'Geen opoffering om 530 kilometer te lopen' Volleyballers nemen afscheid van routinier TEXELSE 7 COURANT G-voetballers actief in Zwolle Zaalvoetbalsters voelen zich kampioen ZDH beste in eigen toernooi G-team eert trainer Henk de Ruyter Stichting Kerken en Minima Texel andere Den. geweest, :htingbe d emeenl- c,'. waan: Dereioi al tx loterré- ;ket ne persoor- jrslede. lanier s erd, k k wellicht haar laatste volleybalwedstrijd ooit liet Miep Speets nog enkele fraaie staaltjes zien. Een opvallende boodschap voor de scheidsrechter van veld 10, die zondagmiddag een paar minu ten voor het einde van het 36ste Tevoko Buitentoernooi plotseling door de omroepinstallatie het ver zoek krijgt het spel stil te leggen, is Smash'68 de gele- te bieden Miep Speets- een publiekswis- sel te geven. De woorden van André van der Vliet missen zijn uitwerking niet, want en toeschouwers begin nen direct luid te applaudisse ren. De speelster in kwestie slaat eerst een hand voor de mond en pinkt daarna een traantje weg. Het einde van haar carrière als «deybalster is gekomen. De 57-jarige Speets, die in Den Boom opgroeide maar al jaren in Oosterend woont, volleybalde zo'n 38 jaar. Ze was vanaf het begin actief bij het in 1968 opgerichte Smash en speelde altijd in het eer- stedamesteam, dat in de regionale competitie van de Nevobo uitkomt. In de Eilandcompetitie maakte ze deel van uit van diverse teams, waaronder Assurantie Bremer en Klif 12. Daarnaast was ze een vaste gast bij het Buitentoernooi. Gemid deld was ze tussen de twee en vijf keer per week op het volleybalveld te vinden. En al die keren was ze op tijd en vol goede zin en viel er nooit een onvertogen woord. Met haar vermogen de meest onmoge lijke ballen te halen en haar ster ke service was ze daarnaast ook technisch een bejangrijke steunpi laar. 'Miep is een bijzondere Miep', complimenteerde Van der Vliet dan ook. Afscheid nemen viel Speets zwaar. Vijf jaar geleden vond ze zichzelf te oud worden en kondigde ze aan te stoppen, maar liet ze zich door haar teamgenoten overhalen door te gaan. Vorig jaar kondigde ze aan dat er toch echt een ver vanger moest worden gezocht. En inderdaad werden drie jonge talen ten gevonden, maar door blessures van anderen bleef het verwachte afscheid uit. Gevolg was zelfs dat Speets bijna iedere week opdraaf de. 'Ze miste maar één wedstrijd. door haar vakantie', aldus Van der Vliet. 'Miep bewijst dat het mooie van volleybal is dat je het spelletje eigenlijk een heel groot gedeel te van je leven op een behoorlijk niveau kunt beoefenen.' Of ze nu écht stopt, is maar de vraag. Want op de vraag of ze in noodgeval len beschikbaar blijft, knikte Speets gretig ja. Het afscheid van Speets betekende een mooi einde voor een vlek keloos verlopen en zaterdag ook zonovergoten toernooi. Tevoko kreeg wederom veel complimenten voor de strakke organisatie. Erg blij waren de volleyballers ook met het terrein aan de Ploegelanderweg, dat vorig jaar werd gerenoveerd, maar ditmaal in volle glorie beschikbaar was. Het Vierkante Stuk is zo'n 50 centimeter opgehoogd, waar door overlast van hoog grondwater tot het verleden behoort. Het was bovendien opnieuw ingezaaid en zo vlak als een biljartlaken, zodat er uitstekend op te volleyballen was en ook de organisatie goed haar werk kon doen. Het toernooi trok met 141 teams (er hadden er een e' eersfe team van Klif, dat net buiten de prijzen vielAchterste rij (vlnr): Anne "^vaarden, Tessa Betsema, Mant Tuitman, Meria Zegel, Linsey Barends, Claudia T&k Unda den Braven-Smit. Voorste rij: coach Arno van Heerwaarden, Bianca v&r-Drijver en sponsor Richard Seegers. Tweede op de ranglijst, maar zelf einde mee om het kampioenschap voelen de speelsters van Klif 1 zich en de beker, maar trof het met fle enige echte kampioen'. Het dat Old Stars 1 zich niet wenste exelse zaalvoetbalteam