i!ï Jip?! Biertje en lunch voor kamelen uit het circus TEXELSE 2 COURANT m - I Een ander geluid in Klif 12 Kaarten voor 'Holland' raken op The Fantastic Four bundelen hun krachten Film Stichting Kerken en Minima Texel Agenda teso VRIJDAG 3 AUGUSTUS 2007 Terwijl kameel Martin genoot Vlak voor je de bühne op moet even een biertje pakken. Deze jonge kameel Martin van circus Althoff kon de verleiding niet weerstaan en liep bij café Sjans in de Koger Dorpsstraat binnen. Na een paar slokjes, poepte hij op de vloer en verliet hij de kroeg weer. 'We willen meer jongeren bin nen halen', grapte Sjans eigenaar Arnold Kaercher. 'Maar hij moet n biertje, lunchten de andere kamelen in de Dorpsstraat. wel rustig naar zijn tent.' Samen met circus Althoff organi seerde Kaercher een lunch voor zo'n acht kamelen. Zij konden zich in de drukke, zonnige Dorpsstraat te buiten gaan aan hooi, appels, sla, prei en brood. In optocht kwamen de kamelen zich woensdagmiddag melden bij café Sjans. Ze trokken daarbij nogal wat bekijks van omstanders. 'Ik heb altijd mijn camera bij me en juist nu ben ik hem vergeten', klaagde een toeriste. Evengoed werden er heel wat foto's en filmpjes van de dieren gemaakt. Kameel Martin had wel zin in een biertje en liep de kroeg in. Aan de bar kreeg hij van het personeel een biertje. Na een paar teugen was het genoeg en liet hij alles uit zijn mond (Foto Sietia Varmsoho/Beo*3bant ratel) lopen. Een beetje water werd meer gewaardeerd. Voor hij weer naar buiten liep vergat hij niet even op de grond te poepen. Circus Althoff geeft vanaf donder dag tot volgende week zondag bijna elke dag twee voorstellingen. De circustent staat op de parkeerplaats op de Nikadel in De Koog. Kaarten zijn overal op Texel te koop en bij de kassa bij de tent. De voorverkoop voor de overtoch ten met de nostalgische zeesleep boot Holland loopt voorspoedig. Vooral voor de boottochten Texel- Den Helder-Texel is veel belang stelling. Voor alle dagen is nog een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar. Enkele reizen (Texel-Den Helder of Den Helder-Texèl) zijn nog wel volop beschikbaar. De Holland vaart in de TESO-feestweek van 15 tot en met 21 augustus dagelijks tussen Oude- schild en Den Helder. De aanleg plaats in de marinestad is, net als vroeger, bij hotel Landsend. Kaarten zijn verkrijgbaar bij VW Texel. Een enkele reis kost €5,-, inclusief een consumptie; een retour kost €7,50, met twee consumpties. Nieuw is de mogelijkheid om het kaartje voor de enkele reis Texel-Den Helder dezelf de dag te gebruiken voor een gra tis (personen)overtocht terug naar Texel met de 'gewone' TESO-veer- boot. Een overzicht van de beschik bare afvaarten staat op www.texel. net/vervoer/1 OOjaar. Obstakeltraining voor paarden Op uitnodiging van Mirjam van Erkelens verzorgt Petra Vlasblom eind augustus een schrik- en obstakeltraining voor paarden liefhebbers. Deze cursus is geschikt voor ieder een die met paarden omgaat, een betere relatie met het dier wil hebben en voor mensen die een schrikachtig paard hebben. Ook is de cursus geschikt voor mensen die zelf onzeker worden in stress volle situaties. De cursus bestaat uit een theoretisch en een prak tisch gedeelte waar gebruik wordt gemaakt van vlaggen, rook, zwaai lichten, verkeersgeluiden en harde knallen. Deelname staat open voor mensen met een eigen paard of voor mensen die (zonder paard) alleen het theoriegedeelte wil len meedoen. De cursus wordt op 26 en 27 augustus gehouden in manege Akenburg, deelname kost €125,-. Mensen die alleen aan het theoriegedeelte meedoen