Bennink heeft voor- en tegenstanders' Opnieuw brandstichting klamp met hooi Meer bezoekers Texelse musea Zegsman vliegveld omstreden TEXELSE j COURANT Natuurbeschermer krijgt gebied cadeau Schrobben op kruispunt de in een gesprek waarbij ik twee kandidaten voor het vliegbrevet aan het examineren was. Hij uitte zelfs bedreigingen, werd handtastelijk en ik vond dat mijn veiligheid in het geding was. Maar de politie deed er niets mee, omdat ze het te licht vonden. De tweede aangifte deed ik nadat er drie kompassen uit mijn vliegtuigen waren gesloopt en ik een schadepost had van €20.000,-. Ik weet zeker dat hij het had gedaan, maar de politie had geen bewijs en kon er dus niets mee. Bennink is een man weermee je moet oppas sen. Door te dreigen helpt hij het plezier om zeep. Hij was voorzitter van de vliegclub, maar na dat akke fietje met mij hebben de leden hem weggestemd. Hij is zo rancuneus als de pest en een schandvlek voor de luchtvaart. Wel een gladde prater en dat zal wel de reden zijn dat hij in het bestuur van het Texelse vliegveld is gekomen. Ik heb de directie van het vliegveld heel hoog zitten, maar hier snap ik dus helemaal niets van. Bennink is een man die je recht in de loop moet houden, anders steekt hij je in de rug.' Geconfronteerd met deze uitspraken, reageert de ano nieme zegsman: 'Als voorzitter heeft Bennink Van Roon eens de wacht aangezegd als lid. Een krappe meer derheid van de leden is tijdens een speciale bijeenkomst, waarbij Ben nink het voorzitterschap tijdelijk heeft overgedragen, akkoord gegaan met dit royement. Bennink is niet weg gestemd, maar heeft zichzelf daarna niet meer herkiesbaar gesteld.' DINSDAG 28 AUGUSTUS 2007 Als de bewering van Piet Stan daart (dat burgemeester Geldorp haar medebestuurders niet over de brief heeft ingelicht) bij het rechte eind is, staat ook de geloof waardigheid van woordvoerder Willem Bennink ter discussie. Wie is eigenlijk deze overkanter die al enige jaren in het bestuur van LVT zetelt? Uavraag leert dat deze oud-voorzit- rer van ACHA, in de volksmond de .Amsterdamse vliegclub met Hilver sum als thuisbasis, daar niet onom- sïeden is. 'Een man die redelijk fem is in het bepalen van zijn stand punten, op een wijze die niet door iedereen wordt gewaardeerd. Het Hilversumse vliegveld is verdeeld uitwee kampen. Bennink heeft er wor- en tegenstanders', aldus een zegsman die geen partij wil kiezen ai wiens identiteit wel bij de redactie sekend is, maar die buiten schot ri blijven en daarom niet met zijn Bam in de krant wil. Kees van Hoon, vliegschoolhouder en exami- ■ator in Hilversum en Lelystad zit duidelijk niet in het kamp van Ben- unk. Van Roon: 'Bennink is een gepensioneerd fiscaal jurist, die zich graag uitgeeft voor advocaat. Van deduivel dan. Een mannetje dat een worstander van democratie zegt te zjn, zolang iedereen maar doet wat ij wil. Wat mij betreft volledig onbe- zouwbaar en levensgevaarlijk. Ik heb keer aangifte tegen deze man an. Een keer omdat hij zich zonder opgaaf van redenen meng- Voor de brandweer w n de Oorsprongweg geen redden n Op land van familie De Ridder aan de Oorsprongweg in Eierland is zaterdagochtend opnieuw hooi en stro in vlammen opgegaan. De politie vermoedt dat er sprake is van brandstichting. De brand ver woestte 250 pakken graszaadhooi en 8 pakken stro met een waarde van circa €12.500,-. De brandweer liet de stapel, die in de buurt van het duin gebied lag, na overleg met Staats bosbeheer gecontroleerd uitbranden. Het was voor hen geen doen te gaan blussen, omdat het vuur al stevig om zich heen had gegrepen toen de brand werd ontdekt De rook trok in de nchting van De Cocksdorp. Het hooi lag klaar als dekmateriaal voor de wortelteelt. De familie De Ridder werd al eerder door brand in een klamp getroffen. Onder landbouwers is zorg en boosheid over de branden. Binnen een week zijn drie klampen aan vuur ten prooi gevallen. Ook bij de andere wordt aan brandstichting gedacht. Hooi en stro zijn momenteel schaars en duur. Met het opheffen afgelopen don derdag van het vervoersverbod heeft de organisatie groen licht gekregen voor het houden van de de Texelse schapenfokdag komende maandag. Schapenfokdag mag doorgaan n Dijck en directeur Jan Kuiper m landschap Noord-Holland (LNH) is sinds vorige week eigenaar ruim 1,5 hectare natuur langs let Mienterglop bij De Koog. De natuurbeschermingsorganisatie ■srwierf dit bezit door een schen- van mevrouw Fischer. Zij whaar inmiddels