Kortenhoevens halen planten van meierblis De tas in top voor leerlingen OSG De Hogeberg tf1 J^erkdiensten ]\/[edische zorg hulpverlening oud Papier Radio Texel 9 COURANT M TEXELSE Lieveheersbeestjes bestrijden bladluizen Zondag 17 juni 2007 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.45 u. gezamenlijke dienst in gerefor meerde kerk. ds P.A. den Braanker, viering Heilig Avondmaal. Gereformeerde kerk Den Burg: 9.45 u. gezamenlijke dienst in gerefor meerde kerk, ds. P.A. den Braanker, vienng Heilig Avondmaal. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. ds. C.F. Klaassen. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. W.L. van de I Geer uit Alphen aan de Rijn; 19.00 u. dhr. M.D Kuiper, Johannes de Heer- dienst. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. W.L van de Geer uit Alphen aan de Rijn Oudeschild: 11.00 u. mw. k.M. Dijker man uit Oosterend GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat. Ooste rend: 10.00 u. en 1600 u. ds. J. Veenendaal. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Dienst in Oosterend: 10.00 u ds. C Duinkerken-Visser. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat. Den Burg: 10.00 u. ev. J. Jansen uit Juhanadorp. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10 45 u The Gospeltrain Oudeschild: 9.30 u De Cocksdorp: 10.00 u Woord-Com muniedienst parochianen. DEUTSCHE H. MESSE: De Koog: woe. 20/06, 19.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u Wachttorenstudie, 11.20 u Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vnjdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008 Verloskundigenpraktijk: Waalder- straat 53A. Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461 - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44. Den Burg, tel 314887 Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222 Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is op maandag en vnjdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844 Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel. Slufterweg 216, De Cocksdorp. tel. 311477. www.die- renpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21 00 uur in Den Helder, tel. I 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel. Tubantia. Pontweq 133, De Koog. Voor inlichtingen, advies, consultatie en preventie, tel. 0223-620541 of 06-30215211; peter molenaar@brijder.nl. Psychologenpraktijk: M Spijker en Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwa gen komt in de volgende straten: 6. Sluyscoog, Korfbaeck, Vuurbaeck, Verlaet, Duykerdam, Middelton, Y. Olthof, Ruijslaan 88. 1796 AZ De Koog, tel. 317566. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring. klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9 00 tot 10.00 u en van 14.00 tot 16 00 u„ De Buureton, Beatnxlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Alzheimer café: elke laatste dinsdag van de maand van 19,15 tot 9.30 uur in De Buureton, Beatnxlaan 43, Den Burg. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safêfiouse Texel crisisopvang huiselijk geweld, tel 0222-321001, dag en nacht bereik baar. Advies- en Steunpunt Huiselijk Geweld Kop van Noord-Holland, tel. 0900-2345566 (€0,10/minuut), www. huiselijkgeweldkopvannoordholland. nl. Bureau Jeugdzorg: Voor aan melding, informatie en advies: 0900 2223330. elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. TEXEL ■SE^COURANT Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 - 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar €36,45 34,85 (automatisch) Per jaar €71,10 68,95 (automatic-» Bij verzending naar het buitenland zijn por- tokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementspenode Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u. Wilde vaart (herhaling) 21 00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17 00 u. Pietelepote (kinderprogram ma) 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 9.30 u. Kerkdienst vanuit Maartens kerk Oosterend 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u Noud draait deur (Neder landstalig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u.Frans gaat het doen (muziek) 16 00 u.Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.45 u. Gereformeerde kerk Den Burg 10.45 u.Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u.Symphonica (klassiek) 19.00 u Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u. De keuze van 20 00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u.Pietele(x>te (kinderprogram ma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u.Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u.Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag; 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met Van daag: Henk de Vries, rector van de OSG over de nieuwe school. 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden VRIJDAG 15 JUNI 2007 OSG De Hogeberg telt een groot aantal geslaagden. Van de 221 eindexamenleerlingen hadden er deze week 190 reden hun tas in de vlaggenmast te hangen, 25 kandidaten slaagden nog niet, 6 trokken zich al voor het examen terug. De meeste leerlingen die zakten, doen volgende week een nieuwe poging het felbegeerde diploma in de wacht té slepen. De volledige lijst met geslaagden ziet als volgt uit: VMB0 basisberoepsgerichte leer weg: Bouwtechniek: Brian Kikkert - De Rob van der Kooij - Den Burg Consumptief: Dennis Daalder Oosterend. Yosu Daalder - De oog, Jasper Diks - Oudeschild, W.chelle Jansen - Den Burg, Robin Koopmans - Den Burg, Simon Kra- rer-Den Burg, Sander Kroon - Den j, Jeffrey Mosk - Den Burg, Pie- ■r Jan Plaatsman - Den Burg, Bart Plug - Den Hoorn, Sijb Vlaming - Oosterend, Dennis Witte - Den Hel der. Handel en administratie: Tama ra Kuip - De Waal, Mathijs Legierse Den Burg, Marina van Maldegem Den Burg, Rik de Waard - De Cocksdorp Metaaltechniek: Robin tórna - Oosterend, Bart de Lugt De Cocksdorp, Marinus Mets - De ftog. Jelle Schouwstra - Den Burg, Sessink - Den Burg, Jeroen S'apersma - Oudeschild, Xander feveer- Den Burg, Melle van Wijk •Den Burg, Dave Witte - Oosterend. rorging: llona Bakker - Oude- ild, Tessa Drijver - Oosterend, Iteole Grit - Den Burg, Myrthe van Heerwaarden - Den Burg; Esther van der Meer - Oudeschild, Joerie vrUerlo - Den Hoorn, Jenny van drS&ke - Den Burg, Daniëlle van Vis - Den Burg, Ellen Vlaming Den Burg, Rosanne Wuis - Oude- sdld, Marieke Zijm - Den Burg. I: 3 kandidaten: terug- )kken: 1 kandidaat. VMB0 kaderberoepsgerichte leerweg: Consumptief: Anne Martine van Krafcngen - De Waal. Rody Penha -Den Hoorn, Albert Pool - De Koog, Voorend - Den Hoorn, Simon - Den Burg. Handel en administratie: Michelle Bouthoorn - De Cocksdorp, Mels Daalder - Den Burg, Rinus van Es - Den Burg, Pieter Plaatsman - Den Burg, Tom Pool - Den Burg, Bob Rijk - Den Burg, Stephanie Rijk - Den Burg, Pieter Aris de Vries Henk Grootjen - De Koog. Sam Kossen - Den Burg, Rick Plaatsman - Den Burg, Allard Rijk - De Cock sdorp, Johan Roos - Oudeschild, Sander Vermeulen - Den Hoorn, Ferry van der Vis - Oudeschild, Denny Vlaming - Oosterend, Mar- '1 van der 'lo?