Dorpsgezicht met reclame-uitingen Wilde Westen tijdens Eagles Summer Event Veel publiek bij optreden Visserskoor TEXELSE 2 COURANT Wat ik zeggen o PIEN ie E Agenda E teso texelse'Scourant Geknipt DAGELIJKS TEXELS NIEUWS www. texelsecourcmt. nl DINSDAG 31 JULI 2007 Beweren dat je de kerk niet meer ziet, is misschien wat overdreven. Feit is wel dat drie reclame-uitingen de aandacht afleiden van wat mis schien wel het meest gefotografeer de dorpsgezicht is. Wie zich eraan golf ondanks z'n stoere imago in de stoort, mag zich troosten dat het in winter niet wordt gespeeld, zodat twee gevallen (Dag van het Paard ook de borden wel weer zullen ver en de crossloop) om voorbijgaande dwijnen. evenementen gaat en dat boeren- (FotojoopRommewBeeidt>nnkTe»oi) Op het Eagles Summer Event waan je je deze zondag in het Wilde Westen. De open dag van paardenfokkerij Eagles Ranch op de Westerboersweg wordt alweer voor de vierde keer gehouden. Naast het bekijken van fokpaar- den en kraampjes kunnen bezoe kers ook verschillende demon straties bekijken van onder andere hazewindhonden en een Spaanse hengst. Het idee voor het Summer Event ontstond vier jaar geleden. 'Mensen stappen niet zomaar een paarden fokkerij binnen', verklaart eigena res Daniëlle Kaczor van de Eagles Ranch. 'Niet iedereen komt in aan raking met de dieren en we wilden graag laten zien hoeveel plezier je aan paarden, schapen geiten en honden kunt beleven.' De Eagles Ranch fokt painthorses, de bonte paarden die voorkwamen in het wilde westen van Amerika. De open dag wordt dan ook geheel in country and western-stijl gehouden. Bezoekers worden verwelkomd door een westerndecor met saloon deuren. Daarachter worden de hele dag demonstraties met paarden gegeven. Zo is er een show van een Spaanse hengst, zoals dat nor maal gesproken bij stierenvechten at ik zeggen Klikspaan Leuk dat de krant vrijdag een door mij gemaakte foto van omgewaaide braderiekramen plaatste. Gelukkig viel de dag niet in het water en kon de braderie gewoon doorgaan. In het artikel meldt de redactie ook dat 'iemand uit De Koog' foto's maakte van jongeren die door het slechte weer gedwongen waren naar huis te gaan. Dat was ik beslist niet. Bij de foto van de trieste aanblik van de jeugdcamping werd géén naam van de fotograaf genoemd en ook niet bij zijn (of haar) zure opmer kingen aan het adres van kam perende jongeren. Deze persoon wenste anoniem te blijven. Ik heb veel commentaar gekregen, omdat lezers ten onrechte in de veronder stelling verkeerden dat het leedver maak over de weggespoelde jeugd bij mij vandaan kwam. En dat was beslist niet het geval. Ik had juist erg met hen te doen. Velen hebben hard gewerkt om voldoende geld te heb ben om met vakantie te kunnen en het was heel triest om de jeugd ver regend. met kapot gewaaide spul len door het dorp te zien lopen op zoek naar een onderkomen. Voor hen was namelijk geen noodopvang beschikbaar. Ik heb er grote moeite mee dat dorpsgenoten zich tot de krant wenden en dan vervolgens anoniem Cursus smeden en koperbewerking In de smederij in het Cultuurhis- wensen te blijven. Laatst nodigden torisch Museum in De Waal houdt bewoners van de Ruyslaan zelfs een redacteur van de Texelse Courant uit een nachtje bij hen te logeren. Kon hij zelf meemaken hoe erg het 's nachts allemaal is. Maar hun namen moesten wel worden verdraaid. Nu stonden er weer foto's van jongeren en zure opmerkingen in, ook weer anoniem. Waarom eigenlijk? Over drijven zij de zaak soms? Als iemand iets te mopperen heeft, wees dan een vent en zet je naam erbij. Ik draai nu op voor de nare opmerkingen van de één of andere stiekemerd. Ik woon aan de Brink, dus midden in het dorp, word 's nachts ook wel eens wakker van lawaaimakende jongeren en erger me ook wel eens. Maar de overlast is maar enkele weken per jaar. Het is een nadeel van het wonen in De Koog, maar daar staan heel veel voordelen tegenover. Dat anderen zich