fè Li m 'Ambulance komt niet voor alcoholslachtoffer. Texelaartje TEXELSE J COURANT Volle bak voor Jan Smit v» *«1 v v Familieberichten Texelaartjes - VRIJDAG 20 JULI 2007 Hxteapersoneel luistert naar Jolanda van de Loop. inde kop van Noord-Holland doet zich gemiddeld zeven keer oer week een geval van alcoholvergiftiging voor. Als gevolg van extreem drankgebruik, vaak in combinatie met andere drugs, raakt iemand buiten kennis, ligt schuimbekkend op de grond of slaat hallucinerend wild om zich heen. Gebruikelijk is dat zo'n slachtoffer door de ambulance wordt opgehaald en de nodige zorg krijgt, waarna het meestal weer goed komt. Ook in het Texelse uitgaansleven doen zich dergelijke inci denten voor, maar het verschil is dat het hier geen zin heeft om de ambulance bellen, want die komt niet. Dat werd althans met stelligheid cemedewerkers liever paraat staan beweerd door mensen die werk- voor ernstig zieken en slachtoffers zaam zijn in de natte horeca van De van verkeersongelukken dan voor Koog, toen zij woensdag deelnamen mensen die zich lam gezopen heb ben, maar des. Jolanda van der Loop, die als preventiemedewer ker/trainer de workshop leidde, toonde zich toch verbijsterd. 'Alco holslachtoffers kunnen in ernstige toestand verkeren. Ooit gaat dit een tegenover het gemeentebestuur. Je keer mis'. De aanwezigen bleken te feit je voorstellen dat de ambulan- voelen voor actie, aan de hand van aan de workshop Barcode van Brij der Verslavingszorg. Verondersteld werd dat het iets te maken heeft met het gebrek aan ambulances, waarover de huisartsen onlangs hun «rontrusting hebben uitgesproken concrete voorbeelden. Vakkennis De workshop was een initiatief van de Koger horecavertegenwoordi- ger Paul van Dijk. Hij vindt het belangrijk dat de mensen die in deze sector hun brood verdienen meer weten van alcohol en (andere) drugs, de effecten ervan kennen en herkennen en weten op te tre den voordat de boel uit de hand loopt. Die opvatting sluit aan bij het gemeentelijke beleid wat betreft de openbare orde in De Koog, dat mede is gebaseerd op eigen ver antwoordelijkheid van de horeca ondernemers. De zorg gaat vooral uit naar de jeugd van 12 tot 16 jaar. In die leeftijdscategorie neemt het alcoholgebruik schrikbarend toe, met gevolgen voor de gezondheid die veel ernstiger zijn dan bij hogere leeftijden. Van der Loop legde uit dat de hersenen van jonge mensen nog in ontwikkeling zijn, waardoor ze door alcohol makkelijker worden beschadigd. 'Door teveel alcohol word je letterlijk dom'. Strikt Het is daarom van het grootste belang dat bij het verstrekken van alcoholhoudende drank strikt de hand wordt gehouden aan de leef- tijdsregels. Er werd woensdag snel afgerekend met de opvatting dat een ervaren barkeeper aardig kan zien hoe oud iemand is. Er werd een serie portretten van jongeren geprojecteerd. Toen de deelnemers moesten raden om welke leeftijden het ging, zaten ze er flink naast. Consequentheid is van het grootste belang. Als iemand in het ene café geen drank krijgt, moet hij het in het andere ook niet krijgen. Een grote verantwoordelijkheid berust bij de ouders. Maar al te vaak vinden die het geen probleem als hun kinde ren forse hoeveelheden bier naar binnen slaan alvorens de straat op te gaan en worden zelfs boos als die kinderen vervolgens in het café niets krijgen omdat ze jonger dan 16 zijn. Interesse De workshop werd gehouden in café Sjans en bezocht door onge veer dertig mensen, afkomstig van diverse horecabedrijven. Het les materiaal had betrekking op drie onderdelen: de wet- en regelge ving, de tegenwoordig verkrijgbare drugs en de werking ervan en de houding die een horecamedewerker moet innemen bij het voorkomen en bezweren van incidenten. Naast de wettelijke regels en de pittige straffen die op een over treding staan, zijn er de niet-wet- telijke gedragsregels waaraan een goedwillende horecaman zich zal houden. Zoals het niet schenken van