betalen €50,-. Voor inlichtingen en opgave: Mirjam van Erkelens, tel. 319449 of website www.2moons.nl. Effe een ander geluid is de titel song van het gelijknamige solo programma waarmee cabaretier Coen Jutte vrijdag 10 augustus in theater Klif 12 in Den Hoorn optreedt. Volgens het persbericht dat zijn komst aankondigt toont hij met 'overrompelende muzikale acts zijn positivisme als handels merk' en 'grossiert hij in briljante oplossingen voor ogenschijnlijk onoplosbare problemen'. De cabaretier geeft met zijn pro gramma antwoord op de veelge hoorde klacht dat Nederland is ver worden Tot een zuur en klagend land'. Koningin Beatrix en premier Balkenende riepen in hu bespiege lingen op tot meer dankbaarheid en positivisme. 'Een prima voorzet', aldus Jutte, die daarbij echter aante kent: 'Zeggen dat Nederland klaagt/ zeurt is op zichzelf natuurlijk ook een zeurderige klacht.' Zelf noemt Jutte, die ingenieur is, zich 'onver valst positivist'. Om zijn vertrouwen in de toekomst te onderstrepen, heeft hij een carnavalskraker met de naam Effe een ander geluid opge- Drie kunstenaars in Posthuys Texel Galerie 14-16 Posthuys Texel opent zondag 19 augustus een nieuwe expositie. Tot en met donderdag 4 oktober is er in de Koger galerie werk te zien van Daniëlle van Broek hoven (schilderijen), Huub Holthui- zen (sculptuur) en de Texelse Caro line Serton (werken op papier). Het Posthuys is van donderdag tot en met zondag dagelijks geopend van 13.00 tot 19.00 uur. Liefhebbers van actiefilms en scien ce fiction komen aan hun trekken in bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Krim, waar vandaag (vrij dag), maandag en woensdag Fantas tic Four draait. Het verhaal gaat over een experimentele ruimtevlucht, die verkeerd afloopt. Daardoor veran deren Reed Richards, Sue Storms, haar broer Johnny Storms en piloot Ben Grimm van lichaamsstructuur en krijgen ze superkrachten. Al snel wordt dit bekend aan de buitenwe reld, die ze de status van superhel den geeft. De elastische Mr. Fantas tic, de onzichtbare Invisible Woman, de ontvlambare Human Torch en the Thing, een man van steen met enorme krachten, bundelen als The Fantastic Four hun nieuw verworven kunsten om Victor von Doom tegen te houden, die snode plannen heeft met de wereld. In Die Hard 4.0. met Bruce Willis, Justin Long en Timothy Olyphant in de hoofdrollen, krijgt politieagent John McCiane opdracht de jonge hacker Matt Farrell op te halen. Dat lijkt een routineklus, maar als de tweede in Farrells appartement ineens worden aangevallen, blijkt er veel meer aan de hand. Ze ontdek ken dat Thomas Gabriel een plan heeft bedacht om het computersy steem en de technische structuur waarop de Amerikaanse economie drijft te saboteren. Het is aan de ruige en grof gebekte McCiane de taak dit levensgevaarlijke plan te verijdelen. Verder draaien in De Kie kendief de ondertitelde originele en de Duitse versie van de animatiefilm Shrek en de tekenfilm Transformer, vergelijkbaar met Independence Day en War of the Worlds en niet geschikt voor kinderen. Cinema Texel heeft het grootste deel van z'n programma gepro longeerd. In de serie De Volks krant-filmavonden draait dinsdag voor het laat Inland Empire. 