streed in te beperken tot sportieve midde- hoofdklasse van de Helderse len. De concurrent uit Den Helder Organisatie tot het stelde in de beslissende wedstrij den een speelster op uit het eerste team, dat in de hoofdklasse van de KNVB, maar liefst vier klassen hoger, uitkomt. De vrouw in kwes tie werd in december nog voor tien wedstrijden geschorst wegens het bedreigen van de scheidsrechter. Het Helderse strijdplan had succes, want Klif werd tweemaal op een kleine nederlaag gekweekt. Met hun tweede plaats in de competitie (na 24 wedstrijden) en de derde plaats in de bekerstrijd beschou wen de Texelse vrouwen zich ech ter als de morele kampioen. Ook het tweede team van Klif deed het uitstekend. Het had in de eer ste klasse lang zicht op de titel, maar was na 18 wedstrijd net iets minder dan ZAP. In het komend seizoen wil Klif graag een derde team inschrijven. Bedoeling is dat een wat meer recreatieve opzet te geven. Er zijn inmiddels zes speel sters beschikbaar, maar aanvulling is zeer welkom. Wie interesse heeft, kan contact opnemen met Wilma Tijsseling (tel. 322189) of Arno van Heerwaarden (tel. 319389). Ook bij de C-junioren zijn voetballende meiden welkom. Een grote delegatie Texelaars, ver deeld over drie teams, deed zater dag in Zwolle mee aan het Swolle- naer-toernooi, een evenement voor gehandicapte voetballers uit heel Nederland. Meest succesvol was Texel'94 1, dat niet alleen kampi oen werd in poule C1, maar ook de penaltybokaal won. Het Swollenaer-toernooi is een enorm festijn. Maar liefst 37 teams speelden op zeven velden (met de oppervlakte van een zaalvoetbalveld) om de prij zen. Texel'94 zou aanvankelijk met twee teams meedoen, maar coach Klaas van den Berg kreeg een dag te voren bericht dat er ook voor een der de team, dat op de reservelijst stond, een plaats was. De deelnemers voet balden zowel 's ochtends als 's mid dags twee uur. Tijdens de pauze trad zanger Harm Wolters op. Bovendien leverde elk team zes spelers, die elk drie penalty's mochten nemen. Het team met de meeste doelpunten ver diende de penaltybokaal. Het door Henk de Ruyter gecoachte Texel'94 1 speelde een uitstekend toernooi. Keeper Martijn Verbeeke, Raymond Molanus, Mark Stolwijk, Paul Bakker en Robin Boogaard won drie wedstrijden en speelde twee keer gelijk en behaalden daarmee één punt meer dan FC Meo 2. De Texelaars scoorden er lustig op los. Larcom (6-1) en Flevostar (8-1) had den zelfs helemaal niets in te bren gen. In de penaltyserie ging het iets minder goed. Texel'94 benutte er slechts negen van de achttien, maar omdat de tegenstanders nóg meer moeite hadden de keeper te passe ren, was die score goed genoeg voor de bokaal. Texel'94 3, bestaand uit keeper Jan Frans Haveman, Anton Staal, Simon Kramer, Peter Tuitman en Jos Bakker en geleid door Klaas van den Berg, kwam uit op de kunst grasvelden van poule C2. De Texe laars gingen voortvarend van start en wonnen de eerste twee wedstrijden. Daarna kwam de klad er echter in en werd geen enkel punt meer gehaald, waardoor de ploeg niet verder kwam dan de vierde plaats. Texel'94 2, dat uitkwam in poule B1werd gevormd door jeugdige voetballers, te weten Kasper Dros, Twan Weyers. Dennis Weyers, Davey Voorend en Kees van der Vis. Coaches waren Peter Dros en Sijbrand van der Vis. Ook dit team beleefde met twee overwinningen een sterke start van het toernooi. De res terende wedstrijden gingen verloren, maar het puntenaantal van zes was voldoende voor de vierde plaats. Hoewel de etiquette anders voor schrijven, heeft ZDH zaterdag het eigen toernooi gewonnen. Het was een spannende aangelegenheid in Den Hoorn, waar de gastheren en Gasselternijveen de toon aanga- Na vier wedstrijden hadden de Dren then nog de maximumscore, terwijl ZDH een gelijkspel had moeten toe staan aan WV HEDW uit Amsterdam. Normaal was een overwinning in het laatste (onderlinge) duel voor de Hoornders voldoende geweest om het toernooi te winnen, maar doordat elk doelpunt ook een punt opleverde en Gasselternijveen in de voorlaatste wedstrijd met maar liefst 5-0 van De Dijk uit Amsterdam had gewonnen, zag ZDH zich voor een veel zwaardere opgave geplaatst. Het moest de tot dan toe nauwelijks te passeren verde diging van Gasselternijveen drie keer de baas zijn en zelf geen doelpunt toestaan. Dat lukte uiteindelijk, mede dankzij een fraaie kopbal van Ruud Hof en een poeier in de kruising van debutant Hidde_ Struick vlak voor tijd. WV HEDW legde beslag op de derde plaats, Nederwetten uit Noord-Bra bant werd vierde, Roda'46 uit Leus den vijfde en De Dijk zesde. Het toernooi werd besloten met een gezellige avond. Daarop werd het afscheid van drie spelers aangekon digd. Daan van der Slikke kampt met een hardnekkige knieblessure en acht te het met verstandig nog langer te voetballen. Niels Dekker wordt lid van een club in Haarlem, waar hij al enige tijd woont en werkt. De langste staat van dienst heeft Ronald Biesboer, die na veertien seizoenen bij ZDH met pijn in het hart stopt. Geruisloos verliep die penode bepaald niet. Zo brak hij een been en beleefde hij door ziekte in de familie enkele moeilijke jaren. Tekenend voor hem was echter zijn optimisme, schetste voorzitter (en oom) Jaap Lap in een emotionele toespraak. Verloren voor de club is Biesboer met, want hij heeft laten weten graag betrokken te blijven, terwijl trainer Jan den IJzer man in geval van nood een beroep op hem kan blijven doen. Overigens heeft ZDH vorige week zes nieuwelingen aan de selectie kunnen toevoegen. Het zijn Ruben Boogaard, Joost van Heerwaarden, Hidde Struick, Remco Boogaard, Robin Knol en Jonathan Abraha. In 37 uur en 4 minuten met acht man van Parijs naar Rotterdam lopen. Peter van der Voort uit De Cocksdorp deed het. Hij deed mee aan de RopaRun; de lang ste non-stop estafetteloop ter wereld. Doel van de loop is zo veel mogelijk geld op te halen om de kwaliteit van het leven van terminaal zieke kinderen te verbeteren. De afstand van Parijs naar Rot terdam is 530 kilometer. 'Als je onze eindtijd omrekent naar de marathon, 42 kilometer, dan heb ben we een marathon gelopen in twee uur en veertig minuten', aldus. Van der Voort. Ter vergelijking; de snelste tijd bij de marathon van Rotterdam was dit jaar twee uur en acht minuten. De teams moch ten zelf hun tactiek bepalen. Enige voorwaarde was dat er telkens één loper op het parcours moest zijn. Van der Voort zat in het team van het Opleiding en Trainingscentrum Manoeuvre (OTCMan), onderdeel van de Koninklijke Landmacht. De ploeg koos ervoor het team in twee groepen van vier op te split sen en om de vier uur te wisselen. Daarnaast werd iedere loper elke kilometer afgelost om een zo hoog mogelijke snelheid te behouden. Van der Voort liep in totaal 67 kilo meter, Met deze tactiek eindigde OTCMan als achtste van de 211 teams. Tijdens een kerstlunch van de land macht kwam Van der Voort met de RopaRun in aanraking. Toen het doel van de race werd uitgelegd, hoefde hij er met lang over na te denken. 'Ik ben sinds een paar jaar vader en je betrekt het op jezelf. Dan is het geen opoffering om 530 kilometer te lopen.' Hij vond het moeilijk om te trainen voor de estafette. 'Je loopt iedere keer korte stukjes van een kilometer. Ik ben begonnen met het opbouwen van een goede loopconditie en met meerdere sportmomenten op een dag. Vaak deed ik 's ochtends een intervaltraining en ging ik 's mid dags zes kilometer lopen naar het zwembad, een kilometer zwemmen en dan weer zes kilometer hardlo pend naar huis.' Defensie zorgde voor de facilitei ten. Het team bestond uit acht lopers en veertien begeleiders. Ook kregen ze een touringcarbus. 