Zo'n 150 deelnemers bij triatlon rr TEXELSE COURANT' fi Pruimen waaijer advies Makelaardij Texel Vastgoed b.v. rvt 'Lichaam moet wennen aan de twee wissels' DINSDAG 31 JULI 2007 rJexelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5.25 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1.75 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Wegens besloten feesten zijn wij zaterdag 4 augus tus de hele dag gesloten. Ook een feestje binnen kort? Kijk op www.her- bergtexel.nl of bel 312652. Herberg de Zeven Pro vinciën - Oudeschild. Het hele jaar geopend! Vlielands gezin heeft nog kamers over in een goed onderhouden eengezins woning te Leeuwarden. Ben jij net geslaagd of moet jij naar school in Leeuwarden en lijkt het je wat? Bel ons voor meer informatie, 0562-451592 0630366737. Kinderfuif, een echt doe feest. 1uur bowlen met lichte ballen en slurfen in de goot. Daarna patat, kroket, glas fris en een ijsje toe. €5,- p.p. Bowling de Koogel, tel. 0222-317672. Hooggeëerd publiek, wij kunnen toveren met kleu ren en temmen wild haar; iedere dag staan wij vanaf 9 uur voor u klaar! Qnipp Kapsalon, Waalderstr. 15, tel. 312227, ook zonder af- spraak! Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60. De Koog. tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. AEG, Bosch, Miele, Liebherr. Zanussi, etc. koopt men bij Elektrovak- man Stiehl De Waal - 311 777 - de Voordeligste Prijs en de Beste Service! Grote sortering audio/vi- deo/witgoed en klein huis houdelijk uit voörraade leverbaar door Stiehl De Waal - 311 777 - de Voor deligste Prijs en de Beste Service! Bowlen en uit eten gaan prima samen! Bowling De Koogel en Restaurant 't Pruttelhuus voor uw com pleet verzorgde avond. Tel. 0222-317586. Question Plaza te Den Burg, zaterdag 4 augus tus: 70-80's met o.a. Paul, Fred, Pieter of Gauke. Zaal open 22:00 uur, gratis en tree. www.questionplaza. nl. Storing aan uw satelliet/ kabelsysteem, bel Voor- deelland Oudeschild, tel. 322398. Texelse kaas van We- zenspyk. www.texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texel se nieuws. www.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- gle-maps. Kom ook eens kijken en zoom in. T PRUTTELHUUS WEEKMENU Voorgerecht keuze uit: Meloen met Tesselse ham met toast en boter. Een combinatie van Texelse ham en Ardennerham j Gerookte zalm met Hollandse garnalen en warme hollandais- sesaus op een toastje geserveerd speciaal aanbevolen) Hoofdgerecht keuze uit: Mixed grill vijf soorten vlees. Keuze: pepersaus, stroganoffsaus, cham pignonroomsaus of hollandaisesaus of Land and Sea een gedurfde combina tie van vlees en vis op één bord, tournedos en zalm begeleid met saus Hierbij serveren wij een uitgebreid garnituur. keuze uit: Crêpe Suzette A la 't Pruttelhuus Dunne flensjes met vanille- ijs en sinaasappelsaus of Jamaica Coffee (bacardi en bruine rum) met echte slagroom €29,50 p.p. Keuken dagelijks geopend. Diverse specialiteiten, vlees- en visgerechten 't Pruttelhuus Dorpsstraat 170, De Koog Tel. 0222 - 317586.-- Sony, JVC, Philips, LCD, Plasma dvd, stereo bij Voordeelland Oude schild, tel. 322398. Schooltassen. Leuk, goed en met duur. LenR Kantoorvakhandel, www. vket.nl. Alles voor uw printer. Pa pier, inkt, fotopapier e.d. LenR Kantoorvakhandel, www.vket.nl De Tegelmeester voor al uw badkamers, plavuizen vloeren, keukens, afwerk- vloeren en levering tegels. Tel. 321815/321266. Dineren met uitzicht op de Gollfbaan? Twee-gangen menu slechts 19,50. Re serveren: 0222-316539. Miele, Liebherr, AEG, Siemens, wassen, dro gen, koelen, vriezen. Voor deelland Oudeschild, de specialist in witgoed, tel. 322398. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. TCA Printerdump, diverse inktjet-fax en laserprinters tegen absolute dumpprij zen. Maricoweg 37a. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Question Plaza te Den Burg, zaterdag 4 augus tus. 70-80's met o.a. Paul, Fred, Pieter of Gauke. Zaal open 22:00 uur, gratis en tree. www.questionplaza. nl. Bowlen en steengrillen gaan prima samen Bow ling de Koogel, tel. 0222- 317586. Boetiek 'Allerlei' in De Koog heeft de grootste keus in Vero-Moda. Nu Rits stuk? Wij zetten er een nieuwe in. Schoenmake rij sleutelservice Van Osch Open van 08.00 -12.30 uur. Zaterdags ge sloten. Tel. 313901. tot 50% korting! Wij repareren alle merken audio/video/witgoed/sa- telliet - Service Center Texel - 311 777. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600 (IM-Texelaartje) FRLJÏTBEDRIJF „MOLENBUURT" VerRoop 's middags v.a. 13.30-18.00 uur! Molenbuurt 3. De Waal Sony, JVC, Philips. Pana sonic. etc. Led/Plasma tv koopgt men bij Elektro- vakman Stiehl De Waal - 311 777 de Voordeligste Prijs en de Beste Service! Snelle, vakkundige en vooral betrouwbare re paratie. Alleen bij TCA Maricoweg 37a. Wegens besloten feesten zijn wij zaterdag 4 augus tus de hele dag gesloten. Ook een feestje binnen kort? Kijk op www.her- bergtexel.nl of bel 312652. Herberg de Zeven Pro vinciën - Oudeschild. Het hele jaar geopend! TCA Printerdump: laser printers, faxen, copiers en inktjet tegen belachelijk lage prijzen. OP=OP. Alles voor foto's inplak ken Albums, lijm, foto hoekjes, plakboeken e.d. LenR Kantoorvakhandel, www.vket.nl. Quilter's Home op de folkloremarkt. Veel stofjes €7,50 p.m. Contant in de hand Geld terug voor uw originele cartridge. LenR Kantoor vakhandel, www.vket.nl. Euro's verdienen. De goedkoopste inkt- cartridges en de meeste keuze. LenR Kantoorvak handel, www.vket.nl. Ook in de zomer: gra tis entree in het Kinder Speelparadijs! Met nieuw springkussen! Quilter's Home op de folkloremarkt. Veel stofjes €7,50 p.m. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel 320473. Bowling De Koogel - het adres voor een gezellig avondje uit! Tel. 0222- 317672. Verdwalen is leuk! Dage lijks van 11.00-19.00 uur in het Maïsdoolhof op De Krim - afslag 33. Restaurant 't Pruttel huus in De Koog. iedere dag geopend vanaf 16.30 uur. Tel. 0222-317586. Barbecuebuffet met al les erop en eraan bin nenshuis! Min. 12 pers. Restaurant Bos en Duin, tel. 315541. TE KOOP NABIJ OOSTEREND Oost 99 TE KOOP IN DE COCKSDORP Langeveldstraat 67 In het hart van Oost ligt deze volledig in oude stijl herbouwde, karakteristieke halfvrijstaande woning. Beschutte, zonnige tuin op het zuiden en vrij uit zicht over weilanden en de waddendijk. Begane grond: Hal met trapopgang. Badkamer met toilet, douche en wastafel. Gezellige massief eiken keuken. Ruime lichte woonkamer met tuindeuren en voorzethaard. Plavuizenvloer op de hele begane grond. Slaapkamer met toegang tot badkamer en bergzolder met solarium. Badkamer met ligbad, toilet en wastafel. Verdieping: Overloop met HR-cv, 2 slaap kamers met wastafel, veel kastruimte, Veluxramen, laagwand en tv-aansluitingen. Goed onderhouden en geïsoleerd. Luwe achtertuin met fraaie begroeiing en eigen tuinwal. Schuur met bergzolder. Eigen grond 711 m2, inhoud woning 502 m3, inhoud schuur 80 m3. Vraagprijs 465.OOO,- kosten koper Bel voor meer informatie. Brochure met dvd-film zenden we u graag toe. Een degelijk gebouwde vrijstaande semi-bungalow met garage aan de rand van het dorp met fantastisch uitzicht over de landerijen. Dichtbij strand en waddenzeedijk. Grote zonnige tuin op het zuiden. Begane grond: hal met toilet en douche ruimte. Royale woonkamer met schouw en rondom uitzicht richting waddendijk en vuurtoren Moderne Reuken. Bijkeuken met aansluiting voor wasmachine en droger; trap naar zolder. 