irte Meetboei in netten TX94 TEXELSE J COURANT Texelaars rennen op Vlieland F amilieberichten Clubkampioenschap Matcfplay Harde wind helpt bij Krimloip feTX94, Avontuur, van de familie Boersen heeft deze week een Engelse meetboei opgevist. De nngst werd gedaan op zo'n 30 nip ten westen van Egmond. De boei bevalt kostbare meetappa- tjur die gevoed wordt door zon- aeceUen. Waarschijnlijk is hij losge- DêKn aelisljs- Egmond gevonden. (Foto Bert Koning) te de Beer en Maeike van der Schaaf hebben het clubkampi- snschap matchpiay op golfbaan Se Texelse gewonnen. Afgelopen rakend streden zestien heren en idames om de titel. juiafchplay wordt tegen elkaar jseeld en de winnaar van de partij gsdoor naar de volgende ronde, tefdag verschenen 16 heren aan fc start. De winnaars van de och- gingen 's middags de strijd ei om bij de laatste vier te komen, tee vier winnaars speelden zon- sgochtend de halve finale en zon- Biuddag werd de finale gespeeld, jdag speelde Wil Homan zichzelf de finale door te winnen van bei Dijkstra. De tweede halve finale föde finale van vorig jaar, Hans de ter tegen Cees Boks. Dit jaar was de sterkste en ging door aarde finale. Tijdens de finale had De Beer na r«en holes een ruime voorsprong cpoebouwd. Bij hole 14 was dit niet '«er in te halen voor Boks. waar- 5» Hans de Beer clubkampioen Wd. teen het grote aantal deelnemers •Bd er bij de heren ook een ver- feamnde gespeeld, waardoor alle ton de zaterdagmiddag nogmaals Richten spelen. In deze verliezer- de vijfde Krimloop, afgelo- r# *o woensdag, zorgde de harde 'Mrdenwind bij veel lopers voor Egeltjes. Klaas Jan Hofstra uit li *Welscha (29.52) bleef Peter ter rtensk? ^9 u'* Julianadorp (30.06) voor j. ®P de 8 km. Theo de Haan uit ju tm li *msterdam eindigde eerste op de ;rk var; 'n 14-19- BÜ de jongens over TO meter won Rob ter Burg in M3, eerste meisje was Esther *Üman in 4.53 [fchgen. ter jongens: 1. Rob ter Burg, Juli- jKkxp, 4.43; 2. Joren Bakker, Den Burg, TJ. 3. Ruwen Gouwenberg, Den Helder, K; I Ward Bakker, Den Burg, 6.17.1200 H^ter meisjes: 1. Esther Brilman, Nijkerk, 2, Amy Dulfer, Schiedam, 5.26; 3. ft Kreikamp, Harderwijk, 5.36; 4. Noor Vragen SP aan II provinciebestuur fover ambulances w staat er in het spreidingsplan fa de hoeveelheid ambulances iphet eiland? Die vraag aan Gede erde Staten stelt Bert Putters, I® namens SP zetelt in Provin- pfe Staten. Putters heeft naar Weiding van de zorgen van de ■Jdse huisartsen over de tweede [■ftbulance op Texel tien vragen ^eld aan het provinciebestuur. letters vraagt de provincie of het l*|Pt dat huisartsen op Texel is Jwvraagd de ambulancezorg over |-lemen in perioden dat er geen VRIJDAG 10 AUGUSTUS 2007 Afgelopen zondag hebben veel Texelaars meegedaan aan de hal ve marathon van Vlieland. Ook op andere afstanden liepen enke le Texelaars mee. Piet Bakelaar werd zelfs eerste in de categorie Mannen 60-plus. Hij liep de halve marathon in 1.45.34. Van de bijna 700 lopers op Vlie land waren er 25 van Texel geko men. Samen met eenzelfde aantal supporters trok het gezelschap op zondagmorgen met de Vriendschap naar het buureiland. De warmte ver raste de lopers. Het was bloedheet en veel lopers liepen langzamer dan in voorgaande jaren. Geen van de Texelse lopers viel uit. Naast Piet Bakelaar waren er ook andere Texelse podiumplaatsen. Zo werd Jan Frederici derde in die poule in 1.52.53. Margot van der Ven