L Te Koop: -I Timmer TEXELSE COURANT Bottelier Jan De Wit MUZIEKLES THUIS W6 De Echte Bakker ©9(3n w OPDUIN VRIJDAG 8 JUNI 2007 De Texelse Courant klapte dinsdag avond de redactietafel uit in de kan tine van schietsporthal Odysseus, de plek waar de Avondvierdaagse van start ging. Met 560 deelnemers was er genoeg te beleven. In deze rubriek een interview met wande laars Hannie Maas en Henk Jan Visser en met Renme de Porto-Roe per. voorzitter van wandelsportver eniging Het Gouden Boltje. Onder de deelnemers is de stelling De belangrijkste reden om mee te doen De Texelse Courant klapte de redactietafel uit bij de start van de Avondvierdaagse. (Foto Sfuna SibonJBeekSxank Texel) aan de Avondvierdaagse is mijn gezondheid opgeworpen. Reac ties op deze rubriek zijn welkom: Stiana@texelsecourant. nl Streven naar een fit en gezond lichaam is hip. Sonjabakkeren is inmiddels een geaccepteerd werkwoord en als je geen half uur per dag beweegt (voorge schreven door diverse gezond heidsinstanties), hoor je er niet bij. De Avondvierdaagse is een goede methode om aan de nodi ge beweging te komen. Is dat voor wandelaars ook de belang rijkste reden om mee te doen? De Texelse Courant zocht het uit en wierp de volgende stel ling op onder de deelnemers: de belangrijkste reden om mee te doen aan de Avondvierdaag se is mijn gezondheid. 38 wan delaars gaven hun mening. Voor 22 personen was de gezond heid inderdaad de belangrijkste reden, 16 mensen hadden een andere motivatie. John Koenen liep met zijn zoon en dochter de tocht van vijf kilo meter. Hij kon zich wel vinden in de stelling. 'Ik ben niet aan het Sonjabakkeren, maar probeer wel af te vallen. De Avondvierdaagse is een goede manier. Daarnaast vind ik de gezelligheid erg belang rijk.' Ook Ron ten Hooven liep vijf kilo meter met zijn zoon en dochter. Hij was het niet met de stelling eens. 'De belangrijkste reden om mee te doen is omdat het leuk en gezellig is. Ik vind het wel belang rijk dat mijn kinderen meedoen. Het is toch een gemeenschappe lijk iets.' Ten Hooven liep al voor de dertigste keer mee. 'Wat me opvalt is dat er niet veel gezongen wordt. Dat mag van mij wel wat meer.' Dochter Channah Tromp had haar moeder, Elske, uitgenodigd om mee te lopen. Gezelligheid stond bij hun voorop. Channah: 'Toen ik nog klein was, liep mijn moeder altijd met me mee. Nu heb ik haar gevraagd.' Dit jaar liepen het duo voor het eerst tien kilometer. 'Gis teravond ging het goed', aldus Channah. De meiden Sharon Betsema en De Avondvierdaagse, mijn medailleverzameling toont dat ik er als kind zeven heb gelopen. In het Drentse dorp Dalen, waar ik ben opgegroeid, werd het georganiseerd door de school en liepen er naast kinderen, leerkrach ten en ouders weinig andere wan delaars mee. Het was een school gebeuren. Hoe anders is dat op Texel. Jong en oud loopt mee. Wat ik me ervan kan herinneren, is vooral de gezelligheid. Twee aan twee al zingend tussen de weilanden door. Wat me ook bijstaat zijn de zere voeten. Tot en met groep 4 hoefde ik maar vijf kilometer te lopen, maar daarna werd het verdubbeld naar tien. En daarmee verdubbelde ook de vermoeidheid. De vervelendste tochten waren die waarvan je dacht dat je weer op school aanging, maar toch ergens afsloeg waardoor de afstand tussen jou en de school groeide. Het bosje bloemen en de medaille op de laatste avond maak ten echter veel goed. Het fana tisme waarmee ik zo'n vijftien jaar geleden de vierdaagse liep, zag ik dinsdagavond terug bij de kinderen die nu meeliepen. Tegen 18.30 uur kwamen drie jongens binnen die net de vijf kilometer hadden afge legd. Ze stormden met verontwaar digde gezichten op de inschrijftafel af. 