Wervelende voorstelling dansschool Jan van Gils wint zoólogieprijs TEXELSE 2 COURANT Wat ik zeggen wou... oPIENie Agenda teso texelse'SIcourw Geslaagd DINSDAG 19 JUNI 2007 Luid applaus dit weekend voor zo'n 240 dansleerlingen van de Muziek- en Dansschool. Die verzorgden twee keer voor een uitverkochte Burgemeester De Koninghal de tweejaarlijkse dans voorstelling. Twintig choreografiën stonden op het programma, vier meer dan twee jaar geleden toen bijna tweehonderd leerlingen het podium betraden. De dansen stonden grotendeels op zichzelf, er was deze keer geen onderliggende verhaallijn. Gemene deler was wel het thema Impressies. In elke dans stond een impressie van een emotie, gedachte of een situatie centraal. Liefde, boosheid en geluk kwamen voorbij, maar ook thema's als oorlog en vrede. De impressies werden versterkt door beelden van foto's en teksten die met een beamer op een groot doek werden getoond. Opvallend was dat redelijk veel dames en meiden zich zelfverzekerd durfden te geven op het podium. Wie niet al te veel behoefte aan alle aandacht had, 'kon zich wat meer op de achtergrond bewegen, maar diverse dansers lieten zien dat ze waren. Eveneens opvallend was de hoeveelheid zelfgemaakte kleding die voorbij kwam. Elke groep had wat anders aan. waardoor het gaan deweg duidelijk werd dat ook daar uren en uren aan voorbereidingstijd in moesten zijn gestoken. Aandoen lijk was de eerste dans, waarbij de allerjongsten onder begeleiding van Klarina Combé hun pasjes op het podium maakten. Het publiek kreeg een mengelmoes aan stijlen. Klassiek ballet, street- dance. dans van de spitzengroep en jazzdans werden met elkaar afgewisseld. Hetzelfde gold voor de soorten muziek. Na iedere voorstel ling klonk luid applaus. Ook de leer lingen, die aan de zijkant bovenin de sporthal zaten, juichten elkaar toe. De show was georganiseerd door dansdocenten Roos Bakker, Klarina Combé en Marian Peuranen. De laatste is een tijd vervanger van Bakker geweest toen zij door een blessure was geveld. Rikus Kloos terhuis en Jeroen Haak verzorgden het licht en het geluid. Groot succes open tuinendag Wandelend, fietsend, met rollator en per auto bezochten verspreid over de hele dag ruim zeshonderd men sen de tuinen die ter gelegenheid van de open tuinendag waren open gesteld. Daar zag het er in het begin niet naar uit, toen het bij de start van de open dag pijpenstelen regende. Tot genoegen van de organisatie klaarde het weer rond elf uur op en kwam de stroom bezoekers op gang. Niet alleen Texelaars kwamen op het evenement af; ook werden vele toeristen begroet. Veel ouders namen jonge kinderen mee; het varken van Fried en El Korthoeven bleek een trekpleister van jewelste. Alzheimer Café Het laatste Alzheimer Café voor de zomervakantie vindt plaats op dins dag 26 juni. Liesbeth Rijk praat met neuropsycholoog Patricia Rijs over mogelijke oorzaken van gedrags veranderingen bij dementerenden. De muziek wordt verzorgd door Nel Bruin (zang) en Jan Beijert (gitaar). Het Alzheimer Café wordt gehouden in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg en begint om 19.00 uur. De toegang is gratis. Men sen zonder vervoer, kunnen wor den gehaald en gebracht. Daarvoor kunnen zij maandag 25 juni tussen 14.00 en 16.00 uur bellen naar de SWOT, tel. 312696. VIP's Met veel genoegen las ik de inge zonden brief van de heer Bakker in de Texelse Courant van afgelopen vrijdag. Het jaarthema VIP's voor het jubileumjaar van nationaal park Duinen van Texel is aangeslagen! De vijf uitgekozen soorten staan dit jaar in de