Strak geregisseerd maar ontspannen Tweede ambulance opnieuw in opspraak VVD: mild optreden nieuwe parkeerzone Cjrocn "Zwarts Jéxels in het harL Zeehondenziekte nog niet afgezwakt im JAAR Schuldige aan ongeval krijgt vrij milde straf Ie Oud-medewerkers TESO knippen kaartjes texelse'3cour\nt OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12190 VRIJDAG 13 JULI 2007 l\\w I Verschijnt dinsdag en vrijdag ieldorp praat met Veiligheidsregio Oï huisartsen waarschuwen ervoor ihet wachten is op een situatie dat et uitgestelde ambulancetransport ai mensenleven zal gaan kosten.' EN HOTE bgemeester Geldorp heeft eind ER PIK ir-s'js 660 9esPrek met de direc- ■EAARI E COllEH van de Veiligheidsregio Noord- jbland Noord. VETO ^erm de periode dat er tijdelijk 'ARIEERK arobulance op het eiland is een AMHEfölï20ek komt voor spoedhulp, die- EEKEHPtNr,en (k huisartsen naar eigen zeggen TREKKIÜ leeggevallën plaats van de ambu- PERWES 'xe op te vullen- 'Voor de Texelse ELTENIS e'®1' '}etekenl dit niet meer of 11-3153 dan dat Zl'n of haar sPoedver~ H -ook onder levensbedreigende nstandigheden - moet worden uit- 4d. met de huisarts als doekje het bloeden. De kwalitatieve *g die gewenst is, moet op dat )cment gedurende enige tijd, soms ren, achterwege blijven', schrijft van den Bent namens de huisartsen in een brief aan ;ge van b en w en de raads el aantal keren dat een beroep wordt Kaan op de ambulancedienst is al sa aart stijging onderhevig. Waren nog ruim 200 ritten per welse huisartsen maken zich rate zorgen over de ambulan- edienst. 'Met de regelmaat van klok worden wij geconfron- ïfd met de mededeling van de jntrale meldkamer dat er gedu- enige tijd geen ambulance ir spoedvervoer beschikbaar dzijn.' DeWD-fractie heeft het College «anB&W gevraagd parkeerwach- k mild op te laten treden in de iKuwe parkeerzone in Den Burg. Volgens de WD is het niet duide- ik dat het gebied een parkeer- one voor vergunninghouders is, »aardoor onnodig veel mensen bekeuring krijgen. leiding voor de brief die de AD verstuurde was het 'forse aan- B parkeerbonnen' dat tijdens de felopen folklorewoensdag is uit- ld in de parkeerzone rond fe Thijsselaan, Wilhelminalaan en Irtanastraat. 'Deze zone is alleen bestemd voor parkeren van de bewoners in deze straten, maar door de matige aanduidingen heeft dit al voor veel ergernis en parkeerboetes gezorgd bij vooral toeristen', schrijft Gerbrand Poster namens de WD-fractie. Poster is bang dat dit beleid gasten van het eiland wegjaagt: 'Dat wil uiteraard niemand en daarom drin gen wij er bij u op aan zo snel moge lijk voor duidelijke en opvallende borden te laten zorgen.' Zolang dat nog niet is gebeurd wil de WD dat de gemeente de parkeerwachters opdracht geeft in die parkeerzone mild op te treden. v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg jaar, in 2005 rukte de ambulance 877 keer uit. In dat jaar betrof het 494 keer spoedeisend vervoer. Van den Bent wijst erop dat er de laatste jaren geen extra financiële middelen zijn gekomen om deze toename het hoofd te bieden. 'De ambulance dienst heeft als oplossing moeten omzien naar een efficiëntere manier van werken. Dit betekent dat zij met ambulances moeten gaan schuiven. Een tekort in subregio A wordt opge vuld uit subregio B, waarbij subregio B tijdelijk geen ambulance heeft en in geval van een nieuwe calamiteit een ambulance uit een andere sub regio moet verwachten. Voor Texel ontstaan er volgens Van den Bent 'onaanvaardbaar lange ambulance- loze perioden'. Er speelt volgens de huisarts nog iets, namelijk dat de ambulancedienst uit oogpunt van efficiëntie van plan is in de zeven a acht maanden buiten het hoofdseizoen de tweede ambulance van Texel te halen. 'De dienst becij fert dat dit op jaarbasis 'slechts' vijf tot tien keer extra inzet van de huis arts betekent.' Volgens de huisarts ontvangt de patiënt of het slachtof fer dan niet de kwalitatieve zorg die nodig is en waarop men recht heeft. Volgens Van den Bent is zo'n 'verbe tering van de efficiëntie' een landelij ke ontwikkeling, die wordt gedicteerd door de zorgverzekeraars. 