Uiterlijk nieuwe OSG in beeld gebracht Cjroen 'wartsjexels in het harL. IU Cultuurnota: meer samenwerking Structurele ondersteuning voor Broadway Den Hoorn i» f VJW:: Tpï Van jump style tot klassiek op open podium OSG Quint terug naar Loodsmansduin Rechter: straf te zwaar voor overtredingen OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12180 VRIJDAG 8 JUNI 2007 i! Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Het tweejaarlijks huiskamerthea terfestival Broadway Den Hoorn moet structurele ondersteuning de gemeente krijgen, zodat het als (toeristisch) evenement tan worden voortgezet en wel- Icht worden uitgebreid. Dat staat ii de concept-cultuurnota van de gemeente, opgesteld door Bun- leid en Advies uit Haarlem. Andere opvallende punten in de zijn het instellen van een kunstuitleen, het bij de Muziek- en Dansschool onderbrengen van iet beheer van Tusse de Banke en het instellen van een actief opdrachtenbeleid voor beel dend kunstenaars. Ook de rol de adviescommissie Kunst en Cultuur wordt in de nota nader omschreven. Cultuurtoerisme is een belangrijk lunt in de nieuwe nota. Al in de nleiding wordt gesteld dat een poeiende groep toeristen van vijftig aar en ouder niet alleen voor strand er zee komt, maar ook geïnteres seerd is in kunst en cultuur, en evendien tijd en middelen heeft tervan te genieten. Daarop inha kend lijkt het voor de hand te liggen liet Kennisinstituut Toerisme uit te i met een vertegenwoordiger b!de culturele sector. Opvallend in «verband is dat er niets bekend is van de culturele motieven van mensen om het eiland te bezoe- v? Ook is nooit onderzocht welke oAiele evenementen zij tijdens tei vakantie bezoeken. Daarom vragen dienaangaande rtrden opgenomen in de Monitor Onderzoek Toerisme. Ook de wen sen van jongeren zouden moeten worden onderzocht. Daarnaast wil de gemeente de informatie over het bestaande aanbod verbeteren. Om ideeën omtrent het cultuurtoerisme te inventariseren en te ontwikkelen kan in samenwerking met de VW een seminar worden gehouden. Hiervoor kan eenmalig subsidie wor den verstrekt. Ook wil de gemeente een stimuleringsprijs instellen voor projecten die een nieuwe en verras sende relatie leggen tusen natuur, andschap en cultuur. Jat Texel een cultuurminnend eiland s. lijdt geen twijfel. Er zijn enke- goed functionerende cutlturele ■tellingen, er wonen veel kunste raars en kunst en cultuur worden door de bevolking een warm hart ioegedragen. Er worden concerten ei festivals georganiseerd, er zijn vele culturele verenigingen en een spnnglevende völkscultuur. Inclu- sief muziekschool, bibliotheek en de verschillende musea besteedt de gemeente Texel jaarlijks bijna [12 miljoen aan kunst en cultuur. En dit nog zonder incidentele sub voor bijzondere projecten en lies die op een andere manier Worden betaald dan uit het Fonds flor Kunst en Cultuur. Ook zijn "erin niet de kosten meegeteld die gemaakt worden voor de exploitatie Van Tusse de Banke. Het vele vrijwilligerswerk en par ticulier initiatief brengt echter een zekere kwetsbaarheid met zich mee. Veel kennis en ervaring gaat verloren als vrijwilligers zich terug trekken of andere interesses krij gen. Een betere samenwerking en het beter op elkaar afstemmen van evenementen zou hierin uitkomst moeten brengen. 'Hoewel de creati viteit van de Texelaars onuitputtelijk lijkt, zou het soms nóg beter kunnen en moeten', schrijft de nota. En: 'Het particulier initiatief kan soms wat meer steun gebruiken.' Het in de nota verwoordde cultuurbeleid komt er op neer dat iedereen zijn talenten moet kunnen ontdekken en ontwikkelen, dat er een goed cul tureel aanbod is voor Texelaars en toeristen en dat er aandacht komt voor het cultuurlandschap. Daarnaast moet in samenwerking met ondernemers, vrijwilligers en instellingen worden gewerkt aan het stimuleren van het cultuurtoerisme. Ook de verschillende