3 slaapkamers. Wintertuin op het zuiden. Ruime garage met roldeur. Verdieping: grote beloopbare zolder. Dicht bij het centrum en toch heel vrij wonen. Eigen grond 970 m2, bouwjaar 1962. inhoud totaal 470 m3. Verkoop bij inschrijving (gunning voorbe houden). Richtprijs 450.000,- Kogerstraat 61, Den Burg telefoon 0222 315207 www.waaijeradvies.nl hypotheken makelaardij verzekeringen i Gez. voorTex. stud: kamer in Groningen 1of2 pers 310069/0644342028 Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourant.nl Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Alles voor school Schriften, houten liniaal, ringbanden, kaftpapier, schooltassen. Alles met duur! LenR Kantoorvak handel, www.vket.nl. www.texeltoerist.nl. U kunt nog meedoen aan de prijs vraag en maak kans op het boek De Smaak van Texel Kantooragenda's 2008. LenR Kantoorvakhandel, www.vket.nl. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe Kieke Schilderweg 253, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. Reparatie van al uw wit goedapparaten. Voor deelland Oudeschild, tel. 322398. Quilter's Home op de folkloremarkt. Veel stofjes €7,50 p.m. Voor uw feestje, groot of klem, moet u in Bowling De Koogel zijn. Tel. 0222- 317672. www.texeltoerist.nl. Met de meest actuele evene mentenagenda. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Te koop: luxe chalet incl. inventaris. 3 Slaapkamers. Vaste staplaats op Texel. Vr.pr. €65.000,- v.o.n. Info: 06-50204873. Stofzuigerzakken van alle merken bij Voordeelland Oudeschild, tel. 322398. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Uw vakantie begint ht Barends Banda Bo. Curagao www.bbbcv.' cao.nl. Nu ook dagelijks het laa: ste nieuws op www.texel. secourant.nl ONROERENDE CIOI-TIERHN IAXAIILS - HVl'OTHEKKX - ASSUKAN'llËN Maak je wereld een stukje groter! Ons actuele woningaanbod: www.texclvastgoed.nl Inlichtingen en verkoop bij: Makelaardij TEXEL VASTGOED B.V. Kogerstraat 57 Postbus 87 I790 AB Oen Burg Tel: 0222 31 30 25 Fax: 0222 31 39 00 info@texelvastgoed.nl www.texelvastgoed.nl Privé: dhr P. Kuip Qn. Tel. 31 20 31 dhr j.P. Coutinho Tel. 31 46 65 dhr. H.R. Trap Tel. 31 92 42 TE KOOP nabij OOSTEREND Loswal 32 Nabij de Waddendijk in kleinschalig bungalowparkje (II bungalows) een keurige recreatiewoning met tuin/terras en parkeerplaats. Perceelsgrootte: 151 m2 eigen grond. INDELING; hal/entree, badkamer met ligbad/douche, toilet en wastafel, woonkamer met open keuken, schuifpui naar tuin en trap naar verdieping. Op de verdieping: 2 slaapkamers. Verder is er nog een buitenbergmg aanwezig. Een ideale locatie voor de rustzoeker in de directe nabij heid van vogelgebieden en grenzend aan het agra risch buitengebied van Texel. Het geheel is voorzien van een keurige gebruiksinventaris, sfeervolle planken vloer, alsmede een nieuwe HR cv-ketel ketel ('07). Oplevering in overleg, onder de lusten en lasten ran de lopende seizoensverhuren. TE KOOP in DE KOOG Bnnk 8 Vrijstaand