m Extra geld nodig voor reorganisatie HEMA Cjrocn 2warLr Jéxels in het harL, Rechtbankpresident bemiddelt Dros en Hoogenbosch schorten conflict op Para's doen op NK 27 formaties in 25 seconden Brand in vaartuig Mok OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12201 DINSDAG 21 AUGUSTUS 2007 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveid de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Het college heeft extra geld nodig om de reorganisatie van het amb telijke apparaat tot een goed einde te brengen. Een deel van het personeel heeft aanvullende opleiding nodig om aan de nieuwe eisen van hun functies te kunnen voldoen. Burgemeester en wethouders heb- de gemeenteraad gevraagd f volgend jaar structureel een opleidingsbudget van €175.000,- op de meerjarenbegroting te zetten. Dat verzoek komt voort uit beoordelings gesprekken die eerder dit jaar met gemeentepersoneel zijn gevoerd. Óaaruit kwam, tot teleurstelling van averse medewerkers, naar voren 2' lang niet iedereen voldeed aan de zogeheten competenties (func tie-eisen) die sinds de invoering van het directiemodel van kracht zijn. is wethouder Rikus Kieft (financiën) leidt dat, uitzonderingen daargelaten, tot twee mogelijkhe den. 'Iemand kan met extra oplei- jng alsnog aan de competenties noldoen of het lukt niet. In dat geval üxi je kijken of iemands kwaliteiten een andere functie alsnog tot hun &ht komen en anders moet je toch hesluiten dat je afscheid van elkaar neemt.' Hoeveel medewerkers niet an de gestelde eisen voldeden, s voigens hem moeilijk te zeggen. Het was organisatiebreed.' ïigemeester en wethouders vra- Hiook een bedrag van €150.000,- oor vervanging bij ziekte. Voor dit Cf wordt dat bedrag incidenteel «gevraagd, daarna is het bedoe- rgdat het ook op de meerjarenbe- gotmg komt. De gemeente kampt el enige tijd met een relatief hoog sekteverzuim en bij sommige ziek tes moet soms versterking van bui tenaf worden ingehuurd. Kieft: 'We zijn een kleine organisatie, waarbij niet iedereen elkaar kan vervangen.' Vorig jaar deed zich de situatie voor dat het college vóór het eind van het jaar door het budget voor vervan ging heen was, waardoor de tijdelijk inhuur van overkantse parkeerwach ten vroegtijdig moest worden beëin digd. Het college hoopt dat met extra budget te voorkomen. Voigens de wethouder is het belang rijk dat de raad, die een paar jaar geleden opdracht tot de reorgani satie gaf, het extra geld uittrekt. 'We moeten voorkomen dat we terug zakken. Je kunt het symbolisch zien dat we op weg zijn van het oude naar het nieuwe land en dat het nu even doorbijten is om er te komen. De structuurveranderingen zijn er, nu de cultuuromslag nog.' Binnen de gemeente wordt er rekening mee gehouden dat het proces vijf tot zeven jaar in beslag kan nemen. Bin nen de gevraagde kredieten wordt nog niet ingegaan op de mogelijk heid dat er op termijn geld nodig kan zijn om daadwerkelijk afscheid van medewerkers (outplacement) te nemen. De hele reorganisatie is er volgens het college óp gericht een gemeen telijke organisatie te hebben die 'in beweging' is en daardoor adequaat en slagvaardig kan inspelen op vra gen uit een 'samenleving in bewe ging'. De operatie moet er eveneens toe leiden dat de gemeente sterk genoeg blijft om de lokale auto nomie te behouden. De politieke partijen kunnen zich tijdens de com missievergadering Middelen van donderdag 30 augustus uitspreken over de verzoeken van het college. Rechtbankpresident J. Blokland is maandag in Alkmaar na een zitting anderhalf uur met een tussen oplossing gekomen in het conflict tussen Werner Dros en de familie Hoogenbosch. De strijdende par- nemen een adempauze