Risico op uitbraak robbenvirus blijft zon aan zee Tesselhuus geniet van TX36 vaart uit met sumwing F amilieberichten \n ^\J[emoriam TEXELSE j COURANT Krantenbezorger maakte laatste nieuws niet mee Hard gewerkt, moegestreden ging jij slapen voor altijd. Hij weet wat jij hebt geleden in jouw grote dappere strijd. Tot onze grote droefenis is toch nog veel te snel van ons heengegaan mijn lieve man, onze vader en opa Hendrik van Heerwaarden Henk 2-10-1928 t 27-07-2007 Marie van Heerwaarden-Klippel Wim en Dorota Emma Joris Marijke Marielouise Stanley Angelo Petra en Leon Chris Martin en Mirjam Annemarie Cecil Thijsselaan 97 1791 VG Den Burg Henk is overgebracht naar de landschapkamer van 'Uitvaartcentrum Texel', Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 31 juli van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum en na afloop van de crematieplechtigheid in de koffiekamer van het crematorium. De uitvaartmis zal worden gehouden op woens dag 1 augustus om 13.00 uur in de R.K. kerk, Molenstraat 36 te Den Burg. Aansluitend zal om 16.15 uur'de crematieplechtigheid plaatsvinden in crematorium 'Schagerkogge', Haringhuizer- weg 3 te Schagen. Vertrek veerboot 15.00 uur. Willen zij die geen rouwcirculaire hebben ontvangen deze advertentie als zodanig beschouwen. Vrij plotseling moesten wij afscheid nemen van onze broer, zwager en oom Henk van Heerwaarden Wij wensen Marie en kinderen veel sterkte! Fam. Van Heerwaarden Ons bereikte het droevige bericht dat is overleden onze oud-medewerker Jeroen Visser Wij zijn Jeroen dankbaar voor de vele jaren van inzet op onze schepen. Jaap en Willy Piet en Bea Jan en Riet P.A. v.d. Vis TX 37 BV Geheel onverwachts bereikte ons het bericht van het overlijden van Jeroen Visser Jarenlang een gewaardeerde kracht op de Texelse vloot. Bestuur en leden Visserijvereniging DETV Texel Een kaars dooft langzaam uit. Omdat een nieuwe morgen is aangebroken. Wij danken u hartelijk voor uw blijken van medele ven tijdens de ziekte en na het overlijden van onze moeder en oma JOHANNA MARIA VEEGER-ESSER Ans Kinderen en kleinkinderen DANKBETUIGING Geen mens is in staat de leegte op te vullen die is ontstaan na het overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa SIEM BREMER Het heeft ons goed gedaan te weten dat hij voor zoveel mensen, zoveel heeft betekend. Uw liefde en aandacht voor ons in deze moeilijke tijd is hartverwarmend. Dat zullen wij nooit vergeten, onze hartelijke dank. Renme.Bremer kinderen en kleinkinderen Kerkplein 6a 1794 AN Oosterend Texel, juli 2007. WEER THUIS!!! Na 3 maanden Helioma- re ben ik weer thuis om verder te revalideren, le dereen die aan mij heeft gedacht, d.m.v. kaarten, bezoek, telefoontjes, bloemen, enz., heel erg bedankt. Peter Bakker Binsbergenstraat 14 Den Burg Cato is geboren Cato Luz van Overmeeren 21 juli 2007 13.16 uur 3150 gram Dochter van Marije en Jesse van Overmeeren-Bakker Zusje van Fedde Ze maakt ons blij! Als je langs wilt komen, graag even bellen of stuur een sms 06 17 450 922 (020 686 13 34) F. Scholtenstraat 69-3 1051 EV Amsterdam Blij en gelukkig zijn wij mei de geboorte van onze dochter Zu$je. éjuxASjje. Z3 j JU, 2.007 Zij is geboren om 7.09 uur en weegt 3460 gram Trotse ouders zijn Marijn de Wolf en Honneke Drijver Schoolstraat 2. 1794 AS Oosterend - Texel 0222 318804 Imme en Honneke slapen von 12 00 tot 15 00 uur Graag even bellen als je ons wondertje wilt komen bekijken Het risico dat de zeehonden in de Waddenzee opnieuw door de zeehondenziekte worden getrof fen, blijft aanwezig. Dat zegt zee hondenautoriteit Peter Reijnders van Wageningen Imares op Texel in een reactie op berichten dat dode zeehonden vorige maand bjj het Deense eiland Anholt niet door het virus van 2002 en 1988 zouden zijn getroffen. Volgens de zeehondencrèche in Pieterburen is het nog onduidelijk ,.,aaraan de dieren zijn gestorven, maar was het niet het gevreesde ahoane distemper virus. De web site van Ecomare meldde giste ren ook dat het risico aanzienlijk is afgenomen, doordat de agressieve vorm van het virus tot nu toe niet is bij buitenlandse collegae leerde Reijnders dat in Zweden onderzochte dode zeehonden wel degelijk 'alle symptomen' van het ,rus of een nauwverwante variant vertoonden. Dat werd vastgesteld coorde Zweedse dierenarts Anders Bergman, die in 2002 en 1988 ook getroffen zeehonden onderzocht. Bergman geldt als de ontdekker van het virus dat de longen aan tast waardoor een. zeehond adem halingsmoeilijkheden krijgt. Zo'n negen dagen na de besmetting overlijdt het dier. Inmiddels zijn ten noorden van het Zweedse Gotenborg dode zeehon den aangetroffen, waardoor de kans aanwezig blijft dat het virus via het tussen Denemarken, Zweden en Noorwegen gelegen Skagerak naar de Waddenzee oversteekt. 