meer ergeren dan ik is natuurlijk mogelijk, maar kom er dan eerlijk voor uit. Hoe was het ook alweer? Klikspaan, boterspaan... gereden met een jong paard, is er een schrikparcours en ponyvoetbal. Ook zijn er demonstraties van hon- De Koog. De ranch is te bezoeken. Entree is €4,-, kinderen €2,50. stichting De Zonneboom komende donderdag, vrijdag en zaterdag een smeedcursus. Mocht de cursus zijn volgeboekt dat wordt er bij voldoen de animo ook volgende week een cursus gegeven Maandag, dins dag en woensdag houdt De Zon neboom in De Wielewaal een cur sus koperbewerken. Geleerd wordt onder meer hoe schalen, kunst- en andere voorwerpen van koper wor den gemaakt. De cursustijden zijn van 10.00 tot 16.00 uur. Opgave via telefoonnummer 071-5123137 of 06-51435272. Lezing over genezing In De Lindeboom in Den Burg geeft Hugo Hasse uit Duitsland maandag 6 augustus een lezing over Konzept und Praxis des geistigen Heilens (idee en praktijk van het geestelijk genezen). De lezing wordt gegeven in het Duits of het Engels en begint om 19.30 uur. De toegang bedraagt €10,-. Ook dit jaar wordt het Eagles Summer Event gehouden. Minder lepelaars Het aantal broedende lepelaars in De Geul en de Bodekamer is dit jaar iets lager dan vorig jaar. In de Geul broeden nu 239 paren, tegen vorig jaar 259, in de Muy 29 paar (37). Het aantal broedparen is hier mee terug op het niveau van 2005 en nog steeds erg hoog. Zwemdiploma's Hoewel de weersverwachting was dat niet alleen de afzwem mende kinderen, maar ook de toeschouwers langs de kant nat zouden worden, bleef het droog toen vrijdag in zwembad Molenkoog in Den Burg 41 kin deren hun A- of B-diploma in ontvangst namen. Hiermee werd de tweede lespe riode afgesloten. Inmiddels is de derde periode van start gegaan, vrijdag 31 augustus wordt voor de laatste keer afgezwommen. In het zwembad wordt woensdag de jaarlijkse watermodeshow gehou den. Volgende week vinden voor de tweede maal OLA-waterspelen plaats. In de laatste vakantieweek wordt nog het Texels kampioen schap bommetje gehouden. De geslaagden zijn: A-diploma: Britt van den Berg, Mees Bezoet de Bie, Lyanne Bousma, Salome Bremer, Willemijn ten Hoven. Famke Kampstra, Lin- sey Nagtegaal, Thijs Oosterbeek, Romy Schotanus, Inge Tielemans, Larissa Vink, Sil Wit, Jens Witte en Mariëlle van Delden B-diploma: Kirsten Betsema, Ral ph Beumkes, Jim Boogaard, Adri- aan Boon, Chloë Bouland, Demi Bouland, Timo Brügemann, Isabel Eelman, Lars Frederici, Elleke van Heerwaarde, Andra Kager, Stijn Kiltz, Denise Kleinveld, Wouter Maat, Marie van der Meer. Noah Mulder, Wiske Overmaat, Stans Pranger, Tom Reijnders, Emma Rienstra, Beau Trap, Félix Vézina, Daniël Westenbrugge, Jelle Weten kamp, Kiara Wetsteen, Jorinde de Wolf en Lieuwe de Wolf wou... Marieke Jarig? Het weer was natuurlijk naatje donderdag aan het begin van de dag, maar het is nu eenmaal maar één keer per jaar Landbouwdag in Den Hoorn, dus paraplu mee en er op af. Het zal toch wel eens droog worden, dachten we. Tegen zoveel onverschrokkenheid waren de regenbuien niet opgewassen en na nog een paar kleine plaag stootjes gaven zij er de brui aan Als de mensen dan toch bleven komen en bleven lachen, was er geen aardigheid meer aan. Dicht die rits. Met een klein jongetje in mijn kielzog waren de kooien met vogels en konijnen favonet. Tel kens ging een klein vingertje door de tralies om de konijnen even aan te raken en het scheelde niet veel of ik was met een konijn in mijn tas naar huis gegaan. 'Koop je hem voor mij Pien?', vroeg het schattige ventje. Ik legde hem uit dat zijn moeder dat misschien niet goed zou vinden, maar hij was met voor één gat te van gen. 'Als jij hem koopt en bij jou in een hokkie stopt, kan ik hem toch ook iedere dag komen aaien. Goed idee, Pien?' Briljant, maar we moesten het toch maar niet doen. Verder naar de scha pen hokjes. De rozetten aan de kop van winnende dieren lever den nieuwe gezichtspunten op. 