Jovink de Voederbietels topact op crossweekend Zaankanter liep honderdste crossloop Internationaal voetbalsucces in Haarlem TEXELSE j COURANT MAB-club pakt uit met Speedweekend Paardenfestijn rond manege Robbert Boersen laat concurrentie ver achter zich Programma De trotse voetballers, met beker en medailles. Bovenste rij (vlnr): Alexander Smit, Gooitzen Kedde (begeleider), Rick den IJzerman, Mathijs Legierse, Maarten Visser (Haarlem), Daan Hamaker (Castricum), Joost van Es, Sander Legierse, Bart de Lugt, Dnes Veltkamp (begeleider). Onderste rij: Matthijs Ramaker (Koedijk), Marlon Zijm, Yvo Barends, Sam Kossen, Tom de Lugt, Me/s Daalder, Luc Kedde. (FoioCorSmii Een Texels selectieteam deed afgelopen week met veel suc ces mee aan het internationale voetbaltoernooi om de Haarlem Cup, waarin voetballers uit vijftien landen actief waren. De Texelaars bereikten de finale, waarin ze met klein verschil verloren, waardoor ze beslag legden op de tweede plaats. Het team. bestaande uit spelers van verschillende Texelse elftallen, aangevuld met enkele bevriende overkantse spelers en spelend onder de nostalgische naam Texel se Boys, kwam uit in de categorie voor jongens onder de zeventien jaar. Gestreden werd tegen tegen standers uit Engeland, de Verenigde Staten. Zweden en Nederland. Hoe wel sommige jongens nooit eerder hadden samengespeeld, wonnen de Texelaars alle wedstrijden in de voorronde. Ook de tweede ronde, met de nummers één en twee uit de andere poules, verliep uiterst succesvol. De eerste drie wedstrij den werden gewonnen, waarna de Texelaars zich in de slotwedstrijd tevreden stelden met het benodigde gelijkspel. In de halve finale, die vrijdagavond werd gespeeld, moest worden afgerekend met Vasby Uni ted uit Zweden. Deze wedstrijd eindigde in een gelijk spel (0-0), waarna de Texelse Boys de beslis sende strafschoppenreeks met 4-3 wonnen. In de finale was een dag later Oost- Watergraafsmeer uit Amsterdam de tegenstander Een moeilijk te bespelen ploeg, die fysiek erg sterk was en waarvan enkele spelers al ervaring hadden opgedaan in de hoofdklasse Toch ging het lange tijd gelijk op Uiteindelijk scoorden de Amsterdammers één keer vaker dan de Texelaars (2-1). Bij de prijs uitreiking wachtte nog een aardige verrassing. De Texelaars mochten niet alleen de tweede prijs in ont vangst nemen, maar ook de fair- playcup, voor het sportiefste team. VERVOLG VAN PAGINA 1 Openheid Je hoort die mensen uit te nodigen bij het openen van de enveloppen. Dan kunnen ze zelf controleren of het principe gelijke monniken gelijke kap pen wordt geëerbiedigd. Ik denk dat de ondernemers het ook zo willen. Maai dit creëert achterdocht en dat moeten we helemaal niet hebben. Ik denk dat het laatste woord er nog met over is gezegdOndernemers voorzitter Ries Swanmk: 'Als TVO zijn we voor openbaarheid. Mijn juridi sche kennis over de spelregels bij dit onderwerp reikt niet ver genoeg om alles te kunnen overzien. Wel heeft de gemeente ons bij de aanbesteding en inschrijving steeds betrokken bij het maken van spelregels. Daarvoor alleen maar hulde.' De gemeente mag dan conform haar eigen nota handelen, de vraag is in hoeverre de gemeente zich houdt aan de richtlijnen van de overheid. In de zogeheten 'Handreiking voor een collegebesluit inzake inkoop en aanbesteding' van het ministerie van Binnenlandse Zaken staat onder het kopje Streven naar bestuurlijke en ambtelijke integriteit: 'Het is daarom van groot belang dat overheidsinko- pen zoveel mogelijk openbaar zijn te