Q O OQ q PlfS| Ia '-'Ir -I 7 en vernieuwingen verslaggever Circus eert traditie HELP EEN PAPOEA NAAR SCHOOL! Boerenkapel vermaakt bootreizigers 'Rrrecht Vooruit' in Klif 12 'De fanfare op sterven na dood?' Inland Empire: lelijk gefilmd maar fascinerend Film Agenda teso TEXELSE 2 COURANT DAGELIJKS TEXELS NIEUWS u7u;u;.texeIsecourant.nl Circus Althoff, dat al een paar keer eerder op Texel optrad, bestaat uit een bont gezelschap artiesten, afkomstig uit de hele wereld. Een Keniaanse acrobatengroep heeft de eer met een opzwepende act het hooggeëerde publiek in de juiste stemming te brengen. Andere acro batiek, maar dan in de nok van de tent, wordt verzorgd door de uit Tsjechië afkomstige groep LaGro- nis. Alberto Althoff - die in voor gaande jaren de aandacht trok met een act met koeien - belooft ditmaal 'een unieke vrijheidsdressuur' met vier Zwitserse ossen. Ook is hij te zien in nummers met paarden en kamelen.- De clowns nemen eveneens een belangrijke plek in. De Nederlandse Jenny van Meggelen en haar Itali- Stichting Nieuw-Guinea Pelikaanweg 75,1796 NP De Koog Rabobank 36 25.91.040 Postbank 109 410 Bijzonder vermaak aan boord van doen dat twee keer per jaar, net als met TESO, die als tegenprestatie veerboot Dokter Wagemaker, waar het orkest van Excelsior. Muziek- financieel bijdraagt aan het culturele de Boerenkapel vrijdagavond een verenigingen KTF en Exelsior heb- leven op Texel, optreden verzorgde. De muzikanten ben hierover afspraken gemaakt <foiog TEXEL In eerdere shows keek hij vaak terug op gemiste kansen en mij merde hij over het verleden. Maar dat is voorbij. In Rrrrecht Vooruit gaat Robbert Jan Proos volgens eigen zeggen 'als een intercity maar één kant op en dat is kei hard recht vooruit'. De voorstel ling is vrijdag 3 augustus te zien in theater Klif 12 in Den Hoorn. Het publiek wordt bij Proos een avond lang 'meegezogen'. 'Sp/ce up your life en stap in deze emo tionele rollercoaster', daagt hij uit. De cabaretier dicht, zingt, danst en persifleert in een snel schakelende collage van scènes over 'het echte leven'. Rrrecht Vooruit is het vervolg op het compilatieprogramma Alles is te veel, dat Proos vorig seizoen met veel succes op de planken bracht. Eerder, in 2005, was hij runner up bij de Holland Casino Podiumprijs. In oktober 2006 won hij de jury- en de publieksprijs bij het Amsterdams Studenten Cabaret Festival. Het optreden begint om 20.30 uur. Een entreebewijs kost €12,-. Een diner vooraf is mogelijk, reserveren in dat geval gewenst. Robbert Jan Proos. Sopraan en harp in kerk Oosterend In de Maartenskerk in Ooste rend begint dinsdag om 20.15 uur een concert van Gaby de Goede (sopraan) en Colet Nierop (harp). Op het programma staan werken van onder anderen Purcell, Schu mann, Brahms, Watkins, Satie, Britten en Röntgen. De toegang is gratis, na afloop wordt een inza meling gehouden. Gaby de Goede studeerde zang bij Rita Dams en Diana Forlano aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Tijdens haar studie volgde zij masterclasses bij Diana Forlano, Barbara Pierson en Phyllis Bryn-Jul- son in Gregynog en aan de Britten- Piers School in Aldebrough. Ook was ze actief in de operaklas van het conservatorium. Na haar begon zij een praktijk als zangpedagoog in Den Helder. Met begeleider Debo rah Pardy treedt zij veelvuldig op als solist in liedrecitals, cantates en met koren en geeft masterclasses. Zij vormt een vast duo met harpiste Colet Nierop. Colet Nierop studeerde aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Zij volgde daar de middel bare school en kreeg les van Mapje Sewing-Keereweer. Tijdens haar HBO-opleiding kreeg ze les van onder meer Edward Witsenburg en Ernestine Stoop. In 2001 behaalde zij de diploma's Uitvoerend Musi cus en Theater Musicus. Ze volgde masterclasses bij Tania Tauer, Isa- belle Moretti, Susann McDonald, Catherine Michel en Park Stickney en speelt met haar ensembles zeer succesvol in binnen- en buiten land. Ook houdt zij