Vliegergekte op De Vrije Vogel Lachen om 'UFO' op boerencamping Film TEXELSE 2 COURANT iv; Is er werkelijk revolutie geweest? Provincie weigert subsidie voor zeereep Agenda teso Concert Nederlands Fluitkwartet:; VRIJDAG 10 AUGUSTUS 2007 'U zult het wel niet geloven, maar ik zie hier echt een vliegende schotel.' Met die boodschap bel de een jonge Texelse de dienst doende verslaggever van deze krant vrijdag rond middernacht uit zijn bed. Ze zag de UFO nabij de Laagwaalderweg. 'Als u nu komt, kunt u een foto maken.' Wantrouwend pakte uw verslag gever zijn verrekijker, en tot zijn verbazing bewoog er nabij Oude- schild een blauw schijnsel in de lucht. Dus maar met de auto er op af. Ter plekke was de blauwe cirkel op circa honderd meter boven de grond goed zichtbaar. Het zou toch niet waar zijn? Maar wacht eens. er hing nog wat boven. Wat was dat donkere gevaarte op enkele tiental len meter boven de blauwe cirkel? Nadere studie met de verrekijker leerde dat het een vlieger moest zijn. Doordat die donker was en tegen de zwarte hemel nauwelijks opviel, keek je er al snel overheen. Dat was dus ook de belster over komen. Ze stond verderop langs de weg, samen met enkele leeftijd genoten. Nog steeds in de waan dat het een UFO betrof. Inmiddels waren ook haar ouders gearriveerd. Toen het groepje werd gewezen op het gevaarte boven de cirkel, drong het besef door dat het een vlieger betrof. 'Dus we zijn genept.' Wat ze niet wisten, was dat een groepje mensen in het land een paar honderd meter verderop de grootste lol had. De vlieger was eer der die avond opgelaten door Cees Kuppens, kampeerder uit Eiber gen, gast op de boerencamping De Vrije Vogel van de familie Tjepkema aan de Laagwaalderweg 'We heb ben smakelijk gelachen om al die mensen die stopten en erin zijn getuimd', vertelt de kampeerder uit de Achterhoek. 'Ik zit in de elektro techniek en vliegeren is mijn hobby', vertelt hij als de verslaggever over dag een kijkje komt nemen. De vliegende schotel blijkt te bestaan uit aan elkaar gemonteerd pvc-pijp, die hij heeft voorzien van zogeheten super flux LED-lampjes, die weinig stroom nodig hebben. Deze worden gevoed via telefoondraad, dat hij via een grote haspel heeft verbonden met een kleine 12 Volt accu. 'Ik heb deze vlieger een week voordat ik naar Texel ging gebouwd. Dus het was ook voor mij nog een verras sing. Toen het vrijdagavond zo'n mooie, rustige wind stond, heb ben we hem opgelaten.' Camping baas Klaas Tjepkema zat ook in het complot. 'Cees komt hier voor het tweede jaar. Vorig had hij ook allerlei vliegers mee en dit jaar zei hij dat hij wat bijzonders had.' Kup pens: 'We hebben de vlieger op een weilandje verderop opgelaten en smakelijk gelachen om de reacties van de voorbijgangers.' De UFO is maar één van de vele vliegers van Kuppens. Ter plekke demonstreert hij een vleermuisvormig exemplaar, die zelfs is voorzien van lampjes en lichtgevende strepen. 'Vroeger kocht ik ze en nu naai ik ze zelf ik elkaar. Ik zit vaker achter de naaimachine dan mijn vrouw.' Meest bijzondere De mysterieuze 'UFOgefotografeerd op vrijdag rond middernacht. vlieger is die wellicht waaronder hij een camera heeft bevestigd. 