spotlights en extra aandacht is er zelfs in de krant reeds herhaaldelijk. Natuurlijk niet in de laatste plaats omdat Texel van groot belang is voor het voortbe staan van deze soorten, maar zeker ook omdat deze soorten belang rijk zijn voor Texel. Zij benadrukken het bestaansrecht van het nationaal park! Dat de natuur soms hard .kan zijn en dat roofvogels graag jonge vogeltjes eten is een feit. De blauwe kiekendief is hierin niet anders dan de velduil (die wel als VIP staat genoteerd) of andere roofvogels, maar het feit dat het nationaal park huisvesting biedt aan tweevijfde van de Nederlandse populatie van de blauwe kiekendieven is heel bijzon der. Vandaar dat de blauwe kieken dief ook zeker hoge ogen scoorde bij de VIP-verkiezingen voorafgaand aan het jubileumjaar. Het aantal kiekendieven in een gebied is rechtstreeks afhankelijk van het aantal muizen, weidevo gels en andere prooien in datzelfde gebied. Als de nesten dus goed beschermd worden door late maai- data en actieve vrijwilligers, gaat niet alleen het aantal jonge weide- vogels omhoog, maar direct ook het aantal kiekendieven. Gaat het minder goed met de weidevogels, dan zullen er vanzelf minder kie kendieven zijn. Dit leidt, mede door de onmisbare inzet van vrijwilligers (waarvoor overigens hulde) tot meer weidevogels. De blauwe kiekendief is de laatste jaren schrikbarend ach teruit gegaan (landelijk in 15 jaar tijd van 125 naar 50 paar). De verstoring van nesten en het verdwijnen van geschikt broedgebied van kieken dieven heeft ernstige vormen aan genomen, waardoor deze vogels zo goed als uitgestorven zijn op het Nederlandse vasteland en alleen nog maar op de Wadden broeden. Hier moeten we dus zuinig op zijn en vooral dragen we een verant woordelijkheid om de schrikbarende achteruitgang te stoppen. De landelijke achteruitgang van de grutto-populatie is met name te wij ten aan intensivering van de land bouw, verstedelijking en het op de landbouw gerichte waterpeilbeheer. Doordat deze oorzaken op Texel niet zo prominent aanwezig zijn, gaat het hier relatief goed met de grutto. En kan de kiekendief er best af en toe eentje meepikken. Klaas de Jong, coördinator Educatie Voorlichting nationaal park Duinen van Texel. Zomerexpositie in bibliotheek In de bibliotheek aan de Drijver straat in Den Burg zijn in juni, juli en augustus schilderijen te zien van de Texelse Carla Bretveld. Zij exposeert vier grote doeken, waarop ze laat zien vooral geïnspireerd te worden door natuur, bloemen en dieren. Ook schildert zij graag de Texelse luchten Collecte De Maag Lever Darm Stichting gaat tot en met zaterdag langs de deur voor de jaarlijkse collecte. De opbrengst wordt besteed aan onderzoek naar aandoeningen aan het spijsverteringsstelsel. Dit jaar wordt speciale aandacht besteed aan spijsvertering bij kinderen. W/at ik zeggen wou... Ringweg Edzard van Absurd en Martijn Ireëelman. Prachtig Een rondje lopen met de bos wachter en je verheugt je met hem over iedere rondspringende tor, wandelende tak en loerende kiekendief. Je applaudiseert bij een messcherpe duikvlucht en geslaagde vangst van hetzelfde monster. Fantastisch, méér van die beesten. Yes! Wij geven ons ook op als Vriend van de Natuur Beneden op de grond, onhoor baar en onzichtbaar voor de wan delaars op de excursie voltrekt zich echter een klein drama. Een muizengezin is bruut uiteengesla gen. De moeder ten prooi geval len aan de luid bezongen rover. De kinderen, nog te klein om zelf standig te overleven, sterven de één na de ander een wrede dood. Maar wat wij zagen was prachtig. Méér