m strijdbaar tot het eind Doorstromers SWT sneller aan de beurt Meer appartementen voor jongeren Nieuwe woningen krijgen vorm TEXELSE 9 COURANT Lichtjes en Zo op de haven Fuseren in verband met krappere zorggelden Nieuwe directeur bij B&B kerkdiensten Medische zorg Hulpverlening jf. Werk aan de weg j oud Papier Radio Texel 'iet van Heerwaarden: I« Memonam VRIJDAG 29 JUNI 2007 an Heerwaarden. lovenswaardig, maar wel véél te bat Niet particulier initiatief, maar een rechtvaardiger verdeling van inkomen moet de armoede roorkomen', schreef hij vorig jaar nog in een in gezonden brief in de feelse Courant, nadat de kerken t noodklok hadden geluid over tegroeiend aantal armen op Texel, fe zaterdag op 88-jarige leeftijd «ïteden Piet van Heerwaarden, ctevtek na de oorlog voor de Com munistische Partij Nederland in de gemeenteraad zat, was strijdbaar tot het eind. tën Heerwaarden, één van de vijf wis van smid Foppe van Heer- «ïarten. geloofde in een klasse nmaatschappij en had een grote l^e' aan onrecht. Al op 14-jarige kerijd stelde hij een dappere daad tor openlijk afstand te doen van to iooms-katholieke geloof en de "«borende dogma's. De reactie de kerk was onverbiddelijk. Zijn Iers en andere familieleden kre- Sei bet dringende advies met hem te teken, hij mocht niet langer lid van oetbalvereniging Texelse Boys zijn 3 ce pastoor probeerde Van Heer- is werkgever ertoe te bewe er hem te ontslaan. De werkgever boerde, maar zijn vader en moeder esioten dat ze hun zoon niet langer «Iden zien. Ook zijn omgeving rea geerde verbitterd. 'Hij kon maar beter zijn', zei een buurvrouw tegen ijn moeder. 'volgde een moeilijke tijd. Het zou W zo'n tien jaar duren voordat Van bewaarden en zijn ouders zouden worden herenigd, maar terugkrab belen deed hij niet. 'Hij stond voor zijn zaak, hij had zijn keuze gemaakt', vertelt dochter Lenie Steffen-van Heerwaarden. Een belangrijke reden was de volgens hem hardvochtige houding van de kerk. 'In één van de armenhuisjes van de Molenstraat woonde een weduwe met vijf of zes kinderen. Het dak was lek en ze kon de eindjes met meer aan mekaar kno pen. Toen de pastoor er op bezoek ging, zei hij na een tijdje tegen zijn hond: Kom, we gaan, anders worden we verkouden. Bij mijn vader zijn de ogen toen geopend. Hij zag dat de mensen worden gemanipuleerd.' Zijn leven lang bleef Van Heerwaar den zich inspannen voor een betere wereld. Na de oorlog, van 1946 tot 1949, zat hij voor de Communisti sche Partij Nederland in de Texel se gemeenteraad. Hoewel hij zijn ogen niet sloot voor de fouten die er in naam van het systeem werden gemaakt, was en bleef hij overtuigd communist. Hij leerde de Russische taal en reisde in 1966 met zijn col lega Henk Hillen en diens Russische vrouw per auto naar de Sovjet-Unie. Doel van de reis was de Zwarte Zee, waar de ouders van mevrouw Hil len woonden. Onderweg werden de Kaukasiërs gezocht (en gevonden) die in Duitse krijgsdienst in de oorlog op Texel waren beland en die Van Heerwaarden had leren kennen. Op de terugweg door Tsjecho-Slowakije volgde een bijzondere ontmoeting, nadat de Texelaars de weg naar de dichtstbijzijnde camping vroegen. Een behulpzame Tsjech nodigde de reizigers bij hem thuis uit, waarna een warme vriendschap ontstond. Bijzonder, want de gastheer in kwes tie werd niet veel later bisschop van Praag. Lenie Steffen: 'Ondanks hun verschillende inzichten waren ze goede vrienden. Dat kon gelukkig. Karl Domanek is later zelfs een paar keer op Texel geweest.' Van Heerwaarden, die in het dagelijks leven schilder was, was de grote animator achter de totstandkoming van een coöperatie, die later bekend werd als de Verenigde Schilders. Dat gebeurde in een tijd dat er op Texel veel kleine schildersbedrijven actief waren. Van Heerwaarden heeft er veel tijd in gestoken om zijn collega's zaak Lichtjes Zo begonnen. Griffioen is op de haven de «'a Griffioen uit Den Burg is op te haven van Oudeschild de nieu- winkel Lichtjes en Zo begon- 16 zaak. gevestigd in het pand Hemelrijk, verkoopt houders 'kandelaars voor waxinelichtjes ^kaarsen. Griffioen, die eerder in Burg een platenzaak runde, is eigen zaak begonnen, omdat '"eertijd voor had 'De kinderen 1"^® deur uit en Hemelrijk wilde """Helte wel aan mij verhuren De plek waar de winkel zit, was eerder als werkplaats in gebruik. De ruimte werd eigenhandig heringe richt. 