'Hele maal zelf gebouwd. Ik heb het zo gemaakt dat ik de beelden vanaf de grond kan besturen.' Hij toont een kastje, dat is voorzien van allerlei technische snufjes. Met het ene hendeltje kan hij de camera vanaf de grond draadloos inschakelen en met een andere kan hij de camera in allerlei standen zetten. Om te richten beschikt hij over een beeldscherm, waarmee hij vanaf de grond door de lens kan kijken. Klaas Tjepkema kan met eigen oog zien dat het werkt en de eerste luchtfoto's van zijn boer derij zijn al gemaakt. Hij houdt over zijn vliegerhobby een speciale website bij (www.vlieger- foto.nl). Liefhebbers van actiefilms en sci ence fiction komen aan hun trek ken in bioscoop De Kiekendief op vakantiepark De Krim, waar dinsdag en woensdag Fantastic Four draait. Het verhaal gaat over een experi mentele ruimtevlucht. die verkeerd afloopt. Daardoor veranderen Reed Richards, Sue Storms, haar broer Johnny Storms en piloot Ben Gnmm van lichaamsstructuur en knjgen ze superkrachten. De elastische Mr. Fantastic, de onzichtbare Invisible Woman, de ontvlambare Human Torch en the Thing, een man van steen met enorme krachten, bunde len als The Fantastic Four hun nieuw verworven kunsten om Victor von Doom tegen te houden, die snode plannen heeft met de wereld. In Die Hard 4.0, met Bruce Willis, Jus tin Long en Timothy Olyphant in de hoofdrollen, krijgt politieagent John McClane opdracht de jonge hacker Matt Farrell op te halen. Dat lijkt een routineklus, maar als de tweede in Farrells appartement ineens worden aangevallen, blijkt er veel meer aan de hand. Ze ontdekken dat Thomas Gabriel een plan heeft bedacht om het computersysteem en de tech nische structuur waarop de Ameri kaanse economie drijft te saboteren. Het is aan de ruige en grof gebekte McClane de taak dit levensgevaar lijke plan te verijdelen. Verder draaien in De Kiekendief de ondertitelde ori ginele en de Duitse versie van de animatiefilm Shrek en de tekenfilm Transformer, vergelijkbaar met Inde pendence Day en War of the Worlds en niet geschikt voor kinderen. East of Bucharest, van regisseur Cor- neliu Porumboiu, schetst het beeld van zestien jaar na de Roemeense revolutie. Kerstmis nadert en de gepensioneerde Piscoci treft voor bereidingen om voor de zoveelste keer een eenzame Kerstmis door te brengen. Manescu, een geschiede nisleraar, ziet ertegen op zijn volledig salaris te besteden aan het afbetalen van schulden. En Jderescu, de eige naar van de lokale TV-zender, is niet erg geïnteresseerd in vakantie. Met de hulp van Piscoci en Manescu wil hij een antwoord vinden op een zes tien jaar oude vraag: is er werkelijk een revolutie geweest in de stad? Cinema Texel heeft het grootste deel van z'n programma geprolongeerd. De Nederlands gesproken Disney- film Ratatouille gaat over Remy, een gepassioneerd ratje, dat ervan droomt een grote Franse chef-kok te worden. Hij is vastbesloten, zelfs tegen de wil van zijn familie in. Ook de wetenschap dat koks bepaald niet gecharmeerd zijn van ratten, kan Remy niet stoppen. In Zoop in Zuid- Amerika vliegen de Rangers naar Zuid-Amenka, waar een zeldzame vlindersoort door bosbranden dreigt uit te sterven. Ze moeten de cocons opsporen en ergens anders uitzetten voordat deze uitkomen. De opdracht blijkt lastiger dan gedacht. Ook nog een weekje te zien zijn Harry Potter, de actiefilm Pirates of the Caribbean: At world's end en de Nederlands gesproken versie van Shrek. Iedere maandag vertoont de bioscoop een sneak preview, een film die officieel nog niet uit is en waarvan de titel tot het laatste moment geheim blijft. De Stichting Coeghe krijgt van Gedeputeerde Staten geen subsi die voor de aanleg van de wandel promenade over de zeereep bij De