Texel blijft schilder Toon de Haas inspireren perez Texelse clubs treffen elkaar in voetbalbeker TEXELSE 2 COURANT Concours hippique verder als Dag van het Paard oPIENie Landbouwdag wordt bont schouwspel E Agenda E teso texelseSJcouram DAGELIJKS TEXELS NIEUWS WW u7.texeIsecourant.nl DINSDAG 24 JULI 2007 Al woont Toon de Haas al ruim vijftig jaar in Amstelveen, Texel blijft hem boeien. Hij droomt nog geregeld van zijn geboorte-eiland en toen hij er daags voor de ope ning van zijn tentoonstellingen in Tusse de Banke en Klif ART een rondje reed, voelde hij direct weer de drang het 'oude' landschap op doek vast te leggen. Dat hij dat inmiddels al honderden keren heeft gedaan, speelt geen rol. 'Die inspiratie blijft. Ik was blij dat ik mijn spullen niet bij me had, want mijn vingers begonnen te jeuken.' Zijn geboorte-eiland ligt de in 1929 in Oosterend ter wereld gekomen De Haas nog steeds na aan het hart. Dat is vooral te zien in Tusse de Banke, waar zestien Texelse landschappen op indrukwekkend formaat hangen. Ze zijn van recente datum, gemaakt tussen 2002 en 2007, en ademen een grote lief de voor het oude land, of het nu Westergeest. Bargen, Zuid-Haffel of het Hoge Achterom in Den Hoorn betreft. 'Zo levendig, zo eigentijds en zo Texels, dat het geen andere plek kan zijn. Hoewel ze in je atelier zijn geschilderd, is het net alsof je er middenin zit', prees Nel Eelman vol bewondering in haar openings woord. Ze is een groot pleitbezorger van het werk van De Haas. Als wet houder was ze destijds verantwoor delijk voor de aankoop van enkele van zijn werken voor de gemeente lijke kunstcollectie. Eén van de grootste doeken, van 120 bij 200 centimeter, heet Green, green grass at home, naar een lied van Tom Jones. Een weemoedige titel, die doet vermoeden dat De Haas eigenlijk 'gewoon' weer op Texel zou willen wonen. Hij vertelt dat inderdaad te hebben overwo gen, op aandringen van zijn twee de vrouw, Adrie Markus, die geen (familiejband met het eiland heeft. De vrees naar het verleden te 'vluch ten' deed hem er toch van af zien. 'Weet je wat het is? De mensen die ik hier nu tegenkom, zijn de kleinkin deren van degenen met wie ik toen omging. Ik vind toch niet meer terug wat ik hier heb gehad.' Op zijn liefde voor het eiland had de beslissing geen invloed. Bij een wandeling vlak voor een dreigende regenbui liet hij zich van de week nog imponeren door 'die prachtige luchten' en realiseerde hij zich: 'Wat zou je nog in het buitenland zoe ken?' Wel geeft hij toe ook buiten Texel te kunnen genieten. Vooral de schoonheid van Ierland heeft hem aangegrepen. 'Als ik droom van Texel, lopen de beelden van Texel en Ierland door elkaar. Niet zo vreemd, want het landschap bij Westergeest lijkt behoorlijk veel op Ierland.' Geeft de tentoonstelling in Tusse de Banke vooral een beeld van zijn gave als landschapsschilder, in Galerie Klif ART zijn ook de andere facetten van het werk van De Haas te bewonderen. Voorbeelden zijn bloemstillevens in aquarel en olie verf. Ook hangen er twee zelfpor tretten en diverse abstracte werken, naast tekeningen in Oostindische inkt van Amsterdamse stadsgezich ten uit 1963 en 1964. Het oudste Toon de Haas poseert voor één van zijn Texelse werken in Tusse de Banke. werk dateert van 1952 en demon streert dat De Haas toen al een veelzijdig kunstenaar was. Anno 2007 is de in binnen- en buiten land geroemde De Haas nog lang niet uitgeschilderd. Daarvan getui gen niet alleen zijn recente Texelse werken, maar ook de maar liefst 144 portretten van inwoners van Amstelveen die (met tussenpozen van een week) werden gepubliceerd in het Amstelveens Nieuwsblad. Het initiatief voor beide tentoonstel lingen werd genomen door gale riehouder Herman Bakker van Klif ART, nadat hij vorig jaar een grote expositie met alleen Texels werk in Hoofddorp had gezien. 