'Van steigerhout hebben we een toonbank gemaakt en één van de kasten heb ik bij mijn dochter uit de slaapkamer gehaald.' De zaak, die van woensdag tot en met zon dag geopend is, blijft tot oktober in bedrijf. 'Daarna ga ik dicht, omdat dan het hoogwaterseizoen begint en het water heeft hier afgelopen seizoen tot bijna een meter hoog binnen gestaan.' Bij Stichting Wonen Texel veran deren er per 1 juli enkele regels. Zo hoeven woningzoekenden niet meer drie keer per jaar te reage ren en zijn doorstromers sneller aan de beurt. 'Het bestaande systeem wordt naar aanleiding van de ervaringen aangepast', vertelt woonmanager Christine Groen. Zo moesten huur ders die wilden verhuizen onderaan de wachtlijst beginnen, waardoor er weinig huizen vrij kwamen. Daarom kunnen zij zich nu gratis herinschrij- ven met de datum van hun laatste huurcontract als inschrijfdatum. Ook hoeven woningzoekenden niet meer drie keer per jaar te reageren. Het typische onderscheid tussen 'gewone huizen' en seniorenwonin gen verdwijnt. Elke woning is vanaf nu een huis, maar er is een voorkeur voor de nieuwe bewoner. Voortaan adverteert SWT met alle vrijgekomen woningen. Dit betekent dat mensen die als urgent of CIZ, zorgbehoevend, staan aangemeld, nu zelf moeten reageren. Bij de hui zen die voor hen beschikbaar zijn staat dit aangegeven bij de voor keuren. Alle beschikbare woningen staan in de Texelse Courant. In Sint Jan, de Beatrixlaan en aan de Noordwester worden meer wonin gen aangemerkt als ClZ-woningen voor mensen die extra zorg nodig hebben. Mensen die een woning huren die staat aangemerkt als een verkoop woning, kunnen sneller aan een nieuwe huurwoning komen. Bij 75 procent van de aangeboden hui zen gaat de voorkeur uit naar deze woningzoekenden. 'Maar dit komt zo weinig voor dat dit geen gevolgen heeft wachttijden', meent Groen. Een overzicht van alle wijzigingen is te vinden op de website www. wonentexel.nl en er is ook een fol der af te halen bij het SWT-kantoor aan de Thijsselaan in Den Burg. zover te krijgen dat ze hun krachten zouden bundelen. Hij deed dat vooral uit idealisme. 'Allemaal gelijk, even veel verdienen en geen bazen en knechten meer', betoogde hij. Maar ook zakelijk was de coöperatie een succes. In de decennia na de oor log werd er volop gebouwd, waarbij een goed georganiseerd gezelschap slagvaardiger te werk kon gaan dan de individuen apart. De samenwer king begon met de bedrijven van Jan Vonk, Gerrit Dros en Piet van Heerwaarden. Schilders die toetra den waren Niek van Heerwaarden, Piet van Sambeek, Joh. de Bij, Dies Toolens en Gommert Witvliet, later gevolgd door jonge collega's als Hans Haarsma en Hans Bakker. De belastingdienst had het er aanvan kelijk maar moeilijk mee, want met het fenomeen van de coöperatie was men onbekend. In 1964 werd het bedrijf een feit, maar ook later waren er nog geregeld strubbelingen met de dienst. Dat kon echter met ver hinderen dat de Verenigde Schilders een succesvolle onderneming en de grootste schilderscoöperatie van Nederland werd. Ook na zijn pensioen bleef Van Heer waarden actief. Op basis van zijn herinneringen en de dagboeken die hij sinds zijn jeugd had bijgehou den, beschreef hij ieder huis en zijn bewoners van de Molenstraat van voor de oorlog. Wat zijn dochter betreft, verdienen de verhalen het te zijner tijd te worden uitgegeven. Toen Van Heerwaarden vijfenzeventig werd, vroeg hij een parachutesprong voor zijn verjaardag. Hij kreeg deze cadeau van zijn familie en werd in de lucht vergezeld door zijn schoonzoon en een kleinzoon. Maar bovenal bleef hij de politieke en maatschappe lijke ontwikkelingen belangstellend en kritisch volgen, ook in zijn directe omgeving. 