'Met het doortrekken van de huidige ontwik keling zal de Texelaar de hoogste tol voor dit beleid betalen.' Meer over het ambulancevervoer op pagina 5. Omstuwd door vertegenwoordigers van de pers sprak Balkenende met leerlingen Strak geregisseerd, met bijna van minuut tot minuut geplande gesprekjes, rondleidingen en andere activiteiten. Maar tegelijkertijd ont spannen, weinig formeel en met net genoeg tijd voor een grapje en een spontaan onderonsje. Dat is de best mogelijke typering van het werk bezoek dat minister-president Jan Peter Balkenende deze week aan Texel bracht. Dinsdagavond verrast hij het uitgaanspubliek in De Koog door op een terras een Texels biertje te drinken en discotheek De Toe komst te bezoeken. Tekenend voor de sfeer was ook zijn gesprekje met negen leerlingen van groep acht van de Bruinvisschool, die onder begeleiding van Duurzaam Texel met technisch lego een auto op zonne-energie en een windmolen hadden gebouwd. Het voorname gezelschap en de vele fotografen en andere vertegenwoordigers van de pers veroorzaakten aanvankelijk enige verlegenheid, maar gaande weg lieten de kinderen hun schroom varen en durfden ze de premier ook te vragen op welke manieren hij zelf energie bespaart. Veel meer over het bezoek van de minister-president staat elders in deze krant. Het virus dat onder zeehonden afgelopen tijd al tien dode rob- heerst, lijkt zich nog steeds te ben aangetroffen aan de Zweed- verspreiden. Nadat er steeds se westkust. Peter Reijnders van minder berichten binnenkwamen Imares: 'Het kan nog alle kanten van dode zeehonden rond het op, dus op het moment is het erg waddeneiland Anholt, zijn er de spannend.' tijden herleefden dinsdag- wid toen vijftien oud-medewer- ps van TESO bij Texel Catering «vice Ruud Boom spraken over k dienstrooster voor de oude zee- kepboot Holland. Het was een bont Nschap van kapiteins, matrozen verkeersleidersDe Holland vaart fylens de feestweek van TESO tus- Bn Oudeschild en Den Helder. Om deze tocht zo nostalgisch mogelijk te maken, varen de oud-medewer kers mee om kaartjes te knippen en verhalen te vertellen. Net als vroe ger. Duidelijk was dat ze zich, ook al waren velen al zo'n twintig jaar met pensioen, nog altijd verbonden voelden met TESO. Het was dan ook geen enkel probleem het roos ter in te vullen. De Holland vaart tussen 15 en 21 augustus vier keer per dag. Er kunrien maximaal tach tig passagiers mee. Een enkeltje kost €5,- per persoon (inclusief een consumptie) en éen retour €7,50 (inclusief twee consumpties). Kaar ten kunnen gereserveerd worden bij de VW en zijn tijdens de feestweek te koop in een oud TESO-hokje op de haven. Ï03EÖ Tot nu toe zijn er zo'n 100 dode zee honden gevonden. Zestig daarvan werden op Anholt aangetroffen, 31 op het eiland Hesselo en de afgelo pen week 10 op de Zweedse west kust. 'Tot een week geleden leek het erop dat de zeehondenziekte aan het uitsterven was. Er werden wel dode dieren gevonden op Anholt, maar dat was er minder dan één per dag. Het zag er allemaal positief uit, maar dat bericht uit Zweden geeft het verhaal een nieuwe wending.' Of het virus zich verder uitbreidt en dus ook naar Nederland komt, is op dit moment nog spannend. 'Het hang van een heleboel factoren af, bijvoorbeeld de windrichting.' Wat Reijnders ook verontrust is het feit dat de Zweedse robben al ouder waren, terwijl de robben op Anholt nog jong waren. 'Dit virus lijkt daar om steeds meer op dat uit 2002, toen een groot deel van de zee hondenpopulatie stierf. Ook toen overleden ook oudere zeehonden.' Onderzoekers zijn er nog niet uit of dit virus ook precies hetzelfde virus is als vijf jaar geleden. 'Het lijkt er wel op, maar nog niets is zeker.' Een 22-jarige inwoner van Den Burg is woensdag door de recht bank schuldig bevonden aan het ongeval waarbij een meisje op 12 juni 2005 lichamelijk letsel opliep. Hij kreeg echter een vrij milde straf. De man werd veroordeeld tot een werkstraf van honderd uur, waarvan de helft voorwaar delijk. Ook kreeg hij een geheel voorwaardelijke rijontzegging van twaalf maanden. Dat was veel minder dan geëist. De officier van justitie had een werkstraf van 180 uur voorgesteld, waarvan honderd uur voorwaarde lijk, en een onvoorwaardelijke rijont zegging van achttien maanden. De rechtbank was het met de officier van justitie eens dat de man onder invloed verkeerde en met zijn brom mer op een afgesloten weg reed. In verband met de Ronde om Texel was de Californiëweg niet toegan kelijk voor gemotoriseerd verkeer. De dader verklaarde eerder geen verbodsborden