muizen! Meer rot-, brand-, en grauwe ganzen, meer eider- eenden, meer leefgebied voor tapuiten, plevieren en welkom 45.000 kanoeten Maak plaats voor de zeekraal, door kenners gekoesterde grassen en beminde bloemetjes. Hoera, hoera. Straks nog de gevlekte witsnuitlibel en we hebben het paradijs herscha pen. Beneden op de werkvloer, genegeerd door de groene maffia, taktisch uit het zicht gehouden voor de meelopers op de wande ling, wordt de laatste aardappel uit de grond gehaald, de laatste liter melk uit een koeienuier getrok ken. het laatste stuk bouwland doodgeregeld en de laatste boer, reeds lang in 'ongunstige staat van instandhouding', gewurgd door de tentakels van natuurbe heer. Zet ook de laatste water sporter zijn plank en bootje op marktplaats.nl en wordt tenslotte de laatste kotter omgebouwd tot zeehondencruiser. Kijk toch eens naar al die wonderschone, gevlekte orchissen, dat doddige bergeendje, hoor die kikkers eens kwaken. Lang leve Natura 2000. Wat is Texel toch mooi. Pien Verberg het werk op het Wad, ontving de Nederlandse Zoólogieprijs van de Koninklijke Nederlandse Dierkundige Bretveld werkt voornamelijk met olie op doek. Dat ze in Indonesië is gebo ren, is volgens haar zelf nog te zien in haar kleurgebruik met veel groen- tinten. Ze werkt ook in opdracht, bijvoorbeeld voor grote muurschilde ringen. De expositie is te zien tijdens de openingsuren van de bibliotheek: maandag en zaterdag van 10.30 tot 12.30 uur. dinsdag en vrijdag van 14.00 tot 20.30 uur, woensdag en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: tel. 312743 of www.bibliotheektexel.nl Jan van Gils is voor zijn onderzoek naar de fysiologische en gedrags aanpassingen van trekvogels in de Waddenzee onderscheiden met de Nederlandse Zoólogieprijs 2007 van de Koninklijke Neder landse Dierkundige Vereniging (KNDV). Het juryrapport spreekt over 'biologisch onderzoek pur sang, vastgelegd in een nu al indrukwekkende publicatielijst, waar een aanstekelijk enthousi asme vanaf spettert'. Dr. Van Gils verrichtte zijn onderzoek bij het NIOZ op Texel en bij het NIOO- KNAW in Nieuwesluis. Kanoetstrandlopers vliegen jaarlijks heen en weer tussen de toendra rond het Noordpoolgebied en de Banc d'Arguin in Mauritanië. Zij kunnen deze enorme vlucht met in één keer maken, maar hebben een tussenstop in getijdengebe den zoals de Waddenzee nodig om onderweg brandstof bij te tanken in de vorm van bodemdieren uit de tijdens laagwater drooggeval len wadplaten Tijdens het vliegen is het voor de vogels gunstig zo licht mogelijk te zijn. Aangezien ze tijdens de lange vlucht niet eten, wordt het gewicht van de maag (en andere verteringsorganen) sterk verkleind om geen onnodige ballast te vormen. Bij aankomst in de Wad denzee geeft dit echter een groot probleem, want deze vogels slikken hun harde prooien geheel door om ze met de spieren in hun maagwand te kraken en te vermalen. Een net in de Waddenzee aangekomen vogel heeft dus honger, maar kan nog niet goed eten. Met behulp van ultraso- ne-geluidstechnieken kon Van Gils de conditie van de spiermaag in deze overgangsfase bepalen. Hij zag daarbij dat vogels met nog niet zo heel goed ontwikkelde maagspieren relatief zachte en dus makkelijk te verteren prooien kiezen; vooral garnaalachtige organismen. Het nadeel is dat deze veel minder voorkomen dan de veel hardere schelpdieren, zoals het nonnetje en de kokkel. Hierdoor moeten de Jaap Dros, Den Burg. Cineasten op Texel voor comedyserie Texel blijft een populair oord voor cineasten. Afgelopen week wer den opnamen gemaakt