musea op het eiland kunnen door samenwerking hun marktpositie verbeteren. Op het gebied van bedrijfsvoering, maar ook op het gebied van educatie en beheer. Zo zouden bijvoorbeeld de Oudheidkamer en het Cultuurhis torisch Museum in De Waal zich gezamenlijk kunnen profileren. Ook zou de gemeente graag zien dat de eilandelijke kunstenaars zich ver enigen, om een gemeenschappelijk aanspeekpunt te hebben. De concept-cultuurnota werd in relatief korte tijd opgesteld en zal op onderdelen nog nader moeten worden uitgewerkt in samenspraak met de belanghebbenden. Lees verder op pagina 5 VVD wil proef met gratis OV ook op Texel Het experiment met gratis open baar vervoer voor 65-plussers moet ook op Texel worden geno men. Dat schrijft WD-fractie- voorzitter Gerbrand Poster in een open brief aan Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland. Volgens hem is het besluit om Texel van de proef uit te sluiten slecht gevallen op het eiland. 'Vooral is dit wrang als men zich bedenkt dat een Texelaar met de bootkosten naar Den Helder toch al meer vervoers kosten heeft dan andere inwoners van onze provincie', aldus Poster. Het experiment met gratis vervoer in de daluren is tot stand gekomen door een convenant tussen de pro vincie en het ministerie van Verkeer en Waterstaat en geldt tot en met 30 september in heel Noord-Hol land, met uitzondering van Texel. De WD vraagt Gedeputeerde Staten 'dringend' het eiland alsnog aan het experiment toe te voegen. Van aanstormend tot gearriveerd, van breekbaar tot stoer, van pop tot musical en van jump style tot klassiek. Het tweede open podi um van scholengemeenschap De Hogeberg bood een gevarieerd programma. Niet alleen leerlingen, maar ook leraren en combinaties van beide groepen lieten gisteravond van zich horen in de aula van de school. Het vijftien optredens tellende festival kende diverse hoogtepunten. Het schoolorkest, dat pas twee weken en twee dagen bestaat, bracht een medley van James Bond-klassie- kers en het zonnige Tijuana Taxi. Een gezelschap docenten waagde zich aan Ike en Tina Turners Proud Mary, met wiskundeleraar en oud- kottervisser Cor van der Knaap in een vocale hoofdrol. Ook de punk rock van The Psychos viel in de smaak, evenals de blues van Jaap Dros, Ferry Hoveling en mondhar monicaspeler Ger Scheeve. Maar het meest bijzonder waren wel de optredens van solisten Caren Eel- man en David Maas, die zongen en zichzelf daarbij op gitaar bege leidden. Hetzelfde gold voor Joyce Zijm, die met de muziek op een CD meezong. Enkele duo's waren eveneens zeer de moeite waard. Op de foto Eveline Kikkert en Lysanne Vermeulen, die zingend en dansend Truly, madly, deeply van Cascada op de planken brachten. (Foto Joop RommeOIBeeldbank Texel) Amsterdammer Joop Quint mag binnen 24 uur terug naar zijn cara van op Loodsmansduin. Wél moet hij binnen tien dagen zijn schuur tje slopen en mogen zijn katten niet meer loslopen. Dat heeft de Alkmaarse voorzieningenrechter J. Vrakking gisteren bepaald. Quint had de RST vorige week in kort geding gedagvaard omdat hij niet meer op de camping mocht komen. Volgens hem op basis van 'gezochte redenen', te weten zijn werk als columnist voor dorpsblad De Hoornder en uitspraken van hem in de Texelse Courant. Vrakking stelt in zijn vonnis dat de RST zich onterecht beroept op de negatieve publiciteit die Quint zou hebben veroorzaakt. Ook vindt de rechter het ontzeggen van de toegang tot de camping alleen omdat hij zijn schuurtje met wil slopen een te zware straf. Wél is het Vrakking dui delijk geworden dat de kampeerder nooit toestemming heeft gehad de schuur te laten staan. Omdat beide partijen deels in het gelijk zijn gesteld, heeft Vrakking de kosten van het geding door twee- en gedeeld. Verder legt de rechter beide partijen dwangsommen op als zij met voldoen aan de vonnis- voorwaarden. Per overtreding moet zowel Quint als de campingeigenaar een dwangsom van €250,- aan de tegenpartij betalen, tot een totaal bedrag van €7.500,- per overtre ding. Dit geldt alleen niet als een kat ontsnapt. Hieraan heeft Vrakking geen dwangsom verbonden. Ten slotte moet de RST de caravan van Quint binnen 24 uur weer aansluiten op het elektriciteitsnet. Quint gaf na de uitspraak blijk van gemengde gevoelens. Hij was blij te mogen terugkeren en zei dat ook de dag erop direct te zullen doen. 