drank aan zwangeren, het niet meer schenken aan mensen die al het nodige binnen hebben, het niet meedoen aan kortingsacties om het drankgebruik op te voeren (zoals happy hour) en het onverbiddelijk weren en zonodig aan de politie uit leveren van drugsdealers. Het is ook goed gebruik dat de barkeeper zelf geen alcohol drinkt tijdens het werk, zodat hij alert en kritisch blijft. Veel aandacht werd tijdens de workshop besteed aan werking en risico's van de stimulerende, ver dovende en bewustzijnsverande rende middelen die tegenwoordig onder de verzamelnaam drugs op de markt zijn: cannabis (hasj, weed). GHB, XTC, cocaïne, paddo's en speed, maar ook alcohol en tabak omdat dit eveneens drugs zijn, al zijn ze maatschappelijk meer geac cepteerd. Vooral alcohol vormt een groot gevaar, maar verantwoord gebruik is best mogelijk voor men sen boven 16 jaar, zo werd in de workshop ook duidelijk gemaakt. Daarbij werden de verantwoorde hoeveelheden globaal aangegeven. Alle cursisten kregen na afloop het lesmateriaal op schrift, plus informa tiefoldertjes over de diverse soorten drugs, over de relatie tussen seks en drugs en over veilig uitgaan in het algemeen. Huiswerk! Harry de Graaf Russisch koor zingt in Den Burg In de hervormde kerk van Den Burg vindt vrijdag 27 juli een concert plaats van The Black Sea Don Cossacks. Dit uit acht mannen bestaande koor heeft door heel Europa gezongen, in kleine kerken en grote kathedra len. Het programma draagt de titel The magic of Russian Choral Music en bevat zowel Russisch- Orthodoxe muziek als Russische volksmuziek. Oprichter en dirigent Vassil Kant- chev begon in 1963 als solist bij het Sofia Radio Choir, een van de bekendste koren ter wereld. Uit leden van dit koor vormde Kant- chev in 1973 het Orthodox Octet. Na vijftien succesvolle jaren, waar in het octet over de hele wereld toerde, werd het onafhankelijk en ging het verder als The Black Sea Don Cossacks. Het koor telt in totaal 25 leden, allen afgestudeerd aan Russische en Bulgaarse conservatoria. Voor iedere toernee wordt uit deze leden een achttal samengesteld, elk van hen ook bekwaam als solist. Het koor heeft een zeer eigen geluid. Diepe bassen klinken naast heldere tenoren en de klank varieert van zeer zacht tot luid. Met orthodoxe liederen en Slavische melodieën treden de zangers op als ambassa deur van de traditionele Russische muziek. Het concert begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €7,50. Kaart jes zijn verkrijgbaar bij de VW en bij Music Store in de Weverstraat. De Toekomst kende gisteravond met elkaar bevnend zijn, voerden muziek met een Volendamse tint. tot genoegen van de bezoekers Zowel Jan Smit als het duo Nick een lange lijst aan bekende hits op. en Simon, alledrie afkomstig uit het De zaal was volledig gevuld, onder muzikale palingdorp, stonden op meer met veel Texelaars, het podium van de discotheek in De Koog. De zangers, die al jaren tFoioJtoanvanHtnum/B^abankTexeo M M j. Blom op TV Het TV-programma Klootwijk aan Zee besteedt donderdag 26 juli aandacht aan de Waddengarnaal van de TX25 van de familie Blom. Presentator Wouter Klootwijk volg de het pellen en de verwerking van de garnalen direct nadat die waren gevangen. De presentator spreekt op de website van zijn programma over 'de meest verse garnaal van Nederland'. De familie Blom is te zien op Nederland 2 vanaf 21.25 uur. Een week later (woensdag 1 augustus) wordt vanaf 10.05 uur een herhaling uitgezonden. Na een lange ziekteperiode, met zorg en liefde verpleegd in het Verpleeghuis Texel en door haar zoon Gerrit, overleed op 17 juli 2007 onze lieve zus en tante Jopie Broekman Hilversum: Henk Broekman Kinny Broekman -van der Linden, kinderen en kleinkinderen Op 87-jarige leeftijd overleed onze lieve Tante Jopie Johanna Broekman weduwe van Herman Gerrits Texel, 17 juli 2007 Rust zacht, tante Jopie. Den Burg: Erik en Natalie Michael en Jessica Zaandam: Marcel en Karin