voor de pilot van een nieuwe comedyserie van de AVRO, die als werktitel En we gaan nog niet naar huis heeft meegekregen. Hoofdrolspelers zijn de bekende acteurs Victor Löw en Johanna ter Steege. Het verhaal gaat over een weduw naar (gespeeld door Löw), die met een puberdochter en -zoon zijn gro te droom verwezenlijkt. Hij verhuist vanuit het centrum van Amsterdam naar een eiland, om daar in een oud boerderijtje een bed breakfast te gaan runnen. Zijn 16-jarige dochter stelt echter alles in het werk om terug te kunnen naar Amsterdam. Voor klandizie is de hoofdpersoon afhankelijk van zijn buurvrouw Ter Steege, die werkzaam is bij de loka le VW. Zondag werden filmopnamen gemaakt in het kantoor van VW Texel en op veerhaven 't Horn- tje Op andere locaties op het eiland werden sfeershots gemaakt. De filmploeg van Endernol heeft in totaal vijf draaidagen op Texel gehad. Daarnaast werden interieur scènes opgenomen in een boerde rijtje. Dat gebeurde om logistieke redenen niet op Texel zelf. maar in het Noordhollandse dorp 't Veld. Regisseur is Hans de Korte, bekend van sitcoms als Het zonnetje in huis, Kees Co en Kinderen geen bezwaar. Hij schreef het script van de serie samen met Peter Romer en werd hierbij geïnspireerd door populaire reality-series als Geen weg terug en Ik vertrek. 'Behalve over relationele ontwikkelingen gaat de serie ook over de tegenstelling tussen stad en platteland', aldus De Korte. 'De romantische denkbeel den van de hoofdpersoon over het leven op een eiland botsen met de realiteit, wat tot komische situaties leidt.' De pilot gaat nu eerst ter beoorde ling naar de AVRO, die Endernol de opdracht heeft gegeven de comedy te ontwikkelen en te maken. Als de beoordeling goed uitvalt, worden vervolgens de werkelijke afleverin gen opgenomen. De Korte hoopt daarmee in september op Texel te beginnen. De serie wordt dan vanaf begin januari uitgezonden op Nederland 1. vogels met een relatief kleine spier maag langer voedsel zoeken. Zij maken dagen tot wel zeventien uur. Vogels met een goed ontwikkelde spiermaag kunnen de algemener voorkomende schelpdieren eten en zijn daardoor veel sneller klaar. Over verschillende jaren heen blijken kanoeten hun maagspierconditie nauwkeurig af te kunnen stemmen op de op dat moment heersende voedselkwaliteit. Het bleek dat in jaren met een slechte voedselkwa liteit meer kanoeten stierven dan in goede jaren. Oorzaak van deze verslechterde voedselkwaliteit moet volgens de onderzoeker gezocht worden in de mechanische schelp diervisserij. Ook kleine zwanen moeten flexibele ingewanden hebben. Zij behoren tot de grootste lange-afstandtrek- kers en verstoken in de 3500 kilo meter tussen hun broedgebied in Noord-Rusland en West-Europa veel energie. Ze komen aan met korte darmen en kunnen alleen gemakkelijk verteerbaar eten aan, zoals waterplantenknolletjes of res ten suikerbiet op akkers. Tijdens de winter blijken de darmen bijna in lengte te verdubbelen, zodat ook vezelrijk gras kan worden verteerd. Uit onderzoek bleek dat lichte vor men van vogelgriep roet in het eten gooien. Zieke zwanen aten minder snel en konden geen energie steken in langere darmen. Hierdoor liepen ze grote achterstand op bij de voor jaarstrek. Van Gils ontvangt de prijs op 29 juni, tijdens een speciaal voor de gelegenheid te houden symposium In the footsteps of Jan Verwey: How flexible phenotypes reflect ambient ecological conditions. Rommelmarkt in Oosterend In de straten rond de kerk van Oosterend worden deze zomer vier rommelmarkten gehouden. Op de zaterdagen 7 en 21 juli