overleden man Kan Fischer, oud-bestuurslid van LNH, hebben de natuur rond hun tais jarenlang gekoesterd. Het "as altijd hun wens dit 'voor de «uwigheid' te bewaren. ite officiële overdracht vond vrijdag plaats in aanwezigheid van notaris Jan Dogger. LNH neemt de zorg voor het terrein op zich. Dit wordt geregeld vanuit de beheereenheid die in Den Helder is gevestigd. De beheerders worden ondersteund door vrijwilligers van IVN Texel. Landschap Noord- Holland gaat het gebied Fischer's Weid noemen. Het gebied bestaat uit bloemrijke hooilanden, een moeras en een bosje met veel stinsenplanten. Het grasland wordt omsloten door bomen en is daardoor relatief warm. Veel vlinders en libellen voelen zich daar thuis. Er groeien bijzondere plan ten zoals de schubwortel en gagel. Het gebied is goed te zien vanaf de weg. De vorig jaar overleden Han Fischer vervulde tussen 1959 en 1991 diverse bestuursfuncties binnen LNH. Na zijn pensioen in 1977 wilde hij het rustiger aan gaan doen en kocht hij samen met zijn vrouw een fraai gelegen huis net buiten De Koog. Sindsdien tover de hij de grond rond zijn huis om tot heemtuin. Ook de omringende wei landen ondergingen een metamor fose en veranderden van paardenwei in orchideeënveld. Vooruitlopend hierop waren de fok kers gisteravond druk doende met het timmeren van hekjes voor op de Groeneplaats. 'Die zijn al redelijk hoogbejaard en aan slijtage onder hevig', vertelt Carlo Veeger. Een pit tige discussie over de vraag of de traditionele hekjes moesten worden vervangen door ijzeren, viel uit in het voordeel van het aloude hout. 'Maar wel met stalen pennen, zodat we ze open kunnen doen. Moderni seren zonder dat dit ten koste van de sfeer gaat. Nu hoeven we de dieren er niet meer in en uit te tillen. Dat is beter voor de dieren én voor onze rug.' Het aantal inzendingen is met 217 ongeveer gelijk aan dat van vorig jaar. In totaal betekent dit dat er zo'n 450 tot 500 dieren komen. 'Daarmee zijn we zo'n beetje de grootste keuring van Nederland.' Koor Melodei repeteert weer Seniorenkoor Melodei hervat woens dag 12 september om 14.00 uur de repetities in de Buureton Nieuwe leden zijn welkom. Melodei is een gemengd seniorenkoor. Er worden hoofdzakelijk Nederlandse, Duits en Engels liederen gezongen. De stijl is licht klassiek. Enige ervaring is welkom. Hoog water Tijdens een overvloedige regenbui afgelopen week stond het water in de Schoorwal zo hoog dat Mike Zui- dema skimmend over straat kon. Francine Kroesen langere tijd weg De Francine Kroesen is zes tot acht weken naar IJmuiden voor groot onderhoud. De reddingboot uit Oudeschild heeft een scheur in de tube die ter plekke niet meer kan worden gerepareerd. De boot wordt tijdelijk vervangen door de Maria Paula, net als de Francine Kroesen van het type Atlantic 75. De Maria Paula is sinds vorig jaar in de vaart en wordt door de KNRM permanent als reserve boot gebruikt. Ze is 7,5 meter lang en er kunnen 15 mensen tegelijk mee worden gered. De Francine Kroesen wordt in IJmui den volledig uit elkaar gehaaldzodat alle onderdelen schoongemaakt en eventueel gerepareerd kunnen wor den. Normaliter gebeurt dat om de drie jaar, maar door de scheur in de tube is het groot onderhoud naar voren gehaald. De Mana Paula ligt sinds vandaag in het drijvende boothuis in Oudeschild. Subsidie voor jonge boeren Jonge boeren die kort geleden een bedrijf hebben overgenomen of opgericht, kunnen van het Rijk subsidie krijgen voor investerin gen in hun bedrijf. De provincie Noord-Holland vult deze lande lijke regeling aan om de bedrijfs opvolging in de Noordhollandse agrarische sector te stimuleren. Agrariërs die jonger zijn dan 40 jaar en een landbouwbedrijf met langer dan drie jaar in bezit, pacht of erf pacht hebben, komen voor subsidie in aanmerking. Het subsidiebedrag per aanvrager bedraagt maximaal €20.000,-. De regeling - van het ministerie van LNV - is opengesteld van 3 tot en met 28 september. Er is landelijk ruim negen miljoen beschikbaar De provincie voegt daar €250.000,- bij, bedoeld voor ondernemers die bij de landelijke loting buiten de boot vallen. Ook in 2005 en 2006 trof de provincie deze aanvullende maatregel. Meer informatie over de regeling is te vinden op www.minlnv.nl/loket. Daar zijn ook aanvraagformulieren te downloaden. Dorpsmaaltijd gaat niet door De gezamenlijke maaltijd die don derdag op het pleintje voor Goënga in Den Hoorn zou worden gehouden, gaat niet door. Volgens de stichting Hoornder Donderdagen is het festijn organisatorisch niet haalbaar. Extraatje voor voedselbank Gebruikers van de voedselbank krijgen binnenkort een extraatje in het voedselpakket. De afgelopen zomer is op z'n best te typeren als onstuimig. De regen en wind hebben ervoor gezorgd dat de échte stranddagen op één hand zijn te tellen. Ideaal weer dus om naar het museum te gaan. De meeste musea laten een stijging in het aantal bezoekers zien. Het Schipbreuk en Juttersmuseum Flora heeft deze week de 20.000e bezoeker binnengehaald. 