TX Kossen samen met 'grote jongen' Ruiters steken in uitstekende vorm Nieuwe stichting voor Antonov 'Om te overleven moet je totaalpakket bieden' Waterspelen zonder Ola toch leuk Geknipte? Sp°rt 6 COURANT Beach and Sports Fun Paal 17 ilia de Graaf (Houy a (Leeuwarden), hi 6 26. 4 km' Ua Partners Enk Kossen (links) en Jan Faber (rechts) van Kweker Kossen BV zijn de nieu sponsors van Texel Culinair. In het midden Dirk Koning, voorzitter van het eetfestijn. J^edrijvig heid Mooie strandloop bij De Krim Precies vijftig deelnemers waren dinsdag naar het strand bij paal 28 gekomen om onder ideale omstandigheden hun favoriete afstand te gaan lopen. De drie jarige Sep Eelman uit Den Burg liep met zijn vader Sjoerd en opa Dirk de 1.200 meter in 8.14 minu ten. Er waren geen opmerkelijke win naars. Peter ter Burg uit Julianadorp was heer en meester op de lang ste afstand. Hij liep de 8 kilometer in 32.04 minuten en was daarmee ruim drie minuten sneller dan Peter Goossens uit Bakel. Jaap Witte won overtuigend de 4 km. Hij bleef i zeventienjarige Valerie Mük?~ Bonn ruim een minuut voor. Bij de jongens over 1.200 won Rob ter Burg uit die een geduchte tegenstar aan Geart van der Pol uit veen. Bij de meisjes won Ji Graaf uit Houten. Zij bleef Zuidersma uit Leeuwarden acht seconden voor. Utslagen: 1200 meter - Jongens: 1-Rob ter anadorp), 4.34; 2.Geart van der renveen), 4.43; 3.Alex Hooft (Nieuw land), 4.50. Meisjes: 1.Julia 5.37; 2.Sacha Zuidersma 3.Anna van der Duim, Witte, 15.40; 2 Valerie Mulder (Bonn), 3.Thomas Richter, 17.10. 8 km- LPetei f®1' Burg (Julianadorp). 32.04; 2.Peter G (Bakel). 35.10; 3.Marmx de Witte. 3527 Elsevier interviewde Joost van der Does de Willebois, bestuurslid van Euronext. De Volkskrant van 1/ citeerde een fragment uit dat haal en dat neemt de rant bij dezen over: 'Ik moest een communicatieplan maken en ben daarvoor drie dagen naar Texel gegaan. Ik had mijzelf een strikt werkschema opgelegd, maar uiteindelijk heb ik drie da gen over het strand gelopen en niets gedaan. Op de boot terug kwamen de ideeën vanzelf.' Jan Wolter Bijleveld, oprichter van het communica tiebureau Hoofdruimte, pleit in Intermediair voor het maken van 'things not to do'-lijstjes, om werkne mers te dwingen dingen los te laten en zo juist pro ductiever te worden. Texelse tennissers in Den Helder eragti yrag een Stuit Jeugdleden van tennisvereiw. Deuce deden afgelopen week ir. aan de K5 Helderse jeugdka-.. oenschappen bij de Helderse Tem Club. Van de in totaal 108 dee-* »olai mers kwamen er 24 van Texel, i wie er verschillende met een c naar huis gingen. Het totaal aai inschrijvingen was dit jaar lageri anders, omdat er in dezelfde p ode ook een open jeugdtoernooi Heerhugowaard werd gespeeld. Uitslagen: ME10: 1 .Ilse Brand. 3.Sabine vanderj JE 12: l.Jesper List; 2 Mathijs Duin 2.SanneBrgnd.GD14: 1 Sanne Brand ff j per Arkenbout, 2.Esmee Daalder en M Legierse. JE14:1Jesper Arkenbout; Legierse. JE14 (verliezersronde) 2.Duco| JD14: l.Jesper List en Jesper Arkenti 3.Robin van der Heide en Dennis de Vis ME14. 1.Sanne Brand. MD14: 2.SanneB-« en Aniek van Rossum. GD16:1Lesley Koi en Patou de Tyssonsk. JE16: (verliezers) de) 1.Joost Brouwer. JD16: 2 Lesley Ko en Coen Akkerman. beslissende voorsprong te nemen. De sprint om de tweede plaats werd in de voorlaatste bocht beslist in het voordeel van Van der Vis. De vierde plaats was voor Sil Brouwer, die Klaas Uitgeest, zijn concurrent in de leeftijdscategorie van 14- en 15-jarigen, klopte. Door deze uitslag nam Brouwer de koppositie in het klassement van de betreffende leef tijdscategorie over. Zijn voorsprong VRIJDAG 20 JULI 2007 TEXELSE De Antonov keerde woensdagmiddag terug op Texel (Foto Jeroen va Sifra van der Vis en haar paard O'Nova bewezen zondag in Schoorl klaar te zijn voor de