en 4 en 18 augustus zijn van 10.00 tot 13.30 uur rommeltjes te koop, oliebollen en gebakken vis. De Rommelkapel van Excelsior en de draaiorgels van Rinus Kuiper en Peter Kaan zor gen voor de muzikale omlijsting. De opbrengst van de markt komt ten goede aan het plaatselijk vereni gingsleven. Dinsdag 19 juni: Op de atletiekbaan in Den Burg gaat om 19.00 uur de bedrijvenestafette voor hardlopers van start. Op de Groeneplaats in Den Burg begint om 19.15 uur het Midzomer Muziekfestival. Met medewerking van alle Texelse fanfarekorpsen. In de RK kerk van Den Burg begint om 2Q.15 uur een concert van Karin van Arkel (sopraan). Wijnand van Klaveren (orgel) en Ties Mellema (saxofoon). De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden. In Cinema Texel draaien de volgende films: Ocean's 13 (18.45 en 21.45 uur); La Vie en Rose (19.00 uur); Pirates: At world's End (21.15 uur). Woensdag 20 juni: In dorpshuis De Bijenkorf begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Voor opgave en inlichtingen: J. Vaillant, tel. 329060 Of 06-53492321. In het nieuwe zeilerscafé, dat ter gele genheid van de Ronde om Texel op het strand bij paal 17 staat, zijn vanaf 21.00 uur optredens van Re-Play en DJ Trapatoni. Het zeilerscafé is vanaf 16.00 uur geopend. In Cinema Texel draaien de volgende films: Haaibaai (13.30 uur); Mr. Bean's Holiday (13.45 uur); Pirates: At world's End (15.30 en 21.15 uur); Ocean's 13 (15.45,18.45 uur en 21.45 uur); La Vie en Rose (19.00 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draaien: Teenage Mutant Ninja Turtles (14.00 uur); Spiderman 3 (16.00 uur); Wild Hogs (19.00 uurj; Next (21.30 uur). Donderdag 21 juni: In de feesttent op het strand bij paal 17 begint om 20.00 uur een optreden van Dennis én om 21.00 uur van Ilse de Lange. DJ Sven draait vanaf 22.00 uur muziek uit de zeventiger en tach tiger jaren. De tent is vanaf 10.00 uur geopend. Het naastgelegen zeilers café is van 9.00 tot 21.00 geopend Ten bate van het orgelfonds verkoopt vrouwenvereniging De Kaarsvlam van 11.00 tot 17.00 uur zelfgemaakte kle ding in de hervormde kerk van De oud Papier Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaat sen van afvalcontainers, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papier wagen komt in de volgende straten: 1. Bernhardlaan, Beatrixlaan. Hoogwater te Oudeschild Di. 19 00.05 en 12.50 u. Wo. 20 00.45 en 12.50 u. Do. 21 01.10 en 13.24 u. Vr. 22 01.27 en 14.10 u. Za. 23 02.10 en 14.44 u. Zo. 24 03.00 en 15.25 u. Ma. 25 04.00 en 16.30 u. Di. 26 05.00 en 17.36 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt zondag 24 juni op om 05.15 en gaat onder om 22.11 uur. Vrijdag 22 juni eerste kwartier. Cocksdorp. Op boerderij De Noordkroon aan^ Nieuwlanderweg begint om 1415^ de voorstelling 'Wolvet', met één bes- rin en vijftig schapen. Entree €5,- Zanger/entertainer Kees Tessela treedt vanaf 22.00 uur op in SamSam in De Koog In Cinema Texel draaien de vdotnj films: 18.45 uur Shrek de Derde ('St uur); 19.00 uur Shrek The Third (193 uur); 21.00 uur Pirates, At world's Et; 21.15 uur Ocean's 13. Vrijdag 22 juni: In de feesttent op het strand bij pa 17 begint om 20.00 uur een van Van Dikhout en om 21.00 uur vï Krezip. DJ Rose komt om 22 00 u» in actie. De tent is vanaf 10.00m geopend Het naastgelegen zete café is van 9.00 tot 21.00 geopend Zanger/entertainer Kees Tesses treedt vanaf 22.00 uur op in ca SamSam in De Koog. In Cinema Texel draaien de volgerij films: Shrek de Derde (16.00, uur); Shrek The Third (16.15, 19,03 21.00 uur); Ocean's 13 (21.15 uur) In