'Mevrouw, mevrouw, er heb ben mensen een stuk afgesneden.' Voorzitter Rennie de Porto-Roeper van wandelsport vereniging Het Gouden Boltje probeerde de verontwaardiging weg te nemen door te zeggen dat die wandelaars alleen zichzelf ermee hadden. Ondanks de goede poging was van de gezichten van de jon gens af te lezen dat ze niet tevreden waren met dit antwoord. En zo hoort het ook. Als je fysiek gezond bent, moet je voor een medaille de hele afstand hebben afgelegd. Dat was vijftien jaar geleden zo en nu nog! Stiana Sibon Jorinde Veeger liepen mee voor de lol. 'Als je al gezond bent, dan hoef je daar niet extra op te letten', aldus Sharon. Zij liep voor de vierde keer mee en voor Jorinde was het de vijfde keer. Ze sporten zo'n twee keer per week. Beiden doen aan volleybal. Kees Zoetelief deed wél mee om zijn gezondheid. 'Ik probeer wat gewicht kwijt te raken, maar dat valt niet mee. Ik hou nogal van lekker eten.' Hij had zijn vijf kilo meter al achter de rug die avond en moest om half acht in het zwembad zijn voor zijn zwemles. 'Mijn kleinkind kon al zwemmen, maar ik durfde het water niet eens 12.000 kilometer heeft Hannie Maas in haar wandelboekje staan. De afgelopen week kwamen daar zestig bij want ze liep voor de 32ste keer mee met de Avond vierdaagse. Ze liep samen met Henk Jan Visser die voor de 11de keer meedeed. 'Ik heb 12.000 kilometer gelopen' Ze hadden er net een wandelweek end van tachtig kilometer op zitten, maar schuwden het niet om gelijk weer vier avonden achter elkaar vijftien kilometer te lopen. Doel was dan ook het aantal kilometers in het wandelboekje te verhogen. 'Als er een langere afstand mogelijk was, hadden we daarvoor gekozen', aldus Visser. De eerste keer dat Maas meeliep was ze zeven jaar. 'Dat was met de scouting. De hele familie liep mee dus dan ging je automatisch zelf ook.' Dat Maas en Visser fanatieke wan delaars zijn, is duidelijk. Maar wat is er nou zo leuk aan wandelen? Maas: 'Mensen hebben er geen idee van dat het zo plezierig kan zijn. Je ziet de natuur en wandelen verbroedert. Alle wandelaars zijn vrolijk. Het is gezellig.' Bij Hannie gaat er een knop om zodra ze gaat wandelen. 'Het is niet voor niets dat in een televisieprogramma als De Wandeling mensen heel open zijn over hun problemen. Als je daarover praat, wil je niet stil zitten.' De mooiste tocht liepen ze een aantal jaar geleden in het Engelse Wellingborough. 'We liepen dwars door de landerijen. Tussen het kool- Hannie Maas en Henk Jan Visser Ié., respectievelijk voor de 32ste en 11de in|| de Avondvierdaagse. IFoto Stiana Sibon/BahtiS raap. Ik zat er tot mijn ellebogen) vertelt Visser. Het doel van Hann» is zo veel mogelijk kilometers maken in haar leven. 'Een paar ja geleden kwam ik een oude vrom tegen, die 125.000 kilometer in ha wandelboekje had staan. Dat red niet meer, maar ik blijf lopen.' in. Nu durf ik dat wel, maar ik zwem nog steeds met bandjes.' Zelf wandelen doet Rennie de Por to-Roeper door lichamelijke klach ten niet meer zo veel, maar ze is al zo'n zeven jaar voorzitter van wan delsportvereniging Het Gouden Boltje. Tijdens de Avondvierdaag se zit ze achter de inschrijftafel. Daarnaast is zij de aangewezen persoon om een tocht af te bla zen, bijvoorbeeld in verband met onweer. 'Dat gaat wel in samen spraak met andere vrijwilligers.' 'Je moet het samen doen' Het was haar man die haar erop wees dat het voorzitterschap van de wandelvereniging iets voor haar was. 'Toen ik ermee instemde, heb ik wel tegen hem gezegd dat we het samen zouden doen. Hij is materiaalman. Onze zolder staat vol borden.' Het was ook haar man die begon met wandelen samen met hun dochter. 'Ze spraken elkaar niet zo veel en wandelen was een goede manier om elkaar vaker te zien.' de laatste jaren steeds beter. Steed| meer mensen bieden zich aan o| een post te bemannen tijdens li Rondje om Texel. Je moet het samsj doen.' Het ledental van de vereniging staat op 247 en zit in de lift. Om mee te doen aan de Avondvierdaagse hoef je geen lid te zijn. De Porto-Roe per beleeft altijd veel plezier aan die avonden. 