Koog. De bijdrage van €124.000, - is geweigerd omdat de pot leeg is. Voor de initiatiefnemers is het een harde tegenvaller, want het project voldeed volledig aan de voorwaarden om in aanmerking te komen voor steun krachtens de Deelverordenmg Recreatie en Toerisme. De provincie had voor de in aanmerking komende projecten €718.000,- beschikbaar. In totaal deden 57 aanvragers een beroep op dit fonds. Daarvan volde den er 29 aan de criteria, waaronder dus het Koger project. De provincie rangschikte deze 29 subsidieaanvra gen in volgorde van prioriteit. Daarbij vielen slechts zes projecten in de prijzen. Voor de andere ontbrak het geld. Andere bronnen? Een delegatie onder leiding van Harry Wuis is maandag nog in Haarlem geweest om te bespreken of het zin heeft om tegen de beslissing in beroep te gaan en om na te gaan of de financiering van het pad op een andere manier kan worden aange pakt. Daarbij werd duidelijk dat aan de afwijzing niet valt te tornen. Ook als het Texelse project wat hoger op het prioriteitenlijstje was geplaatst, zou de subsidie zijn misgelopen. Wat betreft andere fondsen waarop een beroep kan worden gedaan, wordt nu gedacht aan de zogeheten ILG- gelden en het Waddenfonds. 'We zijn teleurgesteld, maar we gaan door en streven ernaar het pad in het komende najaar te realiseren', aldus Coeghe-voorzitter Harry Wuis. 'We voelen ons aangemoedigd omdat het project op Texel breed wordt gedra gen en omdat we al €78.000,- aan definitieve particuliere steun binnen hebben'. Strikte voorwaarden Het Nationale Park Duinen van Texel, Staatsbosbeheer. Recreatiestichting en het Hoogheemraadschap heb ben intussen officieel gereageerd op de plannen. Volgens Wuis stellen deze instanties zich positief op. 'Wel worden strikte voorwaarden gesteld, maar we denken dat we daaraan kunnen voldoen'. Cursus Omring In september organiseert zorggroep Omring (voorheen Corbis Plus) twee cursussen op Texel. Op 14 septem ber vindt de cursus Opvoeden en Zo plaats, op 19 september Omgaan met Dementie. Geïnteresseerden kunnen informatie inwinnen en zich aanmelden bij de Gezondheidswij- zer van Omring: 0223 - 650135. Op de website www.omring.nl is ook meer informatie te vinden. Evi de Jean in Klif In Theater Restaurant Klif 12 speelt vrijdag 17 augustus Evi de Jean met Overleven Deze jonge, Vlaamse theatermaak ster debuteerde vorig seizoen met een ijzersterk en verfrissend solopro gramma met muzikale begeleiding in een regie van Bruun Kuijt. 'Leven is toch wel de meest ingewikkelde opdracht ooit verzonnen! En wat als die zekerheden waar je je zo stevig aan vasthoudt opeens wegvallen?' Evi vertelt, speelt en zingt door de ogen van drie generaties vrouwen uit een familie, naar het leven gete kende scènes die hilarisch, gênant, ontroerend, confronterend, aangrij pend en herkenbaar zijn. Piano en viool ondersteunen haar stem in de nieuwe Nederlandstalige chansons, vol krachtige, rijke teksten, die door het programma verweven zitten. Een bijzonder vormgegeven, verras send volwassen en intens gevoelige voorstelling van een jong talent. Vrijdag 17 augustus 2007 aanvang 20.30 uur entree €12,00, vrienden prijs €10,00 (diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst). Tel (0222) 319 633. 