werd tweede bij de 35-plus vrouwen in 1.36.07. De volledige uitslagen van de Texelse Fietsers botsen Een 65-jarige vrouw uit Hamburg is dinsdag gewond geraakt bij een fietsongeval op de Zanddijk in Eier- land. De vrouw, die naast iemand fietste, hield niet voldoende rechts waardoor ze op een tegenligger botste. Ze raakte gewond aan haar hoofd en moest zich onder behan deling van een huisarts stellen. De tegenligger, een 44-jarige man uit Nijkerk, bleef ongedeerd. Het onge val gebeurde op het fietspadge deelte tussen de Muyweg en de Slufterweg. Brandweer heeft nieuwe officieren De brandweer heeft er sinds deze maand twee nieuwe officieren van dienst bij. Dat zijn de leidingge venden tijdens een hulpverlening. Martijn van Hengel en Chris Paulis- sen zijn de twee nieuwe officieren naast commandant Dick Jongeneel en Theo Kuip. De vier draaien bij toerbeurt piketdienst. Paulissen en Van Hengel volgden sinds novem ber aan het NIBRA (Nederlands Instituut Fysieke Veiligheid) in Arn hem een opleiding die ze recent met succes hebben afgesloten. Voor hun praktijkexamen moesten ker 57.09; Rose Goslinga 57.50; Sabine ze de bestrijding van een gesimu- ik leggen wou.. lopers: Mannen senioren halve mara thon: Erik van de Velden 1.24.09; Simon Lap 2.07.46. Mannen 40-plus halve mara thon: Pierre Bonnet 1.32.13; Herman Ploe ger 1.34.16; Jeroen Smits 1.40.07; Alex Cofino 2.05.58; John van Roolj 2.07.46; Emile Seegers 2.18.05. Mannen 50-plus halve marathon: Dick Zeedijk 1.41.32; Rob Teisman 1.55.20; Mannen 60-plus halve marathon: Piet Bakelaar 1.45.34; Jan Frederici 1.52.53. Vrouwen 35-plus halve marathon: Margot van der Ven 1.36.07; Come de Jager 1.59.45 Annie Hin 2.29.20. Mannen 10 km: Thomas Richter 46.34; Cees Goslinga 54.12; Maar ten Smit 58.10; Chiel de Boer 1.00.38; Johan Bresser 1.03.21; George Eelman 1.07.47. Vrouwen 10 km: Laurien Bak- Beyert 58.07. Mannen 5,5 km: Kees de Jager 52.00. Vrouwen 5,5 km: Annelies Graaf 34.55. Waterratten naar halve finale Een team van Zwembad Molenk oog doet zaterdag mee aan de halve finale van de Ola-water- spelen. Lyan Betsema, Sharon Betsema, Vienna Scholl en Sheilla Scholl heb ben hun plek te danken aan een wildcard die zij ontvingen. In de halve finale in Nieuwegein, zullen zij het opnemen tegen 16 andere waterratten. Als het Texelse team de finale haalt zullen ze 18 augustus meedoen aan de landelijke finale in Eindhoven. Die finale wordt uitge zonden op de tv-zender Nickelo deon. leerde brand in een sportcomplex op de kazerne van het Korps Mari niers in Doorn coördineren. Daarbij was sprake van meerdere gewon den en zorgde een munitieopslag voor problemen, waardoor de offi cieren van dienst in spé met diverse instanties en hulpdiensten moesten samenwerken. Van Hengel en Paulissen slaagden in één keer. Richard Rijk, die ook officier van dienst was, heeft vorige week zijn laatste dienst gedraaid. Hij kwam er naast het werk voor zijn eigen bedrijf niet aan toe de vereiste opleiding te volgen. Met vier opgeleide officieren van dienst voldoet de gemeente aan de voorwaarden die de veiligheids regio (Noord-Holland Noord) heeft gesteld. Paulisse is preparatie medewerker bij de brandweer (hij bereidt oefeningen voor) en Van Hengel is er al een aantal jaar vrij williger. Tragedie op Texel In de krant van vrijdag zat een prach tige bijlage over 100 jaar TESO. Zeer informatief en behoorlijk volle