te hebben gezien. Uit onderzoek was ook gebleken I me<^ewer^ers poseren voor het Stoombootkoffiehuis. Sietze Broersma, Henk Boon, Jan Bruin, Dirk Burger, Theo Dogger, Wim I '-'33P Broersma, Cor Kooiman, Gerard de Porto, Jan Staal, Kees Wonder, Jaap Bakker, Dirk Kooiman, Ton Roest en Benno Eilers. VAKANTIES VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTE MENSEN Nikadel 21 1796 BP De Koog Tel. 32 70 25 Rabobank 36.25.73.360 0 0 Dinsdag 7 augustus a.s. ver schijnt een extra bijlage bij de Texelse Courant over het jubileum van TESO. Als u wilt adverteren in deze unieke bewaareditie neemt u dan contact op via tel. 36 26 00 of mail naar: info@lenr.nl dat het dimlicht van de bromfiets niet had gewerkt, dat het voertuig was opgevoerd en dat er naast de bestuurder nog twee passagiers op zaten. Dat werd hem echter niet ten laste gelegd. Omdat de Texelaar bij het ongeval buiten westen was geraakt, was pas in het Gemini Ziekenhuis bloed van hem afgenomen. Daarin werden sporen van alcohol-gevonden, ech ter beneden de toegestane limiet. De vriend die achterop zat, vertelde de politie dat de bestuurder een XTC-pil had gebruikt Daarom werd de man ook daarop getest. Inder daad werden sporen van de drug aangetroffen, maar in het vonnis werd gesproken van 'middelenge bruik' en niet van 'een teveel aan alcohol'. De rechtbank deed geen uitspraak over een twistpunt tussen de offi cier van justitie, A. Nienhaus, en de advocaat van de veroordeelde. H. Teumsse. Volgens Teumsse had justitie bij brief laten weten dat er wegens het veroorzaken van het ongeval een onvoorwaardelijke Zomerbaantjes De zomervakantie is begonnen. Scholieren zijn vrij en studenten komen een paar weken terug naar het eiland. En wat doe je om die lange zomerdagen door te komen? Een baantje nemen. In de eerste aflevering van de serie Zomerbaan tjes Evelien Witte. Pagina 2 Hoogleraar Nog geen twee weken na zijn benoeming als adjunct-directeur van het NIOZ is dr. ir. Herman Rid- derinkhof benoemd tot bijzonder hoogleraar Fysica van slibtranspor- ten in kustwateren bij de faculteit Geowetenschappen van de Univer siteit Utrecht. Pagina 3 m Autocross Jitze Barends won in 1967 de auto cross. Zijn zoon Dirk deed dat ook zo'n vier keer en werd in 1999 zelfs Nederlands kampioen stock car in Lelystad. Hij gaf het stokje op zijn beurt door aan dochter Linsey Barends (15). Dit jaar is het aan haar om voor het eerst in de junio renklasse te laten zien wat ze kan. Pagina 7 Golfende opa's in landelijke finale Golfers Ed Eelman en Jan Mevius staan 30 juli in de finale van de Old Grand Dad Club. Deze club is er speciaal voor golfende opa's en houdt jaarlijks een kampioen schap. Maandag speelden Jan Mevius, Ed Eelman, Abe Keijser en Jan Bloem in Purmerend op de regionale finale van Noord-Holland. Ondanks het slechte weer werd er tussen de buien door gespeeld. Uiteindelijk hadden alle golfende opa's last van het water op de baan, waardoor Ed Eelman en Jan Mevius zich met 32 en 29 punten plaatsten voor de finale. Deze vindt 30 juli plaats, opnieuw in Purmerend. Poltie houdt illegalen aan Bij een onderzoek in diverse bedrij ven naar de aanwezigheid van ille gale vreemdelingen heeft de politie woensdag drie aanhoudingen ver richt. In de keuken van een horeca bedrijf in De Koog werden drie Chi nezen aangetroffen die zich geen van allen konden legitimeren. De dne - twee mannen en een vrouw in de leeftijd van 37 tot 42 jaar - zijn overgebracht naar het politiebureau en in zogeheten vreemdelingenbe waring gesteld. rijontzegging van twee jaar was opgelegd. Nienhaus kon dit in haar administratie niet terugvinden. Zij geloofde de Texelaar dan ook met toen hij meldde twee jaar lang geen bromfiets te hebben bestuurd. Bij zo'n ontzegging had de politie het rijbewijs moeten innemen. Omdat de man nog geen rijbewijs had, had zijn bromfietscertificaat ingenomen moeten worden. De veroordeelde is inmiddels gestart met autorijlessen. Omdat er nu een geheel voorwaar delijke rijontzegging is opgelegd, heeft de rechtbank zich niet verdiept m dat twistpunt tussen de advocaat en de officier van justitie. £maZmarL-Jhedi k h* hort. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een folder van: Nationaal Park DUINEN VAN TEXEL TEXELTOlRISKnl Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 1