HELP EEN PAPOEA NAAR SCHOOL! TEXELSE COURANT Grote mannen en kilo's drukken in Blauwe Piste Derby tussen De Koog en ZDH na uur gestaakt Shima wapent vrouwen tegen pesten en geweld Warm weer bij laatste strandcross Texel'94 boekt moeizame zege op SVO DINSDAG 21 AUGUSTUS 2007 Aan hel open Texels kampieoenschap bankdrukken deden 35 deelnemers nr. Grote mannen, gewichten en een joelend publiek in café de Blau we Piste afgelopen zondag. Daar werd het open Texels kampioen schap bankdrukken, de Texel Cup, gehouden. De 35 deelne mers kwamen uit heel Nederland om zoveel mogelijk kilo's liggend omhoog te drukken. Al jaren is krachttraining mateloos populair, ook op Texel. Catharina Witte van Sportschool Texel werd Europees kampioen powerliften. Ruben Kooijman werd eerder dit jaar nog Nederlands kampioen bankdrukken. Doordat er nu dus veel aandacht is voor krachtsport op Texel, ontstond het idee voor een kampioenschap. Kooijman, Jelle Heijdeman, Hidde de Vries en Daphne du Fijan organiseerden samen de eerste Texel Cup. Bij bankdrukken liggen de deelne mers op een vlakke bank en moe ten zij zoveel mogelijk kilo's van hun borst drukken. Tijdens de Texel Cup werd bankdrukken raw uitge oefend. Jelle Heijdeman: 'Bij raw mag je geen speciale shirts aan of polsbanden om, dus geen hulp middelen.' Ook konden deelnemers zich inschrijven voor het onderdeel lichaamsgewicht bankdrukken. 'Hierbij moet een deelnemer zoveel mogelijk keer zijn eigen gewicht drukken. Je moet hierbij een goede lichamelijke conditie hebben.' Een sportman drukt niet zo vaak zijn eigen gewicht. 'Iemand van 120 kilo drukt soms maximaal 110 kilo. Je hebt veel kracht en spierconditie nodig voor dit onderdeel.' Het was zondag druk in de Blauwe nomen om hen aan te moedigen. Er werd dan ook flink gejoeld en geklapt om de sportman te helpen dat kleine beetje extra kracht te vin den. Leerlingen van Menno Siebinga gaven een capoeira-demonstratie Uiteindelijk waren er acht verschil lende categorieën: junior 60-80, junior 80-100, junior 100+. raw 60-80, raw 80-100, raw 100+ en junior lichaamsgewichtdrukken en de open klasse lichaamsgewicht- drukken. Heijdeman en Kooijman werden zelf ook kampioen in twee categorieën (raw 80-100 en raw 100+-): 'Maar we hebben onze prij zen afgestaan omdat we niet hele maal eerlijke concurrentert zijn. De winnaar van de tweede plaats had het net zo veel verdiend. Bovendien zijn we er als organisatie niet om alle prijzen zelf te innen.' De prijs bestond uit een uitgebreid supple mentenpakket en een medaille. Heijdeman kijkt terug op een geslaagde Texel Cup: 'De sfeer moest goed zijn en dat is gelukt. We wilden de deelnemers belonen voor de prestatie die zij leverden. Daarom werd iedereen ook met een bus van de boot gehaald en was er een lopend buffet voor hen en hun supporters.' Het is de bedoeling dat de Texel Cup een traditie gaat worden: 'Het was een groot succes, dus volgend jaar komt het zeker terug.' Uitslagen: Junior 60-80: Jeffrey Hasselt, 112,5 kg; Juni or 80-100; Dick v/d Bent, 160 kg; Junior 100+: Tom v/d Mey 160 kg, Raw 60-80: Lucas Gljsbertsen, 150 kg; Raw 80-100: 1. Ruben Kooiman, 185 kg; 2 Anton de Wit, 160 kg; Raw 100+: 1 Jelle Heijdeman, 200 kg; 2. Ed Fennema, 172.5; Junior lichaams- Piste. De 35 deelnemers, die uit gewichtdrukken: Dick v/d Bent, 27x 95 kg; alle hoeken van Nederland kwamen, hadden familie en vrienden meege- Open klasse lichaamsgewichtdrukken: Tim Koster, 38x 67.5 kg. Lessen Shima Budovereniging Shima begint maandag 3 september weer met de lessen. Deze worden gegeven in de kleine zaal van Ons Genoegen. De lessen judo voor verstandelijk gehandicapten worden gegeven in de sportschool in Oudeschild. Er wordt gewerkt volgens onder staand rooster. De eerste twee les sen zijn gratis. Voor meer informatie: Jan Keesom, tel. 315640, e-mail: jc.keesom@texel.com. Maandag: 18.00 karate; 19.00 kara te: 20.00 karate en judo extra trai ning (vanaf 16 jaar). Dinsdag: 16.00 weerbaarheidstraining dames. Don derdag: 15.45 judo 4 tot 6 jaar; 16.30 judo of karate nieuwe leden: 17.30 judo groep 1; 18.30 judo groep 2; 20.00 tai chi. Zaterdag: 9.00 judo verstandelijk gehandicap ten (Sportschool Oudeschild). Ondanks de pech met de sumwing had de bemanning de TX36 zaterdag ter gelegenheid van het Havenvistijn versierd met vlaggetjes. Sumwingvissen door schade voorbij Het vissen met de sumwing is voor- van donderdag op vrijdag. Omdat lopig voorbij. De TX36 Jan van Toon onduidelijk was hoelang de repa- keerde vrijdag met een geknakte ratie zou duren, werd het bescha- wing terug in de haven van Oude- digde vistuig vervangen door de schild. Volgens schipper Toon van traditionele boomkor, waarmee de der Vis was de schade ontstaan kotter inmiddels weer naar zee is tijdens de laatste trek, in de nacht vertrokken. Tijdens de laatste strandduin cross van het seizoen was het redelijk warm. Het water kwam steeds hoger en de omstandighe den waren dus zwaar te noemen. Er deden 44 deelnemers mee. Alle verslagen en uitslagen, ook van de strandlopen bij De Krim, zijn te Groenewegen en De Graaf winnen ringsteekstrijd Joyce Groenewegen en José de Graaf hebben de vijfde en voor laatste ringsteekwedstrijd om de Jan Agter Bokaal gewonnen. Het duo was op De Krim net iets beter dan Jan en Karin Keijser, die op de tweede plaats eindig den. Natascha Garritsen en Suzan Splinter gingen met de derde prijs aan de haal. Daarnaast waren diverse andere prijzen te winnen. De aanmoedi gingsprijs, beschikbaar gesteld door de organiserende commissie, ging naar de jongste deelnemer, de steekster en dochter van koetsier dat er waarschijnlijk enkele 'zeer gen staken. Vakantiepark De Krim gaf drie dinerbonnen weg. Deze werden gewonnen door Alphine Smit en Anette Hillen (de snelste aanspanning), Jan en Karin Keijser (het schoonste geheel) en Maudy en Sophie Witte, als aanmoediging voor steekster Sophie, die het als linkshandige erg moeilijk had met de aan de rechterkant opgestelde galgen. De laatste prijs was voor de best stekende toerist, nota bene een man, die aan de zijde van Natascha Garritsen zijn werk deed. Woensdag (morgen) wordt in Den Burg de finale om de Jan Agter Bokaal gehouden. Met nog diverse kanshebbers belooft het een span nende strijd te worden. Er staat wederom een toeristenronde op het programma en de organisatie meldt deelnemers op de 1200 meter. Hij liep deze afstand in 4.45 minuten, gevolgd door Joren Bakker die meer vinden op www.avtexel.net. aandacht had voor de prestaties van zijn broer Ward, die derde werd, dan voor die van zichzelf. Lotus Westerhof uit Harderwijk