r m Veel woongenot voor lage lasten V Cjroen ^warLvJexels in het harL. mmm lals Eschweiler bij Nederlandse top Inwoners Oost nemen nieuw fietspad in gebruik Open ateliers in Den Hoorn UW SCHOOLBORD IN DE KLAS Deens zeiljacht strandt bij paal 18 Verschijitt wekelijks Gratis* ruit repareren? 1 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Texelaars hebben veel woonge notvoor een lage prijs. Dat con cludeert het weekblad Elsevier neen onderzoek waarin alle 443 lederlandse gemeenten worden ergeleken. let eiland staat elfde op een zoge- leten profijt-index die aangeeft in gemeente het het beste toe- en Is voor de minste gemeentelijke lastingen. Ameland staat eerste, >t Zuidhollandse Moordrecht laat je, Texel komt er in het onderzoek het algemeen goed vanaf. Het Op het gebied van hoeveelheid groen scoort het eiland matig. Dat is opmerkelijk, omdat ook bossen en ander natuurlijk terrein in het onderzoek tot het groen worden gerekend. Het sociale klimaat en de Texelse economie worden ook als matig beoordeeld. Dat is mede een gevolg van de gemiddeld lage inkomens op Texel en het over het algemeen lagere opleidingsniveau. Ook de hoeveelheid bedrijventerrein is van invloed op het niveau van de economie. De verkeersveiligheid en de bereik- i scoort landelijk gezien zeer baarheid per auto staan als slecht op het gebied van winkelvoor- ingen, uitgaansgelegenheden, lurvoorzieningen, huis- en tand- >n, parken en sportvelden en ilstorische panden (gebouwd voor I945). Texel heet ook zeer waterrijk ezijn, maar dat is met inbegrip van delen van de Noordzee en de Wad denzee Het aanbod van scholen, zorgin- sellingen en grote huizen is goed. te boek. Dat laatste is niet verwon derlijk, Elsevier bepaalt de mate van bereikbaarheid aan de hand van de hoeveelheid aansluitingen op de snelweg. De verkeersveiligheid is beoordeeld op basis van de hoe veelheid ongelukken met gewonden of doden per duizend inwoners. Het weekblad hield het vergelijkend onderzoek voor de tiende keer. jf. :r ,^r- Het Nederlands zwemkampioen- schap voor junioren is voor de 14-jarige Sverre Eschweiler suc- verlopen. Op vrijwel alle nummers waaraan hij meedeed, «toeterde de inwoner van Den Burgzijn persoonlijk record in een &r#eterbad. Veelzeggend was octajn fraaie zevende plaats op de 100 meter vrije slag, ook wel Mkoningsnummer genoemd. Hst Nederlands kampioenschap werd vrijdag, zaterdag en zondag )uden in Eindhoven. Plaats van tandeling was De Tongelreep, het avembad waar wereldtopper Pieter tanden Hoogenband de basis voor zip successen legde. Om mee te mogen doen, moesten de deel nemers aan limieten hebben vol- Eschweilér had zich bij de Gemeente start aanbesteding De gemeente begint met de aan besteding van de nieuwe OSG. De politieke partijen hebben tij dens de raadscommissie Midde- en unaniem ingestemd met de voorwaarden. Ze gaven wethouder Marian Mer- lelbach (onderwijs)- toestemming Ie procedure vooruitlopend op een feeel raadsbesluit alvast op te toten. Dat besluit wordt begin juli tornen. De bouw en verbouw de scholengemeenschap wordt rotendeels Europees aanbesteed. gemeente stelt als criterium dat sn aannemer in 2005 en 2006 een vnzet van drie keer de aanneem- om heeft gehad. Als een combi ne van aannemers zich meldt, ooeten ze de afgelopen twee jaar lezamenlijk 125 procent van de 'toeteis hebben gehaald. Gega- l?den wordt gevraagd gebruik te 'axen van Texelse ondernemers. aanbesteding van de inventa- S' kunst, tijdelijke huisvesting en Werking van het terrein blijft buiten te Europese aanbesteding. zwemmers die in 1992 zijn gebo ren voor yier afstanden geplaatst. Daarnaast' mocht hij met zijn ver eniging, Hoorn-Aurik, meedoen aan het estafettenummer 4 x 100 meter vrije slag. De Texelaar begon het kampioen schap met de 50 meter vrije slag. Hij liet een tijd noteren van 0.26.96 minuten, goed voor de twaalfde plaats. Hij putte kennelijk moed uit deze knappe prestatie, want de 100 meter vrije slag verliep daarna nog succesvoller. Met zijn tijd, 0.57.53, schaarde hij