* - Oudeschild. Metaaltechniek: Niels co Witte - Oudeschild. Verzorging: Burgman - Den Burg. Ricky Drijver - Leone Barhorst - Den Burg, Mari- Oudeschild, Jan Willem Ellen - Oos- na Brouwer - Oosterend, Charlotte Zee-Den Burg, Marlon Zijm terend, Daan Grisnigt - Den Burg. Daalder - Oosterend. Marinka Diks Oudeschild, Kim van Egmond - Den Burg. Nathalie Stark - De Cock sdorp, Marit Verkaart - Den Burg, Annette Vermue - Den Hoorn. Niet geslaagd: 2 kandidaten. VMBO theoretische leerweg: Myrthe Apeldoorn - Oosterend, Robin Bisschop - De Cocksdorp, Wiep Boersen - Oudeschild, Wesley van Bommel - De Waal, Davey Bos nia - Den Burg, Tom van den Brink - Den Burg, Mike Broekman - Den Burg, Tilly Brouwer - Oudeschild, Thomas Haag - Den Hoorn, Pamela Heerschap - Den Burg, Marissa van 't Hoeft - Oudeschild, Patrick Hollen- berg - Den Burg, Stefan Hooijschuur - De Cocksdorp, Rianne Hopman - De Koog, Yana Ivanova - Den Helder, Lotte Janse - Oudeschild, Romar Keijser - Den Burg, Petra Kok - Den Burg, Daphne Koopman - Den Burg, Niels Kossen - De Koog, Wouter Kuipers - Den Burg, Yenny Malagon Diaz - Den Burg, Hidde Nij- dam - Den Hoorn, Gerben Polman - Den Burg, Diana Roeper - De Cock sdorp, Robin Schoo - De Koog, Jesse Schuijl - De Koog, Kenneth Smith - Den Burg, Kimberley Smits - Oudeschild, Daphne van der Ster - Den Hoorn, Amber Swanink - De Cocksdorp, Derk Tegelberg - Den Helder, Martijn Veeger - Den Burg, Eva van der Vis - Oosterend, Kim Vlaming - De Cocksdorp, Wendy Vlaming - Den Burg, Daphne van de Werken - De Koog, Kevin Witte - Den Burg, Tamara Zijm - Den Hoorn Niet geslaagd: 4 kandidaten; terug getrokken: 1. HAVO: Hans Berbée - Den Hoorn, Judith Boersen - Oudeschild, Stefan Bre mer - Oosterend, Lauri Brons - De Koog, Daan Dekker - Den Burg, Gemma Drijver - Den Hoorn, llona Eelman - Oosterend, Peerke Eist- geest - De Koog, Ram van Erke- lens - Den Hoorn, Vera van Etten - Den Burg, Robbin de Geest - Den Burg, Michelle de Grave - Den Burg, Sebastiaan Gremmen - De Cocks dorp, Eva Groot - Den Burg, Tessa van der Gun Den Burg. Tarana Haarsma - De Waal, Petra Heer schap - Den Burg, Roos Hilstra - De Koog. Natanja Hin - Oosterend, Miko Honmgh - De Koog, Dorus Hoogenbosch - Den Hoorn, Mare Keijzer - Den Burg, Maaike van der Knaap - Den Burg, Samantha Kooger - De Waal, Willem-Jaap Koomen - Den Burg, Marissja Lake- man - De Cocksdorp, Maurits Lap - Den Hoorn. Hanneke Legierse - Oosterend. Kelly Lexmond - Den Burg, Michael Noorlander - Den Burg, Priscilla Noorlander - Den Burg. Samantha Pieterse - De Koog. Signd Ploeger - Den Burg. Noushka Pluylaar - Den Burg. Stefan Rab - Oudeschild, Marit Rijk - Den Burg, Floris van Schaik - De Waal, Lotte Schrama - Den Burg, Alexander Smit - De Waal, Maaike Speckmann - Den Burg, Laura Tjepkema - De Waal, Anna Trap - Oosterend, Bajro Umisic - Den Burg. Stein Veltkamp - Den Burg, Olaf van der Vis - Oos terend. Nena Vlaming - Den Burg, Josien Wessels - Den Burg, Desiree Witte - De Cocksdorp, Evelien Witte - Oosterend, Marissa Zegel - Ooste rend, Peter Zijm - De Waal. Niet geslaagd: 9 kandidaten: terug getrokken: 1 kandidaat. VWO: Alwin Bakker - Den Burg, Rick Dij ker - Den Burg, Petra van Es - Den Burg, Martine Ipenburg - De Koog, Karina Kalatdjan - Den Burg, Jolanda Koopman - Oosterend. Berit Lagerveld - Den Burg, Jonas Leenhouts - Oudeschild, Bart Loos - Den Burg, Jelle Lubach - Oude schild, Riëtte Olthof - Den Burg, Myrrhe Oosterhaven - De Koog, Ilse Pastoor - De Waal, Michelle Pool - Den Burg, Renske van Raaphorst - Den Burg, Anna Ridderinkhof - Den Hoorn, Marit Rutten - Oosterend, Fleur Souverein - Den Burg, Nora Spaans - Oosterend. Martine Tim mer - Oosterend, Sarah Marijn Trap - De Cocksdorp, Channah Tromp - Den Burg, Sacha van der Velden - De Cocksdorp, Lisanne Verduijn - Den Burg, Léon de Waal - Oude schild, Niels Wijte - Den Burg, Mike Zuidema - Den Burg Niet