'Op die plekken leven grotere populaties zeehonden. De kans op besmetting is daardoor groter.' In theorie kan één doorzwemmende zeehond al voor een uitbraak in de Waddenzee zorgen. Nabij Anholt zijn de laatste tijd geen dode zeehonden meer gevonden. Volgens Reijnders is het goed mogelijk dat de uitbraak daar uit zichzelf is uitgedoofd. 'Zoiets zie je vaker. Doordat de vorige uitbraak nog niet zo lang geleden is, zijn er nog veel zeehonden die immuun zijn.' Het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit neemt maatregelen zodra in de Wadden zee door het virus getroffen zee honden worden aangetroffen. Een draaiboek ligt inmiddels klaar. Reijn ders verwacht dat bij een uitbraak eenderde van het aantal zeehonden in de Waddenzee overlijdt. Ringsteken Rngstekers strijden komende don derdag in Den Hoorn om de Jan Agterbokaal. De vierde wedstrijd in deze serie begint om 19.00 uur, de combinaties spannen zich in op het landje van Willem Goënga op de hoek Witteweg/Rommelpot. Te veel alcohol Een 19-jarige man uit Zwolle is vrijdagochtend aangehouden bij de Ruigendijk in De Koog. Na een blaastest bleek hij te veel alcohol te hebben gedronken. Hij blies 465 ug/l terwijl 90 ug/l voor beginnen de bestuurders is toegestaan. Hij moest zijn rijbewijs inleveren EEN BETER MILIEU... ...BEGINT BIJ JEZELF Heden vernamen wij het bericht van het overlij den van onze trouwe bezorger Henk van Heerwaarden Sinds 1964, ruim 42 jaar lang, bezorgde hij de Texelse Courant in een groot gedeelte van Den Burg. Wij zijn hem zeer dankbaar voor zijn in zet. Wij wensen zijn vrouw, kinderen en naasten veel sterkte met het verwerken van dit verlies. Directie en medewerkers van Uitgeverij Langeveld de Rooy Mensen van voorbij alleen het omhulsel van hen is op aarde gebleven Greetje Niet geheel onverwacht, maar voor ons allen veel te vroeg, is in alle rust overleden onze zorgzame moeder, oma, vriendin, zus en schoonzus Margaretha Zwierenga-Kruit Greet weduwe van Henk Zwierenga it 15-11-1945 +29-7-2007 Dave en Miranda Mark Mala en Wim Lisa Sjors Mieke broers en zussen Lorrainelaan 64 5627 DE Eindhoven Moeder is overgebracht naar de strandkamer van „Uitvaartcentrum Texel". Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren woensdag 1 augustus van 19.30 tot 20.30 uur en na af loop van de begrafenis in het uitvaartcentrum. De uitvaartplechtigheid zal worden gehouden donderdag 2 augustus om 13.30 uur in het uitvaartcentrum. Aansluitend zullen wij moeder naar haar laatste rustplaats begeleiden op de Oudeschilder begraafplaats. Correspondentieadres: D. Zwierenga, Warmoesstraat 59,1791 CP Den Burg. Indien u geen kennisgeving heeft ontvangen, beschouw deze advertentie dan als uitnodiging. OW, Wat Mooi! „Texel" wat ben je toch mooi Dag mams We houden van je! Dave en Miranda Gasten en begeleiders van het Tes- selhuus genieten van de zon aan het strand bij paal 17. De acht mensen die afgelopen week in het vakantie huis voor mensen met een spierziek te logeerden, sloten de week vrijdag af met een picknick bij strandexploi- tant Mare Röpke. Het was voor het eerst dat die werd gehouden. In ver band met het 25-jarig bestaan gaan de deelnemers van de twaalf vakan tieweken als extra ook elke week naar het dinercabaret in Klif 12. Daarnaast maken ze reguliere uit stapjes als een bezoek aan Ecoma re, een garnalenkotter en wordt een rondvlucht boven Texel gemaakt. Foto Jeroen ven Helium/Beeldbank Texel) 'We gaan ermee door tot we er bij neervallen.' Een lijfspreuk van Henk van Heerwaarden die bij na 43 jaar de Texelse Courant heeft rondgebracht. Hij deed dat samen met broer Peter, die al een paar jaar langer loopt. Toen de gezondheid van Henk afgelo pen vrijdag hard achteruit ging, probeerde Peter hem moed in te spreken. 