Noordhollandse kampioenschap pen dressuur. Zij plaatste zich voor het kampioenschap door eerder in Barsingerhorn een derde plaats te behalen, maar tijdens de generale repetitie in Schoorl wist ze deze prestatie nog behoorlijk te verbeteren. Met 201 punten (2 winstpunten) eindigde ze in de klasse L1 als beste van 23 deel nemers. Haar tweede proef werd iets lager beoordeeld, maar was met 187 punten nog wel goed voor een winstpunt. Het Noord hollands kampioenschap wordt op 12 augustus gehouden in Hip- polytushoef. Niet alleen Van der Vis vertegen woordigt de Waddenruiters op het Noordhollands kampioenschap. Ook Priscilla Noorlander met Unique en Rianne Broekman met McCloud hebben zich geplaatst. Noorlan der eindigde in de selectiewed strijd als tweede, waardoor zij de titel reservekampioen van de kring Noord-Holland Noord op haar naam schreef. Beiden starten in de klasse M1In Schoorl bewezen zij niet voor niets geselecteerd te zijn. Broekman mocht tijdens de prijsuitreiking twee maal naar voren komen en nam een zesde en een derde prijs in ontvangst. Noorlander werd in de eerste proef vierde, de tweede proef eindigde zij net buiten de prijzen als zevende. Ook Maren Kuiper met Tristan startte in deze klasse. De eer ste proef moest zij twee tegenstand sters voor laten gaan. In de tweede proef viel ze net buiten de prijzen. In de klasse M1 leverde iedere proef de Waddenruiters een winstpunt op. Ellen Blom maakte met Pim haar debuut in de M1. Haar tweede proef werd met een winstpunt beloond. Noortje Duin haalde met Oraya in de klasse L1 198 en 181 punten, goed voor drie winstpunten en een zesde prijs. Ook Frida Tuitman wist in deze klasse een winstpunt te behalen. In de klasse B scoorde Jorieke Meijer met Vasco een winstpunt. Eva van der Linde behaalde met Pride Sil- vano Texel een tweede prijs en een winstpunt. Bij het springen was Gerard Roe per met Sandra goed op dreef. In zowel het klassieke parcours als het tweefasenparcours van de klasse B bleef hij, net als in de barrages, fout loos. Zijn stijlbeoordeling leverde hem een vijfde en een derde plaats op. Hierdoor plaatste hij zich voor de finale waarin de acht hoogst- geplaatste deelnemers het tegen elkaar opnamen. Roeper legde het basisparcours foutloos af. In de bar rage, die de uiteindelijke beslissing moest brengen, werd iets teveel risi co genomen en leverde een geval len balk vier strafpunten op. Toen hij vervolgens een hindernis sprong die met in de barrage was opgenomen, luidde de jury de bel en viel het doek voor deze succesvolle springcom- binatie. Noortje Duin en Sifra van der Vis bleven beiden één parcours foutloos, maar behaalden geen prijs. Frida Tuitman was de enige Texelaar in de klasse L. Het eerste parcours deed haar Mikado zijn naam eer aan en tikte hij er een aantal balken af. Het tweede parcours ging beter en bleef de schade beperkt tot één balk. Een groep Texelaars heeft giste ren de nieuwe Stichting Antonov Texel opgericht. De stichting, een opvolger van de Stichting Antonov Nederland, wordt eigenaar van de in 1971 gebouwde dubbeldekker die sinds zeven jaar tijdens de zomermaanden op het Texelse vliegveld staat. Het toestel keerde woensdagmid dag na een verblijf van anderhalf jaar in het Hongaarse Kaposhvar terug op het eiland. De HA-ANI onderging in Hongarije een gron dige renovatie. 'De vleugels hebben nieuw linnen gekregen, de motor is volledig nagekeken, hij is opnieuw geschilderd en de propellor is gepo lijst', aldus coördinator Ron Sprong van de nieuwe stichting. 'Er liggen ook nieuwe banden om en we heb ben de instrumenten opnieuw laten eiken, zodat het toestel zeker weer een jaar of tien mee kan.' De twaalf meter lange dubbeldek ker, in de Koude Oorlog gebruikt om te 'luistervinken' langs de oost grens, vertrok dinsdagochtend om tien uur met negen man uit Kapos hvar. 