controleren.' In de gemeentelijke nota komt het woord transparant wel voor, maar heeft betrekking op de interne pro cedures, en niet op de gewenste openheid naar buiten. De vraag is waarom de politiek dit met heeft aan gekaart bij de behandeling van de nota. Standaart: 'Het was toen geen issue. Naar aanleiding van de com motie rond het PHH-gebouw hebben we ons er sterk voor gemaakt dat Texelse bedrijven een eerlijke kans zouden krijgen om in te schrijven. Het verhaal over transparantie zat ergens verstopt in de stukken.' Ermee geconfronteerd vindt de politi cus het een belangrijk punt. 'Ik zal dit bespreken in de fractie en als ook die het belangnjk genoeg vindt, maken we er werk van.' Daarmee zou niet strijdig met een eerder raadsbesluit worden gehandeld, want de politiek heeft de nota inkoop- en aanbeste dingsbeleid volgens hem nog niet officieel vastgesteld. Uitslagen Dag van het Paard Pony's aangespannen: 1. Juan-Carlos, berijder. G. Westerlaken, 2: Buco, berijder: M. Witte, 3: Foster Hope v.d bosrand, berijder: G. de Ridder. Friezen voor de showwagen: 1 Pinkster, berijder: E. Bous- ma-Witte, 2: Tjitske. berijder- J. Keijzer. 3. Wietske. berijder: B. Beuving Openklasse tuigpaarden: 1: Violetta H, berijder- K. vd Vooren, 2: Viking, berijder: H. Spigt. 3: Simi- gemma. berijder. N. Gamtsen Friezen voor de showwagen gereden door dames: 1: Pinkster, berijder E. Bousma-Witte. 2: Wietske. M. Beuving, 3: Tjitske. berijder: T. Spigt-Witte. Speel uw spel 1: Bellamy, berijder: F. van de Gracht, 2: Juan-Carlos, berijder: G. Westerlaken, 3: Foster 8. Hope v.d. bosrand, berijder: G. de Ridder. Tuig paarden gereden door dames: 1 Viking, berijder: E. Bousma-Witte, 2: Violetta H berijder. M. vd Vooren, 3: Simigemma, berij der W van Elk. Streekrubneken paarden. 1D-jee. berijder: P. Timmer. 2: Frits, berij der F. van Lare. 3: Caesar, berijder: P Bak ker. Tweespannen: 1' Ratina D Rasiana B. benjder: P Daalder. 2: Willem Viking, berijder: H. Spigt, 3 Simigemma Violetta H, berijder: K. vd Vooren. Verloting. Een aantal prijzen van de ver loting zijn nog niet opgehaald. Het gaat om de volgende kleuren met bijbehorende nummers. Van de kleur wit: 263, 268, 610, 809, 835, 863, 907, 909, 965, 967 Van de kleur blauw: 226, 255, 271, 298, 299, 664. 716, 718. Van de kleur oranje: 137, 175, 177, 179. 204, 209. 225, 477, 833. Prijzen kunnen op worden gehaald bij de familie Spigt, De Grie 3. Den Hoorn. Telefoonnum mer 319627 German Silva wint strandduincross Daags nadat hij een drukbe zochte clinic gaf aan deelnemers van de Texelse halve marathon, verscheen German Silva aan de start van de strandduincross van de atletiekvereniging. Silva, die tweemaal de marathon van New York won, was de beste en snelste loper van de 28 deelne mende senioren. Dean Salwegter liep met Silva op en liep zijn 5,3 kilometer in 20.59. Silva liep twee ronden (9,3 km) in 36.43. Tweede werd Peter ter Burg (37.30). Ulrike Weirich uit Oudeschild liep als enige dame de 9,3 km. Laurien Bakker uit Den Burg was eerste dame op de 5,3 km. Bij de jeugd wonnen Rob ter Burg en Sara Tomczak uit Berlijn de loop over 1200 meter. Uitslagen: 1200 meter - JongensT.Rob ter Burg (Juli- anadorp), 4.38; 2 Timo Schitfink (Hilver sum), 5.00. 3.Ruwen Gouwenberg (Den Helder). 5 04 Meisjes i Sara Tomczak (Berlijn), 4.58; 2.Lara Kreikamp (Harder wijk), 5.20: 3.Zyanya Silva (Mexico), 8.14. 5,3 km- I.Dean Salwegter (Dordrecht). 20.59: 2.André Tellier (Kortenhoef), 24 04; 3 Eddy Zegers. 