kwam als eerste meisje binnen (5.53), Caro line Westerkamp uit Duitsland werd tweede. Dean Salwegter liep een goede tijd op de 5,3 km (20.55 min). Tweede werd Frits van der Gracht. Eerste Maarten-Jan Boon. Benno Beuving en zijn steekster genoten de twijfelachtige eer een zak paardenvoer van Weikoop te krijgen omdat zij de minste rin- bijzondere aanspanningen' zullen deelnemen. De wedstrijd begint om 19.00 uur. Het inspanterrein voor de deelnemers is vlakbij het tankstation van Kaczor aan de Keesomlaan. Stichting Nieuw-Guinea Pelikaanweg 75,1796 NP De Koog Rabobank 36.25.91.040 Postbank 109 410 Om vrouwen te wapenen tegen pesten, geweld en andere onge wenste situaties start Shima bin nenkort een cursus sociale weer baarheid. De cursisten werken daarin aan hun zelfvertrouwen en leren enkele elementaire verdedi gingstechnieken. De cursus sociale weerbaar heid voor vrouwen komt niet uit de lucht vallen, vertellen docent Nico Waerts en voorzitter Jan Kee som. 'Er is steeds meer vraag naar. Dat komt vooral door het pesten. het bestaande cursusaanbod van Shima - met judo, karate allround en tai chi - staat niet het vechten cen traal, maar vooral het voorkomen van ongewenste situaties. 'Meiden die gepest worden, vormen vaak een aparte groep. Je ziet het aan hun houding, ze komen schuchter over en zijn vaak verbaal en fysiek niet zo vaardig.' De cursus biedt de vrouwen een mengeling van psychologische en fysieke hulpmiddelen om sterker te De bekerwedstrijd De Koog-ZDH is zondagmiddag na 57 minuten gestaakt. Dat gebeurde nadat De Koog een vrije trap kreeg toe gewezen en ZDH-speler Hidde Struick de bal naar de thuisclub wilde werpen. Deze belandde met een boogje op de rug van de scheidsrechter, die daarna in woede ontstak en boos naar de kant liep. De stand was op dat moment 3-0 in het voordeel van de thuisclub. Volgens Struick was er geen opzet in het spel. Ook zijn medespelers en die van De Koog waren daarvan overtuigd. Toen Struick probeerde de scheidsrechter op andere gedachten te brengen en hem zei 'niet zo kin derachtig' te doen, toonde de leids man hem de rode kaart en verdween direct daarop naar zijn kleedkamer. Trainer Jan den IJzerman van ZDH en elftalbegeleider Charles Ipenburg van De Koog probeerden hem nog op andere gedachten te brengen, maar de arbiter was onvermurwbaar en wilde niet verder laten spelen. De situatie riep verbaasde reacties op bij spelers en toeschouwers. 'Vol gens mij was er niet zo veel aan de hand. Ik had in ieder geval niet het idee dat die jongen van ZDH kwade bedoelingen had. Helaas was de dame op deze afstand was Els Gelok uit Voorschoten (27.02). Peter ter Burg won afgetekend op de 9,3 km (37.29). Nummer twee, Aarnout Salwegter, had meer dan vier minuten achterstand (41.54). Marie Luise Schmidt uit Netphen Rob ter Burg was de snelste van 12 was eerste dame. Uitslagen: 1200 meter - Jongens: I.Rob ter Burg (Juli- anadorp), 4.45: 2.Joren Bakker, 5.44; 3.Ward Bakker. 5.58. Meis|es: I.Lotus Westerhof (Harderwijk), 5.53; 2.Caroline Westerkamp (Duitsland), 6.02; 3.Eva van Haren, 6.04. 5,3 km: I.Dean Salwegter (Dordrecht), 20 55; 2.Frlts van der Gracht, 22.27; 3.Demi de Roolj (Alkmaar), 23.01. 