Oude en nieuwe kampioenen bij Heri Hodie Rjngstekers openen jacht op bokaal Ruben van Vliet meest constante wielrenner Hardlopen over strand en duin TEXELSE 7 COURANT kijken in eikaars keuken eigenaren ^paviljoens ve Spanning ondanks weinig coureurs Atletiekvereniging Texel (AVT) houdt de komende maanden zes strandlopen bij paal 28 en zes strandduincrossen bij paal 21. De Krimstrandlopen bij paal 28 vinden plaats op woensdagavond. De eerste wordt op 11 juli gehou den, de laatste op 15 augustus. Inschrijven kan vanaf 19.00 uur bij het paviljoen, om 19.30 uur klinkt het startschot. Jeugd tot en met 12 jaar loopt 1.200 meter, volwas senen kunnen kiezen tussen 4.000 en 8.000 meter. Deelname kost €1,50 voor de jeugd en €3,- voor volwassenen. De strandduincrossen bij paal 21 vinden plaats op zondagochtend en gaan om 10.30 uur van start. De eerste loop wordt gehouden op 15 juli, de laatste op 19 augustus. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur bij het paviljoen. De jeugd loopt hier 1.200 meter, volwassenen kunnen kiezen uit 5.300 en 9.300 meter. Het parcours voert over het strand en door de duinen. Deel name kost €1,50 voor de jeugd en €3,- voor volwassenen. De beste jongens en meisjes krij gen een prijs, voor alle deelnemers is er een herinnering. Ook dingen alle deelnemers mee in de verlo ting na afloop. De uitslagen zijn wekelijks na te lezen op www. avtexel.net. Stichting Kerken en Minima Texel Hulp aan Texelaars in financiële nood Ondanks de lage opkomst werd het spannend bij de vijfde com petitieavond van Model Racing Texel. Omdat de koplopers niet meereden, zagen andere cou reurs hun kans schoon om wat aan hun achterstand in het klas sement te doen. De zes electrorijders deden niet voor elkaar onder. Halverwege de eerste manche moesten Roy Barhorst en Jos Smit de auto met pech in de pits zetten. Daar profiteerde Ray mond Witte van door de manche te winnen. Ed Witte en Yvar Pool wisten aansluiting te houden. Gerrit van Strien nam in de tweede man che revanche en dubbelde samen met Ed Witte het hele veld meerdere malen. Ook in het verdere verloop van de avond bleek Van Strien zijn auto goed geprepareerd te hebben. Hij wist de meeste rondes op zijn naam te schrijven. Ed Witte kwam éen ronde te kort en werd tweede. Ook Roy Barhorst kwam ondanks drie sterke manches uiteindelijk één ronde te kort om de derde plaats van Raymond Witte over te nemen. De vier coureurs in de brandstof klasse waren aan elkaar gewaagd. Door problemen met de brand stoftoevoer moest Dennis Saai de andere rijders laten gaan. Carlos Huisman en Arjan Pool gaven elkaar echter geen duimbreed toe. Welis waar reed Huisman snellere rondes, hij maakte ook wat meer fouten, waardoor Pool de eerste manche op z'n naam schreef. De tweede man che was een prooi voor Huisman waardoor de wedstrijd in de laatste manche moest worden beslist. Pool en Huisman gaven elkaar niets toe. Hoewel Pool op kop reed, was het verschil in tijd tussen deze twee rijders nooit groter dan twee secon den. Daardoor moest de totaaltijd over dne manches de beslissing brengen. Huisman bleek de snelste en won de wedstrijd. Uitslagen: Etectroklasse 1 .Gerrit van Stnen, 2.Ed Witte, 3 Raymond Witte. Brandstofklasse 1.Carlos Huisman, 2.Arjan Pool, 3.Patrick Bakker. VRIJDAG 6 JULI 2007 8" tijdens een tussenstop in één van de paviljoens. gen te bespreken. 