. Volgens het familielid van het slacht offer zou het geen kwaad kunnen als een deel van de baropbrengs- ten zou worden gebruikt om vei ligheidsmensen in te huren die als begeleiders van de teams zouden kunnen opereren. De voetbalver eniging gebruikt de opbrengsten van de toernooien om het vervoer van de elftallen naar de overkant te kunnen betalen. 'Anders zou de contributie omhoog moeten.' Er lie pen afgelopen weekend overigens veiligheidsmensen rond bij het voet balveld. men om te helpen zoeken. Later gaf hij toe op zoek te zijn geweest naar visjes, om een ooievaar te voeren. De jongste van de twee verklaarde slechts aanwezig te zijn geweest. Hij was zelf niet het water ingegaan en had ook geen vis weggenomen. Politierechter Doorewaard twijfelde niet aan het verhaal van de zoek tocht naar de telefoon, maar bena drukte tevens dat het in Nederland toch echt niet is toegestaan vis uit een fuik te halen, zelfs niet om een ooievaar te voeren. 'En ik ben niet op de hoogte van het strafrecht in Rusland, maar het lijkt me toch dat het daar ook zo is dat je geen dingen van een ander mag wegne men', aldus de rechter. De oudste verdachte vertelde daarop dat het pakken van vis best mag in Rus land. 'Ik wist niet dat die vis van een bedrijf was, er stond nergens een bord. En ik dacht, een paar kleine visjes, dat mag best.' De man had ter ondersteuning van zijn verhaal enkele foto's meegebracht. Op die foto's stond hij daadwerkelijk een ooievaar te voeren. Hoe sympathiek het ooievaarverhaal ook klonk, de officier van justitie zei ervan overtuigd te zijn dat de man wel degelijk wist dat dit niet mocht En dat hij zijn vriend had gevraagd mee te komen om als uitkijk te die nen. Bovendien hadden ze een vuil niszak en een leefnet bij zich, niet direct de gereedschappen bij uit stek als je alleen op zoek gaat naar een verloren telefoon. De officier eiste een geldboete van €180,- per persoon. De rechter hield rekening met de financiële situatie van het tweetal en maakte er €100,- van. Zelfs de opmerking van de oudste Rus, 'vis kopen in de winkel is erg duur', kon daar geen verandering inbrengen. De HAVO-examens economie waren volgens docent Ben Bakker goed te doen. 'Economie 1 was in verhouding tot economie 1/2 wat lastiger om te maken, maar dat is altijd gevaarlijk om te zeggen. Misschien ervoeren leerlingen dat heel anders.' Aan ieder examen deden op de OSG zo'n 25 leer lingen mee. Stein Veltkamp (17) uit Den Burg maakte het examen economie 1/2 en Lauri Brons (17) uit De Koog deed economie 1. Stein had zich goed voorbereid op zijn examen. Vijf weken geleden begon hij te leren. 'Vanaf het vierde jaar heb ik voor ieder proefwerk een samenvatting gemaakt van de stof. Dat heb ik geleerd. Ook heb ik een boekje aangeschaft waarin alle begrippen en berekeningen nog eens werden uitgelegd. Daarnaast heb ik oude examens gemaakt.' Ook Laurie maakte twee oefenexa mens. 'Daar heb ik veel aan gehad, leder examen ziet er toch een beetje hetzelfde uit qua vraagstelling.' Toen Bakker met zijn scholieren beide examens nog eens door sprak, bleek dat Stein de vraag over BTW-verlaging op arbeidsin tensieve dienstverlening, zoals kap pers en stukadoors, moeilijk vond. Gevraagd werd om aan te tonen dat het uurtarief, wat aan de klant werd doorberekend, met een bepaald percentage daalde. 'Ik heb vijf ver schillende dingen geprobeerd, maar kwam niet op dat percentage uit. Ik heb uiteindelijk niets ingevuld, want ik had ook met zo veel tijd meer, nog twintig minuten voor vier opgaven.' Laurie vond opgave vier, over de begroting van een land, leuk om te maken. 'Je moest daar aangeven of bepaalde uitspraken juist of onjuist Examen economie was goed te doen waren. Dat zijn dingen die je kunt leren. Veel klasgenoten zeiden dat je voor economie weinig kon voor bereiden, maar dat ben ik niet met ze eens.' Bakker gaf haar daarin gelijk. 