'Lynch' vaagste, langste, lelijkst gefilmde en meest vervreemdende film, maar daarom niet minder fascinerend of verrassend', schreef een recen sent. Hoofdpersoon is actrice Nikki Grace, op het oog een deftige dame met een villa in Beverly Hills. Zodra de opnamen van een nieuwe film beginnen, zakt die fagade echter. Ze raakt binnen de kortste keren ver dwaald in een wereld waarin wraak zucht, jaloezie en lusten de boven toon voeren. In dit universum stuit de actrice op een malle buurvrouw, Poolse maffiosi en reuzekonijnen in een sitcom-decor - om een paar van de vele personages te noemen. De Nederlands gesproken Disney- film Ratatouille gaat over Remy, een gepassioneerd ratje, dat ervan droomt een grote Franse chef-kok te worden. Hij is vastbesloten, zelfs tegen de wil van zijn familie in. Ook de wetenschap dat koks bepaald met gecharmeerd zijn van ratten, kan Remy niet stoppen. In Zoop in Zuid-Amehka vliegen de Rangers naar Zuid-Amerika, waar een zeld zame vlindersoort door bosbranden dreigt uit te sterven. Ze moeten de cocons opsporen en ergens anders uitzetten voordat deze uitkomen. De opdracht blijkt lastiger dan gedacht. Ook nog een weekje te zien zijn Harry Potter, de actiefilm Pirates of the Caribbean: At world's end en de Nederlands gesproken versie van Shrek. Iedere maandag vertoont de bioscoop een sneak preview, een film die officieel nog niet uit is en waarvan de titel tot het laatste moment geheim blijft. nomen. Hij roept de liefhebbers op het lied gratis te dowloaden via de website www.coenjutte.nl en zo veel mogelijk door te sturen. Jutte werkte eerder samen met Rob Kamphues. In 2005 maakte hij zijn eerste solo-voorstelling. Hij won er de Open-Podium Prijs van het Crea in Amsterdam mee en later ook het Deltion Cabaret Festival in Zwolle. In april 2006 veroverde hij de derde prijs van het Amsterdams Kleinkunstfestival. De jury prees zijn 'grote theatrale aanwezigheid, gek te, anarchie, lef.' De voorstelling in Klif 12 begint om 20.30 uur. Een kaartje kost €12,-. Een diner vooraf is mogelijk; reser veren in dat geval gewenst (tel. 319633). Rachel Barnard geeft concert Rachel Vroom-Barnard geeft dins dag 7 augustus een concert in de Maartenskerk in Oosterend. De pianiste speelt op de veelbespro ken 'vleugel van Ed' en brengt werken ten gehore van Bach, Pij per, Poulenc en Beethoven. Vroom studeerde klassieke muziek en kamermuziek bij Nelleke Geesink aan de CHK Constantijn Huygens in Zwolle. Daarna behaalde ze haar Master's Degree eigentijdse muziek en kamermuziek bij Tonie Ehlen in Maastricht. Momenteel studeert ze orgel en kerkmuziek bij Dyo Was- sink en Mark Heerink. Het concert in de Maartenskerk begint om 20.15 uur. De toegang is vrij, maar na afloop wordt gecollec teerd voor een bijdrage in de kos ten. De organisatie van het concert is in handen van de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken. Pete Morton in De Worsteltent In De Worsteltent aan de Smits- weg in de Dennen vindt zondag een optreden plaats van sin ger-songwriter Pete Morton. Dit optreden komt in de plaats van het eerder aangekondigde con cert van Camirez. Pete Morton is folkzanger in hart en nieren en geen onbekende op het eiland, waar hij al eerder heeft opgetreden. Gewapend met zijn gitaar brengt hij liedjes die het hart Job Schuring voor kinderen Job Schuring, maker en bedenker van Kareltje de Hamster en Sjon- nie de Giraf, verzorgt zondag 5 augustus een optreden in strand paviljoen Paal 12. Hij brengt er liedjes ten gehore van zijn net verschenen CD Het feest van Kareltje en Sjonnie en voorgaan de CD's. Schuring is van oorsprong caba retier, maar heeft zich de laatste jaren - na onder meer een hoofdrol in de musical Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen - toegelegd op het maken van de kinderserie op CD Kareltje en Sjonnie. Met succes. Niet alleen het publiek rea geerde enthousiast, ook de critici putten zich uit in