geslaagd: 7 kandidaten; terug getrokken: 3 kandidaten. Geslaagd aan het ROC te Amster dam: Robert Zijm (VWO). De gemeente zet lieveheers beestjes in bij de bestrijding van luizen in lindebomen. De honingdauw die de luizen afscheiden is al jaren een bron overlast aan het Schilde- in de Weverstraat op de Groeneplaats en op andere plekken. Het kleverige goedje hecht zich op auto's, woningen zorgt voor de nodige over- t. Omdat chemische bestrijding geen optie is, doet de gemeente Hat nu voor het derde jaar met behulp van lieveheersbeestjes. De larven hiervan zijn gek op lui zen. Deze larven zitten in papie ren zakjes die Johan Rutgerink, geholpen door Kees Koopman, woensdag hoog in de bomen aan bracht. Larven van het gewone (rode) lieveheersbeestje (Adalia bipunctata) in bomen met blad luizen en larven van het zwarte lieveheersbeestje met rode stip pen (exochromomus) in bomen die worden belaagd door dopluis. 'Ze komen ook van nature voor, maar in veel te lage aantallen om de luizen voldoende te bestrijden. Daarom helpen we de natuur een handje. Met een beetje mazzel ontstaan er uit de inhoud van deze zakjes drie generaties larven en lieveheersbeestjes, die zor gen voor een langdurige bestrij ding van de luizen. De werking is afhankelijk van het weer. Bij een zware regenbui kunnen de larven wegspoelen, maar dan zijn er ook minder luizen.' Johan Rutgerink van BTL Bomendienst brengt zakjes met larven aan in een lindeboom aan het Schilderend. (Foto GerarO VmmeimanlBoeldbank Texel) Aan ademhalen kom ik bijna niet V, zo druk heeft Fried Kor- ihoeven het met zijn tuin. Het Bultaat mag er zijn. Alles heeft zelf aangelegd en veel planten n materialen komen van meier- issen. Zaterdag kunnen belang eenden een kijkje nemen in zijn ""aan de Pontweg 90 want deze 'kt deel uit van de Open Tui- «n Dag die door drie tuinclubs lordt georganiseerd. Aderen zit El en Fried Kortenhoe- ïiin het bloed. Van 1963 tot 1997 &ten ze een bloemenwinkel aan Schilderend. De grond die ze i" de Pontweg hadden, gebruik- n ze als moestuin en om groene Men uit vandaan te halen voor betten. Zes jaar geleden lieten er een Fins huis op zetten en gin- er wonen. Drie jaar later kwam Plotte erbij, een minivarken dat re<l voor zijn verjaardag kreeg. Zij knelt 'ond in de tuin, maar loopt m het huis. In de winter ligt ze 6en deken voor de kachel in de tonkamer. El: 'Eén keer heeft ze Br kont verbrand.' Het varken is op de scherpe snoepjes van German's Friend. 'Als ik Fisher- ps Friend zeg, komt ze er direct n-' En inderdaad, als Fried met n zakje rammelt, komt het varken "waggelen en eet het snoepje rag op. terrein is in totaal 72 are groot grote vijver trekt onmiddellijk de aodacht. Het echtpaar zit graag "de rand van de vijver koffie dnnken. Er zwemmen vier koi- jPers en enkele goudvissen in. Ied 'Mijn kleinkinderen hebben er j^'steen halve pot voer ingegooid, kassen zijn gaan wroeten in de JJ1 en daardoor is het water 7®"®1 geworden. Ik heb ze al een niet gezien.' Als zoon Marco k v°er in de vijver gooit, komen "goudvissen naar boven. Om de i te beschermen tegen reigers, Fried twee zilverkleurige pira- es in het water drijven. 'Als de di piramides bewegen, moet dat de vogels afschrikken.' Aan de zijkant van de vijver zitten zo'n tien tyleen- buizen in de grond die over de vijver hangen. 'Mijn broer is onderhouds monteur op het vliegveld. Deze bui zen lagen daar, maar zijn bij het grasmaaien doorgesneden. Ik vond ze wel geschikt om hier in de grond te steken.' Een treurwilg hangt over de vijver heen. 