'Maar er zijn alleen maar verliezers. De RST, omdat wij terug mogen. Wij, omdat we anderhalve maand niet mochten komen en ons schuur tje moeten afbreken. En onze goede vriend Theo den IJzerman, omdat hij zijn schuurtje heeft afgebroken en zijn caravan verkocht. Hij komt niet meer terug. Ik hoop dat een meningsverschil op Loodsmansduin nooit meer op deze manier hoeft te worden opgelost en dat de RST daar voor zal zorgen.' Kritiek VVD op noodcamping Gestrande toeristen moeten niet op R-ST-kampeerterrein Loodsmans duin worden ondergebracht, maar op boerencampings. In afwachting van de uitbreiding van tien naar vijf tien kampeereenheden kunnen de leden van de Vereniging van Texelse Kampeerboeren de extra inkomsten van deze noodopvang goed gebrui ken. Dat schrijft WD-fractievoorzit- ter Gerbrand Poster in een open brief aan het gemeentebestuur. Het advies van het Toeristisch Kennis instituut om met de RST in zee te gaan, noemt Poster 'ondoordacht'. Hij vraag het college het besluit terug te draaien. De nieuwe OSG heeft een gezicht Qekregen. De school heeft een ontwerp gepresenteerd met de beoogde nieuwbouw bij het schoolgebouw aan de Haffelder- #eg. Op de tekening, gemaakt door fthitect Hannek Höweler van AGS, is de beoogde nieuwe school vanaf de zuidkant afgebeeld. Te zien is dat de nieuwbouw tussen de hui dige hoofdingang en de Haffelder- weg wordt gerealiseerd. Een deel wordt over het bestaande gebouw geschoven, zodat er een compact gebouw ontstaat. Volgens rector Henk de Vries wordt de nieuwe school een energiezuinig gebouw met ruime leer- en werk plekken. Wie door de hoofdingang naar binnen gaat, komt meteen op het nieuwe VMBO-plein met de praktijklokalen uit. Via een grote trap kan de aula op de eerste ver dieping worden betreden De aula vormt het centrale punt waar de zes domeinen (indelingen in boven- en onderbouw) op uit komen. De raadscommissie Middelen bespreekt volgende week donder dag de aankomende Europese aan besteding. Het college wil als voor waarde stellen dat de aannemer de afgelopen twee jaar een jaarom zet van drie keer de aanneemsom heeft gehad. De aannemer wordt gevraagd gebruik te .maken van Texelse arbeidskrachten. De afwer king van het terrein, vaste inventa ris, kunst en tijdelijke huisvesting worden met-Europees aanbesteed. Bedoeling is dat de bouw in april 2008 van start gaat. van de nieuwe OSG. De tekening is deel v. n voorlopig ontwerp, een definitief moet nog worden gemaakt. (Tekening Hannek HOweler) Profs Excelsior terug bij ZDH Excelsior gaat opnieuw in trai ningskamp in Den Hoorn. Trainers, begeleiders en zo'n drieëntwintig spelers van de Rotterdamse ere divisieclub zijn van 5 tot en met 7 augustus op Texel. Maandag 6 augustus spelen ze een oefenwed strijd tegen ZDH. De komst van de voetbalprofs is een leuke verrassing voor ZDH, dat Excelsior vorig jaar ontving ter gele genheid van het 75-jarig bestaan. Het initiatief ging toen uit van de Hoorn- ders, waarbii Excelsior-speler en oud- ZDH'er Sieme Zijm een bemidde lende rol speelde. Ditmaal komen de Rotterdammers op eigen verzoek. 