'Kamperen zo heerlijk rustig' 'Het leuke van het kamperen bij de boer is dat het zo heerlijk rustig is. Niet de drukte van een gewone camping. Vanaf het moment dat onze kinderen niet meer mee gingen op vakantie, hebben we voor het kamperen bij de boer gekozen', ver telt Cees Kuppens. Op het beschut te terrein van kampeerboerderij De Vrije Vogel aan de Laagwaalderweg staan tien caravans. Geen enkele seizoenplaats, allemaal gasten die er voor een aantal weken staan. Het terrein ziet er verzorgd uit en de voorzieningen doen niet onder voor een reguliere camping. Men is tevreden over het sanitair, er staan was-, droog- en andere machines en voor als het weer wat minder is, is er een royale recreatieruimte met uitzicht over de landerijen. Kup pens: 'We zijn deze camping via internet op het spoor gekomen.' De website ziet er uitnodigend uit. Kuppens: 'Volgend jaar komen we hier weer.' Zomeravondconcert doopsgezinde kerk In de doopsgezinde kerk in de Kogerstraat in Den Burg begint woensdag 14 augustus om 20.15 uur een concert van Arnoud Ros- dorff (piano) en Jiska ter Bals (viool). De organisatie is in handen van de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken, de toegang is gra tis. Na afloop is er collecte. Jiska ter Bals heeft een brede muzi kale belangstelling. Zo speelde ze met de tango groep OTRA, een metalband en in diverse andere combo's van onder meer Cor Bak ker, Mathilde Santing en Ernst Dani el Smid. Daarnaast speelde ze in de Nederlandse orkesten. Gegrepen door de muziek van joden uit Oost- Europa reisde ze de halve wereld af om zich die muzikale taal zo goed mogelijk eigen te maken. Tegen woordig speelt ze graag en vaak in de klezmer groep Di Fidl-Kapelye. Ze is ook actief in de barok wereld. Ze speelt in Hollywood Boys Choir en Holland Bach Orchestra. Verder is ze als freelance violiste ook actief bij andere barokgroepen betrokken. Ze speelt ook bij het cv van Arnaud Rosdorff Piazzo ensemble. Jiska speelt op een Boquat viool uit 1719, die haar door het Nationaal Instru menten Fonds ter beschikking is gesteld. Arnaud Rosdorff kreeg zijn piano lessen van Daniel van Zweden en Gerhard Hengeveld. In 1987, inmid dels winnaar van diverse jeugdcon- coursen, werd hij toegelaten tot het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam waar hij studeerde bij Jan Wijn en Danielle Dechenne. In 1992 behaalde hij zijn diploma Docerend Musicus en in 1994 nam hij deel aan een Chopin Master class bij de Poolse pianiste Barbara Grajewska. Orkestervaring deed hij op als assistent-dirigent bij het Coda Jeugd-orkest, hij maakte hier mee een tournee door Italië. Ook speelde Arnaud in verschillende beroepsorkesten, zoals het Konink lijk Concertgebouw Orkes en Opera Spanga. Hij heeft een aanstelling als pianodocent bij Kunstcentrum De Hint in Uithoorn en is dirigent van accordeonvereniging Con Amore in Vinkeveen. Geen schaken Maandag 13 augustus is er geen schaken in de Twaalf Balcken van wege de horizontour. Volgende week maandag 20 augustus is er wel weer schaken, aanvang 20.30 uur. Busvervoer na TESO-feesten Na afloop van de TESO-feesten voor aandeelhouders en genodig den op de veerboot, dinsdag 14 en woensdag 15 augustus, is er bus vervoer terug naar alle dorpen. Voor €3.