'Een paar jaar geleden kwam een groepje meiden pas om kwart over negen terug. Hadden ze tussen de tuinwallen liggen te kletsen en te eten. Op dat moment vond ik het minder leuk, maar achteraf kan ik er wel om lachen.' De leden zijn erg bij de vereniging betrokken. 'Dat gaat Rennie de Porto-Roeper is zo'n zeven ju voorzitter van wandelsportvereniging Hu Gouden Boltje. (foto stiana sibon/saeUMk] I Promenade Merlot. Chardonnay Syrah Rosé 3 liter tapklare Vin de Pays, Smirnoff irnrn Boomsma Pure Grajnjenew Jack Daniel's Bacardi Superior Weverstraat 18, Den Burg.T (0222) 31 21 34 BOTTELIER OOSTEREND Zevenhuizen 41 Bouwjaar1920 Perceelgrootte2120m2 Slaapkamers 2 Extra perceel land I040m2 Bedstee1 Badkamers2 Toiletten 2 Vraagprijs 595.000 k.k. Deze vrijstaande woning met schuur/carport staat net buiten Oosterend. De prach tig aangelegde tuin is een klein natuurgebied voorzien van een grote waterpartij met uitzicht over „de kaap". Er is een extra stuk land van 1040m2 schuin t.o. de woning. Voor gedetailleerde informatie, zie onze website. www.joskager.nl DEN BURG Keesomlaan 13 1 de voormalige kleuterschool. Het gebouw is thans in gebruik als woon- werklocatie, voorzien van 4 eigen parkeerplaatsen en omgeven door een hekwerk en comferenhaag. Er is een bouwvlak van 262m2. Er kan inpandig of op het terrein een woning worden gere- afceerd. Deze aantrekkelijke plek is zeer geschikt voor ondernemers die wonen en werken willen combineren. Voor gedetailleerde informa tie, zie onze website: www. joskager.nl DEN BURG Sluyscoog 20 Bouwjaar 1954 Perceelgrootte 1587m2 Diverse ruimten 7 Bebouwd 225 m2 Bouwvlak 262 m2 Toiletten 2 Vraagprijs 725.000 k.k. Type woorVwerklocatie maatschappelijke doeleinden Op korte afstand van het centrum van Den Burg treft u dit gebouw aan Het is geen ie, traditioneel ge bouwde twee onder een kap- woning met garage, berging en eigen achterom, op een perceel eigen grond van 294 m2, op loopafstand van het centrum. Indeling Begane grond, hal/entree met toilet, trapopgang en kast De woonkamer heeft een ruime erker, robuuste open haard, schuifpui naar tuin op het zuiden, half open keuken met inbouwappara- tuur en toegangsdeur naar de tuin. De ruime garage heeft een etektnsch bedien- bare kanteldeur leverdieping Drie slaapkamers waaronder een zeer ruime ouderslaap kamer (14.2 m2). badkamer voorzien van Ucosan bad. douche, 2e toilet, wastafel en thermostaatkranen, hal met vaste trapopgang naar 2e verdieping. 2e verdieping Was-en droogruimte, cv- hobbyruimte met wastafel, diverse bergplaatsen en toe gang tot bergzolder. De gehele benedenverdie ping alsmede de badkamer is voorzien van een van de cv- gescheiden vloerverwarming en plavuizen. De gehele 1e etage is in 2005 voorzien van laminaat. De woning is voor zien van een HR cv-installa- tie (2001) in combinatie met een zonnecollector/boiler en energiepanelen alsmede van elektrisch bedlenbare zon wering. De fraai aangelegde tuin is voorzien van diverse waterpartijen, sierbestrating, tuinverlichting, elektrapunten en een tuinhuisje. De woning verkeert aan binnen-en bui tenzijde in uitstekende staat van onderhoud en is in 2004 voorzien van extra ramen in de zijgevel en een Upstairs- renovatietrap. Technische gegevens Oppervlakte ;294 m2 Inhoud woning: 370 m3 Inhoud garage; 47 m3 Soort woning: twee onder een kap Ligging; woonwijk de Mars Bouwjaar 1990,aanpassing vensters 2004) Aantal slaapkamers: 4 CV/zonneboiler en energie panelen; 2001 Telefoonaansluiting op dne verdiepingen Kabel-en internetaansluiting op begane grond en eerste verdieping Eerste eigenaar, rook en huisdiervnj Oplevering; in