zich bezig met muziektheater, speelt in orkesten en heeft een eigen lespraktijk. Naast haar optredens met Gaby de Goede is ze samen met zanger /percus sionist Eddie Conard een geziene gast bij zakelijke evenementen. Zij speelt klassiek, licht klassiek, Ierse volksmuziek, modern en jazz. Bayou Mosquitos in De Worsteltent In de Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen vindt zondag een optre den plaats van cajunband Bayou Mosquitos. De band, bestaande uit Evert Willemstijn (bas, zang), Abel de Lange (gitaar, zang), Rik Verhorst (accordeon, gitaar, zang) en Chris Langerhorstt (drums, zang), brengt een mengeling van cajun, texmex en zydeco. Als het weer het toelaat, vindt het optreden buiten in de tuin plaats. Het optreden begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. Gerda Rijneker in Burgwal 37 Voor de derde keer exposeert Gerda Rijneker bestaand en nieuw werk in koffiecafé Burgwal 37 in Den Burg. Rij neker, die sinds 1998 op Texel woont, werkt veel met acrylverf. Vogels, schelpen, schapen en schaakstukken zijn haar lievelingsonderwerpen. De expositie duurt tot eind augustus. 'Onder leiding van kapelmeester Koen marcheert de dorpsfanfare op het dorpsplein en rond de kerk. Terug in het repetitielokaal ziet de kapelmeester zijn kans schoon en hij probeert de leden en het publiek te veroveren met een nieuwe koers. Hij heeft zelfs al een heel modern stuk gecom poneerd. Het plotselinge opdui ken van Teun, de oude dirigent, is een tegenvaller. Teun staat voor traditie en voor muziek die ont roert. Wat volgt is een conflict over ambities, kwaliteit en waar den. Generaties vliegen elkaar in de haren. Opeens wankelt het fundament van de dorpsfanfare, na jaren...' Zo luidt de aankondiging van de voorstelling Fanfare De Wetering van TAMAR Muziektheater uit Amster dam. De voorstelling is onderdeel van het reizend theaterfestival De Karavaan, dat vrijdag 3 en zaterdag 4 augustus Den Burg aandoet. De professionele acteurs van TAMAR spelen in de voorstelling samen met plaatselijke korpsen, in Den Burg met KTF. Het verhaal is geschreven door Jaap Dercksen, naar een idee van Anita van Soest, die ook de regie voert. Spelers zijn Liesbeth van Apeldoorn, Peter Reijn, Arthur Boni, Marcel Schouwstra, Salomé Nobel en Willem van Dinteren. De voorstelling, die ongeveer twee uur duurt, begint op de Groeneplaats in Den Burg en eindigt in het repetitie lokaal van KTF aan de Emmalaan. Zowel vrijdag als zaterdag begint de voorstelling om 19.30 uur. De overige voorstellingen, die een half uur tot een uur duren, vin den allemaal plaats op vrijdag. De meeste voorstellingen zijn tweemaal te zien. Het programma luidt als volgt: Fanfare Electrique met Fan fare Electrique (14.00 en 20.30 uur); Theatergroep Winterberg met Harrie Harses duikt in de bladen (14.45 en 16.00 uur); Cirq'ulation Locale met Happy 4 Nothing (15.00 tot 21.00 uur); Ozstar Airlines met Come fly with us (15.30 en 20.00 uur); Lea ping Loonies (16.15 en 19.30 uur); Little Feet Theater met Gone with the feet (19.00 uur). 'Lynch' vaagste, langste, lelijkst gefilmde en meest vervreemden de film, maar daarom niet minder fascinerend of verrassend', schreef een recensent over Inland Empire. de film die dinsdag en woensdag in Cinema Texel draait in de serie De Volkskrant-filmavonden. Hoofd persoon is actrice Nikki Grace, op het oog een deftige dame met een villa in Beverly Hills. Zodra de opna men van een nieuwe klus beginnen, zakt die fagade echter. Ze raakt binnen de kortste keren verdwaald in een wereld waarin wraakzucht, jaloezie en lusten de boventoon voeren. In dit universum stuit de actrice op een malle buurvrouw, Poolse maffiosi en reuzekonijnen in een sitcom-decor - om een paar van de vele personages te noemen. Regisseur David Lynch maakte vol gens een criticus 'een imponerende en radicale film. die in zijn oeuvre een plek vindt naast Eraserhead en Lost Highway'. De recensent van de openingszin van dit artikel schreef: 