van «er weken. Voor zolang wordt ook liet kort geding aangehouden. Twistpunt in het conflict is het terrein de Rozendijk dat tot mei 2005 eigendom was van Jaap Hoogen- Toen hij in financiële proble men kwam, werden de opstallen en alle roerende zaken via twee aecutieveilingen verkocht. Omdat tij eerder voor Hoogenbosch had ?ewerkt en een goede kennis was, 'Mnde Dros zich bereid te helpen in Toeilijke tijden. Hij kocht alles op en de familie officieus het recht tot terugkoop, minus één gedeelte van liet terrein dat Dros als aannemer en grondverzetter goed kon gebruiken. Jaap en zoon Piet Hoogenbosch en "un gezinnen mochten op het terrein aljven wonen. 'Dros wilde ze op die 'ênier weer financieel laten aanster- ,afi'. vertelde zijn advocaat M. Sar- ■aty tijdens de zitting. Desondanks Hoogenbosch failliet. exïka Toortna HOULRriP^e MORGEN VftKEN WE WEER GEWOON HOOR i Strenderpop De formaties die het winnende parateam Dynamic Force vormde wisselden elkaar af in razendsnel tempo. Een team van vier parachutesprin gers dat tijdens een vrije val van 25 seconden achtereenvolgend 27 formaties vormt. Die presta tie werd dit weekend geleverd door het winnende team Dynamic Force, tijdens het NK parachute springen boven het vliegveld. Het kampioensteam heeft Texel als thuisbasis. Veertien teams deden mee aan het kampioenschap formatiesprin- gen waarbij in 25 seconden zoveel mogelijk figuren moesten worden gemaakt. Daarbij worden achter eenvolgens series gemaakt van vijf verschillende vormen. Het maken van dergelijke figuren in zo'n hoog tempo vergt een intensieve training, waarvoor onder meer in windtunnels is getraind. Omdat niet elk team over evenveel ervaring beschikt, werden de ploegen onderverdeeld in vier klassen, met elk hun winnaars. Omdat de buitelingen vanaf de grond niet of nauwelijks te zien waren, worden die op video vastge legd door een vijfde para. Waar de jury de beelden tijdens voorgaande edities in de hal van het para centrum bekeek, waren de moni toren nu in het vliegveldrestaurant opgesteld. Daar kon het publiek via het grote scherm meekijken. De juryleden mochten de beelden van de razendsnelle buitelingen die nauwelijks zijn te volgen wel stil zet ten, maar niet vertraagd afdraaien. Vrijdag kon de hele dag worden gesprongen, zaterdag een deel en zondagochtend konden de reste rende sprongen worden gemaakt. Maandag deden drie para's mee In juni kreeg Dros een aanschrijving van de gemeente dat de caravans op het terrein illegaal werden bewoond. De gemeente wenste ontruiming en hing er ook een boeteclausule aan vast. Het ging om Polen, werkzaam in de bloembollensector. Ze waren in dienst van een Poolse firma, waar van Hoogenbosch agent was, ont dekte Dros volgens eigen zeggen op de website van de firma. Hij eiste dat de familie Hoogenbosch het terrein verlaat en schoon oplevert. Op de zitting beloofden de Hoog- enboschen via hun advocaat E. van der Hout dat zij aan één van de eisen van Dros direct zullen voldoen. De familie wil de caravans leeg ople veren. Hoogenbosch senior meldde dat hij zich niet tegen zal verzetten als Dros de caravans - die zijn eigen dom zijn - wil verwijderen, aangezien de Polen vorige week naar huis zijn gegaan. Er zaten Dros meer zaken dwars, bleek tijdens de rechtszitting. Sinds de executieverkoop betaalt de fami lie Hoogenbosch geen huur. Ook gas, water en licht en de onroerend- zaakbelasting moet Dros uit eigen zak halen. Ondank meerdere ver zoeken aan de familie om hem terug te betalen, is dat nooit gebeurd. Vol gens Dros is op het terrein in ieder geval voor €27.000,- aan stroom verbruikt. De advocaat van Hoogen bosch betwistte dit bedrag, omdat