- brengt Texeltours alle gasten naar een centraal punt in elk dorp. Betalen kan aan de chauffeur. Ver trek direct na het feest. Voor meer informatie: www.texeltours.nl of bel 0222-315555. Stonesmuziek bij Kombuis Live De opzwepende geluiden van nummers als Start me up. Sym pathie for the devil en Angie zijn zaterdagavond live op de haven van Oudeschild te horen. Heart of Stone, een band die uitslui tend covers van de Rolling Stones speelt, treedt op op het plein voor café De Kombuis tijdens de eerste editie van het nieuwe muziekfes tival De Kombuis Live. Heart of Stone staat te boek als één van de betere coverbands van de Stones in Nederland. De formatie bestaat uit BROODNODIG OP TEXEL ig 12 08.86.308 5tichtlngt>roodnodig®texel,com Een uitgebreide agenda staat ook in de gratis Vakantiekrant, die iedere vrijdag verschijnt, en op de website www.texelsecourant.nl Vrijdag 10 augustus: In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een voorstelling van Coen Jutte. Entree €12,-. Diner vooraf is mogelijk. Reserveren kan via tel. 319633 en e-mail info@klif12.nl. Salsa-avond bij restaurant de Com pagnie op de haven van Oudeschild Gratis entree. In Cinema Texel draaien de volgende films: Harry Potter 5 (10.45. 18.30, 21.30 uur); Ratatouille (11.00, 13.30, 16.00, 18.45 uur); Shrek de Derde (14.00 uur); Zoop in Zuid-Amenka (16.15 uur): Pirates: At world's End (21.15 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim daaien: Shrek the Third (14.00 uur); Transformers (D) (16.15 uur); Transfor mers (19.00 uur); Die Hard 4.0 (21.45 uur). Zaterdag 11 augustus: In restaurant Bosch en Zee nabij De Koog begint om 20.00 uur een dart- toemooi. Deelname is gratis. 21.30 uur); Ratatouille (11.00, 133; "1 16.00, 18.45 uur); Shrek de D^, (14.00 uur); Zoop in Zuid-Amerij (16.15 uur); Pirates; At world's Ere (21.15 uur). Maandag 13 augustus: Het centrum van Den Burg worci maandag aangedaan door de Hon- zontoer, een varend gezelschap the», termakers. Voor de negentiende k» trekken de schepen van De Zeilger* ters langs de eilanden, om e op een andere lokatie voorstelli te geven. Van 14.30 uur tot lai avond kan het publiek op v lende plekken kijken en luisteren na zeer diverse optredens. De optreden vinden buiten plaats en zijn gratis toegankelijk. Actualiteitenprogramma EenVandaaj besteedt aandacht aan de 55-ja ge zeehondenopvang van E Aanvang 18.15 uur, Nederland 1. In dorpshuis t Hof in De Koog wo vanaf 19.30 uur een bridgedn» gehouden. Deelname kost €2,50 pp, Klaverjasclub Den Burg organises! in juli en augustus elke maandag een open klaverjasdrive. het begw om 20.00 uur in het clubgebouw var Kotex.aan de Abbewaal in Den a Deelname kost €3,50 per persoon j- wordt gespeeld met vaste maat. acht professionele muzikanten. De Texelse bands Berry Juice en Wad Zou't verzorgen eveneens een optreden. De laatste speelt Neder landse nummer. Berry Juice bestaat uit vijf Texelse meiden die hun debuut maken. De Kombuis Live begint om 20.00 en duurt tot tegen middernacht. De toegang is gratis. Het Nederlands Fluitkwartet gaat alle waddeneilanden langs. Bij café De Kombuis op de haven van Oudeschild beginnen om 20.00 uur optredens van Berry Juice, Wad Zou't en Heart of Stone. Het concert duurt tot 23.30 uur, de toegang is gratis. In discotheek Question Plaza in Den Burg begint om 22.00 uur een 70/80's party. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien de volgende films: Harry Potter 5 (10.45, 18.30, 21.30 uur); Ratatouille (11.00, 13.30, 16.00, 18.45 uur); Shrek de Derde (14.00 uur); Zoop in Zuid-Amerika (16.15 uur); Pirates; At world's End (21.15 uur). Zondag 12 augustus: Op het terrein van Calluna aan de Schumakersweg nabij De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur kofferbakmarkt gehouden. Een standplaats kost €7,-. De winkels in Den Burg zijn van 11.00 tot 15.00 uur geopend. Bij de Worsteltent aan de Smitsweg begint om 14.00 uur een optreden van liedjeszanger Herman Poederooijen. Hij zingt liedjes uit zijn liedjestheater show De ideale schoonzoon! De toe gang is gratis, bij goed weer vindt het optreden buiten plaats In Cinema Texel draaien de volgende films: Harry Potter 5 (10.45, 18.30, In café De Twaalf Balcken in Den Br,, wordt deze week geen schaaktoer nooi gehouden vanwege de Honzon-; tour. In Cinema Texel draaien de volgende' films: Harry Potter 5 (10.45, 1 21.30 uur); Ratatouille (11 00. 13.3." 16.00, 18.45 uur): Shrek de DerK (14.00 uur); Zoop in Zuid-Amafc (16.15 uur); sneak preview (214: uur). In bioscoop De Kiekendief op De Km daaien: Shrek the Third (14.00 uur;. Transformers (D) (16.15 uur); Transfor mers (19.00 uur); Die Hard 4.0 (21.45 uur). Dinsdag 14 augustus: In de doopsgezinde kerk van D? Burg begint om 20.15 uur een con cert van Arnaud Rosdorff (piano) James McLaren (cello). De toegang5 gratis, na afloop wordt een inzamelrg. gehouden. In Cinema Texel draaien de volgend; films: Harry Potter 5 (10.45, 18.30, 21.30 uur); Ratatouille (11.00, 1230, 16.00 uur); Shrek de Derde (14,03 uur), Zoop in Zuid-Amerika (161: uur); 12.08 East of Bucharest (1935 uur); Fantastic Four (21.45 uur). In bioscoop De Kiekendief op DeK-r daait Die Hard 4.0 (23.00 uur) Hoogwater te Oudeschild Vr. 10 06.36 en 19.30 u. Za. 11 07.44 en 20.35 u. Zo. 12 08.44 en 21.51 u. Ma. 13 09.50 en 22.25 u. Di. 14 10.24 en 23.15 u. Wo. 15 11.16 en 23.46 u. Do. 16 11.34 en 23.54 u. Vr. 17 12.05 en 23.57 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 12 augus tus op om 6.15 en gaat onder om 21.16 uur. Maandag 13 augustus nieuwe maan. Om de drukte de baas te kunnen ze! TESO af en toe een extra boo! ii Dat gebeurt vandaag en morgen vtt 10.00 tot 16.00 uur. Er is dan lede half uur een afvaart, zowel vanuit De Helder als van Texel. Toch automobilisten soms rekening houd? met wachttijden van een half uur Dal is vandaag het geval in Den Helde- tussen 11.00 en 17.00 uur en op Texd tussen 9.00 en 14.00 uur. Zaterdag moet in Den Helder tussen 11.00 en 16.00 uur mogelijk een half uur wor den gewacht. Meer informatie m de veerdienst is te verknjgen via tel 369600 of website www.teso.nl. Woensdag geeft het Nederlands Fluitkwartet een klassiek concert in de Maartenskerk in Oosterend. Het NFK geeft sinds 2000 elke zomer een serie spetterende klassieke concerten in de mooiste kerken op de waddeneilanden. Vier jonge fluitisten (dwarsfluit), afge studeerd aan het conservatonum van Amsterdam en prijswinnaars van het Internationale Kuhlau-fluitconcours in Duitsland (2001), spelen een afwisse lend en verrassend programma. Dit jaar spelen zij onder andere wer ken uit de Balkan: Dvorak, Bartok (Roemeense volksdansen) werken uit Frankrijk en het impressionist Debussy (childrens corner), Ravelin mère l'oye). Ook spelen zij tweetó modernere werken van Michaelis(jaJ h zy) en Lancen (sprookjesachtig!)? n een klassieker uit het classicisme *J II Mozart (het divertimento KV 136! kwartetleden nemen dit jaar veis:' lende soorten dwarsfluiten, van fluit tot piccolo's, mee naar Texel. W meer informatie zie www.hetnfk.il; Klassiek concert, woensdag jur augustus om 20.15 uur, Maartensffl Oosterend. Toegang €10,- voor^jm wassenen, €3,- voor kinderen tot L j. jaar. Kaartverkoop bij de kerk var? 19.30 uur of bij het WV

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2