'We hebben daarna tussen stops gemaakt in Vertossemiklos, Vilshofen, Derfestingshof, Coburg en Borgenberger', vertelt Frans van Thienen, één van de inzittenden. 'Het was werkelijk een prachtige vlucht om mee te maken.' De ande ren waren Marcel Dubois, Arjan Koger. Bob Rienks, Siep Zijlstra, Truus Mattla, Ron Sprong, Willem Mets en Linda Brown. De laatste drie vormen samen met Martin Tromp het bestuur van de Stichting Antonov Texel. De dubbeldekker blijft tot half okto ber op het grasveld voor het Lucht vaart- en Oorlogsmuseum Texel (LOMT) staan. Sprong: 'Daarna vlie gen we hem terug naar Hongarije en in het voorjaar van 2008 halen we hem dan weer op.' De Antonov wordt daar 's winters gestald en technisch nagekeken. Het toestel staat geregistreerd in het voorma lige Oostblokland. Het luchtvaart museum en de nieuwe stichting zijn een samenwerking aangegaan, zodat bezoekers van het LOMT over een tijdje een kijkje agn boord van het toestel kunnen nemen. 'Dit vliegtuig is een meerwaarde voor het museum en het is een sieraad voor het vliegveld', aldus voorzitter Theo Witte. Hij kreeg woensdag tot zijn verrassing van Zijlstra en Mets het voormalige richtingroer over handigd. Dat krijgt volgens hem een plekje aan de muur in het museum. De dubbeldekker was sinds 1993 eigendom van de Stichting Antonov Nederland, maar die is ter ziele gegaan. Het toestel heeft een gemid delde snelheid van 165 km per uur. Het beschikt over negen cilinder stermotor met een vermogen van 1000 PK. Er kan 1200 liter brandstof worden meegenomen. De Antonov is de grootste dubbeldekker die ooit is gebouwd. De HA-ANI is de enige die nog in Nederland vliegt. De vleu gels hebben een spanwijdte van achttien meter en een oppervlakte van iets meer dan zeventig vierkante meter. Paal 17 decor van NK strandpanna Bij Paal 17 wordt zaterdag 4 augustus het officieuze Neder lands kampioenschap strandpan na gehouden. Een dag later maken Ruud Bos en Nelson de Kok, de twee beste straatvoetballers van Nederland, er hun opwachting. De pannaveldjes worden ingencht op een podium zodat op een harde ondergrond wordt gevoetbald. Het toernooi is onderdeel van het Mixed Martials Arts Festival van Menno Siebinga uit Den Burg. Bij panna moeten de deelnemers proberen de bal tussen de benen van hun tegen standers te spelen (een panna). Als dat met binnen drie minuten lukt, wint het team met het hoogste doel saldo. Zowel bij de dames als de heren zijn drie leeftijdklassen: 8 tot en met 11 jaar, 12 tot en met 15 jaar en 16 jaar en ouder. Er kan worden inge schreven in teams van twee perso nen. In de jongste klasse bedraagt de deelname €5,- per team, in de andere klassen €10,- per team. Zon dag kunnen belangstellenden een clinic bij Ruud Bos en Nelson de Kok volgen. Dat kost €12,50 per persoon. Voetballen tegen de twee kost €1,- per persoon. De volle dige opbrengst gaat naar de Johan Cruijff Foundation die door het hele land pannaveldjes financiert. Onontdekte voetbaltalenten kunnen hun kunsten vertonen op een Best Street Soccer Trick dat eveneens zondag bij Paal 17 wordt gehou den. Voor €5,- kunnen zij een halve minuut lang hun beste trucs aan een deskundige jury, met De Kok en Bos, laten zien. Geïnteresseer den kunnen zich aanmelden op pannatexel@gmail.com. Vinke en Wehnes blijven winnen Jordy Vinke en Youp Wehnes ste ken in een uitstekende vorm. Net als een week eerder wonnen ze dinsdag de rit op de baan, meetel lend voor de zomercompetitie van Wielervereniging Texel. Vinke won solo, Wehnes was de snelste in de sprint van een grote groep. De wedstrijd bij de senioren werd na vijftien minuten opengebroken door Ferry van der Vis, die zich wederom de strijdlustigste ren ner toonde en demarreerde. Niet veel later kreeg hij gezelschap