'Ach terin hadden we de stoelen eruit langs de kant van de weg. maar in Nederland was er heel veel publiek. Je voelt je dan echt een held. Op het einde, als je de Coolsingel oploopt, voel je helemaal geen pijn meer en word je door het publiek naar de finish aangemoedigd. We hebben aan het einde nog twintig teams ingehaald.' Het totale bedrag dat met de loop is opgehaald, is nog niet bekend. Vorig jaar was de opbrengst ruim gehaald zodat we daar konden slapen. Er zat ook een magnetron in. Voor eten werd gezorgd.' De lopers werden met de bus naar het volgende wisselpunt vervoerd. Daarnaast fietste een begeleider mee met de loper. De tussentijden vertoonden een grillig verloop. 'De eerste en de tweede zestig kilometer gingen heel soepel. Het derde stuk ging al moeilijker en het vierde blok was mentaal gigantisch zwaar. Daarna kom je in Ossendrecht en dan merk je dat de RopaRun in Neder land heel erg leeft. In Frankrijk en België stonden soms wat mensen €3.000.000,-. Ook het eindbedrag van het team van Van der Voort is nog niet bekend, maar zal minstens €4500,- zijn. Hier zit €2500,- bij die ieder team verplicht was bijeen te brengen. Met het geld worden onder meer de volgende doelen ondersteund: Vereniging Ouders, Kinderen en Kanker. Familiehuis Daniel den Hoed Kliniek en de Roparun Kinderdag. Van der Voort had na de race veel lichamelijke klachten. 'Ik heb een overbelaste meniscus, overbelaste knieën, mijn kuiten zijn gespannen, mijn rug is pijnlijk, maar ik zou volgend jaar zo weer meedoen.' (Foto Joop Rommets/BeeKttier* Texel) paar afgezegd) en ruim 1000 spe lers bijna het maximumaantal deel nemers. Uitslagen: Heren - Regio/promotie: 1.Vroeger Pollen boys; 2.PZH 1; 3.Heren van Volley. Eerste klasse A: 1 .Godenzonen; 2.WAHO; 3.Mr. Slot. Eerste klasse B: 1.Delta; 2 Leppels. 3.GraDIOos. Tweede klasse A: 1 Krovo; 2.Bevreesd (t): 3.Vnenden van Tevoko. Twee de klasse B: 1.De Japies; 2.Krak Mik- kig; 3 Smash 4 Fun too. Tweede klasse C: 1.0KC; 2.Primoweer; 3 Revu '78. Der de klasse A: I.AFC'tjes; 2.WA heren III, 3.Blauwkoppen. Derde klasse B: 1 CVI (TX); 2.Stamgasten; 3.Het Zooitje 1 Derde klasse C: 1 .Auberqines; 2.Eneco 3; 3.Teddybeertjes. Derde klasse D: I.Ken Krek; 2.Kobeko (TX); 3.Van alles wat. Derde klasse E: 1 Ken Net. 2 Hangouderen; 3.Sole Bay Strollers Dames - Regio/promotie: 1 Ze bellen nog wel (TX); 2.Mrs.Slot; 3.Haagse Bluf. Eerste klasse A: I.UvOteranen. 2 Makke Lamme- t|es; 3.Rovoko. Eerste klasse B: 1.SVU dames 2; 2.Smash 4 Fun, 3.Bertha 23 Tweede klasse A: LAdri's Angels; 2.ATC A, 3.K.E.E.S. Tweede klasse B: l.De Buur vrouw; 2.Crazy Frogs; 3.Sportshop Texel 1 (TX). Derde klasse A: 1 Rebelles; 2 ATC B; 3.Smash 4 Fun 2 Derde klasse B: 1.Spuit water; 2.VooRuyt (TX); 3.Lekker Vies. Overall: De Aubergines Mooiste shirt: 1-Ransdorp; 2.Trots ten onder; 3.Hangoude ren; eervolle vermelding voor Ze bellen nog wel. veertien jaar hun trainer te zijn heeft Henk de Ruyter zaterdag afscheid genomen van de G-voetballers van Texel'94. Tot zijn spijt kon hij de functie niet langer combineren met andere activiteiten. De Ruyters vertrek gmg niet onopgemerkt voorbij. Op weg naar een groot toernooi in Zwolle werd de 60-jarige Hoorn- overstelpt met cadeaus. Zo naaresr Hee9 hij een houten bord met het dn 4® pasfoto's van de spelers, die televise- bovendien allemaal iets over hem jum.'va' ineen boek hadden geschreven, jgrairr; Jan Frans Haveman en Jan-Joop /olgd» Moerbeek hadden elk een eigen lev;sr presentje voor de gaande man. bij Ws tegenprestatie gaf De Ruyter al 'zijn' jongens een beeldje van een voetballer met het opschrift '1993-2007 training Henk'. Het G-team van Texel'94, vorige week op de foto gezet tijdens het eigen toernooi. Achterste rij (vlnr): coach Klaas van den Berg, scheidend trainer Henk de Ruyter, Peter Breuer, Simon Kramer, vaste buschauffeur Jan de Bruin en Jan Frans Haveman. Voorste rij: Robin Boogaard, Peter Tuitman, Martijn