'Inland Empire is niet aan iedereen besteed. Sommigen zullen het een oersaaie, véél te lange zit vinden zonder inhoud. Zij die niks konden met de surrealistischere kant van Lynch' werk, kunnen deze film beter links laten liggen. Anderen zullen er met volle teugen van genieten, de film in hun onderbewustzijn laten nestelen en willen dansen van geluk tijdens de fantastische aftiteling.' Het grootste deel van het program ma bij Cinema Texel is geprolon geerd. De Nederlands gesproken Disney-film Ratatouille gaat over Remy, een gepassioneerd ratje, dat ervan droomt een grote Franse chef-kok te worden. Hij is vastbe sloten, zelfs tegen de wil van zijn familie in. Ook de wetenschap dat koks bepaald niet gecharmeerd zijn van ratten, kan Remy niet stoppen. In Zoop in Zuid-Amerika vliegen de Rangers naar Zuid-Amerika, waar een zeldzame vlindersoort door bosbranden dreigt uit te sterven. Ze moeten de cocons opsporen en ergens anders uitzetten voordat deze uitkomen. De opdracht blijkt lastiger dan gedacht. In Die Hard 4.0, met Bruce Willis, Justin Long en Timothy Olyphant in de hoofdrollen, krijgt politieagent John McClane opdracht de jonge hacker Matt Farrell op te halen. Dat lijkt een routineklus, maar als de tweede in Farrells appartement ineens worden aangevallen, blijkt er veel meer aan de hand. Ze ontdek ken dat Thomas Gabriel een plan heeft bedacht om het computersy steem en de technische structuur waarop de Amerikaanse economie drijft te saboteren. Het is aan de ruige en grof gebekte McClane de taak dit levensgevaarlijke plan te verijdelen. Ook nog een weekje te zien zijn Harry Potter, de tekenfilm Trans formers, de actiefilm Pirates of the Caribbean: At world's end, en het derde deel van Shrek. Iedere maan dag vertoont de bioscoop een sneak preview, een film die officieel nog niet uit is en waarvan de titel tot het laatste moment geheim blijft. Ook bioscoop De Kiekendief, op vakantiepark De Krim, vertoont geregeld films. Te zien zijn Shrek (in de ondertitelde en de Duitse versie) en Ocean's Thirteen. Een volledig overzicht staat in de agenda van deze krant en op de website www. texelsecourant.nl. Een uitgebreide agenda staat ook in de gratis Vakantiekrant, die iedere vrijdag verschijnt, en op de website www.texelsecourant.nl. Vrijdag 27 juli: Bij de IJsdijk in Oudeschild begint om 19.00 uur een oefentijdrit, speciaal bedoeld voor Texelaars die op 1 sep tember meedoen aan de strijd om de bedrijvenbokaal. Ook andere wielren ners zijn welkom. Deelname is gratis Meer informatie staat op de website www.wvtexel.nl. Op het strand bij paal 20 begint om 19.30 uur een demonstratie van de reddingmaatschappijen KNRM en KNBRD. Om 19.30 uur begint in Oosterend een wedstrijd om het Texels kampioen schap ringsteken. Bij Stayokay in Den Burg begint om 20.00 uur een workshop tangodansen. Deelname kost €10,-. Vanaf 21.00 is er een 'salon'. Voor meer informatie: www.texeltango.nl. In de hervormde kerk van Den Burg begint om 20.00 uur een concert van de Black Sea Don Cossacks, een dubbel mannenkwartet uit Rusland. Op het programma staat muziek uit de Russisch-orthodoxe kerk en Rus sische volksmuziek. Toegang €7,50. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een voorstelling van Pien Ankerman. Entree €12,-. Diner vooraf is mogelijk. Reserveren kan via tel. 319633 en e- mail info@klif12.nl. In Cinema Texel draaien de volgende films: Harry Potter 5 (10.45, 18.30, 21.30 uur); Die Hard 4.0 (11.00, 22.00 uur); Zoop in Zuid-Amerika (13.45, 16.00 uur); Shrek de Derde (14.00, 16.15 uur); Pirates; At world's End (18.45 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draaien Ocean's 13 (19.00 uur); Shrek The Third (14.00 uur); Transformers in Duitse versie (16.15 uur); Transfor mers (21.30 uur). Zaterdag 28 juli: Op de banen bij het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint vandaag het jaarlijkse recreatietennistoernooi. Op de haven van Oudeschild, tegen over De Kombuis begint om 19.30 uur een zomeravondconcert van het Oudeschilder Visserskoor. Bij slecht weer wordt in de nettenschuur van de CIV opgetreden. Luisteren kost niets. In restaurant Bosch en Zee nabij De Koog begint om 20.00 uur een darts- toernooi. Deelname is gratis. In café Het Biervat in De Koog begint om 21.00 uur een optreden van het duo Freelance. In discotheek Question Plaza in Den Burg begint om 22.00 uur een 70/80's party. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien de volgende films: Harry Potter 5 (10.45, 18.30, 21.30 uur); Zoop in Zuid-Amerika (11.00, 16.00 uur); Ratatouille (13.30 uur); Shrek de Derde (14.00, 16.15 uur); Pirates: At world's End (18.45 uur); Die Hard 4.0 (22.00 uur). Zondag 29 juli: Op het terrein van Calluna aan de Schumakersweg nabij De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur kofferbakmarkt gehouden. Een standplaats kost €7,-. De winkels in Den Burg zijn van 11.00 Hoogwater te Oudeschild Vr. 04 09.35 en 22.04 u. Za. 05 10.15 en 21.50 u. Zo. 06 10.30 en 22.15 u. Ma. 07 10.50 en 23.10 u. Di. 08 11.40 en - u. Wo. 09 00.24 en 13.00 u. Do. 10 01.34 en 14.20 u. Vr. 11 03.00 en 16.00 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 6 november op om 07.45 uur en gaat onder om 17 03 uur; vrijdag 4 november springtij. woensdag 9 november eerste kwartier. tot 15.00 uur geopend- Op De Goede Verwachting aan de Genteweg nabij Oosterend geeft Daan van Loenhout van 11.00 tot 12,30uu een cursus boerderijdier tekenen voor kinderen van 7 tot 12 jaar. Voor Info. matie: 06-52447817. Op het strand bij paal 17 kunnen kn- deren van 12.00 tot 17.00 uur springt op het Groot Smarties Springkussen Menvereniging Tussen Wad en Dur houdt van 12.30-17.00 uur bij manege Akenburg aan de Akenbuurt nabij Oer, Burg de Dag van het Paard. Er wordt een breed beeld van de hippischs wereld op het eiland getoond. Entree €2,- (kinderen tot 16 jaar gratis). Bij restaurant De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint er 14.00 uur een optreden van texmex- band The Bayon Mosquitos. De toe gang is gratis, bij goed weer vindt het optreden buiten plaats. Op het strand bij paal 17 wordt m 15.00 tot 16.30 uur dansworkshop gegeven. In café Het Biervat in De Koog begirt om 21.00 uur een optreden van hg duo Freelance. In Cinema Texel draaien de volgends films: Harry Potter 5 (10.45, 18.30 21.30 uur); Zoop in Zutd-Amenta (11.00, 16.00 uur); Ratatouille (13.30 uur); Shrek de Derde (14.00, 1615 uur); Pirates; At world's End (1845 uur); Die Hard 4.0 (22.00 uur). Maandag 30 juli: Op De Goede Verwachting aan de Genteweg nabij Oosterend geeft Daai van Loenhout van 11.00 tot 1233 uur een cursus boerderijdier tekenen. Informatie via 06-52447817. Op vakantiepark De Krim wordt van 16.00 tot 22.00 uur markt gehouden, In dorpshuis De Hof in De Koog wordt vanaf 19.30 uur een bridgednve gehouden. Deelname kost €2,50 pp. Klaverjasclub Den Burg houdt varë 20.00 uur een open klaverjasdnve r het clubgebouw van Kotex aan te Paelwerck in Den Burg. Deelname kost €3,50 per persoon. Er wordt gespeeld met vaste maat. In café De Twaalf Balcken in Den Burg wordt een 3chaaktoernooitje gchoi den. Deelname staat open voor ieder een. Aanvang 20.30 uur. In Cinema Texel draaien de volgens films: Harry Potter 5 (10.45, 18.3 21.30 uur): Die Hard 4 0 (11.00 uz Zoop in Zuid-Amerika (13.45, 16.1 uur); Shrek de Derde (14.00, 16.15 uur); Pirates; At world's End (18.45 uur); Sneak Preview (21.45 uur). In bioscoop De Kiekendief op DeKnm draaien Ocean's 13 (19.00 uur); Shrek The Third (14.00 uur); Transformers in Duitse versie (16.15 uur); Transta- mers (21.30 uur). Dinsdag 31 juli: In de Maartenskerk in Oostererc begint om 20.15 uur een concert vsi Gaby de Goede (sopraan) en Colel Nierop (harp). De toegang is gratis, ne afloop wordt een inzameling gehou- In Cinema Texel draaien de volgende films: Harry Potter 5 (10.45, 1830 21.30 uur); Die Hard 4.0 (11.00 uur Zoop in Zuid-Amerika (13.45, 16 CC uur, 18.15 uur); Shrek