'Pien, kijk! Die schapen zijn jarig! Allemaal hetzelfde! Zijn ze alle maal tegelijk geboort? Krijgen ze dan ook cadeautjes? Wat krijgen ze dan? Koopt hunnie mama dat voor ze? Ik wil graag een kraan- wagen als ik jarig ben. Houden schapen ook van kraanwagens?' De speelgoedkraam dichtbij de schapen was hierna een verkoop punt waar hij moeilijk was weg te krijgen. Op naar de troostijsjes van Piet Rodenburg. Toen daar een parasolletje en een snoepje in werden gezet, was de hele wereld weer prachtig. Zijn verheerlijkte snoet en druipend kinnetje waren voor mij een cadeautje. Pien Verberg Veertig banken boden zaterdag avond bij het concert van het Oudeschilder Visserskoor op de haven niet genoeg plaats. Er was veel publiek en gedurende de voorstelling nam het aantal belangstellenden nog toe. Eén keer per jaar geeft het koor eén optreden bij de haven. De 56 koorleden brachten in ruim een uur zo'n vijftien nummers. Het bleek niet genoeg te zijn. Dirigent André Keijzer: 'Op een gegeven moment zat het tempo erin. Toen we alles hadden gezongen, zijn we over gegaan op verzoeknummers.' Het koor bestaat uit 53 mannen en 3 vrouwen. 'Als de dames iets zeg gen, heeft het vaak meer effect dan als ik dat doe.' Van september tot en met april oefenen de leden iede re zaterdagmiddag. Het repertoire bestaat vooral uit Hollandse num mers, maar de laatste tijd sluipen er ook wat buitenlandse teksten in het repertoire. 'De Nederlandse liedjes raken een beetje op. Daarom zingen we ook twee Duitse, een Spaans en een Engels nummer.' Het concert begon met iets wat essentieel is voor vissers: het weer bericht. 'We hoeven ons geen zor gen te maken, want het blijft in ieder geval tot twaalf uur droog', deelde Keijzer het publiek mee. Het concert begon om half acht, maar de eerste toeschouwers zaten er al om kwart voor zeven. 'Jullie zullen nu wel een koude kont hebben.' Keijzer dirigeerde, maar praatte de liedjes ook aan elkaar. Het begon rustig, maar bij het nummer over het eiland Samoa kwam het publiek los. Mensen zongen mee en er werd voorzichtig ingehaakt. De gemiddel de leeftijd van het koor ligt volgens Keijzer op 55 jaar. Een jongetje uit het publiek riep tussen twee liedjes door om zijn opa. Keijzer: 'Als je hier om je opa roept, kijken er wel dertig op.' De hoge leeftijd is nu nog geen zorg voor Keijzer. 'Dat wordt het natuurlijk wel naarmate iedereen ouder wordt. Ik hoop dat er een paar jongeren bijkomen.' Over het concert was Keijzer tevreden. 'Het ging lekker. In het begin was het even wennen, maar toen de stem ming erin kwam, liep het goed.' De collecte voor Stichting Samen Lap pen bracht €503,40 op. De stich ting geeft mensen die rond moeten komen van een minimuminkomen de kans een weekje vakantie te vie ren op Texel in een caravan. denclub DOS en een parcours voor hazewindhonden. Tussen alle demonstraties kunnen dertig kraampjes die op de ranch zijn neergezet worden bekeken. Zo zijn er kramen met Texelse pro- dukten, indianenspullen en zadels. Mensen kunnen workshops doen en een indianenarmband maken of een bord verven. Ook is een mecha nische stier te berijden. Kaczor: 'Die is voor de echte waaghalzen en hoort er helemaal bij op een ranch.' Ook Texelse geitenkaas, gemaakt van geitenmelk van de Eagles Ranch, wordt verkocht. 'Aan het eind van de dag kan men zien hoe geiten worden gemolken.' Voor kinderen is er ook veel te doen. Zo staat er een draaimolen en een luchtkussen en komt Bimo de Clown de kinderen vermaken. Ver der zijn de paarden van de Eagles Ranch te bekijken, 'samen met hun veulens.' Op het terras speelt een band countrymuziek. Kaczor kijkt uit naar de dag. 