'Het zou toch te gek zijn als dit niet op Texel kon worden ten toon gesteld. Dat vond Toon eigenlijk ook. Hij dacht dat er wel een schuur in Oosterend was waar hij wat schilderijen zou kunnen ophangen. Maar dat vond ik toch niet zo'n goed idee. Zijn werk verdient een mooie plek.' De tentoonstelling in Tusse de Ban ke loopt nog tot 1 augustus en is dagelijks van 11.00 tot 17.00 uur te bezoeken. Het werk in Klif ART is nog drie weken langer te bewonde ren. De Hoornder galerie is op don derdag, vrijdag, zaterdag en zondag open van 13.30 tot 17.30 uur. Joop Rommets 'Muziekfeest' bij de jachthaven De jachthaven bij Oudeschild vormt woensdag 1 augustus de achtergrond voor het TROS-tele- vïsieprogramma Muziekfeest op het Strand. De opnamen worden vrijdag 3 en vrijdag 10 augustus uitgezonden via Nederland 1. Muziekfeest op het Strand wordt gedurende de zomer vanaf verschil lende stranden in Nederland uitge zonden. Bezoekers en kijkers wor den daarbij vergast op optredens van (internationaal bekende Nederlandse artiesten en surpriseacts. Het pro gramma wordt gepresenteerd door Belle Perez. Op Texel vinden optre dens plaats van Franklin en Maxine, Wolter Kroes, Djumbo, Belle Perez, Toegangsprijs Mandala tekenen Per abuis is er een verkeerde toegangs prijs voor het concert van The Black Sea Don Cossacks in de krant ver schenen. Kaarten kosten €15,- en zijn verkrijgbaar bij de VW en bij de Music Store in de Weverstraat. Het concert begint vrijdagavond om 20.00 uur in de hervormde kerk van Den Burg. Marianne Weber, Francesco Palmeri, Lucas en Gea, Thomas Berge, Nick en Simon, Corry Konings, Jan Kei zer, De Havenzangers, Willem Mulder. Quincy, Chantal en Peter Beense. Het podium is opgesteld naast de ingang van De Compagnie. Het evenement begint om 14.00 uur met repetities en soundcheck, de opnamen duren van 18.00 tot 23.00 uur. Publiek heeft gratis toegang. Betty Nijenhuis uit Den Haag geeft van maandag 30 juli tot en met vrijdag 3 augustus een cursus man dala tekenen en schilderen in De Strooppot aan de Kogerweg nabij Den Burg. De cursus wordt gegeven op maan dag van 14.00 tot 17.00 uur, op de overige dagen van 10.00 tot 13.00 uur. Deelname kost €100,- of €20,- per dagdeel. Deelnemers dienen zelf een potlood en pas ser, gum, kleurpotloden, liniaal en een schetsboek mee te nemen. Voor informatie en aanmeldingen: Betty Nijenhuis, tel. 070-3678739 (na 29 juli: 06-49726269), e-mail: bettynijenhuis@casema.nl Sing-alongs in De Koog In Talk of the Town in De Koog wordt elke dag na het diner een sing-along gehouden, waarbij medewerking wordt verleend door verschillende pianisten met zang kwaliteiten. Zij spelen op de vleugel bekend Nederlandstalig repertoire, waarbij het publiek wordt uitge nodigd mee te zingen. Door het gebruik van draadloze microfoons biedt het personeel de aanwezigen de mogelijkheid vanaf hun tafeltje of de bar mee te