de Derde (14.00 16.15 uur); Inland Empire (20.30 uif In bioscoop De Kiekendief op De Knm draait Transformers (23.00 uur). Om de drukte de baas te kunnen zet TESO af en toe een extra boot «l Dat gebeurt vandaag (vrijdag) nog 16.00 uur en zaterdag van 8.30 t« 15.00 uur. Er is dan ieder half uur w afvaart, zowel vanuit Den Helder ais vanaf Texel. Toch moeten automot» listen rekening houden met wacht tijden. Zaterdag moet in Den Helder tussen 9.00 en 14.00 uur mogelijk es- half uur worden gewacht. Maandag kan de wachttijd in Den Helder tusse" 11.00 en 12.00 uur oplopen tot er uur. Meer informatie over de veer dienst is te verkrijgen via tel. 3696$ of website www.teso.nl. Bekende dansers op TexelTango TexelTango verzorgt vrijdag 27 juli opnieuw een workshop in Stayokay in Den Burg. Docenten zijn Judith en Cor, twee bekende dansers uit Amsterdam en Alkmaar. Het duo heeft veel danservaring en een bij zondere extraverte manier van dan sen. De muziek tijdens de aanslui tende salon wordt verzorgd door de Amsterdamse tango-DJ Salvatore Accardi. De workshop begint om 20.00 uur en kost €10,- per persoon. Vanaf 19.30 uur is er muziek en kan? worden 'ingedanst'. Aansluiten (rond 21.00 uur) begint de sato' Deze duurt tot laat in de avond De zomerdansavonden, waarb'j elke tweede en vierde vrijdag vanï maand bij StayOkay de Argentfs tango wordt gedanst, krijgen steec meer bekendheid. Danslustigen Amsterdam, Amersfoort. Dordretf en de laatste keer zelfs uit Oos tenrijk meldden zich tot nu toe or mee te doen. Komend najaar ga? ook een cursus voor beginners start. Meer informatie hierovers'.^ op de website www.texeltango.nl aanse echtgenoot Alan DiLello vor men samen het muzikale clowns duo DiLellos. De cascadeurgroep Blues Brothers zet met een komi sche en in razend tempo uitgevoer de acrobatenact het publiek op het verkeerde been. In de piste treedt verder de voormalig wereldkampi oen judo Youssef op. Hij gooit met zware gewichten alsof het veer tjes zijn en staat ondertussen met zijn blote voeten op glasscherven. Claudia Bremlov uit Tsjechië, na vele omzwervingen terug bij Cir cus Althoff, brengt een innovatieve voetantipode-act. Speciaal voor de voorstellingen op Texel zijn twee wereldberoemde artiesten aan de cast toegevoegd. Jongleur Freddy Ketnon presenteert een splinter nieuwe act en Ferry Torres komt met een angstaanjagend nummer waarin slangen, leguanen en kroko dillen de hoofdrol spelen. De première van Samen Spelen is donderdag 2 augustus en begint om 20.00 uur. Daarna zijn er tot en met 12 augustus dagelijks twee voorstel lingen (aanvang 15.00 en 20.00 uur); alleen op zondag is er één voorstel ling (aanvang 14.00 uur). Kaarten zijn dagelijks vanaf 11.00 uur ver krijgbaar aan de circuskassa. De Italiaan Alan DiLello vormt samen met de Nederlandse Jenny van Meggelen het muzikale clownsduo DiLellos. Omroep zoekt Welke Texelaar wil eens per week via de mobiele (beeld)telefoon het Texelse nieuws doorgeven? Die vraag is afkomstig van de makers van het programma Ik op tv, dat vanaf beging september wordt uit gezonden op TV Noord-Holland. De uitzendingen worden gemaakt in samenwerking met Endemol, dat hiervoor met zeven regionale omroepen in het land afspraken heeft. De Texelse verslaggever krijgt de beschikking over een mobieltje, waarmee hij 's avonds live in de uitzending komt om mondeling het lokale nieuws door te geven. Via de camera in de telefoon verschijnt hij daarbij gelijktijdig in beeld. Gega digden kunnen een mailtje sturen via het adres verslaggever@ikoptv. nl. VRIJDAG 27 JULI 2007 'Een boeiende combinatie van traditionele circusacts en vernieu wende interpretaties van theater, revue en circus.' Dat is volgens de eigen medewerkers de kracht van Circus Althoff, dat van donderdag 2 tot en met zondag 12 augustus in totaal zeventien keer de voor stelling Samen Spelen opvoert in de grote tent aan de Nikadel in De Koog. L.-

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2