9,3 km: 1.Peter ter Burg (Julianadorp), 37.29; 2.Aarnout Salwegter (Dordrecht), 41.54; 3.Willem Brons, 42.02. scheidsrechter niet voor rede vat baar', vertelde secretaris Jan van Beek van De Koog na afloop. Zijn collega Joop Rommets van ZDH was dezelfde mening toegedaan. 'Het was ook al zo vreemd dat de scheidsrechter op geen enkele manier gewaarschuwd heeft. Hij liep zomaar van het veld. Ik zat zelf in de dug-out en had eerst helemaal niet in de gaten wat er aan de hand was.' Tot dan toe was sprake van een sportieve en zelfs nogal gezapige wedstrijd. Enige dissonant was een actie van Koger Andries Kuip, die vlak na rust na een onbestrafte over treding voor eigen rechter speelde, Remco Boogaard een schop gaf en met een rode kaart van het veld werd gestuurd. Tekenend voor de verder vriendschappelijke sfeer was het voorstel van Kogers en ZDH'ers om na het incident maar zonder scheidsrechter verder te spelen. Om reglementaire redenen werd daar van afgezien. Wat de gevolgen zijn, is nog onduidelijk. De Koog en ZDH sturen deze week een verklaring met hun ervaringen naar de KNVB. In afwachting van een beslissing van de bond is Struick voorlopig geschorst. Dat betekent dat hij niet speelgerechtigd is in de tweede bekerwedstrijd. Het spelpeil was niet geweldig, Bt de coaches zagen het bekerdi* vooral als oefenwedstrijd, geschi; om nog wat te experimenteren var het 'echte' werk begint. Zo liet fe IJzerman drie in plaats van tr: spitsen opdraven en bestond t» Hoornder middenveld uit één i| jarige en twee 19-jarigen. Hans der Park van De Koog liet routthe Arnold Kaercher buiten de pic* Ook dragende spelers als Mainj de Groot en Roelof Siebinga v- braken. Het krachtsverschil was erg groot, maar De Koog spee>. een stuk doortastender en had de razendsnelle spits Pim Siebin bovendien een speler die de v,e:- strijd praktisch in zijn eentje beslissen. Al na vijf minuten wa hij bewaker Jan-Willem Bakkers vlug af en liet hij ook keeper Chris Stolk kansloos. Bij een soortgelijks situatie vlak na rust bracht Siebinj de stand op 3-0. Halverwege 4 eerste helft scoorde Yoni Houvm het tweede doelpunt. Ruud Hof.ö Wuis en Jelmer Bomas waren eik Ie malen dichtbij een tegendoelpui maar misten nog de scherpte» hun kansen te verzilveren. ZDH treft donderdag op eigen vi Oosterend (aanvang 18.45 uur), ft Koog gaat op bezoek bij Texeik (18.30 uur). Zwemtocht over zee uitgesteld Peter Haker heeft zijn plannen om voor de derde keer de Wad denzee over te zwemmen zondag laten varen. Het getij en de wind stonden tegen elkaar in, waardoor er teveel golf slag stond voor de 33 km lange tocht van Kornwerderzand naar Dijkmanshuizen. Ook waren onweer en buien voorspeld. Haker: 'We balen ervan, maar het was niet verstandig te gaan. Het is ook niet prettig met open boten tijdens een onweer midden op de Waddenzee te zijn.' Zondag 16 september wil Haker een nieuwe poging wagen. Zwemmers van de zwemclub gin gen zondag nog wel te water, maar dan om alvast te oefenen voor de tocht vanaf zowel de NlOZ-haven, Ceres als de haven naar Dijkmans huizen, die komende zondag wordt gehouden. Cursus judo voor kleuters Shima begint op veler verzoek na de zomervakantie met een cursus puppyjudo, judo voor kinderen van 4 tot 6 jaar. De peuters maken spe lenderwijs kennis met de judosport en de gebruiken die daaraan zijn verbonden, zoals het groeten en op de juiste wijze dragen van kleding