karakteristiek, gerenoveerd en gemoder niseerd woonhuis met verlengde garage, vóór- en achtertuin en parkeergelegenheid op eigen erf. E.e.a. op 327 m2 eigen grond gelegen. INDELING: hal/entree, toilet en trapopgang, ruime en lichte woonkamer met eiken vloerdelen en openslaande deuren naar de heerlijke tuin, nieuwe open keuken voorzien van inbouwapparatuur, bijkeuken met naar garage; ook te gebruiken als royale hobbyiumue.' Op de verdieping: overloop, 2 slaapkamers en modem badkamer met toilet, douchehoek, wastafelmeubel en aansluiting voor ligbad. 2e Verdieping: 3e slaapkamer. Het geheel is voorzien van een nieuwe cv-installatie I met HR-ketel (Atag-Blauwe engel) en vloerverwanrnnj I in badkamer en bijkeuken. Een nieuw isolatiedak en V isolatieglas geven u alle comfort. Optimaal en sfeervol woonplezier in een zeer comltr-1 tabel? woning Oplevering in overleg. Aangesloten bij: Willem van Tatenhove uit De Koog organiseerde niet alleen de zater dag te houden triatlon, maar doet ook zelf mee. Hij heeft het er maar druk mee. Zelf ziet hij het als de ideale combinatie. 'Door het orga niseren ben ik niet alleen maar met de wedstrijd bezig. Dat geeft minder stress. Wel is het zo dat ik me een uur voor de start terugtrek en me alleen op de race richt.' Vorig jaar ging de triatlon in juni niet door omdat er te weinig deelnemers waren. Het evenement viel samen met andere triatlons waaraan atle ten de voorkeur gaven. Dit jaar is daar beter op gelet. De wedstrijd is nu gepland in de bouwvak. Van Tatenhove: 'Vorig jaar konden we geen deelnemers knjgen, dit jaar is het lastig vrijwilligers te regelen. Je moet toch een keuze maken.' Met honderd triatleten zit de individu ele wedstrijd vol. Bij de teams was nog plek voor vier teams, maar de inschrijving is inmiddels gesloten. 16 ploegen nemen het tegen elkaar op. In totaal zullen er zo'n 150 atleten meedoen Het is voor Van Tatenhove de derde keer dat hij in de organi satie zit, waaronder de afgelaste wedstrijd van vong jaar. Deze editie bestaat de organisatie naast hem uit Ina Eschweiler. In februari begon het duo met het regelen van de vergun ningen. Daar wachtte hen meteen al een onaangename verrassing. 'Er komen steeds meer regels. Zo moe ten de verkeersregelaars gediplo meerd zijn. Ze moesten een instruc tieavond volgen. Vrijwilligers die eerder hielpen, hadden daar geen trek in en doen dit jaar niet mee. Je doet er niets aan. Het is landelijk beleid. Ze kunnen voor Texel geen uitzondering maken omdat het hier autoluw is.' Ook bij de Nederlandse Triatlon Bond (NTB) werd het evene ment aangemeld. Opnieuw stuitten ze op nieuwe regelgeving. 'De jury leden moesten gediplomeerd zijn. Voorheen waren het gewoon vrijwil ligers van de wielervereniging, maar dat mocht niet meer. We moesten zelf maar juryleden uit andere delen van het land regelen.' Van Tatenhove liet zich niet op zijn kop zitten en liet het erop aankomen. 'Ik heb de NTB de juryleden laten regelen. Dat kost €60,- maar het had ons ook onkos tenvergoeding gekost. Wat bleek, ze konden helemaal geen juryleden krij gen om naar Texel te komen. Uitein delijk zijn er zaterdag vier juryleden van de overkant en twee van Texel, zonder diploma.' De triatleten beginnen met een zwemtocht van een kilometer in de Waddenzee bij Dijkmanshuizen. Ver volgens fietsen ze twee lussen van twintig kilometer rondom Oosterend. Ze eindigen met tien kilometer hard lopen (vijf kilometer heen en terug op de Waddendijk tussen Dijkmanshui zen en de Krassekeet). De juryleden controleren of alles eerlijk gaat. 