'Als je de begrippen kent. ben je ook in staat om de berekeningen uit te voeren.' Die berekeningen waren juist iets waar Laurie moeite mee had. 'Er staat vaak zo veel tekst bij. Voor je erachter bent welke tekst bij welke getallen horen, denk ik al laat maar.' Dit was voor Bakker de 21ste keer dat hij het examen economie afnam op de HAVO. Hem viel het op dat de hoeveelheid tekst toenam in de afgelopen jaren. 'Mis schien komt er minder tekst als examens op de computer worden gemaakt, maar voorlopig zijn we nog lang niet zo ver.' Stein en Laurie keken met een goed gevoel terug op hun examen. Stein moest een 5,4 halen om voldoende te staan en Laurie een 5,1. Stein: 'Het is een beetje vreemd. Ik haal of hele hoge of hele lage cijfers voor economie. Daarom sta ik nu gemiddeld een 5,6.' Laune vindt economie een leuk vak. 'Het heeft heel veel met de maatschappij te maken. Maar ik vind het ook het moeilijkste vak. Daarom heb ik twee weken lang iedere dag geleerd voor dit examen.' Ze waren van te voren een beetje nerveus. 'Voor Neder lands was ik flink zenuwachtig. Dat was het eerste examen. Nu was het al minder', aldus Stein. Bakker: 'Een beetje stress is wel goed. Laat die adrenaline maar rollen.' Laurie: 'Maar met te veel.' Om optimaal te presteren, neemt ze energiesnoep jes mee naar de examens. 'Ik heb allemaal Dextro energie in mijn rug zak.' Stein had nog vijf examens voor de boeg en Laurie drie. Ze had den er vertrouwen in dat ze zou den slagen voor hun eindexamen. Bakker: 'Ik denk ook dat ze het allebei halen.' Laurie wil na haar eindexamen een opleiding dans, zang en drama volgen. Daar doet ze momenteel auditie voor. 'Hopelijk kan ik de opleiding in Amsterdam volgen, maar misschien ook wel in Tilburg. Het afgelopen jaar ging ik iedere zaterdag naar Amsterdam om te dansen.' Stein gaat na zijn examen Management, Economie en Recht studeren in Amsterdam. Hij is al op zoek naar een kamer. 'Ik vind het wel spannend om op mezelf te gaan wonen, maar ik ben er ook wel aan toe.' In de nacht van vrijdag op zater dag werd ingebroken in de Primera tijdschriftenwinkel van Kees Mets aan de Dorpsstraat in De Koog. Er werd voor zo'n vijfduizend euro aan sigaretten en shag gestolen. Ook werd voor zo'n duizend euro aan telefoonkaarten, krasloten en geld uit de kassa gestolen. De inbreker(s) kwamen binnen door aan de ach terkant van het gebouw een deur- Eigenaar caravan wil plaats terug Joop Quint eist in een kort geding dat hij weer wordt toegelaten op Loodsmansduin. De Amsterdam mer is één van de twee eigena ren van een stacaravan die vorige maand van de RST een brief kre gen met de mededeling dat ze niet langer welkom zijn op het kampeerterrein. Waar het precies om draait, is niet helemaal duidelijk. De RST verklaar de vorige week niet op 'individu ele kwesties' te willen ingaan, terwijl Quint om zijn zaak niet te benadelen evenmin wil reageren. De plaats van zijn opslagschuurtje zou de belang rijkste reden van het conflict zijn. Bovendien is Quint gewaarschuwd Loodsmansduin niet meer in een verkeerd daglicht te stellen. De zaak dient op dinsdag 29 mei voor de rechtbank in Alkmaar. Kampeerdersveremging Loods mansduin, de belangenvereniging van houders van een vaste plaats, heeft inmiddels besloten Quint een 'opbeurende brief' te sturen. Dat gebeurt op verzoek van de leden, die zaterdag hun jaarvergadering had den in het dorpshuis van Den Hoorn. 