26 17 9,3 km 1 German Silva (Mexico), 36.05; 2.Peter ter Burg (Juli- anadorp), 37.30: 3.William Knoeff (Apel doorn). 41.11. DINSDAG 31 JULI 2007 Ton Amout huldigde Wil Schermer omdat hij de ZDH-crossloop voor de honderdste keer Wil Schermer (60) uit Zaandam liep vrijdagavond voor de honderdste keer de crossloop van ZDH. Een prestatie die, volgens bestuurslid Ton Arnout, de afgelopen tien jaar slechts door twee andere lopers was geëvenaard. Schermer werd gehuldigd met een gedenkplaat, honderd sliptongetjes en een bos bloemen. Op 11 juli 1986 liep Schermer voor de eerste keer mee in de acht kilo meterloop. Hij komt uit Zaandam en bivakkeert gedurende de zomer in een houten huisje op Loodsmans duin. Als fanatiek schaatser gebruikt hij de crosslopen als voorbereiding op het schaatsseizoen. 'Ik heb altijd gevoetbald in de hoofdklasse. Op een gegeven moment vond ik die sport te ruw worden en ben ik gaan schaatsen. Lopen en fietsen zijn daarvoor goede trainingen.' Scher mer is geen onverdienstelijk schaat ser. Op het Nederlands kampioen schap langebaan voor veteranen werd hij eens derde op de 500 meter en eindigde in de top vijf in het klassement. Daarnaast schaatst hij veel marathons. Hij deed mee aan het onofficiële wereldkampi oenschap voor veteranen. De Zaankanter wist niet dat hij vrij dag voor de honderdste keer mee deed. 'Ik hou dat niet bij. Als het de tachtigste of honderdtwintigste keer was geweest, had ik het ook geloofd.' Hij vindt het een geweldig parcours. 'Het is iedere keer weer anders. De ene keer ligt er stro, de andere keer is het hartstikke warm. Dan is het lekker als je de duinen in komt. Soms komt er een hoog lander op je pad waardoor je wordt gedwongen even te stoppen. Ook de wind voelt iedere keer anders.' Hij vindt het niet saai dat het iedere keer hetzelfde parcours is. 'Het is juist prettig omdat je zo kunt zien hoe je vooruit gaat in je tijd. Dit jaar liep ik de eerste cross in een tijd van veertig minuten. De vorige keer was mijn eindtijd 38 minuten en ik hoop het dit jaar nog binnen 36 minuten te doen Buiten dat de cross een goede manier is om de conditie op te bouwen, vindt Schermer het ook altijd gezellig. 'Vooraf maken we altijd een praatje met elkaar, maar na die tijd wordt het nog leuker. Dan drinken we nog even wat. Vaak moet mijn vrouw mij mee naar huis trekken.' Schermer hoopt nog heel wat jaren mee te doen. 'Zo lang ik gezond ben, blijf ik lopen. Ik hoop in ieder geval tot mijn zeventigste. Daarna ga ik de cross wandelen. Dat doet mijn vrouw ook altijd.' Rond manege Akenburg wordt 6 oktober een officiële samenge stelde wedstrijd verreden, waar aan 120 ruiters uit het hele land zullen deelnemen. De wedstrijd bestaat uit een dressuurproef, een springparcours en een cross. Ruiters die samengestelde wed strijden rijden, reizen heel Neder land door voor enkele wedstrijden. Omdat er onder de Texelse ruiters veel animo is voor deze tak van sport, hebben enthousiaste leden van De Waddenruiters het idee opgevat een dergelijke wedstnjd op Texel te organiseren. De wedstrijd begint met een dre- suurproef en een springparcours. Alleen ruiters die deze proeven suc cesvol afleggen, mogen deelnemen aan de cross. Deze bestaat uit onge veer twintig hindernissen over een route van zo'n drie kilometer, die binnen een bepaalde tijd moet wor den afgelegd. De hindernissen zijn van natuurlijk materiaal als bomen, picknicktafels, heggen en hekken. Opgave voor touwtrekken De organisatie van het open Texels kampioenschap touwtrekken, dat donderdag 9 augustus