bioscoop De Kiekendief op De Krin draaien Haaibaai (13.30 uur); Pirate At world's End (15.30, 21.15 uur); IA Bean's Holiday (19.00 uur). Om de drukte de baas te kunnen 5 TESO in en rond het weekeinde ge? geld een extra boot in. Dat gebe; vrijdag, zondag en maandag van 91 tot 16.00 uur. Er is dan ieder ia uur een afvaart, zowel vanuit Ds Helder als vanaf Texel. Alleen vrijdag worden wachttijden veraadt Automobilisten moeten dan op tussen 9.00 en 12.00 uur en mte Helder tussen 10.00 en 1600 mogelijk een half uur wachten. Mee informatie over de veerdienst s verkrijgen via tel. 369600 of webs:- www.teso nl Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1731 CN Den Bit; Postbus 11 - 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourantrt Gerard Timmerman (hoofdredacteur! Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mall info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2007: Per half jaar 36,45 34.85 u Per )aar €71,10 68.95 Bi| verzending naar het buitenland zf cc tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken vo afloop van de abonnementsperiode. Kees Tesselaar in SamSam Zanger/entertainer Kees Tesselaar treedt donderdag 21 en vrijdag 22 juni op in Sam Sam in de Koog. Tesselaar is weer leadzanger van de formatie Flair en brengt naast de vele hits van zijn band ook een repertoire van rock en pop. Het optreden begint om 22.00 uur, de toegang is gratis. Zwemdiploma' Menno Kiewiet uit Oosterend is geslaagd voor zijn VWO examen. Hij volgde het VWO aan het Luzac College in Alkmaar Expositie cursisten in atelier Oriëns In atelier Oriëns in de voormalige school van Oost is deze week een expositie te zien van cursisten van Ellen de Vries. Er is werk te zien van Yvonne Bakker, Anneke Hoog- enbosch, Wilma Rentenaar, Herma Schreurs, Marijke Bakker en Ria Teske. Zij volgden een cursus van tien weken, waarbij zij vertrouwd werden gemaakt met klei als materi aal en het glazuren. Omdat De Vries alle glazuur zelf maakt, hebben de cursisten volop keus bij het kiezen van de kleur. De tentoonstelling is tot en met zaterdag 23 juni dagelijks geopend van 14 00 tot 17.00 uur. Er is dan altijd één van de cursisten aanwe zig. Ellen de Vries informeert de bezoekers desgewenst over haar cursussen. Onder uitstekende weersomfi digheden werd vrijdag voorde; ste keer dit seizoen in zwec: Molenkoog afgezwommen voer: verschillende zwemdiploma's. het uitreiken van 37 diploma's»? de eerste lesperiode afgesloten./ tweede lesperiode eindigt vrijdag juli. Woensdag 3 juli zwemmert kinderen af die via het schoolzwf men les krijgen. A-diploma: Inge Betsema, Cü Bouland, Imme Graaf, Danny Heerwaarden, Kim Huysman. tó de Jong, Louise Kleinveld, Kooij, Hugo Kuiper, Wouter Ha Marie van der Meer, Noah W der, Tom Reijnders, Emma Ri»® Claire Smits, Bas van Tiel, Ba Trap, Jelle Wetenkamp, Jorindej Te; Wolf, Timo Brügemann, Lars - derici. B-diploma: Jesse Cornells tt (V\ kevoort, Eliza Blom, Magda B» sie houdt, Kim Driesse, Giel Dfa lys Tom Drijver, Jessica Groenen® Hidde Pranger, Jet Rijkers. Roeper, Marijn de Vries, Jan W Oc Leah Witte, Laurine de Wolf,1 Zijlstra, Shawn Zillen. Visserskoor Het Oudeschilder Visserskop zaterdag 28 juli een concert op* haven van Oudeschild. Het eert vindt plaats tegenover c0 Kombuis en wordt, als de W omstandigheden dat nodig verplaatst naar de nettensctiuif" de Visserijcoöperatie. De aa"^ is 19.30 uur, de toegang isgra^ de GO krant van Oudeschild S* het concert abusievelijk aantf^ digd voor 28 juni. de 96 (Te

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2