'In de wilg is een riem gegroeid. De boom hing helemaal naar één kant. Met een riem heb ik hem weer recht getrokken.' Veel van wat er in de tuin groeit, heeft Fried van meierblissen afge haald. Een voorbeeld zijn de hor tensia's. 'Mensen denken dat ze uitgebloeid zijn en gooien ze weg. Ik haal ze van de meierblis en plant ze in mijn tuin. Ze doen het nog prima.' Als de vreugdevuren worden opge bouwd, gaat Fried dagelijks kijken in Den Burg en Oudeschild. De tuinier is een echte verzamelaar. Zo komt de marmeren vloer in de kas bij Modehuis Moerbeek vandaan. 'De oude eigenaar was een vnend van me. Hij vroeg of ik er belang bij had en ik kon hem wel gebruiken.' In de grote schuur aan de zijkant van zijn huis heeft hij een oude tandartskast staan. Deze komt bij de tandarts vandaan die vroeger tegenover de muziekschool zat. 'Die kreeg ik van zijn weduwe.' Op een bordje is nog te lezen dat de spreekuren van 9.00 tot 10 00 uur en van 13.00 tot 14.00 uur waren. Een opvallend kunstwerk staat aan het begin van de tuin. Fried heeft met spijkers klompen aan een boomstronk bevestigd. 'Ik wilde eerst planten in de klompen doen, maar ik laat het nu maar zo. Het lijkt net of ze naar boven lopen.' Dieren voelen zich thuis in de tuin van de Kortenhoevens. Een merel wast zich in een plasje water dat op een lege plastic zak potaarde ligt. Het dier trekt zich niets aan van de pottenkijkers. Een zanglijs ter heeft tussen een openstaande schuurdeur en de muur een nest gebouwd waann ze twee jongen groot brengt. Ook zij stoort zich niet aan Fried. 'Ik kom hier iedere dag. Ze is eraan gewend. Ik denk dat de jongen binnenkort uitvliegen.' Een hok waar vroeger een aggregaat in heeft gezeten, doet dienst als slaap plaats voor Charlotte. 'Er ligt een dekentje en een oude trui van mij. Dat trekt ze over zich heen en dan kan ze hier heerlijk liggen.' In de grote schuur aan de zijkant van het huis staat zeilsloep Allegaar tje van Fried en El. Het schip kreeg deze naam omdat ook hier de onder delen overal vandaan zijn gehaald. Het boegbeeld is een krokodil die Fried zelf uit een pruimenboom heeft gesneden. Zijn zoon Marco is bijna dagelijks bij zijn ouders. Hij heeft twee jaar geleden een vlet uit 1946 gekocht die hij opknapt. 'Ik wil er graag volgend jaar mee varen.' Het stel wil andere mensen graag laten meegenieten van hun tuin. Bij de ingang staat een blauw bankje dat het echtpaar speciaal voor een man van 93 jaar heeft geplaatst. El: 'Hij loopt iedere dag een rondje, maar wil graag onderweg uitrusten. Daarom hebben we dat bankje daar neergezet.' Een tweede bankje staat dichterbij de straat. 'Een vrouw loopt hier vaak met haar man die in een rolstoel zit. Zij kunnen niet op het blauwe bankje zitten omdat ze met over het wildrooster kunnen.' leder jaar komen bewoners en personeel van verzorgingshuis Gollards tijdens hun dagje uit thee en koffie drinken in de tuin. 'Ik dacht, wat is dat nou voor moeite. Die mensen beleven er zo veel plezier aan. Ze hebben het nu nog over de boomstronk met de klompen.' Zaterdag zijn tussen 10.00 en 17.00 uur de tuinen van de volgende tuin- üefhebbers te bezichtigen: Irma Huisman (Trompstraat 61, Oude schild), Paula van Schoonhoven (Heemskerckstraat 68, Oudeschild), Antje Schoehuys (De Ruyterstraat 31, Oudeschild), Jeanne van der Linden (Hogereind 25a, De Waal), Lida Kooiman (Laagwaalderweg 48, De Waal), Ingrid Koorn (Molenstraat 84, Den Burg). El en Fried Kor- tenhoven (Pontweg 90, Den Burg). Passé-partouts kosten €3,50 en zijn te koop in alle tuinen. In een aantal tuinen (waaronder die van El en Fried Kortenhoeven) worden stek ken en brocante verkocht. Fried en El Kortenhoeven en varken Charlotte genieten van hun tuin.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 9