en band. De cursus werd een paar jaar geleden ook al met succes gegeven, maar moest toen worden gestaakt wegens een ongeval van de docent. De cursus vindt op donderdag plaats in sporthal Ons Genoegen in Den Burg en duurt van 15.45 tot 16.30 uur. Meer informatie en opgave bij voorzitter Jan Keesom, tel. 315640. Wandelronde om Texel Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje houdt zaterdag het Rondje om Texel. Deze zestig kilometer lan ge tocht begint om 6.30 uur bij het wachtlokaal van TESO op de veer haven bij 't Horntje. Deelnemers van de overkant kunnen starten op de boot die om 6.30 uur uit Den Hel der vertrekt. Inschrijven kost €7,-. Deelnemers dienen er rekening mee te houden dat het wachtlokaal op zaterdag niet op die tijd met het openbaar vervoer te bereiken is. Meer informatie is te vinden op www.hetgoudenboltje.nl en te ver krijgen via tel. 313087. Texel'94 Het tweede elftal van Texel'94 speelt vrijdag een oefenwedstrijd tegen Kolping Boys 2. Deze wordt gespeeld op het terrein aan de Haf- felderweg en begint om 18.30 uur. Boersen wint tijdrit Robbert Boersen heeft vrijdag de 24 kilometer lange tijdrit gewon nen, die de wielervereniging hield in het kader van <fe zomercom petitie. Door na twee van drie ronden de snelste tussentijd neer te zetten leek Jordy Vinke op de overwinning af te stevenen, maar hij hield het na twee ronden voor gezien, waardoor Boersen de rit met een grote voor sprong op zijn naam kon brengen (33.38 minuten). Gauke van Lingen lijkt met een eindtijd van 36.06 minuten duidelifc op de weg terug. Youp Wehns zette met 16.27 de snelste tijd mg in de jeugdcategorie, hoewel ij Jorik Bot slechts zes seconden vos bleef. Ook Esmée Betsema zefiea de jongste jeugd een uitstekers tijd neer (16.40). Uitslagen: 10-11 jaar: 1. Esmée Betsema, 16.40; 2.Vrf Ie Blauw, 17.07: 3.Simone Blauw, 18.55 13 jaar: I.Youp Wehnes, 16.27, 2.Jork3ï 16.33; 3.Luuk van der Meer, 17,04.14-15p I.Sil Brouwer, 37.27; 2.Klaas Uitgeest, 4GS 18-39 jaar: 1.Robbert Boersen, 33.38; 2h\ van der Vis, 36.19; 3 Erica Goénga, 35V 40 jaar en ouder: 1 .Gauke van Lingen, 36J6 2.Theo Boom, 37.28. Rob ter Burg wint crosslopen ZDH Rob ter Burg is vrijdag uitgeroe pen tot winnaar van het eind klassement van de crosslopen van ZDH. Dat gebeurde nadat hij ook bij de zesde en laatste loop de 1 km op zijn naam had gebracht. Hij liep deze afstand in 3.01 minuten. Zijn totaal voor het eindklassement (zijn beste drie tijden) was 9.17. Christa Lap uit Den Hoorn wist zelfs in twee klassementen de titel voor zich op te eisen. Met een totaal van 54.04 over drie lopen eindigde ze als eerste op de 4 km vrouwen, maar omdat ze ook driemaal de 8 km had gelopen, behaalde ze hier met 1.53.00 de titel. Koen Hoogen- dijk won het klassement van del km jeugd (1.01.40), Jaap Witte ti de 4 km heren (41.41). Aan de zes crosslopen deden totaal 494 deelnemers mee. Uitslagen: 1 km jeugd: Rob ter Burg (JulianadorpST eindklassement Rob ter Burg 9.17: jeugd: Martijn van Haren 16 43. eiraka» ment Koen Hoogendijk 1.01.40; 4 kra nen: Pieter Dogger 15 47, eindklassrP Jaap Witte 41.414 km vrouwen: Colnöa» der Vis 17.01, eindklassement Chnsta 54.04; 8 km vrouwen, eindklassementC?ra Lap 1.53.00; 8 km mannen: Coen Scto heden 29.51eindklassement Robert BS» 1.31.39; 8 km veteranen: Lutz Lohse Tit eindklassement Peter ter Burg (Julianadoa 1.30.48. worden. 