zich op de zevende plaats verrassend tussen de top van Nederland. De 200 meter vrije slag, een negende plaats in 2.08.27, was nauwelijks minder goed. Aan beide nummers deden maar liefst vijftig zwemmers mee. Mede door een niet vlekkeloos keerpunt bleef hij op de 100 meter rugslag in 1.08.86 net boven zijn persoonlijk record. Hij werd er zestiende mee. Zaterdag middag was Eschweiler startzwem mer op de 4 x 100 meter vrije slag. Zijn tijd, 0.58.10, betekende toen nog een persoonlijk record. Een dag later was hij wederom sneller. Hoewel de officiële opening op een later tijdstip plaatsvindt, hebben de bewoners van Oost zondag geza menlijk het nieuwe fietspad langs de Oosterweg in gebruik genomen. Een fietstocht met de buurt stond al weken gepland, maar nu het fietspad al enkele dagen gereed was, vond de buurtcommissie dat de fietstocht met een gezamen lijke ingebruikname van het fietspad moest beginnen. De 'openingshan deling' werd verricht door mevrouw Vonk-van der Vis, die aan het begin van het fietspad woont. Zo'n vijftig fietsende inwoners van Oost zorg den met ballonnen aan de fiets voor een fleurig geheel. De buurtcommissie van Oost orga niseert jaarlijks een of meerdere activiteiten. De fietstocht van zon dag voerde de Oosters naar het Schipbreuk- en Juttersmuseum Flora. Na afloop van de tocht werd gezamenlijk gegeten. Aan het eind van de zomer treffen zij elkaar weer voor een barbecue. tcu«Boo., Hoornder kunstenaars presente ren zichzelf tijdens de Open Ate lier Route, die na de succesvolle première van vorig jaar zaterdag 23 en zondag 24 de tweede editie beleeft. Tijdens het evenement zijn de resultaten te zien van diver se disciplines en technieken, van schilderijen tot keramiek en van foto's tot glaskunst. Aan de Open Atelier Route doen dertig kunstenaars mee. De meesten - professionals en liefhebbers - zijn afkomstig uit Den Hoorn of omge ving. Enkele anderen leveren hun bijdrage op uitnodiging van bevrien de kunstenaars of een galerie uit het voormalige loodsdorp. In totaal gaat het om vijftien expositieruimten. Daaronder niet alleen voor de hand daar de fotografie. Te zien zijn onder meer foto's die door de landschaps architecten van bureau Parklaan zijn gemaakt ten behoeve van het Loodsproject. Met de foto's van Oli vier Schilling, fotograaf van de ronde om Texel, wordt een brug geslagen naar de jaarlijkse catamaranronde. liggende als Galerie Melk, Klif ART die zaterdag wordt gevaren. In De of het atelier van Henk Noorlander in de voormalige Vermaning, maar ook enkele huiskamers, een tuin en zelfs de kantine van sportvereniging ZDH. Dertien locaties liggen in Den Hoorn, twee op of bij 't Horntje. Deze zijn herkenbaar aan een groen nummer en een wimpel. Ook dorpshuis De Waldhoorn is één van de adressen. Centraal staat IK MAG GEEN COPY 'ASTE GEBRUIKEN BIJ strafregels i— - «HP* :Vi;r Waldhoorn wordt tevens de ope ningshandeling verricht. Dat gebeurt zaterdag om 10.30 uur door Her man Ridderinkhof, voorzitter van de dorpscommissie. De ateliers zijn op beide dagen open van 11.00 tot 17.00 uur. Gemeente zoekt nieuwe directie De gemeente is op zoek gegaan naar een nieuwe gemeentesecre taris annex directeur. De nieuwe gemeentesecretaris komt in de plaats van de vertrokken Gert- Jan Jongkind en de vertrekkende Bernadette Nouwen De gemeente zoekt een persoon die onder meer ais boegbeeld func tioneert, bruggen kan bouwen, zich over de veranderde gemeentelijke organisatie ontfermt en samenwer king bevordert. Hij moet ook als 'strategische spar ringpartner' van het bestuur kunnen optreden. Begin juli worden gesprek ken met gegadigden gehouden. Redders van de KNRM bieden hulp aan de gestrande llonja TEXE1TOERIS Een acht meter lang Deens zeil schip is zaterdagochtend bij paal 18 gestrand. De llonja raakte op drift, nadat het anker was losge slagen. De KNRM trok het vaar tuig vlot. De twee Deense opvarenden waren vrijdagavond ter hoogte van De Koog voor anker gegaan, omdat ze niet in het donker verder wilden. De twee waren van