'Als het een gezellige dag en een feestje wordt en er niets vervelends gebeurt is de dag voor mij geslaagd. En dat moet wel lukken, we hebben zo veel hulp van onze vrijwilligers.' Het Eagles Summer Event is zon dag 5 augustus tussen 10.00 uur en 17.00 uur te bezoeken op de Wes- te zien is. Verder wordt er freestyle terboersweg 8, tussen De Waal en Door de hoge waterstand in het voorjaar stond een groot deel van de nestplekken van vorig jaar onder water. In de Geul betekende dit dat veel vogels een nieuw nest bouwden dicht bij het uitkijkpunt aan de Mok- weg. Door de begroeiing daar zijn deze nesten echter niet te zien. Wel zijn van en naar het nest vliegende vogels te zien en de roepende jon gen goed te horen. Een deel van de lepelaars zit nog op eieren, terwijl de jongen van de vroegste paren al zijn uitgevlogen. Op de Schorren telde Natuurmonu menten 77 paar (vorig jaar 50), maar een deel van deze nesten is onlangs bij een zomerstorm weggespoeld. Bij elkaar broeden er op Texel dus ongeveer 344 (358) paar lepelaars. Vorig haarbroedden er 1778 paar in Nederland, voor het merendeel in het Waddengebied. Een uitgebreide agenda staat ook in de gratis Vakantiekrant, die iedere vrijdag verschijnt, en op de website www.texelsecourant.nl. Dinsdag 31 juli: In de Maartenskerk in Oosterend begint om 20.15 uur een concert van Gaby de Goede (sopraan) en Colet Nierop (harp). De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehou den. In Cinema Texel draaien de volgende films: Harry Potter 5 (10.45, 18.30, 21.30 uur); Die Hard 4.0 (11.00 uur); Zoop in Zuid-Amerika (13.45, 16.00 uur. 18.15 uur); Shrek de Derde (14.00, 16.15 uur); land Empire (20.30 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draait Transformers (23.00 uur). Woensdag 1 augustus: In café De Rog in De Cocksdorp treedt vanaf 18.00 uur de band Springtijg op. De toegang is gratis. In dorpshuis De'Bijenkorf in Oosterend begint om 19.30 uur een open bridge- dnve. Voor opgave en inlichtingen: J Vaillant, tel. 329060 of 06-53492321. In Cinema Texel draaien de volgende films: Harry Potter 5 (10.45, 18.30, 21.30 uur); Shrek de Derde (11.00 uur); Ratatouille (13.30, 16.15 uur); Shrek de Derde (14.00 uur); Zoop in Zuid-Amerika (16.00, 18.15 uur); Inland Empire (20.30 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draaien Ocean's 13 (19.00 uur); Shrek The Third (14.00 uur); Transformers in de Duitse versie (16.15 uur); Transfor mers (21.30 uur). Donderdag 2 augustus: Om 19.00 uur begint in Den Hoorn een wedstrijd om het Texels kampioen schap ringsteken. Op de Nikadel in De Koog verzorgt Circus Althoff de eerste van zeventien voorstellingen. Aanvang 20.00 uur. Daarna zijn er tot en met 12 augustus dagelijks twee voorstellingen (aanvang 15.00 en 20.00 uur); alleen op zondag is er één voorstelling (aanvang 14.00 uur). Kaarten zijn dagelijks vanaf 11.00 uur verkrijgbaar aan de circuskassa. De RST houdt een ballonnenwedstrijd, waarvan de opbrengst is bestemd voor het Tesselhuus. De ballonnen worden om 20.00 uur opgelaten op kampeerterrein Kogerstrand bij De Kaapsnol in De Koog en op Loods mansduin bij Den Hoom bij het jeugd honk. Ballonnen kosten €1.-. Voor de eigenaren van de drie ballonnen die de verste afstand afleggen, zijn leuke prijzen te verdienen. In Cinema Texel draaien de volgende Hoogwater te Oudeschild Di. 31 10.15 en 22.45 u. Wo. 01 11.16 en 23.45 u. Do. 02 11.56 en - u. Vr. 03 00.20 en 12.25 u. Za. 04 00.34 en 12.54 u. Zo. 05 00.40 en 13.34 u. Ma. 06 01.00 en 14.26 u. Di. 07 01.27 en 14.57 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. Maandag 30 juli volle maan. De zon komt zondag 5 augustus op om 6.04 en gaat onder om 21.29 uur. films: Harry Potter 5 (10.45, 18$ 21.30 uur); Zoop in Zuid-Amat* (11.00, 16.15 uur); Ratatouille (13$ 16.00, 18.45 uur); Shrek de Dafc (14.00 uur); Pirates; At world's Err (21.15 uur). Vrijdag 3 augustus: Op de Groeneplaats in Den Burg vanaf 14.00 uur verschillende voer stellingen te zien in het kader v? rondreizend festival De Karavaan 0- 19.30 uur begint Fanfare De Weterrr van TAMAR Muziektheater, met mefe werking van KTF. In theater Klif 12 in Den Hoorn begirt om 20.30 uur een voorstelling Robbert Jan Proos. Entree €12,- Dir« vooraf is mogelijk. Reserveren kanv tel. 319633 en e-mail info@klif12.nl. In Cinema Texel draaien de volgende films: Harry Potter 5 (10.45, 18.30 21.30 uur); Shrek de Derde (11.00 14.0b uur); Ratatouille (13.30, 160C uur); Zoop in Zuid-Amerika (16.1: 18.45 uur); Pirates; At world's Ene (21.15 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Knn draaien Shrek Der Dritte (14.00 uur) Fantastic Four (16.15 uur); Transfer mers (19.00 uur); Die Hard 4.0 (21 uur). Om de drukte de baas te kunnen ze TESO af en toe een extra boot in Dat gebeurt vrijdag en zaterdag 9.30 nog tot 16.00 uur. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Oer, Helder als vanaf Texel. Toch moet? automobilisten soms rekening houd? met wachttijden van een half uur Cs is vrijdag tussen 9.00 en 14. het geval op Texel en tussen 11iX en 16.00 uur in Den Helder. Zaterdag moet in Den Helder tussen 10. 13.00 uur mogelijk een half uurvw den gewacht. Meer informatie de veerdienst is te verkrijgen vi 369600 of website www.teso.nl. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mall redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 1 4 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advwtentiecontracten en aanbedngr STJ Abonnementsprijzen 2007: Per half jaar 36,45 34,85 (wionaw Per jaar €71,10 68,95 (auiomao Bij verzending naar het buitenland zijn px- tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Het artikel over de Hoornder Land- bouwdag op de voorpagina van de krant van 27 juli gelezen hebbende, vielen me een paar dingen op. Kam pioenskoe Marieke 74 lijkt me een wonderlijke koe, het is een twenter (dus een driejarige koe) en ze deed vier jaar geleden al mee aan een demonstratie. Dan heeft iedere nor male koe één uier met vier spenen of tepels. Marieke heeft - volgens de krant - uiers (dus meer dan één?) En al meer dan een eeuw kennen we het Nederlands Rundvee Stamboek, dat inspecteurs in dienst heeft. Maar waar kunnen we de Nederlandse Rundvee Stichting vinden? Jan van Tunen, Zuid Haffel. Cursus schilderen Mien van As geeft verzorgt van dins dag 7 tot en met donderdag 9 augus tus in dorpshuis De Wielewaal in De Waal een workshop schilderen. Er wordt gewerkt in de kubistische stijl van Picasso en Braque, met goua che en acryl. Materiaal is aanwezig, deelname kost €75,-. Voor aanmel dingen en inlichtingen: tel. 319688, 071 -5123137. Meer informatie is ook te vinden op www.dezonneboom.nl. Volleybal op internet De volleybalwedstrijden van het Nederlands damesteam, waarin Alice Blom meespeelde, zijn terug te zien op website www.volleybal. tv. Dit weekend speelde het team tegen China om de Dela Trophy. Zowel zaterdag als zondag won het Chinese team, de regerend Olym pisch kampioen, met miniem ver schil. Eelman derde in kampioenschap Gerco Eelman heeft vrijdag in Midden-Beemster een gedeelde derde prijs behaald in de klasse zwartbont individueel bij het pro vinciaal kampioenschap veebe oordeling. Er namen 126 deelnemers aan het kampioenschap deel. Texel werd vertegenwoordigd door John van Schaik, Niels Rutten, Melroy Hin en Gerco Eelman. Er werden vijf vaar zen en vijf oudere koeien beoor deeld. Na een mondelinge toelich ting werd Eelman aangewezen als reserve voor het nationaal kam pioenschap dat op 15 september wordt gehouden. Fotograaf Linda van den Bi maakte voor [djlk - Het dikkers blad een reportage over het Te**< model Jorriene Switzer. Du«' herkenbaar zijn de Texelse loka'f- misschien minder duidelijk is de kleding en accessoires ook do' Texelse bedrijven werden gelever: DEK bij TESO Een kritische lezer wees de red*-1 erop dat niet alleen KTF en Ex# sior een paar keer per jaar optreden op de TESO-botenveS" gen (zoals in de krant van vnjdai stond), maar ook DEK. De Tex& fanfarekorpsen betuigen daanr* hun dank aan de veerdienst, die# speciaal podium in de Burgen** ter de Koninghal sponsorde

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2