'Dat is een week eerder dan vong jaar', vertelt Jan Uitgeest. 'Het eerste half jaar hebben we 10 procent meer bezoe kers getrokken dan vorig jaar en aan het eind van het jaar hopen we er 33.000 te hebben gehaald.' Of Flora een week eerder bij die 20.000 zit door het weer weet hij niet: 'Het kan ook door onze nieuwe opnt komen, mensen weten het sneller te vinden.' Tot woensdag had Ecomare 9000 bezoekers meer dan vorig jaar. De stand staat daarmee op bijna 219.000. 'En dat is 4 procent meer dan vorig jaar', zegt Hans Smallen- broek van Ecomare. 'Dat kan door de zomer komen, al heeft Ecomare nooit zo'n last van goed of slecht weer. Als het mooi weer is komen mensen na een paar dagen strand ook naar ons. Ze willen Ecomare toch gezien hebben.' Ecomare hoopt dit jaar opnieuw over de 300.000 bezoekers te gaan. 'Het hangt van de herfstvakantie af hoe dat gaat. de vakanties zijn dit jaar minder goed verspreid dan vorig jaar.' Het Luchtvaart- en Oorlogsmuseum Texel heeft het tot nu toe nog niet zo goed gedaan. Bram van Dijk: 'We lopen iets achter op vorig jaar. maar het gaat de laatste tijd al wat beter.' Het Luchtvaartmuseum heeft nu ongeveer 10.000 bezoekers getrok ken: 'Het voorjaar ging heel slecht, dat kwam ook door het mooie weer toen. Nu trekt het weer een beetje bij.' Ook de Oudheidskamer heeft met geprofiteerd van het mooie weer. 'We hebben 5000 bezoekers, onge veer hetzelfde aantal als vorig jaar', vertelt Esther Banki. 'Van meer toe loop in deze zomer is dus weinig te merken. Wel blijven mensen langer binnen, ook om de tentoonstelling over Michiel de Ruyter te bekijken.' Het Cultuurhistorisch Museum Texel (Wagenmuseum) heeft het tot nu toe ook beter gedaan. 'We hebben 7500 bezoekers, dat zijn er duizend meer dan vorig jaar', zegt Jean Vaillant. 'Dat kwam ook door de quilttentoon stelling dit voorjaar, die heeft men sen uit het hele land hierheen gelokt. Maar deze zomer doen we het ook beter dan normaal.' Het Maritiem en Juttersmuseum heeft 3 procent meer bezoekers getrokken. Bónki: 'We hebben nu 43.000 bezoekers en hopen boven de 60 000 uit te komen Het is het hele seizoen al drukker bij het MJM. 'Ik weet niet of het door het weer komt, maar we hebben meer bezoekers. De TESO-week heeft ook geholpen, er was een speciaal combi-ticket met de Holland.' De brandweerploeg van De Cocks- gebleven voertuig een partij die dorp moest zaterdagmiddag op pad sel verloren. Met een vuilafbrekend om een kruising schoon te boenen milieuvriendelijk goedje werd het Op het kruispunt van de Schor- wegdek geschrobd om de gasolie renweg en de Genteweg in polder te neutraliseren en te verwijderen. Het Noorden had een onbekend <foio jvo*n Te,eo Hetty van Dijk uit Oosterend heeft bij het nieuwe TV-programma Place- Match €2700,- gewonnen voor de Stichting Broodnodig op Texel. Van Dijk neemt het in het programma op tegen kandidaten uit den lande die vragen over eikaars regio moeten beantwoorden. PlaceMatch wordt vanaf maandag 3 september elke werkdag om 17.00 en 21.00 uur op TV Noord-Holland uitgezonden. Van Dijk, vijftien afle veringen lang te zien, zegt trots te zijn dat het is gelukt een bijdrage voor de voedselbank te verwerven. Den Blijker had al lang geen garna len meer op zijn menu's staan, maar na de waddengarnalen van Blom te hebben geproefd - waaraan geen conserveringsmiddelen zijn toege voegd - was hij direct enthousiast. De Texelse garnalen worden elke week vers geleverd. Waddengarnalen naar Rotterdam visrestaurant Las Palmas in Verdam, van de bekende TV- k°k Herman den Blijker, prijken Joddengarnalen van Dirk Albert B|om van de TX 25 op het menu. reisde vrijdag naar Rotterdam Den Blijker het Wadddengoud- ^tificaat te overhandigen, dat *$temd is voor bedrijven die uit etend deze garnalen gebruiken, "addengoud ziet er op toe dat de f°ducten milieuvriendelijk worden gangen en duurzaam worden ver- werkt.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 5