'Ik sprak hem graag', vertelt schrij ver Nico Dros, die hem geregeld opzocht. 'Ik ken niet veel mensen die tot op zo'n hoge leeftijd zo scherp bleven. Bovendien was hij gewoon een erg aardige vent. Ik zou ervoor tekenen op die manier oud te wor den.' Van Heerwaarden5 dochter: 'Mijn vader had het streven dezelfde leeftijd te bereiken als zijn ouders en dat is hem gelukt. Bijzonder blij was hij zijn achterkleinzoon te zien en vast te houden. Het moest zelfs in zijn agenda worden vermeld dat Ralf naar hem gelachen had.' Stichting Wonen Texel roept jon geren tot 23 jaar op zich in te schrijven bij de woningstichting. Volgens woonmanager Christine Groen komen er binnenkort een heleboel huizen voor jongeren vrij. 'Het is zonde als je die aan je neus voorbij gaan.' 'Veel jongeren denken dat we heel lange wachtlijsten hebben en dat inschrijven bij de SWT een heleboel bureaucratie met zich meebrengt', vertelt Groen. 'Maar door de bouw van 32 startersappartementen in de Volmolen komen er straks een heleboel huizen bij. Het is zonde -als die aan je neus voorbij gaan.' De tweekamerappartementen in de Volmolen gaan €285,- per maand kosten. Ook aan de Emmalaan en in Jan Dirksoord in Den Burg zijn wonin gen voor jongeren. 'Inschrijven kost €100,- en €20,- administratiekos ten. Als je uiteindelijk toch een huis koopt of van het eiland vertrekt en je besluit je bij ons uit te schrijven, dan krijg je de €100,- terug', vertelt Groen. Meer informatie is te vinden op de website www.wonentexel.nl Corbis Plus, de zorgorgani satie waaronder Zorgcentrum Texel en Thuiszorg Texel vallen, fuseert vandaag met zorggroep De Omring. Beide organisaties gaan samen verder onder de naam Omring. Volgens directreur Geertje van Lingen van het Zorg centrum zullen klanten er weinig van merken. 'Voor cliënten ver andert er weinig, maar door de fusie kunnen we wél efficiënter werken.' De Omring is een zorggroep uit de regio West-Friesland. Van Lingen: 'Door de steeds krapper wordende budgetten in de zorg leek het ons verstandig te fuseren. Dan kun je kosten met elkaar delen. De Omring en Corbis Plus zijn vergelijkbaar. Ze hebben dezelfde cultuur en vinden het belangrijk dichtbij de klant te staan, ze zijn sterk regionaal gericht. Ook hechten beide veel waarde aan voldoende handen aan het bed om de cliënt van zorg te voorzien.' De nieuwe organisatie zal uit vijf regio's bestaan, waaronder Texel. Grootste voordeel van het samen gaan is volgens Van Lingen dat er gebruik kan worden gemaakt van eikaars kennis. 'Als zij iets heb ben ontwikkeld, hoeven wij dat niet opnieuw te doen. ICT wordt bij voorbeeld steeds belangrijker in de zorg. Je moet goed bijhouden waar al het geld heengaat. Nu kunnen we daar een gezamenlijke afdeling voor maken .en kennis uitwisselen.' De fusie zal door de samenwerking geld besparen. 'We hopen dat we door het geld dat vrijkomt meer personeel kunnen aannemen. Maar je moet het ook niet rooskleuriger maken dan het is. Door de vergrij zing zal de overheid de broekriem nog strakker aanhalen.' De fusie is vandaag officieel als de nieuwe website van Omring in de lucht Improviseren op Muziekschool De Muziek- en Dansschool start in het najaar een cursus Improviseren. Deze wordt verzorgd door docent Jan Doedens en is tot stand geko men in samenspraak met Big Band Texel. Het doel van de cursus, die uit tien lessen bestaat, is groei op het gebied van samenspel en improvi seren met een akkoordenschema of melodie. Er wordt gewerkt met klas sieke jazzstandards, maar ook met een modern repertoire van diverse stijlen. De bezetting bestaat uit mini maal een ritmesectie (bas, drum en een akkoordinstrument), aangevuld met melodie-instrumenten. Voor de muzikanten worden arrangemen ten op maat gemaakt. De cursus begint (bij voldoende belangstelling) woensdag 12 september om 19.10 uur en wordt afgesloten met een presentatie. Aanmelden kan via