volgens hem ook andere mensen de loodsen op het terrein gebruiken, zoals diverse strandpaviljoenhou ders. Bijzonder is dat naast de leden van de familie Hoogenbosch ook hun curator uit Den Helder was gedag vaard. Dit omdat Hoogenbosch seni or wegens zijn nog altijd niet afge ronde faillissement helemaal geen bedrijfsactiviteiten mag ontplooien. De curator vertelde dat hij hoopte dat uit de Poolse zaak van Hoogen bosch nog wat geld zou voortvloeien voor diens schuldeisers. Op de vraag van rechter Blokland of er op het ter rein nog andere bedrijfsactiviteiten plaatsvinden onder leiding van de familie Hoogenbosch, werd ontken nend geantwoord. 'Niet meer', aldus Hoogenbosch senior en junior. Omdat een kort geding een spoed eisend karakter moet hebben en er voor volgende week ook een bodemprocedure tussen de beide partijen op de rol staat bij de recht bank in Alkmaar, wilde de rechter van beide partijen weten wat er met de woonruimtes moet gebeuren. Eén van de eisen van Dros was namelijk dat deze leeg moeten worden opge leverd. Ook in de bodemprocedure komt deze zaak weer aan de orde. Een dergelijke procedure duurt nor maal maanden voordat een uitspraak volgt. Ook al omdat tijdens de zitting maandag een bod van €200.000,- werd gedaan door de advocaat van Hoogenbosch senior op de woning waar hij zelf in woönt en de vrouw van Hoogenbosch junior hoogzwan ger is, wilde Dros voorlopig van ontruiming afzien. Een familielid van de Hoogenboschen wil de twee ton betalen. 'Maar dat bedrag is duidelijk te laag', aldus de advocaat van Dros. De rechter kwam hierop met een tussenoplossing, waarbij een adem pauze van vier weken in acht wordt genomen. Ook de bodemprocedure wordt uitgesteld. Schapenfokdag nog onzeker Ondanks het nog van kracht zijnde vervoers- en verzamelverbod voor schapen houdt de organisatie van de Texelse schapenfokdag die op maandag 3 september op de kalen der staat hoop dat het evenement op de Groeneplaats door kan gaan. Mocht dat niet lukken, dan houden fokkers op zondag 2 en maandag 3 september open dagen. Momenteel geldt er door de uitbraak van mond- en klauwzeer in Engeland een zogeheten stand still voor scha pen. Fokker Carlo Veeger: 'Er gaan geruchten dat het vervoer aan het eind van deze week wordt versoepeld. Alleen weten we niet of tentoonstel lingen daar ook onder vallen.' Giste ren en vandaag zijn van in Nederland het Korps Mariniers, nadat de brand De brandweer verkende vannacht de L9530 onder controle was. Een landingsvaartuig van de Joost Dourleinkazerne is vannacht beschadigd geraakt door brand. Die ontstond door nog onbeken de oorzaak waarschijnlijk in de buurt van de machinekamer. Een automatische blusgasinstal latie voorkwam dat het vaartuig, dat in de haven van de Mok lag, in lichtelaaie kwam te staan. 'Er is geen vuur geweest, wel veel rook', aldus Martijn van Hengel, officier geïmporteerde dieren bloedmonsters genomen. Als die goed zijn en er vanuit Engeland geen verontrustende berichten komen, wordt verwacht dat de maatregelen aan het eind van deze week worden versoepeld. Vee ger: 'Het blijft spannend, maar we hebben vorige week besloten dat we gewoon doorgaan met de organisa tie. Komende maandag gaan we met de gemeente om tafel en nemen we de definitieve beslissing." Mocht de fokveedag met doorgaan, dan kan worden teruggevallen op het draai boek van 2001. Als gevolg van de MKZ-dreiging hielden de fokkers toen open dagen op hun bedrijf. van dienst van de brandweer. 