loftuitingen. Het Parool schreef: 'Alles in Kareltje en Sjonnie is even onweerstaanbaar.' Trouw prees: 'Met de vakantie voor de deur een aanrader!' Linda con cludeerde: 'Onze favoriet is Karel tje en Sjonnie.' Ook collega-artiest Henny Vrienten ten slotte liet zich niet onbetuigd: 'Geestige teksten en muzikaal verzorgd.' Het optreden van Schuring in Paal 12 begint om 15.00 uur. Meer infor matie staat op de website www. kareltjeensjonnie.nl. Windhonden op Summer Event Hazewindhonden die met een snel heid van zestig kilometer per uur achter een kunsthaas aanrennen. Een attractie die te elfder ure is toegevoegd aan het programma op het Eagles Summer Event dat zondag aan de Westerboersweg in Waalenburg wordt gehouden. 32 windhonden, van Spaanse en Rus sische tot Marokkaanse, proberen elkaar af te troeven op een baan van ruim een kilometer lang. Naast snelheid, wordt onder meer ook de wendbaarheid van de honden gedemonstreerd. De dieren, die eigendom zijn van een club vrien den, zijn afkomstig uit verschillende delen van het land. Excursie rond Michiel de Ruyter Gelein Jansen verzorgt deze maand nog driemaal de excursie Michiel de Ruyter op Texel. Dat gebeurt op de donderdagen 9, 23 en 30 augus tus. De deelnemers maken per fiets of scootmobiel een rondje langs bezienswaardigheden die verband houden met de beroemde zeeheld. Onder meer wordt een bezoek gebracht aan het Zeemanskerkje in Oudeschild, waar een door De Ruy ter geschonken kroonluchter hangt. De excursie begint rond 15.30 uur in hotel De Lindeboom in Den Burg en duurt tot circa 17.00 uur. De deelne mers worden om 15.00 uur welkom geheten met koffie en appelgebak. Opgave is mogelijk bij De Linde boom (tel. 312041) of Jansen zelf (tel. 365972; bellen tussen 13.00 en 15.00 uur). Speelattributen voor Oudeschild Dankzij een bijdrage uit het Oran jefonds kan de Stichting Gemeen schap Oudeschild speelattrib- nuten aanschaffen die anders moesten worden gehuurd. Er komen een springkussen, een funsnake en een reuzeskippybal. De attributen zijn bedoeld voor de activiteiten die de SGO regelmatig organiseert voor de jeugd van het dorp. Jennifer Buijsman, voorzitter van de stichting, toont zich erg geluk kig met de subsidie. 'Het was al lang een wens om deze dingen in eigen beheer te krijgen, aangezien het huren iedere keer een flinke hap uit de begroting was. Hierdoor houden we meer budget over om leuke dingen voor de inwoners van Oudeschild te organiseren.' Het Oranjefonds schenkt per jaar ruim €20 miljoen aan organisaties die zich bezighouden op sociaal gebied. raken en vanuit een geheel eigen perspectief hun verhaal vertellen. Hij brengt zijn muziek met een groot gevoel voor humor en vanuit een sterke sociale bewogenheid. Het optreden begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. Als het weer het toelaat, vindt het optreden bui ten plaats. Hulp aan Texelaars in financiële nood Spangerweg 10, 1793 EH De Waal Tel. 31 29 83 Bankrek. 36.25.99.343 Een uitgebreide agenda staat ook in de gratis Vakantiekrant, die iedere vrijdag verschijnt, en op de website www.texelsecourant.nl. Vrijdag 3 augustus: Op de Groeneplaats in Den Burg zijn vanmiddag verschillende voorstellin gen te zien in het kader van rondrei zend festival De Karavaan. Om 19.30 uur begint de voorstelling Fanfare De Wetering van het TAMAR Muziekthea ter, met medewerking van KTF. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een voorstelling van Robbert Jan Proos. Entree €12,-. Diner vooraf is mogelijk. Reserveren kan via tel. 319633 en e-mail info@klif12.nl. In Cinema Texel draaien de volgende films: Harry Potter 5 (10.45. 