in Den Hoorn wordt gehouden, is op zoek naar deelnemers. Teams mogen zowel door Texelaars als toeristen (of een mix) worden gevormd en bestaan bij de mannen uit zes trekkers en bij de vrouwen uit acht. Een gemengd team telt drie mannen en vier vrou- Crossloop ZDH De loop over 4 kilometer van ZDH werd vrijdag met overmacht gewon nen door Jaap Witte. Hij eindigde in 13.57 minuten, 44 seconden sneller dan zijn opponent. Hij komt nog maar 36 seconden tekort voor het parcoursrecord, dat sinds 1998 op naam staat van Ruud Moelands. De cross kreeg vrijdag een feeste- Deze worden gemaakt, geleverd en gesponsord door de familie Beu kers uit Oudkarspel, die ook ieder jaar de hindernissen verzorgt voor de wedstrijd in Dijkgatsbos. Gepro beerd wordt de hindernissen een typisch Texels uiterlijk te geven. Ronald Beukers, springinstructeur bij de Texelse club, heeft grote ver wachtingen van een cross op Texel. Hoofdsponsor is Jan Keijser van het Kampeercentrum. De cross wordt verreden rond de manege. Dirk Roeper heeft daar voor verschillende percelen land beschikbaar gesteld Het terrein is geheel open. zodat het publiek de cross op de voet kan volgen. Meer informatie over de wedstrijd is te vinden op de website www. sgwtexel.nl. Ruiters kunnen zich per e-mail opgeven bij Margriet Meijer, sgw-texel@live.nl. Aanmelden kan tot 22 september of tot het maxi mumaantal deelnemers is bereikt. Zondag 7 oktober wordt een oefen ronde verreden. wen. Voor de jeugd tot en met zestien jaar gelden geen restricties, met dien verstande dat alle leden bij elkaar niet ouder mogen zijn dan honderd jaar Dat betekent dus dat kinderen die gemiddeld tien jaar oud zijn, met z'n tienen een team mogen vormen. Afhankelijk van het aantal deelnemers komt elk team drie of vier keer in actie. Opgave is moge lijk bij Christa Bakker-Kamminga, tel. 319307. Het kampioenschap begint om 19.00 uur en is onderdeel van de Hoornder Donderdag. lijk tintje, omdat Wil Schermer uit Zaandam voor de honderdste keer deelnam. Uitslagen: 1 km mimloop: Joren Bakker, 3 16; 4 km - Jeugd. Wesley Zschöttche (Zaandam). 16.19, Mannen- Jaap Witte, 13.57; Vrouwen. Colinda van der Vis, 17 44. 8 km - Mannen: Erik Bak ker. 32.45; Vrouwen: Ulrike Weirich. 36.08; Veteranen Lutz Lohse, 28.27. j deelnemers aan de tijdrit, die ^dag werd verreden en meetel- fe voor de zomercompetitie van svereniging Texel, hadden af rekenen met een harde wind. wig was dat geen recordtijden **d gereden. Robbert Boersen 8 zoals altijd veruit de sterkste, i raffelde de 24 kilometer af in 15512 minuten. Ferry van der Vis J ien| op ruim drie minuten tweede. Ook Gauke van Lingen, de winnaar bij de veteranen, hield de achter stand met een tijd van 39.27 nog enigszins binnen de perken. Knap was de prestatie van de jonge Sil Brouwer, die zijn rit voltooide in 40.12 en daarmee won bij de 14- en 15-jarigen. De jeugd reed een wedstrijd over 8 kilometer. Youp Wehnes was in 17.00 minuten de snelste. Uitslagen: 10-11 jaar - 1 Joey Mets, 17.54; 2 Mariëlle Blauw, 17.57; 3 Esmée Betsema, 18.22. 12- 13 iaar - 1 Youp Wehnes. 17.00. 14-15 jaar 1.Sil Brouwer. 40.12, 2.Klaas Uitgeest. 43.45: 3.Demse Betsema. 44 03, 4.Yasmijn van Ron gen. 32.55. 18-39 jaar 1.Robbert Boersen. 35.12; 2.Ferry van der Vis. 38.17, 3.Remie Siebels (gastrenner). 42.01; 4.Enca Goénga, 42 04; 5.Natascha van der Vis, 43.04; 6.Mark Huisman, 44,46; 7.Simone Betsema, 45.50. 