'Het is vaak belangrijk dat ze hun houding verbeteren en meer zelfvertrouwen uitstralen, waardoor ze minder kwetsbaar worden. Ook leren ze hun stem te gebruiken.' De tegenstander met lichamelijke methoden aanpakken, is pas de laatste stap, volgens Waerts, die een speciale opleiding van ander half jaar volgt om de cursus te kun nen geven. 'Je kunt bijna altijd nog wel weglopen of ontwijken. Maar je kunt iemand door wie je gepest wordt ook iedere keer vriendelijk gedag zeggen. Want ook door con- en Ivo Barends waren dichtbij een doelpunt voor Texel'94, maar slaag den er niet in de jeugdige keeper Meivin van Sambeek te passeren. Chris de Vries knalde de bal uit een tegenaanval op de lat. Texel'94 begon de tweede helft met drie spelers die normaal in het tweede elftal spelen. Dat vergde enige aanpassingen, waardoor de bezoekers aanvankelijk wat moei zaam opereerden en de thuisclub het heft in handen nam. Dat leverde een paar kleine kansjes op. In de twintigste minuut was het raak, toen Tom Witte uit een corner van Ruben Duinker onberispelijk raak kopte. Texel'94 ging daarna op jacht naar de gelijkmaker, terwijl Oosterend nig ruimte om aan te vallen. Kansen zich noodgedwongen toelegde op waren daardoor schaars. Leon Zijm de verdediging. Lange tijd hing een Texel'94 had zondag opvallend veel moeite met SVO. In Ooste rend werd het eerst 1-0 voor de thuisploeg, waarna de club uit Den Burg zich terugvocht en in de slotfase alsnog de winst naar zich toetrok. Texel'94 blijft daardoor favoriet om zich ten koste van de andere Texelse clubs te plaatsen voor de volgende ronde in de bekercompetitie. Meer dan tweehonderd toeschou wers waren getuige van een span nende wedstrijd. Daarin had Texel'94 weliswaar het beste van het spel, maar verdedigden de gegroepeerd spelende Oosterenders zich knap en boden ze de tegenstander wei stunt in de lucht, totdat Ivo Baretè na balverlies van Oosterend uit e=r counter de gelijkmaker in de touw? schoot. Het leek erop dat het da? bij zou blijven, maar drie minus voor het einde ging Texel'94 alsitf met de overwinning aan de IB toen de keeper een schot niet ono? controle kreeg en Tim Kedde er 35 de kippen bij was om de bal in 6 tikken. De Oosterenders waren even telen gesteld, maar mochten naafloops complimenten incasseren voor hir onverzettelijkheid. 'Ik ben trotst? jullie', vertelde gelegenheidscoad Richard Daalder zijn spelers. Oosterend gaat donderdag voff de tweede wedstrijd op ZDH (aanvang 18.45 uur), ontvangt De Koog (18.30 uur). Steeds meer scholieren doen dat tact te maken, kun je soms ergere ook per MSN.' In tegenstelling tot problemen voorkomen.' De cursus is bedoeld voor meiden en vrouwen vanaf dertien jaar en bestaat voorlopig uit tien lessen van een uur, die worden gegeven in de kleine zaal van sporthal Ons Genoegen in Den Burg. De eerste les is dinsdag 18 september en begint om 16.00 uur. Deelname kost €45,- voor de hele cursus. Speciale kleding is niet nodig. Belangstel lenden kunnen voor meer informatie en opgave terecht bij Waerts, tel. 06-53223433. De Oosterenders verdedigden zich manhaftig. Ook dit hectische moment zou geen treffer opleveren.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 6