tel. 313493 of e-mail info@mdt-texel.nl. Zeemanskerk extra open Het Zeemanskerkje in Oudeschild is in verband met het Michiel de Ruy- terjaar dit jaar vaker geopend dan anders. Elke vrijdag-, maar ook elke dinsdag- en woensdagmiddag in juli en augustus is de kerk tussen 14.00 en 17.00 uur te bezichtigen. Voorlichting voor zwangeren In het Gemini Ziekenhuis in Den Helder wordt donderdag 5 juli een voorlichtingsavond voor zwange ren gehouden. Gynaecologen vertellen hoe zij de zwangerschap en de bevalling begeleiden, de gang van zaken op de verloskamers en de kraamafde- ling wordt uitgelegd en een van de kinderartsen vertelt over de cou veuseafdeling. Ook komt het ver schil tussen de thuisbevalling en de poliklinische bevalling aan de orde. Indien mogelijk wordt er een rond leiding gegeven door de verloska mers en de couveuseafdeling. De bijeenkomst wordt gehouden in de Zr. Kueterzaal en duurt van 19.00 uur tot 21.00 uur. Mensen die de avond willen bijwonen, kunnen zich aanmelden bij het Patiënten servicebureau tel. 0223-696346, e- mail psb@gemini-ziekenhuis.nl Johan Bresser (44) is nieuwe ven noot en directielid van B&B Van der Vis en Den Boer Accountants en Adviseurs in Den Burg gewor den. Hij werd woensdagavond gepre senteerd tijdens een cliëntenavond van het accountantskantoor in het NIOZ De oorspronkelijk uit Gou da afkomstige Bresser werkt sinds 2002 bij B&B. Hij kwam in con tact met het bedrijf doordat hij en directeur Maarten-Jeroen den Boer dezelfde studie volgden en samen bij de belastingdienst en de FIOD werkten. B&B kende eerder een driehoofdige directie, totdat in april 2005 directeur Martin Smit onver wacht overleed Het bednjf hield de cliëntenavond, die ruim tweehonderd bezoekers trok, om personeel en klanten nader kennis te laten maken. Toekomst visies werden uiteen gezet en er werden initiatieven gepresenteerd voortaan meer online services aan te bieden. Zondag 1 juli 2007 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.45 u. ds. J. Glazema, gezamenlijke dienst met gereformeerde kerk. Gereformeerde kerk Den Burg: 9.45 u. gezamenlijke dienst in her vormde kerk. ds. J. Glazema. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. Interkerkelijke dienst, ds. P.A. den Braanker. Den Hoorn: 9.30 u. ds. C F. Klaassenm PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend' 9.30 u. ds. P.C. Barnard; 19.00 u. ds. F. van Helden; vesper dienst. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. F. van Helden. INTERKERKELIJK: RK-kerk De Koog, 9.30 u. ds PA. den Braanker. mmv organist Fokke Walstra uit Kootstertille en The Mes sengere olv Jaap van der Slikke. DEUTSCHE EV. GOTTESDIENST: 11.00 u. NH-kerk De Koog Pf. J. Remy. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in gebouw Maartenskerk. Oosterend: 11.30 u. en 16.30 u. ds G.J N. Moens. don. 5 juli. 19.00 u. ds G J.N Moens (in eigen gebouw in de Schoolstraat). GEREFORMEERDE KERK (VRIJGE MAAKT) In de doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg 11.30 en 17.15 u. ds W Griffioen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10 00 u. ds C Duinkerken-Visser, extra collecte Exodusproject Honduras. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat. Den Burg 10.00 u. ev P Eemans uit Apeldoorn. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg. 10.45 u. dameskoor. De Cocksdorp: 9.30 u DEUTSCHE H. MESSE: De Koog: woe. 19.30 u.; vrij. 19.30 u; zon. 11 00 u. De Cocksdorp zat 19.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u Wachttorenstudie, 11.20 u. Soms zorgt onwetendheid voor het grootste geluk Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727. 