'Over de inhoud van het conflict spreken we geen oordeel uit. Dat lijkt ons niet verstandig. Maar los daarvan is het natuurlijk verschrik kelijk wat die mensen overkomt. We hopen op een goede afloop en een oplossing die voor iedereen bevre digend is', vertelt bestuurslid Jan Karstens. Theo den IJzerman, de andere kampeerder die met langer welkom is, krijgt dezelfde brief. Man aangehouden na huiselijk geweld De politie heeft donderdagavond in een woning aan de Brink in De Koog een 40-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehou den. Hij wordt ervan verdacht zijn 33-jarige vriendin in haar woning te hebben mishandeld De twee kre gen woorden met elkaar, waarna de man handtastelijk werd en de vrouw schopte. Vervolgens zou hij diver se voorwerpen hebben gepakt en ermee hebben gegooid. De man is voor verder onderzoek inaesloten. Figuranten slot te forceren,' waarna de kassa werd weggehaald. De politie stelde zaterdagochtend een onderzoek in. Tegelijkertijd vond Arie van der Veer in de buurt van het Sommeltjespad bij de Pelikaanweg de kassa. Hij was toen opengebroken en ontdaan van de inhoud. De foto toont hoe de politie zich over de zojuist in het bos teruggevonden kassa ontfermt. (Fofo Harry 08 Graat) Texelaars kunnen zich de komende weken een weg naar het witte doek verschaffen. De makers van de film Zomerhitte zijn op zoek naar liefst 270 Texelaars die een rolletje als figurant willen spelen. Pagina 3 m Van Rijsselberghe Adriaan van Rijsselberghe heeft afgelopen weekeinde uitstekende zaken gedaan in het eerste deel van het Nederlands kampioenschap windsurfen course race en slalom. De Texelaar staat na tien races eer ste in het klassement. Pagina 7 Sloop schuur wordt afgedwongen De eigenaar van een bungalow op De Krim moet binnen drie maanden een schuur afbreken, anders moet hij een dwangsom van €100,- per dag betalen. De man had vergunning voor het vergroten van de bungalow met een oppervlakte die gelijk is aan die van de schuur ernaast. Die schuur moest dan wel worden afgebroken. Later gingen b en w ermee akkoord dat een stukje van de schuur zou blij ven staan als onderdeel van een tuinmuur. Maar de hele schuur bleef staan, zodat de overtreder een aan schrijving kreeg. De man voerde als excuus aan dat hij meende dat de bouwvoorschriften binnen afzienbare tijd zullen worden verruimd. Afbraak van de schuur zou dan zinloze kapi taalvernietiging zijn. Bovendien vond hij dat sprake was van rechtsonge lijkheid, want er is niet opgetreden tegen soortgelijke overtredingen in de omgeving. B en w hebben laten weten dat van verruiming van de bouwmogelijkheden geen sprake is en dat .andere overtredingen in de buurt al zijn gesignaleerd en zullen worden aangepakt. Los daarvan is kapitaalvernietiging geen reden om van handhaving af te zien. Twee Texelaars aangehouden Een 21-jarige man uit Huizen is in de nacht van zaterdag op zondag door een 17-jarige jongen uit Oosterend mishandeld in de Dqrpsstraat in De Koog. Het slachtoffer wilde enkele vechtenden uit elkaar halen toen hij door de eilandbewoner hard tegen het hoofd werd geslagen. Hierbij raakte hij gewond en moest naar de dokter. Toen de verdachte werd aangehou den, bemoeide een 20-jarige plaatsge noot van de verdachte zien daarmee en hinderde de politie. De man bleef doorgaan nadat hij was gesommeerd om weg te gaan. Ook hij is aangehou den. Beiden zijn ingesloten. Kite-surfer gewond Een Duitse kitesurfer is vrijdagmid dag gewond geraakt op de I Jsdijk in Oudeschild. Hij maakte zijn uitrus ting klaar toen zijn vlieger door de wind werd gegrepen. Het slachtoffer was al aan de vlieger gekoppeld. Hij werd enkele meters meegesleurd en raakte aan beide voeten gewond. Ambulancepersoneel heeft zich over hem ontfermd, TEXELSE -VoilRAM Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Super deBoer 'fatopüis. Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Docent Ben Bakker kijkt lachend toe hoe zijn leerlingen Stein Veltkamp en Lauri Brons het eindexamen

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 1