'Het plan bestond eigenlijk al vijf jaar, maar het was er nog met van gekomen', legt Lemo- nakis uit. Om 10.00 uur verzamelden de elf deelneemsters aan de paviljoen- tocht bij paal 9, om daarvandaan tot aan paal 28 naar het noorden te trekken. Hoewel de datum al lan ger vaststond was het voor menig strandexploitante niet eenvoudig in de drukke hoogseizoenmaand een vrije dag te op nemen. De mannen waren niet voor de gelegenheid uit genodigd. 'Die moesten werken.' Wél moesten de mannen tijd vrijma ken om hun echtgenotes, op soms ludieke wijze, van het eigen paviljoen naar het volgende paviljoen te ver voeren. Van paal 17 naar paal 19,5 werden de dames met een heuse tropische aanhangwagen over het strand vervoerd. De tocht van paal 9 naar paal 12 werd op een golfkar retje met aanhangwagen afgelegd. 'We wilden eigenlijk per speedboot van paal 21 naar paal 28, maar die kon wegens het slechte weer niet door de branding heen.' De vrouwen namen onder andere een kijkje in de keuken van de strandpaviljoens, strandshops en de strandunits waar sommige eigenaren 's zomers in verblijven. 'Gewoon uit goedbedoelde nieuws gierigheid.' Het is de bedoeling om van de werkbezoeken een jaarlijks terugkerend ritueel te maken. Leden van tennisvereniging Heri Hodie hebben de afgelopen weken clubkampioenschappen gehouden. In tegenstelling tot voorgaande jaren was gekozen voor een toernooi waarbij alle onderdelen gelijktijdig werden gespeeld. Voorheen viel één van de onderdelen in het najaar, maar steeds meer tennissers vonden dat een ongelukkig tijdstip, wat de deelname niet ten goede kwam. De nieuwe opzet werd goed ont vangen en trok bovendien op elk onderdeel veel deelnemers. De wedstrijdcommissie voerde een strakke regie, waardoor spelers en kijkers een gevarieerd program ma kregen voorgeschoteld. Het systeem van poules en plaatsings wedstrijden zorgde ervoor dat ook de niet-finalisten meerdere wedstrij den moesten spelen. In de finale van het damesenkelspel stonden veelvoudig kampioen en titelverdediger Fenna Boon tegen over elkaar. Boon. die de onderlinge wedstrijd in de poule had gewon nen, was favoriet. Zij maakte haar faam meer dan waar. In de eerste set (6-3) speelde ze met een bijna saaie degelijkheid, terwijl haar oppo nent menig misser produceerde. De tweede set verliep spannender: Van den Bent had haar ritme hervonden en wist Boon beter op de baseline te houden. Genoeg voor een derde set was het niet, want met 7-5 pro- longeeerde Boon haar titel. De finale van het gemengd dubbel spel beloofde op voorhand span nend te worden. Vivian Kareis en Jeroen Plag wonnen al zeven keer, maar tijdens het toernooi werd duidelijk dat Mieke van den Bent en Theo van Maanen hen wellicht naar de kroon konden steken. Het werd aanvankelijk inderdaad een nek-aan-nekrace, maar strategisch spel en de scherpe volleys van Van Maanen bezorgden Van denBent en Van Maanen de eerste set. Het verschil in de tweede set was groter. Van den Bent en Van Maanen won nen deze met 6-3, waarmee ze de lange hegemonie van Kareis en Plag eindelijk doorbraken. In het enkelspel stonden Jeroen Plag en Theo van Maanen opnieuw tegenover elkaar. Deze spelsoort is de snelle en beweeglijke Plag op het lijf geschreven. Hij dicteer de het spel vanaf de baseline en had bovendien het geluk dat Van Maanen bij de opslag opvallend veel dubbele fouten maakte. Met 6- 1 en 6-1 streek Plag voor de derde opeenvolgende keer de titel op. In het damesdubbelspel leken titel verdedigers Mieke van den Bent en Ria Zoetelief aanvankelijk opnieuw de