zingen. Sing-alongs zijn in Duitsland en Engeland bijzonder populair. Danny en Eveline Verswijveren van Talk of the Town hopen met hun initiatief op deze populariteit in te spelen. Met naast concoursrijden ook dressuur, springen en diverse spel- en shownummers krijgt het concours hippique dit jaar een bredere opzet. Om dat te onder strepen gaat het zondag 29 juli bij manege Akenburg te houden evenement verder onder de naam Dag van het Paard. Reden voor de koerswijziging is de teruglopende animo voor het con coursrijden, dat voorheen de hoofd moot van het programma vormde. 'Die tak van de paardensport heeft last van vergrijzing. Dat heeft ook te maken met het werk en de trai ning die concoursrijden vraagt, nog meer dan andere onderdelen van de sport', vertelt Greet van der Spruyt, voorzitter .van de organiserende vereniging Tussen Wad en Duin. 'Bovendien is een concourspaard nogal duur in het onderhoud. Volop in training eet hij gemiddeld acht kilo brokken per dag, een tuigpaard twee.' Om tot een bredere opzet van het hippische evenement te komen, is nadrukkelijker dan voorheen de •samenwerking gezocht met pony club De Kleppertjes en rijvereniging De Waddenruiters. Samen voeren de drie verenigingen bijvoorbeeld het toneelstuk De Tovenaar van Oz op. Het belooft een bijzondere voor stelling te worden, al was het maar omdat de acteurs drie dagen eerder op de Landbouwdag hun zenuwen van zich af hebben kunnen spelen in de première. Een aandachtstrek ker is ook de show die Annemarie en Eva van der Linde verzorgen. Beiden hebben het niveau ZZ in de dressuur bereikt. Andere onderde len zijn onder meer Speel uw spel, waarbij het aankomt op vaardigheid en snelheid, springwedstrijden voor pony's en een wedstrijd met bonte paarden, een soort waarvoor eer der geen rubriek bestond, zodat ze altijd buiten de boot vielen. Naast alle paardensport is er ook ruimte voor ander vertier. Zo geeft een per cussieband een swingend optreden en laten boogschutters een staaltje van hun kunnen zien. Ondanks alle veranderingen is de strijd om de Zilveren Zweep, in de open klasse, één van de hoogte punten van de dag. Het kleinood werd vorig jaar gewonnen door rou tinier Henk Spigt. Het ziet er naar uit dat hij het niet gemakkelijk zal krijgen zijn zege te prolongeren. Hij krijgt te maken met diverse sterke rivalen, onder wie de steeds beter rijdende Natasja Garritsen. De Dag van het Paard, gedragen door tientallen vrijwilligers, wordt aan elkaar gepraat door speaker Henk Heetveld. Juryleden zijn Jaap Prins en Riet Huitema. Het eve nement duurt van 12.30 tot circa 17.00 uur. De entree bedraagt €2,-; kinderen tot 16 jaar hebben gratis toegang. Ter bestrijding van de kos ten wordt een verloting met fraaie prijzen gehouden. Met de degradatie van SV De Koog naar de zesde klasse, waar in ook SV Oosterend en ZDH uit komen, staat voor het komend voetbalseizoen weer een groot aantal Texelse voetbalderby's op het programma. De eerste wordt op zondag 2 september gespeeld, wanneer ZDH in de eerste ronde SV Oosterend treft. Maar ook voor de districtsbeker worden de nodige derby's gespeeld. Waarschijnlijk voor het eerst in de geschiedenis heeft de KNVB de eer ste elftallen van alle Texelse clubs in dezelfde poule ingedeeld, zodat Texel'94, ZDH, Oosterend en De Koog elkaar al in augustus treffen. Het exacte programma is nog