'Het is recreatief, dus alleen bij de beste twintig deelnemers wordt wat stren ger gecontroleerd. Zo mogen fietsers pas over de lijn op hun fiets springen en mag men met stayeren. Dat bete kent dat men niet vlak achter een voorganger mag fietsen om zo uit de wind te blijven. Het is immers een individuele wedstrijd en je moet het op eigen kracht doen.' Voor sporters die de hele triatlon wat te gortig vin den, is het mogelijk om in teams mee te doen. Je kunt de onderdelen dan onderling verdelen. Is de inschrij ving van het aantal Texelaars bij de individuele triatlon wat aan de lage kant (zes), bij de teams zijn veertien van de zestien afkomstig van Texel. Daaronder ook Sverre Eschweiler (zwemmen), Sil Brouwer (fietsen) en Martijn van Haren (loper). Deze jon gens zijn veertien jaar oud en voor hen moest een speciale licentie wor den aangevraagd. De minimumleef tijd ligt namelijk op zestien jaar. 'Een jongen als Sverre is een hartstikke goede zwemmer en zal als één van de eersten uit het water komen.' Enkele triatleten deden ook al in 2005 mee. André Trimus uit Veldhoven was daarvan het snelste in een tijd van twee uur en één minuut. Bij de dames is dat Jeanet Spigt (twee uur en tien minuten). Opvallend is dat Trimus onder de categorie veertig jaar en ouder valt. Je zou verwachten dat de jongere deelnemers de triatlon sneller afleggen, maar die vlieger blijkt bij tnatlons niet op te gaan. Dat merkt ook Van Tatenhove bij zichzelf. 'Hoe ouder ik word, des te beter zijn de tijden die ik neerzet. Dit wordt de zesde keer. De beste tijd zette ik in 2005 neer; twee uur en acht minuten. Ik weet nog wel dat ik de eerste keer zei dat ik makkelijk binnen de twee uur en tien minuten zou finishen. Ik telde de geschatte zwem-, fiets- en looptijd bij elkaar op. Dan nog wat tijd voor het wisselen erbij. Dat moest lukken. Nou mooi niet dus. De eerste keer dat ik daarin slaagde was in 2005.' Van Tatenhove heeft er wel een verklaring voor hoe het kan dat oudere triatleten zo goed presteren. 'Je wordt taaier. De twee wissels zijn vrij zwaar en je lichaam moet daaraan wennen. Dat duurt een paar jaar.' De oudste deelnemers zijn de heer en mevrouw Langerak van 56 en 57 jaar. Dit jaar verwacht Van Tatenhove geen goede tijd neer te zetten. 'Ik had niet zo veel tijd om te trainen. Normaal gesproken zwem ik minstens twee keer per week, fiets ik vier keer per week en loop ik dne keer. De afgelopen tijd was dat één keer zwemmen, vier keer fietsen en twee keer lopen. Het scheelt dat ik iedere ochtend naar mijn werk fiets. Dat is elf kilometer en vormt een goede basis.' Iedere zondagochtend huurt de triatlonclub om negen uur Calluna af om daar te zwemmen. Dat is anders dan zwemmen in de zee, maar ook daar hebben ze iets op gevonden. 'Soms zetten we even de golven aan. Zwemmen in zee valt trouwens mee hoor. Bovendien trai nen we af en toe in zee.' Voorheen had Van Tatenhove moeite met het zwemonderdeel omdat hij slecht zag. 'Ik heb nu een zwembril op sterkte. Anders moet je de hele tijd achter andere deelnemers aan zwemmen om de goede kant op te gaan. Dat is niet handig.' Het startschot wordt zaterdag om 13.10 uur op het strand van Dijkmanshuizen gelost. Verwacht wordt dat de eerste deelnemers tegen 15.00 uur daar finishen. Tekst Stiana Sibon Tatenhove organiseert de tnatlon en doet ook zeil

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 4