overwinning op te eisen. Ze won nen de eerste set in de finale over tuigend met 6-3. Maar in de tweede set kwamen Els Ooyevaar en Ditte Ditte Westdorp en Els Ooyevaar verrassend het dubbelspel bij de dames. Westdorp sterk terug. Ze kwamen met 4-1 voor, zagen hun tegenstan ders bij 5-5 langszij komen, maar beschikten daarna toch over de langste adem (7-5). In het vervolg konden Van den Bent en Zoetelief hun ritme met meer vinden. Ooye vaar en Westdorp wonnen de derde set verdiend met 6-3 en werden daarmee de nieuwe kampioenen. De finale in het herendubbelspel ging zondag tussen titelverdedigers Jeroen Plag en Erwin van der Linde en Remco Boon en Leo Saai. Het was een spannende partij, die in de eerste set tot vlak voor het einde gelijk op ging. Uiteindelijk wisten Boon en Saai met 7-5 te winnen. Net als op Wimbledon gooide het slechte weer daarna roet in het eten Bij een stand van 4-3 in het voordeel van Plag en Van der Linde begon de zware bewolking die al een tijdje boven de baan hing regen te lozen. De wedstrijd werd gestaakt en dinsdag hervat. Boon en Saai kwamen het snelst weer op stoom en zetten hun achterstand snel om in een voorsprong van 5-4. Doordat Plag en Van der Linde fel terugvoch ten, draaide het bij de stand 6-6 uit op een tiebreak, die door Boon en Saai met 7-2 werd gewonnen. "rouwen van de Vereniging Strandexploitanten hebben voor het eerst (in geor- verband) een kijkje in keuken genomen. 'We nooit bij elkaar, omdat ween tijdens het hoogseizoen n het werk is en 's winters paviljoens afgebroken vertelt Ivonne Lemonakis- Wrn van strandpaviljoen Paal Ruben van Vliet is de nieuwe clubkampioen van Wielvereniging Texel. Zonder er één te winnen, toonde hij zich de meest con stante renner in de drie wedstrij den - tijdrit, puntenrit en afvalrit - die de deelnemers vrijdag en zaterdag kregen voorgeschoteld. Jordy Vinke, die vele malen de titel greep, was al bij voorbaat kansloos doordat hij de tijdrit aan zich voorbij liet gaan. ontstond tijdens één van ^aderingen van de vereni- van de Texelse vergaderen twee ln het jaar om gezamenlijke problemen en doelstellin- Het clubkampioenschap werd vrij dagavond geopend met een tijdrit op het parcours rond Oudeschild. Met een harde wind en venijnige buien lieten de weersomstandig heden zwaar te wensen over. Dat was voor de organisatie reden de wedstrijd bij de jeugd af te gelasten en bij de senioren in te korten tot 8 kilometer. Toch besloten nogal wat renners, onder wie Vinke, met aan de start te verschijnen. Zij namen daarmee voor lief dat ze niet meer in aanmerking kwamen voor de titel. Specialist Robbert Boersen liet zich niet afschrikken en reed op de hem bekende wijze hard door. Hij won de race in 11.08 minuten. Thomas Boom (11.30) bleef nog aardig in de buurt en werd tweede. Ruben van Vliet veroverde de derde plaats. Otto Goenga liet de snelste tijd (12.14) noteren in de categorie ren ners van 40 jaar en ouder, Sil Brou wer (12.22) bleef concurrent Klaas Uitgeest (12.45) voor bij de junioren van 14 en 15 jaar. Op de wielerbaan in Den Burg wer den zaterdag een puntenwedstrijd en een afvalwedstrijd verreden. Vinke liet er geen misverstand over bestaan dat hij, hoewel kansloos voor de titel, nog steeds de beste wielrenner van Texel is. Hij won bei de wedstrijden. In de puntenrit reed hij na de eerste tussensprint direct hard door en pakte al snel een ruime voorsprong. Een beproefde tactiek, die hij in voorgaande jaren ook had