niet bekend. De website van de KNVB vermeldt dat er wordt gespeeld in het weekeinde van 18 en 19 augus tus, midweeks op 21, 22 of 23 augustus en ten slotte op 25 of 26 augustus. Dat vereist een grondige voorberei ding. Uit de kampen van Texel'94 en ZDH komt het bericht dat deze week de eerste training wordt gehouden. Texel'94 komt donderdagavond bij elkaar, ZDH vrijdagavond. ZDH beleeft de eerste krachtsme ting maandag 6 augustus, wanneer de profs van Excelsior op bezoek komen. Missing (wo)man Zaterdag naar de vliegshow in Eierland geweest. Met verbazing en verwondering staan kijken naar de indrukwekkende verrichtin gen van het stuntteam The Royal Jordanian Falcons, het Breitling Jet Team en vele andere. Het was geweldig. Na gedane ver richtingen kwamen de vliegtuigen nog eenmaal over met een laatste groet aan het publiek en verdwe nen dan in de verte. En iedere keer weer, wanneer ik ze nakeek, rolden mij de tranen over de wan gen en stond ik met een brok in mijn keel. Verdorie meid, wat is er met jou?, vroeg ik me af. Je jankt toch niet om zo'n vliegtuig? Nee, realiseerde ik mij na even naden ken, niet om dat vliegtuig Maar om die stip in de lucht, die vager en vager wordt totdat hij niet meer is te zien. Om het onherroepelijke van het vertrek. Zó nog druk in de weer, bewondering oogstend en dan ineens weg, zonder terug te keren. Als een mensenleven, dacht ik. Je maakt iemand van dichtbij mee, hij/zij is een deel van je leven en dan opeens, soms zonder dat je het aan ziet komen, is diegene er niet meer. Voorgoed vertrokken. Een leegte achterla tend, die je op bepaalde momen ten met weemoed vervult. Weg gevlogen uit de formatie. Missing (wo)man. Pien Verberg en routinier Henk Spigt in de Limiet Klasse 1. Bijzonder belooft ook het sprookje te worden dat ponyclub De Kleppertjes, rijvereniging De Waden- ruiters en menvereniging Tussen Wad en Duin zulien opvoeren. Met in totaal 24 paarden en pony's brengen zij het verhaal van De Tovenaar van Oz, ook wel bekend als The Wiz, tot leven. Leden van hondenvereniging DOS doen pakwerk en de Oude Trekker en Motoren Vereniging presenteert nostalgische en gloednieuwe werk tuigen. Hoge verwachtingen heeft de organisatie ook van de Frisbeema- niacs, een showteam met paarden en honden, die met hoge snelheden kunstjes met frisbees doen. In tegen stelling tot vorig jaar, toen het er te droog voor was, ziet het er naar uit dat er ook een spectaculair nummer met vuur te bewonderen zal zijn. Buiten de keuringen en het concours biedt de Landbouwdag nog meer. Zo verzorgt Hoornder Harry Bakker de hele dag demonstraties schapen scheren, geeft hoedsmid Kees van Bijnen uitleg over zijn werk, is er een grote kramenmarkt met meer dan vijf tig standhouders en kunnen kinderen zich vermaken op luchtkussens, een klimtoren, een draaimolen en andere attracties. In de tent serveren vrijwil ligers van muziekvereniging DEK en sportvereniging ZDH een hapje en een drankje. Het evenement duurt tot circa 17.00 uur. De Landbouwdag wordt gehouden op een terrein aan de Kleiweg, eigendom van de familie Veeger. De entree bedraagt €3,50. Dankzij de steun van diverse spon sors hebben kinderen tot 12 jaar nog steeds gratis toegang. De terugkeer van de koeienkeurin- gen springt het meest in het oog, maar de 23ste Landbouwdag biedt nog veel meer. Van het scheren van schapen tot een