18.30, 21.30 uur); Shrek de Derde (11.00, 14.00 uur); Ratatouille (13.30, 16.00 uur); Zoop in Zuid-Amerika (16.15, 18.45 uur); Pirates; At world's End (21.15 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draaien Shrek Der Dritte (14.00 uur): Fantastic Four (16.15 uur); Transfor mers (19.00 uur); Die Hard 4.0 (21.45 uur). Zaterdag 4 augustus: In de straten rond de kerk van Oos terend wordt van 10.00 tot 13.30 uur rommelmarkt gehouden. In het kader van het Mixed Martial Artsfestival worden op het strand bij paal 17 vanaf 13.00 uur trainingen en demonstraties gegeven van verschil lende vechtsporten: capoeira. tai chi, taekwondo, pencak silat, nun-cha- ku, kickboksen, wushu, filmvechten, boksen, kindersumo. Ook staat er een pannakooi opgesteld. Het geheel wordt omlijst met sambadansers en Braziliaanse muziek. Voor deelname en meer informatie Menno Siebinga, tel. 06-14401898. Op het autocircuit achter het vliegveld aan de Hoofdweg in Eierland begint om 12.00 uur een autocross. Er wordt gereden in diverse klassen. Entree €9,- voor volwassenen en €5,- voor kinderen, 's Avonds is er feest, met medewerking van DJ's en de band Jovink en de Voederbietels. Om 13.10 uur gaat op het surfstrandje van Dijkmanshuizen de Texel3e tri atlon van start. Er wordt 1 kilometer gezwommen, daarna 40 kilometer gefietst en vervolgens 10 kilometer hardgelopen. Op de Groeneplaats in Den Burg begint om 19.30 uur theatervoorstel ling Fanfare De Wetering van TAMAR Muziektheater, met medewerking van KTF. In restaurant Bosch en Zee nabij De Koog begint om 20.00 uur een darts- toernooi. Deelname is gratis. In Beachcafé De Buren op het strand bij paal 17 wordt vanaf 22.00 uur het festival Island Salsa gehouden. Met een DJ, danseressen en Zuid-Ameri kaanse muziek. Van 21.00 tot 22.00 uur wordt een dansworkshop gege ven waaraan maximaal 75 mensen kunnen deelnemen. In discotheek Question Plaza in Den Burg begint om 22.00 uur een 70/80's party. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien de volgende films: Harry Potter 5 (10.45, 18.30, 21.30 uur); Zoop in Zuid-Amenka (11.00, 16.15 uur); Ratatouille (13 30, 16.00, 18.45 uur); Shrek de Derde (14.00 uur); Pirates; At world's End (21.15 uur). Zondag 5 augustus: Onder de naam Eagles Summer Event verzorgt de Eagles Ranch voor de vierde keer een groot westemspekta- kel. Op het programma staan uiteen lopende activiteiten in westernsferen Het evenement duurt van 10.00 tot 17.00 uur. De entree bedraagt €4,- voor volwassenen en €2,50 voor kin deren. De Eagles Ranch ligt aan de Westerboersweg nabij De Waal. Het Mixed Martial Artsfestival bij paal 17 wordt om 10.30 uur voortgezet, wederom met diverse trainingen en demonstraties, pannavoetbal en veel Braziliaanse muziek Voor deelname en meer informatie Menno Siebinga, tel 06-14401898. De winkels in Den Burg zijn van 11.00 Hoogwater te Oudeschild Vr. 03 00.20 en 12.25 u. Za. 04 00.34 en 12.54 u. Zo. 05 00.40 en 13.34 u. Ma. 06 01.00 en 14.26 u. Di. 07 01.27 en 14.57 u. Wo. 08 02.50 en 16.30 u. Do. 09 04.20 en 18.16 u. Vr. 10 06.36 en 19.30 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 5 augustus op om 6.04 en gaat onder om 21.29 uur. tot 15.00 uur geopend. Op De Goede Verwachting aan r Genteweg nabij Oosterend gee*: Daan van Loenhout van 11 00 tci 12.30 uur een cursus boerderijdier tekenen voor kinderen van 7 tot 12 jaar. Deelname kost €8,50, opgeve* kan via 06-52447817. Op het autocircuit achter het vliegvsc aan de Hoofdweg begint om 12 oq uur de tweede dag van de autocros Er wordt gereden in diverse klasse*. Entree €9,- voor volwassenen en 6.