dig. Wat mij dit stuk deed schrijven is het volgende. Ik hoop van harte hier antwoord op te krijgen. In de tijdbalk van wat TESO in 100 jaar allemaal is overkomen staat een opsomming van wat TESO tijdens de (Russen)oorlog trof. Wat ik miste is de gebeurtenis bij het uitbreken van de Russenoorlog op de och tend van 6 april 1945. J.A. van der Vlis schrijft hierover op pagina 60 en 61 in 'Tragedie op Texel' het volgende: 'De schipper van de Dokter Wage- maker, destijds het grootste schip van T.E.S.O., had enige dagen tevo ren reeds bevel gekregen zijn vaar tuig vrijdagmorgens om zeven uur naar Den Helder te laten varen. Wij vertelden al, hoe het de bedoeling was om het Georgische bataljon naar andere bestemming te ver voeren. Uiteraard is daarvan niets terecht gekomen, maar de schipper van de Dokter Wagemaker hield zich aan zijn ontvangen opdracht: hij ver liet 's morgens om zever uur, zonder één passagier, de haven. Geweer kogels gierden toen reeds om het schip, geweerkogels bestemd voor de Georgiërs, die de haven bele gerden. De Dokter Wagemaker is zaterdagavond in Den Helder geble ven, zulks op last van de Duitsers en keerde toen omstreeks half tien in Oude Schild terug. Heeds een kwartier later ging de Wagemaker opnieuw naar Den Helder terug. Van toen af is het schip ingeschakeld voor transport van gewonden en troepenvervoer, 's Zondagmorgens 4 uur bracht de Dokter Wagema ker nieuwe Duitse versterkingen op Texel aan. Het waren 300 a 400 man zonder geschut. De Dokter Wagemaker is voortdurend in de vaart gebleven. In de nacht van woensdag en donderdag weden o.a. ammunitie en stukken geschut vervoerd. De positie van de Duitsers aan de haven was waarschijnlijk hopeloos. Toen Georgiërs, waarbij zich ook negen partisanen uit Den Burg had den aangesloten, bleven vuren, vluchtte de Duitse bezetting langs de buitenkant van de dijk, aan de voet van de steenglooiing, in de richting van de Schans. De Duitse batterij beoosten van de haven hield een uur langer stand. Toen nam de bezetting de wijk langs de voet van de dijk in de richting van Oosterend. Khotsjiiasjwili schrijft over de strijd rond Oude Schild o.a.: Te Oude Schild toonden onze strijders een fabelachtige moed. Waar het mij om gaat is het vol gende: heeft de kapitein van de Dokter Wagemaker, en dus de directie van TESO, op het meest cruciale moment van de oorlog, zonder noodzaak of dwang, de kant van de Duitsers gekozen? Ik hoop dat iemand mij hierover duidelijk heid kan verschaffen. Kees Dros, Waalderstraat slagen van zijn vaste Icatie en zo in de netten van de fanlie Boersen terecht gekomen. De bemanning heeft de boei aan booil genomen. De meetboei heeft gen schade aangericht aan het visjig van de Avontuur. Donderdagoctend kwam het schip met de bijzonere vangst aan in de haven van Oueschild. ronde ging de finale tussn Thomas Wassenaar en Jos van der Werf. Wassenaar was zondagmidag goed in vorm en won deze final'ruim. Bij de dames waren zes delnemers. De beste twee dames, op^asis van de handicap op moment va indelen, kregen vrijaf op zaterdag, b overige dames speelde zaterdaochtend voor een plaats in de hae finale. Marijke de Beer en Maeik' van der Schaaf namen het zondaochtend op tegen respectievelijk Ptra Keij- ser en Janneke Kampstra.Van der Schaaf en Keijser gingen oor naar de finale. Keijser en Van der Schaaf oeelden een spannende partij, warbij de dames goed