40 jaar en ouder 1 Gauke van Lingen, 39.27; 2Theo Boom, 41.35; 3.Menno Goënga, 41.49; 4.Tony Schaefer (gastrenner), 43.05. Omdat er zóveel auto's meedoen, is de cross verspreid over twee dagen. De overkantse coureurs en hun aanhang kamperen op het cros sterrein zelf. Wie het evenement wil bezoeken, hoeft niet met de auto te komen. Er rijden speciale bussen over Texel die bezoekers gratis naar het crossterrein vervoeren. De bus sen stoppen onder meer in De Koog en Den Burg. De entree voor het hele weekend bedraagt €20,-, alleen op zondag €10,-. jivjnk 4 de Voederbietels zijn de hoofdact c filocrossterrein wordt gehouden. 230 coureurs, onder wie 100 van óe overkant, verschijnen aan de start van het Speedweekend dat lit weekend op het crossterrein en de MAB-club aan de Hoofd ig in Eierland wordt gehouden. Zaterdagavond begint in de feest- Bnt om 22.00 uur uur een optre den van de Achterhoekse feest band Jovink de Voederbietels. tog niet eerder pakte de MAB zó goot uit. 'Als Texelaars mogen we tëid meedoen aan overkantse cros- swenementen, dit keer organiseren ij de cross zo dat de overkanters :c< bij ons kunnen rijden', vertelt keert Schagen, één van de orgam- satoren van het driedaagse week- nd. Hiervoor wordt op het cros- Serrein een tent gebouwd waarvan te grootte niet veel onder doet ot die bij de Ronde om Texel. Publiekstrekker is Jovink de Voe derbietels, met onder andere Gijs (Goliath) Jolink, zoon van Bennie tënk van Normaal, in de gelede- si. Met singles als Werken is mien xbby en Luie Flikker timmeren de ■vakanten landelijk aan de weg ïi zijn een geziene band op festi- uls en (cross)evenementen. Zelf trganiseren ze al jaren de Zwarte Ooss, het crossfestival waar 115 i het Speedweekend dat dit weekend op het bands optreden en dat dit jaar bijna 100.000 bezoekers trok. Ze kruipen ook regelmatig zelf achter het stuur, met soms desastreuze gevolgen. Zo ging Jolink enige tijd geleden hard onderuit met zijn crossmotor, waardoor hij flink in de lappenmand belandde. Het rock&roll-bestaan trekt inmiddels een dermate zware vyissel op de gezondheid dat hiji Hèpdrik Jan (Cohen) Lovink en de andere bandleden hebben besloten dit jaar met optreden te stoppen, wat het optreden op het MAB-terrein wellicht extra memorabel maakt. Zondagmiddag is een optreden van de Texelse band Poundcake en 's avonds speelt VangRail. Er wordt ook gecrosst in Eierland. Naast de honderdvijftig Texelse coureurs strijken er honderd over kantse rijders neer. Vijftig besturen een stockcar, twintig komen uit in de 4-cilinder vrije klasse en twintig andere komen met hun opgevoer de kevers naar Texel. 'Geen ouwe rommel waarmee maar wat wordt afgeragd, allemaal high tech. Auto crossen is voor hen echt sport, ze rijden razendsnel', vertelt Schagen. Er wordt gestreden in de juniorklas se (beneden 18'jaar), keverklasse, rodeo, 4-cilinder vrije standaard klasse en Formule 1 stockcars. Vrijdag 3 augustus: 18.00 uur Opening feesttent met DJ Marcel Nick 00.00 uur Sluiting Zaterdag.4 augustus 12.00 uur Start Races 17.00 uur Muziek in de feesttent met DJ Marcel Nick 20.00 uur Uitreiking van de dagprij zen. Winnaars rijden met crossauto op podium in de feesttent. 21,00 uur DJ Marcel Nick 22 00 uur Optreden van de band Jovink The Voeder Bietels 01.30 uur DJ Marcel Nick 02.00 uur Sluiting Zondag 4 augustus: 12.00 uur Start Races 16.30 uur Optreden van Pound Cake 19.00 uur Prijsuitreiking alle klassen Winnaars rijden met cross wagen op podium in de feesttent 20.00 uur Optreden van de band VangRail 00.30 uur DJ Marcel Nick 01.00 uur Sluiting

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 5