toegepast, maar zijn concurrenten hadden er duidelijk geen rekening mee gehouden. Ruben van Vliet werd tweede. Thomas Boom derde. Robbert Boersen eindigde op de vijfde plaats en moest zijn eerste plaats in het algemeen klassement afstaan. In de afsluitende afvalwed strijd koos Vinke direct weer voor de aanval. Boom reageerde echter alert, waarna ook Van Vliet en de Doordat Jordy Vinke afzag van deelname aan de tijdrit werd het clubkampioenschap sinds jaren. rest van de groep weer konden aansluiten. Vinke legde zich daar niet bij neer en koos opnieuw de aanval. Ditmaal kon alleen Ferry van der Vis hem volgen. Toen de andere renners stilvielen, veroverden beide koplopers een volle ronde voor sprong, waarna Vinke de eindsprint won. Achter Vinke en Van der Vis streden Van Vliet en Boom om de clubtitel. In een rechtstreeks duel toonde van Vliet zich net iets ster ker. Boom werd tweede. Boersen veroverde de derde prijs. Door blessures telde de wedstnjd bij de veteranen slechts twee deel nemers: de broers Otto en Menno Goënga. Otto toonde zich in alle onderdelen net iets sterker dan Menno en werd kampioen. Doordat hij alle onderdelen won, werd hij tevens winnaar van de Rab Bokaal, bestemd voor de renner met de meeste punten. Zoals verwacht ontspon zich in de categorie voor 14- en 15-jarigen een tweestnjd tussen Sil Brouwer en Klaas Uitgeest. Nadat Brouwer de tijdrit had gewonnen, toonde Uitgeest zich duidelijk de sterkste in de puntenrit. In de afvalrace, die de oudste jeugd samen met de senioren reed, maakte Uitgeest het karwei af door langer stand te houden dan Brouwer. De dames Denise Betsema en Yasmijn van Rongen waren duidelijk minder dan hun mannelijke collega's en werden respectievelijk derde en vierde. Bij de 12- en 13-jarigen was Jorik Bot zowel in de puntenrit als de afvalwedstrijd net iets sneller dan Youp Wehnes. Broer Jelmer Bot werd derde. Bij de 10- en 11 -jarigen van Wielervereniging Texel het spannendste (Foto Nick Wehnes) i zorgde Joey Mets voor een dave rende verrassing door de puntenrit te winnen. Hij dankte zijn zege aan i een snelle eindsprint, waarin dub- r bele punten te verdienen waren. In r de afvalwedstrijd stelden Mariëlle Blauw en Esmée Betsema orde op zaken en werd Mets naar de derde plaats verwezen, t t Uitslagen: t 10-11 jaar - 1.Marielle Blauw, 29; 2 Joey Mets. 28, 3 Esmée Betsema. 27. 4.Simone Blauw. 24. 12-13 jaar - 1.Jorik Bot. 30; I 2 Youp Wehnes. 28. 3.Jelmer Bot. 26 14-15 l jaar - - Klaas Uitgeest, 44; 2.Sil Brouwer, I 43; 3.Denise Betsema, 39; 4.Yasmijn van Rongen, 24. 18-39 jaar - 1 Ruben van Vliet. 40; 2.Thomas Boom. 39; 3.Robbert Boersen. 37. 4.Jordy Vinke, 29. 5 Ferry van der Vis, 27; 6 Mark Huisman, 20.40 jaar en ouder -1 Otto i Goënga, 45; 2.Menno Goënga, 42. i of Inu, es ing vo? 3t inde :h? har:? tOt Kf ■e str- 'ereist e iet n sn stc-- leren a toch Aï zou» oók ré ga-rfce word! Volga»' vane* ven uitgenodigd mee te doen. Een team bestaat uit minimaal drie renners. Zij rijden de ongeveer 40 kilometer lange tijdrit allemaal indi vidueel. Aan de eindstreep wor den de tijden van de beste drie medewerkers bij elkaar opgeteld. Het team met de beste totaaltijd wint de RAB/HBI-bedrijvenbokaal. Het Wielercomité bengdrukt echter dat 'meedoen belangrijker is dan winnen'. De afgelopen jaren deden telkens zo'n zeven of acht bedrijven mee. Op vrijdag 27 juli en 17 augustus worden oefentijdritten gehouden. De eerste renner gaat om 19.00 uur gestreden in de categorieën 