- voor kinderen, 's Avonds is er feest met onder meer de band VangRail. Bij de Worsteltent aan de Smitsweg begint om 14.00 uur een optrede: van folkzanger Pete Morton. De tee- gang is gratis, bij goed weer vindt te optreden buiten plaats. Job Schuring, maker en bedenks van Kareltje de Hamster en me de Giraf, verzorgt een optreden voor kinderen in strandpaviljoen Pas 12. Hij brengt er liedjes ten gehore van zijn net verschenen CD. Aanvang 15.00 uur. In Cinema Texel draaien de volgend* films: Harry Potter 5 (10.45, 18.30. 21.30 uur). Shrek de Derde (1100 14.00 uur); Ratatouille (13.30, 160C uur); Zoop in Zuid-Amerika (16.1* 18.45 uur); Pirates; At world's Ere (21.15 uur). Maandag 6 augustus: Op De Goede Verwachting aan de Genteweg nabij Oosterend Daan van Loenhout van 11.00 t« 12.30 uur een cursus boerdenjdér tekenen Deelname kost €10.- toten met 12 jaar en €12.50 voor deelne mers vanaf 13 jaar. Opgeven kan 06-52447817 Op vakantiepark De Krim wordt va*. 16.00 tot 22.00 uur markt gehouden. Onder auspiciën van fietstoerclub Ta» 312000 begint vandaag de fietsdne- daagse. Starten kan dagelijks tussen 18.00 en 19 00 uur bij hotel De Linde-1 boom in Den Burg. Er zijn routes van 10, 15 en 25 kilometer. Inschrijven bij de start of vandaag tussen 10HO en 12.00 uur op het terras van Ce Lindeboom. Op het eigen veld in Den Hoorn speet ZDH een oefenwedstrijd tegen di profvoetballers van eredivisieclub Excelsior. Aftrap 19.00 uur. Entree €5,-; kinderen t/m 12 jaar belalei €2,50. Iri dorpshuis de Hof in De Koog wc vanaf 19.30 uur een bridgedn; gehouden. Deelname kost €2,50. Klaverjasclub Den Burg houdt er open klaverjasdrive in het clubge bouw van Kotex aan het Paelwerckm Den Burg. Aanvang 20.00 uur. Deelna me kost €3,50 per persoon. Er wadi gespeeld met vaste maat. In café De Twaalf Balcken in Den Bug wordt een schaaktoernooitje gehou den. Deelname staat open voor ieder een. Aanvang 20 30 uur. In Cinema Texel draaien de volgende films: Harry Potter 5 (10.45, 21.30 uur); Zoop in Zuid-Amerika (11,00, 16.15 uur); Ratatouille (13.30, 16.00, 18.45 uur); Shrek de Derde (14.00 uur); sneak preview (21.45 uur). In bioscoop De Kiekendief op DeKrh draaien Shrek Der Dritte (14.00 uzi Fantastic Four (16.15 uur); Trans!» mers (19.00 uur); Die Hard 4.0 (21.45 uur) Dinsdag 7 augustus: Daan van Loenhout geeft van 10.00 tot 12.30 uur bij paal 28 een work shop strand en zee-schilderen en van 14.00 tot 16.30 uur in de Slufter er workshop aquarelleren. Deelnaw kost €30,-. opgeven kan via tel. 06- 52447817. In de Maartenskerk in Oosterend begint om 20.15 uur een concert var Rachel Barnard (piano). De toegang s gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden. In Cinema Texel draaien de volgend? films: Harry Potter 5 (10.45, 18.30 21.30 uur); Shrek de Derde (11.05 14.00 uur); Ratatouille (13.30, 15.K uur); Zoop in Zuid-Amerika (16.15 18 15 uur); Inland Empire (20.30 utf In bioscoop De Kiekendief op 0? Krim draait Shrek The Third (23,00 uur). Om de drukte de baas te ku«w zet TESO af en toe een extra bed y j, in. Dat gebeurt vandaag (vrijdag)? zaterdag van 9.30 tot 16.00 uur Er 5 dan ieder half uur een afvaart, zo« vanuit Den Helder als vanaf Texe Toch moeten automobilisten zaterdag in Den Helder tussen 10.00 en 13.00 uur rekening houden met wachttijd?' van een half uur. Meer informatie ov? do veerdienst is te verknjgen via 369600 of website www.teso.nl. Jongeren Informatie Punt «E

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2