'Ze hebben het erg naar hun zin gehad. Dat werd ons eind december nog eens verteld, toen we met een kleine delegatie de wedstrijd tussen Excel sior en Feyenoord bezochten. Toen al was er sprake van dat ze terug wil den komen. Vonge week belde direc teur Simon Kelder om te informeren of dat inderdaad kon', vertelt ZDH- voorzitter Jaap Lap, die zijn collega direct voor een lezing voor sponsors en andere genodigden strikte. Deze staat gepland voor komend najaar. Kelder is een liefhebber van Texel en verblijft geregeld op het eiland. Het trainingskamp van Excelsior in Den Hoom trok vorig jaar nogal wat aandacht van de landelijke media. Opvallend was een reportage in Voet bal International, waann de voetbal lers zich erg vrolijk maakten over de stapelbedden in kampeerboerderij De Breemhoeve waarin ze sliepen en de geit die voor het huis liep. De betrekkelijke eenvoud vormde echter geen beletsel, want Kelder ging direct akkoord toen Lap hem opnieuw de groepsaccommodatie van de familie Bakker aanbood. Overigens is deze afgelopen winter verbouwd en een stuk luxer geworden. Ondanks de beperkte financiële mogelijkheden handhaafde Excelsior zich afgelopen seizoen (na extra wed strijden in de nacompetitie) in de ere divisie. Dat was vooral te danken aan middenvelder Luigi Bruins en spits Andwele Slory, die een belangrijke stempel op het spel drukten. Bei den verdienden daarmee een transfer naar Feyenoord. Bovendien debu teerde Slory afgelopen zaterdag in het Nederlands Elftal. Momenteel is Excelsior druk bezig vervangers te zoeken. Losse nummers 1,10 Docenten op Aruba Voor je werk een week naar Aruba. Wie wil dat niet? Marieke Bol en Laura Willems, leerkrachten op basisschool Luberti in De Koog, kregen vorige week de kans. De school doet mee aan een uitwisse lingsproject met het Sint Fransiscus College in Oranjestad op Aruba. Pagina 5 Waddentoernooi Het Waddentoernooi, dat afge lopen weekend werd gehou den, kenmerkte zich door een zeer geringe deelname. Voor elk onderdeel van het toernooi is deelname van tenminste drie eilanden nodig. Omdat dat aantal niet werd gehaald, gingen dit jaar het paardrijden en het bridge niet door Texel, Vlieland en Ameland lieten het op twee. drie en respec tievelijk vier onderdelen afweten De organisatie maakt zich ernstig zorgen over deze trend, die funest kan zijn voor de toekomst van het toernooi. Pagina 7 Hoger beroep ingetrokken Er komt geen nieuwe rechtszaak tegen de 60-jarige Texelaar die vorig jaar werd vrijgesproken van ver krachting van zijn toenmalige echt genote. De inwoner van Den Burg kreeg gisteren bericht van de offi cier van justitie dat het ingestelde hoger beroep tegen de vrijspraak door de meervoudige strafkamer in Alkmaar is ingetrokken. De man zat vorig jaar een half jaar in voorarrest, nadat zijn buitenlandse echtgenote hem ervan had beschuldigd haar te hebben verkracht. Tijdens de rechtszaak bleef dat er onvoldoende bewijs was. De indruk bestond dat de van origine buitenlandse vrouw het verhaal na het verkrijgen van haar verblijfsvergunning zou heb ben verzonnen om de man een loer te draaien. Compromis OSG en geschorste leerling Het kort geding tussen de OSG en een geschorste scholiere is afgelo pen dinsdag niet doorgegaan. Beide partijen kwamen voor de rechtszaak tot een overeenkomst,. Het meisje werd op 10 januari geschorst in verband met haar gedrag tijdens de lessen. Er werd voor haar een school in Den Helder gezocht, maar ook daar ging het mis. Haar vader wilde niet dat ze werd overgeplaatst naar een reboundvoorziening (tijde lijke opvang voor kinderen die door hun gedrag niet meer op school zijn te handhaven). Gevolg was dat het meisje geen les meer kreeg. De vader spande een kort geding aan tegen de OSG om ervoor te zorgen dat ze toch weer op Texel naar school kon. Het kort geding bleek vanwege het compromis niet meer nodig te zijn. Rector Henk de Vnes en voorzitter van het schoolbestuur Joke Geldorp wilden niets kwijt over de inhoud van de overeenkomst. TEXELSE'^COIIRANT Tf'tl: mka Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: iUUOonHUUS Bruining - Nikadel TEXELTOERIStfhl Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 1