'Een Van Heerwaarden gaat toch niet op krantendag.' 'Met mij is het gebeurd', sprak zijn oudere broer. 1964 1000 en toen Den Burg groei de in 1969 zelfs 1300. leder had zijn eigen wijk. Peter: 'Henk deed de Kogerstraat en Thijsselaan. die buurt.' Eigenlijk wilde hij doorgaan tot zijn 65ste, maar hij bleef het veel langer doen. Toen het een jaar of vijf wat minder ging, stopte hij een tijdje met bezorgen, maar zodra zijn gezondheid het weer toeliet, bracht hij zijn stapeltjes weer rond. 'Maar ik doe het rustig aan.' Maar realistisch als hij was, koesterde hij niet de illusie dat hij er tot in het oneindige mee door zou gaan. 'Het laatste nieuws maken wij niet meer mee', zeiden de broers tegen elkaar. De vrijdag overleden Henk van Heer waarden werd 78 jaar. Henk van Heerwaarden bracht bijna 43 jaar de Texelse Courant rond. De TX36 Jan van Toon vertrok zondagavond om tien uur voor de eerste maal geheel uitgerust met een dubbel 'sumwing'-vis- Molengat dit jaar weg van Texel De Molengat vertrekt voor het eind van dit jaar definitief van het eiland. TESO is in onderhande ling met een Italiaanse reder. Als de verkoop niet doorgaat, wordt sloop een optie. De veerdienst wil het uit 1980 date rende schip niet lang meer in bezit hebben, omdat dat enkele tonnen per jaar kost. TESO moet de sinds april aan de kant liggende Molengat blijven onderhouden, zo nu en dan laten varen en geclassificeerd hou den om het voor gegadigden inte ressant te houden. 'Anders wordt het een onverkoopbaar schip', aldus directeur Rob Wortel. De onderhan- tuig naar zee. Deze week zal in de praktijk moeten blijken of de sumwing - net als bij de eerder gehouden geslaagde proeven - delingen met de Italiaanse reder zijn inmiddels in een gevorderd sta dium. Waar de Molengat, TESO's eerste dubbeldeks schip, eventueel een tweede leven krijgt, is nog niet bekend. Volgens Wortel kan het nog een tijd mee. mits het goed wordt onderhouden. Reddingboot helpt jachten in nood De Francine Kroesen uit Oude- schild is zaterdag twee zeilsche pen te hulp geschoten die op de Waddenzee in de problemen waren gekomen. De reddingboot werd in eerste instantie gealarmeerd voor het zeil- het gewenste en verwachte resul taat oplevert. (Foto Bert Koning) jacht Never Mind dat op de Texel- stroom uit de geul was geraakt en aan het begin van de Breesem was vastgelopen. Het elf meter lange schip, met twee opvarenden aan boord, werd door de Typhoon van rederij Noordgat op Terschelling losgetrokken. De Francine Kroesen had er te weinig motorvermogen voor. De Never Mind kon op eigen kracht verder varen. Op de terug weg hoorden de vrijwilligers van de KNRM over de marifoon dat vlakbij Oudeschild de elf meter lange Mek ka zijn mast had verloren. Het schip, met zes opvarenden, werd door de eerder aanwezig Typhoon naar Oudeschild gesleept. De Francine Kroesen ontfermde zich over de mast. Beide schepen waren onder weg van Makkum naar Texel. Van Heerwaarden bracht de krant rond vanaf oktober 1964. toen hij broer Peter een handje ging helpen. Hij deed dat na het melken van de koeien op boerderij Akenbuurt. 'Dan haalde ik de krant op, bracht ze rond en was rond negen uur 's avonds thuis', zei hij in een interview in deze krant. 'De mensen kregen de krant wat later, maar ik heb daar nooit een klacht over gehoord.' Ooit zelfs met een dag vertraging. 'Het jaartal kan ik me niet meer voor de geest halen, maar er lag toen zo'n enorm pak sneeuw, dat ik eerst de brie venbussen heb moeten uitgraven. Ik ben met de moed der wanhoop wel gestart, maar in de Wagemaker- straat lag ik al ondersteboven. Bnl kapot, alleen maar ellende. Maar dat is in mijn loopbaan de enige keer dat ik heb moeten verzaken. Ik heb het altijd leuk werk gevonden. Vooral het mitrailleurgeluid achter je, als je snel door een straat gaat. Dat is afkomstig van de mensen die van binnenuit het laatste endje van de krant door de bus trek ken.' Hij maakte lange dagen. 'Maar het leverde me een leuk extraatje op.' Als kostwinner voor een gezin met vier kinderen kon hij dat goed gebruiken. Samen met zijn broer bracht hij heel wat kranten rond, in

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3