'Het schip is via een luik geventileerd en daarna zijn we aan het koelen geslagen en vervolgens hebben we het verkend om te zien of er nog brandhaarden waren. Daarbij was het handig geweest als we warmte- beeldcamera's hadden gehad. Maar die hebben we helaas niet.' Over de omvang van de schade was vannacht nog weinig te zeggen. De brandweer, tevens bedrijfsbrand weer van de Mok, kon de brand met één tankauto bestnjden. De brand werd ontdekt door de wacht. Nader onderzoek moet uitsluitsel over de oorzaak geven. Speedgebruik De politie heeft in de nacht van vrij dag op zaterdag een 19-jarige jon gen uit De Kwakel wegens speed gebruik opgepakt. Een beveiliger van een horecagelegenheid in De Koog betrapte de jongen op het drugsgebruik in de toiletruimte. Hij werd aangehouden en met zijn zakje speed meegegeven aan de politie, die proces-verbaal opmaakte. De harddrugs zijn in beslag genomen. aan het kampioenschap precisie- springen. Winnaar Paul Gommers van de paraclub Flevoland landde bij zes sprongen opgeteld niet meer dan tien centimeter van de stip. Gemiddeld ruim anderhalve centi meter, wees het elektronische meet systeem uit. Gesprongen werd van een hoogte van 3000 voet, ongeveer één kilo meter. Wedstnjdleider Iwan Spilker spreekt van een geslaagd evene ment, waarbij de para's blessurevrij zijn gebleven en geen protesten werden ingediend. De wedstrijden stonden onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart. Mishandeling in vakantiepension Een romantische vakantie op Texel om de relatie weer nieuw leven in de blazen is slecht afge lopen. De politie heeft zaterdagmorgen een 36-jarige man aangehouden omdat hij in hun pension zijn vrien din mishandelde. Het stel was op vakantie om uit hun relatieproble men te komen, maar na een nacht met veel alcohol kregen ze rond 6.00 uur toch weer ruzie. De vrouw werd geschopt, geslagen en door de gang van het pension gesleurd. Andere gasten grepen in en belden de politie. De vrouw liep enkele kneuzingen en blauwe plekken op. De man kon na verhoor weer weg. Met een 16-jarige geschiedenis is Strenderpop inmiddels het oudste muziekfestival van Texel. Elk jaar op een zaterdag in augustus kunnen Texelse bands zich laten horen in de muzieknis van Oosterend. Dit jaar spelen er zestien bands met ver schillende stijlen: van death metal tot jazz. Pagina 2 Voedselbank De voedselbank heeft een auto gekregen van het Oranje Fonds. De Stichting Broodnodig op Texel gaat hem gebruiken voor het ophalen van goederen en het eventueel aan huis afleveren van voedselpakket ten. Pagina 5 Wedstrijd gestaakt De bekerwedstrijd De Koog-ZDH is zondagmiddag na 57 minuten gestaakt. Dat gebeurde nadat De Koog een vrije trap kreeg toegewe zen en ZDH-speler Hidde Struick de bal naar de thuisclub wilde werpen. Deze belandde met een boogje op de rug van de scheidsrechter, die daarna in woede ontstak en boos naar de kant liep. Pagina 6 Brandwonden door tentbrand Een 34-jarige vrouw uit Almelo heeft in de nacht van zaterdag op zondag rond 0.30 uur brandwon den opgelopen toen een gaswolk in haar tent vlam vatte. Ze is met tweedegraads brandwonden naar het ziekenhuis gebracht. De vrouw stond op een boeren- camping aan de Zaandammerdijk nabij De Waal. Bij het verwisselen van een gasflespatroon ontsnapte er gas, dat vermoedelijk ontvlamde door een smeulend lontje. De vrouw liep daarbij brandwonden op aan haar pols en benen. Ze is onder de douche gezet en daarna naar het ziekenhuis vervoerd. De brandweer heeft de brand geblust. TEXELSE^COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Super deBoer Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. TEXELSE OUMK1 Advertenties voor de Vakantiekrant van 31 augustus kunnen worden ingeleverd t/m donderdag 23 augustus a.s. bij de advertentiebalie van Langeveid de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 1