van Jordy Vinke en gastrenner Lennard Haas. Goed samenwerkend ging dit drietal op jacht naar een voor sprong van een ronde. Net voordat ze daarin slaagden, liet Vinke zijn medevluchters achter, om met hulp van enkele gedubbelde renners een Op het strand bij paal 17 wordt zondag Beach Sports Fun gehouden, en dag vol (gratis) acti viteiten voor jong en oud. In samenwerking met de strand paviljoens worden de activiteiten verzorgd door Zandbank Sport Adventures. Alle activiteiten van het hele seizoen worden tegelijk aangeboden. Kinde ren kunnen schminken, schilderen aan het grote schilderij van Kunst voor Kids, van de zeephelling glib beren, de klimwand beklimmen of meedansen met Ericka Voortman in een clinic Afrikaanse dans. De spor- tievelingen hebben de mogelijkheid een korte clinic te volgen in kaya king, brandingraften, kiten, kitesur- fen, golfsurfen en blokarten. Ook staan er demonstraties capoeira, Afrikaans dansen en streetdance op het programma. Tussendoor zorgt Gamirez voor Zuid-Amerikaanse muziek. Het festival duurt van 12.00 tot 17.00 uur. Mensen die willen deel nemen aan de watersporten moeten minimaal twaalf jaar zijn en in het bezit zijn van een zwemdiploma. Programma: 12.00 u. Afrikaans dansen met Ericka Voort man; 13.00 u. Gamirez; 14.00 u. Capoeira van Team Siebinga; 15.00 u. Demonstratie street dance; 15.05 u Afrikaans dansen met Ericka Voortman; 16.00 u. Gamirez. rend -, met een afzetgebied dat loopt van Texel tot Den Haag. Daarnaast wordt vanuit drie distributiecentra de horeca in een groot deel van westelijk Nederland bediend. De vestiging in Bleiswijk is hypermodern en wordt volledig gerund door robots. 'Het volledige assortiment bestaat uit zo'n dertigduizend artikelen. Gemiddeld komen daar zo'n 300 nieuwe arti kelen per maand bij. We willen altijd de eerste zijn', vertelde Jan Faber, manager drankendivisie, woensdag in een gezamenlijke presentatie van de nieuwe partners. Erik Kossen ziet de stap als onver mijdelijk. Begonnen op 1 februari 1999 is de omzet van zijn bedrijf in de loop der jaren steeds gegroeid. Dat resulteerde ook in meer werk. Naast hij en zijn broer René telt TX Kos sen nóg een volledige kracht en drie parttimers. 'Als drankenhandel waren we succesvol. Maar wil je overleven, dan moet je een totaalpakket kun nen leveren. Daarom zijn we op zoek gegaan naar een partner. Bijzonder is dat wij eerst met Hanos samenwerk ten. Maar we wilden graag zelfstandig blijven en niet worden overgenomen, zoals Texgro. Uiteindelijk kwam ik in contact met Kweker. Eerst gingen we naar de overkant om de spullen te halen, tegenwoordig stopt er dage lijks om acht uur 's morgens een volle vrachtwagen met vis, vlees en andere verse spullen voor onze deur.' De afgelopen twee jaar was alleen sprake van samenwerking, maar op 1 juli zijn beide partners een nieuw bedrijf begonnen. Uitbreiding van de afzetmarkt was een belangrijk argu ment voor Kweker. Kossen was het, naast vergroting van het assortiment, ook te doen om de ondersteunende werkzaamheden. 'Onze collega's aan de overkant nemen de inkoop en administratie voor hun rekening. Daardoor krijgen wij meer tijd andere activiteiten. En voor extra service voor onze klanten.' Faber vult aan: 'Erik en René zijn het gezicht van het bedrijf op Texel. Met de service van Kos sen en de kwaliteit en de lage prijzen van Kweker hebben we een sterke troef in handen.' Dat er naast Hanos en Sligro ruimte is voor een derde groothandel, staat buiten kijf, volgens de nieuwe partners. 