4/5/6, 7 en 8/9. Tweede in de catego rie 4/5/6 werden Cobie Kooiker en Henk Groen. Kampioen in de categorie 7 werden Ina Moens en Fetze de Haan. De tweede plaats was hier voor Melanie Betsema en Toine Kersten. Catego rie 8 werd gewonnen door Nel Kant en Rob van der Kooi. Wies Rijk en Henk Kikkert werden tweede. op weg. De start- en finishlijn liggen aan de IJsdijk (vlakbij Tatenhove) in Oudeschild. Deelname is gratis. Meer informatie staat op de site www.wvtexel.nl (onder het kopje NK tijdrijden vrije renners). Tennistoernooi De Cocksdorp Op de banen bij het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint 28 juli het jaarlijkse recreatietennistoer nooi. Texelaar of toerist, iedereen mag meedoen. Het toernooi duurt een week. Er wordt zowel overdag als 's avonds gespeeld. De organi satie houdt in de planning zoveel mogelijk rekening Daarnaast wordt op dezelfde banen iedere maandag een open toernooi gespeeld. Dat begint steeds om 19.00 uur.met de voorkeuren van de deelnemers. Opgave is mogelijk via tel. 316507. Daarnaast wordt op dezelfde banen in juli en augustus iedere maandag een open toernooi gespeeld. Dat begint steeds om 19.00 uur. mij n? omte rempé' voorn k het' irtje. He id diet» naarti Dat heb- tg» het oog van spreekstalmeester Gerard Kriek (rechts met bolhoed), leden van de jury en de organisatie en veel toeschouwers C.Msudy Witte haar Welshpony Buco door de Kikkertstraat en probeert steekster Sof ie Witte de ring aan de speer te rijgen. fóer grote belangstelling werd gis- rjvond in De Cocksdorp de eerste edstnjd gereden van de jaarlijkse ompetitie ringsteken om de Jan sterbokaal. De dagprijs ging naar j dames Joyce Groenewegen en Bè de Graaf, die ook tijdens de enstenronde alle ringen aan de neer regen en het maximaal haal- p. aantal van 21 punten behaal- n Tweede werd Nanny van der jrg met Fenna IJzinga en derde ris Witte met Elles Bousma-Witte. totaal worden dit seizoen zes wedstrijden gereden, elk in een ander dorp. Het deelnemersveld is heel divers, er rijden authentie ke aanspanningen met de daarbij passende klederdracht mee, maar ook sportieve recreatiewagens met modernere outfits. Iedere wedstrijd wordt een toeristen ronde gereden om vrouwelijke toe schouwers de kans te geven het ook eens te proberen. Hiervoor kunnen zij zich tijdens de wedstnjd aanmel den. Omdat Texelse dames normaal van deelname zijn uitgesloten, wordt bij de wedstrijd in De Koog (22 juli) een speciale Texelse ronde gereden. Geïnteresseerden kunnen zich tot 21 juli aanmelden bij Tineke Spigt tel. 319627. De wedstrijd in De Koog begint om 15.00 uur. De overige wedstrijden worden ver reden op 27 juli (Oosterend. aanvang 19.30 uur); 2 augustus (Den Hoorn, 19.00 uur); 7 augustus (De Knm, 19.00 uur); 22 augustus (Den Burg, 19.00 uur). Bedrijvenbokaal voor tijdrijders Brand en Brand clubkampioen farie en Simon Brand van tennis- is'cnigmg Deuce zijn clubkampioen p?*orden in het d dubbel 4/5/6. Aan de ■pioenschappen deden vorige 76 deelnemers mee, twin- S meer dan vorig jaar. Er werd e bedrijvenbokaal tijdrijden ordt dit jaar op zaterdag 1 sep- fenber gehouden. Op dezelfde bg(en hetzelfde parcours) wordt jestreden om het Nederlands tampioenschap voor vrije ren- HfS| tandems met visueel gehan- feapte stoker en ligfietsen met- si zonder stroomlijn. organiserende Wielercomité te heeft afgelopen week alle bij tl comité bekende Texelse bedrij-

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 7