toneelstuk met pony's en paarden en van de verkiezing van het beste lamskar- kas tot een show met honden en frisbees: het donderdag 26 juli te houden evenement belooft bijzon der afwisselend te worden. Vanaf het moment dat TESO-directeur Rob Wortel even voor half elf de offi ciële opening verricht, ontvouwt zich een bont schouwspel. De ochtend staat vooral in het teken van diverse keuringen. De grootste aandacht strekker vormen de koeienkeuringen, die voor het eerst sinds drie jaar weer worden gehouden. Tot vreugde van de organisatie hebben vijftien melk veehouders hun medewerking toege zegd. Zij brengen samen zo'n vijftig koeien in. Helaas valt de deelname van de schapenfokkers wat tegen. Het ziet er naar uit dat zeven fokkers acte de présence geven. Dat is er één minder dan vorig jaar, toen er twee op het laatste moment afzegden. De wat tegenvallende animo houdt verband met de grote Landbouwtentoon stelling die anderhalf week later in Opmeer wordt gehouden. Meedoen aan beide evenementen zit er voor de fokkers niet in, omdat de overheid om veterinaire redenen heeft bepaald dat een bednjf na een dergelijk evene ment 21 dagen 'op slot' gaat. 'Maar we zijn hartstikke blij met de boeren die voor ons hebben gekozen. En dat geldt uiteraard ook voor de deelne mers aan de fjordenkeuringen', ver telt Leen Bouthoorn, bestuurslid van de organiserende stichting Hoomder Donderdagen. Naast de keuringen zijn er 's ochtends tentoonstellingen met konijnen, kippen en eenden van kleindierensportvereniging Kotex, die haar 65ste verjaardag viert. Op Eigen Wieken laat diverse tropische vogels en parkieten zien. Manuela Bakker en Joop Noom van de Texelse afdeling van de NH Geitenvereniging presen teren het neusje van de zalm op het gebied van bonte en witte geiten en Toggenburgers. Van een heel andere orde is de karkassenwedstrijd. Leve ranciers van slagerij Goënga zijn uitge nodigd een slachtlam aan te leveren. Dat wordt eerst door de gezond heidsdienst levend gekeurd, daarna geslacht, gewogen en gekeurd in de slachtplaats in Oudeschild. Vervol gens beoordelen de heren Goënga en Stoop het karkas op onder meer bevleesdheid, njpheid en het been- dergestel. Het beste lam wordt aan gekocht door Culinaire Verwennerij Bij Jef in Den Hoorn. Slagerij Goënga verwerkt de overige inzendingen tot uiteenlopende lamsvleesproducten. Rond 11.20 uur begint een divers programma van wedstrijden en demonstraties, samengevat onder de noemer concours. De liefhebbers van hippische sport komen aan hun trekken met onder meer de activitei ten van de Streekvereniging Eigena ren en Rijders van Tuigpaarden. Er zijn diverse onderdelen, waaronder een show tandem rijden, waarbij een tweetal paarden voor elkaar voor een wagen wordt gespannen. Er doen twee Texelaars mee: Natasja Gar ritsen bij de wedstnjd voor dames Een uitgebreide agenda staat ook in de gratis Vakantiekrant, die iedere vrijdag verschijnt, en op de website www.texelsecourant.nl. Dinsdag 24 juli: In het kerkje van Den Hoorn begint om 20.15 uur een concert van baroken- semble Ferroforte. bestaand uit Yntske Zijlstra (mezzosopraan), Jan Pieter van Eijkelenborg (blokfluit), Marjolein Harms (blokfluit), Simon Overtoom (barokcello) en Pieter Rijnja (orgel en klavecimbel). De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden. In Cinema Texel draaien de volgende films: Harry Potter en de Orde van de Phoenix (aanvang 10.45,18.30 en 21.30 uur). Die Hard 4.0 (11.00 uur). Transfor mers (21.45 uur), Shrek de Derde (14.00 en 16.15 uur). Zoop in Zuid-Amerika (13.45 en 16.00 uur) en Anche Libero Va Bene (19.30 uur). In De Kiekendief op vakantiepark De Krim draait Mr. Bean's Holiday (23.00 uur). Woensdag 25 juli: Om te vieren dat de zeehondenopvang 55 jaar bestaat, wordt in Ecomare van 9.00 tot 17 00 uur een zeehondeneve nement gehouden. Kinderen die met een zeehondenknuffel komen, hebben gratis toegang. Er worden verschillende activiteiten ontplooid, met onder meer een rondleiding achter de schermen van de opvang en poppenkast. In café De Rog in De Cocksdorp treedt vanaf 18.00 uur de band Deeper Shade op. De toegang is gratis. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 19.30 uur een open bridge- drive. Voor opgave en inlichtingen: J. Vaillant, tel. 329060 of 06-53492321. In Cinema Texel draaien de volgende films: Harry Potter en de Orde van de Phoenix (aanvang 10.45, 18.30 en 21.30 uur), Die Hard 4.0 (21.45 uur), Transfor mers (19.00 uur), Ratatouille (13.30 uur), Shrek de Derde (11.00 en 16.15 uur). Zoop in Zuid-Amerika (13.45 en 16.00 uur). In De Kiekendief op vakantiepark De Krim draaien Pirates of the Caribbean: At world's end (21.30 uur), Shrek onder titeld (14.00 uur) en Shrek in het Duits (16.15 uur).. Donderdag 26 juli: TESO-directeur Rob Wortel opent in Den Hoorn even voor 10.30 uur de 23ste Landbouwdag. Met tot 17.00 uur een gevarieerd programma met keuringen, wedstrijden, demonstraties en een grote kramenmarkt. Toegang €3,50; kinderen tot twaalf jaar mogen gratis naar bin- Ten bate van het orgelfonds verkoopt vrouwenvereniging De Kaarsvlam van 11.00 tot 17.00 uur zelfgemaakte kleding in de hervormde kerk van De Cocks dorp. Op het strand bij paal 17 kunnen kin deren van 3 tot 10 jaar tussen 14.00 en 16.00 uur werken aan een groot schilderij. In De Witte Engel, Wezenland 1 in Den Burg, wordt van 14.00 tot 16.00 uur een workshop schaapjes wikkelen gehou den. Deelname is gratis. Het televisieprogramma 'Klootwijk aan Zee' besteedt vanaf 21.25 uur op Neder land 2 aandacht aan de Waddengarnaal van de TX25 van de familie Blom. In Cinema Texel draaien de volger® films: Harry Potter 5 (10.45,18.30,21T. uur); Zoop in Zuid-Amerika (11.00,13.45 16.00 uur); Shrek de Derde (14.00,1615 uur); Pirates; At world's End (18.45 uur) Die Hard 4.0 (22.00 uur). Vrijdag 27 juli: Bij de IJsdijk in Oudeschild begint om 19.00 uur een oefentijdrit, speciaal bedoeld voor Texelaars die op 1 sep tember meedoen aan de strijd om os bedrijvenbokaal. Ook andere wielrenners zijn welkom. Deelname is gratis Mee informatie staat op de website ww* wvtexel.nl. Op het strand bij paal 20 begint om 19.30 uur een demonstratie van de rei dingmaatschappijen KNRM en KNBRD. Om 19.30 uur begint in Oosterend eer, wedstrijd om het Texels kampioerisch$ nngsteken. In de hervormde kerk van Den Bur; begint om 20.00 uur een concert van de Black Sea Don Cossacks, een dubbel mannenkwartet uit Rusland. Op het pro gramma staat muziek uit de Russisch- orthodoxe kerk en Russische volksmu ziek. Toegang €7,50. In theater Klif 12 in Den Hoorn begrt om 20.30 uur een voorstelling van Per Ankerman. Entree €12.