gelijk op girjen, Bij het begin van hole 18 was e stand weer gelijk. Hier bleek het wter vlak voor de green de bepaleno factor van deze middag. Na eenslag in het water van Van der Schaf had Keijser de kans om zondei water bal een mooie voorsprong op te bouwen. Helaas ging ook Je bal van Keijser het water in ermoes- ten beide dames opnieuw he water over. Nu ging het Van der '.chaaf beter af en moest Keijser ng een bal aan het water offeren. Dt winst op deze achttiende hole betcende het clubkampioenschap voc Van der Schaaf. van der Steeg. De Cocksdorp, 5.); 11. Linda Pohankova, Den Burg, 8.07.1 km: 1. Theo de Haan. Amsterdam, 149; 2. Marnix de Witte. Den Burg, 14.29; Pie- ter Dogger. Den Burg, 14.31; 5. Tjmas Richter, Den Burg, 15.51; 9. Jan Cgger, Den Burg, 18.42; 10. Kevin de Grd, De Cocksdorp, 19.18; 17. Ruud MeedeJorp, Den Burg, 21.52. 18. Annelies GraaDen Burg, 22.418 km: 1Klaas Jan Hstra, Appelscha, 29.52: 2. Peter ter BurgJuli- anadorp, 30.06. 3. Dick Zeedijk, Hejelo, 33.07; 5. Piet Bakelaar, Den Burg, 1.11; 8. Cees Timmer; Oosterend. 36.0! 14. Martien Baars, De Koog, 38.32; 15. eter Jan Kooger, De Waal, 39.35; 18. Laien Bakker, Den Burg, 39.54; 19. Ceesios- linga, Den Burg, 40.36; 20. Cees Itte, Oosterend, 40.43; 22. Marijke-Stark, os terend, 42.15. ambulance beschikbaar is. 'Zoja, wat vindt u daarvan?' Ook willij weten of GS het met de huisarfen eens is dat patiënten die alleemp de huisarts kunnen terugvallen m- der zorg krijgen dan wanneer er el een ambulance beschikbaar zou zi. Verder vraagt Putters of het klopt at in de huisartsenzorg wordt gesü- den, omdat zorgverzekeraars rit de genoeg geld beschikbaar stelh om Texel van voldoende ambulé- ces te voorzien. Putters gaat verd-: 'Daar waar efficiëntie aanzienlijs kwaliteitsvermindering tot gevq heeft, moet pas op de plaats we den gemaakt.' Tenslotte: 'Wat gat u doen om de ambulancesituat op Texel te verbeteren? Gaat u ie. doen?' Midden in 't leven, nog zoveel te geven. Ideeën en plannen te over. in één keer voorbij. Voor ons was je een kei, enig in je soort. Wij zetten ons leven in jouw gedachtenis voort. Totaal onverwacht is onze lieve papa en opa uit ons midden weggeglipt Andreas Jacobus Keijzer Texel. 25-9-1949 t Texel, 7-8-2007 Krista en Niels, Imme Mark en Miranda Papa is overgebracht naar "de Vlinder", Holle- wal 40 te Den Burg. Vrijdag 10 augustus vindt om 19.00 uur een avondwake plaats in de RK kerk, Molenstraat 36 te Den Burg, aansluitend is er gelegenheid tot condoleren. Zaterdag 11 augustus wordt om 13.30 uur de afscheidsdienst gehouden in de bovengenoem de kerk, waarna we papa begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de begraafplaats aan het Hogereind te De Waal. Correspondentieadres: Mark Keijzer, Thijsselaan 29,1791 VD Den Burg. Nu kunnen we nooit meer samen naar de molen... Dag lieve Opa Dikke knuffel, Imme Vaarwel, grote sterke man. Willem en Hillie Geheel onverwachts is overleden onze broer, zwager en oom André Will en Dick Willem en Hillie Anneriet en Kees Kinderen en kleinkinderen Ome André Vissies bakken bij de molen, rondjes met de motor, gewoon even bellen, altijd veel belangstelling, het is voorbij Jacob Willemijne en Michel Simon en Paula Verslagen zijn wij door het zo plotseling overlij den van ons molenmaatje André Keijzer Wij wensen kinderen en kleinkinderen sterkte toe om dit verlies te dragen. Cees Vinke Arie de