'Je moet niet de illusie hebben dat je de andere kunt wegvagen. Maar we hebben zeker bestaansrecht.' Faber: 'Het zou leuk zijn als we straks allemaal een derde van de markt in handen hebben.' Om de horeca-exploitanten aan zich te binden heeft Kweker een spe ciale ondernemersclub opgericht, waarvan het lidmaatschap gratis is. De club verzorgt diverse activiteiten, waaronder workshops, studiereizen en klantenpanels. Ook in het nieu we werkgebied zit het bednjf niet stil. Woensdag ondertekenden het bestuur van Texel Culinair, Erik Kos sen en Jan Faber een contract, waar in is vastgelegd dat de groothandel voor één jaar hoofdsponsor van het eetfestijn wordt, met een optie voor nog eens vier jaar. Kweker Kossen BV volgt daarmee' Hanos op, dat gedurende drie jaar de belangrijkste geldschieter was. Het nieuwe bedrijf ziet Texel Culinair, dat in het week einde van 7, 8 en 9 september in De Koog wordt gehouden, als een ideale gelegenheid zich te profileren. Faber: 'Dit past helemaal bij ons. Ik heb nog nooit zo gemakkelijk geld bij de directie vandaan gehaald. Ze zagen het helemaal zitten.' is echter maar één punt. In de jeugdwedstrijd toonde Weh nes zich wederom de rapste. Waar hij vorige keer met voorsprong won, maakte hij het karwei dit keer af in de sprint. Jorik Bot veroverde de tweede plaats, Esmée Betsema werd derde. Uitslagen: Senioren - 1 .Jordy Vinke; 2.Ferry van der Vis; 3.Lennart Haas (gastrenner); 4.Sil Brouwer. 5.Robbert Boersen: 6.Klaas Uitgeest; 7.Dem- se Betsema, S.Maik Huisman; S.Mitchel Haas (gastrenner). 10.Piet Kingma; 11.Wouter Dog ger; 12.Sverre Eschweiler; 13.Tony Schaefer (gastrenner). Jeugd - 1 .Youp Wehnes; 2.Jorik Bot; 3.Esmée Betsema; 4.Denms Haas (gas trenner); ö.Marijn Bijnens (gastrenner); 6.Jel- mer Bot. Tennistoernooi Op de banen van tennisvereniging Heri Hodie achter Het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp wordt van zaterdag 28 juli tot en met zondag augustus een tennistoernooi geho. den voor spelers van 17 ouder (geboortejaar 1990). Er wordt gespeeld in de rieën enkel, dubbel en mix. Voort dubbel kan men zich ook eel aanmelden. De bedragen €7,- per persoon enkelspel en €9.- per team dubbelspel. Opgeven kan L lijk 27 juli via tel. 316507 of tennis@eierlandschehuis.nl. Onder stralende omstandigheden hebben ruim honderd kinderen mee gedaan aan de Ola Waterspelen, die woensdag in zwembad Molenk oog in Den Burg werden gehouden. Sommigen waren teleurgesteld, omdt ze hadden gerekend op de originele Ola-waterattributen. Aan gezien Molenkoog tot de 'oefenba- den' wordt gerekend, had de ijsfa- brikant haar spelmateriaal niet naar Texel gestuurd. Maar ook met de attributen van Molenkoog zelf werd het een leuke dag De volgende waterspelen worden woensdag augustus gehouden. Komf3 Ww woensdag is er vanaf 14.00 uur# J wedstrijd schatduiken. Deelneirë* t hebben alleen een toegangshek J voor het zwembad nodig. Hij wilde 'overleven' en tegelij kertijd 'zelfstandig blijven', maar zag in dat dat met de verkoop van dranken alleen moeilijk zou worden. Reden voor Erik Kossen om samenwerking te zoeken met een groothandel in levensmidde len. Ruim twee jaar later resulteert dat in een nieuw bedrijf, een joint venture tussen TX Kossen en De Kweker. Kweker Kossen BV, zoals het nieuwe bedrijf heet, stelt de klanten een 'vol ledig assortiment food' in het vooruit zicht. Naast de bieren, wijnen en ove rige dranken die TX Kossen al leverde, gaat het om vis, vlees, groenten en fruit - zowel vers als diepvries - en droge levensmiddelen. 'We kunnen zo'n tienduizend producten leveren. De ene dag besteld, de andere dag geleverd. Buiten onze basisvoorraad, natuurlijk, want als een Texels bedrijf iets vaker nodig heeft, dan zorg ik ervoor dat ik het in huis heb', vertelt Erik Kossen, die samen met zijn broer René mede-eigenaar van het nieuwe bednjf is. De Kweker is zeker voor Texelse begrippen een 'grote jongen'. Het bijna veertig jaar oude familiebedrijf bestaat uit twee zelfbedieningsgroot handels - in Amsterdam en Purme-

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 6