Almere: Niels en Sylvia Het doet zo goed een handdruk een welgemeend woord een Kaartje een telefoontje een bloemetje "enneer je iemand die je lief hebt verliezen moet. Hartelijk dank voor uw warme belangstelling na het overlijden van onze lieve moeder TOOS VAN DOOIJEWEERD-SINS ^rder bedanken wij Uitvaartverzorging Aarde en Hemel voor de goede zorg. Greet en Paul Ton en Jolanda Klein- en achterkleinkinderen Tfixel, juli 2007 Op woensdag 25 juli 2007 zijn onze ouders, opa oma Jaap Boon Nel v.d. Beek 50 jaar getrouwd. Wij nodigen u hierbij uit op de receptie in restaurant de Robbenjager, Vuurtorenweg - De Cocksdorp, van 16.30 tot 17.30 uur. Kinderen en kleinkinderen. Vuurtorenweg 107,1795 LL De Cocksdorp. Het is weer fijn om thuis te zijn. Daarom wil ik ie dereen bedanken, ook namens Hein en de kin deren, voor de stapels kaarten, bloemen en te lefoontjes. Het was een warm gevoel dat er zo- velen aan ons dachten. Nogmaals ontzettend bedankt. Tonny Slegtenhorst- Blom Geboren 17 juli 2007 Merel Madelief Dochter van Karin de Wit-Visman en Jacco de Wit Van Woesikstraat 20 1964 SJ Heemskerk INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,25 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,75 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Alle badkleding voor da mes en kids 20% korting bij Mantje Lifestyle Sto- Wij widen iedereen Sedanken voor de j-eCicitaties en post op onze trouwdag 13juli. Daardoor is vipdag de i3e eenfantasti- scSe dag geworden. Piet Hosetta 'Koopman Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Nordic Walking is TOP! Techniekcursus vanaf 24/7 19.00 u. Ook: rustig-aan cursus vanaf 25/7, 9.30 u. Info: TOP 06-12070776 Auto Service Centrum Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Oud geld? De KNRM is er blij mee! Bel W. Grismgt, tel. 312299. Question Plaza te Den Burg, zaterdag 21 juli: 70- 80's met o.a. Paul, Fred, Pieter of Gauke. Zaal open 22:00 uur, gratis entree. www.questionplaza.nl. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assurantiekantoor Bre mer, Oosterend, tel. 0222- 318221. Kipling tassen zomercol lectie nu 30% korting bij Mantje Lifestyle Stores Wij repareren alle merken audio/video/witgoed/sa- telliet - Service Center Texel - 311 777. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. AEG, Bosch, Miele, Liebherr, Zanussi, etc. koopt men bij Elektrovak- man - Stiehl De Waal 311 777 - De Voordeligste Prijs en de Beste Service! Juli aanbieding Woon- huys Moerbeek. De zo mer mugvrij! 15% korting op Decorette horren. Ma- ricoweg Den Burg. www. woonhuysmoerbeek.nl Het welzijn van uw dier begint bij biofood - na- tuurpraktijkoshin.nl. Snelle, vakkundige en vooral betrouwbare re paratie. Alleen bij TCA. Maricoweg 37a. Fruithof de Veen. Kadijks- weg 10. Nu in onze boe- renwinkel: Kersen. Rode bessen, nw. aardappelen, Doré - Frieslanden Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Wij zoeken personeel (fulltime/parttime) voor schoonmaakwerkzaam- heden. 06-47876373, A. Nosrati. www.texeltoerist.nl. Met de meest actuele evene mentenagenda. Fiets van je werk via het fietsplan. Bets Fietsher- stel dat is waar het kan. Oudeschild 0638222257. T.k.: 5/6-pers. staca ravan met veranda op zeer ruime plaats op va kantiepark De Krim. 8 jr. oud. Goed onderhouden. Mag verhuurd worden. Vraagprijs €11.500,-. Tel. 06-22949515 of 06- 22902116. Houtbouw ,,lt Paradys- ke" B.V., Noordbergum FrlVoor sierlijke autogara ges. tuinhuisjes, schuren, paardenboxen, loodsen enz. Gemaakt uit 32 mm gg vuren geïmpregneerd rabat. Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fa briek. Info en folders 0511- 474655, fax 0511-475711. Liesbeth Roeper uit vaartverzorging, tel 310952. Dag en nacht be reikbaar. www.aardeenhe- mel.nl Sony, JVC, Philips, LCD, Plasma dvd, stereo bij Voordeelland Oude schild, tel. 322398. Bowlen en steengrillen gaan prima samen. Bow ling de Koogel, tel. 0222- 317586. Sport damesschoenen halve prijs bij Mantje Life style Stores. Miele, Liebherr, AEG, Siemens, wassen, dro- gert, koelen, vriezen. Voor deelland Oudeschild, de specialist in witgoed, tel. 322398. Question Plaza te Den Burg, zaterdag 21 juli: 70- 80's met o.a. Paul, Fred, Pieter of Gauke. Zaal open 22:00 uur, gratis entree. www.questionplaza.nl. Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommel- rem en 4 versn., zeer gun stig geprijsd. Verhuurbe drijf Kikkert. Badweg 19. De Koog, telefoon 0222- 317215. Sterretje in voorruit. Wij repareren deze snel en vakkundig. Garage Ren tenaar, tel. 318000. Diverse merken kinderkle ding nu 30%. 40%, 50% korting bij Mantje Lifestyle Stores. Storing aan uw satelliet/ kabelsysteem, bel Voor deelland Oudeschild, tel 322398. Boetiek 'Allerlei' in De Koog heeft de grootste keus in Vero-Moda. Nu tot 50% korting! Taxi nodig? Bel Taxi At tent, 0222-320020,24 uur per dag bereikbaar. Husqvarna. Kettingzagen v.a. €179,-. Heggenscha- ren v.a. €179,-. Bos- en taludmaaiers v.a. €389,-. Tatenhove BV, IJsdijk 11, Oudeschild. Tel. 313809. Grote sortering audio/ video/witgoed en klein huishoudelijk uit voorraad leverbaar door Stiehl De Waal -311 777-DeVoor deligste Prijs en de Beste Service! Iedere woensdag voor kinderen Vrijmarkt in de Waalderstraat. Wil je mee doen? Geef je dan op bij 't Lant van Texsel. Waalder- str. 23, tel. 322031. Kinderfuif, een echt doe feest. 1uur bowlen met lichte ballen en slurfen in de goot. Daarna patat, kroket, glas fris en een ijsje toe. €5.- p.p. Bowling de Koogel, tel. 0222-317672. Sale!!! Sale!!! Sale!!! bij CarCo Damesmode, tot 50% Binnenburg 6. Gezocht: vakantieme dewerker voor schoon- maakwerkzaamheden. 06-47876373, A. Nosrati. Bowling De Koogel - het adres voor een gezellig avondje uit! Tel 0222- 317672 Stofzuigerzakken - Stiehl De Waal - 311 777. Lindy StrooTuinontwerp Tuinboerderij De Halm. Tuinontwerp/ Tuinaanleg/ Tuinonderhoud. Eigen plantenkwekerij/ Planten en deco winkeltje. Altijd Open Tuin op wo. t/m za. van 10 tot 5 uur of op af spraak. Graag tot ziens op Hoofdweg 41. Tel:022231 1270/0620795770 www. texeltuinen.nl T.k 5/6-pers. staca ravan met veranda op zeer ruime plaats op va kantiepark De Krim. 8 jr. oud. Goed onderhouden. Mag verhuurd worden. Vraagprijs €11.500,- Tel. 06-22949515 of 06- 22902116. TCA Printerdump, diverse inktjet-fax en laserprinters tegen absolute dumpprij zen. Maricoweg 37a. www.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- gle-maps. Kom ook eens kijken en zoom in. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe Kieke Schilderweg 253, Oudeschild Tel 321113 of 06-53898264. Sony, JVC, Philips, Pana sonic, etc. LCD/Plasma tv koopt men bij Elektrovak- man - Stiehl De Waal - 311 777 - De Voordeligste Prijs en de Beste Service! Spinbaanmarkt 15 A gewijzigde openingsda gen. Wegens vertrek van J.P. Snijder naar USA en vakantie vanaf heden vrij dag van 10 tot 17 uur, za terdag van 10 tot 15 uur Groot assortiment van o.a. tafels, stoelen voor binnen en terras. Diverse glazen, o.a. bier "en frisdrankgla zen, vanaf 10 ct. p. st. Elektrische heftruk. hef- hoogte 6 m. Tv's €32,50. Rolcontainers, diepvries- rolcontainers, ijsventkar, houten europallets, antiek, etc. Kom zelf maar kijken. Een Ghost racefiets of mountainbike. Van Bets Fietsherstel onder aan de dijk. Oudeschild 06- 38222257. Verhuizen, opruimen? Denk aan de Rommel markt Oosterend Karei Dorst, Kotterstr. 23,0'end, tel. 318873. www.texeltoerist.nl. U kunt nog meedoen aan de prijs vraag en maak kans op het boek De Smaak van Texel De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,00 extra •Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 5,25 7,00 8,75 10,50 12,25 14,00 15,75 17,50 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Tarief incl. 19% BTW ivaam Adres Postcode/plaats Advertentie I Handtekening plaatsen in de krant van:

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3