Denemarken op weg naar Den Helder, maar hadden geen zeekaarten aan boord. Door de stroming en de wind bood het anker onvoldoende grip. Met een mobiele telefoon wisten de Denen alarm te slaan. Het Kust wachtcentrum liet de Zalm en de wippertruck uit De Koog en de Joke Dijkstra uit Den Helder uitrukken om hulp te bieden. Daar was spoed bij geboden, omdat het afgaand water was. De bemanning van de Zalm wist een zogeheten 'broek' om de llonja te leggen en een sleepverbin- ding tot stand te brengen, waarna de Helderse reddingboot het schip vlot naar dieper water trok. Bij een uitbreide inspectie bleek dat de llonja weinig ernstige schade aan de stranding had overgehou den. Het roer was kapot. Het schip werd door de Joke Dijkstra naar Den Helder gesleept. O. Advertenties voor de Vakantiekrant van 9 juni kunnen worden ingeleverd t/m donderdag 21 juni a.s. bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111. Dansschool Luid applaus dit weekend voor zo'n 240 dansleerlingen van de Muziek- en Dansschool. Die verzorgden twee keer voor een uitverkochte Burgemeester De Koninghal de tweejaarlijkse dansvoorstelling. Pagina 2 Dirk Kuiter Zo'n 38 jaar lang stond zijn leven in het teken van TESO. Hij wérkte niet alleen bij de veerdienst, hij lééfde ervoor. Hoewel dat in bepaalde peri odes een zware wissel trok op zijn privéleven, ging TESO voor alles. En toch is nu het moment nabij dat Dirk Kuiter afscheid neemt van 'zijn' bootdienst. Pagina 3 Vleugel De tot twee maal toe ontvoerde concertvleugel die in 2005 en 2006 de gemoederen bezig hield, heeft juridische geschiedenis geschreven. Het gezaghebbende tijdschrift voor de rechterlijke macht Trema koos de affaire als onderwerp voor de rubriek De Vindplaats. Pagina 5 m Ronde om Texel Een week voor aanvang van de der tigste Ronde om Texel stond de tel ler op 490 inschrijvingen uit veertien landen. Onder hen 36 Texelaars, waarvan 17 in de gouden vloot uitkomen en 19 in de zilveren. Het is dit jaar dat voor het eerst dat er onderscheid wordt gemaakt tus sen professionele (gouden vloot) en recreatieve (zilveren vloot) deelne mers. Pagina 7 Open dag bij Texel Sun Agrarisch bedrijf Texel Sun in het Noorden houdt zaterdag 30 juni open dag. Texel Sun is op 1 januari 2006 opgericht als samenwerkings verband van acht ondernemers. Nu anderhalf jaar later de zaken een beetje op orde zijn, willen zij op veler verzoek laten zien waartoe deze samenwerking heeft geleid. Texel Sun, gevestigd aan de Scho- renweg, is een bedrijf van ca. 800 hectare, dat zich bezighoudt met de teelt van pootaardappelen, sui kerbieten, bloembollen, uien, plan- tuien, snijmaïs, knolseldenj, peen, brouwgerst en wintertarwe. Daar naast heeft het bedrijf ongeveer 1300 rosé kalveren. Collecte De collecte voor de epilepsiebe- strijding heeft op Texel het fraaie bedrag van €4.881,86 opgebracht. In Den Burg werd €2562.54 opge haald, in De Koog €520,-, in Oos- terend €518.23, in De Cocksdorp en Eierland €471,69, in Oudeschild €385.57, in Den Hoorn €225,23 en in De Waal €198,60. De opbrengst is bestemd voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichtingsactivitei ten, het organiseren van begeleide vakanties voor mensen met epilep sie en individuele hulp. Grote zoekactie naar catamaran Diverse reddingboten en een vliegtuig van de Kustwacht heb ben zondagavond een grote zoek actie naar een vermiste catama ran opgezet. Het schip was overdag bij Ber gen naar Texel vertrokken voor de Ronde om Texel, maar arriveerde 's avonds met op het strand bij paal 17. Daar sloegen de vrouwen van de opvarenden, twee mannen uit Delft, op een gegeven moment alarm. Alle KNRM-stations tussen Bergen en Texel stuurden reddingboten op pad om de mannen te zoeken. De Zalm uit De Koog trof ze met cata maran aan op het strand bij Paal 8. Het was de mannen door een tekort aan wind met gelukt het Molengat te passeren. Zie pagina 8 TEXELSE ^COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Super deBoer Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 1