-. Diner vooraf is mogefji Reserveren kan via tel. 319633 en e-ma info@klif12.nl. In Cinema Texel draaien de volgends films: Harry Potter 5 (10.45,18.30,21.30 uur); Die Hard 4.0 (11.00, 22.00 uur); Zoop in Zuid-Amerika (13.45,16.00 uur) Shrek de Derde (14.00, 16.15 uur); Pira tes; At world's End (18.45 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Kt draaien Ocean's 13 (19 00 uur); Shrek The Third (14.00 uur); Transformers Deutscher Sprache (16.15 uur); Trans formers (21.30 uur). Om de drukte de baas te kunnen z» TESO af en toe een extra boot in. Dz gebeurt vrijdag van 9.30 tot 16.00 tu en zaterdag van 8.30 tot 15.00 uur ToC moeten automobilisten rekening houör met wachttijden. Vrijdag moet op Teie tussen 9.00 en 12.00 uur en in Den Ne der tussen 10.00 en 15.00 uur mog# een half uur worden gewacht. Hetzelfe is zaterdag in Den Helder het geval tus sen 9.00 en 14.00 uur. Maandag kanrte wachttijd in Den Helder tussen 11.00 ei 12.00 uur oplopen tot een uur. Vrijdaj zijn de afvaarten van 10.00 uur van? Den Helder en 13.30 uur vanaf Tew uitsluitend bestemd voor het venw van gevaarlijke stoffen. Meer informs1 over de veerdienst is te verkrijgen va a 369600 of website www.teso.nl. Hoogwater te Oudeschild Di. 24 02.30 en 15.05 u. Wo. 25 03.50 en 16.20 u. Do. 26 05.26 en 17.40 u. Vr. 27 06.40 en 19.00 u. Za. 28 08.06 en 20.16 u. Zo. 29 08.55 en 21.15 u. Ma. 30 09.40 en 22.16 u. Di. 31 10.15 en 22.45 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 29 Juli op om 5.53 en gaat onder om 21.41 uur. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Buig Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Stiana Sibon Telefoon 06 - 22 21 16 62 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-rnail info@lenr.nl 0e Rcgolen voor hel Ad vertentlowozen word! Of uw v«» kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2007: Per half |aar €36,45 34,85 Per iaar €71,10 68.95 (au» Bij verzending naar het buitenland zijn |W- tokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken vo afloop van de abonnementsperiode Parkeerbelasting i^at ik zekert wou... Texel is een belasting rijker geworden, die alleen voor de bewoners van de Julianastraat, Dnjverstraat, Thijsselaan, Wilhelminalaan en Binsbergenstaat geldt. Wij betalen nu €17,50 voor een parkeerkaart die uiteindelijk totaal nut teloos blijkt te zijn en alleen in de eigen straat is te gebruiken. De intentie was goed. De straten stonden vol auto's van toeristen en Texelaars die in Den Burg werken en de bewoners konden hun auto nauwelijks kwijt. Maar nu staan de straten nog steeds vol met auto's die er niet mogen parkeren en het lijkt er niet op dat de gemeente de parkeerwachters deze straten vaker laat controleren. Ik heb de gemeente al meerdere rrialen benaderd met het feit dat ik mijn auto niet kan parkeren en ook niet naar een andere straat mag uitwijken. Dat was vroeger geen probleem. Dan parkeerde je je 3" in een andere straat. Maar nu dat nog alleen buiten het centnf Daar hadden ze nog niet aan geda* maar: 'We gaan dit bespreken? u wordt daarover nog teruggeb^ Nooit iets van gehoord natuurlijk. V» bewoners willen hun geld terug t* kan ik wel begrijpen na zo'n lts mislukte actie van een ambtenaars absoluut geen idee heeft dat dit werkt met regelmatige controle cd de parkeerwachters. Maar voer a gemeente is het weer een leuk cp£ mijntje. B.A. Julianastrs? DenB.' J

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2