Verbeeke, Paul Bakker, Mark Stolwijk en Jos Bakker. Raymond Molanus en Jimmy Ponniah ontbraken. DINSDAG 5 JUNI 2007 De Koog wint eigen toernooi Het tweedaags toernooi van SV De Koog is gewonnen door de organi serende vereniging. In een spannen de finale won De Koog zondag met 1-0 van Uitgeest. Hiermee kwam een einde aan de hegemonie van Uitgeest, dat al drie jaar in bezit was van de felbegeerde wisseltrofee De derde plaats was voor Concordia uit Hillegom, Bellingwolde werd vierde. Beide teams hadden hun kruisfinale verloren. Een lid van Neerlandia werd gekozen tot beste speler van het toernooi, de beste keeper was van Bellingwolde De fairplaycup was voor de tweede achtereen volgende keer voor Concordia. Er deden twaalf teams mee. Hoogenraad wint maandbeker juni Jaap Hoogenraad heeft zondag de maandbeker van de golfclub gewonnen. Met 66 slagen netto was hij de sterkste in de catego rie 1 (handicap tot en met 18,0). Tweede werd Derk Hulsebos, der de Dirk Boumans, beiden met 71 slagen netto. Telden de deelnemers in categorie 1 alle slagen, in de andere categone- en werden stablefordpunten geteld. Piet Heyman won na correctie met 39 punten in categorie 2 (handi cap 18,1 tot en met 26,4). Tweede werd Jan van Andel (38), derde Jan Bloem (38). In de laatste categorie (spelers met een handicap vanaf 26,5) werd Maricus van de Wetenng eerste met 39 punten. Hij had een ruime voorsprong op Helene van Wijhe (29) en Adrie Hulding (28). Het zomerse weer trok 34 spelers naar de baan. De scores waren goed waardoor de verplichte correctie voor de eerste keer negatief uitviel (één punt aftrek van het behaalde resultaat). De longest drives wer den geslagen door Maeike van der Schaaf en Kevin van Zuilekom. De neanes waren voor Maeike van der Schaaf en Jaap Hoogenraad. Menwedstrijd Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt zondag een onderlinge men wedstrijd. bedoeld als oefening voor de samengestelde menwedstrijd die in september wordt gehouden. Aan de wedstrijd van zondag, die rond Den Hoorn wordt gehouden, nemen uitsluitend Texelaars deel. Zij begin nen met een dressuurproef op land van de familie Bakker aan de Stolp- weg. Hierna rijden zij een parcours door Den Hoorn, waar zij op de Stolpweg, de Rommelpot/Witteweg en de hoek Westerweg/Lage Wegje een hindernis moeten nemen. Er doen zestien deelnemers mee. in de categorieën enkel- en dubbelspan paard en enkel- en dubbelspan pony. De dressuur begint om 11.00 uur, de vaardigheidsproei (mara thon) om 12.00 uur. Publiek heeft gratis toegang Sportvissen Drie vissers van Sportvjsclub Texel vingen tijdens de vijfde wedstrijd in totaal zes vissen. De wedstrijd werd gehouden op het strand bij paal 17. Er stond een matige noordoosten wind. in totaal werd 133 centimeter vis opgehaald. Poul Verhagen werd eerste met 2 vissen met een geza menlijk lengte van 48 centimeter. Tweede werd Johan Hopman (2 vissen, 45 cm), derde Rein Kuyper (2 vissen. 40 cm). De volgende wedstrijd wordt zaterdag 16 juni gehouden bij paal 12. Deze begint om 18.00 uur Texelaars in Tour de Lasalle In de Tour de Lasalle, die deze week in en om Den Helder wordt verreden, zullen vier Texelaars meefietsen. Drie van hen zitten in het team WE Diensten; Jes se Hoven, Thomas Boom en het jonge talent Ferry van der Vis. De vierde Texelaar is Jordy Vinke, in het topteam Van Twillert/lnter- sport. Alle vier zijn lid van Wielervereni ging Texel. Ook de ploegleider/ motorrijder bij WE, Uwe Smit uit Julianadorp, is lid. Hij woonde in het verleden op het eiland. Vorig jaar was Texel nog present met het RAB-wielerteam. Ditmaal bleek het echter niet mogelijk om met een volledig Texels team aan de start te verschijnen. Hulp aan Texelaars in financiële nood Spangerweg 10 1793 EH De Waal Tel. 31 29 83 Bankrek. 36.25.99.343

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 7