overleg JOS KAGER nbU° www.joskager.nl bemiddeling onroerend goed Bernhardlaan 109, Postbus 146, 1790 AC Den Burg - Texel Voor inlichtingen en bezichtingen belt u Jos Kager Bemiddeling Onroerend Goed, tel. 0222 - 31 28 33 Voor de horeca Horeca-assistent (niveau I) Castheer gastvrouw (niveau 2 en 3) Kok (niveau 2 en 3) Bel voor meer informatie of kom op zaterdag 23 juni tussen 11.00 - 14.00 uur langs op onze onderwijsmarkt. Kievitstraat 31Den Helder. T (0223) 611 200 www.rockopnh.nl ROC. Kop van Noord-Holland Alles om jou te laten slagen! Inlichtingen en aanmelding: Bert Kemper, tel./fax 31 64 62 VOOR ALLE LEEFTIJDEN accordeon, handharmonika, mondharmonika, piano, keyboard, slagwerk, elektronisch orgel, algemene muzikale vorming en muziektheorie iviaaK je wereld een stukje groter! Ango (Algemene Nederlandse Gehan dicapten Organisatie) komt op voor de rechten van mensen met een handicap fSm Naam Adres K PC/Woonplaats Bibank Heeft u een leuke of boeiende foto gezien in de Texelse Courant, Texeltoerist of Vakantiekrant? Dan is het misschien goed te weten dat u foto's die door onze redacteuren zijn gemaakt, eenvoudig via www.beeldbanktexel.nl kunt bestellen en betalen. De bestelde foto's worden dan naar u opgestuurd. Heeft u of iemand anders in uw omgeving geen internet? f Dan kunt u de gewenste foto door middel van de ingevulde bestelbon en tegen contante betaling uitsluitend bestellen bij: Uitgeverij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6 te Den Burg. In dat geval brengen wij 3,- administratiekosten in rekening Bestelt hierbij de volgende foto: --I Datum krant:. Pagina/onderwerp:.. ..x Foto print 10x15 a €6,00 ,.x Foto print 13x18 a €7,00 .X Foto print 20x24 €7,50 3,- administratiekosten Alle andere formaten op aanvraag. J'iQWJ Heeft u de knipstn'p nog??? Dit weekend: Vier tompoezen voor 3,95 Grote mueslibol voor 2,25 Volgende week: meergranen broodjes chiposchnitte op de strip Hogerstraat 4 Weverstraat 90, Oen Burg Dorpsstraat 90, De Koog www.bakkertimmer.nl voor een economisch- administratieve beroepsopleiding in Den Helder of Schagen Bel voor meer informatie of kom op zaterdag 23 juni tussen 11.00 - 14.00 uur langs op onze onderwijsmarkt. Kievitstraat 31Den Helder. T (0223) 611 200 www.rockopnh.nl ROC Kop van Noord-Holland Alles om jou te laten slagen! ^DROGEMM BESTRATING! Steen- en Houthandel II Sierbestratingen in vele soorten en maten. Rabatdelen, tuinplanken, palen en balken: alles geïmpregneerd. Vlonderhout: hardhout en geïmpregneerd Garages en tuinschuurtjes Showtuin in Oudeschild Op het terrein van AB-Transport Tel. 06-50823488 [±330 GRAND HOTEL TEXEL Kwalitatief hoogwaardig modern 4 sterren hotel in De Koog op Texel, met 100 kamers, alle luxe faciliteiten en 50 medewerkers, is op zoek naar geschikte kandidaten voor de functie: MEDEWERKER HUISHOUDE LIJKE/ALGEMENE DIENST M/v Werkervaring in een hotel is een pré maar niet verf* Uren in overleg; De functie is per direct in te vullen ONTBIJTMEDEWERKER M/V Wij zijn op zoek naar een enthousiaste kandidaatonj onze keukenbrigade gedurende de maanden juli en augustus te versterken. Ervaring is een pré, maar met vereist. Ca. 30 uur per week in de ochtenduren. NACHTPORTIER M/V Hotelervaring is geen noodzaak, wel een voordeel Betrouwbaar, loyaal en zelfstandig kunnen optredffl Minimale leeftijd is 25 jaar Enige kennis van EHBO(BHV) en veiligheid Kennis van de Duitse taal. Betreft een functie voor 20 uur per week Salaris en arbeidsvoorwaarden volgens CAO Hotëj Grand Hotel en Restaurant Opduin - Texel t.a.v. de heer L.R. de Jong (hoofd receptie/pl< vervangend -directeur), Ruijslaan 22, 1796 AD De Koog - Texel, telefoon 0222-317.445, fax 0222-317.77" E-mail: info@opduin.nl Thus exel 'plaats I

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 6