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalder- straat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp. zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg. huishoudelijke en verzorgende hulp Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461 - Jeugdgezondheidszorg' Schoon oordsingel 44. Den Burg, tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. Uitleenmagazijn/servicepunt Schoonoordsingel 44. Den Burg, tel 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8 30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072 5644444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur Telefoon: 0900-8844. In spoedei sende gévallen- T127 Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Van 2 tot en met 8 juli zijn de volgende straten en wegen afgesloten in verband met werkzaamheden: Nabii De Waal: Molenbuurt oo dinsdag 3 juli; Kadijksweg tussen Laagwaalder- weg en Marsweg op dinsdag 3 juli Nabij Oosterend: De Kaai op dinsdag 3 juli; Koningsweg op woensdag 4 juli. Eierland: Muyweg tussen Hoofdweg en Schorrenweg op dinsdag 3 juli Dierenpension Texel. Slufterweg 216. De Cocksdorp. tel 311477. www dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527 Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten dinsdag van 19.00 tot 21 00 uur in Den Helder, tel 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel. Tubantia. Pontweg 133. De Koog. Voor inlichtingen, advies, consultatie en preventie, tel 0223-620541 of 06-30215211; peter molenaar@bnjder.nl. Psychologenpraktijk: M. Spijker en Y. Olthof, Ruijslaan 88. 1796 AZ De Koog. tel. 317566. In verband met de zomervakantie haalt Scouting Texel geen oud papier op Oud papier kanw el worden gestort in de containers naast het clubgebouw aan de Bernhardlaan. In Oudeschild wordt dinsdag 3 juli vanaf 13.30 uur oud papier opge haald door 'De Bruinvis', leder wordt verzocht het tijdig gebundeld (niet in plastic) aan de straat te zetten. TEXELSE^COURWT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222-36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Harry de Graaf Telefoon 31 72 66 of 06 - 53 73 33 82 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 31 41 11 E-mail mfo©lenrni ■aeCMdingcn doaitM Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar €36,45 34,85 (auiomansch) Per |aar 71,10 68,95 («utomatech) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 20 00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u Kerkdienst uit doopsgezin de gemeente Den Burg 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Neder landstalig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u Sportlokaal (uitslagen en interviews) 17 00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.45 u Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u.'Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20 00 u Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Raad en daad (over de Texelse politiek) 19.30 u Raadsvergadering (recht streeks vanuit het gemeen tehuis) aansluitend: Radio Noordholland Woensdag: 17 00u. Pietelepote (kinderprogram ma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19 45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Raadsvergadering (herhaling van dinsdag) aansluitend Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met... 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubnek Om te Onthouden lezestien nieuwe huizen van pro- jctontwikkelaar USP Vastgoed in jen Burg West krijgen vorm. Aan gier Duin Bouwbedrijf hoopt jóór de bouwvak alle pannen op iet dak te hebben. Ie ééngezinswoningen, die alle- eai zijn verkocht, worden naar verwachting in januari 2008 opgele verd. Het zijn twaalf koopgarantwo- ningen en vier gewone koophuizen. Aan de andere kant van Den Burg, aan de Korfbaeck, zijn vanmiddag de eerste stenen van twee nieuwe twee-onder-éenkappers van USP gelegd. De nieuwe eigenaars moch ten dat zelf doen. De huizen, ont worpen door Ronno Honingh uit De Koog, worden in een jaren dertig stijl gebouwd. Ze worden in het voorjaar van 2008 opgeleverd. De in totaal twintig nieuwe woningen maken deel uit van het pakket van 27 kavels waar USP in 2004 de eer ste kooprechten op kreeg. nieuwe huizen in Den Burg West zijn naar verwachting begin 2008 bewoonbaar.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 9