Ligt Dirk Haker Geschokt en vol ongeloof hebben wij vernomen dat plotseling is overleden André Keijzer Wij wensen Mark, Miranda, Krista, Niels en naaste familie veel sterkte met het verwerken van dit verlies. Roel en Suzanne Jan-Willem en Sonja Peter-Jan en llona Marcel Rik en Magda Sjors Jeroen en Reha Ewoud en Suzanne Koen en Saskia zo sympathiek... Mark, Krista, Willem, Hillie, de kinderen en familie, heel veel sterkte. Theo en Suzan Het plotselinge overlijden van onze buurtgenoot André Keijzer heeft ons allen diep geschokt. Namens alle bewoners van de Duinreep wensen we zijn familie de kracht toe zijn dood in de toe komst een plaatsje te kunnen geven. Nu is alles nog niet te begrijpen. Een enkel blad valt, plotseling - een enkel blad valt; op de wind gaat het. Dag buur Fam. Gerard en Ria v/d Slikke De Koog Je had nog zoveel plannen en maakte tijd voor alles maar de tijd maakte geen tijd meer voor jou. Dag lieve André Anita Met grote verslagenheid hebben wij kennisge nomen van het plotselinge overlijden van onze collega André Keijzer André was werkvoorbereider bij de Technische Dienst van HVC afvalcentrale Alkmaar. We zijn erg geschrokken van het plotselinge overlijden van André en we kunnen nauwelijks bevatten dat hij er niet meer is. Wij wensen An- dré's kinderen Mark en Krista en zijn verdere familie en vrienden heel veel sterkte toe bij het verwerken van dit plotselinge verlies. Wij zullen ons André blijven herinneren als een fijne collega die zeer betrokken was bij zijn werk voor HVC. Directie en medewerkers HVC. Heel bijzonder, heel gewoon Gewoon een bijzondere man André Keijzer Met verslagenheid hebben wij kennisgenomen van het onverwachte overlijden van onze col lega en vriend. Wij wensen de familie en vrienden veel sterkte toe. Collega's Technische Dienst HVC, Alkmaar. Verslagen zijn wij over het plotselinge en veel te vroege overlijden van onze fijne collega André Keijzer André was ruim 12 jaar actief lid van de perso neelsvereniging van HVC. Zijn sympathie zal bij ons allen in herinnering blijven. Wij zullen André zeer missen en wensen zijn kin deren Mark en Krista en zijn verdere familie veel sterkte toe in de "komende periode. Bestuur en leden van de Personeelsvereniging HVC Wij zijn getroffen door het bericht dat André Keijzer ons gewaardeerd en betrokken bestuurslid en molenaar is overleden. Wij wensen zijn familie veel sterkte toe. Stichting tot behoud van molen De Traanroeier, Maritiem Juttersmuseum/ Stichting Texels Museum. Tot ons groot verdriet hebben wij afscheid moeten nemen van André Keijzer Wij wensen de familie heel veel sterkte met dit verlies. Fam. Witte ...Ik geloofde niet in goden maar in mensen... Pk! Afscheid nemen van iemand die je dierbaar is, is erg moeilijk. De vele kaarten, brieven, telefoontjes, gesprekken zo maar op straal, bloemen en uw aanwezigheid hebben ons zeer gesteund. En doen ons beseffen dat Piet niet alleen voor ons, maar ook voor anderen veel heeft betekend. Dit geeft ons moed en kracht om verder te gaan nu (Piet) Petrus Gerardus van Heenvaarden Foppe zn. er niet meer is. Hartelijk dank voor uw medeleven, het heeft ons goedgedaan. Lenk Steffen-van Heerwaarden Peur Suffen Erik Steffen Robert Suffen, Nicole Bakker en Ralf Fam. van Heerwaarden 7 augustus 2007 Schoonoordsingel 19 a 1791 EL Den Burg-Texel Holland

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3